Gemeente Castricum voert een pilot-project met Aquaflow uit Kunst in de kerk Initiatief is aan de gemeenten Castricum wordt nog ver der gekort door het Rijk Sportief gebaar gemeente Wappert bij u de nieuwe gemeentevlag al? Orgelconcert in de Hervormde Kerk Brieven blijven onbeantwoord op gemeentehuis liggen .iMtkiikzt. Effecten afslag A9 moeten eerst helder zijn gelezen worden Verkeerscontrole CASTRICUM - Dinsdag 6 juli heeft op de Zeeweg een verkeerscontrole plaats gevonden tussen 15.30 en 16.30 uur. Daarbij zijn vier bekeuringen uitge schreven voor het niet dragen van een autogordel, een voor het niet dragen van een valhelm en vijf voor het over schrijden van de maximumsnelheid. CASTRICUM - De gemeente Castri cum start een experiment met een straat zonder regenputten en molgoten. Toch staat de straat niet blank bij een forse regenbuidankzij een nieuw Engels systeem van professor C.J. Pratt van de universiteit van Coventry (Engeland). De gemeente Castricum heeft de Noord- Hollandse primeur. De gemeente heeft bij wijze van proef Aquaflow aange bracht in het parkeerterrein bij de nieu we gymzaal van Bonhoeffer. Met Aquaflow wordt het regenwater niet meer via het riool afgevoerd, maar geïnfiltreerd in de bodem. Aquaflow is kort gezegd een nieuwe vorm van bestrating. Het afwaterings systeem kan hemelwater bergen, zuive ren en vertraagd afvoeren. De grond onder de weg wordt een halve meter diep uitgegraven en de bodem wordt bedekt met een speciaal kleed (geotex- tiel). Daarbovenop komt een dikke laag grof gebroken hardsteen (40 procent holle ruimte), afgedekt met filterdoek, waar bovenop een fijnere laag gebroken hardsteen komt. Daarop wordt de bestrating gelegd. De stenen hebben inkepingen, zodat het water snel ver dwijnt. Het bovenste filter vangt restan ten van zware metalen op. Olie- en ben- ziheresten worden in de grove laag hardsteen afgebroken door bacteriën, waarna het voor 99 procent gezuiverde water, langzaam wegsijpelt in de onder grond. Beleid gemeente Met aquaflow kan de gemeente invul ling geven aan het nieuwe beleid van Waterbeheer van de 21ste eeuw. Een van de uitgangspunten van dit beleid is dat het regenwater in het gebied wordt geborgen en vertraagd wordt afgevoerd. Dit om grote piekafvoeren en water overlast in natte periodes in de toe- Nu eens geen kwajongensstreekmaar wethouder Veldt die een parkeerplaats onder water zet. Hij deed dit bij wijze van proef nadat 'Aquaflow' was aange bracht in het parkeerterrein bij de nieuwe gymzaal van Bonhoejfer. komst te voorkomen. Aquaflow kan honderd millimeter hemelwater bergen per vierkante meter straat. Vertaald naar het huidige systeem, het gemengde rioolsysteem, houdt dit in dat met Aquaflow tienmaal meer water kan worden afgevoerd. Met dit systeem is het mogelijk een volko men vlak parkeerterrein aan te leggen, terwijl het water van de zwaarste regen buien moeiteloos wordt verwerkt. Een ander voordeel heeft betrekking op de riolering. Door de afkoppeling van regenwater wordt het bestaande gemengde rioolsysteem ontlast. Dit betekent dat er minder rioolbuizen ver vangen moeten worden door grotere en duurdere. Ook hoeft de gemeente door het afkoppelen van regenwater van de riolering minder grote randvoorzienin- gen, zoals grote bergingskelders aan te brengen. Proef Als de proef van het parkeerterrein slaagt, is het mogelijk dat de gemeente het Aquaflow-systeem vaker zal toepas sen. Ook met het oog op de klimaatsver anderingen die gepaard gaan met grotere weerextremen, is dit systeem een oplos sing. Omdat de