A©g\° Trias Avond wedstrijd Regionale keuring Arabische Volbloedpaarden in Heiloo Geen zomerstop voor visclub Het Hoekstuk exposeert... Ku(n)st in de branding Marck Limmen wint kampioenschap Feestelijke heropening Boulevard Egmond Steppenrace Witte Kerk Heiloo op woensdagen te bezichtigen \<vd© „Het werd al heel snel heel gezellig met elkaar Medailles in de wacht gesleept op Paralympics in Polen UITKIJKPOST -14 JULI 2004 - PAGINA 8 Korps HSY Kennemerland geplaatst voor NK Stanghangen Limmer jaarmarkt Uitslagen honk- en softbal GTH bedankt Jannie Kuiper Kruijff Makelaardij Jeugd Dorstoernooi Floortje Bellefleur bezoekt tunmerdorpen Andere datum fietsen naar Afie Boot met trailer gestolen Egmonder tentoonstelling in Hoeve Overslot hel" weer vandaag.4 WWW. bjSkiikü- nl r Kermis in Egmond Groeten uit Bergen HEILOO - Het viskorps van Hengelsportvereniging Kennemerland heeft zich geplaatst voor het Nederlandskampioenschap in de Lage Vaart te Almere in september. In een deelnemersveld met enkele gesponsor de korpsen wist het korps van Kennemerland beslag te leggen op de eerste plek die recht geeft op deelname aan het Nederlands kampioenschap. Het korps bestaat uit de volgende kan jers van wedstrijdvissers te weten aller eerst Theo Breedijk, de nestor ingeval len voor Sjaak Veldt en al jaren zeer sterk vissend met de vaste stok, als twee de Hendrik Delbrugge, een all-round wedstrijdvissers die al jaren bij onze ver eniging in de top meevist en ook menig open wedstrijd weet te winnen, als derde Herman Otte, vanaf zijn jeugd al sterk vissend met de vaste stok en ook nog eens de penningmeester van de vereni ging, als vierde Dolf Rijs, een prima wedstrijdvisser die zeer goed overweg kan met de matchhengel en als vijfde Nico Schouws, presteert al jaren op het hoogste niveau, menig maal clubkampi oen en zeer bedreven in het vissen met de feeder maar ook met de vaste stok staat hij zijn mannetje. Ofwel kwaliteit genoeg in deze groep, middels een aan tal oefensessies wil het team trachten optimaal te presteren in september. Het is per slot van rekening al weer enige jaren geleden dat een team van deze vereniging zich heeft geplaatst. CASTRICUM - Tijdens de vrijdag gehouden open wedstrijd het veteraan Jan Pronk maar weer eens van zich horen. Met een machtige 45.50 m. wierp hij de discus naar een nieuw Nederlands Record voor mannen 65+. Na afloop vertelde hij dat hij het eigenüjk zo ook 'gepland' had, mooi op zijn eigen thuis- baan bij Trias! Op de 1500 m. waren er diverse leuke series. Opvallend liep B-junior Tom Wiggers. Na een uitermate rustige eerste 700 m. liet hij indrukwekkend iedereen staan en liep alsnog solo in een mooie stijl naar de snelste tijd overall (4.06.2). Eerste Triasser was hier Maarten Gouda (4). De senioren serie 1500 m. won André Diemeer (DEM) overtuigend in 4.10.9. Alle Triassers zaten bij elkaar in deze serie en finishten allen binnen 5 seconden van elkaar. Na een fanatieke onderlinge strijd wist Raymond Blok nog net aanstormend talent (eerste 1500 m!) Dennis ten Bruggecate en veteraan Fridthjof Koomen voor te blijven. Vermeldenswaard is ook de tijd van de winnares bij de meisjes B-junioren Manon Kruiver (4.39.9). B junior Martijn Bartelson (Nea Volharding) üep een prachtige 50.7 op de 400 m. en werd hiermee eerste over all. Ook bij de B junioren