Kinderdagverblijf Villa Lilla op bezoek bij de brandweer I Poolse kinderen op vakantie in Heiloo Den Duijn Consultancy plaatst bedrijfsnaambord op tennisbaan ProRail wijst op gevaar bij het spoor Ingezon óurnaal mededeling m wnu$er2 UITKIJKPOST - 21 JULI 2004 - PAGINA 06 a; Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO - - P en milieu Inzameling groente-, fruit- en tuinafval in de zomer! ededelingen Verwijderen reclame- en verwijzingsborden Bekendmaking verkoop of ver nietiging zaken ontruimde woning Fietsenstalling op strand verbeterd Help bij bestrijding botulisme Zeevis met mozzarella en spinazie Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? Fietspad Zwartendijk nog even dicht Heiloo contact v lilSSffffffJ hmmmmmmmmi vervolg van pagina 4 Zorg ervoor dat u altijd een emmer aan een lijn binnen handbereik hebt. Zorg er ook voor dat u een brandblusser met een minimale inhoud van 2 kg aan boord hebt. Plaats het blustoestel bij de uit gang en zorg dat u weet hoe het apparaat werkt. Vlam in de pan? Sluit eerst de gastoevoer af. Schuif een passend deksel, van u af, over de pan of gebruik een blusdeken. Ga niet lopen met de pan. Brandende vloeistoffen nooit blussen met water. Tips en trucs Zorg ervoor dat alle opvarenden op de hoogte zijn van de vluchtwegen en blusmiddelen aan boord. Zorg voor voldoende reddingsvesten en bewaar ze op een makkelijk toegankelijke plaats. Houd vluchtwegen altijd vrij. Maak regelmatig schoon schip. Zorg dat het motorcompartiment en/of de motor schoon zijn en controleer regelmatig de isolatie van de afvoer van de motor. Berg poetsdoeken op in afgesloten blikken. Laat knutselen aan gas- en elektriciteitslei dingen bij voorkeur over aan vakmensen. Aan boord mag een brandblusser niet ont breken, koop alleen blustoestellen met een Rijkskeurmerk. Meer informatie Voor meer informatie over dit onderwerp of andere vragen over brandveiligheid kunt u con tact opnemen met de brandweer van Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. Tijdens de zomerperiode vraagt de inzameling van GFT extra aandacht. GFT - afval kan gaan rotten als u geen rekening houdt met een paar aandachtspunten. Stankoverlast, fruitvliegjes en in het ergste geval het ontstaan van maden kunnen het gevolg zijn. Ter voorkoming of ver mindering hiervan geven wij u enkele tips. 1. Gooi producten resten die snel gaan stinken in de zomerperiode in de rolemmer die het eerst wordt geleegd. Jh de ene week is dat de rolemmer voor het restafval, in de andere week de GFT - rolemmer. 2. Leg onder in de rolemmer een krantje om het aankoeken tegen te gaan. 3. Verpak vlees-, vis- en kipresten in een krantje. Dit voorkomt de vorming van maden. 4. Plaats de rolemmer, indien mogelijk, in de schaduw. 5. De invloed van warmte en kou op GFT - afval beperkt u ook door het vocht er zoveel moge lijk uit te houden. Laat bijvoorbeeld koffiefilters en theezakjes goed uitlekken, en wacht met grasmaaien tot het gras droog is. 6. Spuit de GFT - rolemmer zelf af en toe schoon, zodat er geen afval 'aankoekt'. Gebruik hier voor groene zeep of zogenaamde 'rolemmerfris'. Reinig de rolemmer nooit met bleekwater. Achterblijvend bleekwater doodt de bacteriën die juist hard nodig zijn voor de verwerking van GFT - afval tot compost. Drie keer per jaar (in maart, juni en september) worden de groene rolemmers schoongemaakt (zie hiervoor uw afvalkalender 2004). Als u bijvoorbeeld bij terugkomst van vakantie extra veel tuinafval heeft, dan kunt u dit gratis kwijt bij de Afvalbrengplaats van de gemeente Heiloo, Rosendaal 2. Openingstijden van de Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats is geopend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. Als u afval komt brengen op de Afvalbrengplaats dan kan naar uw legitimatie gevraagd worden. