Fusie Woningstichtingen Heiloo en Willibrordus 'i r; ma INGEZONDEN BRIEVEN Poolse studenten terug naar huis HdierenP PAPIER UITKIJKPOST -14 JULI 2004 - PAGINA 2 MEDISCHE DIENSTEN dal" zoeken we op WWW. Vervolg van pag. 1 Rouwgroep Stichting Ouderenwerk Heiloo New East-Side Combo Excursies voor senioren Activiteiten in het Trefpunt Circus wel diervriendelijk Hoedje...eh petje af Informatiebijeenkomst slecht zienden en slechthorenden in Bibliotheek Heiloo 4Ü BESCHERMING [ij De verrassing Zomerwandeling op het Landgoed Nijenburg Benedictusschool verrast het WNF ZWEMBAD HET BAAFJE seftpolzwetaen Agenda Sporthal Het Vennewater Doktersdiensten Centrale huisartsenpost Alkmaar en omstreken (o.a Heiloo, Limmen, de Egmonden). Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren en in het weekend, tel: 072-5180618. Artsenlaboratorium Tïombosedienst (Starlet) De prikpunten van Starlet in Heiloo zijn: Overkerck, Stationsweg 92c, werk dagen van 08.00 tot 08.30 uur. De Loet, De Loet 1, werkdagen van 09.00 tot 09.15 uur en De Smetkliniek (Willi- brord), Kennemerstraatweg 464, maan dag t/m vrijdag van 09.00 tot 09.30 uur. Apotheken Sibilo, Pastoor van Muijenweg 17, tel. 5330200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Heylo, Stationsweg 53, tel. 5331070, ma t/m vr 8.00 tot 18.00 uur, za 09.00 tot 17.00 uur. Ypestein, De Krommert 14, tel. 5340200, ma t/m vr 08.00 tot 18.00 uur. Voor spoedgevallen is de Regionale Spoedapotheek 's avonds, 's nachts en in het weekend bereikbaar, locatie De Hoef, van Ostadelaan 248 te Alkmaar, tel. 5143060. Verloskundige J.F.M. Bugter, Haesackerlaan 41, Heiloo, tel. 5337531 (volgens afspraak). Tandartsen Doorkiesnummer van de tandarts- dienst bij spoedgevallen: tel. 5123889. Thuiszorg Regionale Thuiszorg, tel. (072)5127127 (dag en nacht bereikbaar) verzorgt o.a. huishoudelijke-, verzorgende- en ver pleegkundige diensten, jeugdgezond heidszorg, diëtetiek, uitleen verpleegar- tikelen en gezondheidsvoorlichting Stichting De Dillenburg, tel. (072) 512 1280: stichting ten behoeve van zorg, welzijn en dienstverlening, tevens maaltijdservice aan huis De Thuiszorgwinkel Tel. (072)5199265: lenen, huren en kopen van verpleeg- en hulpartikelen Kraamzorg Parenta Kraamzorg, tel. 0900 - Parenta (0900 - 7273682) (dag en nacht bereik baar): assistentie bij de bevalling en kraamzorg op maat, van de meest uit gebreide 8-uurs dagverzorging tot 3- uurs kraamzorg. Gezondheids wij zer Koorstraat 33-35, 1811 GM Alkmaar, tel. 5143384. Uitvaartverzorging Capella Uitvaartverzorging Heiloo eo, Henny Stoop, tel. 5320345. Uitvaartverzorging Heiloo, tel. 072- 5115238. Dierenartsen Dr. Schaap en dr. De Jong zijn te berei ken op tel. 5331606 (Commandeurslaan 1). Spreekuur op werkdagen van 10.30 tot 11.30 uur en van 18.00 tot 19.00 uur, zaterdag van 11.00 tot 12.00 uur. Dierenkliniek De Kapel, J.A. de Ridder, Runxputteweg 24, Heiloo. Behandeling uitsluitend volgens afspraak. Dierenkliniek De Kattenberg, Westerweg 125, Heiloo. Spreekuur uit sluitend op afspraak. Het afhalen van voer en medicijnen kan op maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag uitsluitend volgens afspraak. Voor het maken van een afspraak kunt u bellen van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur op tel. 072-5340550. Samen Op Weg Gemeente Ter Coulsterkerk Zondag 10.00 uur: voorganger ds R.J. Blaauw. Hervormde Gemeente Limmen Zondag 10.00 uur: voorganger ds J. Bouma, Bilthoven. GGZ Willibrorduskapel Zondag 10.00 uur: woord- en commu niedienst mmv de Schola, voorganger pastor P. Jacobs. Rooms-katholieke kerkdiensten Willibrorduskerk Zaterdag 19.00 uur: woord- en commu nieviering met herenkoor, voorganger W. van Schie. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering met kinderkoor en Poolse kinderen, voorganger H. Helsloot. OL Vrouw ter Nood Vrijdag 08.30 uur: eucharistieviering. Zondag 10.30 uur: eucharistieviering, 15.00 uur: aanbiddingslof. Woensdag 08.30 uur: eucharistievie ring. H. Corneliuskerk Limmen Zaterdag 19.00 uur: eucharistieviering met spontaan vakantiekoor, voorge gaan door pastor H. Helsloot. Zondag 09.15 uur: eucharistieviering, voorgegaan door pastor H. Helsloot. Evangelie Gemeente Heiloo Elke zondag 10.00 uur in het Open Huis, 't Loo 22 Heiloo. Info 072- 5113535. Vanwege de vakantiesluiting van het Open Huis zullen er aldaar geen kerkdiensten gehouden worden op de volgende zondagen: 18 juli, 25 juli, 1 augustus, 8 augustus en 15 augustus. English Church Heiloo Ter Coulsterkerk. English speaking service every Sunday at 5 pm (17.00 uur), families welcome, Sunday school and crèche facilities. Info: 072-5333396. Geest en Kracht Volle Evangelie Gemeente. Elke zon dag dienst om 10.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 in Heiloo. Kinderdienst aanwezig. Inlichtingen: tel. 0299-427509. Kerkdiensten Egmond H. Marg. Maria Alacoque Egm. ad Hoef Zaterdag 19.00 uur. Zondag 10.30 uur. OLV Onbevl. Ontvangen Egm. aan Zee Zondag 09.00 uur. Sint Adelbert Egmond-Binnen Zaterdag 19.15 uur. Zondag 10.30 uur. H.Agnes Egmond aan Zee Vrijdag 19.00 uur: avondgebed. Zaterdag 19.00 uur: mis. Zondag 10.00 uur: hoogmis. SOW gemeente Egmond Egmond aan Zee. Zondag 10.00 uur: voorganger ds L. Rasser. Heilig Avondmaal Evangelische Kringgemeente Vriendschap Alkmaar Elke zondag 10.00 uur: voorganger D. de Haan. Engelse vertaling aanwezig, tevens zondagsschool voor de kinde ren. Gebouw Wijkwaard Muiderwaard 242, Alkmaar, 072-5324530/ www.ekvriendschap.nl. Hervormd/Gereformeerde Federatie Uitgeest-Akersloot Akersloot. Zondag 10.00 uur: voorgan ger ds M. J. Luijk. Doordat hij nogal wat workshops heeft bezocht ontdekte Jan dat de meeste vak muzikanten buiten sax-en clarinet ook dwarsfluit spelen, zodoende kwam hij terecht bij Anke Buringa waar hij alweer meer den 4 jaar op les zit. Bij haar werkt hij met de computer aller lei stukken uit van klassiek tot jazz, en dat geeft een hoop speelplezier. Hoogstwaarschijnlijk is hij de enige leer ling die zijn eigen computer op de de Muziekschool heeft staan. De big-band van Jack Kat is op zijn minst zeer uniek te noemen, want de arrangementen, die Jack voor deze band schrijft zijn geheel toegesneden op het niveau en de moge lijkheden van zijn leerlingen. Hierdoor krijgt het orkest een mooie klankkleur. Op de Uitmarkt in september kunt u zich daarvan overtuigen. zij hebben mogen begeleiden. Persoonlijk vindt hij het helemaal te gek, dat hij weer in een orkest van zijn oude werkgever mag zitten. Repetitieruimte Het fijne is, dat dit orkest door zijn rela tie met Corus over een schitterende repetitie ruimte beschikt en ook de instrumenten mogen er zijn. Zij hebben ook schitterende orkestkleding. De Corus big-band heeft een aantal keren op de Uitmarkt van Heiloo gespeeld. Welnu zo konden wij nog uren doorpra ten maar er moest ook nog wat overblij ven voor Intermezzo van Bob van Unnik. Hopelijk heeft u gisterenavond ook geluisterd naar deze bijzondere man en anders krijgt u binnenkort een her kansing, want de uitzendingen van Intermezzo worden binnenkort her haald. Houdt voor uitzendtijden deze krant in de gaten. De Uitkijkpost verschijnt op woensdag huis-aan-huis in een oplage van 16.500 exemplaren