werd Jorén Tromp (Hera) eerste in 11.2 voor Ronald Kuin van Trias die met 11.5 een derde plaats opeiste. Het verspringen werd een prooi voor Jasper Visscher (HoUandia) met 6.15 m. en de afsluitende 3000 m. leverde een mooi schouwspel op met een in de laat ste kilometer sterk doortrekkende Wil Does (Hylas) wat hem een eerste plek en een tijd van 9.26.9 opleverde. In ver houding leverde Suzanne Wiertsema bij de dames een nog betere prestatie door in 9.58.6 te finishen. De weersomstandig heden waren overigens niet ideaal door de stevig doorstaande westenwind. HEILOO - Zondag 18 juli is het dan zover, de regionale keuring van het Arabisch Volbloed paard. Voor het eerst in Noord Holland worden de paarden stuk voor stuk de ring in gebracht en daar beoordeeld op type, hoofd en hals, romp en bovenlijn, benen en beweging. Midden in de ring staat de jury om de paarden te beoordelen en punten te geven op de bovengenoemde onderde len, het paard met de meeste punten heeft gewonnen van zijn categorie, die later dan terug mag komen voor het kampioenschap. Aan het einde van de dag wordt het beste paard van de show gekozen. Tijdens de keuring aan de hand, worden er op hetzelfde terrein, ook dressuurwedstrijden op de arabier verreden. Voor de kinderen is er een jeugdvoor- breng rubriek, dit is voor kinderen tot 12 jaar. Het is de bedoeling dat het kind zijn eigen arabiertje voorbrengt bij de jury, en daar is natuurlijk een leuke prijs aan verbonden. Voor de kinderen is er ook een leuke attractie! Voor als u even wat anders wil zien dan dit gewel dige paardenras, er is ook een braderie, Arabieren, van groot tot klein, u vindt ze bij de Paarden- en ponyclub Heiloo. van boeren kaas tot zelf sieraden maken, dus voor elk wat wils! Heeft u honger en dorst? Ook daar voor kunt u op het ter rein aan de Zeeweg terecht, een lekker broodje beenham of kroket, dit is maar iets uit het assortiment. Er zal ook een ijs- wagentje op het terrein aanwezig zijn. De dag begint om 9.00 en eindigt ongeveer om 18.00 uur, de entree is 1,- per per soon en de kinderen zijn tot 12 jaar gratis. LIMMEN - Volop activiteiten bij de vis sende Limmers. Zo was er afgelopen zondagochtend een witviswedstrijd voor HSV Limmen. Deze wedstrijd werd gevist in het kanaal Omval- Kolhorn. Hier een opvallende uitslag bij de a-klasse: voor al deze deelnemers werd hun steknummer ook de eindklas sering. 1 G.Tliijn 4550 gr, 2 J. Jak 2800 gr, 3 P. vd Heijdt 2300 gr. De b-klasse ken merkte zich door de uitstekende vang sten: 1 R. Levering 50 st, 2 C. Levering 24 st, 3 C. Dekker 20 st. 's Middags mocht de jeugd de hengels uit het stof halen voor de jaarlijkse open viswedstrijd. Het slechte zomerweer had velen waarschijnlijk naar warmere oorden doen reizen, want de opkomst bedroeg slechts 19 deelnemers. Het weer hield zich overigens uitstekend en ook de vangsten waren prima. Na afloop volgde de prijsuitreiking in Cafe De Uitkomst. De visclub had voor een prachtige prijzentafel gezorgd. Natuurlijk ging iedereen met een prijs naar huis en dan nu het belangrijkste nieuws: De Uitslag 1 Rick Beers 35 st, 2 Jim Liefting 32 st, 3 Luke Levering 21 st, 4 Britt Beers 20 st, 5 Niels Zwertbroek 16 st. Er was een extra prijs voor de vanger van de grootste vis. Deze was dubbel en dwars verdiend, want Storm de Boer ving een brasem van