\<vd© Jeugd Clubkampioenschap TV Heiloo Burgemeester schrijft media open brief Afsluiting plan Bredero Jeugdclubkampioenschappen TV Het Vennewater Jeugdclubkampioenschappen gespeeld bij TV Limmen Zomertentoonstelling bij Abdijkaarsen Volop actie bij Double Stars Reddend zwemmen bij jeugdvisclub Samen Beet UITKIJKPOST - 25 AUGUSTUS 2004 - PAGINA 8 Start klaverjasseizoen HEILOO - Op maandag 31 augustus start bij EHK de jaarlijkse klaverjas- competities. Vanaf 19.30 uur is de zaal open en zijn er bestuursleden aanwezig om u als nieuw lid te verwelkomen. Om 20.00 beginnen' de wedstrijden die om 22.15 uur ten einde zijn. Wilt u een keertje mee spelen, dan bent u welkom. HEILOO - Afgelopen week is er op het park van TV Heiloo tussen de jeugd weer gestreden om het felbegeerde clubkampioenschap. Met iets meer inschrijvingen dan 2003, ging het toer nooi zaterdag 14 augustus van start. Na vorig jaar de hitte te hebben doorstaan tijdens het toernooi, hielden de spelers het nu iets koeler. Tijdens het gehele toernooi bleef het goed tennisweer met een korte storing op vrijdag. Gelukkig konden alle partijen in alle poules wor den afgewerkt, zodat zaterdag 20 augustus de finales gespeeld konden worden. Alleen de finale van het gemengd dubbel t/m 16 jaar en de jon gens dubbel t/m 17 jaar werd op de vrij dag gespeeld. Het gemengd dubbel werd een over winning voor broer en zus, Matthijs en Rosalie Pronk. Hadden ze in de poule wedstrijd nog van Luke Zoon en Anna Rootjes verloren, in de finale maakten ze dit weer goed door overtuigend met 6-1, 6-0 van ze te winnen. Matthijs moest toen nog een keer aantreden, want hij stond samen met Bram Beernink ook nog in de jongens dubbel finale tegen Sebastiaan Kho en Mare Algra. Ook dit keer kwam Matthijs, samen nu met Bram, als winnaar uit de strijd met de set standen 6-1 en 6-4. Zaterdag mocht Matthijs weer aantre den in de jongens enkel. Een herhaling van vorig jaar. Want ook dit jaar stond hij weer tegenover Joris Zoon, die zijn titel verdedigde. Vorig jaar was het een spannende en langdurige strijd in de hitte. Dit jaar werden ze in het begin nog geplaagd door een fikse regenbui. En het leek weer een lange partij te worden. Maar Joris trok de wedstrijd toch nog redelijk snel naar zich toe. Matthijs kwam nog goed terug in de tweede set naar 5-5, maar redde het toch niet in de laatste twee games. Joris Zoon prolongeerde zijn titel en is jeugd clubkampioen 2004 van TV Heiloo. Bij de meisjes was het dit jaar een fami lie onderonsje in zowel de meisjes enkel t/m 17 finale als de meisjes dub bel t/m 17 finale. De nichtjes Emma Driehuis en Annelot Jansen moesten in de dubbel tegen hun andere nichtjes Sophie Hafkamp en Anna Rootjes. Ondanks dat ze familie waren gaven de dames elkaar niets cadeau. Na een spannende driesetter wonnen uiteinde lijk Emma en Annelot. Hierna moesten Emma en Anna nog tegen elkaar in de enkel. Ook hier geen cadeautjes. Anna won de le set (6-3), maar kon de 2e niet naar zich toe trek ken (2-6). De beslissing moest dus in een 3e set vallen. Die eindigde in een 7- 5 overwinning voor Anna. Na een mooie partij kon Anna Rootjes, pas 12 jaar, zichzelf jeugd clubkampioene 2004 van TV Heiloo noemen. Alle winnaars: Dubbel t/m 8 jaar: 1 Britt Bennink+Frances Smit, 2 Paul van