Aquaflow-bestrating een open structuur heeft, is het noodzakelijk gere geld te vegen. Per jaar valt er gemiddeld zo'n 33 gram per vierkante meter vuil op een straatvlak. Wordt dit niet verwijderd, dan verliest het Aquaflow-systeem zijn doorlatendheid. Al blijkt in de praktijk dat er zo'n 540 - 810 gram per vierkante meter fijn vuil nodig is om het systeem te verstoppen. CASTRICUM - Drie maal moest mevrouw Kraakman te Castricum de gemeente aanschrijven alvorens zij ant woord terug kreeg op haar brief. De eerste twee brieven verdwenen op onverklaarbare wijze binnen het gemeentehuis. Op de laatste brief moest zij nog eens bijna 6 weken wach ten voor zij antwoord kreeg, dit pas nadat zij haar beklag deed bij de betref fende ambtenaar. „Niet bepaald net jes", zo liet een woordvoerder afge lopen donderdag weten. „Deze mevrouw heeft in oktober en december 2003 en in mei 2004 een brief gestuurd over zes aan te leggen parkeerplaatsen in de Alberts Hoeve, ten behoeve van een nieuw kinderdagverblijf. Wanneer je dan een half jaar op antwoord moet wachten kan ik niets anders zeggen als dat dit inderdaad 'erg slordig' is." De briefschrijfster kan hopelijk in de toekomst beter worden geholpen. „We hebben een post registratie systeem opgezet, waarbij alle inkomende en uit gaande post wordt geregistreerd. De betreffende ambtenaar kan daarom makkelijker worden aangesproken wanneer dingen blijven liggen. Hopelijk gaat dit in de toekomst dan ook een stuk beter!" Overigens is mevrouw Kraakman haar klacht alsnog in behan deling genomen, en wordt met haar naar een alternatieve oplossing om de parkeerplaatsen aan te leggen gezocht. DE WOUDE - Vanaf zondag 18 juli exposeren de beeldhouwers van Perspectief uit Castricum in het kerkje op De Woude. Het kerkje, dat in 2002 geheel gerestaureerd werd en voor vele (culturele) doeleinden geschikt is, biedt o.a. een prachtige mogelijkheid om te exposeren. De beeldhouwgroep die zich hier presenteert, maakt daar dank baar gebruik van. Hoewel de exposan ten al vele jaren met elkaar werken, is het interessant om te constateren dat iedereen toch zo z'n eigen stijl heeft ontwikkeld. Ook het feit dat de afge lopen jaren veel bekende beroepskun stenaars, zoals Lia van Vught, Joop Hollanders en Piet Vos, de begeleiding van de groep hebben verzorgd, geven aan dat de groep zich wil blijven ont wikkelen en steeds op zoek is naar een nieuwe uitdaging. Grote diversiteit Verder is er een grote diversiteit in de materialen waarin de beelden gemaakt zijn, zoals brons, gietsteen, aluminium- cement, speksteen, serpentijn en hout. tiierdoor wordt voor een deel ook de sfeer van een beeld bepaald. De expo sitie is van zondag 18 t/m vrijdag 30 juli, dagelijks, met uitzondering van de maandag, gratis te bezichtigen van Werkzaamheden Pontweg Noord AKERSLOOT - De Pontweg Noord te akersloot, wordt tussen het Schouw en de Hoornselaan opnieuw geasfalteerd. Gedurende de periode van 12 tot en met 19 juli is deze weg afgesloten voor alle verkeer. Het verkeer wordt omge leid via omleidingborden. De werk zaamheden worden uitgevoerd in opdracht van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Fietspad Zwartendijk afgesloten AKERSLOOT - In verband met repa ratiewerkzaamheden aan het asfalt en het aanbrengen van graskanttegels wordt het fietspad aan de Zwartendijk te Akersloot afgesloten. Het betreft het fietspad dat loopt van de Hoogegeest naar de Kanaalweg. De fietsers worden omgeleid via een door borden aangege ven omleidingroute. Na de afsluiting zal het fietsverkeer nog enige tijd hinder