Aeg\° Op de stoel van je favoriete speler Activiteiten Drie Egmonders bij Abdij kaarsen HSV Open Dubbeltoernooi 2004 Expositie mozaïekfoto's tijdens Egmond op z'n Kop Beachsoccerteam FC High Low stunt in Rotterdam Keuring Arabische Volbloedpaarden Ajax-kids nemen kijkje in kleedkamers JSfilfc* van Poeder in brievenbus blijkt brandbluspoeder UITKIJKPOST - 21 JULI 2004 - PAGINA 7 Poëzie en muziek in de Slotkapel Dagje uit? Dagje Pieterburen! Dors 45+ Twee toertochten Excursie en tentoonstelling bij IVN Natuurcentrum Fuchsiashow bij Ranzijn Alkmaar - Zomeravondwandeling IVN wandeling in de Wimmenummerduinen Luik-Bastenaken-Luik voor toerfietsers Uil 8Dp m De Hyp theekwinkel b EGMOND - Op zondag 25 juli kunnen de liefhebbers van poëzie en muziek terecht in de slotkapel in Egmond. De muzikale omlijsting op orgel en piano is in handen van Wim Noteboom, voor de zang zorgt Fernanda Martino. c<mêz<so AMSTERDAM - Iedereen zou zich wel eens een echte Ajax-speler willen wanen. Al was het alleen al om te zitten op een stoel in de kleedkamer. Die droom ging in vervulling voor een flink aantal leden van de Ajax Kids Club. Op 7 juli zijn de Ajacieden gestart met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. Maar voordat zij hun plekje in de kleedkamer weer op konden zoeken, was het de beurt aan de leden van de Ajax Kids Club. Zij mochten een kijkje nemen in de ruimtes waar hun favorie te spelers dagelijks rondwandelen. De Uitkijkpost was erbij om te zien hoe de kids, waaronder de 11-jarige Casper Snijders uit Castricum, verrast werden met een echte tour door het heilige der heiligen van de Arena. Catacombe Ben je lid van de Ajax Kids Club en heb je ook nog de 'kleedkamertourbon' op tijd ingeleverd, dan kon het zijn dat je een paar weken geleden een echte Ajaxbrief op de deurmat vond. Daarin de uitnodiging om een kijkje achter de schermen te nemen op de plekken waar de Ajacieden elke dag vertoeven. Een zonnige dag, openbaar vervoer en een hart dat klopt vol verwachting bracht ook de Uitkijkpost met een heel jonge re-/supporter naar de Arena. Bij de supportersbalie werden de kids allerhartelijkst ontvangen en meegeno men op een tour die deze jonge fans nog lang zal heugen. Via het spelersdek (want als speler hoef je je auto niet in de parkeergarage te zetten )en twee enthousiaste portiers belandden de kids in de gang die zo bekend is van tv: 'de catacombe'. In de gang van de kleedkamer naar het veld hangen de foto's van alle Ajacieden die ooit in het Nederlands elftal hebben gespeeld. De kids denken dat Maarten Stekelenburg en Daniël de Ridder de meeste kans maken om binnenkort hun foto erbij te mogen hangen. Zwembad, fysioruimte en perskamer Het was nog een stoffige boel in de kleedruimtes, want er werd nog flink verbouwd. Het water van het zwembad moest ook nog ververst worden. Dat was helemaal vies geworden door de verbouwing. Niemand van de kids wilde dan ook een duikje nemen. Zo'n mooi zwembad ontbrak in de kleedruimte van de tegenstander. Sobere haken aan de muur en een paar nette douches was alles wat er te zien was. „Dat is expres, want je gaat je tegenstander natuurlijk niet verwen nen", legde de, tourleidster uit. Grote tegenstanders als Zidane, Ronaldo en Kom kijken hoe wij zieke zeehonden helpen, zodat we ze sterk en gezond weer in zee kunnen vrijlaten. Ons bezoekerscentrum is alle dagen van het jaar geopend van 09.00 tot 18.00 uur. Entree its 1,- Nu direct helpen kan ook? Giro 8020 leehoadeitcrècliepletsrbirren Hoofdstraat 94 A, Pieterburen www.zeehondencreche.nl SS?»» «««Br a mm* .