i =t' =K 1 Cor en Willy van der Oord vierden afgelopen weekend rodium bruiloft Nachtmarkt in Akersloot Start activiteitenseizoen senioren Limmen Stichting Welzijn Ouderen Limmen Schrijfster Annejet van der Zijl opent lezingenseizoen Nieuwe kindercursus Aquarel en Acryl bij Schilderclub De Boerderij Expositie Tinie Hanck-Valkering bij Johwin ~T~ Unieke openstelling Kunstbunker CASTRICUM - Op zaterdag 11 sep tember krijgt een select gezelschap van dertig personen een uniek kijkje in de Kunstbunker, gelegen nabij de Kijk Uit. De Kunstbunker wordt openge steld in het kader van de Open Monu mentendag. De Open Monumentendag heeft als thema Merck toch hoe sterck, monumenten van uw verdediging. De Kunstbunker is kort voor het begin van de tweede wereldoorlog in opdracht van de gemeente Amsterdam gerealiseerd en heeft gefungeerd als 'verdedigingswerk' voor kunstschatten. Naar verluid was zelfs de Nachtwacht in de Tweede Wereldoorlog in deze vesting veilig opgeborgen evenals ver schillende kunstwerken van Van Gogh. Op dit moment is de bunker in gebruik als opslag voor de kwetsbare en uiterst brandbare nitraatcellulose films uit het archief van het Filmmuseum. Het voor bezichtiging openstellen van de bunker is een unicum. Voor de bezichtiging is instemming gevraagd van zowel PWN als het Filmmuseum. Beide organisaties dra gen de openstelling een warm hart toe. PWN verschaft onder meer vrij toe gang door het duingebied voor de bezoekers van de kunstbunker. Het Filmmuseum is in het beginsel bereid tot het open stellen van de kunstbun ker. Vanwege de grote kwetsbaarheid en brandbaarheid van de opgeslagen films dient de gemeente Castricum ech ter wel aan een bepaald aantal voor waarden te voldoen. Het Filmmuseum heeft zijn toestemming verleend onder de voorwaarde dat er slechts een beperkt aantal personen (twee groepen van vijftien personen) wordt toegela ten. Tevens moeten de bezoekers gere gistreerd zijn en wordt toezicht van de brandweer verlangd. Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor vrij dag 27, zaterdag 28 augustus en woens dag 1 september: Conquista kids 4 t/m 8 jaar, vakantie fotolij st maken Zaterdagochtend 28 augustus wordt het bij de kinderwerkgroep weer super gezellig! Neem een mooie foto van jouw vakantie mee. Daar mag je zelf op staan, maar ook gewoon het zwembad of het bos en de camping waar jij bent geweest. En als je het hebt: schelpjes! Je gaat er in elk geval een prachtige foto- lijst van maken! Kom dus ook naar Conquista voor heel veel knutselple- zier! De ochtend begint om 10.30 en eindigt om 12.00 uur. De entree is 1 euro. Club X-tra: Disco party Zaterdagavond 28 augustus is er weer een disco party! De DJ zorgt weer voor de juiste beats en de laatste hits! Lekker uit je dak op jouw muziek dus. Wil je meer informatie, heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen club X-tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@con- quista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zaterdagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, internet computers en zithoek. Met andere woorden: lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor! De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag 1 september. Voor iedereen van 8 t/m 12 jaar staan vanaf 14.00 tot 17.00 uur de zes spel computers klaar en de muziek aan! Je kunt tafeltennissen, sjoelen, poolbiljar ten, computerspelletjes spelen, inter netten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. INGEZONDEN CASTRICUM - Afgelopen zondag waren Cor en Willy van der Oord pre cies 75 jaar getrouwd. Een bijzondere gelegenheid, want vorig jaar waren er maar acht echtparen in Nederland die hun rodium bruiloft