in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond-Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Redactionele kopij en advertentie-opgave moeten uiterlijk maandag om 17.00 uur in ons bezit zijn. Advertentieprijs per mm is E 0,42 (excl. BTW) Bij adverteren op contractbasis gelden aanzienlijk lagere mm-prijzen. De 'New Eastside combo is ont staan bij de Jazz Session club Vredenburg' in Limmen van Fred en Ineke Timmer en dat is heel spontaan gegaan. Rick Busselaanslagwerk, Dennis Babekbas, Elly Molenaar:zang en Jan op piano en rieten. Bij vrijwel elke sessie geven zij hun medewerking aan dit jazzfestijn. Swingmasters Bij de Corus big-band de Swingmasters die onder leiding staat van Andre Elders eveneens afkomstig uit Heiloo met zang van Rina Bredie en met mede werking van onze plaatsgenoten Joke Puyt-alt-sax, Wouter Droge trompet en Theo van Beek, trombone, maken zij de mooiste uitvoeringen mee en voor het eerst van zijn leven heeft hij ook cd's waarop hij te beluisteren is. Een hoogtepunt was o.a. een theater optreden met de zanger Gunther Neefs, ja wel de zoon van Louis Neefs in Het Kennemerthetater in Beverwijk. Alsmede een uitzending op SBS oenschappen stijldansen in het van Weelden, daarnaast Dennis Babel en on er Kurhaus in Scheveningen, welke Rick Busselaar. Niet op de foto Elly Molenaar. HEILOO - De Stichting Ouderenwerk Heiloo start dit najaar in samenwer king met het Van Foreest Centrum een rouwgroep voor 55-plussers die hun partner verloren hebben. Binnen deze groep worden thema s besproken die spelen bij het verlies van een partner. Deze thema 's worden in overleg vast gesteld. Doordat de groepsleden in een vergelijkbare situatie zitten, kan men zich gemakkelijker in de gevoelens van elkaar verplaatsen. Wederzijdse her kenning maakt het gemakkelijker gevoelens te bespreken, wat de rouwver werking ten goede kan komen. De rouwgroep komt vijftien keer bijeen. Dit zijn tien 'praat-bijeenkomstenwaarin aan de hand van een thema voorna melijk gepraat wordt, en daarnaast maakt de groep vijf keer een uitstapje voor de ontspanning. Voo rmeer informatie: Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. HEILOO - Woningstichting Heiloo en Woningstichting Willibrordus uit Alkmaar gaan fuseren. De beide direc teurenbestuurders en de Raden van Commissarissen hebben hiervoor een overeenkomst ondertekend Het is de bedoeling dat de fusie op 1 januari 2005 een feit is. Fusie heeft meerwaarde De combinatie van de beide woningstichtingen is logisch. De corpo raties hebben al langer goed contact met elkaar en vullen elkaar financieel en organisatorisch uitstekend aan. De ambities zijn vergeüjkbaar en de mede werkers vinden de fusiedan ook een vanzelfsprekende ontwikkeling. De schaal en het bezit van de beide organi saties passen goed bij elkaar. Zij bieden een solide basis voor verdere ontwikke ling. Uit onderzoek naar het bezit en na een financiële analyse is gebleken dat fusie een duidelijke meerwaarde heeft. De nieuwe corporatie heeft per 1 janua ri 2005 ruim vierduizend verhuureenhe- den in bezit verdeeld over de gemeen ten Alkmaar en Heiloo. Dicht bij de klant blijven De nieuwe organisatie krijgt een andere naam en huisstijl, maar de lokale veran kering blijft. Zowel in Heiloo als in Alkmaar blijft een vestiging voor klan ten open. De enige verandering is een verandering ten goede. Door de fusie zal de nieuwe organisatie de dienstverlening aan de huurders nog beter en efficiënter kunnen uitvoeren en meer maatwerk kunnen leveren aan haar klanten. Op dit moment wordt de samenvoeging van de beide werkorganisaties voorbe reid. De