«mmatt «XMi r mmwr' »i R«r. mr $8» ggggg| amrnmrnmrnssm^ Casper Snijders uit Castricum kan zijn geluk niet op wanneer hij de handteke ningen krijgt van twee heuse AJAX-toppers. Henri hebben zich hier in hun voetba loutfit gehesen. In de fysioruimte stond alles nog in dozen, maar was toch goed voor te stellen hoe de spelers alle aan dacht voor lijf en leden krijgen. Ook de perskamer trok veel bekijks van de Ajax Kids. In het echt was nu de ruim te te zien die zo vaak op televisie het decor vormt voor een aankondiging van bijvoorbeeld een aankoop van een speler. In de perskamer werd een echte persconferentie nagedaan. Enkele kids waren voor even trainer Ronald Koe man, directeur Arie van Eijden en nieu we aanwinst Andy van der Meyde. De anderen mochten journalisten spelen. Gewoon aanmaaklimonade Het spelershome was nog maar net opgeleverd, totaal gerenoveerd en spik splinternieuw ingericht voor het nieu we seizoen. De Ajax-kids hadden zelfs de primeur boven de spelers om dit vernieuwde verblijf voor de Ajacieden te mogen zien. Alle kids waren ver baasd te zien dat er op elke tafel een fles aanmaaklimonade stond. Tja, dat vinden de Ajacieden gewoon lekker... Tot slot namen de fans nog een kijkje in de bestuurskamer. De plek waar voor zitter Jaakke vergaderd heeft met de overige bestuursleden over bijvoor beeld de aankoop van Hans Vonk. De kinderen kregen nog wat lekkers en vergaapten zich aan de prachtige bekers en trofeeën die deze kamer rijk is. Met de vraag:„Waarom zit er zo'n man netje op hun shirt?" en het antwoord dat dat nou Ajax, een Griekse god is, nemen elf voldane Ajax-kids afscheid met rode wangen en een prachtige dag om te onthouden. En Casper vond het helemaal vet cool, vooral toen hij nog de kans kreeg op de foto te gaan met de Ajax-spelers John O'Brien en Bogdan Lobont en van hun nog eens handteke ningen kreeg! Wil je ook lid worden van de Ajax- kidsclub neem dan een kijkje op de website: www.ajax.nl/kids. HEILOO - Tennisvereniging Heiloo houdt voor de eerste keer een Open Veteranen Dubbeltoernooi. Dit toer nooi duurt van zondag 22 tot en met zondag 29 augustus. Je kunt inschrijven voor damesdubbel of herendubbel en voor gemengddubbel in speelsterkte 6, 7 en 8. Gespeeld wordt in poules van drie of vier koppels, waarna de win naars van elke poule verder spelen in een afvalschema. Elke deelnemer speelt in deze opzet tenminste twee wedstrijden. Op zondag en zaterdag /zondag begin je om 9.00 en door de week om 14.00 uur. Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij de tennisverenigingen. Inschrijven kan ook via www.toernooi.nl. Inlich tingen bij Herman Knoop, tel. 072- 5332579, e-mail: knoop22@zonnet.nl. CASTRICUM - Fietsspecialist profil Ton Kooy in Castricum organiseert in samenwerking met toerclub Kennemer sporttief Castricum twee toertochten voor 24 juli. De eerste Spaarn- dammertocht is 40 km lang, Spaarn- dammertocht twee is 60 km lang. Voor beide tochten kunt u zich inschrijven in de sporthal de Bloemen in Castricum (de Bloemen 71 Castricum) tussen 09.00-10,00 uur De kosten zijn voor NTFU leden 0.50, voor niet leden 1,-. Eigen leden leden en KTC gratis. U kunt ook meegaan met de groep met voor rijders alleen voor de grote tocht, zij