Tentoonstelling 100 jaar muziek vereniging Lamoraal van Egmont Activiteiten »-»GI Feestelijke opening bij Abdijkaarsen Egmond Pt flïl Schildpad Jacob 50 jaar in de famdie 'eg\° Mini Dam tot Damloop krijgt Vervolg de jeugd wel aan het sporten Jaarverslag 2003: zwaar jaar goed afgesloten Heilooërs doen mee aan Twentse Rolstoelvierdaagse sjcvd© gelezen worden UITKIJKPOST - 28 JULI 2004 - PAGINA 6 Rommelmarkt in het Trefpunt Beëindiging dienstverband gemeentesecretaris Bergen Iepenziektebestrijding in het duinreservaat Hoe kijkje naar nachtvlinders? Nieuwe natuurexcursie in Bergen Hartige taart met gemengde paddestoelen EGMOND - Op zaterdag 7 augustus is het op de kop af 100 jaar geleden dat de oprichtingsakte in het Hoever Logement aan de Schoolstraat 31 werd getekend. Op dezevoor de m uziekveren iging gesch iedkundige datumzal de opening plaatsvinden van de speciale tentoonstelling 100 jaar muziekvereniging Lamoraal van Egmont in het Historisch Informatie Centrum (H.I.C.) te Egmond aan den Hoef aan de Slotweg t.o. de Slotgracht, met het standbeeld van graaf Lamoraal van Egmont. De opening van deze unieke tentoonstelling zal worden verricht door de voorzitter van Lamoraal van EgmontDhr. Jan Peetoom. De tentoongestelde zaken zijn op speciaal verzoek van de vereni ging door de bekende historicus-gene aloog Jos Hof met behulp van oud lid Arie Belleman geselecteerd uit het rijke archief van de vereniging. Naast talrijke foto's van allerlei akti- viteiten en oud-leden zullen er nog veel meer zéér bezienswaardige zaken te zien zijn, zoals o.a. het verenigings vaandel waar Lamoraal mee gestart is in 1904, de oprichtingsdocumenten, oude ledenlijsten, behaalde diploma's, kasboeken, aktiviteiten lijsten, aan koop rekeningen van instrumenten, etc. etc. Zo zullen er ook allerlei wetenswaardigheden te vinden zijn van de initiator en oprichter van Lamoraal,de toenmalige hoofdonder wijzer meester Schellekens. Ook een 3 dimensionaal tinnen herin neringsbord, aangeboden bij een van de bezoeken van de Belgische vrien den van de muziekvereniging Kunst en Vriendschap uit Zottegem (alwaar de Graaf Lamoraal van Egmont herbe- Lamoraal van Egmont in het eerste uniform op de Slotgracht te Egmond aan den Hoef, in het jaar 1950. graven is), zal tentoongesteld worden. Getracht is voor ca. 80 procent zaken tentoon te stellen die de muziekvereni ging betreffen, 10 procent over de Stichting Standbeeld Lamoraal en 10 procent over de Graaf Lamoraal van Egmont, waaraan de muziekvereniging zijn naam heeft ontleend. Gouden munten Een partituur van de Ouverture Egmont van Beethoven zal te zien zijn, maar ook gouden munten die hebben toebehoord aan de Graaf Lamoraal van Egmont zelf. Een (kopie) brief geschreven door graaf Lamoraal van Egmont aan Willem van Oranje zal eveneens te zien zijn. Het vaandel van Egmond aan den Hoef en diverse vlag- Lamoraal van Egmont in 1910, in het dorpscentrum gen zullen de tentoonstelling ook opsieren. Muziekvereniging Lamoraal zal voor afgaande aan de feestelijke opening een wandelconcert houden door de kern van Egmond aan den Hoef en hoopt dat de bevolking weer massaal de vlag zal uitsteken voor deze feeste lijke gebeurtenis. Staande mars Het orkest zal tijdens het wandelcon cert rond 20.00 bij het monument voor de R.K. kerk halt houden en middels het leggen van een bloemstuk en pas sende muziek alle overleden bestuur ders, dirigenten, leden en medewerkers van muziekvereniging Lamoraal her denken. Tevens zal er staande een mars gespeeld worden bij het hoekperceel Schoolstraat 31 /Slotweg, het toenma lige Logement,waar op 7 augustus 1904 de oprichtingsakte werd getekend. trompetgeschal Aansluitend zal in het bijzijn van diverse genodigden bij het H.I.C. aan de Slotweg het wandelconcert beëin digd worden. Twee Herauten zullen met trompetgeschal en een Fanfareduet het startsein vormen voor de plechtige