lli! I m Bij een beginnende brand: kleine blusmiddelen Kaart Open Monumen tendag 2004 beschikbaar 0V HEILOO UITKIJKPOST -11 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 4 M mm m |p 'PW 1 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Een beginnend brandje in huis, op kan toor of in de caravan kunt u vaak zelf blussen. Hier leest u hoe en waarmee u dat kunt doen, waar u op moet letten en wat u vooral niet moet doen. Probeer bij een beginnende brand kalm te blijven en handel, vóór u gaat blussen, eerst deze drie punten af: 1. Breng huisgenoten in veiligheid 2. Bel het alarmnummer (1-1-2) 3. Breng uzelf nooit in gevaar Wees in het bijzonder op uw hoede voor rook. Rook is giftig en daarom vaak gevaarlijker dan vuur. Onderneem pas een bluspoging als u zeker weet dat het veilig is. U kunt daarbij gebruik maken van de volgende kleine blusmiddelen. Water Het eenvoudigste en goedkoopste blus middel is water. Water is vrijwel altijd en overal voorhanden. Het koelt de brand af. U kunt de meeste brandjes aan met een tuinslang die lang genoeg is om alle vertrekken in huis te kunnen bereiken. Ook zijn er speciale brand slanghaspels voor in woningen te koop. Let op: Water is niet voor alle branden geschikt. Blus brandende vloeistoffen en elektriciteitsbranden nooit met water. Poederblusser Poederblussers zijn verkrijgbaar met verschillende inhouden. Een inhoud van minimaal 2 kg is aanbevolen. Een poe derblusser is geschikt voor alle branden in de woning. Hij mag ook zeker niet in de auto ontbreken. Schuimblusser Een schuimblusser is gevuld met water en een schuimvormend middel. Ook hier is een minimale inhoud van 2 kg aanbe volen. Door een schuimdeken op het vuur aan te brengen, verstikt (en koelt) u de brand. De schuimblusser is vooral geschikt voor het blussen van bran dende vloeistoffen en vaste stoffen. C02-blusser Een C02 of koolzuursneeuwblusser is een 'schoon' blusmiddel dat geen sporen achterlaat. C02 (kooldioxide) verdringt zuurstof, waardoor de brand stikt. De C02-blusser is geschikt voor alle branden in de woning. Gebruik deze blusser bij voor keur binnenshuis, want de C02 vervliegt snel. Pas echter op voor verstikkingsge vaar in kleine ruimten. Blusdeken Een blusdeken is gemaakt van onbrand baar materiaal. De blusdeken dekt de vlammen af, waardoor de brand stikt. De blusdeken is zeer geschikt voor gebruik in de keuken, caravan, boot of barbecue. Met een blusdeken van 180 x 180 meter kunt u in de meeste gevallen het vuur bestrijden, zoals de vlam in de pan, een brandende prullenbak of tele visie, maar ook in brand geraakte mensen of dieren. Tips en trucs Hoe eerder een brand ontdekt wordt, hoe beter. Dus zorg ervoor dat u rookmelders ophangt. Voor verkoopadressen van blusmid delen: raadpleeg de rubriek 'brandbeveiliging' in telefoonboek of Gouden Gids. Ook uw doe-het-zelf- zaak heeft een ruim assortiment. Koop alleen toestellen die zijn voor zien van een rijkskeurmerk. Neem de gebruiksaanwijzing van uw blusmiddelen regelmatig door. Laat uw blustoetsel(len) regelmatig controleren. Blustoestel gebruikt? Dan meteen weer laten vullen, ook als het toestel nog niet leeg is. Meer informatie Voor meer informatie over dit onder werp of andere vragen over brandveiligheid kunt u contact opnemen met een medewerker van brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. In het weekend van zaterdag en zondag 11 en 12 september wordt weer de lande lijke Open Monumentendag gehouden. Dit jaar is 'Verdediging' in oorlogstijd het thema. In Heiloo zijn geen uitgesproken herinneringen aan vormen van verdediging aanwezig, omdat Heiloo nooit een actieve rol daarin heeft hoeven spelen. Maar ook in Heiloo wordt aandacht besteedt aan de Open Monumentendag. In het kader van het landelijk thema hebben de gemeenten Castricum, Bergen, Uitgeest, Beverwijk, Heemskerk en Heiloo gezamenlijk een regionale kaart samengesteld waarop twee belangrijke vormen van verdediging Blusmiddel Nooit blussen met Mensen en dieren Water, blusdeken Vaste stoffen Papier, karton, hout, textiel, meubelen, vloerbedekking Water, poederblusser, schuimblusser Vloeistoffen Olie, (frituur)vet, schoonmaakmiddelen, cosmetica, verf Schuimblusser, poederblusser, blusdeken, zand Water Gassen Aardgas, LPG, propaan, butaan Gastoevoer afsluiten, schuimblusser, poederblusser l Elektrische apparatuur Meterkast, computer, televisie, keukenmachines, elektrisch gereedschap Poederblusser, C02-blusser Poederblusser, C02-blusser Water staan aangegeven: de Atlantik-wall, die door de Duitsers in de Tweede Wereld oorlog is aangelegd en de 19de eeuwse Stelling van Amsterdam, waar onder andere de forten Krommeniedijk, Spij kerboor en Fort Veldhuis deel van uitmaken. De kaart is in kleur uitgebracht met op de achterzijde uitgebreide achtergrond informatie over de beide Noord-Hollandse verdedigingslinies uit het verleden. Daarnaast zijn alle monu menten, die op 11 september in Heiloo open zijn, op de kaart aangegeven. Aan de hand van de kaart kan men dan naar wens een zelf samengestelde route lopen, fietsen of rijden. De kaart is vanaf vandaag gratis ver krijgbaar aan de balie van het gemeentehuis en vanaf half augustus ook bij de bibliotheek. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55, aanwezig op donderdag en vrijdag. m Raad en (raads) com missies Welstandscommissie Op maandag 16 augustus a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis (toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1). De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen. 2. Notulen vergadering d.d. 2 augustus 2004. 3. Ingekomen stukken: 4. Ingekomen bouwplannen: - Concept masterplan herinrichting sport park Het Maalwater - Kennemerstraatweg 185, vergroten woning - Kennemerstraatweg 308, vergroten woning - Kennemerstraatweg 464; bouwen activiteitencentrum - Ypesteinerlaan (tussen polikliniek en St. Paulusgebouw), bouwen gezond heidszorggebouw; 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand. 6. Rondvraag en sluiting. De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze niet om persoonlijke of andere gewichtige redenen niet openbaar zijn, op vrijdag 13 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maan dagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Overgangsregime voor dakkapellen tot 1 januari 2006 Voor dakkapellen waarbij op een naastlig gend dakvlak eerder een dakkapel met gemeentelijke goedkeuring is geplaatst, die niet voldoet aan de op dit moment geldende welstandscriteria, geldt een overgangsregime tot 1 januari 2006. De overgangsregeling geldt voor een bouw- aanvraag voor een dakkapel op een blok van woningen (2/1 kapwoningen of rijen van woningen). Tot 1 januari 2006 wordt afge weken van de welstandseisen en wordt vergunning verleend, indien de dakkapel exact hetzelfde is als de eerder geplaatste dakkapel. De regeling is van toepassing indien de dak kapel op hetzelfde dakvlak staat en is geplaatst met een vergunning door de gemeente. Deze regel geldt voor de gehele gemeente, voor alle type woningen (uitgezonderd vrijstaande woningen) en geldt voor dakkapellen aan zowel de voor- als de achterkant. Na 1 januari 2006 wordt de welstandsnota ook in dergelijke gevallen onverminderd van toepassing. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Baetenburg 22 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0236) Bergeonstraat 15 - vergroten berging (reg.nr. 2004/0285) De Hoefsmid 33 - bouwen twee industrieelge- bouwen casco bedrijfsruimten t.b.v. opslag (reg.nr. 2004/0012) Handelsweg 1 - ged. veranderen bedrijfsge bouw (reg.nr. 2004/0287) Heerenweg 2 - plaatsen bouwwerk (zwembad) (reg.nr. 2004/0179) Kennemerstraatweg 308 - vergroten woning twee slaapkamers op verdieping (reg.nr. 2004/0110) Rechte Hondsbosschelaan 5 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0228) nabij het perceel De Hoefsmid 39 - veranderen reclamemast (reg.nr. 2004/0252) Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Verleende bouwvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouwvergunningen verleend. Baetenburg 22 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0236) Bosanemoon 27 - vergroten berging (reg.nr. 2004/0257) De Krommert 36 - vergroten berging (reg.nr. 2004/0142) Heerenweg 2 - plaatsen bouwwerk zwembad (reg.nr. 2004/0179) Oosterboslaan 14 - bouwen woning kavel 22 (reg.nr. 2004/0193) Runxputteweg 1 - plaatsen overkapping buitenopslag (reg.nr. 2004/0082) Stationsweg 73 - plaatsen twee lichtbakken (reg.nr. 2004/0263) Van Merlenlaan 11 - vergroten woning (reg.nr. 2004/0213) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om Open monumentendag 2004 vindt plaats op zaterdag 11 september a.s een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wenst u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u telefonisch een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplan voorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen Rechte Hondsbosschelaan 5 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 11 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 12 augustus 2004 gedurende vier weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn maandag tot en met vrijdag 08.00-12.30 uur en maandagavond 18.00- 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuw bouwplan via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor het vergroten van de woning op het adres Kennemerstraatweg 297. Ter inzage Het bouwplan en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 12 augustus 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na tele fonische afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermeld bouwplan vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmings plan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Leefomgeving Woonkwaliteitonderzoek Hoog en Laag In opdracht van de gemeente en woningstich ting Heiloo houdt de Adviescommissie Wonen een Quickscan Woonkwaliteit bij de bewoners van het appartementencomplex Hoog en Laag in Heiloo. Deze enquête wordt in augustus bij de bewoners thuis afge nomen. Een Adviescommissie Wonen is een onafhan kelijke woonconsumentenorganisatie op lokaal of regionaal niveau. De leden zijn actief vanuit een sterke betrokkenheid bij zowel de kwaliteit van de gebouwde omgeving als bij Lees verder op pagina 6 r Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief) Politie:

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4