mm Veilig er op uit met de caravan Geef brand geen kans 1 ISil - Milieubeleidsplan Heiloo Gemeenteraad is tevreden over de burgemeester sm Ov HEILOO - - r WÊÊÊÊÊÊËÊËÊÊËéé, Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Veel Nederlanders trekken er in de zomervakantie op uit met een caravan of camper. Uit de vele ongevallen en ongelukjes onderweg of op de camping blijkt dat de (brand) veiligheid van zo'n 'tweede huis' nog wel eens te wensen overlaat. Van daag geeft Brandweer Heiloo op de jaarmarkt tips om veilig te kamperen. In een caravan laten brandweermensen zien waar u op moet letten. Hieronder hebben we ook een aantal belangrijke zaken voor u op een rijtje gezet. Gasflessen Plaats een gasfles nooit los in de caravan, maar op een voor gasflessen bestemde plaats, zoals de disselbak. Zet daarbij de fles altijd rechtop en zorg voor voldoende ventilatie-openingen. Gebruik geen slangen die langer zijn dan 1 meter. En let erop dat dit goedgekeurde hoge drukslangen zijn. Vernieuw de slangen minstens eens per twee jaar. Zorg voor deugdelijke slangverbindingen: gebruik slangtule en slangklemmen. Het gebruik van LPG(autogas) in gas flessen is levensgevaarlijk en bovendien verboden. In tegenstelling tot een (auto)gastank voor LPG hebben gas flessen namelijk geen overvulbe- veiliging. Ga ook niet zelf zitten knoeien met verloopstukken en dergelijke, maar laat het vullen van gasflessen over aan erkende vulstations. Gebruik altijd de juiste drukregelaar tussen gasfles en gasapparaat. De ver eiste gasdruk vindt u op het typeplaatje van het betreffende gasapparaat. Gaat u op één fles apparaten met verschillende druk aansluiten, dan moet u ook ver schillende drukregelaars gebruiken. Uiteraard monteert u de regelaar die de hoogste druk doorlaat het dichtst bij de gasfles. Vervang een drukregelaar na 5 jaar in verband met slijtage aan het membraan. lil Elektriciteit Gaat u zelf werkzaamheden aan de elek trische installatie van uw caravan verrichten, doe het dan veilig en con form de voorschriften. De spannings waarden in een caravan zijn 220 Volt en 12 Volt. Een spanning van 12 Volt is niet altijd ongevaarlijk. Brandgevaar kan ontstaan, bijvoorbeeld als de bedrading niet in orde is. Of wan neer u extra lampen of apparaten op de 12 Volt-installatie aansluit. De aansluiting van de caravan op een 220 Volt-installatie is het veiligst als u de blauwe, spatwaterdichte CEE-stekker en een neopreenkabel (van maximaal 20 meter lang) gebruikt. Rol de kabel altijd helemaal af: zo voorkomt u warmteont wikkeling. Caravans met CEE-aan- sluiting zijn geaard. Als uw caravan geen CEE-aansluiting heeft, moet u een aard- lekschakelaar plaatsen. Zorg er ook voor dat de metalen delen van caravan (wanden, chassis, aanrechtblad, enz) geaard zijn. Pas tot slot op met water en elektriciteit. Zo moet de buitenverlich ting van uw caravan spatwaterdicht zijn. Tips Trucs Laat installeren van elektriciteits- en gasleidingen bij voorkeur over aan vak mensen. Lees van alle materialen, toestellen en gereedschappen die u gebruikt eerst de gebruiksaanwijzing. In de caravan mag een brandblusser natuurlijk niet ont breken. Uw doe-het-zelfzaak heeft een ruim assortiment. Vul gasflessen nooit zelf, maar laat dit over aan erkende vulstations. Sluit tevens gasflessen af als u ze niet gebruikt en bewaar gasflessen op een koele, goed geventileerde plaats, buiten het bereik van kinderen. Meer informatie Als u meer informatie wilt over de vei ligheid van uw caravan kunt u op internet de site www.caravanhand- boek.nl raadplegen. Voor meer informatie over dit onderwerp of andere vragen over brandveiügheid kunt u con tact opnemen met de brandweer van Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. In het gemeentehuis ligt het milieubeleidsplan 'Milieu in Heiloo, zo doen we dat' voor u klaar. De gemeente Heiloo