ondervinden door de werkzaamheden. De werkzaamheden worden uitge voerd in opdracht van het Hoogheemraadschap Hollands N oorderkwartier Aanrijding met drank in het spel AKERSLOOT - Donderdag 8 juli rond 01.50 uur heeft er een aanrijding plaats gevonden op de A9 tussen twee perso nenauto's. Een uit de richting van het verkeersplein Kooijmeer komende 39- jarige autobestuurder uit Haarlem reed achterop de auto van een 53-jarige inwoner uit Limmen. De laatste liep daardoor nekletsel en een hoofdwond op en is naar het MCA vervoerd. De man uit Haarlem bleek bij een eerste controle met drank op té rijden. Hij weigerde evenwel de ademanalysetest en zal zich daarom voor de rechter moeten verantwoorden. Een ander gevolg van zijn weigering is dat zijn rij bewijs is ingenomen. Werk van Gerda van Buuren. 11.00 tot 17.00 uur. De Woude ligt in het Uitgeestermeer en is onderdeel van de Pontjesroute. wanneer WWW HEILOO/CASTRICUM - De kwestie over de aan te leggen afslag van de A9 bij Heiloo zal nog een heikel punt worden bij de aanleg van nieuwbouwwijk De Zandzoom. Om de aanleg van deze afslag op de A9 bij Heiloo te versnellen heeft gedeputeerde H. Meijdam van de provin cie Noord-Holland al in een eerdere fase voorgesteld de opbrengst uit de nieuw bouwwijk Zandzoom bij Heiloo te steken in deze snelwegaansluiting. De aanleg van de afslag speelt al jaren volgens Rijkswaterstaat. In 2000 heeft Rijkswaterstaat een 'aansluitbeleid' in het leven geroepen, waarbij elk voorstel tot een nieuwe aansluiting wordt voorgelegd aan het Directoraat Generaal Personenvervoer (DGP). De effecten die de aanleg van de afslag met zich mee brengen moeten helder zijn en in relatie staan tot de kosten. Aanvragers (zoals de gemeenten Castricum en Heiloo) moeten eerst een verkenningennota opstellen, alvorens Rijkswaterstaat zich buigt over de kwestie. Ook is Rijkswaterstaat van mening dat de aanvrager zelf moet beta len, of een groot deel moet bijdragen aan de kosten. Castricum wil voor de bouw van nieuw bouwwijk Zandzoom de afslag gereali seerd zien. Na de bouw van zo'n 2000 hui zen op de grens tussen Castricum en Heiloo zullen veel mensen via Limmen richting de snelweg Uitgeest gaan rijden. Daarom wil Castricum pas medewerking verlenen aan de Zandzoom (die deels in Limmen ligt), wanneer de komst van een afslag bij Heiloo een feit is. In 1999 is tijdens bestuurlijk overleg de aanleg van de afslag op de A9 met Rijkswaterstaat besproken. Om het ver keerskundig effect te onderzoeken is een projectgroep aangesteld. Volgens een woordvoerster bij Rijkswaterstaat is de aanleg wel mogelijk wanneer de relevan te negatieve effecten als filevorming en doorstroming opgelost kunnen worden. Zolang er een goede doorstroming moge lijk is op het hoofdwegennet (de A9) kan de aansluiting worden gerealiseerd. Volgens de woordvoerster is het aan de initiatiefnemers om een nadere uitwer king op te stellen. De gemeenten kunnen deze vervolgens voorleggen aan Rijkswaterstaat, die deze uitwerking voorlegt aan DGP. DGP voert vervolgens een verkeerskundige verkenning uit, waarbij wordt gekeken naar de effecten van de aantakkïng. Wanneer blijkt dat de doorstroming in het gedrang komt kan worden besloten dat een andere afslag moet wijken voor de nieuw aan te leggen aantakkïng. Vorige week woensdag volg de, onder leiding van de Provincie, een conferentie over de afslag A9. Akersloot gaat schoolzwemmen AKERSLOOT - De groepen 5 en 6 van de basisscholen in Akersloot mogen binnenkort letterlijk hun borst nat maken; in de kern wordt het school zwemmen