vierden. Dit jaar, voor zover bij de gemeente Castricum bekend, maar vier in heel Nederland. Burgemeester Emmens bracht zondag een bezoek aan het jubilerende paar, dat van oorsprong uit West Friesland komt. Cor van der Oord en Willy Weeder zijn beiden geboren in West Friesland, de een in Hoorn in 1900, de ander in Midwoud in 1905. Het onderwijs bracht hen bij elkaar. Als jonge onderwijzer had meneer Van der Oord, een juf nodig om hem te vergezellen bij het kamperen met zijn klas. Het was immers een 'gemengde' klas. De direc teur van de onderwijzersopleiding kende wel iemand: Willy Weeder. Tijdens deze vakantie bloeide een hechte liefde op die op 22 augustus 1929 met een huwelijk werd bezegeld. Direct na de bruiloft verhuisden zij naar de bovenste etage van een flat in Voorburg. Na twee jaar kwam daar de eerste zoon ter wereld. Mevrouw Van der Oord legde voorlopig haar werk neer. Meneer Van der Oord werd na nijvere studie bevoegd om les te geven op het voortgezet onderwijs als leraar MO Engels. Nu kwam de tijd om uit te kijken naar een nieuw onderkomen. De familie vond een nieuw 'thuis' in Beverwijk waar zij bijna dertig jaar lang woonden. Meneer Van der Oord ging aan de slag bij de ULO in het 'Villapark'. Daar gaf hij onder andere les in Engels, boekhouden en handels- rekenen. Later zou hij ook nog lesge ven aan de MULO aan de Baanstraat. Twee jaar na de geboorte van de eerste zoon kreeg de familie een tweede jon gen. In 1939 volgde er ook nog een meisje. Na schooltijd gaf meneer Van der Oord in de avonduurtjes privé-lessen in Engelse handelscorrespondentie en later les aan de Middelbare Handels school De Hanze. Ook Mevrouw van Der Oord pakte het lesgeven weer op. Aan de MULO gaf zij Nederlands. In 1960 verlieten zij het huurhuis in Beverwijk om in de Mozartstraat in Heemskerk een eigen woning te betrekken, mét centrale verwarming én een open haard. Het echtpaar kreeg hiervoor speciaal toestemming van de gemeente Beverwijk want eigenlijk moesten onderwijzers in die tijd wonen in de plaats waar zij werkten. Muziek Naast het onderwijs deelt het paar ook de voorliefde voor muziek. Als jonge leraar nam meneer Van der Oord vaak zijn viool mee naar school om het schoolleven wat op te fleuren. Na de oorlog zijn meneer Van der Oord en mevrouw Van der Oord beiden gaan zingen in het Toonkunstkoor. Ook rei zen was een grote hobby. Samen met de kinderen, of later met zijn tweeën ont dekten zij de mooie plekjes van Europa. Toen meneer Van der Oord 65 werd, werd gezamenlijk afscheid geno men van het schoolleven en sindsdien genieten beiden van het pensioen. Mevrouw Van der Oord heeft zich na haar pensioen ingezet voor de vrijwilli gers van het Rode kruis Ziekenhuis te Beverwijk, de zogeheten Blauwe Zusters. In de jaren '60 verzorgde zij tevens de administratie van de Heemskerse Muziekschool. Daarnaast heeft zij maar liefst 25 jaar de Heemskerkse koffieochtenden georga niseerd voor de samenwerkenden ouderenbonden. Meneer Van der Oord had zijn eigen hobby. Tot vlak na zijn honderdste ver jaardag was hij menig uurtje in de tuin te vinden. Een nare val waarbij hij zijn heup brak' maakte hier echter een einde aan. Na een lange revalidatie bleek toch dat thuishulp geen goede oplossing was. Het huis waar zij 40 jaar hadden gewoond moest noodgedwon gen worden verlaten. In Heemskerk en Beverwijk waren er wachtlijsten. Gelukkig vonden zij een plekje in Huize de Boogaerdt in Castricum, waar zij op zondag hun 75ste huwelijksdag vierden temidden van drie kinderen, acht kleinkinderen en twaalf achter kleinkinderen, familie en vrienden. Een gezellig onderonsje met het bruidspaar Van Oord, kamerheer bar Tuyl van Serooskerken en burgemeester