nieuwe stichting zal waarborgen dat de arbeidsvoorwaarden van de mede werkers gelijkwaardig blijven en dat er als gevolg van het samengaan geen gedwongen ontslagen plaatsvinden. De voorbereiding vindt plaats in overleg met nauw betrokken partijen, zoals de huur dersorganisaties en de ondernemingsra den. Naar verwachting wordt in het najaar van 2004 het fusiebesluit geno men. Tegen die tijd worden ook de nieu we naam en huisstijl geïntroduceerd. Zaterdag Radboudschool, Slimpad 18. Tüssen 09.00 en 12.00 uur. Zie alle vaste acties op: www.uitkijkpost.nl Plaatsgenoot Johan Amels, werkzaam als zelfstandig werkend kok, heeft met suc ces de studie leermeester kok afgerond. Plaatsgenoot Niels Barendse (22 jaar) is op 9 juli geslaagd voor de opleiding Bouwkunde a/d Hogéschool INholland te Alkmaar. Op 9 juli behaalde Jochem Schoutsen, na een uitstekende presentatie als afslui ting van zijn examen, aan de Universiteit Twente de titel Doctorandus in de Toegepaste Communicatiewetenschap. HEILOO - Stichting Ouderenwerk Heiloo houdt in de zomermaanden drie informatieve excursies voor senioren. De eerste excursie vindt plaats op don derdag 5 augustus tussen 13.30 tot 15.30 uur bij Schietsportverening De Vrijheid te Heiloo. Wapens komen regelmatig negatief in het nieuws. Maar hoe wordt er bij een schietsportvereniging met wapens omgegaan? Wat is de sport aan schieten en wat zijn de regels waaraan de vereniging en de leden zich moeten houden? Op deze vragen krijgt u ant woord. Ook mag u onder deskundige begeleiding zelf een aantal malen schie ten. Deze excursie kost 5,- inclusief een kopje koffie en een aantal malen schieten. Let op: Er kunnen in verband met de veiligheid maar een beperkt aan tal deelnemers meedoen. De excursie vindt plaats bij Schietvereniging De Vrijheid, Het Zevenhuizen 44 in Heiloo. De geschiedenis van Heiloo Voor dinsdag 10 augustus organiseren de medewerkers een excursie onder de bezielende leiding van Otto van Os. Op deze dag komt u alles te weten over de geschiedenis van Heiloo. De dag duurt van 10.00 tot 15.00 uur en kost 7,50 inclusief een eenvoudige lunch. De excur sie vindt plaats in het Trefpunt in Heiloo. HEILOO - Op 27,28 en 29 juli kunt u een korte cursus mergelbeelden maken volgen in het Trefpunt. Mergel is een zachte steensoort waarmee u met vijlen raspen en zaagjes een prachtig beeld kunt maken. Deze cur sus is drie dagen van 10.00 tot 16.00 uur.Deze cursus kost 52 euro, inclusief lunches en exclusief materiaalkosten (1 euro per kilo). Voor deze cursus moet u zich van te voren aanmelden. Op dinsdag 3 augustus is er een een voudige high tea waarbij onder bege leiding van Wim Buwalda alleen in het engels wordt gesproken. Deze high tea is van 14.00-16.00 uur en kost 5 euro. Ook hiervoor dient u zich van te voren aan te melden. Voor informatie en aan melding kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo, tel. 072-5331297. De redactie van de Uitkijkpost is op de volgende uren bereikbaar: maandag van 9.00 tot 17.30 uur, dinsdag van 9.00 tot 13.00 uur en donderdag en vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur, woensdag is de redactie afwezig. Aangeleverde kopij De redactie behoudt zich het recht voor om stukken te bewerken, in te korten te verplaatsen naar een volgende editie of niet te plaatsen, mede afhankelijk van het advertentieaanbod. U kunt uw kopij mailen, faxen, verzenden of afleveren bij de balie. Adres: De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo, tel. 072-5330175, fax 072-5335644, e-mail: redactie@uitkijkpost.nl, postadres: postbus 68,1850 AB Heiloo. ■i Foto's