rijden met een snel heid van 18 a 20 km per uur en vertrek ken om 10.00 uur). Inlichtingen bij W.F.Minneboo, tel. 0251213269of 0622112135, Beverwijk, J. Koeman, tel. 0251-240862 of 06- 23076807, Heemskerk, T. Doorn tel. 0251-670145, Castricum en J.C.M. Vriend, te.l 072-5339458, Heiloo. E-mail: wfm@wanadoo.nl of wil@min- neboo.hetnet.nl. EGMOND - In de zomer trekken veel mensen er op uit om ver van huis vakantie te houden en mooie dingen te gaan bekijken. Maar men vergeet wel eens te kijken naar al het moois dat binnen handbereik op eigen erf ligt. Zo wordt de zomerexpositie bij Abdij kaarsen dit jaar gewijd aanschil- derwerk van kunstenaars van dichtbij. Onder de titel Drie Egmonders wordt werkt tentoongesteld van drie Egmondse kunstenaars. Een bindend element is het feit dat ze alle drie lid waren of nog zijn van de Alkmaarse kunstenaarsvereniging Doorwerken. Frans Groothuizen Het werk van Frans Groothuizen laat zich het best omschrijven als expressief en kleurrijk. In olieverf en aquarel weet Frans met losse toets buitenlandse reis indrukken en landschapimpressies uit de omgeving van Egmond over te bren gen. Schetsen die ter plaatse worden gemaakt vormen de basis voor het werk. De krachtige doeken en aquarel len zijn kenmerkend voor deze 80 jari ge schilder, de nestor van deze drie Egmondse exposanten. Annemarie Kueter Annemarie Kueter is al vanaf 1991 actief bezig met schilderen en tekenen. Gepassioneerd werkt zij aan kleurrijke schilderijen op papier in een enthousi aste vormentaal. Fantasie en expressie en gebruik van diverse materialen in combinatie met acrylverf spelen een belangrijke rol in haar werk. Op diver se tentoonstellingen in het land waren eerder schilderijen van haar te bewon deren. Cees Broersen Als derde exposant toont Cees Broersen zijn werk in de mooie exposi tieruimte van Abdij kaarsen. Het zijn indrukken van landschappen bij Egmond, maar ook van diverse andere locaties in het land. De acrylschilderin gen, aquarellen en tekeningen zijn ont staan vanuit schetsen en indrukken ter plekke. Daarna worden ze omgezet in sfeervolle landschappen. De diversiteit van technieken laat zien hoe op ver schillende wijze een landschap als onderwerp benaderd kan worden. De tentoonstelling Drie Egmonders is van 24 juli tot en met 4 september te bezichtigen bij Abdijkaarsen, Venne- watersweg 27, Egmond-Binnen. Geo pend maandag tot en met zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Toegang gratis. Info tel. 072-5062786, of www.abdijkaarsen.nl. BERGEN - Het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie, is gestart met een nieuw natuurcentrum aan de Uilevangersweg in Bergen (voormalige werkschuur van PWN). Vrijdag 23 juli van 14.00 tot 17.00 uur kunnen de eer ste bezoekers een kijkje nemen bij de nieuwe tentoonstelling Waterbeheer in de duinen, die daar staat opgesteld. Het natuurcentrum is prima bereikbaar per fiets of lopend via de Uilevangersweg. Na de rotonde bij de Franschman is dit de eerste weg rechts aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Er is ook een gra tis parkeerterrein aanwezig. Het natuurcentrum is dan lopend in onge veer 15 minuten te bereiken. De toe gang is gratis. U kunt ook ontspannen en leerzaam wandelend het natuurcentrum berei ken. Vrijdagmiddag om 2 uur start namelijk de IVN-natuurgids met een natuurexcursie vanaf het parkeerter rein aan de Uilevangersweg. Via