A. Emmens Knol (foto MSP) LIMMEN - De cursussen Aquarel en Acryl bij Schilderclub/Galerie De Boerderij aan de Uitgeesterweg in Limmen zullen eind september weer beginnen. Op de maandag- en dinsdag avond en woensdagochtend zal er onder begeleiding van Esther van Tilburg door groepen van gemiddeld 9 beginnende en meer gevorderde schilders weer met veel enthousiasme gewerkt worden met aquarel- en acrylverf. Alhoewel ieder op zijn eigen manier werkt, wordt er bij zondere aandacht besteed aan het ver werven van een vlotte, spontane schil derstijl. Door middel van opdrachten, zoals het bestuderen en toepassen van verschillende kunststromingen en het bekijken van werk van oude meesters, wordt er aan de hand van werken naar stillevens naar gestreefd om beter te leren kijken en een eigen stijl te ontwik kelen. Ook portret, model en buiten schilderen komen aan bod. Dit laatste is natuurlijk, als het weer het toelaat, bij uitstek geschikt rondom de 130 jaar oude stolpboerderij. Helaas voor de liefhebbers zitten deze cursussen al helemaal volgeboekt. Kinderen van 9 tot en met 14 jaar maken echter nog wel kans om deel te nemen aan een cursus: Begin oktober is de bedoeling om een nieuwe kindercur sus te starten. Op de woensdagmiddag van 16.00 tot 17.30 uur kunnen kinderen die belangstelling voor schilderen heb ben zich onder begeleiding van Esther uitleven met aquarel en acrylverf, kennis van kleur, vorm, compositie en technie ken opdoen, en vooral: geïnspireerd raken! De cursus zal bestaan uit een blok van 10 wekelijkse lessen van 1,5 uur. Na dit blok kan men zich weer inschrijven voor het volgende blok. In de schoolvakanties is er geen les. Kosten zijn 65,Materiaal als verf en papier zijn hierbij inbegrepen. Voor penselen dient men zelf zorg te dragen. Opgave en inlichtingen: Schilderclub- /Galerie De Boerderij, tel. 072-5053869, e-mail: info@esthervantilburg.nl. Start tuincursussen Jeanine Jonker LIMMEN - Het nieuwe cursusseizoen bij Jeanine Jonker is weer aangebroken. De succesformule van afgelopen seizoen is ook komend najaar in het pro gramma terug te vinden. De bekende korte cursussen zijn aan gevuld met lezingen en diverse work shops. Voor dit najaar staan maar liefst zes verschillende korte cursussen op het programma en twee lezingen. Daarnaast is er keuze uit vijf verschil lende workshops. De maand augustus eindigt met open daginformatie; 29 augustus in Heerhugowaard en 31 augustus in Bergen. Dit zijn de twee nieuwe leslocaties waar dit jaar de cur sussen gegeven worden.Op vrijdag avond 3 september vanaf 20.00 uur is er open inloopavond in het eigen les lokaal in Limmen. Op de Uitmarkt in Heiloo op 4 september kunt u Jeanine ook weer verwachten. Ga dan eens kij ken hoe het met uw snoeikennis is gesteld. U kunt ook weer het hele pro grammaoverzicht op het web raadple gen: www.tuincursussen.nl. Mocht u nog niet van het web gebruik maken dan kunt u het programma tevens vin den bij diverse boekhandels, bloemen- zaken en de bibliotheken. Aanvragen van het programmaoverzicht kan bij tuincursussen Jeanine Jonker, tel 072- 5053646. AKERSLOOT - Een van de vaste onderdelen van Rock vn Roll Street in Akersloot is al jaren de nachtmarkt welke dit jaar op vrijdag 27 augustus wordt gehouden. Vanaf 19.00 uur kun nen de bezoekers terecht op deze grote nachtmarkt welke zich in een grote ver scheidenheid aan artikelen mag ver heugen. Ruim honderd feestelijk ver lichte kramen brengen heel veel koop waar aan de man. Naast de gewonen reguliere handel ruimschoots aandacht voor de kramen met oude ambachten waarin volop gedemonstreerd word hoe de producten van vroeger gemaakt worden. Trek in een kopje koffie of andere versnapering, de