maarliefst 45 cm. Vakantiecocktail In het kader van de jeugdvakantiecock- tail wordt er voor de jeugd van Castricum, Akersloot en Limmen voor allerlei vertier gezorgd gedurende de zomervakantie. Zo is er maandag 26 juli een viswedstrijd voor de jeugd van 8 t/m 12 jaar. Wil je hieraan deelnemen, dan dien je je op te geven bij de Stichting Welzijn Castricum. Dit kan telefonisch op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur op 0251-673793. De wedstrijd is 's mid dags en zal worden gevist in Limmen aan het Stet. Zondag 18 juli wordt de derde wedstrijd van de Limmerpoldercup gehouden. Deze keer wordt er gevist in de Henri Dunant singel te Castricum. Naast de vele kleine witvisjes (goed voor de stuksvissers), zit in dit water ook de nodige zeelt, karper en brasem. Hiervoor zal dan wel een andere aan pak nodig zijn, en een beetje geluk met de stekloting. Voor elk wat wils dus. Aanmelden kunt u tot vrijdagavond 19.00 uur, voor Limmen: Peter van der Heijdt, 072-5051056, DVW-Heiloo: Gerard Mooij, 072-5331686, De Sander bij Han Duin, 0251-311798 en voor Castricum deze keer bij Herman Scholten, 0251-655022. Verzamelen Verzamelen voor Limmen zondagoch tend om 7.00 uur bij Albert Heijn. De plaatsloting is om 7.30 uur bij Sporthal de Bloemen. De stand aan kop is heel spannend, alles is nog open, er zijn nog twee wedstrijden te gaan. Han Duin staat met 3 punten aan de leiding voor Peter van der Heijdt en Dick Pekel met 4 en Marcel Kok en Jan Walta met 5 punten. Ook daarachter zitten nog genoeg kanshebbers, want de beste drie resultaten gelden en er kunnen dus nog twee goede uitslagen worden gehaald. Er wordt gevist in drie vakken, alle vis telt mee en de wedstrijd duurt van 8.00 uur tot 10.30 uur. Er wordt geteld en gewogen. LIMMEN - Tijdens de jaarmarkt van afgelopen week kon de Limmer jeugd weer zijn kracht en uithoudingsvermo gen testen: onder auspiciën van de Limmer IJsclub kon een ieder laten zien, onder aanmoediging van enthou siaste omstanders, hoe lang hij of zij aan een gladde stang kon blijven han gen. Helaas wasdit jaar de regen spel breker, doorde harde regen werd de stang zo nat dat het niet mogelijk was om eraan te blijven hangen. Desondanks kon er toch een uitslag worden opgemaakt. De winnaars kun nen hun prijzen ophalen bij mevrouw G. Meijer-Koot, Dusseldorperweg 65, Limmen. Jongens tot en met 9 jaar: 1. Tom de Wildt 48,9. 2. David Davtian 39,5. 3. Stef de Wildt 38,1. Jongens 10 tot 12 jaar: 1. Bob Levering 1.06,9. 2. Roy Nuyens 1.01,8. 3. Bob Burgering 59,7. Jongens tot 13 jaar en ouder: 1. Nick Hand 37,1. Meisjes tot en met 9 jaar: 1. Maud Burgering 52,2. 2. Silke Sassen 25,6. 3. Sara van der Velden 17,3. Meisjes van 10 tot 12 jaar: 1. Sophie Kuys 37,0. 2. Manon Rotteveel 11,2. 3. Lisa Nussy 10,2. HEILOO - Gespeeld bij Double Stars dit weekend: Honkbal: Senl-Alphiansl 13-6, Alcmaria 3-Sen 3 15-4, Alcmaria-Juni 21-11, Pupl- Herons 3-4 en 4-5. Softbal: Damesl-Thamenl 6-8, Dames2- Bearsl 11-10, RCH-Herenl 19-9, Heronsl-Heren2 12-21, Heren3-Urbanus 1 2-12. HEILOO - Toen Jannie Kuiper dit voorjaar bekend maakte te willen gaan stoppen met haar werkzaamhe den voor Gymastiek en Turnvereniging Heiloo GTH, ging er een grote schok door de vereniging heen. Jannie beheerde namelijk al 17 jaar de ledenadministratie. Zij deed dit zéér zorgvuldig en