opening van deze zoals reeds aangegeven unieke tentoonstel ling. Na de opening door voorzitter Jan Peetoom zullen de genodigden als eer ste de tentoonstelling gaan bezoeken. Hierna zal ook het geïnteresseerde publiek de tentoonstelling kunnen bezoeken. De tentoonstelling in het H.I.C. aan de Slotweg zal geopend zijn voor publiek tot ca. half januari 2005, op alle zond agen van 14.00 tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. HEILOO - Op zaterdag 27 augustus houdt Stichting Ouderenwerk Heiloo weer een rommelmarktin het Trefpunt, Abraham du Boishof 2 in Heiloo. De markt is van 10.00 tot 13.00 uur. U kunt een tafel huren voor 5 euro. De markt is niet bedoelt voor handelaren. Aanmelding bij Stichting Ouderen werk Heiloo:072-5331297. EGMOND - Mevrouw drs. W. Jacobs, secretaris van de gemeente Bergen, heeft te kennen gegeven haar toekomst op een andere wijze te willen inrichten. Daarop heeft overleg plaats gevonden en is een passende oplossing met instemming van alle betrokkenen bereikt. Mevrouw Jacobs heeft haar functie, per heden, als gemeentesecre taris neergelegd Het college en mevrouw Jacobs zijn overeengekomen dat per 1 juni 2005 het dienstverband met haar wordt beëindigd. De beëindiging van het dienstverband is in goed overleg en overeenkomstig de wettelijke regels tot stand gekomen. De functie van de gemeentesecretaris wordt voorlopig waargenomen door de loco-secretaris. Het college heeft de fractievoorzitters en de organisatie inmiddels geïnfor meerd. Verdere mededelingen werden over deze zaak niet gedaan. EGMOND/REGIO - Op dit moment kunnen bezoekers van het Noordhollands Duinreservaat zagers aan het werk zien, die bezig zijn met de bestrijding van de iepenziekte. Elk jaar worden er weer veel iepen (Ulmus carpinifolia) getroffen door deze schimmelziekte. De schimmel wordt vooral verspreid door de iepenspintke- ver. Hierdoor ontstaat een beeld van dode of verkleurde bomen en struiken. Gezien de wettelijke voorschiften is ook de beheerder van het duingebied, PWN dus, verplicht de aangetaste bomen te verwijderen. Door alle eige naren van iepenbomen deze verplich ting op te leggen, hoopt men de ziekte tot stilstand te brengen. In het Noordhollands Duinreservaat treft u de iep vooral aan in de binnen- duinrand. Daar is hij gebruikt in singels en bij verschillende lanen naar (voor malige) duinboerderijen. BERGEN - Op 11 en 12 augustus zijn de Nationale Nachtvlinder- dagen. Iedereen kan meedoen. Op zondag 1 augustus laat het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie, zien hoe je dat kunt doen. Anton van Riel, insectendeskundige, laat om 15.00 uur in het nieuwe IVN-natuur centrum met een diapresentatie zien hoe nachtvlinders leven. Grote ver schillen met dagvlinders en een gro tere schoonheid maakt het onder werp extra boeiend. Hoe vang je nachtvlinders? Wat is het geheim van 'smeer'? Hoe breng je ze op naam? Voor iedereen die mee wil doen aan de nationale nachtvlinderdagen is deze middag een prima kennisma king. De toegang is gratis. EGMOND - De expositie De drie Egmonders, te weten Frans Groot huizen, Cees Broersen en Annemarie Kuster kreeg afgelopen zaterdag veel aandacht. Hoewel de krant vorige week nog een spelfoutje in de naam van de kunstenares publiceerde, en daarmee een werkelijk bestaande andere kun stenares aanprees, deed het drietal het prima. Op eigenzinnige wijze bejubeld door plaatselijk kunstenaar Andrez deden zij goede zaken. Een start met erkenning voor deze kunstenaars. De expositie duurt nog tot en met 4 sep tember, geopend van maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Andrez en Annemarie Kuster voor een van de collages van de kunstenares. BERGEN - Vrijdagmiddag 30 juli houdt het IVN, vereniging voor natuur- en milieueducatie, een nieuwe natuur excursie in de duinen bij Bergen. Om 14.00 uur start namelijk de IVN- natuurgids met