Man verongelukt na epileptische aanval Bekende Nederlander presenteert strandquiz Kermis in De Vriendschap Akersloot Doe de Gezond-en-Veilig-Wonen-test Ringsteken in Akersloot Subsidieregeling landschapselementen nog één maand opengesteld Vrachtwagen in brand op snelweg A9 Juist extra druk tijdens de zomermaanden Nieuwe informatie over iepziektebestrijding op website Mantelzorgcafé in tuin van kapitein Rommel CASTRICUM - De maandelijkse bij- eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 4 augustus van 19.30 tot 21.00 uur. Zorgt U ook voor iemand die langdurig ziek is? Ga dan naar een ontspannen avond voor de mantelzorgers in de tuin van kapitein Rommel (Stationsweg t.o. het station te Castricum). Degene waar u voor zorgt is deze avond ook wel kom! Elke eerste woensdag van de maand organiseren de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in het Rode Kruis- gebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum, maar deze keer dus in de tuin voor een zomerse avond. Meestal praat men rond een thema met een gast, over allerlei onderwerpen, waar u als mantelzorger mee te maken krijgt. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft gaat uw leven veranderen. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen ervaringen uit te wisselen. Ook daar bent u welkom en wacht u informatie met koffie, thee of een drankje. Kom gewoon een keer luisteren. De bijeenkomsten van het café zijn bedoeld voor deze regio,1 dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera. Er zijn geen kosten aan deze bijeenkomsten verbonden. Wie deze avond wil bijwonen en daar voor hulp nodig heeft voor een thuis blijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel.0251 -287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Gevaarlijke vloeistof verdwenen CASTRICUM - Donderdagmiddag is er een schoudertas verdwenen van een vrouw uit Castricum met hierin een gevaarlijke vloeistof. De vrouw heeft rond 15.15 uur haar fiets bij de NH- kerk aan het Kerkpad in Castricum neergezet. Toen ze even later bij haar fiets terug kwam en wegging ontdekte zij dat haar tas weg was. In de tas zat een flesje met een vuurrode vloeistof. Dit was een vloeistof die de bloeddruk verlaagt en gebruikt wordt bij hartpro blemen. Inname van deze vloeistof kan bij een overdosis zeer gevaarlijk zijn waarbij een shock kan optreden. De politie van Noord-Holland Noord vraagt om mensen die dit flesje vinden zo spoedig mogelijk bij de politie van Castricum in te leveren. Wegwerkzaamheden in kern Akersloot AKERSLOOT - Van 16 tot en met 27 augustus worden wegwerkzaamheden uitgevoerd aan de Fielkerweg in de kern Akersloot. De werkzaamheden bestaan uit het vervangen van de klinkerbestra ting aan de Fielkerweg door asfalt. Tijdens de werkzaamheden worden de Koningsweg vanaf de Sluisweg, de Hemweg en de Fielkerweg tot het brug getje afgesloten voor al het verkeer. Het verkeer wordt omgeleid via een door borden aangegeven omleidingroute. De werkzaamheden worden uitgevoerd in opdracht van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. 28 JULI 2004 - PAGINA 7 Geld gestolen uit bedrijfspand CASTRICUM - In de nacht van zon dag op maandag werd ingebroken in een bedrijfspand aan de Dorpsstraat. Door het vernielen van een raam kreeg men toegang tot het kantoorgedeelte van het bedrijf. Volgens de aangever heeft men vervolgens een hoeveelheid kleingeld met een totale waarde van ruim 2000 euro weggenomen. CASTRICUM - Een 25-jarige man uit Castricum is woensdag 21 juli even na 16.30 uur verongelukt nadat hij met zijn fiets in botsing met een vrachtwagen kwam. Dit gebeurde op de N203 tussen Castricum en Uitgeest. Mogelijk kreeg de man tijdens het fietsen een epileptische aanval en belandde van het fietspad in de berm en vervolgens op de rijbaan. Een juist passerende vrachtwagenbe stuurder kon hem niet meer ontwijken. Personeel van de traumahelikopter ver leende assistentie, waarna de fietser naar het VU in Amsterdam is overge bracht. Hij had echter dermate zwaar