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, tele foonnummer (072) 535 68 68 In de openbare ruimte, bijvoorbeeld langs straten en op trottoirs, in bermen en in plant soenen, staan regelmatig her en der reclame- en verwijzingsborden. Deze borden kunnen gevaar opleveren voor het verkeer, maar belemmeren vooral het gebruik van trottoirs door voetgan gers. Zo wordt een aantal trottoirs versmald door deze borden, waardoor met name ouderen, mensen die slecht er been zijn of slechtziend zijn, hier last van ondervinden. Soms moeten mensen het trottoir af om verder te kunnen lopen. Dat is niet de bedoeling van een trottoir. Ook borden in de berm of in plantsoenen zijn niet gewenst. Het plaatsen van de borden ver oorzaakt schade aan beplanting en bovendien is een bord in het groen niet fraai. Het gemeentebestuur van Heiloo vraagt alle eigenaren die zonder toestemming op het open bare terrein een reclame- of verwijzingsbord hebben geplaatst, deze te verwijderen. Mede werkers van de afdeling Beheer Openbare Ruimte hebben de opdracht deze onmiddellijk te verwijderen als ze worden aangetroffen. In het dorp zijn 26 lichtmasten aangewezen waar driehoeksreclameborden geplaatst mogen worden. Voor het verlenen van een vergunning voor het plaatsen van deze borden is leges ver schuldigd. Het plaatsen van deze driehoeksreclameborden wordt verzorgd door ARRO reclame te Heiloo, die het alleenrecht hier voor heeft. Verder zijn er op 11 plaatsen in folder- of reclamemateriaal vrij mag plakken. Meer informatie Voor vragen over het verlenen van vergunning voor het plaatsen van driehoeksreclameborden of over het verwijderen van de borden geplaatst zonder toestemming, kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend dat de in 2003 meegevoerde en opge slagen zaken na ontruiming van onderstaande woning zullen worden verkocht of, indien ver koop niet mogelijk blijkt, zullen worden vernietigd. Dit op grond van het bepaalde in artikel 5:30 van de Algemene wet bestuursrecht. Het betreft zaken afkomstig uit de in 2003 ont ruimde woning Vinkenbaan 23 De eigenaar van de na ontruiming achterge bleven zaken heeft zich niet binnen 13 weken na de ontruiming gemeld om de meegevoerde en opgeslagen zaken op te eisen of de daarvoor gemaakte kosten niet voldaan. Verkoop of vernietiging vindt plaats op 2 augustus 2004. Indien de eigenaar van de bedoelde zaken deze wil opeisen, moet hij/zij de kosten van opslag van de zaken voldoen. Meer informatie Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de heer C.S. Kaandorp van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 03. HEILOO - Op donderdag 15 juli hadden de kinderen van de naschool se opvang van Villa Lilla een excursie bij de Brandweer in Heiloo. Nadat de kinderen enthousiast wer den ontvangen door één van de brandweerleden Stephan Burgering kregen zij direct een brandweerauto te zien, met alle bijbehorende gebruiksvoorwerpen en mochten hoog zitten in de auto als een echte brandweerman met brandweerhelm. De kinderen vonden het natuurlijk ontzettend interessant en toen dan ook nog de sirene werd laten horen was het feest compieet.Het was een hele leuke maar ook leerzame mid dag geweest. Brandweer Heiloo, alsnog hartelijk bedankt dat er de mogelijkheid was samen met de kinderen een kijkje te nemen achter jullie schermen! De heren H. den Duijn van den Duijn Consultancy BV (links) en L. Suurbier, sponsor coördinator van tennisvereniging Het Vennewater, schudden elkaar de hand bij het nieuwe bedrijfsbord van eerstgenoemde. CASTRICUM - Op strandtopdagen kunt u uw fiets nu kwijt in de fietsen stalling op het strand. Gemeente Castricum zorgt op korte termijn voor een uitbreiding van de capaciteit van de stalling. Zo kunnen de vele fietsers die met extra warm weer het strand aan doen hun vehikel netjes kwijt. De fiet senstalling bestaat uit palen met plan ken waartegen bezoekers hun fiets kunnen plaatsen. Op strandtopdagen, zo'n zes dagen per jaar, blijkt echter dat er te weinig capaciteit is. Dat betekent dat de fietsen her en der geplaatst wor den. Een redelijk chaotisch aanzicht als resultaat. Dit jaar ondervangt de gemeente dit probleem door extra planken tussen de palen te bevestigen. Tevens wordt het hekwerk langs het fietspad aan de Zeeweg verlengd. Om het aanzien van de fietsenstalling te verbeteren worden de hekwerken