een interessante wandelroute door bos en duin begeleidt de natuurgids u door de natuur. Onderweg leert u de bijzondere natuurwaarden van het gebied kennen. De wandeling duurt ongeveer twee uur en eindigt bij het IVN-natuurcentrum, waar u een kijkje kunt nemen bij de tentoonstelling en een kop koffie, thee of frisdrank kunt drinken. De bijdrage voor de excursie is 1.50 voor volwasse nen en 1 euro voor kinderen. Een gel dige toegangskaart voor het PWN-ter- rein is gewenst. Dagkaarten zijn bij het parkeerterrein ook verkrijgbaar uit de kaartjesautomaat. Zondagmiddag 25 juli is het IVN- natuurcentrum aan de Uilevangersweg ook geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Om 15.00 uur en om 16.00 uur wordt in het natuurcentrum een korte lezing riiet presentatie gegeven over vlinders door Bert Stam. Bert Stam is natuur gids en fotograaf. Op bijzondere wijze combineert hij beide tot prachtige dia's met een boeiende vertelling. Na afloop Van elke presentatie geeft Bert Stam ook een toelichting op zijn fototen toonstelling in het natuurcentrum. Ook de tentoonstelling Waterbeheer in de duinen is opnieuw te bewonderen. HEILOO - Ruim 440 spelers van veer tig verschillende tennisverenigingen uit de wijde omgeving streden in de week van 5 t/m 11 juli om de prijzen. Ondanks de regen op woensdag kon den de finales op zaterdag en zondag volgens planning gespeeld worden. Ook dit jaar hebben de vele vrijwilli gers van tennisvereniging HSV zich tot het uiterste ingespannen om dit toer nooi wederom tot een succes te maken. Op zaterdagavond was het dan ook bomvol en werd er gedanst op de muziek van fenomeen Ruud Jansen. In totaal werden er 222 wedstrijden gespeeld. De uitsmijter van het toernooi, de fina le in de herendubbel 3 categorie, werd gewonnen door het sympathieke duo Marc Limmen en Michel Jonker. Met deze overwinning won Mare Limmen ook 'De grote prijs van Heiloo'. Deze prijs is voor de beste HD3 speler van de drie open toernooien in Heiloo. Uitslagen HSV Open Dubbel Toernooi 2004 HD3 1. Michel Jonker/Mare Limmen (Oudorp/St. Pancras) 2. Eric Dijkman Dulkes/Frits Porck (T.V. Neckslag/T.C. Schoorl). GD3 l.Anne-Marie te Buck/Daniel Meure (Warmenhuizen/Hogedijk) 2. Danny Minkema/Dave Holman (Egmond aan Zee). HD5 1. Gerald Ibink/Joep Koelman (Alkmaar) 2. Pistiwan Almurad/Rogier Bunnik (Daalmeer/De Zes Wielen). DD5 1. Marielle Stam/Fionna Heuff (Egmond aan Zee) 2. Inge Doornewaard/Ilja Dam (Castricum). GD5 1. Ellen Engelbracht/René van Dijk (T.V. Groetincke/Vennewater) 2. Marloes van Dijk/Robbert Hoekstra (Oudorp). HD6 1. Remco Dekker/Peter Vonk (Bergen/Vennewater) 2. Christian Neef/Jaap Koopman (Vennewater). DD6 1. Anouk Blok/Loes Vessies (T.V. Limmen/Castricum) 2. Wendy Zandbergen/Ellen Tiebie (T.V. Limmen). GD6 1. Miranda Kat/Dennis Sallehart (Bakkum) 2. Malu Teigeler/Timo van Geest (Koedijk). HD7 1. Ronald Groot/Theo Kuiper (Egmond aan Zee/H.S.V.) 2. Mark van der Poel/Peter Slot (Hogedijk). DD7 1. Angelica Baltus/Irma hoveling (Akersloot) 2. Annemarie de Boer- Bregman/Monique van Bruggen (Marquette/De Hulstenaar). GD7 1. Angelica Baltus/Pierre Ruiter (Akersloot/H.S.V.) 2. Tessa Koster/Stefan Koster (De Zes Wielen). HD7 (45+) 1. Mart Houtenbos/Nico Meyer (H.S.V./T.V. Heiloo) 2. Gerrit Jan Dannijs/Cor Swart (Z.L.T.C./Hogedijk). DD7 (45+) 1. Ineke du Long/Leni van der Meer (De Dog) 2. Jannie de Laat/Ineke Houtenbos (H.S.V.). GD7 (45+) 1. Elly Teitsma/Nick Hoetjes (Vennewater) 2. Ineke Houtenbos/Herman Cnossen (H.S.V.). HD8 1. Jan' Kaandorp/John Stevens (H.S.V.) 2. Mare Borst/Mare Warmenhoven (H.S.V.). DD8 1. Thea Ruiter/Sandy Ruiter-Meyer (T.V. Limmen/H.S.V.) 2. Monique Berkhout/Sonja Berkhout (T.V. Limmen). GD8 1. Tineke Peek/Jan Schoorl (H.S.V.) 2. Sonja kooy/Ruud Baltus (T.V. Heiloo). Uitslag 'Grote prijs van Heiloo' 1. Mare Limmen 2. Eric Dijkman Dulkes, Frits Porck, Patrick Groen en Dave Holman. ALKMAAR - Van vrijdag 30 juli t/m donderdag 5 augustus staat Ranzijn tuin dier in het teken van de fuch sia. De terrasplant van het jaar 2004 zal deze dagen uitgebreid tentoon gesteld worden in de vestiging van Ranzijn tuin dier aan de Omval 55 in Alkmaar. De fuchsia (ofwel Bellenplant) bloeit de hele zomer door tot diep in het najaar. Er bestaan ruim 3000 soorten van deze mateloos populaire, rijk bloeiende plant. De soorten variëren van hele kleine- tot grote gevulde, dubbele bloemen variërend in de kleuren wit, roze, rood of paars. Tijdens de tentoonstelling is een breed scala aan verschillende soorten te bewonderen. De fuchsiashow wordt georganiseerd door de experts van de fuchsiavereni ging Noord Holland- Noord, die dit jaar haar 25 jarig jubileum viert. Tijdens deze grootse tentoonstelling zal er naast de fuchsia's aandacht worden besteed aan Alkmaar 750 jaar stad' en de 'Olympische Spelen 2004'. Een prachtige show die zeker de moeite van een bezoekje waard is. Direct zult u begrijpen waarom deze plant tot terrasplant van het jaar 2004 is uitgeroepen! De tentoonstelling is te bezichtigen gedurende de openingstijden van de winkel. De toegang is gratis. EGMOND - Tijdens het evenement Egmond op z'n Kop, dat plaatsvindt op 6, 7 en 8 augustus, vindt bij Transportbedrijf Bakker en Zn aan de krijt 14 te Egmond-Binnen een exposi tie mozaïek foto's (25x30 cm) plaats. Daarnaast worden aquarellen van Riet Baltus-Veldt en pentekeningen van Jaap Baltus getoond. Voor de 'vrolijke noot' zorgt het draaiorgel van Jan van de Oord. Jaap Baltus heeft 25 jaar meegedaan met de jaarlijkse mozaïeken dagen in Breezand-Anna Paulowna, de huidige woonplaats van de oud-Egmonder. Liefst 17 maal wist hij daarbij kampi oen te worden. Naast zijn andere hobby, het maken van muziek, maakt hij ook nog pentekeningen in opdracht, voor mensen die hun huis getekend wil len hebben. Riet Baltus-Veldt begon 10 jaar gele den met het maken van aquarellen. Na het afbouwen van het eigen bedrijf met haar man juup, kreeg zij meer tijd voor zichzelf en haar schildertalent. Dankzij haar liefhebberij 'tuinieren', worden veel bloemen en landschappen op het doek gezet. Tijdens de mozaïekendagen exposeer den de kunstenaars al een paar jaar hun werk in de schuur. Een paar jaar gele den exposeerde mevrouw Baltus haar werk nog in Dorpshuis De Schulp. Het paar kijkt er erg naar uit hun werk te exposeren tijdens Egmond op z'n Kop, mede omdat Juup daar geboren is en gewoond heeft. De openingstijden op 6, 7 en 8 augustus zijn van 10.00 tot 17.00 uur. Ook dit fraaie mozaiek werd door Jaap Baltus vervaardigd. Van de 25 jaar die Baltus al meedoet met de bloemendagen werden fraaie foto's gemaakt. EGMOND - Woensdag 28 juli is er weer een zomeravondwandeling van het IVN over De Westert en De Bleek bij Egmond-Binnen. De gids-vertelt u over de flora en fauna en de invloed die de mens daar al eeuwen op heeft