hoofdletsel opgelopen dat hij daar uit eindelijk overleed. De N203 is ongeveer anderhalf uur afgesloten geweest. Het verkeer werd omgeleid via de Uitgeesterweg in Limmen en vervolgens over de Geesterweg in Uitgeest (en andersom), (foto PMI International) Castricummer gemiddeld niet harder dan vijftig CASTRICUM - De gemiddelde snel- heid waarmee de Castricumse auto mobilist op de Soomerwegh en Geesterweg rijdt, ligt beneden het maximum van vijftig kilometer per uur. Dat blijkt uit de resultaten van de eerste metingen met de zogeheten snelheidsinformatiedisplay. De gemiddelde snelheid van de 113.001 passerende voertuigen lag beneden de vijftig kilometer per uur. Het aantal voorbijgangers dat meer dan tien kilometer per uur te hard reed ligt nog onder de vijf procent. Wel is het een feit dat vooral gedu rende de nachtelijke uren de snelheid wordt overschreden. De politie ziet op grond van deze resultaten vooralsnog geen aanleiding om handhavend op te treden. Sinds april rouleert de door de gemeente aangeschafte snelheidsinformatiedis play tussen vier drukke wegen, te weten de Soomerwegh, de Geesterweg, de Rijksweg en de Beverwijkerstraatweg. Momenteel hangt de display op de Beverwijkerstraatweg. Op de Geesterweg in Akersloot wer den van 23 april t/m 21 mei metingen verricht, zowel overdag als 's nachts. In totaal werden 39776 voertuigen geregistreerd. De gemiddelde snel heid bedroeg 46,9 km/u. Van 27 mei t/m 14 juni werd op de Soomerwegh gecontroleerd. In totaal passeerden 73225 voertuigen de snelheidsdisplay. De gemiddelde snelheid bedroeg 49,2 km/u. De politie ziet op grond van de mee tresultaten vooralsnog geen aanlei ding om handhavend op te treden. Op korte termijn zal de display weer op beide locaties ingezet gaan worden. AKERSLOOT - Van zaterdag 31 juli tot en met dinsdag 3 augustus barst de Akerslootse kermis weer los. Een gezellige kermis met in café De Vriendschap verschillende toppers. Zaterdagavond start de kermis met Liever Live, een echte feest- en kermis- band die zal proberen de Vriendschap op zvn kop te zetten. Een geweldig repertoire, veel oude en nieuwe hits en gepresenteerd met een geweldig stuk enthousiasme. Niets is de jongens van Liever Live te gek! Zondagmiddag is het buitenterras vanaf 13.00 geopend en vanaf 16.00 uur treed de formatie Shoreline, introduc tie bijna overbodig, een van de meest gevraagde en beste kermis band van Noord-Holland. Ook zondagavond staat Shoreline op het podium in de Vriendschap. Na het vertrek van enke le oude coryfeeën dacht menigeen dat het minder zou gaan met Shoreline, maar niets was minder waar sinds de komst van de broertjes Vendel is de band steeds geworden. Een verschrik kelijk breed repertoire met stevige nummers maar ook met de gezelligheid die nu eenmaal bij een kermis hoort. Maandagmorgen is er net als vorig jaar om 10.00 uur een Pyjama Ontbijt, vorig jaar een daverend succes zodat herha ling niet moeilijk was. De muziek wordt deze morgen verzorgd door DJ Yuri. Maandag start het eerste deuntje om 11.00 uur samen met Reckless, een top- formatie die op heel veel kermissen te zien en te horen is. Gezelligheid, stevi ge nummers van oud tot splinternieuw brengen deze jongens. Maandagavond staat La Stampa op het podium, een echte Volendamse feest band zonder weerga, die op geheel eigen wijze het kermis vierende publiek aan zich weten te binden. Met zang van een fantastische zangeres en op de stevige klanken van deze rasmu zikanten kan de avond bijna niet stuk Dinsdag start wederom Reckless, voor af gegaan door het traditionele ringste ken, waar zich ondertussen ruim twin tig combinaties voor hebben ingeschre ven. Het ringsteken begint om 13.00 uur en na afloop van dit ringsteken volop gezelligheid met Reckless. De laatste kreun kom dit jaar van de fameuze formatie BAR-B-Q, een geweldige feestband die in staat is om de zaal kompleet op z'n kop te zetten. Tijdens de gehele kermis is de entree geheel gratis, mooi mee genomen Al met al een geweldig kermispro- gramma in De