een natuurexcursie vanaf het parkeerterrein aan de Uilevangersweg. Na de rotonde bij de Franschman is dit de eerste weg rechts aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Via een interessante wandelroute door bos en duin begeleidt de natuurgids u door de natuur. Onderweg leert u de bijzondere, natuurwaarden van het gebied kennen. De wandeling duurt ongeveer twee uur en eindigt bij het IVN-natuurcentrum, waar u een kijkje kunt nemen bij de tentoonstelling en een kop koffie, thee of frisdrank kunt drinken. De bijdrage voor de excursie is 1.50 voor volwassenen en 1 euro voor kinderen. Een geldige toegangs kaart voor het PWN-terrein is gewenst. Dagkaarten zijn bij het parkeerterrein ook verkrijgbaar uit de kaartjesauto maat. Het IVN-natuurcentrum (voormalige werkschuur van PWN) aan de Uilevangersweg is op rij dagmiddag geo pend van 14.00 tot 17.00 uür. U kunt een kijkje nemen bij de nieuwe tentoonstel ling Waterbeheer in de duinen, die daar staat opgesteld. Het natuurcentrum is prima bereikbaar per fiets of lopend via de Uilevangersweg. Na de rotonde bij de Franschman is dit de eerste weg rechts aan de Zeeweg naar Bergen aan Zee. Er is ook een gratis parkeerterrein aanwezig. Het natuurcentrum is dan lopend in ongeveer 15 minuten te berei ken. De toegang is gratis. ALKMAAR/HEILOO - Toen vorig jarig de viering van Alkmaar 750 jaar stad' in beeld kwam, schoot het de familie Stam te binnen: 50 jaar geleden deed Vader Piet, exploitant van Cafetaria 'De Top' in de Langestraat een goede aankoop bij Daatselaar in de Achterstraat. Juist in de dagen dat 'Alkmaar 700 jaar stad' werd gevierd kocht hij Jacob en zijn broertje. Wie is Jacob? Jacob is de familieschild pad, die nu dus inderdaad zo'n slordige vijftig jaar deel uitmaakt van de familie Stam.De eerste 18 jaar van zijn leven heeft hij in de Langestraat gewoond. En, in tegenstelling tot zijn broer, die al vrij snel het loodje legde, was Jacob van het begin af aan een druk beestje. Menig keer scharrelde hij dwars door het restaurant naar buiten en moest Piet hem halverwege de Langestraat weer ophalen. Daarna heeft hij nog een aantal jaren gebivakkeerd bij abonne mentenrestaurant 'De Koetslamp' aan de Stationsweg, om pakweg 25 jaar geleden naar Heiloo te verhuizen. Daar scharrelt Jacob nu rond in de tuin van Piet zijn dochter en schoonzoon aan de Heerenweg en wordt hij liefderijk ver zorgd. Jacob is een schildpad van het soort, dat inj Turkije vrij in de natuur rondloopt. Zijn menu hier bestaat hoofdzakelijk uit sla, bruin brood, banaan, tomaat, appel en andere vruchten. Ook slaat hij met graagte wel eens een viooltje achterover en kan hij echt smullen van een klavertje drie of vier: het maakt hem allemaal niet uit. Overigens ver denkt de familie hem ervan, dat hij bovendien zo nu en dan een slakje of een insect verorbert. Verder is het een echte banjer. Ongegeneerd dendert hij met zijn volle gewicht over de planten heen. En als zijn menu hem niet aan staat, trapt hij het letterlijk de grond in. Op zo'n moment zou je soep van 'm willen maken. Maar echt lastig is Jacob niet: hij doet ook maar zes maanden van het jaar (april tot en met september) mee. De andere zes maanden staat hij in zijn kistje in de kelder. Daar maft hij zonder water en brood, totdat het voorjaar is aangebroken. In het voorjaar vist de familie hem er weer uit op. Dan is het een wonder om te zien hoe z'n kop uit het schild te voorschijn komt en hij weer begint te lopen, een nieuw voor jaar tegemoet. Heiloo - Hoewel in Nederland steeds minder kinderen bewegen en steeds meer jeugd niet vanachter de compu ter is te slaanslaagt de Mini Dam tot Damloop er al jaren in om de jeugd massaal te laten bewegen. Op 19 september vindt de Mini Dam tot Damloop voor de 19de maal plaats in Zaandam met naar schat ting 4.000 kinderen in de leeftijd van 4 tot en met 12 jaar oud. Welk kind vindt