Ervaringen van bewoners leveren handige tips op voor wethouder Werkzaamheden Kennemerstraatweg van vier tot en met 22 augustus ■B Ir Achtervolging eindigt in het ziekenhuis edri affia? I Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK v Kees Burge wmmam Voor jezelf begonnen? Tiende editie Uitmarkt Heiloo op zaterdag 4 september rr A PE L L A HOPMAN Si Vakantiegeen drukte eli BORDEN plate gerechten 'Het waren als je het achteraf bekijkt zeven unieke weken Wildwest taferelen in Egmond ,,..,1(072)53510001 mmmm 8SK Informeer naar ons STARTERSPAKKET: 30% KORTING op normale bestelling (500 vel briefpapier, 500 vensterenveloppen, 250 visitekaartjes.) vanaf 320,- NIEUWSBLAD N/OOR HEILOO EN OMSTREKEN Ook op internet:»,!? Bejaarde vrouw omgekomen bij verkeersongeval Inleveren kopij tot en met vrijdag 13 augustus ©SZON^lï wLJê mm WSm mm m «sasc. BBffl,.i: VAN DER Verdacht pakketje in trein bleek niet explosief Heerlijke nectarines Hollandse bloemkool Hollandse sperziebonen per kilo0,89 Ambachtelijke slagerij Amerikaanse pepersteak 4 stuks6,00 Vleessalade Metworst of paardenworst Biefstuk stroganoff Tartaar 4 stuks 3,75 MAKELAARS ERA' 4 Tartaartjes QQ voor 4 Barbecue worstjes 4 Runder schnitzels gemarineerdvoor Beenham el 39 100 gram f Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Open: ifï t/m zo 12.00 tot 20.00 uur ymw.brasseriewildsehut.nl Diverse om mee te nemen v vanaf 10,- ^\t?er gerecht^ Stationsweg 82 Heiloo Telefoon 072 53213925322700 MWMI Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 21 JULI 2004 - 69e JAARGANG NO. 30 i Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 t.o Karwei, Heiloo HEILOO - Het eerste gedeelte van de reconstructie van de Kennemer- straatweg, tussen de Heilooër Tolweg en de laan van Zeeman, is gereed. Nu de volgende fase van de reconstructie van de Kennemerstraatweg in zicht komt, wilde wethouder Rob Opdam met bewoners van het gereed gekomen deel van de Kennemerstraatweg napra ten over hoe zij de periode van werk zaamheden voor de deur beleefd heb ben. En wellicht advies krijgen over hoe de komende werkzaamheden zo optimaal mogelijk kunnen verlopen. Hij ging op bezoek bij Linda Scholten en Monique Hilferink en sprak met hen over hun beleving van de afsluiting van de Kennemerstraatweg. Zeven unieke weken „Het waren als je het achteraf bekijkt zeven unieke weken", vertelt Linda. „Het was muisstil op straat en mijn kin deren hebben zich uitstekend vermaakt op het afgesloten deel van de Kenne merstraatweg. Rolschaatsen en skaten, maar ook voetballen en volleyballen op de Kennemerstraatweg; wat is er mooi er! Toen de brief van de gemeente kwam waarin de afsluiting werd aange kondigd was mijn eerste gedachte om snel de zware boodschappen in huis te halen voordat ik niet meer met de auto bij ons huis kon komen." Monique vult aan: „Je denkt inderdaad meteen aan de bereikbaarheid, ik dacht: Hoe krijgen we nu de auto geladen als we op vakan tie gaan?'. Gelukkig was de brief van de gemeente duidelijk; er stond precies in wanneer de werkzaamheden zouden plaatsvinden en hoe lang ze gingen duren. Ook stond erin hoe we, als dat nodig was, met de auto bij ons huis kon den komen. We waren wel afgesneden van de rest van Heiloo, om mijn kinde ren naar de naschoolse opvang te bren gen ging ik met de fiets, maar een enke le keer moest ik met de auto. En dan maakte je een flinke omweg via Egmond. We waren net bezig met een verbouwing aan ons huis en we hebben in overleg met het bouwbedrijf de plan ning aangepast om niet onnodig langer in de rommel te hoeven zitten." Linda staat even stil bij de werkzaam heden van de aannemer. „Als je kijkt wat er