Schaijck+Rutger Poelakker. Meisjes enkel t/m 8 jaar: 1 Frances Smit, 2 Britt Bennink. Jongens enkel t/m 8 jaar: 1 Joey Kramer, 2 Rutger Poelakker. Meisjes enkel t/m 11 jaar: 1 Gaby van Schaijck, 2 Chantal van Meggelen. Meisjes dubbel t/m 11 jaar: 1 Chantal van Meggelen+Gaby van Schaijck, 2 Isabella Poelakker+Maxime Boekei. Meisjes enkel t/m 13 jaar: 1 Safiera Kho, 2 Manon Kosters. Meisjes dubbel t/m 13 jaar: 1 Safiera Kho+Manon Kosters, 2 Pauline Hekker+Isabella Poelakker. Meisjes enkel t/m 16 jaar 1 Anna Rootjes, 2 Emma Driehuis. Meisjes dubbel t/m 16 jaar 1 Emma Driehuis+Annelot Jansen, 2 Sophie Hafkamp+Anna Rootjes. Gemengd dubbel t/m 16 jaar 1 Rosalie Pronk+Matthijs Pronk, 2 Anna Rootjes+Luke Zoon. Jongens enkel t/m 11 jaar: 1 Melle van Vliet, 2 Martijn Linck. Jongens dubbel t/m 11 jaar 1 Mike Slot+Martijn Linck, 2 Melle van Vliet+Olaf Eldermans. Jongens enkel t/m 14 jaar: A poule: 1 Luke Zoon, 2 Viktor Rotteveel. Jongens enkel t/m 14 jaar: B poule 1 StephanToby, 2 Derek van Ginkel. Jongens dubbel t/m 14 jaar: 1 Jeffrey van Leeuwen+Luke Zoon, 2 Thijs Algra+Frank Admiraal. Jongens enkel t/m 17 jaar A poule 1 Joris Zoon, 2 Matthijs Pronk. Jongens enkel t/m 17jaar B poule 1 Eric van der Sluis, 2 Patrick van Meggelen. Jongens dubbel t/m 17 jaar 1 Bram Beernink+Matthijs Pronk 2 Sebastiaan Kho+Marc Algra. De sportiviteitsprijs ging naar Brenda Helms, voor haar enthousiasme tijdens het toernooi. En de aanmoedigingsprijs ging naar Daphne vdn Hoven, omdat ze net niet in de halve finale van de mini's kwam. De nieuwe jeugd clubkampioenen 2004, Joris Zoon en Anna Rootjes. Karate, een sport voor jong en oud HEILOO - Karate is een sport voor jong en oud. Met karate wordt het hele lichaam gebruikt en door het beoefe nen van karate verbetert de conditie, lenigheid en motoriek. Funakoshi is een vereniging die al ruim 30 jaar bestaat en is met 300 leden een van de grotere karateverenigingen in Nederl and. Wilt u zelf een keer ervaren hoe leuk en inspannend karate is, kom dan een keer meetrainen. De eerste keer dat u traint is gratis en een karatepak is niet noodzakelijk. Wilt u alleen komen kijken, dan is dat uiteraard ook moge lijk. Er wordt lesgegeven op zaterdag in de gymzaal aan de Kerkakkers te Heiloo. De lessen starten vanaf 28 augustus. Wilt u meer informatie, dan kunt u contact opnemen met Fons Kraakman, tel. (072-5618093; lesgever Heiloo, Johan Doesburg, tel. 072-5616979; hoofdtrainer Funakoshi. Spelregels inleveren sportkopij Nu de zomervakantie weer ten einde is en de diverse sportclubs hun acti viteiten weer aanvangen, ontvangt de redactie van de Uitkijkpost weer veel post met uitslagen, wedstrijdverslagen etc. De redactieleden doen hun uiter ste best om zoveel mogelijk berichten een plaatsje op deze pagina te geven. Door het ruime aanbod zal dit echter niet altijd mogelijk zijn, hiervoor vra gen wij uw begrip. Nog een spelregel wat betreft het aanleveren van de ver slagen is dat eventuele uitslagen ACHTER ELKAAR DOOR dienen te worden vermeld, dus niet in allerlei prachtig opgemaakte rijtjes, kolom men etc. Hoewel het er netjes en overzichtelijk uit ziet moet de redac tie deze rijtjes helaas weer ontdoen van alle tabs en spaties, omdat de ruimte nu eenmaal dermate beperkt is dat er geen complete kolommen met uitslagen