rond de stalling en de voetgangerssluis verlaagd. De voetgan- gerssluis wordt tevens verbreed. De werkzaamheden worden uitgevoerd door SKILLS en duren tot einde van deze week. U kunt in (of langs) vijvers, vaarten, sloten en plassen zieke of dode eenden of andere watervogels tegenkomen. De kans is groot dat deze dieren zijn besmet met botulisme, een vorm van voedselvergiftiging die verlamming veroorzaakt. Elke dode watervogel of vis kan een vorm van besmetting zijn en moet daarom snel en hygiënisch worden opgeruimd. Als de besmette dieren blijven liggen, kan de ziekte zich snel verspreiden onder andere water vogels en vissen. Zo kan een gezond heidsrisico ontstaan voor waterrecre anten, kinderen en honden. Waarschuw daarom de gemeente als u de verlamde of dode dieren vindt. De gemeente zorgt dan voor dat zieke vogels naar het vogelasiel gaan en dat kadavers snel worden weggehaald en vernietigd. De gemeente speelt zoals genoemd een belangrijke rol bij het voorkomen en bestrijden van botulisme. De gemeente haalt de dieren weg, laat ze onderzoe ken, stuurt zieke dieren naar het voge lasiel en laat dode dieren volgens de richtlijnen van de Destructiewet ver nietigen. Meer weten? Bel 0800- 6586734. De combinatie vis en kaas is een niet alledaagse. Toch kunnen ze goed samengaan. En het hangt ook een beetje af van de vissoort en de soort kaas die je gebruikt. Het moet met elkaar in harmonie zijn. Dus bijvoor beeld geen overheersende kaas bij een wat neutrale vis. Het navolgende recept is zo'n voorbeeld van harmo nie. Probeer het maar eens. De vislief- hebbers zal het zeker goed bevallen. Ingrediënten (voor 4 personen): 600-800 kabeljauwfilet, 1 bolletje (125 gram) mozzarella, 500 gram spinazie en verder 2 tomaten, 3 knoflooktenen, 1 (rode) ui, olijfolie, een paar takjes basilicum, een paar laurierblaadjes, 3 dl. droge witte wijn, 1_ dl. (koks)room, 2 lepels pijnboompitten, 3 lepels citroensap, zout en peper. Bereiding: tomaten wassen en 1 tomaat in stukjes snijden. Uien en 2 knoflooktenen schoonmaken en snipperen. Wat olie in de pan en tomaten, uien, knoflook en de overige kruiden toevoegen en even laten braden. Dan de wijn en evenzoveel water toevoegen en aan de kook brengen en 15 minuten zacht jes laten koken. Vervolgens de visfi lets voorzichtig er in deponeren en 2- 3 minuten mee laten koken. De vis er (voorzichtig) weer uit halen. Het overgebleven vocht door een zeef gie ten en dat met de (koks)room inko ken. De spinazie wassen, van stelen ont doen en met de in kleine blokjes gesneden tomaat in een pan met een beetje olie deponeren en onder voort durend roeren ca. 3 minuten roerbak ken. Vervolgens het in kleine stukjes gesneden (overgebleven) knoflook- teentje en de pijnboompitten toevoe gen. Afmaken met wat citroensap, zout en peper. De spinazie overdoen in een oven vaste schaal en de visfilets daarop leg gen. Besprenkelen met wat olie en een beetje zout erover. Vervolgens de mozzarella in schijven snijden en de vis daarmee bedekken. Het geheel in een reeds voorverwarmde oven van 175 graden nog ca. een kwartier laten garen. Voor garnering kunt u nog wat halve kerstomaatjes gebruiken. De saus met wat zout peper en citroensap op smaak brengen en zonodig wat aanmaken (aardappel meel, allesbinder e.d.). Bij dit gerecht nog wat aardappelpuree of krielaardappeltjes serveren en u heeft een heerlijke maaltijd. Een droge witte wijn (Muscadet, ries ling e.d.) past uitstekend bij deze maaltijd. Heeft u een recept? Stuur dit op naar: redactie Uitkijkpostpostbus 681850 AB Heiloo of per e-mail: redactie@uitkijkpost. nl HEILOO - Ook dit jaar is de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo er weer in geslaagd een groep Poolse kindertjes naar Heiloo te halen voor een gezonde en leerzame vakantie. Dankzij de spontane en enthousiaste medewerking van de gastouders kon den dit jaar 24 kinderen in de leeftijd van 7 tot 12 jaar uitgenodigd worden. De kinderen komen uit de zusterstad Swietochlowice, gelegen in de sterk geïndustrialiseerde streek Silezië in het zuiden van Polen. Als gevolg