is gebeurd, is het mij reuze mee gevallen. Geen grote hopen zand en oud asfalt voor de deur; alles werd meteen afgevoerd en gelukkig hadden we ook geen last van opwaaiend stof. Ik vind dat de mensen die het werk heb ben uitgevoerd hun best hebben gedaan om de overlast zoveel mogelijk te beperken." Monique: „Er waren tijdens de afgraving oversteekpunten gecre ëerd waardoor we makkelijk naar de plek konden waar de auto was gepar keerd." Geen hopen zand en oud asfalt De wethouder is erg benieuwd naar de beleving van het geluid van het auto verkeer vóór en na de werkzaamheden. „Dit type asfalt vermindert het geluid dat door het contact van. autobanden met asfalt ontstaat. Het viel mij op toen ik naar deze afspraak fietste. Je hoort nu veel duidelijker het verschil tussen een benzine en dieselauto. Voor de recon structie produceerde iedere auto het zelfde geluid." „Als bewoner van de Kennemerstraatweg ben je gewend aan autoverkeer en het geluid dat erbij hoort", zegt Linda. „Die zeven weken geen auto's, die stilte, dat viel op, dus als je vraagt naar het effect daarna; ja dat was groot. Maar met de komst van het stille asfalt is het geluid duidelijk min der geworden, dat horen we ook van onze buren en mensen die bij ons op bezoek zijn", stellen Linda en Monique samen vast. Belangrijke tips voor de wethouder Het is een goede keuze geweest om de werkzaamheden in de vakantieperiode te laten uitvoeren, daarover zijn Linda en Monique het eens. Goede, tijdige voorlichting aan de bewoners, duidelijke omleidingroutes en geen overschrijding van de aangege ven periode van afsluiting, dat zijn de tips die de wethouder kan meenemen naar de volgende fasen in de recon structie van de Kennemerstraatweg. Wethouder Rob Opdam praate met bewoners Linda Scholten en Monique Hilferink, van het gereed gekomen deel van de Kennemerstraatweg, na over hoe zij de periode van werkzaamheden voor de deur beleefd hebben. HEILOO - In opdracht van de gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West evenals vorig jaar een aantal reconstructie- en onder houdswerkzaamheden aan de Kenne merstraatweg. Dit jaar zullen tijdens de zomervakan tie de asfaltwerkzaamheden plaatsvin den aan het deel tussen de van Aostastraat en de rotonde met de Vennewatersweg. Hierbij zal de boven ste laag van het asfalt worden wegge- freesd en worden voorzien van een nieuwe laag geluidsreducerend asfalt. Het gehele traject zal in drie fasen wor den uitgevoerd. De eerste fase betreft het deel tussen de Van Aostastraat en de Stationsweg. Dezé fase start op woensdag 4 augustus en duurt tot woensdag 11 augustus. Bestemmingsverkeer zal worden omgeleid via de Kerkelaan en De Omloop. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via Egmond en Castricum. De tweede fase betreft het deel tussen de Stationsweg en de Zevenhuizerlaan. Deze fase start op woensdag 11 augustus en duurt tot maandag 16 augustus. Bestemmingsverkeer wordt omgeleid via de Stationsweg, Zeeweg, HEILOO - Maandagmiddag 19 juli omstreeks 16.00 uur is een 77-jari- ge vrouw uit Alkmaar bij een ver keersongeval op de Kanaalweg om het leven gekomen. De vrouw stak op haar fiets, in het verlengde van de Boekelermeer- weg, de rijbaan van de van de Kanaalweg over. Zij had te laat in de gaten dat van uit de richting Heiloo een perso nenauto naderde die werd bestuurd door een 23-jarige inwo ner van Akersloot. Ondanks remmen en een uitwijk manoeuvre kon de bestuurder van de auto een aanrijding niet meer voorkomen en schepte de fietster. Het slachtoffer raakte daarbij zo zwaar gewond dat zij ter plaatse aan haar verwondingen is overle den. Het Malevoort en de Vennewatersweg. Het