Vriendschap, voor jong en oud en met het motto Kermis Akersloot blijft gezellig! Het traditionele ringsteken, waar zich ondertussen ruim twintig combinaties voor hebben ingeschreven. Het ringsteken begint om 13.00 uur en na REGIO - Op 25 juli vond de officiële start van de klimaatcampagne plaats tij dens het 'the World at your Beach' festi val in IJmuiden aan Zee. BN-er Daan Schuurmans, bekend van Costaj, Volle Maan, Westenwind en Phileine Zegt Sorry, opende de middag en presenteer de de strandquiz. Op 31 juli, 1 en 2 augustus is het strand van Castricum het toneel van de strandactie van het Rode Kruis. Ook in Castricum presen- het" weer vandaag.»* WWW. teert een bekende Nederlander de kli maatquiz. Wie? Dat blijft nog even geheim. Strandgasten tussen IJmuiden en Bergen aan Zee worden van 26 juli tot en met 8 augustus geïnformeerd over de gevolgen van klimaatverandering en extreem weer voor mensen in Nederland en ontwikkelingslanden. Ruim 60 jonge vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis gaan op tour nee met een klimaatquiz en een ten toonstelling. De strandcampagne is de eerste Nederlandse klimaatcampagne van het Rode Kruis Klimaatcentrum in samen werking met onder andere het ministe rie van VROM, de gemeenten Castricum en Heemskerk, het Hoog heemraadschap Hollands Noorder kwartier en de Nationale Commissie voor Internationale Samenwerking en Duurzame Ontwikkeling (NCDO). Door de handen ineen te slaan met overheden en andere maatschappelijke organisaties wil het Rode Kruis het Nederlandse publiek attent maken op de grote gevolgen van klimaatverande ring. Daarnaast legt het Rode Kruis het publiek uit wat het doet om de negatie ve gevolgen van klimaatverandering en extreem weer voor mensen in met name ontwikkelingslanden zo min mogelijk te maken. Meer weten? Bezoek dan www.climatecentre.org. Popquiz in de Bakkerij Historische sportdag voor kinderen REGIO - Op de historische sportdag die zondag 8 augustus in Museum Broeker veiling plaatsvindt kunnen kinderen ouderwets sporten en spelen. Veel activiteiten komen tegenwoordig niet of nauwelijks meer voor, maar zijn gewoon hartstikke leuk om te doen. AKERSLOOT - Op dinsdagmiddag 3 augustus zal in Akersloot het jaarlijkse ringsteken worden gehouden. Ook dit maal tijdens de Akerslootse kermis, iets wat in vroeger tijden altijd traditie was. Ruim twintig aanspanningen hebben zich nu al ingeschreven voor dit oer Hollandse gebeuren waarbij zeer veel prachtige combinaties. Onder de deel nemers een opvallend groot aantal Friese paarden, een paardenras wat de laatste jaren ook in Noord-Holland een sterke stijging laat zien. Enkelspannen maar ook Friese dubbelspannen zullen aan dit spektakel mee doen. Een andere opvallend dubbelspan is de combinatie van de familie Schilder uit Midwoud. Dit dubbelspan van twee KWPNèrs is werkelijk een lust voor het oog en zal zeker hoge ogen gooien om de strijd voor het bestgaande paard en het schoonste geheel. Ook zal er dit jaar wederom gestreden worden om de grote Pleging Beverwijk wisselbokaal, en verdere ereprijzen. Er zijn prachtige prijzen in natura, bekers, en euro's en er zal worden beoordeeld op het schoonste geheel, het bestgaan de paard en uiteraard de strijd bij het ringsteken. De aanvang is om 13.00 uur en het parcours is gelegen aan de Kerklaan. Het commentaar zal evenals voorgaan de jaren in vertrouwde handen zijn van speaker Peter Velzeboer en de jury bestaat uit de heer en mevrouw Jordens uit Heemskerk. De toegang is geheel gratis en na afloop is er in café De Vriendschap de prijsuitreiking. REGIO - Gedeputeerde Staten (GS) van Noord-Holland hebben in april van dit jaar besloten om 900.000,- vrij te maken voor iepziektebestrijding. Met dit besluit willen GS gemeenten en par ticulieren stimuleren om zieke iepen te verwijderen. Veel particulieren hebben vragen over dit besluit en om aan deze vragen tegemoet komen is de website over iepziektebestrijding aangepast. In Noord-Holland staan ongeveer 16.000 zieke iepen, waarvan 