en kopij, Kunnen tot uiterlijk maandag 17.00 uur worden verwerkt. De redactie stuurt geen foto's en floppy's retour. Deze kunt u aan de balie van de Uitkijkpost op komen halen. U kunt eventueel een aan uzelf geadres seerde en voldoende gefrankeerde envelop meesturen voor terugzending. HEILOO - Ruim een week zijn studen- L ten van het Kochanowski Gymnasium uit onze zustergemeente Swietochlowice in Polen op bezoek geweest. De Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice had voor hen onderdak geregeld bij een aantal gast gezinnen in Heiloo. Hoofddoel van het bezoek was de deelname aan het IMUNA-project op het Murmellius Gymnasium in Alkmaar. Daarbij wer den door studenten uit verschillende landen de Verenigde Naties nagespeeld. De studenten uit Swietochlowice had den de landen Angola en Bangladesh toegewezen gekregen. Zij hadden zich ruim een half jaar lang intensief voor bereid op dit project. Enkele studenten hadden de taak als ambassadeur van hun land een rede te houden voor de Assemblee. Anderen moesten resolu ties indienen en verdedigen om een oplossing voor vraagstukken in hun land te creëren. De voertaal was Engels. Daarnaast heeft de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice voor een aanvullend programma gezorgd. Direct na aankomst met de bus in Amsterdam werd de stad verkend en een rondvaart gemaakt. Vervolgens per trein naar Heiloo. Elke student kreeg eerst bij Bosman een fiets ter beschik king. Deze fiets zou het belangrijkste middel van vervoer worden. Na een zeer geslaagde kennismakingsavond met de gastouders in Klein Varnebroek werd een intensief en leerzaam pro gramma afgewerkt. Zo werd donderdag een fietstocht gemaakt door de duinen naar het bezoekerscentrum De Hoep in Bakkum. Hier werd o.a. een film ver toond over de drinkwatervoorziening in de duinen en uiteraard werd daarna het strand opgezocht. Vrijdag, zaterdag en zondag werd er hard gewerkt aan het project op het gymnasium. Voor maandag stond een excursie op het programma naar de vuilverbran dingsinstallatie in Alkmaar. Hier kregen De Poolse gasten nemen hun fietsen dankbaar in ontvangst. In totaal legden zij meer dan 100 km schadevrij af op hun tweewielers. de studenten die zelf uit een van de meest vervuilde mijnstreken van Polen afkomstig zijn, een goede indruk hoe wij met onze afval omgaan. Dinsdagmorgen heel vroeg uit de veren voor een bezoek aan de bloemenvei ling in Aalsmeer. Daarna werden de studenten verwacht op het gemeente huis voor een ontvangst door burge meester Den Boon en wethouder Bos. In de raadszaal werd uitvoerig en indringend ingegaan op enkele onder werpen, die de studenten zelf aan de orde mochten stellen. Zo werd o.a. gediscussieerd over het drugsbeleid in Nederland, waarover de studenten een uitgesproken mening hadden. Ook werd nadrukkelijk gevraagd naar onze maatregelen ten behoeve van de ver keersveiligheid, de fietsen contra de auto's en wie verantwoordelijk is voor het onderhoud van de openbare wegen. Gesproken werd ook over de grote werkeloosheid in Polen, ruim 20%. Last but not least werden geda^ten uitgewisseld over de gevolgen van de toetreding van Polen tot de E.U. De jonge mensen in Polen hebben daaro ver gevoelens van zowel hoop als vrees, zo werd duidelijk gemaakt. Gedachte uitwisselingen en programma's zoals deze helpen hen de weg te vinden naar een goede toekomst voor Polen. 