ingevoerd. De financiële consequenties bedragen E 11.884,15, die in het jaar 2004 uit de post 'Onvoorzien' zal worden gehaald. In de begroting van 2005 worden de kosten opgenomen in de begroting van Lijst nieuwe zaken. Daarmee wordt de wens van de ouders van de schoolgaande kinderen vervuld. In de kern Castricum maakten de scho len al gébruik van de regeling die de gemeente biedt. De gemeente betaalt namelijk de zwemkosten. In Akersloot is daar altijd vanaf gezien vanwege de reistijd en de vervoerskosten die men aan een uurtje zwemmen kwijt is. Uit een enquête is echter gebleken dat de ouders van schoolgaande kinderen in Akersloot graag willen dat hun kinde ren een zwemles krijgen. Afgelopen dinsdag is in het college van Burgemeester en wethouders dan ook vastgesteld dat vanaf aankomend schooljaar de drie basisscholen in Akersloot (Rembrandt, Johannes en Jacobus) gaan schoolzwemmen. De leerlingen in Castricum zwemmen wekelijks een half uur. De leerlingen uit Akersloot gaan elkaar zo afwisselen dat zij maar een keer per 2 weken een uur zwemles hebben, mede vanwege de reistijd. De zwemlessen zijn voor beide kernen in de Witte Brug. In Limmen wordt nog geen gebruik gemaakt van de schoolzwemlesregeling. Fietser gewond LIMMEN - Dinsdag 6 juli is een 73-jarige vrouw uit Limmen met haar fiets gevallen op de kruising Schoollaan/Zuid- kerkenlaan/Zuideinderweg rond 16.30 uur. De vrouw zag een bekende, zwaaide ernaar en zag vervolgens een van rechts aanko mende auto over het hoofd. Door flink te remmen klapte het stuur dubbel en kwam ze te vallen. Zij is met een polsbreuk en -geschaafde knie naar het MCA gebracht. CASTRICUM - De gemeente Castricum moet nog verder de broek riem aanhalen. In de junicirculaire 2004 van het ministerie van Binnenlandse Zaken valt op te maken dat Castricum in totaal E 700.000,- op de algemene uitkering wordt gekort. Al eerder moest de gemeente slikken toen bij de eerste marap en berap 340.000,- bezui nigingen werden aangekondigd. Met de nieuwe aangekondigde bezuiniging kan de begroting wederom worden bijge steld, want die wordt daarmee bijna 7 ton. Hoewel de junicirculaire voor dit jaar dus al behoorlijk wat consequen ties heeft, is nog niet duidelijk waar de gemeente het geld vandaan wil halen. Bezuinigingen lijken logisch, maar helemaal uitsluiten dat de OZB zal worden verhoogd wil men ook niet. De OZB (onroerden zaak belasting) werd onlangs al verhoogd tot 5%, niet ondenkbaar is het dat de gemeente deze verhoogd tot 7%. Ook voor het jaar 2005 is de gemeente nog niet uit de zorgen, want de korting lijkt structu reel; in 2005 valt een doorrekening van 4,5 ton te verwachten. In de voorjaars nota staat aangegeven dat in elk geval 2 ton uit de onderwijsreserves wordt gehaald. De gemeente ontvangt jaar lijks plm. 15 miljoen euro van het Rijk. Burgemeester en wethouders zijn voor nemens de burger te betrekken bij de bezuinigingen. Zo wil men van de inge zetenen weten wat zij willen; de voor zieningen in stand houden door middel van hogere belastingen, of mogen er instanties en instellingen verdwijnen door de bezuinigingen. Tot die tijd pro beert de gemeente met 'lap-en-plak- werk' de eindjes aan elkaar te knopen, alvorens men principiële keuzes gaat stellen... Vocatie-Zomerzangweek in Castricum CASTRICUM - Van 16 t/m 21 augustus wordt in Castricum de jaarlijkse studie week voor koorzangers gehouden. Er is dit jaar gekozen voor koormuziek uit Finland, Estland en Letland. Vocatie biedt u ook nu wéér een gevarieerd repertoire en uitstekende dirigenten, docenten