Geef brand geen kans: Veilig kamperen en recreëren Gemeente en brandweer zorgen voor goede kwaliteit waterpartijen CT HEILOO UITKIJKPOST - 28 JULI 2004 - PAGINA 4 'ff i li mmm Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De zomervakantie is aangebroken en daarmee ook het buitenleven. Om veilig te kamperen en recreëren is er een aantal belangrijke zaken waar u op moet letten. Brandveilig barbecuen Plaats de barbecue op een vlakke, ste vige ondergrond, zodat hij niet omver gelopen kan worden. Gebruik alleen houtskool of briketten als brandstof; dus géén (afval)hout, papier, karton en der gelijke. Bij het aanmaken van de barbecue dient u speciale aanmaak blokjes of -vloeistof te gebruiken. Spiritus, petroleum en benzine zijn levensgevaarlijk. Let op de wind. Vooral in de buurt van (party)tenten kunnen vonken makkelijk brand veroorzaken. Scherm de barbecue daarom af met een (onbrandbaar) wind scherm. Doe ook de ramen en deuren van uw caravan, bungalow of tuinhuisje dicht. Blaas nooit in het vuur maar gebruik daarvoor een blaasbalg. Pas op met licht ontvlambare materialen (kleding, haren) in de buurt van de bar becue. Houd in het bijzonder kinderen - en huisdieren - goed in de gaten. Bij brandwonden dient u deze direct mini maal 15 minuten bij voorkeur onder zacht stromend leidingwater te koelen. Bij het ontbreken van schoon water is een sloot, regenton of plas ook goed. Dek de gloeiende as af met zand en laat de barbecue op z'n plaats staan als u klaar bent met barbecuen. Ruim de as pas op als de barbecue hele maal afgekoeld is. Veilig omgaan met flessengas Ga altijd uiterst zorgvuldig te werk bij het installeren, aansluiten, wisselen en gebruiken van flessengas. Neem uitge breid de tijd om de gebruiksaanwijzing en veiligheidsvoorschriften voor gas flessen en gasapparatuur door te nemen. Als u er niet uitkomt, schakel dan een vakman in. Vul gasflessen nooit zelf. Laat dit over aan een erkend vulstation. Daarbij moeten gasflessen altijd rechtop staan, ook tijdens het vervoer. Wissel gasflessen altijd buiten uw caravan of tent. Gebruik en bewaar gasflessen op een goed geven tileerde plaats. Kookt u in de tent, zet het gastoestel dan niet te dicht bij het tent doek. Gebruik een metalen spatscherm. Tot slot dient u de afsluiter dicht te draaien als u de gasfles niet gebruikt. Brand op de camping Meld de brand bij de receptie, zodat die de brandweer kan alarmeren. Waar schuw tevens uw medekampeerders en breng ze in veiligheid. Verwijder - als het kan - gasflessen uit de omgeving van de brand. Probeer daarna uitbrei ding te voorkomen door zelf de brand te blussen. Breng uzelf daarbij niet in gevaar. Maak wel de weg vrij als de brandweer arriveert. Blijf op veilige afstand in de buurt om de bandweer te informeren over de toedracht van de brand. Tips trucs Lees voor u op vakantie gaat nog eens de gebruiksaanwijzing van uw brand blusser. U mag niet zomaar overal barbecuen, een kampvuur aanleggen of een vuurkorf gebruiken. Houd u aan de plaatselijke regels: dat is wel zo veiüg. Probeer ook (rook- en stankoverlast in de buurt tot een minimum te beperken. Stook alleen 'schoon' hout in uw vuur korf of terrashaard. Dat is minder belastend voor het milieu en goed voor uw relatie met de buren. Een brandblusser mag in geen enkele caravan, boot of auto ontbreken. Uw vakhandel heeft een ruim assortiment. Let verder op d^t u niet rookt als u een gasfles wisselt. Houd verder tijdens het barbecuen een emmer water of zand bij de hand en zet party-lights, gaslampen en tuinfakkels op gepaste afstand van planten, tentdoek en ander brandbaar materiaal. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. In verband met een periode van hoge temperaturen en de hevige regenval in het weekend van 17 en 18 juli, kwamen deze week vissen in diverse waterpartijen in Heiloo in de problemen door een tekort aan zuurstof en een toevoer van vervuild water uit het riool. Inmiddels hebben de gemeente en de brandweer voorzorgsmaatregelen genomen, waardoor de vissen gered zijn en de kwaliteit van het water inmiddels weer hersteld is. De gemeente en brandweer hebben de pompen in de diverse waterpartijen aan gezet. Deze pompen zorgen voor meer zuurstof in het water. Daarnaast staan een groot deel van de pompen in verbin ding met elkaar waardoor het water in beweging is gebracht. De kwaliteit van het water wordt de komende periode nauwlettend gecontroleerd. Zwemadvies Ondanks alle voorzorgsmaatregelen, advi seren de gemeente en de brandweer u om tijdens de zomerperiode niet te zwemmen of te varen in vijvers, vaarten, sloten en plassen, die uit stilstaand water bestaan en/of geen goede aanvoer van vers water hebben. Dit advies geldt voor uzelf, uw kinderen, maar ook voor uw huisdieren. Recreatiegebieden Als u wilt weten of het veilig is om te zwemmen in open wateren zoals het Geest- merambacht, Dorregeest, het Twiske of Spaarnwoude dan kunt u bellen met de 'zwemwatertelefoon', 0800-998 67 34 (gratis). Ook is er een folder 'Veilig zwemmen' op het gemeentehuis verkrijg baar. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag tussen 18.00 en 20.00 uur. Warmte In een langdurige periode van warmte verandert er veel voor het planten- en die renleven in vijvers, vaarten, sloten en plassen die uit stilstaand water bestaan en/of geen goede aanvoer van vers water hebben. Diverse algensoorten groeien goed bij hoge temperaturen en verbruiken een groot deel van de zuurstof die de vissen nodig hebben. Hevige regenval De regen die valt, wordt in de meeste gevallen afgevoerd via het riool naar de waterzuiveringsinstallaties van het Hoog heemraadschap Hollands Noorderkwar tier. Bij hevige regenval kan de waterzui veringsinstallatie de hoeveelheid water niet meer verwerken en stroomt het over tollige (riool)water via overstorten terug in het openbare water, zoals vijvers en waterpartijen. Hoe kunt u helpen? Waarschuw de gemeente als u dode dieren of dieren in nood ziet. Ook als het water opvallend verandert van kleur of samenstelling, kunt u daar melding van maken. De gemeente zorgt er dan voor dat zieke vogels naar het asiel gaan en dat eventuele kadavers snel worden opge haald en vernietigd. En indien noodzakelijk en mogelijk worden er maat regelen genomen om het water van extra zuurstof te voorzien. Meer informatie Heeft u nog vragen dan kunt u telefonisch contact opnemen met een medewerker van de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. WêêM&ë Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Kennemerstraatweg 27 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0165) Kennemerstraatweg 81 - plaatsen garage met overkapping (reg.nr. 2004/0266) Korbeellaan 4 - plaatsen carport (reg.nr. 2004/0073) Ringweg 1 - vergroten woning erker en dakkapel (reg.nr. 2004/0058) Stationsweg 73 - plaatsen van twee lichtbakken (reg.nr. 2004/0263) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Commandeurslaan 15 - vergroten woning kamer en bijkeuken (reg.nr. 2004/0140) Laarmanstraat 10 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0124) Westerweg 31 - veranderen garage wijziging op eerder verl. verg. 2002/0036 (reg.nr. 2004/0212) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66 Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning (bouw erker en dakkapel) op het adres Ringweg 1. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 29 juli 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072)535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Mededelingen Wat te doen bij overlast door wespen Met de zomer is ook de wespentij d aange broken. De gemeente krijgt van inwoners regelmatig meldingen over overlast van een wespennest en vragen aan de gemeente om deze weg te halen. Het beleid van de gemeente Heiloo is echter, dat de gemeente hier niets aan doet, tenzij het om een wes pennest op openbaar terrein gaat. De wespen die het ons lastig maken in de zomer, en dan vooral in de tweede helft van de zomer, behoren vrijwel altijd tot de soort limonade wespen. In een goed ontwikkeld wespenvolk kunnen soms wel 5.000 of meer individuen voorkomen. Wespen kunnen tot steken over gaan als zij in het nauw gedreven worden of wanneer hun nest verstoord wordt. Sommige mensen zijn zö gevoelig voor wespengif dat zij zich na een wespensteek in verbinding moeten stellen met een arts. Wespen zijn in principe erg nuttige dieren. Zij vangen en eten veel lastige en schadelijke insecten, zoals kamervliegen en steekvliegen. Bovendien zorgen zij voor het bestuiven van bloemen. Als een wespennest geen gevaar oplevert voor mens of huis, kan dit onge moeid worden gelaten. En als u wél last heeft van een wespennest? Soms bevindt een wespennest zich wel op eeii plaats in of rond uw huis, zodat u er veel last van heeft. Probeer dan in ieder geval nooit de uitvliegopening(en) van het nest dicht te stoppen! De wespen zullen dan net zolang zoeken of knagen tot zij een andere uitgang hebben gevonden. Professionele bestrijding Kunt of durft u een wespennest niet zelf te bestrijden, dan kunt u contact opnemen met één van de hierna genoemde bedrijven. Zij zijn gespecialiseerd in het bestrijden van wes pennesten. Tegen betaling zorgen zij dat een wespennest uitgeroeid wordt. - Attack Pestcontrol, Buys Ballotstraat 6,1704 SK Heerhugowaard, tel. (0800) 024 20 00. - Gemeente Alkmaar, Herculesstraat 