's Avonds was er een gezellige barbe cue tezamen met de kinderen van de Nederlandse gastgezinnen. Zij gaan in september een tegenbezoek brengen, samen met een delegatie uit Heiloo, ter gelegenheid van de viering van het 10 jarig jubileum van de Stedenband van Heiloo met Swietochlowice. Na een dag museumbezoek en shoppen in Amsterdam zat het programma erop en vertrokken de studenten donderdag weer naar Polen. Vol ervaringen en emo ties. Echter niet nadat allen een certifi caat hadden ontvangen omdat zij veiüg en zonder ongelukken minimaal 100km in Heiloo en omgeving hadden gefietst. Met verbazing heb ik het artikel gele zen van de directeur dierenbescherming afdeling Alkmaar. De dierenbescher ming geeft met een negatief ingestelde pen een zeer eenzijdig beeld over het welzijn van dieren in circussen. Afgelopen vrijdag heb ik de voorstel ling van circus Renz bezocht. Prachtig was het! Wat een mooie voorstelling en wat een liefde voor de dieren. Ook heb ik van de gelegenheid gebruik gemaakt om in de pauze de verblijven van de die ren te bekijken. Alles zag er heel dier vriendelijk en ruim opgezet uit. Voor de goede orde: Weet de dierenbe scherming dat alle dieren in circussen dus ook de dieren bij circus Herman Renz in Europese dierentuinen en cir cussen geboren zijn. Ze komen dus niet uit het wild. Natuurüjk is het zo dat bij voorbeeld tijgers eigenlijk in de bossen van o.a India thuishoren, maar daar kun nen deze dieren niet meer naar toe. De oorspronkelijke leefgebieden van de tij gers (en andere roofdieren) verdwijnen in hoog tempo! Daarbij komt ook nog dat de dieren geboren in circussen en dierentuinen niet in het wild kunnen leven aangezien ze in het wild worden uitgeroeid. In de dierentuinen en circus sen wordt er daarentegen gelukkig nog met de dieren gefokt om de bestaande populaties veilig te stellen. Tenslotte het ethisch bezwaar van de directeur tegen de kunstjes die de die ren moeten doen. Natuurlijk ben ik ook tegen aangeklede chimpansees op gemuilkorfde dieren. Maar bij roofdier nummers met tijgers en leeuwen staat de schoonheid van de dieren voorop. Dit draagt juist bij aan de liefde en het grote respect voor de dieren! Een dier die niet liefdevol wordt behandeld zal nooit zijn kunstjes doen! Dus dierenbescherming richt uw aan dacht op het dierenleed tijdens vakan ties (honden aan de bomen) en het vol proppen van dieren voor de consumptie van de mens. Ik mag overigens hopen dat de dierenbescherming niet loopt op schoenen die gemaakt zijn van leder. Ik heb genoten van het Nederlandse circus Herman Renz. Ga zo door! M. Molenaar Alkmaar Van harte gefeliciteerd huisartsen van Heiloo met het nieuwe onderkomen (HOED), op het terrein van de Willibrord. Hoedje ehpetje hiervoor af! Het zal voor de betrokken huisartsen een hele verademing zijn perl oktober te mogen werken in deze ruim opgezet te behuizing. Fijn is te vernemen dat er voor de patiënten ook niets verandert. Nou ja, niets! Alleen de plek verandert, staat er met vetgedrukte letters in de Uitkijkpost van 7 juli j.l. Het zal je toch maar gebeuren! Heb je jaren lang redelijk dicht bij je huisarts HEILOO - De Stichting Openbare Bibliotheek Heiloo houdt op maandag 19 juli, van 14.00 tot circa 16.00 uur een bijeenkomst rond het thema Hulpmiddelen voor slechtzienden en slechthorenden. Moeite met zien en horen kan leiden tot een sociaal isole ment. Er zijn echter een aantal belan gengroeperingen, die zich speciaal voor deze mensen inzetten. Twee daarvan zijn de Stichting Visio (die zich inspant voor slechtzienden) en Oorakel (voor slechthorenden). Deze beide organisa ties geven consultatie, voorlichting en advies. Alles is erop gericht de slecht ziende of slechthoren-de mens, door op de persoon gerichte aanpassingen, zoveel als mogelijk zelfstandig te laten functioneren. De beide