heeft dit plan opgesteld voor de periode van 2004 tot en met 2007. Dit gebeurde in samenwerking met de Milieudienst Regio Alkmaar (MRA). U kunt ook onze website www.heiloo.nl bezoeken en het plan downloaden. Het plan In een milieubeleidsplan staat het beleid van de gemeente beschreven ten aan zien van het milieu. Dit beleid heeft als doel het milieu en de leefomgeving te beschermen en waar mogelijk te verbe teren. Het milieubeleid van de gemeente Heiloo richt zich op het terrein van de woonomgeving en het groenbeheer. Hiervan zijn bekende voorbeelden de duurzaam gebouwde wijk 'Egelshoek' en de gezamenlijke inspanning om afval beter te scheiden. Milieu speelt in onze gemeente een belangrijke rol. Onlangs heeft Heiloo een klimaatover eenkomst ondertekend waarmee zij samen met tenminste 12 Noordhol landse gemeenten een koploperspositie in Nederland inneemt. Het nieuwe milieubeleidsplan geeft invulling aan het motto 'fijn wonen in het groen'. De Aan het eind van dit jaar - om precies te zijn op 1 december 2004 - is de heer Den Boon zes jaar burgemeester van Heiloo. Zijn eerste ambtstermijn zit er dus bijna op. De Commissaris van de Koningin heeft enkele maanden geleden gevraagd of de gemeenteraad de procedure wil starten om te komen tot een aanbeveling voor herbenoeming. Dit is inmiddels gebeurd. De gemeenteraad stelt een voortzet ting van de samenwerking met burgemeester Den Boon zeer op prijs en heeft dit tijdens de raadsvergade ring van 5 juli jl. bekend gemaakt. Inmiddels is de positieve aanbeveling voorgelegd aan de Minister van Bin- nenlandse Zaken en Koninkrijkrelaties. In het najaar wordt bekend of de posi tieve aanbeveling van de gemeenteraad voor de Minister aanlei ding is om de burgemeester bij de Koningin voor herbenoeming voor te dragen. P—W titel van dit plan 'Milieu in Heiloo, zo doen we dat' benadrukt deze uitwer king. Hoe nu verder Er zijn zes thema's gekozen voor de periode van 2004 tot en met 2007duur- zaam bouwen, afvalbeheer, groen beheer, klimaat, geluid en (milieu-) com municatie. Om het milieubeleidsplan zo concreet mogelijk te maken, zijn binnen de thema's acties en doelstellingen geformuleerd. Dit betekent dat Heiloo de volgende zaken wilt stimuleren: duur zaam wonen, bedrijfsafval verminderen, inwoners van Heiloo betrekken bij het beheer van de omgeving, beperken van het energieverbruik, terugdringen van de C02-emissie van woningen en bedrijven en het verminderen van het spoorweglawaai. De doelstellingen worden vastgelegd in uitvoeringsplannen. Dit wordt per jaar verwerkt tot een milieuwerkprogramma en ook zal jaarlijks verslag worden gedaan over de voortgang. In het milieubeleidsplan hebben we tot uitdrukking gebracht, dat we de inwo ners van Heiloo in ieder geval willen informeren over de plannen, maar liever nog dat we u willen betrekken bij de uit voering. Ook dit zal worden vastgelegd in de uitvoeringsplannen. Meer informatie Heeft u vragen over het milieubeleids plan? Dan kunt u contact opnemen met de heer F. Kwint, Milieudienst Regio Alk maar (MRA), telefoonnummer (072) 548 84 51. Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 19 juli a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wet houders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende besluiten. 20.00 uur: afwijzing uitkering minimabeleid (niet openbaar) 20.30 uur: ambtshalve uitschrijving uit de Gemeentelijke Basis Administratie (niet openbaar) 21.00 uur: weigering bouwvergunning dak- opbouw Spoorlaan 16 Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De hoorzittingen zijn, voor zover niet anders vermeld, in beginsel openbaar. Ambtshalve of op verzoek van belanghebbenden kan de zit ting om persoonlijke of andere bijzondere redenen besloten worden gehouden. Ter inzage De stukken van de weigering bouwvergun ning dakopbouw Spoorlaan 16 liggen ter inzage tot de datum van de hoorzitting van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie-ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secretaris van de com missie worden ingezien. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoon (072) 535 66 45. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Bosanemoon 27 - vergroten berging (reg.nr. 2004/0257) Burenweg 21 - bouwen garage (reg.nr. 2004/0258) De Kistemaker 36 - vergroten woning, uitbreiding keuken (reg.nr. 2004/0225) Het Zandstuk 88 - vergroten woning, uitbouw woonkamer (reg.nr. 2004/0157) Hoogeweg 62 - bouwen berging, carport en tuinhuis (reg.nr. 2004/0261) Kerkelaan 25 A - bouwen berging (reg.nr. 2004/0256) Zevenhuizerlaan 11 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0259) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Oosterzijweg 122 schuur vernieuwen bestaande De Sonneveld 132 - vergroten woning (gewijzigd uitvoeren eerder verleende ver gunning) en bouw berging Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 15 juli 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan eenieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitritvergunningen Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunningen verleend voor het maken van een uitrit op de openbare weg ten behoeve van de percelen: - Heerenweg 62 - Project Boekelermeer Zuid III uitrit aansluitend op Kanaalweg ca. 100m westelijk van de Boekelermeerweg Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken liggen ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunningen gereed zijn, krijgen de aanvragers van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Werkzaamheden Kennemerstraatweg. Vanaf 4 augustus a.s gedeeltelijk afgesloten (zie artikel op pagina 6) Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit- vergunningen, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voor lopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer T. Mulder van het Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072) 535 67 65. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. De Hoghe Weijdt 34 - vergroten woning woonkamer en keuken (reg.nr. 2004/0109) Kanaalweg 38 - vergroten woning aanbouw achtergevel (reg.nr. 2003/0347) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Wet voorkeursrecht gemeenten Burgemeester en wethouders van Heiloo maken ter voldoening aan het bepaalde in de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) bekend dat de gemeenteraad van Heiloo op 5 juli 2004 heeft besloten de termijn van 2 jaren op grond van artikel 2 lid 4 van de Wvg met één jaar te verlengen. De verlenging is éénmalig en geeft de gemeente tijd om een ontwerpbestemmings- plan voor het gebied ter inzage te leggen. De betreffende percelen zijn gelegen in het gebied de Zandzoom, welk gebied globaal begrensd wordt door de Zevenhuizerlaan en de Vennewatersweg in het noorden, de Oos terzijweg in het oosten, de gemeentegrens met Limmen in het zuiden en de sloot kada straal bekend gemeente Heiloo, sectie H, nummer 10 in het westen. Het besluit van de gemeenteraad, de bijbeho rende kadastrale kaart met daarop de aangewezen percelen en de perceelslij st liggen kosteloos ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, geopend van maandag tot en met vrijdag van 8.00-12.30 uur en maandagavond van 18.00- 20.00 uur. Desgewenst kunt u voor het raadplegen van de stukken buiten deze uren een afspraak maken, telefoonnummer (072) 535 67 50. De stukken kunnen ook worden geraadpleegd bij de dienst voor het Kadaster en de Openbare Registers (Rogier van de Wey- destraat 6 te Alkmaar). Lees verder op pagina 6 0900 8844 (locale tarief) immers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: UITKIJKPOST - 14 JULI ?004 - PAGINA 4 Heiloo contact v, m mSÊm -

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4