het nu niet leuk om aangemoedigd te worden door duizen den volwassenen, voor één keer op de autoweg te rennen en net als papa of mama een echte medaille te krijgen na 0,6 of 2,2 kilometer de longen uit het lijf te hebben gelopen. Het kan al 19 jaar lang tijdens de Mini Dam tot Damloop, het kinderevenement van de Dam tot Damloop, waar dit jaar naar schatting 4.000 kinderen aan de start zullen verschijnen (deel uit makend van de totaal 30.000 hardlo pers). Waar de volwassenen kunnen kiezen voor 16,1 kilometer, 4 of 7 kilometer daar mag de jeugd van 4 tot en met 7 jaar zich stuk bijten op 0,6 kilometer en de ouderen van 8 tot en met 12 jaar op 2,2 kilometer. Het parcours leidt de jeugd vanaf de Burcht door het cen trum van Zaandam naar de finish op de Peperstraat, waar later op de dag ook de grote Dam tot Damlopen hun ontknoping zullen beleven. Hier krij gen de kinderen naast hun medaille een flesje drinken en een tas met leuke cadeautjes. Een hele dag vermaak! Naast het hardlopen staat er uiteraard weer het kinderfeest op het program ma in Sporthal De Vang in Zaandam, waar clown Ronald Mc Donald de gekste taferelen zal uithalen. Nieuw dit jaar is de Kindertruuk van Fox Kids, die gedurende de hele dag op de Burcht in Zaandam voor allerlei ver maak zal zorgen. Omdat helaas niet alle kinderen in staat zijn te sporten wegens ziekte, kunnen deelnemers dit jaar deelnemen aan de sponsorloop van de Witte Bedjes. Ten goede aan zieke kinderen De opbrengst van dit goede doel komt ten goede aan zieke kinderen. Voor kinderen die 14,- of meer geld binnen halen ligt een gratis Nike Dam tot Damloop T-shirt klaar. Inschrijfmogelijkheden Aanmelden voor de Mini Dam tot Damloop kan dit jaar voor het eerst ook via internet. Op www.damloop.nl is aanmelding tot en met 5 september mogelijk. Tevens bezoeken medewer kers van het organiserende Le Champion begin september de scho len, zodat leerlingen zich direct aan kunnen melden. Tenslotte is het bij enkele sportzaken in Zaanstad van 2 augustus tot en met 4 september mogelijk om een startnummer op te halen. De sportzaken die hier aan meewer ken zijn: Pfann Sports (Amsterdam!, Sport en Vrije Tijd (Krommenie), Presto Cyclesport (Oostzaan), Sporttime (Wormer), Sporthuis Helling, Vonk Sports en Runnersworld (allen Zaandam). Inschrijven op zater dag 18 september en op de dag zelf kan ook. Op zaterdag is van 14.00 tot 17.00 uur Sporthal De Vang opengesteld en op zondag is naast Sporthal De Vang ook Restaurant De Hertogin inschrijfloca- tie van de Mini Dam tot Damloop, waarna de kinderen van 11.00 tot 11.40 uur in groepen van start zullen gaan. Dam tot Dam Wandeltocht gratis voor kinderen Nieuw dit jaar is de 9 kilometer Dam tot Dam Wandeltocht, daags voor de Mini Dam tot Damloop en uitermate geschikt voor jonge wandelaars. De 9 kilometer start op de Dam in Zaandam en gaat via het VIP Businessdorp aan de M.L. Kingweg naar de Zuidervaart, om zo op het parcours terecht te komen van de 16 en 25 kilometer wandeltochten, die voor het tweede jaar in Amsterdam zullen starten. Inschrijven Inschrijven kan tot en met 5 septem ber via www.damtotdamwandel- tocht.nl of op de dag zelf tussen 9.00 tot 11.00 uur op de Dam in Zaandam (voor de 16 en 25 kilometer op de Dam in Amsterdam tussen 8.00 tot 11.00 uur). Leuke bijkomstigheid is dat kinderen tot en met 12 jaar gratis mogen deelnemen! ALKMAAR - In het jaarverslag 2003 kijkt het MCA terug op een zwaar jaar. In het voorjaar bleek dat er een groot financieel tekort dreigde en dat ingrij pende maatregelen nodig waren. De rest van het jaar werd bepaald door bezuinigingen, vooral op personeel, en reorganisaties. Door deze maatregelen kon het jaar goed worden afgesloten. De productie was in 2003 weer met 5 gestegen. Weliswaar was er aan het eind van het jaar nog altijd een tekort, maar dit tekort bedroeg de helft van wat het zou zijn als