doorgaande verkeer wordt ook hier omgeleid via Egmond en Castricum. De derde fase betreft het deel tussen de Zevenhuizerlaan en de Krommelaan. Deze fase start op maandag 16 augustus en is uiterlijk op zondag 22 augustus afgerond. Bestemmings verkeer zal worden omgeleid via de Kerkelaan en De Omloop. Het door gaande verkeer wordt omgeleid via Egmond en Castricum. Tijdens de werkzaamheden blijft de kruising met de Stationsweg/ Kanaalweg toeganke lijk voor alle verkeer. Het fietsverkeer kan gedurende de werkzaamheden gebruik blijven maken van de fietspa den. De busdienst van Connexxion zal gedurende deze periode omgeleid wor den en de haltes op de Kennemer straatweg ter hoogte van de werkzaam heden zullen tijdens de werkperiode buiten gebruik zijn. Overlast Er is bewust gekozen voor de zomer vakantieperiode. Deze periode is rela tief rustig wat betreft gemotoriseerd verkeer, zodat de overlast voor bewo ners en overige gebruikers van de weg beperkt blijft. De bewoners van de woningen aan de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd over de komende werkzaamheden. De woningen aan de Kennemerstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kun nen echter wel enige hinder ondervin den bij het bereiken van hun woning. De woningen aan de Kennemerstraat weg zullen te allen tijde bereikbaar zijn voor de hulpdiensten. De hulpdiensten zullen in geval van nood de fietspaden gebruiken om bij de woningen te komen. Informatie In de nabijheid van het werk zal langs de Kennemerstraatweg een bouwkeet geplaatst worden, van waaruit alle reconstructiewerkzaamheden gecoör dineerd zullen worden. Mocht u verdere vragen hebben over de bereikbaarheid van uw woning, dan kunt u in de keet terecht bij de uitvoer der van Ballast Nedam, de heer C. Snip. Voor overige vragen kunt u bellen met het algemene nummer van Ballast Nedam Infra Noord West 075-6557700. Op de website www.kennemerstraat- weg.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaamheden. HEILOO - De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden op zaterdag 4 september van 11.00 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De Uitmarkt Heiloo vormt het jaarlijk se begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Een groot aantal verenigingen en organisa ties presenteert zich en geeft informatie over de activiteiten die ze het komend seizoen gaan ondernemen. Naast de vele informatiestands worden er ook een groot aantal optredens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demon straties van sportverenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer activitei ten gepland* zoals een springkussen. Daarnaast is er de gebruikelijke ver koop van afgeschreven materialen van de bibliotheek. Ook zullen een aantal 4 v «C "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de,zorg er omheen Henny Stoop tel, 532 0345 E.j. Potgieterweg 27 Heiloo Terwijl collega's van de gewond geraakte politieman toekijken hoe hem eerste hulp wordt verleend, wijst een agente nog eens aan waar de gestolen auto in de bosjes is verdwenen, (foto: UKP) EGMOND/HEILOO - Een wilde achtervolging van twee autodieven leid de afgelopen zaterdag in Egmond- Binnen tot een spectaculair slot. De die ven slipten met hun gestolen Audi de bosjes in, daarbij in hun kielzog een politieauto meenemend. De agent die deze wagen bestuurde, zat het duo al geruime tijd achterna, uit de richting van Bergen aan Zee. Daar kregen de twee een stopteken na een verkeers overtreding, maar in plaats van te stop pen ging men er met hoge snelheid van door. De agent besloot daarop de achtervolging in te zetten. Even na de bocht in de