Werkzaamheden Kennemerstraatweg van 4 tot en met 22 augustus 2004 Informele informatieavonden over Zuiderloo en Zandzoom druk bezocht W m ïï*JS ËMi Herhaalde berichtgeving Procedure bestemmingsplan S 0> HEILOO Leefomgeving UITKIJKPOST -21 JULI 2004 - PAGINA 4 w*1 '^Y; m Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl In opdracht van de Gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West evenals vorig jaar een aantal reconstructie- en onderhoudswerkzaamheden aan de Kennemer straatweg. Dit jaar vinden tijdens de zomervakantie de asfaltwerkzaamheden plaats aan het deel tussen de van Aostastraat en de rotonde met de Vennewatersweg. Hierbij wordt de bovenste laag van het asfalt weggefreesd en wordt de weg voorzien van een nieuwe laag geluidsreducerend asfalt. Het gehele traject wordt in drie fasen uitgevoerd. De eerste fase betreft het deel tussen de Van Aostastraat en de Stationsweg. Deze fase start op woensdag 4 augustus en duurt tot woensdag 11 augustus. Bestemmingsverkeer zal worden omgeleid via de Kerkelaan en De Omloop. Het doorgaande verkeer wordt omge leid via Egmond en Castricum. De tweede fase betreft het deel tussen de Stationsweg en de Zevenhuizer- laan. Deze fase start op woensdag 11 augustus en duurt tot maandag 16 augustus. Bestemmingsverkeer wordt omgeleid via. de Stationsweg, Zeeweg, Het Malevoort en de Vennewatersweg. Het doorgaande verkeer wordt ook hier omgeleid via Egmond en Cast ricum. De derde fase betreft het deel tussen de Zevenhuizerlaan en de Kromme- laan. Deze fase start op maandag 16 augustus en is uiterlijk op zondag 22 augustus afgerond. Bestemmings verkeer wordt omgeleid via de Kerkelaan en De Omloop. Het door gaande verkeer wordt omgeleid via Egmond en Castricum Tijdens de werkzaamheden blijft de kruising met de Stationsweg/Kanaalweg toegankelijk voor alle verkeer. Fietspaden Het fietsverkeer kan gedurende de werk zaamheden gebruik blijven maken van de fietspaden. Busdienst De busdienst van Connexxion wordt gedurende deze periode omgeleid. De haltes op de Kennemerstraatweg ter hoogte van de werkzaamheden zullen tijdens de werkperiode buiten gebruik zijn. Overlast Er is bewust gekozen voor de zomerva kantieperiode. Deze periode is relatief rustig wat betreft gemotoriseerd ver keer, zodat de overlast voor bewoners en overige gebruikers van de weg beperkt blijft. De bedrijven en bewoners van de woningen aan de Kennemer straatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd over de komende werk zaamheden. De woningen aan de Kennemerstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. Hulpdiensten De woningen aan de Kennemer straatweg zijn te allen tijde bereikbaar voor de hulpdiensten. De hulpdiensten zullen in geval van nood de fietspaden gebruiken om bij de woningen te komen. Informatie In de nabijheid van het werk zal langs de Kennemerstraatweg een bouwkeet geplaatst worden, van waaruit alle reconstructiewerkzaamheden gecoördi neerd zullen worden. Mocht u verdere vragen hebben over de bereikbaarheid van uw woning, kunt u in de keet terecht bij de uitvoerder van Ballast Nedam, de heer C. Snip. Voor overige vragen kunt u bellen met het algemene nummer van Ballast Nedam Infra Noord West 075 - 655 77 00. Op de website www.kennemerstraatweg.nl kunt u meer informatie vinden over de werk zaamheden. Op maandagavond 21 en dinsdagavond 22 juni jl. hebben veel inwoners van Heiloo op informele wijze kennis genomen van de plannen over Zuiderloo en Zandzoom. Medewerkers en verantwoordelijke wethouders van de gemeente waren aanwezig om de vele vragen van de geïnteresseerden te beantwoorden. Zuiderloo De maandagavond stond in het teken van Zuiderloo. Zuiderloo is onderdeel van het gebied Zandzoom en betreft de realisatie van circa 500 woningen, voor Heiloo een Qmvangrijk project. In 2005 start de bouw van deze woningen, die naar verwachting in 2010 afgerond zal zijn. Ruim 250 belangstellenden bekeken de tentoongespreide tekeningen en stelden vragen. De sfeer was goed en de bezoe kers waren over het algemeen enthousiast en geïnteresseerd. Op deze avond was er veel belangstelling van toe komstige huizenbezitters. De vragen varieerden van "hoe en wanneer kan ik me inschrijven?" tot "worden de huizen in jaren 30-architectuur gebouwd?". Ook op papier konden aanwezigen hun vragen kwijt en opvallend is dat er regel matig gevraagd is naar het toezenden van informatie per e-mail. Op een hele boel vragen kon antwoord gegeven worden, maar juist de vragen over huizentypen en -prijzen bleven onbeant woord. Belangrijke reden daarvoor is dat het nog niet bekend is met welke ontwik kelende partijen de gemeente