gevuld kunnen worden en omdat de tekst verspringt bij het overzetten van de tekst naar 'kran tenstroken'. Gevolg is dat de tekst over het scherm gaat zweven en de kolommen gaan verspringen. Geen fraai gezicht dus. Omdat het voor de redactie ondoenlijk is alle verslagen te ontdoen van deze rijtjes en kolom men verzoeken wij u de tekst gewoon in Word, achter elkaar doorgetypt, aan te leveren. Tekst die wel uitslagen met kolommen bevat leggen wij voor taan terzijde! Zonde van uw moeite dus of kans dat de tekst zonder uitsla gen geplaatst wordt! Let dus even op met het aanleveren van sportkopij! De redactie. Bridgen in 't Oosthonk HEILOO - Het bridgeseizoen voor bridgeclub het Oosterpark staat weer voor de deur. De start is op woensdag 8 september aanvang 19.45 uur. Om met complete lijnen van twaalf koppels te kunnen spelen, kunnen zich nog enkele paren aanmelden, ook zij die de bridge- kunst pas meester zijn en hun kennis in clubverband in de praktijk willen bren gen. U zult versteld staan van de pretti ge sfeer in het Oosthonk:, waar men op een heerlijk relaxte manier het spel kan spelen. Aarzel dus niet en bel snel. Aanmelden van nieuw leden bij Aad Brugman, tel. 072-5334841 of Ria Hogeslag, tel. 5332199. BERGEN - Burgemeester De Winter van de gemeente Bergen heeft naar aanleiding van het uitlekken van een brief van de fractievoorzitters, waarin onder meer het functioneren van de burgemeester aan de kaak werd gesteld, een open brief geschreven aan de diverse media. Hij wil daarmee een einde maken aan de onrust over het 'hoe te besturen van de gemeente'. Een vertrouwelijk stuk belandde onlangs in de Alkmaarse Courant, waarin de bur gemeester hevig werd bekritiseerd. Hieronder vindt u de complete brief van de heer De Winter afgedrukt: Geachte fractievoorzitters, Ik betreur het uitlekken van de brief die u mij heeft gestuurd, waarover onlangs in de Alkmaarsche Courant is bericht. Niet omdat de burgers van Bergen niet mogen weten dat u kritisch bent ten opzichte van uw burge meester, maar omdat hiermee veel onrust is ontstaan. Onrust die zeker na het aftreden van de wethouders aan het begin van deze zomer ongewenst is. bespreken. Begin volgende week kan dan een gesprek met de Commissaris van de Koningin plaatsvinden over de uitkomst van dit gesprek. Om spoedige voortgang te garanderen heb ik bij het kabinet tijd voor dit gesprek gereser veerd. Deze week bespreekt u met de gemeenteraad hoe de nieuwe wethou- dersploeg wordt samengesteld. Naar ik hoop komt u vanavond tot overeen stemming en kan op de eerste raads vergadering na de zomer, op 31 augustus, deze nieuwe ploeg worden geïnstalleerd. In deze raadsvergadering moet mijns inziens ook duidelijkheid zijn over de samenwerking tussen de burgemeester en de gemeenteraad. Sinds de formele fusie tussen Bergen, Egmönd en Schoorl in 2001, zijn wij bezig geweest met het dienen van 'het algemeen Bergens belang'. Wij (bestuur en gemeenteraad) zijn het niet altijd eens geweest, maar dat hoort bij democratie. Op dit moment is de afspraak om op 26 augustus de inhoud van de brief en de toekomstige samenwerking tussen bur gemeester en de gemeenteraad te bespreken. In de huidige situatie vind ik dit onverantwoord. Er moet zo snel mogelijk duidelijkheid komen over het Hoogachtend