Herenweg, ter hoogte van manege Vredestijn, ging het mis. De personenauto met Belgisch kenteken reed met extreem hoge snelheid de bocht door, gevolgd door de politiewa gen. Even verderop botste het tweetal tijdens een inhaalmanoeuvre bijna op een tegemoetkomende auto en week hierop geschrokken uit naar links, de bosjes in. De achtervolgende politie man die eveneens wilde inhalen kon hierop niets anders doen dan zijn auto naar links sturen, en kwam zo via een doe-activiteiten plaatsvinden. Uitmarktbijlage in de Uitkijkpost Voorafgaand aan de Uitmarkt, op woensdag 1 september, worden de deelnemers van deze tiende editie van de Uitmarkt aan u voorgesteld in de Uitkijkpost. Verenigingen, organisaties en personen die activiteiten verrichten op het gebied van cultuur, educatie of sport, worden verzocht hiervoor kopij en beeldmateriaal- beide bij voorkeur digitaal- aanleveren. Uiterlijke aanle- verdatum is vrijdag 13 augustus om 17.00 uur. Uw bijdrage mag maximaal 400 woorden bevatten en gaarne zoveel mogelijk zonder opmaak. U kunt uw kopij en beeldmateriaal per e-mail (o.v.v. Uitmarkt) sturen naar: redac- tie@uitkijkpost.nl, of naar redactie Uitkijkpost. De Hoefsmid 5,1851 PZ in Heiloo. B HEILOO - Iedereen met èn een beetje interesse in het internet, èn in Heiloo, heeft de website van Heiloo Online al lang weten te vinden. Want www.heiloo-online.nl, oftewel dè internet startpagina van Heiloo, is het meest complete overzicht van internetsites over, in en uit Heiloo. Op Heiloo Online vindt u bijvoor beeld de homepages van heel veel Heilooër bedrijven, maar ook de websites van allerlei verenigingen, stichtingen, instellingen en organisa ties. Per categorie of per alfabet inge deeld -van Mode tot Eten/ Drinken, en van Kinderopvang tot Historie- zodat de gezochte site snel is gevon den. En dat is eigenlijk nog maar een fractie van wat Heiloo Online te bie den heeft. Toen ze zelf op zoek waren naar een overzichtelijk online overzicht van Heilooër bedrijvèn, ontstond bij Annemarie Spaans en haar partner het idee om zelf iets dergelijks te ont wikkelen. Op 7 maart 2001 startten zij daarop de website Heiloo Online. In het begin nog als kleinschalig bedoeld overzicht van de op dat moment aan wezige websites van bedrijven en ver enigingen, maar al snel groeide Heiloo Online uit tot een professio neel ogende en zeer complete websi te. Inmiddels biedt deze veel meer dan slechts een online database van webadressen en weten maandelijks zo'n 7000 bezoekers de site dan ook uitstekend te vinden. Actueel en snel Op Heiloo Online vindt u bijvoor beeld het laatste nieuws het eerst, afkomstig van onder andere de poli tie, de gemeente Heiloo en de Uitkijkpost. Annemarie geeft een voorbeeld: „Het nieuws over dat ver dachte pakketje in de trein op het sta tion stond al op Heiloo Online voor dat het in de kranten stond. Dat is het grote voordeel van internet: het is snel'en biedt je alle mogelijkheden om up to date te zijn." In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 51851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redqctie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Ook het laatste nieuws meteen lezen? Op www.heiloo-online.nl vindt u een unieke e-mailservice die ervoor zorgt dat het meest actuele nieuws direct naar uw e-mailadres wordt gestuurd! „Wat ook vrij nieuw en erg leuk is", voegt Annemarie aan het inmiddels groeiende rijtje mogelijkheden van de website toe, „is de wekelijks wisselen de foto op de site, gemaakt door Uit kijkpost fotograaf Mario Sacksioni!" Grappig is de webcam die steeds het actuele weer in Heiloo laat zien, en erg handig is het overzicht van vaca