en begeleider. Het repertoire is opgebouwd uit composi ties van o.a. Arvo Part, Jean Sibelius en Hugo Alfvén. De dirigenten zijn: José Doodkorte (Nijmegen), Karin Jense (Rijswijk), Leo Rijkaart (Gouda) en Frans Schouten (Amsterdam). Ieder voor zich vakmensen met een uitstekende staat van dienst. Tijdens het afsluitende slotconcert op zaterdagavond 21 augustus wordt het koor op orgel en piano begeleid door Gerrie Meijers (Haarlem). Dagelijks wordt er van 9.30 tot 21.00 uur gerepeteerd. Elk dagdeel staat er een andere dirigent voor het koor. De week wordt afgesloten met een presentatie/slotconcert voor publiek. Om deel te nemen aan de studieweek kunt u een keuze maken uit twee tarie ven, te weten: inclusief vijf warme maaltij den en exclusief de maaltijden. Deze wor den gezamenlijk gebruikt in een van de horecagelegenheden in Castricum. Bent u geïnteresseerd in deze studieweek? Vraag dan het informatieboekje op bij Miriam Lases, tel. 072-5320772; fax: 072-5320774; e-mail: vocatie@quicknet.nl. CASTRICUM - Blije gezichten aan de le Groenelaan in Castricum. De jeugd daar werd verrast met een tafeltennistafel voor de buurt, bij de bestaande speelplaats. De betonnen tafel vervangt de tafeltennistafel die de buurt er zelf had geplaatst. Nadat een meisje uit de doelgroep 'oudere jeugd' op eigen initiatief de buurt had gepolst over het idee voor een vaste tafel, kwam het verzoek bij de gemeente terecht. In overleg is besloten de tafel iets andere plaats te geven, zodat alle omwonenden ermee kunnen leven. Tegelijkertijd, is een combi-glijbaan geplaatst; deze verving een oud exem plaar dat moest worden verwijderd. Kortom: veel blije gezichten, mede dank zij Anne. En ondanks het wat mindere weer van de afgelopen weken wordt er volop gebruik van gemaakt! CASTRICUM - U heeft hem hier en daar vast al zien wapperen, de nieuwe vlag van de gemeente Castricum. Regelmatig werd de vlag gehesen op het gemeentehuis en ook bij enkele sportieve evenementen werd de kleur rijke vlag al uitgestoken. Particulieren kunnen de vlag niet recht streeks bij de leverancier bestellen. Daarom is de gemeente van plan een aantal van deze vlaggen aan te schaf fen. Deze vlaggen kunnen dan door particulieren of organisaties worden besteld bij de gemeente. De vlag is verkrijgbaar in de afmetin gen 1 x 1,5 m en is bestemd voor een standaard vlaggenmast aan de gevel en 1,5 x 2,25 m voor een vrijstaande vlag genmast. De prijs voor de stan daardvlag ligt rond de 13,95. De grote vlag gaat ongeveer 37,30 kosten. U kunt uw bestelling mailen naar communicatie@Castricum.nl. Gemeentehuis Limmen straks helemaal leeg? LIMMEN - De gemeente Castricum wil een nieuwe impuls geven aan de huisvesting van de gemeentelijke orga nisatie. De stuurgroep Huisvesting is opgedragen een inhoudelijk en proce dureel conceptvoorstel voor te berei den voor de commissie AZM van 14 september inzake de mogelijkheden om te komen tot de centrale huis vesting van de ambtelijke en bestuur lijke organisaties op de locatie Raadhuisplein te Castricum. Momenteel huist de sector Ruimte nog in Limmen. Wanneer de sector overge plaatst wordt naar Castricum wordt geld gegenereerd door de afstoting (verkoop) van het gemeentehuis. Op 16 augustus komt de stuurgroep bij elkaar om de plannen door te spreken. Extra plaatsen vakantiecocktail REGIO - In verband met de enorme toeloop op de activiteiten van de Jeugdvakantiecocktail van de Stichting Welzijn Castricum, hebben de bij twee organisaties gezorgd voor wat extra plaatsen. Bij het sportcentrum Berg en Bal kun je je