9.000 iepen in particulier bezit zijn. De provincie Noord-Holland wil de ziekeiepen bij particulieren zo snel mogelijk verwijde ren in samenwerking met de gemeen ten. Komend najaar wil de provincie met alle Noord-Hollandse gemeenten een overeenkomst sluiten voor de iep ziektebestrijding. Na de ondertekening kan de kostprijs voor het verwijderen van zieke iepen voor particulieren tij delijk verlaagd worden. Op dit moment is het geld echter nog niet beschikbaar, omdat de provincie als voorwaarde heeft gesteld dat alle gemeenten de overeenkomst ondertekenen. Vragen over de iepziekte zijn nu actu eel, omdat de iepziekte zich halverwege juni tot september openbaart. Gemeen ten vragen juist in deze periode parti culieren om hun zieke iepen snel te ver wijderen. Op de website is meer infor matie terug te vinden over de iepziek tebestrijding en de regeling die de pro vincie hiervoor wil treffen. Daarnaast zijn ook de meest gestelde vragen hier terug te lezen. Voor meer informatie over de iepziek tebestrijding kan de website bezocht worden http://www.noord-holland.nl of men kan bellen met het infopunt iep ziekte 0800-6586734. CASTRICUM - In januari van het vorige jaar organiseerde toenmalig jon gerenwerker Efraim van Veen een pop quiz in De Bakkerij die zoveel succes kende, dat twee van de vrijwilligers van het jongerencentrum besloten om later dat jaar zelf iets dergelijks te organise ren. Ook die tweede quiz, in Bakkerij jargon popkwizzz geheten, werd een groot succes; reden genoeg voor de organisatoren om er een tradi tie van proberen te maken, en met de derde kwizzz in een kleine twee jaar tijd wordt daar momenteel een aardige basis voor gelegd. Zaterdag de 31ste is het dan zover; met een derde organisa tor in de gelederen is er weer een leuk en afwisselend programma samenge steld, dat jong en oud aan zal spreken. Een grote kennis van de popmuziek van vroeger en nu is weliswaar een pre, maar zeker niet noodzakelijk; meedoen staat sowieso garant voor gezelligheid en vooral veel humor, waarbij de eigen zinnige presentatie van de kwizzz- masters zeker niet onbelangrijk is. Grote prijzen zijn er niet te winnen deze avond, maar daar gaat het dan ook niet om- hoewel een gezonde por tie competitiedrang de avond wel dege lijk dat beetje extra meegeeft, dat de deelnemers aan de eerdere popkwizz- zen telkens weer uit doet zien naar de volgende editie. Voor mensen die altijd al nieuwsgierig waren naar de activiteiten in De Bakkerij wellicht een leuke manier om kennis te maken met wat misschien wel de leukste jongerencultuur van Nederland is. Voor de kosten hoeft niemand het te laten: deelname is namelijk gratis! De belangrijkste spelregel is dat er wordt gespeeld in teams van maximaal vier personen, reden te meer om eens een vriend of vriendin mee te nemen voor een gezellige avond in het Castricumse jongerencentrum. De zaal van De Bakkerij is zaterdag vanaf 21.30 uur geopend, de popkwizzz zelf begint om ongeveer 22.00 uur. De Bakkerij is te vinden aan Bakkersplein 1 te Castricum. Voor meer informatie ken men bellen met het jongerencen trum tel. 0251-654877/ 679112 of met Sander Zwikker (vanaf 19.00 uur 0251- 271399). Wat is er zoal te doen? Er zijn parcourtjes voor het bliklopen, hoepelen en steltlopen. De kinderen gaan verder beugelen, waarbij ze de bal met een soort hamer door ijzeren beu- geltjes gaan slaan. Trappelhutlopen is een spelletje waarbi jde kinderen twee aan twee op houten plankjes zo snel mogelijk vooruit moeten zien te komen. Bij het spelletje 'kooltje wip moeten de kolen in een mand worden geschoten met een wipwap. Wie lukt het om de meeste kolen te verzamelen? En ook voor het ophangen van de was kunnen er punten verdiend worden. Zonder knijpers de was aan de lijn han gen op de ouderwetse manier, door het touw uit elkaar te draaien, is een waar kunstje! Iedereen prijs Verder kunnen de kinderen polsstok- springen en is er een modern spring kussen Voor 2 euro extra is er een vro lijke lunch- en snoepzak verkrijgbaar, die de