het MCA niet drastisch had bezuinigd. Bovendien zijn de voor waarden gerealiseerd om het jaar 2004 zonder tekort door te komen. Door de bezuinigingen moesten ook keuzes worden gemaakt in de uitvoe ring van het strategisch beleidsplan 2003 - 2005. Het zwaartepunt kwam te liggen bij het verbeteren van de zorg processen: korte toegangstijden en patiëntvriendelijke diagnostiek en behandeling. Ondergeschikt Aan deze doelen werd alles onderge schikt gemaakt. Daarom is het zieken huis zich gaan concentreren op het aan passen van capaciteitsknelpunten bij sommige specialismen en bij huis vesting, het faciliteren van patiënt vriendelijke zorgtrajecten (automa tisering, standaardisering van zorgpro cessen, enz.) en kwaliteitsbeleid. Daarnaast blijft het opleiden van artsen en specialisten een voor de samenle ving belangrijk aandachtspunt. Hoogtepunten Hoogtepunten in het verslagjaar op het gebied van patiëntenzorg waren de nieuwe topklinische functies die het MCA mag vervullen, zoals het dotteren van niet-acute patiënten en post-IC/high care-plaatsen voor neonatologie. Piet Stam (84 jaar) met Jacob vijftig jaar na aankoop (foto: Hans Boddeke) HEILOO - Dinsdag 27 juli om 10.00 uur is de 19de rolstoelvierdaagse van start gegaan in Delden. Delden, gele gen in het Twentse landschap bij Hengelo, is het centrum van dit grote sportevenement. In 1984 is de stichting Twentse Sportbelangen opgericht die specifiek bedoeld is voor sporten voor minder validen. In die jaren bestond ook al lang de Nijmeegse Vierdaagse. Aan dit evenement mochten wel rol stoelers mee doen, maar ze ontvingen na afloop geen medaille, omdat in de reglementen staat dat je de afstanden te voet moet volbrengen. Na een goede voorbereiding ging in 1986 de eerste rolstoelvierdaagse van start met 16 deelnemers voor de afstanden van 15 en 30 kilometer. Men diende ook vele voorzieningen te treffen, zoals aange paste toiletten, doucheruimtes en slaapplaatsen. De organisatie en de rol lers waren enthousiast met dit sport evenement. Elk jaar groeide het aantal deelnemers en het belangrijkste was dat het aantal medewerkers net zo hard meegroeide. Vorig jaar stond het aantal deelnemers op 178. In de loop der jaren is er ook veel ver anderd en verbeterd aan de rolstoelen voor de diverse afstanden. Nu zijn het niet alleen de handbewogen rolstoelen die meedoen, maar ook de handbikes, de trackers en de wheelers. Omdat de organisatie zo groot werd, heeft het bestuur van de Stichting Twentse Sportbelangen zich teruggetrokken uit de organisatie en heeft alleen nog maar een adviserende rol en de werkgroep verzorgd de rolstoelvierdaagse. Hoe ziet het programma er voor dit jaar eruit? De meeste deelnemers arriveren maan dag in Delden en overnachten in de school tegenover de sporthal van waar uit alles wordt geregeld. Maandag avond is de opening met een criterium voor recreanten (5 kilometer) wheelers en handbikes (10 kilometer). Voor dit criterium is een aardige prijzenpot te verdelen voor tussen sprints en/of andere klasseringen. Dinsdag 27 juli werd om 10.00 uur het startschot gegeven. Er zijn drie afstan den waarvoor ingeschreven kan wor den, 15 kilometer, 30 kilometer en 50 kilometer. De routes zijn allemaal bewegwijzerd en op vele plaatsen in de route staan verkeersleiders en Wibo's. De Wibo's is een grote groep vrijwilli gers die het traject uitzetten, helpen bij hand en spandiensten, het eten en het ontspanningsprogramma te verzorgen voor deze grote happening. Het vertrek en aankomst is elke dag bij de sporthal achter het station in Delden. Vrijdag, de vierde en laatste dag is de aankomst bij het partycentrum even buiten Delden. Vandaar uit vertrekken ze om 15.00 uur, voorafgegaan door het grote fanfarecorps van de N.S. in optocht door het centrum van Delden naar de sporthal. Vele belangstellenden zullen weer langs de route staan om de deelnemers spontaan