nauwgezet, was erg betrokken bij de gym, met name bij de gym voor de jeugd. Zij kent ook bijna alle leden bij naam. Bij iedere activiteit die georganiseerd werd, was Jannie altijd aanwezig en had zij oog voor detail: Jannie zorgde er bijvoor beeld voor dat alle deelnemers aan de onderlinge wedstrijden na afloop voorzien werden van limonade en een snoepje. Voor veel mensen binnen de vereniging was GTH Jannie: er ging geen activiteit voorbij zonder haar aanwezigheid. Afgelopen donderdag werd Jannie verrast met een afscheid in besloten kring. Bestuursleden, oud-bestuursle den, leiding en vrijwilligers van de vereniging waren gekomen om Jannie te bedanken voor haar inzet en samenwerking. Er was zeker geen sprake van een afscheid, want daar voor blijft Jannie teveel betrokken bij de vereniging. Bij deze gelegenheid kreeg Jannie ook een penning opge speld met de toepasselijke tekst: 'top klasse vrijwilliger'. HILOO - Op maandag 2 augustus begint alweer het vierde Jeugd Dorstoernooi. Op dinsdag, donderdag en zaterdag zijn er weer leuke activitei ten voor alle deelnemers en er is natuurlijk ijs voor de winnaar van 'rond-de-tafel'. Je kunt je nog inschrijven voor 19 juli via toernooi.nl en tvheiloo.nl, ook kun je het inschrijfformulier bij je club halen en deze inleveren op het aange geven adres. HEILOO - De duizenden lezers van het boekje 'Floortje in het timmerdorp' weten het al: Floortje Bellefleur is gek op timme ren en hutten bouwen. Suzanne Buis is de schrijfster van de nieuwe avonturen van Floortje en zij vindt timmeren al net zo leuk. Een paar jaar geleden hielp Suzanne bij het timmerdorp in Heiloo. Daarover schreef ze vervolgens 'Floortje in het tim merdorp', het twaalfde deel in de serie over Floortje Bellefleur. De inmiddels beroemde hoofdpersoon is ruim dertig jaar geleden bedacht door Cok Grashoff, die inmiddels gepensioneerd is. Uitgeverij Kluitman Alkmaar BV vroeg daarop Suzanne om de serie te bewerken en nieu we avonturen te schrijven over de sympa thieke Floortje. Suzanne is er heel trots op dat ze door een aantal Noordhollandse timmerdorpen is uitgenodigd. Niet alleen mag ze de hutten van dichtbij bekijken, ze mag in sommige gevallen zelfs helpen met het uitkiezen van de leukste, mooiste, gek ste en stevigste hut. Tijdens de daaropvol gende rommelmarkten zijn de boeken over Floortje te koop. Natuurlijk worden de nieuwe boekjes gesigneerd door de schrijfster. Collega-schrijver Jaap-Wim van der Horst helpt met de verkoop en brengt zijn voetbalserie over FC Oostwijk mee. In het timmerdorp van Egmond aan den Hoef komt Suzanne op 15 juli langs en zijn de gesigneerde boekjes vanaf 19 uur te koop. De data van timmerdorp Heiloo, Egmond Binnen en Egmond aan Zee staan binnenkort op www.suzannebuis.nl. Daar kun je ook meer lezen over Suzanne Buis en Floortje Bellefleur. HEILOO - Na drie weken strijd om het tenniskampioenschap van Heiloo, is afgelopen zondag Marck Limmen gehuldigd als eerste winnaar. Hij heeft in de heren dubbel 3 categorie van de drie tennis toernooien in Heiloo het meeste punten behaald. De afgelopen weken is er om deze vel begeerde prijs gestreden op de tennisparken van het Vennewater, de Dors en HSV. Tot in de finale partij op HSV bleef het spannend wie de prjs mee naar huis mocht nemen. Zowel finalisten Eric Dijkman Dulkes en Frits Porck