tures. In het discussieforum kan iedereen zijn of haar mening danwel ergernissen kwijt over plaatselijke politiek en -gebeurtenissen. Nuttig is het prikbord op de site. Hier kan van alles worden verkocht, aangeschaft of geruild. Dat geldt natuurlijk ook voor allerlei diensten, van oppas gevraagd tot tuinman aangeboden. En dat alle maal gratis! Gratis Annemarie beschrijft dat als een van de charmes van Heiloo Online, voor zowel de bezoekers als voor zichzelf. „We zijn niet fulltime bezig met Heiloo Online, en we kunnen het vanuit ons huis aanpassen en onder houden. Ook hebben mijn partner en ik ieder een baan naast onze werk zaamheden voor de website. Daardoor blijven de kosten van Heiloo Online voor ons relatief laag, en zijn we in staat om al die informa tie nog steeds gratis aan te bieden. Kortom: bent u op zoek naar een bepaalde website, van architect tot verzorging, en van algemeen tot per soonlijk? Wilt u op de hoogte blijven van nieuws uit Heiloo, van het lokale weer of van de top 10 van meest bezochte websites? Heeft u iets te verkopen of zoekt u iets speciaals? Bent u nieuwsgierig naar de uitsla gen van uw sportclub of wilt u juist uw eigen website onder de aandacht brengen? Dan is www.heiloo-onli- ne.nl een bezoekje meer dan waard! 2 Vacaturs® 3 FütosWSP The Hek» Ftwto Page ■5 PJnoBremse S Vfebcwa 7 9 9 UÖ#pos*muwsM«J 10 Mmw» Riwe breng* y^xaowhkiten Hcfcoyter» Jewgahwteir Heft» ftuvftttxMins Baduhwfia arehebtogie Capteara gonotifschtfi pk* BowtryiiSreNghg Hdtoo Le ChMiftfofttwrfBteMNtoap DojotLoo vechtsport Eftec* vöteybal Foresters sjportvef w GTH gyiwnastel: turnen Hetoo hippische sportvereniging Iedereen met èn. een beetje interesse in het internet, èn in Heiloo, heeft de website www.heiloo-online.nl al lang weten te vinden. zijwaartse rol tot stand juist voor de bosjes. De agent stapte daarop direct zijn voertuig uit en sommeerde het duo uit de auto te stappen. Weldra kreeg hij hulp van enkele collega's, die al via de radio waren gewaarschuwd en even eens in de buurt waren. Met getrokken wapens werden de verdachten vervol gens aangehouden en in de boeien geslagen. De twee, een 32-jarige man uit Heiloo en zijn 28-jarige bijrijder, eveneens afkomstig uit Heiloo, werden elk apart in een politiewagen gezet, maar omdat een van de verdachten zich niet lekker voelde werd deze weer uit de auto gehaald en in het gras gelegd. Daarop kreeg de man een infuus toegediend en een nekkraag omgelegd. Opk werd bij hem bloed afgenomen. Vervolgens werd hij op de brancard gelegd en afgevoerd in een ambulance. De achtervolgende agent kwam eveneens niet zonder kleerscheuren uit de strijd. Ook hij moest per ambulance worden afge voerd, vermoedelijk met een gebroken arm. De politie heeft vervolgens gerui me tijd video- en filmopnamen gemaakt op de plaats van het ongeval. Beide voertuigen die bij het ongeval betrok ken waren raakten zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. Makelaar sinds 1933 nva HEILOO - Het verdachte pakketje dat dinsdagmorgen door een con ducteur werd aangetroffen in de stoptrein Alkmaar-Amsterdam blijkt na onderzoek niet explosief te zijn. Het ging om een plastic tas met daar in technische apparatuur. Het is nog niet duidelijk of er opzet in het spel is geweest. Heerenweg 44 072 5338487 10 stuks2,99 per stuk0,89 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 r# donderdag t/m zaterdag 150 gram0,99 per stuk€2,75 500 gram «4,95 HEILOO 1 voor ERA «g Kennemerstraatweg 330 Heiloo llQ Telefoon: 072 - 533 40 95 Keurslagerij Kees Burger Winkelhof 't Loo - Heiloo H nvm Internet www.hopman.nu

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1