sportdag helemaal compleet maakt. Iedere deelnemer krijgt een prijsje. De activiteiten worden gehou den op het buitenterrein van het Museum. Meedoen met de sportdag kan tussen 11.30 en 17.00 uur. Het gewone museumprogramma met de veiling en de rondvaart gaat op deze dag gewoon door. REGIO - Wellicht heeft u op al een eerder gelezen over het actieprogram ma Gezond en Veilig Wonen. Dit pro gramma is een gezamenlijk initiatief van de ministeries van VROM en VWS, waarin 36 acties zijn geformuleerd met als doel het terugdringen van gezond heidseffecten door milieufactoren en waar mogelijk wegnemen van oorza ken voor ongerustheid door omgeving srisico's. U kunt meer lezen op www.vrom.nl. Als huiseigenaar bent u zelf verant woordelijk voor gas- en elektra-instal- laties in uw woning. Gas- en elektra- installaties in woningen zijn over het algemeen veilig, maar er zijn wel een aantal dingen die u kunt doen om er zeker van te zijn dat ze daadwerkeüjk veilig zijn. Ook als huurder kunt u bij dragen aan uw veiligheid. De meeste ongelukken gebeuren door koolmo- noxide-vergiftiging. Regelmatige con trole en goede ventilatie zijn belang rijk. Op de pagina www.vrom.nl/gase- nelektra vindt u praktische tips met het oog op de veiligheid van gas- en elek- tra-installaties in uw woning, maar ook informatie over de leidingen buiten uw woning. We steken veel tijd en energie in het opknappen en verfraaien van onze woningen. Thuis moet een plek zijn waar het plezierig en behaaglijk is. Maar hoe veilig en gezond is uw woning eigenlijk? Doe de gezond-en- veilig-wonen-test en ontvang een op maat gemaakt advies voor uw woning. Weet u bijvoorbeeld dat ventileren erg belangrijk is om te voorkomen dat u binnen in vervuilde lucht leeft? En dat deskundig onderhoud aan gas- en elek- tra-installaties thuis gevaarlijke situa ties als koolmonoxidevergiftiging kan voorkomen? Om u thuis prettig en zeker te voelen, geeft het ministerie van VROM u tips voor gezond en veilig wonen. De entree voor het museum bedraagt 3,40 euro voor kinderen en 5,85 euro voor volwassenen. Het museum is open van 10.00 uur tot 17.00 uur. REGIO - Veel landschapselementen, zoals knotbomen, hoogstamfruitbo- men, leilinden, windsingels, tuunwallen, bloemrijke oevers met riet, duinrellen, hakhoutbosjes en drinkpoelen voor vee, hebben in de loop van de tijd hun oorspronkelijke functie verloren en zijn verwaarloosd of zelfs verdwenen. Het landschap ziet er daardoor een stuk eentoniger uit. De Subsi dieregeling Landschapselementen van de provincie Noord-Holland moet het karakteristieke landschap van Noord- Holland versterken en behouden. Particulieren, boeren en verenigingen in het buitengebied van Noord- Holland komen in aanmerking om hun landschapselementen en rond het erf met subsidie op te knappen of aan te leggen. De subsidieregeling is nog één maand opengesteld. Subsidieaanvragen kunnen tot 1 september worden inge diend bij Landschap Noord-Holland. Landschap Noord-Holland voert de Subsidieregeling Landschapselemen ten uit in opdracht van de provincie Noord-Holland. Elk jaar stelt de pro vincie een aantal speerpunten vast die dat jaar extra aandacht krijgen. Deze elementen maken een grotere kans om gesubsidieerd te worden dan andere elementen. Een speerpunt van dit jaar is fijnmazige ecologische verbindings zones. Het gaat daarbij om lijnvormige (streekeigen) landschapselementen, zoals rietkragen, moerasstroken, natuurlijke oevers, hagen en houtwal len. De andere speerpunten zijn: achterstallig onderhoud van hakhout bosjes en iepenbeplantingen in gemeenten waar iepziekte een groot probleem is: Het betreft hierbij herstel van de beplanting na verwijdering van zieke iepen. Subsidierondes Elk jaar zijn er twee subsidierondes, in april en in september. In de eerste ronde kwamen vooral aanvragen binnen uit de regio's Texel, Noordkop en de Beemster. Deze aanvragen betroffen vooral tuunwallen, houtwal len en hoogstamfruit. Helaas kwam er slechts een enkele aanvraag uit de regi o's 't Gooi, de