van de sluiting van de mij nen is de werkeloosheid zeer hoog in Swietochlowice. De kinderen wonen vaak in een zeer vervuilde omgeving en komen uit arme gezinnen waar meestal de beide ouders werkeloos zijn. De kinderen werden uitgekozen door de Sociale Dienst van de gemeente Swietochlowice. Na een lange busreis met vertraging, als gevolg van pech, arriveerden de kinderen vorige week zondagmiddag. Het was een spannend en emotioneel moment voor zowel de kinderen als de gastgezinnen. Inmiddels hebben de kinderen hun plekje gevonden bij de gastgezinnen en ondanks de handicap van de taal voelen ze zich uitstekend thuis en kun nen ze prima communiceren met de gastouders en de Nederlandse kinde ren. Programma De Stichting 'Een hart voor Polen' Heiloo heeft een programma samen gesteld. De activiteiten zijn er op gericht om zoveel mogelijk samen met de Nederlandse kinderen te doen. Het begon met een dagje winkelen in Alkmaar, waar de kinderen nieuwe kleding en schoenen kregen. Ze wer den op pannenkoeken getrakteerd en er trad een heuse clown voor ze op. Op de sport- en speldag kwamen ze heletnaal los. Helaas was de regen spelbreker, maar in de gymzaal was het enthousiasme er niet minder om. Bij de Hobbyfarm mochten ze hun eigen T-shirt beschilderen en kon de creativiteit uitgeleefd worden. Enkele fraaie kunststukken waren het resul taat. Tijdens de discoavond in Tendenz gin gen de beentjes van de vloer en bleken enkele jongelui dansers in de dop. Afgelopen zaterdag werd pretpark 'Drievliet' bezocht. Mede door het prachtige weer wisten dekinderen zich uitstekend te vermaken in de grote verscheidenheid aan attracties. Meer dan eens werden de gastouders meegesleept om mee te gaan in de waterbaan, de achtbaan enzovoort. Nog net voor het uitbreken van het noodweer was iedereen weer veilig thuis. Op het programma staan onder ande re nog een kerkdienst, een middag bij de Speel-O-theek van het Rode Kruis, een ontvangst door de burgemeester met lunch, bowlen, een strandwande ling en een barbecueparty. De kinderen blijven nog tot volgende week donderdag. Mocht u meer willen weten over het werk van de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo of wilt u eens horen hoe het is om gastouder te zijn, dan kunt altijd contact opnemen met Tom van der Schuyt, tel. 072-5200028 of Hanny Kaan, tel. 072-5334829. Wilt u het werk van de Stichting ondersteunen, dan is uw bijdrage wel kom op rek.nr. 12.05.13.900 t.n.v. de Stichting Een Hart voor Polen Heiloo. HEILOO - Afgelopen maandag 19 juli plaatste Henk den Duijn namens zijn bedrijf Den Duijn Consultancy BV een sponsorbord op het terrein van Tennisvereniging Het Venne water. Het bedrijf toonde daarmee aan dat sportiviteit en financiële dienstverlening prima samen gaan. Den Duijn Consultancy BV, dat gevestigd is te Heiloo, geeft u een per soonlijk financieel totaaladvies. Een goed persoonlijk financieel advies begint met financiële planning. Zij werken onafhankelijk van banken en verzekeraars en performancegericht. De medewerkers leveren maatwerk door een persoonlijk advies en advi seren objectief op het gebied van beleggingen, hypotheken (zowel voor particulieren alsmede zakelijke rela ties), verzekeringen en uw pensioen. Van ons pensioen genieten, dat willen we toch allemaal? En of dat nu op de tennisbaan is of elders, Den Duijn Consultancy BV, zorgt voor financiële dienstverlening op maat. Bovendien werkt het bedrijf met een erkend ver mogensadviseur, eveneens afkomstig uit Heiloo. Voor meer informatie bel. 072- 5090100 of e-mail: denduijnconsultancy@zonnet.nl. CASTRICUM - In de zomerperiode is het aantal ongelukken tussen trein en mens aanzienlijk hoger dan in de rest van het jaar. Gemeente Castricum wijst u samen met Pro Rail op de gevaarlijke situaties bij het spoor. Dagelijks maken meer dan een mil joen reizigers gebruik van het drukste spoorwegnet ter wereld. ProRail is verantwoordelijk voor de railinfra structuur in Nederland en vervult daarmee een maatschappelijke rol. Tien procent van alle vertragingen wordt veroorzaakt door derden. Spelende