OPEN DAG Beheer Openbare Ruimte en Brandweer Heiloo Actie zonnepanelen en zonneboilers Zaterdag 28 augustus 2004 inschrijving op energiemarkt Heiloo zorgvuldig met persoonsgegevens inwoners v^NTf Kom op 11 september naar het Rosendaal 2 Éfe ■MBM CT HEILOO mm wêêêêêêêm UITKIJKPOST - 25 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 4 pp IIHiSiiHnKitlS Sü BiiËiiiiËBHM Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brandweer Heiloo hebben de handen ineengeslagen en organiseren samen een open dag op zaterdag 11 september. Tij dens de open dag zijn er vanaf 11.00 uur tot 16.00 uur allerlei activiteiten voor jong en oud. De BOR en de brandweer willen op een ontspannen en educatieve manier laten zien welke werkzaamheden ze in het dorp uitvoeren en wat er aan materiaal en voorbereiding nodig is om dit werk te doen. Op deze dag zijn alle inwoners van Heiloo welkom. Heeft u altijd al eens een boom op willen zetten over de beste manier van snoeien met iemand van de bomenploeg of wilt u weten waarom de vrijwilligers in vuur en vlam staan voor het brand- weerwerk, kom dan op 11 september tussen 11.00 en 16.00 uur naar de open dag aan het Rosendaal 2. Wat is er te doen? Brandweer De Brandweer stelt de kazerne open, heeft al het materiaal uitgestald en geeft toelichting op de materialen en het werk van de brandweer. Ook zal er een activiteit zijn, waarbij volwas senen kunnen ervaren hoe de brandweer te werk gaat bij de bevrij ding van een persoon na een auto-ongeval. •BOR De medewerkers van de BOR brengen de verschillende disciplines en werk zaamheden onder de aandacht. De wijkteams, de bomenploeg, de veeg- ploeg, de wegenploeg, de rioleringsploeg en de medewerkers van de garage, de technische dienst, de begraafplaats, het Beestenboetje en de Afvalbrengplaats laten zien waar zij dagelijks mee bezig zijn. Daarnaast worden er demonstraties gegeven door de Huisvuilcentrale (ver werker van restafval), de Purva (verwerker van GFT-afval), Tardy (bewer king van het plantsoenafval met wormen), GP Groot (verwerker van o.a. niet-huishoudelijk afval) en de Vaop (ondersteunt de gemeente bij het inza melen, verwijderen en verwerken van papier en textiel). Raad en (raads)commissies Monumentencommissie Op woensdag 1 september a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 30 juni 2004 4. Bouwplannen: geen 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Open Monumentendag 2004 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A. van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Welstandscommissie Op maandag 30 augustus a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Voor iedere bezoeker is er een persoon lijk aandenken aan de Open dag. Wat dit is blijft nog een verrassing! Voor de kinderen De kinderen zullen uiteraard hun ogen uitkijken bij alle demonstraties tijdens de Open dag. Naast de demonstraties is er voor de kinderen een quiz uitgezet, die langs alle activiteiten leidt en waarbij onderweg vragen beantwoord moeten worden. Voor de inzending met de meeste goede antwoorden is er een spectaculaire prijs te winnen. De brand weer heeft een spel voor kinderen en daarnaast is er een springkussen, waar ze zich flink kunnen uitleven. Natuurlijk is er ook wat te snoepen: gratis popcorn en suikerspinnen. Kom op de fiets Het terrein van de BOR staat tijdens de Open dag vol met kramen en demon stratiemateriaal. Het is dus niet mogelijk om op het terrein zelf te parkeren en we willen u daarom vragen om op de fiets te komen. Komt u toch met de auto, dan kimt u parkeren langs de Kanaalweg (dit wordt met borden aangegeven). Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68 of Brandweer Heiloo, telefoon nummer (072) 535 68 50. De Milieudienst Regio Alkmaar (MRA) en de gemeente Alkmaar organiseren voor de inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer deze actie. Op 28 augustus a.s. kunt u als inwoner van Heiloo zonnepanelen en zonneboilers tegen een aantrekkelijke prijs aanschaffen op de energiemarkt bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 te Alkmaar. Bij de aanschaf van zonnepanelen kunt u gebruik maken van een gemeentelijke bijdrage en een subsidie van de provincie Noord-Holland. Gemeentelijke bijdrage Voor de inwoners van de gemeente Heiloo is voor een gelimiteerd aantal zonnepanelen en zonneboilers een extra bijdrage van de gemeente beschikbaar. Laat u over uw persoonlijke situatie informeren op de duurzame energiem arkt. Benut deze mooie aanbieding en reageer op tijd. Toewijzing van de extra gemeentebij drage vindt plaats op volg orde van inschrijving op de energiemarkt. Uiteraard bent u vrij in de keuze van leverancier en installateur. Dit dient u door te geven aan de heer E. van Tongeren van Besseling Installatie, tele foonnummer (072) 58 98 257. De afdeling Publiekszaken, onderdeel Burgerzaken, van de gemeente is onlangs - in een zogenaamde GBA- audit - gecontroleerd op de kwaliteit van de manier van werken en het beheer van de gegevens van de inwo ners. Ook is daarbij gelet op de mate van privacy en veiligheid die daarbij in acht wordt genomen. Uit het resultaat blijkt dat Heiloo aan alle eisen van de GBA-audit voldoet. Voor alle inwoners van Heiloo is het belangrijk dat de gemeente een goed beheer voert over hun gegevens. In de Gemeentelijke Basis Administratie wordt de administratieve levensloop van iedere inwoner verantwoord, van geboorte tot en met overlijden. De juist heid van de gegevens is dus van groot belang. Niet alleen aan het loket van mm MËsmm Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2. Notulen vergadering d.d. 16 augustus 2004 3. Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - E.J. Potgieterweg 40, plaatsen dakopbouw 5. Algemene zaken met betrekking tot de welstand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen ter inzage, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 27 augustus a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, maandag tot en met vrijdag 08.00- 12.00 uur en maandagavond 18.00-20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Burgerzaken als u een paspoort of rijbe wijs aanvraagt, maar ook voor andere afdelingen in het gemeentehuis die van dezelfde gegevens gebruik maken, zoals het Zorgloket en onderdeel Belastingen. Daarnaast worden deze persoonsgege vens doorgegeven aan instanties als de Belastingdienst, de Sociale Verzekerings bank en Pensioenfondsen. De gemeente wordt gecontroleerd op de manier waarop zij met de gegevens omgaan. Alle gemeenten zijn verplicht eens in de drie jaar een onderzoek te laten uit voeren door een onafhankelijk bureau op de kwaliteit van hun GBA. Daarbij wordt gecontroleerd of de persoonsge gevens van alle inwoners van de gemeente correct zijn opgenomen in de gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens. Daarnaast worden Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Boog 24 - plaatsen dakkapel op rechterdakvlak (reg.nr. 2004/0226) Slootenslaan 27 - bouwen twee recreatiewo ningen dubbele studio met bergingen (reg.nr. 2004/0295) Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een Cursusaanbod voor vrijwilligersorganisaties zie pagina 6 belangrijke punten met betrekking tot de processen en het beheer van de GBA getoetst: de procedures voor 'Back up herstel', 'Uitwijk' en 'Beveiliging'. Tevens wordt sinds 1 januari 2001 als verplicht onderdeel in de GBA-audit de kwaliteit van de getroffen maatregelen en voorzieningen in het kader van de privacybescherming getoetst. Hiervoor is een privacy-reglement vastgesteld en procedures om bijvoorbeeld het recht van inwoners op inzage en geheimhou ding van hun persoonsgegevens te garanderen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Publiekszaken, telefoon nummer (072) 535 67 20. afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen: Kennemerstraatweg 81 - bouw garage met overkapping Kennemerstraatweg 185 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 26 augustus 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse gel dende bestemmingsplanvoorschriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar Waarom een zonnepaneel of een zonneboiler? Nederland ontvangt elk jaar een hoe veelheid zonnestraling die overeenkomt met ruim 500 maal ons jaarlijkse elektri citeitsverbruik en ruim 60 maal onze totale energiebehoefte. Door gebruik te maken van zonnepanelen kunt u zon licht benutten om zelf stroom op te wekken.Zo verlaagt u uw energiereke ning én draagt u bij aan het milieu. Bovendien kunnen de panelen een voudig op zowel een schuin als op een plat dak worden gemonteerd. Een zonneboiler verwarmt koud leiding water zoals u gewend bent van uw huidige warmwatertoestel. Dit water wordt verwarmd door zonlicht via een zonnecollector waar het koude water wordt doorgevoerd. De zon verwarmt het water tot maximaal 80 °C. Het warme water wordt opgeslagen in een boilervat en zo nodig naverwarmd door de CV-ketel. Met de zonneboiler kunt u de helft besparen op het energieverbruik voor warm water. Actievoorwaarden Er is keuze uit twee systemen van zon necellen van elk 510 Wattpiek. Dankzij de subsidie van de provincie Noord-Hol land van 1.147 per systeem en de gemeentelijk bijdrage van 127,00 betalen de eerste 27 aanvragers uit Heiloo 50% van de aanbiedingsprijs. Voor zonneboilers bedraagt de provin ciale bijdrage 400,00. Voor de eerste 10 aanvragers is een gemeentelijke stimuleringsbijdrage van 150,00 beschikbaar. De financiële bijdrage is eenmalig per huishouden. Ook andere aanbieders kunnen gebruik maken van de financiële ondersteuning. Ter wille van het vaststellen van de juiste volg orde dienen aanbiedingen door anderen wel bij Besseling Installatie te worden gemeld. Profiteer nu van de voordelen U kunt zich inschrijven voor de actie op de energiemarkt 28 augustus a.s. van 10.00 tot 16.00 bij Besseling Installatie aan de Havinghastraat 22 op het bedrij venterrein Viaanse molen in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie over zonne panelen, zonneboilers of de actie kunt u contact opnemen met de heer T. Tuinman van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 56 of e-mail ttuinman@alkmaar.nl. Of surf naar www.bessehng.nl voren brengen bij het college van burge meester en wethouders van Heiloo, Postbus 1, 1850 AA Heiloo. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het perceel: - Heerenweg 162 Ter inzage De uitritvergunningen met de bijhorende stukken liggen ter inzage in het gemeente huis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Procedure Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afde ling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de vergun ning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Indienen van bezwaren Als u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingeni eursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Bergeonstraat 15 - vergroten berging reg.nr. 2004/0285) Breedelaan 36 - vergroten woning met dakopbouw (reg.nr. 2004/0175) De Sonneveld 132 - bouwen berging (reg.nr. 2004/0220) De Sonneveld 132 - vergroten woning gewijz. uitvoeren vergunning 1994/087 (reg.nr. 2003/0397) De Vang 21 - veranderen woning plaatsen raamkozijn in voorgevel (reg.nr. 2004/0267) De Waard 99 - vergroten woning met woon kamer en bijkeuken (reg.nr. 2004/0111) Lees verder op pagina 6 mm nifl m Alarmnummer: 112 a i Brandweer: Politie: 072 5644444 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contac iaSSSsaSt Sm mi

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4