opgeven voor het tennis op woensdag 28 juli, deze activiteit is voor kinderen in de leeftijd van 6 t/m 12 jaar en bij Toonbeeld zijn nog wat plaat sen voor woensdag 11 augustus bij het Fantasiedieren knutselen voor 4 t/m 12 jarigen. Opgeven kan bij de Stichting Welzijn Castricum, tel. 0251-657998. Conquista gaat de zomer-stop weer in! LIMMEN - Helaas, maar de zomerstop is begonnen bij Conquista. Ook de medewerkers gaan even mét vakantie. Maar vanaf half augustus zullen de deuren weer open gaan en de activitei ten weer starten. Er staat namelijk heel wat nieuws te gebeuren na de zomer stop voor alle groepen. In deze krant zul je dan ook de komende weken uit gebreid kunnen lezen over de nieuwe activiteiten. Dus let op de brievenbus en een fijne vakantie toegewenst! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. Gevonden en verloren De politie Noord Holland Noord geeft de volgende voorwerpen op als verlo ren en gevonden: Verloren in Castricum: sleutels 4 bos sen; hangertje met roze bloemetjes; gsm Nokia beige; gsm Siemens roze/paars; gsm Nokia 6310 I zilver; gsm Sony Ericson Tl 00; gsm Nee zilver uitklap baar in zwart hoesje; zwarte portemon nee 'Stile'; diverse lidmaatschapskaar tjes oa. Duinkaart in mapje; gebloemde portemonnee met geld rijbewijs e.d.; blauwe gezondheidsslippers; bromfiets certificaat en een camera Olympus. Gevonden in Castricum: armbandje platte göüdeh 'sfchakeltjes; ^pörteritob- nee met inhoud 'Lieshout'; portemon nee op naam Roder; sleutels; duinkaart Gooijer; adresboekje; kinderarmbandje bloedkoraal; integraal helm; leesbril zil verkleurig met koordje en een kinder MTB. Gevonden in Akersloot: sleutels met engeltje. Gevonden in Limmen: boek over sport. «j CASTRICUM - In de Hervormde Kerk, Kerkpad 1 te Castricum wordt op maandag 26 juli een orgelconcert gege ven in het kader van de zomerconcer- ten 2004. Het concert zal worden gege ven door de organist Henk Verhoef uit Amsterdam. U kunt luisteren naar het unieke kabinetorgel in de Hervormde Kerk gebouwd omstreeks 1740 door Christiaen Müller uit Amsterdam. Op het programma staan werken van o.a. Girolamo Frescobaldi, Carl Philipp Emanuel Bach Joahnn Ludwig Krebs en Johann Gottfried Walther Henk Verhoef studeerde orgel aan het Sweelinck Conservatorium Amsterdam bij Bernard Bartelink en Piet Kee en behaalde het diploma Uitvoerend Musicus 'cum laude'. Met een beurs van het Ministerie van WVC en het Prins Bernhard Fonds studeerde hij een jaar bij André Isoir te Parijs. Hij werd prijswinnaar van het Albert Schweitzer Orgelconcours en van het Haarlemse César Franck Concours, en gaf concerten in Nederland, Duitsland, Frankrijk, Italië en de VS. Henk Verhoef is docent aan het Conservatorium van Amsterdam. Hij is organist van Museum Amstelkring 'Ons' Lieve Heer op Solder' en van de Oosterkerk, beide in Amsterdam. Hij is adviseur bij restauraties, en begeleidde de laatste restauratie van het orgel in de Oosterkerk. Behalve organist is Henk Verhoef ook koordirigent en beiaardier. Hij leidt het Vocaal Ensemble Amsterdam en is dirigent van Camerata Oude Kerk. Als stadsbeiaardier van Monnickendam bespeelt hij de oudste beiaard ter wereld. Aanvangstijd: 20.00 uur. Kerk open 19.30 uur. Kaartverkoop voorafgaande aan het concert in de kerk. Toegangsprijs €4,- CJP/65+€3,50. De informatie over de concerten vindt u ook op de website www.samenopweg- castricum.nl. Financiële bijdrage voor zwembad De Beeck BERGEN - Het college van B&W heeft besloten een financiële regeling te treffen om de acute financiële problemen van