kinderen Veel kinderen spelen langs het spoor. Een voorbij razende trein is indruk wekkend, maar kan fatale gevolgen hebben als je te dicht bij komt. Spoorlopers en huisdieren Rond het spoor in Nederland is veel groen te vinden. Regelmatig worden de spoorbermen gebruikt als honden- uitlaatstrook. Zowel baasje als hond lopen hierdoor een groot risico om door een trein aangereden te worden. Mensen die sluiproutes nemen Dit zijn mensen die graag een stukje afsnijden. Omdat ze te laat zijn, omdat het regent of misschien wel om hun trein te halen. Ze lopen dan langs het spoor of steken buiten de overwegen het spoor over. Zigzaggers Veel mensen hebben geen zin om bij gesloten overwegbomen te wachten. Ze zigzaggen tussen de bomen door of kruipen er onderdoor. Vandalen Steeds vaker wordt Nederland opge schrikt door vandalen die het treinver keer ernstig belemmeren en hun eigen leven of zelfs het leven van anderen in gevaar brengen. Als indirect gevolg van spoorvandalisme zijn in Nederland Tijdens de Disco avond in Tendenz gingen de beentjes van de vloer en bleken enkele jongelui dansers in de dop. (eigen foto) De Amberhof, een wooncentrum voor psychogeriatrische bewoners van de Stichting Westerhout, is ondergebracht in de noordvleugel van de Loet. Naast een verpleegaf- deling is er ook een afdeling voor dagbehandeling. Daar komen overdag bezoekers, mensen die beginnend dementerend zijn en nog thuis wonen. Als deze mensen alleen wonen is er het gevaar van vereenzaming en verwaarlozing en is de dagbehandeling een goede manier om deze problemen het hoofd te bieden. In andere gevallen betekent het bezoek aan de dagbe handeling van Amberhof een ver lichting voor de verzorgende part ner met wie de dementerende woont. Naast professionele verzor gers zijn er vrijwilligers van de Unie van Vrijwilligers afdeling Heiloo werkzaam. Een van die vrijwilligers is Cees Beentjes die op donderdagochtend samen met een andere vrijwilliger, Leffert Beuckens, komt biljarten met een groep bezoekers. Vijf jaar geleden is Cees met pensioen gegaan. Hij biljart graag in het Trefpunt waar een andere UVV-er vroeg of hij wilde aansluiten bij het UVV-project 'Amberhof Dagbe handeling'. Sinds drie jaar doet hij mee tot grote tevredenheid. „Het is leuk en dankbaar werk." Hij woont in de buurt van de al de eerste dodelijke slachtoffers gevallen. Voor meer informatie: ProRail, tel. 030-2356211, communica- tie@prorail.nl. AKERSLOOT - In verband met repa ratiewerkzaamheden aan het asfalt en het aanbrengen van graskanttegels is het fietspad aan de Zwartendijk afge sloten. Het betreft het fietspad dat loopt van de Hoogegeest naar de Kanaalweg. De fietsers worden t/m 25 juli omgeleid via een door borden aan gegeven omleidingroute. Na de afslui ting zal het fietsverkeer nog enige tijd hinder ondervinden door de werk zaamheden. De werkzaamheden wor den uitgevoerd in opdracht van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Amberhof en loopt er ook buiten de donderochtend wel eens binnen voor een praatje en wat gezellig heid. Ondanks zijn niet bekend zijn met dementie voelt hij intuïtief aan hoe met deze mensen om te gaan. Zijn maat Leffert werkt ook als vrijwilliger bij de Willibrordus- stichting en dus meer vertrouwd met mensen met afwijkend gedrag. Bij sommige bezoekers kun je zien dat ze vroeger goed konden biljar ten, bij anderen is wel aanleg aan wezig, maar door het ziekteproces zie je in de loop van de tijd passi viteit ontstaan. Toch is het goed om een beroep op de resterende vaardigheid te doen en met elkaar een gezellige biljartsfeer te bele ven. Gaandeweg doen zich soms grappige voorvallen voor en komen er sappige verhalen over vroeger naar boven. Naast biljarten zijn er ook andere gezelligheidsspelletjes en activitei ten, bijvoorbeeld wandelen of win kelen, te organiseren. Als u tijd heeft en als vrijwilliger een bijdra ge wilt leveren bij het bovenge noemde project meldt u dan aan bij de Unie van Vrijwilligers .afde ling Heiloo, tel. 072-5330574 of 072 - 5334252.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6