gehad. Het wordt een zwerftocht door een begrazingsgebied van de PWN waar de geur van tijm ons tegemoet komt. Telefonisch aanmelden is ver plicht omdat er maar een kleine groep mee kan. De start is om 19.00 uur op het parkeerterrein van de PWN aan de Middenweg (ingang duingebied Egmond-Binnen) en u bent om onge veer 21.00 uur weer terug. Er wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd van 1.50 euro. Aanmelden via tel. 072-5066186. EGMOND - Zondag 1 augustus staat om 10.00 uur de natuurgids van het IVN weer klaar om u rond te leiden door het Zeedorpenlandschap in de Wimmenummerduinen. Het vertrek punt is de parkeerplaats bij het Sportcentrum (zwembad) in Egmond aan Zee. De gids gaat met u op stap door een uniek landschap. Het is hoog- zomer en de planten zijn zich al aan het voorbereiden op de komende herfst en winter. Vogels worden er niet meer zo veel gehoord, ze zitten volop in de rui en ook is de trek al aarzelend begon nen. Toch is er nog veel te zien en te ervaren. De gids vertelt over het ont staan en gebruik van de duinlandjes en de bloemen en planten die daardoor juist op deze plekken groeien. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Een vrijwillige bijdrage bedraagt 1.50 per volwassene en 1,- per kind. De wandeling gaat door PWN gebied, een duinkaart is verplicht. Voor infor matie: 072-5071885. Dit jaar organiseert Le Champion voor de 22ste keer de toerversie van Luik- Bastenaken-Luik. In deze 235 kilome ter lange klassieker zijn vrijwel alle beroemde hellingen opgenomen die ook door de profs worden aangedaan. Daarnaast is het mogelijk routes van 130 en 170 kilometer te rijden. Deze afstanden zijn met name geschikt voor iets minder getrainden die toch de sfeer willen proeven van La Doyenne, zoals deze oudste Belgische klassieker ook wel wordt genoemd. Start en finish Hotel Holiday Inn in Luik zal, evenals in voorgaande jaren, start- en finish- plaats zijn van deze klassieker. Het inschrijfgeld ter plekke bedraagt: 130 kilometer 12,-170 kilometer 13,-, 235 kilometer 14,-. Allen die de tocht volbrengen ontvangen na afloop een speciale herinnering aan dit evene ment. De toerklassieker Luik- Bastenaken-Luik maakt deel uit van het populaire Klassiekerbrevet van Le Champion. Meer informatie op de web site www.lechampion.nl of Le Champion, fel 072-5338136 (kantooru ren) e-mail: lbl@lechampion.nl; info@lechampion.nl, Wim de Boer, tel. 075-6877819 of Marjan Zaadnoordijk, tel. 0251-314820 i ■r Ben jij de herendubbel speler (spelcetegorie Z) die in de drie open toernooien van Heiloo opgeteld de meeste punten hebi behaald, dan ben jij de winnaar van de grote prijs! Het is flink aanpoten voor deze begeleider, als zijn Arabier een fraaie galop laat zien. (foto MSP) HEILOO - Zondag 18 juli werden tij dens de regionale keuring van het Arabisch Volbloed paard voor het eerst in Noord Holland de paarden stuk voor stuk de ring in gebracht en daar beoor deeld op type, hoofd en hals, romp en bovenlijn, benen en beweging. De jury beoordeelde de edele viervoeters en gaf punten op de bovengenoemde onder delen. Aan het einde van de dag werd het beste paard van de show gekozen. Tijdens de keuring aan de hand, werden er op hetzelfde terreirf, ook dressuur- wedstrijden op de arabier verreden. Voor de kinderen was er een jeugd- voorbreng rubriek, waarin de kinderen hun eigen arabiertje voorbrachten bij de jury. Verder