zwembad 'De Beeck' in Bergen op te lossen. Het bestuur van De Beeck wordt met deze regeling in staat gesteld te voldoen aan de direc te financiële verplichtingen. Ondanks de gemaakte afspraken met het zwembadbestuur, dat de instandhoudingkosten van het zwembad volledig voor hun rekening zijn. De gemeenteraad heeft in september 2003 uitgesproken het zwembad 'De Beeck' in prin cipe voor een periode van 10 jaar in stand te willen houden. In dat jaar heeft de gemeen te een bijdrage verstrekt in de onderhoudskosten. Over de financiële positie van zwem bad De Beeck op langere termijn bestaat nog onduidelijkheid. Het bestuur van het zwembad heeft toegezegd op korte termijn inzicht te geven. Zodra dit inzicht is gegeven, gaat de gemeente met het zwembadbestuur op zoek naar een professionele exploitant. Eigenzinnige gitaargeluiden in de Bakkerij CASTRICUM - Jongerencentrum De Bakkerij staat al jaren bekend om haar eigenzinnige muziekprogrammering. De programmeurs kiezen dan ook bewust niet voor het recht-door-het-middenseg- ment van de hedendaagse muziek, omdat zij het belangrijk vinden dat jonge en anderszins dynamische mensen op een laagdrempelige wijze kennis moeten kun nen maken met andere muziek dan die welke hen wordt opgedrongen door de commerciële radio- en televisiekanalen. In dat kader is het komende vrijdag dan ook de beurt aan een vijftal bands en DTs, die zich elk op geheel eigen wijze met hun favoriete vorm van muziek bezighouden. Optredens zijn er van HUMUS, die muziek maken die ze zelf trashcorecrust noemen, en de betonpunk van HBG. Beide bands komen uit Alkmaar en de diverse bandleden zijn dan ook geen onbekenden van elkaar. De afsluitende podiumact is het Schotse OPAQUE, een dynamisch gitaar-noise duo dat ook nog het nodige aan show in haar mars heeft. Insiders fluisteren reeds over een optreden waarover waarschijn lijk nog lang nagepraat gaat worden. De DTs van dienst zijn DJ ISONSIN (voorheen bij insiders bekend als ISO- NOSIN en de Engelse DJ Kosten Koper, die ook nog een korte film zal laten zien van de legendarische Londense undergroundmuzikant Xentos Jones. Laat je verrassen Een opvoedkundig verantwoorde avond dus voor jong en oud! Wil je je ook eens laten verrassen, kom dan gerust langs. Voor de entreekosten hoeft niemand het te laten: die bedragen 3 euro. De zaal opent om 21.30 uur, het jonge rencentrum zelf is te vinden op Bakkerspieintje 1 te Castricum. Voor meer inforthatie telefonisch op 0251- 654877 of #79112. Wandel- of fietstocht op feest van Sint Jacob AKERSLOOT - Op zondag 25 juli houdt de afdeling Noord Holland van het Nederlands Genootschap van Sint Jacob een unieke wandel- of fietstocht naar de Jacobuskerk in Akersloot. De wandelingen zijn ongeveer 20 km, de fietstocht ca. 40 km. Voor de wandelaars zijn èr drie startplaatsen: Bergen, Heemskerk en Wormerveer. De fietsers starten vanuit Hiitjehorn. Het is de bedoeling dat de deelnemers rond 15.30 samenkomen in de R.K .Jacobuskerk in Akersloot, waar slotbijeenkomst wordt gehouden: Café Saint Jacques. Het Nederlands Genootschap van Sint Jacob verenigt mensen met belangstelling voor de pel grimstocht naar Santiago de Compostela in Noord Spanje. Voor degene die een dergelijke tocht willen maken of gemaakt hebben is deel name aan deze activiteit een unieke gelegenheid om ervaringen uit te wisselen of vragen beantwoord te krijgen. Voor inlichtingen: Jan Louter, tel. 0229- 236512, Wim Hoogland 0251-319471 of Theo Wullings 0251-313768. <L> CU fO lts

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 9