71,1812 PE Alkmaar, tel. (072) 548 94 44 Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. erk in uitvoering Werkzaamheden Kennemer straatweg vanaf 4 augustus 2004 In opdracht van de Gemeente Heiloo verricht Ballast Nedam Infra Noord West een aantal reconstructie- en onderhoudswerkzaamheden aan de Kennemerstraatweg. Dit jaar vinden tij dens de zomervakantie de asfaltwèrkzaam- heden plaatsvinden aan het deel tussen de van Aostastraat en de rotonde met de Vennewater- sweg. Hierbij wordt de bovenste laag van het asfalt weggefreesd en wordt de weg voorzien van een nieuwe laag geluidsreducerend asfalt. Het gehele traject wordt in drie fasen uitge voerd. De eerste fase betreft het deel tussen de Van Aostastraat en de Stationsweg. Deze fase start op woensdag 4 augustus en duurt tot woensdag 11 augustus. Bestemmingsver keer zal worden omgeleid via de Kerkelaan en De Omloop. Het doorgaande verkeer wordt omgeleid via Egmond en Castricum. Het tweede deel tussen de Stationsweg en de Zevenhuizerlaan wordt uitgevoerd van woensdag 11 augustus tot maandag 16 augustus. En het deel tussen de Zevenhui zerlaan en de Krommelaan start op maandag 16 augustus en is uiterlijk op zondag 22 augustus afgerond. Tijdens de werkzaamheden blijft de kruising met de Stationsweg/Kanaalweg toegankelijk voor alle verkeer. Het fietsverkeer kan gedu- Werkzaamheden Kennemerstraatweg 4 t/m 22 augustus a.s rende de werkzaamheden gebruik blijven maken van de fietspaden. De busdienst van Connexxion wordt gedurende deze periode omgeleid en de haltes op de Kennemerstraat weg ter hoogte van de werkzaamheden zijn tijdens de werkperiode buiten gebruik. De woningen aan de Kennemerstraatweg zijn te allen tijde bereikbaar voor de hulpdiensten. De hulpdiensten zullen in geval van nood de fietspaden gebruiken om bij de woningen te komen. Overlast Er is bewust gekozen voor de zomervakantie periode. Deze periode is relatief rustig wat betreft gemotoriseerd verkeer, zodat de over last voor bewoners en overige gebruikers van de weg beperkt blijft. De bedrijven en bewo ners van de woningen aan de Kennemer straatweg ter hoogte van de werkzaamheden zijn door middel van een bewonersbrief door de gemeente geïnformeerd over de komende werkzaamheden. De woningen aan de Kenne merstraatweg blijven bereikbaar. De bewoners kunnen echter wel enige hinder ondervinden bij het bereiken van hun woning. Informatie In de nabijheid van het werk wordt langs de Kennemerstraatweg een bouwkeet geplaatst, van waaruit alle reconstructiewerkzaam heden gecoördineerd zullen worden. Mocht u verdere vragen hebben over de bereikbaar heid van uw woning, dan kunt u in de keet terecht bij de uitvoerder van Ballast Nedam, de heer C. Snip. Voor overige vragen kunt u bellen met het algemene nummer van Ballast Nedam Infra Noord West 075 - 655 77 00. Op de website www.kennemerstraatweg.nl kunt u meer informatie vinden over de werkzaam heden. Welzijn Conceptsubsidieboek 2005 ter inzage Het college van burgemeester en wethouders stelt de raad op 8 november 2004 voor het concept-subsidieboek 2005 vast te stellen. Het belangrijkste doel van het concept-subsidie boek is de subsidieaanvragers te informeren of de voorgestelde activiteit(en) voor subsidie in aanmerking kom(en)t. Politie: 0900 8844 (locale tarief) Inhoud In het concept-subsidieboek staat op instel lingniveau hoeveel het beschikbare subsidie budget in 2005 bedraagt, hoeveel subsidie er door de instellingen is aangevraagd en hoe hoog het subsidiebedrag is dat aan de raad wordt voorgesteld. Ter inzage Het concept-subsidieboek 2005 ligt tot en met 25 augustus a.s. voor een ieder ter inzage in het Informatiecentrum van het gemeente huis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met de heer J. Beelen, telefoonnummer (072) 535 66 83. Ook kunt u de website raadplegen www.heiloo.nl via het menu-item Actueel/Heiloo contact/Welzijn. Indienen van bedenkingen. Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen, kan een ieder schriftelijk en gemotiveerd bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Overzicht besluitvorming vaststellen Conceptsubsidieboek 2005 In onderstaand overzicht kunt u zien wan neer het conceptsubsidieboek wordt besproken in het college, de commissie Maat schappelijke Zaken en de gemeenteraad. De aanvragers ontvangen in december 2004 een beschikking naar aanleiding van hun aan vraag. Vaststellen concept-subsidieboek 2004: 21/09/2004 besluit door B&W 11/10/2004 adviescommissie Maatschappelijke Zaken 08/11/2004 besluit door de gemeenteraad Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Hei too contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4