bestuur van onze gemeente. Ik nodig u dan ook uit om voor het einde van deze week onze meningsverschillen te Nu is het zaak om het oude Bergen, Egmond en Schoorl en de individuele en politieke belangen achter ons te laten en eindelijk als de nieuwe gemeente Bergen aan de slag te gaan. Paul de Winter Burgemeester Gemeente Bergen. De trotse kampioenen van TV Limmen. LIMMEN - In de week van 15 t/m 20 augustus heeft tennis vereniging Limmen de clubkampioenschappen voor de jeugd gehouden. De hele week waren de weer goden goed gestemd beh'alve op vrijdag, de dag waarop vele finalepartijen gespeeld moesten wor den. De jeugdcommissie besloot om deze dag de partijen binnen verder te spelen onder gewijzigde spelregels.Veel lol was er tijdens het tennis, spijker broekhangen, tafeltennis, pannenkoe ken eten, klimmen in Berg en Bal en op de laatste dag een barbecue, tombola en DJ Ferry Zomerdijk verzorgde het discogebeuren. De organisatie kijkt met een tevreden gevoel terug op een geslaagde, sportieve tennisweek met als clubkampioenen Bas Schijf, voor het tweede jaar, bij de jongens en Rianne Zonneveld bij de meisjes. Uitslagen: ME t/m 10:1.Roos Witkamp, 2. Yvanka Droog, 3. Sohpie v.d. Berg. ME t/m 12:1. Manon Zeeman, 2. Rosa Min, 3. Josien Schoorl. ME t/ m 17: 1 Rianne Zonneveld, 2. Brit Beers. MD t/m 10: 1. Laura de HaanMaxime Groot, 2. Yvanka Droog/Silvie Kaandorp, 3. Amy Kerssens/ Franke de Haan. MD t/m 12: 1. Anne Metselaar/ Rosa Min, 2.Janine Pirovano/ Josien Schoorl, 3. Roos Witkamp/ Nikki Admiraal. MD t/m 17: 1. Britt Beers/ Manon Zeeman, JE t/m 8: Ï.Paul Bos, 2. Sam Groot, 3. Martijn Krook. JE t/m 10: 1. Tom Brandjes, 2. Bram Bos, 3. Tom Beentjes. JE t/m 12: 1. Tom v.Leen, 2.Robbin Suiker, 3.Thijs Beentjes. JE t/m 14: 1. Mike Ruiter, 2. Remco Schoorl, 3. Tim v.d. Lei. JE t/m 17:1. Bas Schijf, 2. Maurice Tym. JD t/m 8: 1. Maurice Rijs/Sam Groot, 2. Rico Kleef/Martijn Krook. JD t/m 10:1. Bram BosTom Brandjes, 2. Tom Beentjes/ Paul Bos, 3. Rick Kaptein/ Edwin Balke. JD t/m 12: Ï.Tom van Leen/Niels Krom, 2. Pieter Nijman/Steven Kaandorp, 3.Teun Metselaar/Laurens Duin. JD t/ml4:1. Mike Ruiter/Remco Schoorl, 2. Thijs Witkamp/Tim v.d. Lei, 3. Lennart v.d. Sande/ Jesse Melkert. JD t/m 17:1. Maurice Tym/Nick van Leen, 2.Bas Schijf/Rik Seignette. HEILOO - Afgelopen week heeft de jeugd van TV het Vennewater gestre den om de clubkampioenschappen 2004. Het thema was de Olympische Spelen en op zondag 15 augustus begonnen 115 deelnemers onder prima weersomstandigheden. Deze hielden aan tot woensdag; daarna vielen er forse buien met soms harde windvla gen. De jeugd liet zich daar echter niet door uit het veld slaan en speelde moe dig verder op de nieuwe all-weather banen, die nu ook voorzien zijn van een prima drainagesysteem. Zaterdag 21 augustus werden onder begeleiding van scheidsrechters de finales gespeeld. Dit jaar werd bij de meisjes tot 17 jaar Laura Jansen verrassend clubkampioen en bij de jongens won Tjeerd Meijer voor de derde opeenvolgende keer de wisselbeker. Alle eerste en tweede prijswinnaars werden gehuldigd met bloemen en een medaille en gingen op de foto met een echte lauwerkrans. De uitslagen: Mini j.enkel: 1. Thomas Ouwejan 2. Luuk op de Weegh. Mini m.enkel: 1. Marisha Rouwenhoff 2. Sophie Singeling. Mini