instellingen geven op maan dag 19 juli in de bibliotheek van Heiloo voorlichting aan geïnteresseerden over de verschillende mogelijkheden van hun dienstverlening. Vervolgens is er ruime gelegenheid voor het stellen van persoonlijke vragen. Gezien het karak ter van de bijeenkomst wordt een ieder die deze bij wil wonen verzocht om 14.00 uur aanwezig te zijn. De informatiemiddag is gratis te bezoe ken. Graag wel vooraf opgeven bij de klantenservice van de Openbare Bibliotheek Heiloo, Westerweg 250, tel. 072-5330670. gewoond, gaat de goede man verkassen naar een verder gelegen deel van Heiloo. Voor velen onder ons zal dat geen probleem zijn. Echter Heiloo 'ver grijsd' en menig oudere inwoner van Heiloo en ook zeker diegenene onder ons die, om welke reden dan ook min der mobiel zijn zullen wel even dewenk- brouwen hebben gefronsd en zich heb ben afgevraagd: 'O je, hoe kom ik daar'? Maar problemen zijn er om te worden opgelost. De Vereniging Buurtbus Heiloo heeft dit probleem vroegtijdig onderkent en hierop ingespeeld door de route van de bus aan te passen. Kantoor: 072-5150071 Vermiste en gevonden dieren: 072- 5616106 Knaagdieren: 072-5090234 Dierenambulance Nrd. Kennemerland (Heiloo en de Egmonden): 072- 5150085 Dierenambulance Akersloot en Limmen: 0251-215454 Asiel: 072-5114861 Stichting Zwerfdier: 072-5612482 Inspectie: 072-5337280/072-5150071 Vakantie advies en Kids for animals: 072-5336180. Vermist Zwarte poes, wit op de hals en de buik, witte teentjes, 7 jaar, Rosendaal, Heiloo. Grote grijszwarte gec. kater, wit aan de poten, mist rechteroog, 6 jaar, Delving, Akersloot. Halfsiamese gec. kater, donkerbruine bovenkant, creme van onderen, blauwe ogen, 6 jaar, Enterij, Limmen. Gevonden Cyperse gec. kater, witte bef en streep tussen de ogen, voor sokjes en achter 1 kous en 1 witte poot, Uitgeesterweg, Limmen. Rode gec. kater, wit bij de neus, witte kin, bef en buik, witte voetjes, Pont bij jachthaven, Akersloot. Lapjespoes met witte voetjes, v. Vlader ackenlaan, Heiloo. Per 1 juli j.l. wordt er al een gewijzigde route gereden en voor 1 oktober zal er een bushalte op de Kanaalweg worden gerealiseerd ter hoogte van de nieuwe huisartsenpraktijk. Alle problemen lost je daarmee natuurlijk niet op. De Vereniging Buurtbus Heiloo hoopt hiermee wel de bereikbaarheid van de huisartsenpraktijk te vergroten voor iedereen die om welke reden dan ook aangewezen is op openbaar vervoer. En tot slot: iedereen kan van de Buurtbus gebruik maken, want die is er voor ons allemaal! A. de Gier, chauffeur van de Buurtbus Een verrassing is iets krijgen watje niet verwacht, of van weet. Voor mij, gebeurde dit op 26 juni in onze Dojo waar mij door burgemeester Den Boom de Koninklijke onderscheiding lid in de orde van Oranje Nassau werd uitgereikt. Deze onderscheiding was voor mij een volkomen verrassing en wil met deze het bestuur van s.v. 't Loo alsmede alle mensen die zich nu en in het verleden voor de vereniging in gezet hebben, hiervoor mede namens mijn vrouw van harte bedanken. Kees Groefsema Heiloo HEILOO - Op zondagmorgen 18 juli kunt u, zoals elke derde zondag van de maand, meelopen met een natuurgids van het IVN, Vereniging voor natuur- en milieu-educatie, door het HeilooëJ* Bos. Dit is het centrale deel van het Landgoed Nijenburg, eigendom van dé Vereniging Natuur-monumenten. De bomen staan vol in blad en de lijsterr bessen beginnen al te kleuren. De vogels hebben gezongen en de eieren bebroed, nu zijn de jongen uitgevlogei) Die zie je soms rondzwerven, of ze bedelen nog om een hapje bij pa of moe. Eenden trekken zich terug om te ruien en de