alsmede Marck Limmen konden nog aanspraak maken op de geldprijs en de Hypotheek Winkel Heiloo wissel trofee. Door zowel Tannes bij het Vennewater als ook het HSV dubbeltoernooi te winnen is Marck de terechte winnaar geworden. De gedeelde tweede prijs ging naar zowel het koppel Porck, Dijkman en de Egmonders Groen en Holman. HEILOO - In de maanden juli, augustus en september is er in het lege winkelpand in Winkelcentrum Het Hoekstuk op het Malevoort te Heiloo een expositie te zien van Trudy Keyzer uit Heiloo en Henny Mazurel uit Obdam. Zij maken gebruik van deze ruimte om hun werk met als thema Kunst in de branding te laten zien. De zon, zee, het strand, de kust, en het zee leven hebben beide kunstenaars geïn spireerd tot het maken van schilderijen en beelden van brons, steen en kera miek. Een zeer gevarieerde presentatie met een sterke relatie met elementen die in ons dagelijks leven zo belangrijk zijn. Keramische fantasieën als Krabbenpot, Waterschaal, Schelpenvaas of Flessenpost nodigen uit om bekeken te worden. Mazurel heeft haar keramiek afgewerkt met glazuren in de kleuren van het water. Keyzer heeft haar wer ken voorzien van een laagje (Egmonds) zand, zowel haar keramiek als een deel van haar schilderijen. De bronzen uitspattingen van dit duo liegen er niet om! Waternimf, Zee engel en Waterjuffer staan klaar met hun vleugels om hun eigen weg te zoe ken. De golf met als titel Op de golven van de branding met zijn krachtige uit straling en daarin de spelende mens, spreekt tot ieders verbeelding. De schilderijen van Mazurel zijn van acryl en de kleuren zijn vrolijk en helder met vogels, vissen en schelpdieren. De zandtaferelen van Keyzer inspireren tot nadenken en nemen de kijker mee naar het leven der zee. Verbeeldingswereld Winkelcentrum Het Hoekstuk nodigt u uit om mee te varen in de verbeeldings wereld van Keyzer en Mazurel. Zij zijn zeer aan elkaar gewaagd, maar weten ieder hun eigen stijl te behouden. Door hun jarenlange samenwerking vormt hun werk een mooi geheel in goede harmonie. Bronzen uitspattingen in Het Hoekstuk! Voor informatie kunt u bellen met Trudy Keyzer, tel. 072-5337293 of Henny Mazurel, tel. 0226-452320 Activiteiten ^GMOND EGMOND - Op maandag 12 juli om 15.30 uur werd de vernieuwde Boulevard in Egmond aan Zee officieel geopend door wethouder Openbare Werken, Leo Worm en gedeputeerde van de provincie Noord-Holland, Hans Schipper. Hiermee werd het laatste deel van fase 2 van de vernieuwde Boulevard officieel in gebruik genomen en een vier jaar durend project afgerond. De reconstructie van de boulevard is gerealiseerd met financiële bijdrage van 233.645,00 van de Provincie Noord- Holland, vanuit de Deelverordening Bevordering Toerisme. Het regionale economisch stimuleringsprogramma (RES), Halter in Balans heeft een bedrag van 40.000,00 aan dit project bijgedragen, aangevuld met een flinke financiële gemeentelijke bijdrage. Reconstructie Boulevard (noord); fase 1 De plannen om de boulevard op te knappen, gebaseerd op de Structuur visie Egmond aan Zee, dateren van het jaar 2000. De uitvoering van de eerste fase startte in het najaar van 2000. Aan het begin van het seizoen 2001 is de eer ste fase van de vernieuwde kuststrook EGMOND - In tegenstelling tot het bericht in de Uitkijkpost van vorige week, wil de Stichting Welzijn Ouderen