terrassen zijn gezellig aangekleed en worden voor zien van een echte rock vn roll band ter wijl in de grote tent op het Wilhel- minaplein verschillende bands zullen optreden. Kindervermaak is er ook, zo staat het grote reuzenrad van de familie Blokker op de kop van het plein en voor de allerkleinste is een mooi kindermolen. De markt begint om 19.00 en zal duren tot 24.00 uur. De toegang tot de markt en het rock vn roll gebeuren is geheel gratis. HSV Limmerpoldercup LIMMEN - Zondag 22 augustus werd de vrije wedstrijd op gewicht in Alkmaar gevist. Het parcours was niet voor ieder een bekend, en er waren ook wel ver schillen wat betreft visafstand. Gerrit Thijn, die het bij zijn eigen club Limmen dit jaar al boven verwachting goed doet, wist vanaf de stek voor het kanaal Omval-Kolhorn met de voerkorf ruim 15 kilo brasem en witvis te vangen. Vooraf was deze stek niet echt als favo riet beschouwd. Meer naar de kop van het parcours, tegenover de woonboten, waar de meest gewilde stekken liggen, werd Nico schouws tweede, door met de voerkorf naar de overkant te werpen. Hij ving bijna 11 kilo. Twee stekken naast hem zat Dolf Rijs, die ook de voerkorf inzette. Na wat pech in de beginfase herstelde hij zich goed en werd met 5600 gram derde, kort daar op gevolgd door Ger Lute, die met de vaste hengel viste en 4700 gram noteer de. In de middenmoot waren meer resultaten met de vaste hengel behaald, vooral door veel kleine vis onder de kant vandaan te halen. Marcel Kok van Akersloot wist zo liefst 98 stuks te van gen, goed voor 3250 gram en een tien- de(!) plaats. De uitslag: 1-G.Tüijn, 15200 gram, 2-N. Schouws, 10800 gram, 3-Dolf Rijs, 5600 gram (allen Limmen), 4-G. Lute 4700, 5-Rien Faasse en Marcel Acquoy, beiden 4200 gram. Zondag 29 augustus is de laatste witviswedstrijd van de HSV Limmen. Gevist wordt op het Stet. Verzamelen om 7.00 uur bij Albert Heijn, aanvang wedstrijd 7.45 uur. Opgeven bij Co Bakker, 06- 10357451 tot vrijdag 19.00 uur. Inleg is 3,-. De stand aan kop van de A-groep is spannend. Gerrit Thijn kan alleen door Jim Jak nog van de triomf worden gehouden. Peter van der Heijdt, Rob Jak, Co Bakker en Jan Walta kunnen echter allen nog de tweede plaats beha len. De strijd in de B-groep gaat tussen Piet, Cees en Rene Levering, maar Cees Dekker en Jan Leurs maken nog wel aanspraak op de tweede plek. Mantelzorgcafé in het Rode Kruisgebouw CASTRICUM - De maandelijkse bij eenkomst van het mantelzorgcafé Castricum zal plaatsvinden op woens dag 1 september van 19.30 tot 21.00 uur. Zorgt u ook voor iemand die lang durig ziek is? Tijdens deze avond voor de mantelzorgers met o.a. als onder werp tiltechnieken in de privesfeer en welke hulpmiddelen kunnen er nog meer aangeboden worden om de man- telzorger te ondersteunen hoort u van alles over deze onderwerpen. Elke eer ste woensdag van de maand houden de vrijwilligers van het Steunpunt Mantelzorg IJmond en het Rode Kruis deze avond voor de mantelzorgers in ,het Rode Kruisgebouw aan de van Speykkade 61 te Castricum. Als uw partner, ouder of kind langdurig ziek blijft verandert uw leven. Het is prettig met lotgenoten en deskundigen erva ringen uit te wisselen. De bijeenkom sten van het café zijn bedoeld voor deze regio, dus ook voor mensen uit Limmen, Akersloot, Uitgeest, et cetera en zijn gratis. Wie deze avond wil bij wonen en daarvoor hulp nodig heeft voor een thuisblijver, kan bellen naar het Steunpunt Mantelzorg IJmond, tel. 0251-287733. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Schriftelijke vragen: lekkende Wan Chun CASTRICUM - In 1972 leed de Wan Chun schipbreuk voor de Noord- Hollandse kust bij Castricum. Het grootste deel van het wrak werd inder tijd geborgen, een gedeelte bleef in zee achter. Volgens een bericht in het Noord-Hollands Dagblad van 14 augustus is er mogelijk sprake van, dat er op dit moment olie of bilgewater lekt uit de achtergebleven wrakstukken van de Wan Chun. Diverse mensen worden in het krantenartikel aangehaald, die bij paal 17 in Castricum een 'diesel- lucht' ruiken. Ook de verslaggever constateerde dat ter plaatse: 'Vanuit het zuidwesten komt een onmiskenbare diesellucht het strand op en is een oliespoor zichtbaar.' De provinciale milieu-inspectie en de Kustwacht hebben tot nu toe niets geconstateerd, aldus het artikel. Vragen Dit bericht is aanleiding voor de staten fractie van GroenLinks tot het stellen van de volgende schriftelijke vragen aan het college van Gedeputeerde Staten. Zij wil weten of GS bereid zijn te onderzoeken wat de oorzaak is van de door diverse getuigen geconstateer de benzinelucht en oliesporen bij paal 17 in Castricum, zoals beschreven in het artikel 'Olie lekt uit restant van wrak Wan Chun' in het Noord- Hollands Dagblad van 14 augustus jl. Tevens vraagt de partij zich af of het mogelijk is dat olie of bilgewater uit het restant van het wrak van de Wan Chun afkomstig is en om welke hoeveelhe den het gaat. Verdere vragen zijn Welke gevolgen deze eventuele lekkages van olie en bilgewater op de natuur hebben én op de toeristische aantrekkelijkheid van het strand bij Castricum en welke maatregelen worden genomen om de benzinelucht en oliesporen voor de kust van Castricum te bestrijden. LIMMEN - Bij Johwin Slaapcomfort, Rijksweg 127 wordt tot eind oktober de expositie Stillevens met oog voor detail en symbool gehouden. Aquarelleren was en is Tinie Hanck- Valkering lust en leven. In 1994 is ze hier mee begonnen en ze beleeft er veel plezier aan. Een workshop in de Bourgogne was er voor nodig om haar te attenderen op de techniek van het fijn schilderen. Samen met een vriendin vertrok ze zo'n vier jaar geleden naar Frankrijk en ze wist zeker dat het een aquarel ging worden. De vriendin gaf aan voor het fijn schilderen te gaan, een techniek waarbij eerst een grijze neu trale middenkleur wordt aangebracht op het doek, daarna volgt een onder laag in wit en amber. Het werk heeft dan het karakter van een sepia foto. Daarna wordt het schilderij met een minutieuze precisie ingekleurd, gegla ceerd en opgelicht. Met een juiste belichting wordt, mede door de vele laagjes, een prac htige dieptewerking bereikt. Deze techniek werd veel gebruikt door de zeventiende-eeuwse schilders en staat haast haaks op de werkvorm van het aquarelleren dat een veel grovere werkwijze heeft. Fijn schil deren vergt een flinke dosis geduld en een perfectionistische aard; Hanck beschikt over beide. Dat de werken van Tinie goed zijn werd wel bewezen door het feit dat ze gevraagd werd om een van haar werken, een portret van haar dochter op achtjarige leeftijd te expose ren tijdens de uitreiking van de cultuur prijs in de Grote Sint Laurenskerk te Alkmaar. De schilderes exposeert op dit moment samen met Ria Pijnappel aquarellen. De werken getuigen van een groot vakmanschap. De onderwer pen van haar aquarellen zijn stillevens uit haar omgeving, de tuin, mensen, die ren en landschappen die ze onderweg op vakantie tegenkomt. Hanck houdt van haar schilderijen. Dat komt sterk naar voren in haar werk en de manier waarop ze daarover vertelt. LIMMEN - Traditiegetrouw begint het activiteitenseizoen voor senioren in Limmen met een open ochtend in de Burgerij in Limmen,datum woensdag 1 september, georganiseerd door de acti viteitencommissie Limmen van de KB O. Alle senioren uit Limmen zijn vanaf 9.30 uur welkom. Ook senioren uit de andere woonkernen van de