j.dubbel: 1. Thomas Ouwejan en Joris Kramer, 2. Stefan Smit en Luuk op de Weegh. Mini mix: 1. Linn Melgers en Joris Kramer, 2. Fleur Wijffels en Thomas Ouwejan. ME10: 1. Jaimily Slootman 2. Nicole Broers. JE10: 1. Max van Gelder 2. Sander Ouwejan. MD10: 1. Nicole Broers en Irene Roemer 2. Laura McGarry en Lisa Morsch. JD10 1. Max van Gelder en Mitchell Zwart 2. Sander Ouwejan en Jeroen Tesselaar. GD10: 1. Dominique van den Burg en Sander Ouwejan 2. Jetske Littooy en Jeroen Tesselaar. ME12: 1. Rieneke Veldstra 2. Armelle van den Burg JE12: 1. Tim van Gelder 2. Frank Sengers. MD 12:1. Lisanne McGarry en Evelien Hart 2. Jetske Littooy en Roos Levering. JD12: Joep Brouwer en Tim van Gelder 2. David Ibink en Rong Zwemmer. GD12: 1. Armelle van den Burg en Brian de Lange 2. Nienke van der Werf en Daan van der Werf. ME14: 1. Dorith Zandhuis 2. Viola de Boer. JE14: 1. Sander Kok 2. Patrick Goede. MD14: 1. Roos de Haan en Viola de Boer 2. Jorien Meijer en Lisanne de Jong. JD14 1. Tim Ibink en Sander Kok 2. Floris Stokman en Patrick Goede. GD 14: 1. Viola de Boer en Daan Tesselaar 2. Leonie van de Kamer en Daan Laan. ME16: 1. Laura Jansen 2. Cheryl Hemmer JE16: 1. Tjeerd Meijer 2. Auke Puyt. MD 16: 1. Laura Jansen en Cheryl Hemmer 2. Lieke de Jong en Fleur Zwemmer. JD16: 1. Tjeerd Meijer en Auke Puyt 2. Koen Hoijtink en Daniel Ibink. GD16:1. Joya Imhasly en Tjeerd Meijer 2. Laura Jansen en Daniel Ibink. Oranje Wit zoekt leden en trainer LIMMEN - Oranje Wit zoekt voor haar recreantengroep een trainer/trainster, die eventueel om de week beschikbaar is. Bij de oudere jeugd komt een meis jesteam uit in de competitie en bij de mini's zal in het begin van het seizoen gekeken worden wie er competitie gaan spelen. Alle teams kunnen nog wat ver sterking gebruiken. Iedereen wordt uit genodigd om eens een aantal trainingen mee te draaien om de sfeer te proeven. Donderdag 26 augustus start de buiten training om 19.30 uur op het Koekoeksveld aan de Westerweg, duur een uur. Donderdag 2 september beginnen de trainingen in sporthal de Enterij. Voor meer informatie kunt u bellen met Gerda Burgering, tel. 072-5053612. EGMOND - Na vele jaren van inten sief samenwerken, vechten, slopen, bouwen en overlast is de afsluiting van het plan Bredero.aanstaande. De werk zaamheden in de buurt worden afge rond met nog een tweetal reguliere zaken. Het zorgen voor de bestrating in de omgeving en het realiseren van een plantsoen midden in het plan. De Woningstichting Egmond wil er nog iets aan toevoegen. Hoewel de mede werkers er niet op vooruit willen lopen is wel duidelijk dat gekozen wordt voor een element.. In de buurt ontbreekt het daar namelijk nog aan. De Woningstichting Egmond heeft op meerdere plekken in de Egmonden dit al gerealiseerd en wil deze traditie graag voortzetten. Wie nieuwsgierig is mag langskomen. De Woningstichting zorgt voor een buurtbarbecue, waar u eveneens voor bent uitgenodigd. Een en ander vindt plaats aan het plantsoen tussen de Prins Clausstraat en de Wilhelminastraat te Egmond aan Zee. op vrijdagmiddag 20 augustus, tus sen 16.00 en 20.00 uur. De officiële han deling, die te maken heeft met vrijheid, met de zee en het past bij Egmond vindt om 16.30 uur plaats. Door wie is nog even een verrassing. Plan Bredero is zo goed als