op 25 augustus 'met z'n allen op de fiets naar Afie's Nobelhuis te Egmond- Binnen' alwaar Afie, op haar eigen wijze, een rondleiding geeft door haar gecreëerde unieke kunstwerken. U hoort van haar hoe ze zijn ontstaan en waarom. Zij kan zeer boeiend en met veel humor vertellen. Vertrek van de Stichting Welzijn Ouderen in Egmond aan den Hoef om 13.00 uur. Voor meer informatie, ook voor ander vervoer dan de fiets, kunt u contact opnemen met Stichting Welzijn Ouderen, tel. 072- 5065204. Inschrijven mogelijk tot 28 juli. geopend. De uitvoering van de eerste fase van de herstructurering van de kuststrook is mede tot stand gekomen door een subsidie van de provincie Noord-Holland uit het Fonds Investeringen Noord-Holland (FINH), een bedrag van 998.000,00, aangezien de boulevard aansluit bij het provinci aal toerisme beleid. Fase 2 De volgende fase, de reconstructie in de omgeving van de vuurtoren heeft even op zich laten wachten. De reden hier voor is dat op dit gedeelte in 2002 en 2003 een groot appartementencomplex met parkeergarage gebouwd werd. De bouw van het complex is gereed. Er is meteen de herstructurering van het laatste deel van de boulevard verder opgepakt. Door extra beschikbaar gesteld geld door het gemeentebestuur van Bergen en de provincie Noord- Holland en een gunstige aanbesteding was het mogelijk om het gehele Vuurtorenduin mee te nemen in de her inrichting. Daarmee is nu de gehele tweede fase van de herinrichting van de boulevard in Egmond aan Zee voltooid. EGMOND - In Egmond aan Zee werd woensdag 7 juli tussen 08.30 en 11.30 uur een boot met trailer en buiten boordmotor gestolen van een oprit aan de Boulevard. Het gaat om een witte boot van het merk Beetman Fish 505, een zilverkleurige trailer en de motor is een zwarte 60 pk Mercury. EGMOND - Lamoraal en Pink ont moeten elkaar in Hoeve Overslot bij de nieuwe dubbele expositie die als titel Golven heeft meegekregen. In het grote vierkant van de Hoeve zullen schilderijen, beelden en objecten van Egmonder kunstenaars tentoongesteld worden die met muziek (in de ruimste zin van het woord) te maken hebben, dit i.v.m. 100 jarig bestaan van muziek vereniging Lamoraal. In de meer dan honderd jaar oude stal staan onderdelen en bouwtekeningen van de Egmonder Pink uitgestald. Daarnaast zijn er schilderijen en beel den te zien die met schepen en de zee te maken hebben. Deze expositie wordt op vrijdag 16 juli om 20.30 uur geopend en is t/m zondag 19 september elk weekend van 14.00 tot 17.00 uur vrij te bezoeken in Hoeve Overslot, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Op vrijdagvond 6 augustus wordt tijdens het feestweekend Egmond op z 'n Kop te Egmond-Binnen een steppenrace gehouden. Tijdens het Uur van Egmond zullen koppels trachten om van 19.30 tot 20.30 uur zoveel mogelijk ronden te steppen. De koppels kunnen -indien gewenst- gebruik maken van steps die door de organisatie beschikbaar worden gesteld. Het betreft een open inschrijving, verdeeld over twee leeftijdsgroe pen. Informatie en inschrijving via Michel Liefting, tel. 072-5064349/06- 22445426 of via de website: www.egmondopznkop.nl. Voorts worden er vooy het weekend van 6, 7 en 8 augustus vele andere activiteiten georganiseerd voor jong en oud. Zo is er de grijze markt met zo 'n 200 kramen, mini-bikqs, exposities, competities, kinderspelen, bierkrat