Heiloo in zee gaat om de woningen te realiseren. Met deze ontwikkelaar(s) moet(en) te zijner tijd afspraken worden gemaakt over de inschrijfprocedure. Ook duurt de ontwikkeling nog te lang om nu al in te schrijven. Daarnaast kunnen er nog zaken gewijzigd worden, omdat de plannen nog tot 8 juli ter inzage lagen voor alle inwoners van Heiloo. Iedere belanghebbende is zo in de gelegenheid gesteld om ideeën en mogelijke bezwaren kenbaar te maken. Zandzoom De tweede avond werd door ongeveer 150 inwoners bezocht en de vragen die op deze avond werden gesteld hadden veelal een andere strekking. Zandzoom is een grootschalig project, het gaat hier om'de bouw van naar verwachting 1.400 woningen alleen al op het grondgebied van de gemeente Heiloo. Niet alleen de gemeente Heiloo maar ook de gemeente Castricum en de Provincie zijn de betrokken partijen bij Zandzoom. Op de dinsdagavond waren, in tegenstelling tot de avond ervoor, met name bewoners die vragen stelden over de consequenties die het voor hen persoonlijk of hun bedrijf kan hebben. Sommige bewoners willen geen fietspaden langs hun huizen, of voor zien dat bedrijven of grond verkocht moet gaan worden. Ook is een veelgeuite angst dat het uitzicht vanwege bouw van huizen beperkt wordt en dat de huizen in het gebied minder waard worden. De mede werkers van de gemeente hebben zo goed mogelijk uitgelegd wat mogelijke gevolgen kunnen zijn. Het gaat in deze fase van het project Zandzoom echter alleen nog over de bestemming en inde ling van het gebied. Het is dus moeilijk om in te gaan op vragen over de fysieke gevolgen van de plannen. Ook in dit geval hebben inwoners van Heiloo en andere belanghebbenden naar aanleiding van de plannen of de informatie-avond, ideeën en/of bezwaren tot 8 juli kunnen indienen bij de Gemeente. Volgende stappen Het voorontwerp-bestemmingsplan heeft vier weken lang ter inzage gelegen op het Gemeentehuis. Op dit voorontwerp-bestemmingsplan zijn diverse bezwaren ingediend. Deze bezwaren worden verzameld en voorge legd aan de Commissie Openbare Ruimte van 15 september a.s. Inwoners die een bezwaarschrift hebben inge diend ontvangen bericht van de gemeente. Na behandeling van het voorontwerp-bestemmingsplan in de commissie, komt het ontwerp-bestem- mingsplan ter inzage en is er nogmaals gelegenheid om te reageren. Ook daarna volgt een periode waarop u uw reactie op de plannen kunt geven. Daar over volgt nader bericht op deze informatiepagina en op de website van de gemeente. Meer informatie Voor meer informatie kunt u onze web site www.heiloo.nl bekijken; onder Actueel/plannen en Projecten staan bij voorbeeld de antwoorden op de meest gestelde vragen over het project Zand zoom. Ook kunt u contact opnemen met mevrouw S.I. Engelhart, telefoonnummer (072) 535 67 80 of de heer M. Stijkel, tele foonnummer (072) 535 67 54. Voordat er een definitief bestemmings plan ligt, moet er eerst een lange procedure worden doorlopen, waarbij uw mening een belangrijke rol speelt. De gemeente maakt een voorontwerp bestemmingsplan, dat wordt toege zonden aan diverse instanties met het verzoek om een reactie (vooroverleg in het kader van "ex artikel 10 Besluit op de ruimtelijke ordening"). Daarnaast wordt het voorontwerp vier weken ter inzage gelegd en is iedereen in de gele genheid te reageren. Naar aanleiding van de reacties wordt het plan al dan niet aangepast en krijgt het de status ontwerp-bestemmings- plan. Dit wordt ook weer vier weken ter inzage gelegd. Iedereen kan dan een zienswijze indienen, welke eventueel leiden tot aanpassing van het plan. Van de ingediende zienswijzen en de reactie van de gemeente daarop wordt een ver slag gemaakt. Het ontwerp- bestemmingsplan dient in het kader van de Wet voorkeursrecht gemeenten (Wvg) ter inzage te liggen voor 2 sep tember 2004 of uiterlijk, na gebruikmaking van de verlengings mogelijkheid, voor 2 september 2005. Het definitieve bestemmingsplan wordt door de gemeenteraad vastgesteld. Daarna moet het binnen vier weken worden aangeboden aan de provincie voor goedkeuring door Gedeputeerde Staten van Noord-Holland. Ook hier bestaat de mogelijkheid om beden kingen in te dienen. Als Gedeputeerde Staten het bestemmingsplan heeft goedgekeurd kan er nog beroep inge steld worden bij de Raad van State en kan, tot zes weken na bekendmaking van het besluit door de provincie, een "aanvraag tot voorlopige voorziening" (schorsing/ bouwstop) worden inge diend. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Bosanemoon 25 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0362) Groenelaan 20 - vernieuwen berging (reg.nr. 2004/0171) Het Zevenhuizen 36 - plaatsen berging (reg.nr. 2004/0227) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66 Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Bosanemoon 25 - vergroten woning (reg.nr. 2003/0362) De Kistemaker 36 - vergroten woning uitbreiding keuken (reg.nr. 2004/0225) Termijen 132 - vergroten garage (reg.nr. 2004/0150) Westerweg 261 - veranderen winkelgebouw (reg.nr. 2004/0014) Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Paarden en hun souvenirs De natuur in en om onze gemeente is ook bij ruiters erg geliefd. Terecht, want een paard is een zeer natuurlijk vervoermiddel. In de recreatiegebieden in ons dorp zijn speciale ruiterpaden aangelegd, waarlangs de dieren en hun berijders ongehinderd hun weg kunnen vinden. Maar er zijn niet overal rui terpaden; paard en ruiter moeten dan over de openbare weg, fietspaden of in bermen lopen. Wanneer paarden over de weg moeten lopen, ontstaan er soms vervelende situaties. Aan de ene kant kan het overige verkeer enigszins opgehouden worden door paarden op de weg. Maar aan de andere kant worden paarden zelf onrustig van het drukke gemoto- Geef extra aandacht aan groentefruit- en tuin- afval in de zomer! (zie artikel pagina 6} riseerde verkeer. Ondanks dat het gebruiken van bijvoorbeeld de openbare weg soms nodig is om daar te komen waar u als ruiter moet zijn, vragen wij u dringend alleen de daarvoor bestemde ruiterpaden te gebruiken. Dit voorkomt de klachten die we nu ont vangen. Zwakke bermen Paarden hebben een behoorlijk lichaamsge wicht en de bermen kunnen daaronder te lijden hebben. De route van de ruiters ver zwakt de berm, die bijvoorbeeld na regenval kan gaan verzakken. Daarnaast gebruiken de ruiters in de recreatiegebieden soms de ver keerde paden, waardoor er veel schade ontstaat aan deze paden. Dit veroorzaakt weer ergernis bij andere gebruikers. Oplet tendheid onder de ruiters kan de schade en de bijbehorende kosten voorkomen. Souvenirs Paarden verschaffen plezier, maar niet altijd. Bij de gemeente komen regelmatig klachten van inwoners binnen over de uitwerpselen van deze dieren. Wij vragen de ruiters in Heiloo dan ook om optimaal gebruik te maken van de ruiterpaden. Als dit niet kan, dan vragen wij u erop te letten dat eventuele paardenpoep niet midden op het voet- of fietspad of op de weg terecht komt. Er zijn voldoende bermen waar zon 'ongelukje' minder overlast veroorzaakt. De bereidheid van de ruiters is het belang rijkste middel dat ingezet kan worden en daar vertrouwen we dan ook op. Veiligheid Veilig varen Geef brand geen kans Brand aan boord van een boot is bijna altijd gevaarlijker dan brand op het vasteland. Uw vaartuig is op het water of in de haven in de meeste gevallen moeilijk bereikbaar. Brand veiligheid aan boord is dus van levensbelang. Brandweer Heiloo geeft graag tips hoe u brand aan boord kunt voorkomen en hoe u de schadelijke gevolgen van brand zoveel moge lijk kunt beperken. Laat de gastoestellen aan boord jaarlijks con troleren, schoonmaken en afstellen. Zorg altijd voor goede ventilatie in ruimten waar gastoestellen gebruikt worden. Houd gor dijnen, handdoeken en andere makkelijk ontvlambare materialen op veilige afstand van uw kook- en verwarmingstoestellen. Plaats gasflessen in goed geventileerde gas- kast of gasbun. De ventilatie-openingen moeten zich richting 'buiten boord' en boven de waterlijn bevinden. Gebruik nooit LPG. Dit is levensgevaarlijk! Een gasleiding aan boord moet overal goed zichtbaar zijn en mag niet onder de waterlijn of door motor- en accuruimten lopen. Beperk de kans op gaslekkage tot een minimum. Gebruik zo weinig mogelijk koppelingen. Een bocht in de leiding heeft de voorkeur boven een haakse koppeling. Gebruik voor aftakkingen bij voorkeur een Truma afsluiterblok. Bescherm de leidingen tegen mechanische schade. Monteer flexibele slangen zo, dat ze niet door buiging overbelast worden en ver vang de slangen iedere twee jaar. Gebruik voor alle verbindingen alleen knel- fittingen. Sluit kachels, geisers, kooktoestellen en koelkasten altijd aan via een aansluitkraan. Kachels en geisers moeten aan een vaste leiding zijn aangesloten. Aan kooktoe stellen en koelkasten mag u een flexibele leiding aansluiten van max. 1 meter lang. Blussen aan boord Neem bij brand aan boord geen enkel risico. Zorg er eerst voor dat alle opvarenden in vei ligheid zijn. Het meest voor de hand liggende blusmiddel aan boord is water. Hiermee kunt u brand in vaste stoffen (papier, hout, textiel e.d.) te lijf gaan. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) y Bezwaar Gas aan boord

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4