klaar. EGMOND - In de tentoonstellingsruimte van Abdijkaarsen teEgmond-Binnen is nog t/m 4 september de zomertentoonstelling Drie Egmonders te zien ge verftoetsen gaat Frans heel direct op zijn thema's af. Landschappen, bloe- Rondwandeling St. Historisch Egmond EGMOND - Op zondag 29 augustus houdt de Stichting Historisch Egmond weer een rondwandeling door Egmond aan den Hoef. Onder leiding van een deskundige gids wandelt u door het oude gedeelte van Egmond aan den Hoef waarbij stil wordt gestaan bij oude panden en bijzondere plekjes. De gids geeft tekst en uitleg en beant woordt uw vragen. Aan het eind van de rondwandeling gaan we naar de funda menten van het oude slot. Al dwalend over de restanten kunt u zich zelf een indruk vormen over dit eens machtige kasteel. Na de rondleiding kunt u tevens de expositie over de 100-jarige muziekver eniging Lamoraal van Egmont bekij ken. De expositie laat tal van voorwer pen, instrumenten, foto's, partituren en ander archiefmateriaal zien. Tevens is er een videopresentatie met oude beel den van optredens. Wellicht ziet u uzelf hier terug Deelname aan de rondwandelingen kost 2,- voor volwassenen en 1,- voor kinderen tot 12 jaar. Verzamel punt is het bezoekerscentrum van de Stichting Historisch Egmond aan de Slotweg 46 te Egmond aan den Hoef. Aanvang van de rondwandeling is om 14.00 uur. Meditatief moment in Slotkapel EGMOND - Zondagavond 29 augustus zal in de prachtige ambiance van de Slotkapel in Egmond aan den Hoef een meditatief moment plaatsvinden. Deze avond, met als thema Eb en Vloed, zal omlijst zijn met poëzie en muziek. Giselle van der Vorst-Ecury zal gedich ten voordragen en ingaan op de histo rie van de Slotkapel. De uit Egmond afkomstige hoornist Alex Thyssen zal samen met Wim Noteboom (piano) een prachtig werk vertolken van de Russische componist Alexandre Glazounov en dit alles zal opgefleurd worden door natuurarrangementen van Ans Zwart. De Slotkapel zal vanaf 19.30 uur open zijn en de avond begint om 20.00 uur. De toegang is vrij en na afloop kunt u gebruik maken van een kopje koffie. Een mooi moment om de allerdaagse zorgen te vergeten! Open dagen bij De creatieve Tuinkamer EGMOND - Op 26,27 en 28 augustus zijn er bij de creatieve Tuinkamer weer drie gezellige open dagen. Tijdens deze dagen staan er weer vele workshopthe ma's tentoongesteld, dit in het teken van het najaar. Om er een paar te noe men, de heksenbezemvogel, de vuur- korf, de herfstkrans, de ijzeren pom poen, herfstschikking en najaarschik king, oogstkrans, oogstmaand en natuurlijk nog veel meer! Er zijn mooie creaties te verkrijgen met verse hortensia, bessen, pompoenen, kalebassen, hop enzovoorts. Ook is de Tuinkamer geheel aangepast aan het komende seizoen, en zijn er weer mooie huis- en tuindecoraties te ver krijgen, dit met een klein voorproefje naar de feestdagen. Nieuw is onder meer een collectie serviesgoed van Villeroy Boch, wat natuurlijk heel leuk is om je eigen collectie mee uit te breiden, maar ook om cadeau te geven, dit vanwege het zeer aantrekkelijke prijskaartje. Ben je ook nieuwsgierig geworden naar de herfstcreaties, en de leuke artikelen neem dan een kijkje bij eigenaresse Diana Sprenkeling van de Creatieve Tuinkamer, Anna van Burenlaan 102 (achter) te Egmond aan den Hoef, tel. 