met applaus en bloemen te begroeten. In de sporthal wordt de vierdaagse afgesloten met een woordje van de burgemeester en voorzitter, het uitreiken van de kruisjes en het bedan ken van de vele vrijwilligers die zich belangeloos voor dit grote sportevene ment hebben ingezet, niet alleen deze week maar ook de maanden van voor bereiding. Vrijdagavond is er als afslui ting van deze week het blarenbal. De deelnemers aan deze rolstoelvier daagse komen o.a. uit Nederland, België en Duitsland. Vanuit Heiloo gaan er ook twee dames naar Delden. Silvia Scholten gaat voor de vijfde keer en Ester Scholten voor de vierde keer mee. Het eerste jaar rol den ze nog 15 kilometer., maar de jaren erna gingen ze voor de 30 kilometer. Voor deze rolstoelvierdaagse hebben ze al weer heel wat kilometer, afgerold. Zo hebben ze onder andere de rolstoel- meerdaagse gereden in Deurne, drie dagen 30 kilometer. Wij hopen dat het weer geen spelbreker zal zijn, tijdens deze vierdaagse en dat dit grote sport evenement net als voorgaande jaren weer zal slagen voor sporters en mede werkers. Ester en Silvia Scholten, gisteren begonnen aan hun vierdaagse. In de zomer wil je het wel eens gemakkelijk doen. Niet al te veel werk en toch lekker eten. Een pizza halen is wel eens gemakkelijk, maar dat moet je toch ook weer niet al te vaak doen. Kant en klare maaltijden bij de super markt is ook een mogelijkheid. Alleen je kunt er niets naar eigen keuze aan veranderen. Bovendien kosten zowel de bezorgpizza als de kant en klare maaltijden meer dan dat je het zelf klaarmaakt. Een niet zo moeilijk pro duct en toch lekker is de hartige taart. Je koopt diepvriesdeeg in plakjes voor hartige taart (bijvoorbeeld van Koopmans) en je maakt je eigen vul ling. In het onderstaande recept gebruiken we daarvoor gemengde paddestoelen. Ingrediënten: 5-6 plakken diepgevro ren deeg voor hartige taart, 500-600 gram gemengde paddestoelen, 1 ui, 2- 3 teentjes knoflook, 250 gram ham blokjes (of voor vegetariërs 250 gram vleesvervanger, bijvoorbeeld vegeta risch gehakt), 3 eieren, 1 bekertje zure room, 1 zakje geraspte kaas voor pizza (150-200 gram), een beetje olijfolie alsmede zout en peper. Bereiding: de paddestoelen schoon maken en in kleine stukken snijden en in een koekenpan met wat olie voor bakken. Na afloop het eventuele over tollige vocht afgieten. Hamblokjes of vegetarische vleesvervanger eveneens voorbakken.Ui en knoflook snippe ren en éven laten garen. Alle voor gaande ingrediënten samenvoegen en goed doorroeren. Vervolgens eieren en zure room goed door elkaar mengen (met mixer) en daaraan de helft van het zakje gerasp te kaas toevoegen en goed doorroe ren Eén springvorm (of ovenschaal) invetten met wat olijfolie en de bodem en zijkanten bedekken met deegplakjes (deegplakjes eerst even laten ontdooien; zie gebruiksaanwij zing op het pak). Het mengsel van paddestoelen enz. verdelen in de springvorm (of oven schaal) en vervolgens het mengsel van ei en zure room erover gieten. Het geheel bedekken met de overgeble ven kaas. Oven voorverwarmen op 200 graden en het geheel ca. 40 minuten laten bakken in de oven. Gebruik alumini umfolie om het geheel eerst af te dek ken, zodat de bovenkant niet ver brand. De laatste (ca. 4) minuten kan dat folie worden verwijderd, zodat er een leuke bruine korst ontstaat. Houd dit wei in de gaten! Natuurlijk kunt u dit gerecht verge zeld doen gaan met een frisse salade. En als wijn past een pittige rosé. Spaanse rosé's zijn vaak stevig, maar uiteraard zijn er ook heerlijke Franse rosé's. U heeft uw recept nog niet inge stuurd? Wacht dan niet. Ons post adres is: redactie Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo en ons e-mail- adres: redactie@uitkijkpost.nl Willen wij deze rubriek in stand kun nen houden, dan hebben wij uw hulp, dus uw recepten, nodig!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6