stapelen, westernavond, wan deltocht en muziekspektakel. Zie de website voor nadere informatie. EGMOND - Vandaag begint de kermis in Egmond aan Zee om 14.00 uur. Vanavond is er tevens vuurwerk op het strand bij de kermis om plm. 22.45 uur, aangeboden door de ondernemersvereniging Eendracht en de kermis ondernemers. Maandagavond om 19.00 uur komt Pipo de clown 'en Mammaloe naar de kermis bekent van diverse optredens op tv. Zij delen attenties uit aan de allerkleinste en zingen liedjes. Dinsdag is er familie kortingsdag op deze dag hebben alle attracties een leuke aanbieding. De kermis duurt tot en met woensdag en is dagelijks geopend vanaf 14.00 uiir. 99 HEILOO - Op 19 juni vonden in de plaats Schwietochlowice in Polen de jaarlijkse Paralympics plaats. Een dag met veel sport en spel, plezier en ver broedering. Natuurlijk konden de nodige medailles veroverd worden. Vier jonge atleten uit Heiloo is dat gelukt. De tweeling Lisa en Laura Brinkhorst, beiden 12, Piet Nieuwenhoven (28)en Ricardo Manuela (24) brachten maar liefst zeven plakken mee terug naar Heiloo. Op het onderdeel kogelgooien was er goud voor Ricardo, zilver voor Lisa en brons voor Laura. Bij de 30 meter sprint behaalde Lisa de tweede plaats, goed voor zilver en Laura mocht de bronzen plak in ontvangst nemen. Bij het verspringen wist Laura een afstand van 1.20 meter te halen en kreeg daardoor zilver. Tot slot kreeg Piet 'zo maar' een medaille. „Eigenlijk voor gewichtheffen, want hij sjouwde de hele dag met Laura en de koffers op zijn nek", zo lachen de jonge atleten. De bijzondere tocht naar Schwietoch lowice is georganiseerd door de Stich ting Stedenband Heiloo - Schwietoch lowice. Dit keer was het de tweede maal dat deze stichting de organisatie van de reis naar, het verblijf en de deel name aan dit sportevenement op zich had genomen. De Paralympics zelf had den plaats in het Scalca stadion. Er deden weer diverse Europese landen mee, zoals: Nederland, Polen, Duits land, Tsjechië, Oostenrijk en Spanje. Gezien de handicaps gaat er altijd vol doende begeleiding mee. Lisa en Laura hebben een visuele en Ricardo een psy chische handicap. Ze reisden per busje, de moeder van de meisjes was mee en een begeleider van beide jongens. Twee dagen heeft de reis naar Polen geduurd. In Maagdenburg heeft men overnacht. In totaal een trip van 15 tot 22 juni. Logeren in bejaardenhuis Lisa en Laura zijn nog vol van hun ervaring als ze vertellen: „Ons hotel was een bejaardenhuis. De onderste verdieping was eigenlijk de logeerver- dieping, maar wij sliepen op de vierde tussen de bejaarden in. We kenden elkaar niet voordat we vertrokken, maar het was al heel snel heel gezellig met elkaar. We hebben vorig jaar ook meegedaan en dat het dit keer weer kon was eigenlijk een uitzondering, want je mag maar een keer mee." In 2003 is de stichting voor het eerst op de uitnodiging ingegaan. Men is zeker van plan ook voor volgend jaar weer in te schrijven. Volgens de stichting is het uitzonderlijk dat er een sportdag wordt georganiseerd voor verschillende han dicaps. De stichting kan dit alles ook realiseren dankzij de steun van spon sors. De Paralympics in Polen hebben de verschillende onderdelen geheel aangepast aan de verschillende handi caps. Zo vindt het verspringen op gras plaats en zijn er veel