072-5064637. Agenda: zondag 12 september, tweede handskinderkleding (merk), verkoop in de creatieve Tuinkamer vanlO.OO tot 17.00 uur; 28,29 en 30 oktober, open dag onder andere kerstthema's en cadeau artikelen van 10.00 tot 16.30 uur. HEILOO - Afgelopen weekend stond het bij Double Stars bol van de acti viteiten. In het kader van het 15-jarig bestaan werden zang- en danstalent gedemonstreerd, was er een groot springkussen en werd een ouderwetse derby tussen BSC Heiloo '89 en Foresters '89 gespeeld. Uiteraard wer den ook de 'normale' wedstrijden gewoon gehouden, waarvan hier de uit slagen: Honkbal: Senl-Cromtigersl 5-4, Sen2-DVH1 5-10, FlyingPetrels-Pupl 7-9 en 7-5. Softbal: Damesl-TYBBl 2-2, Dames2- Alcmaria5 10-15, Dames3-Koedijkl 23- 2, TYBB2-Herenl 2-14, Heren2- Heren3 15-13, Heren4-Alcmarial 3-19, Pirates-Peanuts 15-18 en 11-21. Schilderijen, aquarellen en tekeningen van Cees Broersen, Frans Groothuizen en Annemarie Kuster vullen de wan den van deze mooie lichte expositie ruimte. Het kleurrijke, speelse en fantasievolle werk van Annemarie Kuster geeft de bezoeker de gelegenheid zelf met eigen fantasie in deze schilderijen rond te dwalen. Met stevige composities en vromen in diverse gebruikte materialen ontstaan de schilderijen van Annemarie. Opvallend is de heel eigen benadering van haar onderwerpen. Bij Frans Groothuizen gaat het vooral om de kleur en de werking van de kleur. Als echte vrije colorist die niet bang is voor soms felle contrasten gaat hij zijn doeken te lijf. Met losse zwieri- men, strandgezichten zijn een geliefd onderwerp van deze Egmondse fau- vistische schilder. De derde Egmonder is Cees Broersen met acrylschilderijen, aquarellen en tekeningen. Bij dit werk gaat het voor al om het pakken van sfeer en stilte van het onderwerp. Vooral in de tekeningen komt dor de grijze tonen het intieme van de landschappen goed tot zijn recht. Drie Egmonders is een verras sende tentoonstelling met veel variatie in stijl en onderwerpkeuze. Abdij kaar sen vindt u aan de Vennewatersweg 27, Egmond-Binnen. Meer info: www. abdijkaarsen.nl. Open: maandag t/m zaterdag van 10.30 tot 16.30 uur. Dagschaak voor 50-plussers HEILOO - Donderdag 2 september kunnen de enthousiaste schakers onder de 50-plussers weer in het Trefpunt aan de bak. Elke donderdag kunnen zij dan vanaf 13.30 uur terecht om hun weke lijkse partij schaak te spelen. In de eer ste periode die loopt van september tot en met december wordt er een compe titie gespeeld waarbij getracht wordt schakers van gelijke sterkte zoveel mogelijk tegen elkaar in te delen. U bent echter niet verplicht elke donder dagmiddag te verschijnen. Kunt u een of meerdere donderdagmiddagen niet spelen, dan is dit voor de wedstrijdlei der geen enkel probleem. Als u tijdig bericht dat u niet kunt komen, dan laat de wedstrijdleider u uit het program ma. Deelname kost 16,- per periode van vier maanden. Na het afsluiten van de eerste periode in december begint u in januari met een schone lei. Ook deze periode duurt vier maanden. Wilt u meer weten, bel dan naar R Folkertsma tel. 072-5335821, of kom donderdag 2 september tussen 13.15 en 13.30 uur langs in het Trefpunt. Wandelen met de AMAK AKERSLOOT - Op zondag 29 augustus wandelt de wandelafdeling van de Akersloter Marathon Klub