heren zien bijna net zo grauw als de dames. Rupsen hebben zich verpopt, vlinders zijn uitgekomen en vliegen, rCpt als allerlei bijensoorten, rond om nec> tar of stuifmeel te verzamelen. Het lis net als vorig jaar een nogal droog voor jaar geweest, maar de laatste maand heeft het af en toe flink geregend. Ook dat heeft z'n gevolgen in de natuur. Et is, kortom, weer van alles te zien en te beleven in het bos B en met een gids ziet u meer! De wandeling begint om 10 uur bij de Kattenberg, aan de Kennemer,- straatweg, emduurt ongeveer twee uur. Van volwassenen wordt een vrijwillige bijdrage van E 1,50 verwacht; voor kin deren is dat E l,- (graag gepast!). Voor nadere inlichtingen kunt u bellen: 0721 5325110. HEILOO - Woensdag 6 juli kreeg de Benedictusschool bezoek van een bijna Levensechte pandabeer van het Wereldnatuurfonds. En daar had het WNF alle reden voor, want zij werden verrast met een supercheque van E 3.000,-. De Benedictusschool had zich de afgelopen weken ingezet voor het WNF. Zij hadden hun project over de Olympische Spelen in het teken gezet van het WNF. Dit hield in dat bij de afsluiting van dit project een sponsorloop werd gehouden .De leerlingen hadden geweldig hun best gedaan om zoveel mogelijk geld op te halen. Op donderdag 16 juli hepen alle kin deren, groot en klein, hun rondjes rondom de school, dit onder de aanmoedigingen van alle ouders en andere enthousiaste aanwezigen. Zij konden onder het genot van een drankje en een internationaal hapje, waarvan de opbrengst natuurlijk ook voor het WNF was, genieten van de sportieve verrichtingen van hun kind. De medewerkers van het WNF waren natuurlijk erg blij met dit enorme bedrag. Zij vertelden dat het geld gebruikt gaat worden voor de aanplant van nieuw bamboebos. De informatiefolders met bestelbon voor het aanvragen van een zwemabon nement tegen seizoenverkoopprijzen, liggen bij de kassa van het zwembad of receptie van het gemeentehuis. Wi Het volleybaltoernooi wordt gehouden op zondag 15 augustus 2004 op het grote grasveld van Zwembad Het Baafje. De openingstijden zijn: Zwembad Het Baafje Heiloo is open van zaterdag 1 mei t/m zondag 29 augustus 2004 Openingstijden: maandag t/m vrijdag 09.00 tot 19.30 uur zaterdag en zondag 10.00 tot 17.30 uur Extra open in de zomervakantie van 12 juli t/m 20 augustus 2004 maandag t/m vrijdag 09.00 tot 20.30 uur De gemeente Heiioo en haar zwembadmedewerkers wensen u veel plezier in Zwembad Het Baafje. Zwembad Het Baafje Burgemeester en wethouders van Heiioo De Omloop 11 Afdeling Weizijn 1852 RJ HEILOO Postbus 11850 AA HEILOO Tel. 072 533 39 09 Tel. 072 535 66 81 Week- en totaaloverzicht bezoek 2004,2003 en 2002 Zwembad Het Baafje ma. 31-05 t/m zo. 06-06 ma. 07-06 Vm zo. 13-06 ma. 14-06 t/m zo. 20-06 ma. 21-06 t/m zo. 27-06 ma. 28-06 t/m zo. 04-07 ma. 05-07 t/m zo. 11-07 Het Zevenhuizen 48 -1852 JC Heiloo - tel 5333152 Telefoonnummers van de partners in Sportcentrum Het Vennewater: Sportinstituut Het Vennewater (fitness aerobic) (072) 5330344 Sportcafé en Biljartcentrum De Wit (072) 5335313 Sporthal (072) 5333152 Gemeente, afd. Welzijn (inlichtingen over verhuur) (072) 5356681 •Voor de verhuur voor het gehele seizoen 2004/2005 kunt u terecht bij de afdeling Welzijn van de gemeente Heiloo, tel. 5356681 of 5356682 week totaal totaal totaal 2004 2004 2003 2002 1.004 8.428 14.654 11.506 2.414 10.842 17.346 12.284 963 11.805 19.781 16.451 1.081 12.886 22.222 18.217 899 13.767 23.004 18,872 27.307 21.142 741 555 - Zomervakantie vanaf zondag 11 juli t/m zondag 22 augustus 2004

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 2