onderdelen die leuk zijn om te doen voor rolstoelge bruikers met hun begeleider. En dat alles voor zo'n 400 deelnemers. Mooie omgeving Maar liefst zeven medailles bracht het team uit Heiloo mee naar huis uit Schwietochlowice. (foto MSP) Naast sport en spel was er voldoende aandacht voor ontspanning. Schwietochlowice is van oorsprong een oude mijnwerkersstad. Het ligt niet ver van Krakau en is enigszins grauw. Echter de omgeving is prachtig en de Polen hadden zich uitgesloofd om de mooie omgeving van het plaatsje te tonen. In drie dagen hebben we alles gezien: de zoutmijn, een dierenpark, we zijn met de stoeltjeslift geweest. We voelden ons echt verwend. We zijn ook nog naar het oude logeeradres van vorig jaar geweest. Dat was heel speci aal." zo vertellen de jeugdige medail lewinnaars. Als u geïnteresseerd bent in deelname aan de Paralympics 2005, kunt u con tact opnemen met de Stichting Stedenband Heiloo, Zevenhuizerlaan 82, tel. 072-5333834. HEILOO - In juli en augustus is de Witte Kerk in Heiloo op alle woensda gen voor het publiek te bezichtigen. Wekelijks wordt op woensdagochtend en -middag bij het winkelcentrum 't Loo, aan de voet van de Witte Kerk, markt gehouden. Een mooie gelegen heid om tussen 11.00 en 16.00 uur een kijkje in de Witte Kerk te nemen. Wilt u tegelijk van orgelspel genieten tussen 12.00 en 13.00 uur wordt het grote orgel, met een front uit 1783 bespeeld. Een gastvrouw of gastheer wil u graag nader informeren over interieur en exterieur. Ook ligt een stencil met de geschiedenis van de Witt Kerk voor u klaar, evenals bijzonderheden over de beide orgels, het hoofdorgel en een kabinetorgel, waarschijnlijk in 1820 vervaardigd. De geschiedenis van het oudste kerkje op die plek gaat terug naar Willibrord, die omstreeks 700 naar deze streek kwam om het evangelie te verkondigen. Het huidige kerkgebouw dateert uit de elfde eeuw, zij het dat het in de loop der eeuwen is verwoest, deels weer opgebouwd en later omstreeks 1825, 1865 en 1965 ingrij pend gerestaureerd. Buiten in het gras zijn nog de contouren te zien van deze laat-gotische kruiskerk. Sinds 2001 worden in de Witte Kerk geen wekelijks erediensten meer gehou den. Toen namen de hervormden samen met de gereformeerden (als SOW-gemeen- te) de verbouwde Ter Coulsterkerk, de voormalige R.K. MoederGodskerk in gebruik. Tegenover de Witte Kerk, langs de Kennemerstraatweg staat de vroegere pastorie, dis sinds 1982 dienst doet als oud heidskamer. De pastorie kreeg grote bekendheid toen ds. Hasebroek als predi kant van Heiloo van 1836 tot 1843 erin woonde. Als dominee-dichter vormdehij samen met andere jonge schrijvers/dichters de Kring van Heiloo, waarvan ook Nicolaas Beets deel uitmaakte. BERGEN - Zondag 18 juli om 16.00 uur wordt de tentoonstelling Groeten uit Bergen geopend in de Kunstzaal van het Kunstenaarscentrum Bergen. Aan deze expositie doen zes beeldend kunstenaars mee, allen lid van het KCB. Deze gevari eerde tentoonstelling duurt tot en metl8 augustus. Openingstijden: woensdag en donderdag 13.00 uur tot 17.00 uur, vrijdag 13.00 uur tot 21.00 uur, zaterdag 11.00 uur tot 17.00 uur en zondag 13.00 uur tot 17.00 uur. Kunstenaarscentrum Bergen vindt u aan het Plein 7 te Bergen, tel. 072-5894195. Kijk ook op www.kunstcentrumbergen.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8