genoten de bezoekers van een braderie, met daarbij van boeren kaas tot zelf sieraden maken. ROTTERDAM - Afgelopen zaterdag heeft een mix voetballers van de Foresters, HSV en Alkmaarsche Boys deel genomen aan de voorrondes van het Nederlands Kampioenschap beach- soccer in Rotterdam. Dit is een spel wat gespeeld wordt op een klein strandje. De spelduur is 12 minuten per wed strijd. Iedereen mag deelnemen aan de voorrondes om een plek af te dwingen voor het Nederlands Kampioenschap wat in Schcveningen gehouden word. Zaterdagochtend moest er om 06.45 uur vertrokken worden omdat de aan vang van het toernooi al om 08.30 uur was. In eerste instantie begon het team met de gedachte om een gezellige en sportieve dag te beleven. De poulewed strijden werden echter allemaal gewon nen en een plaats in de dagfinale was afgedwongen. Dit was tegen de ver wachting in omdat het de eerste keer was dat dit team aan een dergelijk toer nooi deelnam. De dagfinale werd win nend afgesloten, mede door goals van Niels Kok en goed keeperswerk van Rob Zoon, die normaal bij het eerste elftal van de Alkmaarsche Boys onder de lat staat. De enige teleurstelling die zij die dag ondervonden was de inbraak in de auto bij terugkomst. Door de gewonnen dagfinale moesten de voetballers zondag terugkeren om het tegen die dagwinnaar op te nemen. Na snel op voorsprong te zijn gekomen door een goal van Niels Kok werd door de tegenpartij de aansluiting gevonden met een tegentreffer. De 2-1 van Dennis Kartè bleek als een mokerslag te werken waarna door goals van Dennis Nanne en wederom Niels Kok de einduitslag bepaald werd op 4-2 in het voordeel van FC High Low. Nu mag het team uit Heiloo aantreden in Scheveningen waar hen een groot spektakel staat te wachten. De eindron de die wordt gepeeld op zondag 1 augustus staat namelijk behoorlijk in de aandacht van de Nederlandse pers en een goed gevuld dagprogramma met vermaak is daarbij niet weg te denken. Voor meer informatie kan gekeken wor den op de website van de Nederlandse Beachsoccer Bond www.beachsoccer.nl. Mare Limmen wint 'De grote prijs van Heiloó' (foto Ingrid Zoon) ALKMAAR - Maandagmiddag om 16.30 uur werd bekend dat het poeder dat in een brievenbus in Alkmaar is aan getroffen, zeer waarschijnlijk afkomstig is uit een brandblusser. Dit is onder zocht in het Nederlands Forensisch Instituut in Rijswijk. Zondagavond kort voor 20.00 uur werd een medewerker van TPG-Post onwel bij het legen van een brievenbus aan de Julianalaan in Alkmaar. Hij was met een onbekend poeder dat in deze brievenbus lag in aanraking gekomen. Op zondagavond rond 23.00 uur bleek uit microbiologisch onderzoek dat het hier niet om het Anthrax-poeder ging. De inmiddels afgezette terreinen, het verdeelcentrum van TPG-post aan de Hertog Aalbrechtweg en het gebied om de brie venbus, werden vervolgens weer vrij gegeven. Een voorbijganger heeft van morgen bij de politie gemeld dat hij in de omgeving van de Julianalaan brand blussers heeft aangetroffen. Waarschijnlijk is met de brandblussers in de brievenbus gespoten waardoor de postbeambte het poeder heeft inge ademd. Uit het onderzoek kan vrijwel zeker worden opgemaakt dat het poe der dat in de brievenbus is aangetroffen, brandbluspoeder is. Het onderzoek naar de verdachte(n) wordt voortgezet. fijT Een goede prestatie van het team FC High Low

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 7