een gedeelte van de West-Friesche omringdijk, afstand 28,5 km en loopt van Alkmaar- Noord naar Schagen. De terugreis is per trein. Vertrek om 8.30 uur vanaf het Kruispunt Strammerzoom naar het sta tion Alkmaar-Noord. De wandeling gaat via Koedijk, Schoorl, en St.Maarten naar Schagen. De eerste stop is in Schoorl op 11 km en de tweede in St.Maarten op 23,5 km. Belangstellenden zijn welkom. Info: 0251-313886 of 310272. ".KOPS BV De oudgedienden van BSC Heiloo '89 en Foresters nende wedstrijd van. (foto MSP) 89 maakten er een span- LIMMEN - Voor alle leden van jeugd visclub Samen Beet te Limmen is er op zaterdag 28 augusfus om 19.30 uur een demonstratie en kennismaking met jeugdreddingszwemmen. Twee ervaren instructeurs van de reddingsbrigade van Wijk aan Zee zullen dan de begin selen van het reddingszwemmen laten zien. In het zwembad Dampegeest aan de Vaartkant 44a te Limmen zijn de toegang en deelname gratis. Wanneer je dat wilt mag je zelf ook het water in om de oefeningen te doen, dus zwembroek aan en handdoek mee. Zorg ook voor goede kleding voor als het minder mooi weer is. Het reddingszwemmen is voor ieder een die aan of op het water vertoeft een belangrijke vaardigheid. Een ongeluk schuilt in een klein hoekje en als jij als vissertje iemands leven kunt redden is dat natuurlijk een geweldige ervaring! Dus komt allemaal naar het zwembad, kom op tijd en neem je zwemspullen mee. Ouders zijn welkom, maar wel op het terras blijven zodat de kinderen niet worden afgeleid! Voor informatie kun je bellen met Peter, 06-13540803, tussen 19.00 en 20.00 uur. Als je met deze basiskennis making verder wilt, kun je dit doen bij de reddingsbrigade Castricum, tel. 0251-650096, die vanaf begin oktober oefenen in zwembad de Witte Brug in Castricum. Nieuwe leden zijn daar altijd welkom! sport" expo WWW. Nieuwe wethouders voor college Bergen BERGEN - De fracties van het CDA, Gemeentebelangen, PvdA en D'66, zullen samen de wethouders leveren voor het nieuw te vormen college van B&W van Bergen. De fracties zullen elk met een voordracht komen van twee kandidaten. De VVD zal geen kandidaten leveren, omdat de kans bestaat dat zittende wethouders terug keren in het nieuwe college. Dit betekent dat de wethouders in de gemeenteraadsvergadering van 31 augustus in een open procedure geko zen zullen gaan worden. Een dergelijke procedure doet recht aan de nieuwe dualistische werkwijze en voorkomt daarmee uitdrukkelijk achterkamertjes politiek. De fracties hebben zich ingespannen om het nieuwe college met een aantal richtlijnen op pad te sturen. Zo zal er onder andere gewerkt gaan worden op basis van het vastgestelde raadspro- gramma, zijn de kandidaten geselec teerd op hun communicatieve vermo gens naar bevolking, gemeenteraad en ambtelijke organisaties en dienen zij in staat te zijn om als teamspeler op een goede wijze aan politiek en bestuurlijk management vorm te geven. CDA, Gemeentebelangen, PvdA en D66 kiezen er nadrukkelijk voor om op 31 augustus een einde te maken aan de bestuurlijke impasse in de gemeente Bergen. Biljartclub 't Treffertje HEILOO - De competitie bij Biljartclub 't Treffertje begint niet zoals eerder vermeldt op 6 september, maar op 30 augustus. Nieuws rond GMOND v

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8