gemeente Castricum en uit de verdere omgeving zijn welkom. De ontvangst is met een kopje koffie of thee. De bij eenkomst begint om 9.45 uur met een verslag over het seizoen 2003 - 2004 en een overzicht van de activiteiten in het nieuwë seizoen 2004-2005. De gezamenlijke Ouderenbonden voe ren in samenwerking met de Belastingdienst een project uit om Belastingteruggave voor Senioren met alleen AOW en eventueel een klein pensioen te verzorgen. De heer J. Snepvangers (tel. 072-5054832) geeft een toelichting op de bereikte resulta ten in Limmen. Toch zijn nog veel men sen niet bereikt. Meldt u daarom aan. Het is toch jammer om geld waar u recht op heeft te laten liggen Daarna krijgt Chris Rode van de Bibliotheek de gelegenheid een toe lichting te geven op de te houden Week voor Senioren, gepland voor de week van maandag 27 september tot zater dag 2 oktober. In verband met de ver schuivingen die zijn opgetreden in de uitvoering van een aantal sociale voor zieningen voor mensen met een laag inkomen, zal de heer F.C. ten Kleij van de afdeling Werk, Inkomen en Zorg van de gemeente Castricum een pre sentatie verzorgen. Hierbij zal hij speci fiek ingaan op de gevolgen voor senio ren in de gemeente Castricum. Het eigen KBO koor zal enkele liederen ten gehore brengen. De ochtend wordt afgesloten onder het genot van een drankje en hapje. Voorafgaand aan deze bijeenkomst vindt om 9.00 uur een kerkdienst plaats in de parochie kerk H. Cornelius onder leiding van Pastor J.Olling. Limmers, let op uw groen! Zoals iedereen heeft kunnen lezen in de krant is het plan opgevat om (Je school Iederwijs op het Koekoeksveld te plaatsen. Deze school die zal bestaan uit een unit van 20 bij 20 meter, speel plaats en parkeerplaatsen (voor plm. 40 auto's), we praten dan al gauw ovèr zo'n 1000 m2. Dit is een enorme aan tasting van het laatste stukje groen Jn Limmen waar iedereen gebruik van maakt. We mogen dit stuk groen tocjh niet verloren laten gaan?! Daarop roep ik iedereen op, die in Limmen woont en gebruik maakt van het Koekoeksveld, zoals sporters, hon denbezitters, recreanten, ouders van (Je vele kinderen die er uren spelen, omwonenden en een ieder die h£t Koekoeksveld een warm h,art toe draagt, te protesteren tegen dit onzali ge plan. Limmers, laat uw stem horen en protesteer massaal. Laat de gemeen te weten hoe u erover denkt. Piet van Diepen Limmen Steunpunten Mantelzorg dagen iedereen uit REGIO - Het Steunpunt Mantelzorg IJmond daagt iedereen uit zich aan te melden als vrijwilliger/buddy. Wanneer iemand toe is aan een nieuwe uitdaging dan is hij /zij aan het juiste adres bij het steunpunt. Het steunpunt kan de hulp van een vrij williger/buddy goed gebruiken om de mantelzorger te ontlasten. De mantel- zorger zorgt langdurig voor een aftdër en deze zorg kan op een gegeyen moment erg zwaar worden. Dan is^ het fijn als een vrijwilliger de mantelzorger wil ontlasten door iets te ondernemen met degene die verzorgd wordt. Ook heeft het steunpunt behoefte aan vrij- willigers die een langdurige relatie met een chronisch zieke of gehandicapte wil aangaan en deze praktisch en emotij> neel wil ondersteunen bij zijn ziekte proces. Wanneer iemand deze uitdagingaan wil gaan, krijgt hij direct een training aangeboden in de vorm van een week end (tweede weekend in oktober 2004) in Schoorl waar hij een goede basis meekrijgt om dit werk te gaan doen. Er zijn nog plaatsen vrij voor deze training dus indien men snel reageert, kan mén nog mee. Bel voor meer informatie 0251-287733 of kijk op: www.manfel- zorgijmond.nl of www.eventijd.nl. hel" weer vandaag,, WWW. Bloemschikken LIMMEN - Woensdagavond 6 oktober begint weer een cursus bloemschikken voor