kustzone en de omge ving Haarlem. En dat terwijl ook in deze regio's landschapselementen aan dacht behoeven. Karakteristieke land schapselementen in de kostzone zijn duinrellen, elzensingels en hakhoutbos jes, in 't Gooi zijn dat houtwallen en poelen, in het Vechtlandschap zijn dat hoogstamfruitbomen, knotwilgen en bloemrijke rietoevers. Meer informatie over de subsidierege ling en het aanvraagformulier staat op de website www. landschapnoordhol- land.nl. Of bel Landschap Noord- Holland, tel. 0251-662244. Divine Art in Gemaal 1879 AKERSLOOT - Vanaf zondag 1 augustus kunt u de resltaten zien van Jet Voorman in het 'Gemaal 1879'. Zij volgde de academie voor beeldende kunsten in Utrecht in de jaren '67-'71, met een aansluitende training tot kunstzinnig therapeut. Zij maakt mozaieken, schilderijen en tekeningen en stelt de mens centraal. Haar mozaiekwerk hangt op verschei dene plaatsen in Italië en Nederland. Op 12 februari 2004 is in de hal van het Regionaal Centrum in Purmerend een, door en onder haar leiding, groot mozaiekproject onthuld. Jet Voorman's kunstzinnige werken worden in de maanden augustus en september ten toongesteld. De opening van de exposi tie zal geschieden door drs. Marleen Barth, fractievoorzitter PvdA Provin ciale Staten NH. Gemaal 1879 te Akersloot, 100 meter vanaf Hotel Akersloot. Elke zondag geopend van 13.30 tot 16.30 uur in augustus en september. Tevens is het gebouw en de technische installatie te bezichtigen en op elke eerste zondag van de maand is er maaldemonstratie met de installatie. Toegang 1 euro, kin deren tot 12 jaar gratis. Buiten de ope ningsuren tel. 0251-313286 of 0251- 313253 voor groepen en/of scholen. SOS telefonische hulpdienst altijd bereikbaar AKERSLOOT - Op de rijksweg A9 is woensdagochtend bij de afslag Akersloot/Uitgeest-Noord een lange file ontstaan door een brand in een vrachtwagen. Het voertuig, een zogeheten mammoettruck van de firma Winder, vloog even na 8.00 uur door nog onbekende oorzaak in brand. De brand brak uit in het motorcompartiment van de wagen. De chauffeur wist zijn voertuig op de vluchtstrook stond stilstand te brengen, waarna de vlam men direct uit de truck sloegen. De gealarmeerde brandweer van Uitgeest wist het vuur snel onder controle te krijgen. Nadat de brand geblust was duurde het nog de hele ochtend om de zware vrachtwagen van deA9 af te krijgen. Dit werd overigens gedaan door een nog zwaardere wagen van de firma Winder. Pas rond half 12 kwam het verkeer weer langzaam op gang., (foto PMI International) De SOS telefonische Hulpdienst Noordwest is ook tijdens de vakantie 24 uur per dag, 7 dagen per week bereikbaar. De medewerkers van de hulpdienst krijgen juist in deze weken mensen aan de lijn die vanwege de zomervakantie niet terecht kunnen bij iemand in hun directe omgeving, waar zij anders wel een beroep op doen. Ook het tijdelijk wegvallen van vaste bezig heden breekt mensen op. De een vindt het gewoon vervelend dat het overal zo stil is. De ander mist het vaste contact met familie die met vakantie is. Voor velen is ook de zomer stop van een cursus, of de tijdelijke afwezigheid van een vaste hulpverle- nerlastig om mee om te gaan.Allemaal mensen die contact zoeken met de SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest, omdat zij toch behoefte hebben om even te praten over iets dat hen erg hoog zit, of over wat hen is overkomen. De SOS Telefonische Hulpdienst Noordwest is daarom ook tijdens elke vakantie dag en nacht bereikbaar voor een gesprek, voor iedereen die daar behoefte aan heeft. Elk moment van de dag en de nacht zit er een telefonist, die alle tijd en aandacht heeft voor diegene die belt. Voor mensen in moeilijkhe den, of in crisissituaties, of voor mensen die zomaar een praatje willen houden om de eenzaamheid te verdrijven. Anonimiteit en geheimhouding zijn daarbij van wezenlijk belang. Het telefoonnummer van de SOS Telefonische Hulpdienst 072-5613614 of 0900 - 07670,05 per min.)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 7