beginners. Daarnaast zijn er voor gevorderden nog enkele plaatsen vrij op woensdagavond en vrijdagmorgen. De lessen beginnen om 9.30 om 19.30 uur. Een cursus omvat negen lessen waarvan vijf lessen dit jaar. In het pro gramma zijn onder andere twee specia le kerstarrangementen opgenomen. De overige vier lessen vinden plaats in maart en april 2005 waarin onder ande re een paasarrangement. Voor het te gebruiken materiaal wordt gezorgd men dient alleen zelf voor een scherp mesje en een schaartje te zorgen. Nadere informatie is te verkrijgen bij Thea Koelemeij, Bogerdlaan 6, Limmen, tel. 072-5051556. LIMMEN - Stichting Welzijn Ouderen Limmen start weer met diverse Computercursussen voor de 55-plus- sers uit Limmen. Hierbij kan men zich opgeven voor één van de computercur sussen voor de ouderen ,die geen of wel ervaring hebben, met het werken op de computer. Het aanbod bestaat uit de volgende cursussen: Introductie Windows voor beginners, 6 weken, kosten 30.-, vervolg cursus Windows tekstverwerking, 6 weken, kosten 40.-, e-mail-internetten, 3 weken, kosten 40.-. Kosten zijn incl. koffie. De cursussen worden gehouden in de Vredeburg. Er zijn twee cursusgroepen van zes mensen per groep. Vrijdagmorgen 24 september van 10.00 tot 12.00 uur. Kennismaking RC. - Introductie Windows voor beginners, dinsdag 28 september van 14.00 tot 16.00 uur. Kennismaking P.6- Introductie Windows voor beginners. Inlichtingen en aanmelden bij Nico Adrichem, tel. 072-5051404 of Tebbe Tebbens, tel. 5051732. Tbssen 17.00 en 19.00 uur. Ouderendag Op 30 september wordt de Nationale dag van de ouderen in Limmen gevierd in de Vredeburg. Alle mensen uit Limmen boven de 55 jaar worden hier bij uitgenodigd. Om 09.00 uur is de Vredeburg open waarbij koffie met.wat lekkers wordt geserveerd. Van 10.00dot 12.00 uur brengt u een bezoek aan; de vuilverbranding in Alkmaar, er kunnen 25 personen mee. Tevens wordt er een film over Limmen vertoond. Er is eën geheel verzorgde lunch waarna nog een gezellig samenzijn. U kunt zich opge ven voor 11 september bij T. Adrichem, tel. 072-5051404, dit in verband met koffie, lunch etc. De toegang is gratis. CASTRICUM - Annejet van der Zijl, auteur van de biografie van Annie M.G. Schmidt, komt op woensdag avond 8 september 20.00 uur naar Castricum. Zij verzorgt in het leescafé van de bibliotheek, Geesterduinweg 1, een lezing over haar eigen leven en werk en daarnaast besteed zij extra aandacht aan de tot stand koming van haar boek Anna, het leven van Annie M.G. Schmidt. Zij geeft het startsein voor het nieuwe lezingenseizoen van Toonbeeld Literair en de Bibliotheek Castricum. Kaarten voor de literaire avond kosten 7,- (65+ CJP 6,-) en zijn verkrijgbaar bij Boekhandel Laan, Boekhandel The Readshop en de bibli otheek. Al tijdens haar kinderjaren in Friesland was het voor Annejet van der Zijl dui delijk dat ze wilde gaan schrijven. Na haar middelbare school studeerde ze massacommunicatie in Amsterdam en in Londen en ging na haar stage wer- kenbij de toenmalige Haagse Post. Al snel realiseerde ze zich dat ze niet in de wieg was gelegd voor de 'harde' nieuws-journalistiek en specialiseerde ze zich in reconstructies en portretten, journalistieke genres waarvan ze in Engeland mooie voorbeelden had gezien. Haar eerste boek Jagtlust, dat in 1998 verscheen, was ook een logisch gevolg van haar journalistieke werk. Ze beschrijft hierin een periode uit het leven van dichteres Fritzi ten Harmsen van Beek die samen met groep avant- gardistische kunstenaars, waaronder Remco Campert en Simon Vinkenoog, een wilde tijd beleefde in de door haar gekraakte villa Jagtlust. Eind 1999 nam Annejet van der Zijl ontslag bij HP/De Tijd om te gaan wer ken aan de biografie van Annie M.G.Schmidt. Op grond van correspon dentie, aangevuld met tientallen inter views en een schat aan nieuw materiaal reconstrueerde Annejet gedetailleerd en met veel gevoel voor de historische context het leven van Schmidt. Anna, het leven van Annie M.G.Schmidt werd door het publiek enthousiast ontvan gen en door de media over het alge meen positief besproken. De biografie werd genomineerd voor de Gouden Uil. Annejet van der Zijl werkt nu aan een nieuw boek, Sonny Boy. Het is het ver haal van een Surinaamse man en zijn Hollandse geliefde. Het boek behandelt de twee zwartste hoofdstukken van de Europese geschiedenis: de slavenhandel en de jodenvervolging. Want terwijl de grootmoeder van de hoofdpersoon zich mét veel moeite ontworstelde aan de eigendomsrechten van een joodse sla venhouder, waagt haar kleinzoon nog geen eeuw later zijn leven om joodse onderduikers te redden. AMAK Noordborgh loop Akersloot AKERSLOOT - In Akersloot wordt op zondag 26 september voor de twintigste maal de Amak Npprdborghloop gehouden met voor de atleten de mogelijkheid te kiezen voor de 5,10 of 15 kilometer en voor de jeugd het open kampioenschap van Akersloot over 1,2 en 5 kilometer. Het parcours van 5,10 en 15 kilometer gaat o.a. door het dorp Akersloot en door de Klaas Hoorn en Kijfpolder, langs het Alkmaardermeer. Ook dit jaar kunt u voorinschrijven via www.amak.myweb.nl Na-inschrijving bij Sporthal De Lelie en start aan de Rembrandtsingel in Akersloot. Kosten voorinschrijving 2,-, inschrijven op 26 september 3,- (Vanaf 16 jaar) Er is een aantrekkelijk prijzengeld beschik baar voor de heren senioren, heren veteranen en de dames. Starttijden: Jeugd 1 km om 10.00 uur, jeugd 2 km om 10.15 uur en de 5,10 en 15 km om 11.00 uur. Info: 0251-313738. De Bakkerij muzikaal CASTRICUM - Ook het aankomende weekend, 27 en 28 augustus, valt er weer genoeg te doen in jongerencen trum de Bakkerij. Vrijdag 27 augustus staat in het teken van een LadiesNight, of te wel een extreem vrouwvriendelijke avfrnd. Muzikaal wordt de avond ingevuld door de bands Forced Evolution (Hve dance muziek) en Sauna West (hot jlop from the dark corners of industrial Rotterdam West). De entree d@£e avond bedraagt 3 euro voor de hefen en 1,50 voor de dames. De dames krij gen tevens een gratis consumptiemun tje. Rockbands Zaterdag 28 augustus is gereserveerd voor een aantal rockbands, namelijk Souprun, Inspired en Mnemosyne. Souprun bestaat uit vijf meiden en is actief sinds twee jaar. Zelf omschrijven ze de muziek als pittige pop/broekrock. Inspired speelt rock en is 3 jaar geleden ontstaan uit een project van d;e Castricumse muziekschool. In die 3 jaar heeft men al de nodige live-ervaring opgedaan op diverse regionale poppo dia. Mnemosyne tehslotte komt uit de regio Haarlem. Deze half mannen, half vrouwenband brengt ritmische indie- rock ten gehore met een mix van emo en punk. Entree deze avond bedraagt 3 euro per persoon en komt volledig ten goede aan de optredende bands. Tevens staat er voor 2,3 en 4 september een groot festival gepland. Namen die hier al voor bekend zijn, zijn voor vrij dag 3 september The Ex (25 jaar puïïkj, Two Pin Din (ex-NoMeansNo en* ex- Dogfaced Herjnans) en Toztjzojc Zoundz (o.a. MindHurt, BugBom- berBoy en de RaaskalBomFukkerz) ejti voor zaterdag 4 september The Melomanics (live-disco), BlackBricks (local heroes) en LadyBooster (twee mans garage rock 'n roll). Meer infp over dit festival volgt. Jongerencentrum De Bakkerij is te vin den aan Bakkersplein 1 te Castricum. De zaal opent om 21.30 en is geopend tot 02.30 uur. Voor meer informatie: 0251-654877/ 679112. ''I t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10