Gerrit Zeeman 25 jaar bij Stichting Ouderenwerk Heiloo Bedevaartsoord viert 100 jaar na heropleving Zware regenval zorgt voor overlast in regio Muil Sinnige's Fruit munt uit! 6 HOPMAN BRINK Een nieuw bedrijf adverteren A P E L L A i zakelijk 99 BORDEN De PvdA raads fractie legt verantwoording af aan de Burgers van Heiloo. BOSS (072)5351000 Zaterdag Uitmarkt Bijzonder jubileumjaar 2005 Onze Lieve Vrouw ter Nood Lees verder op pagina 16 Th- Proms of Heiloo laaf oude tijden herleven met The Cats! Kip in per stuk 098 braadzak vol sap sinaasappelen 3 kilo 2,99 Nieuwe oogst Handappelen Alkemene of Delba 3 kilo 2,99 Honingzoete "muskaat" Druiven 3 pond 2,50 Magere kilo Runderlappen Filet Americain 0.98 LeverPekelvlees 1.78 Runderrollade €1.49 MAKELAARS ERA' Uw huis? Ons ERA Koper Ibh Garantie Plan® Ambachtelijke slagerij Wf'v s K Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Een goed begin is het halve werk, zeker als dat voordelig kan. Informeer daarom naar ons STARTERSPAKKEl Openingstijden kantoor mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) M m HEILOO - Met een receptie in het Trefpunt, door zijn bestuur aangebo den, viert donderdag 16 september van 16.00 tot 18.00 uur Gerrit Zeeman, dat Jiij 25 jaar geleden in Heiloo betrokken raakte bij het welzijnswerk voor oude ren. De laatste twaalf jaar als directeur van de Stichting Ouderenwerk Heiloo. „Als je het ergens naar je zin hebt, je werkt met een enthousiast en gemoti veerd team en je vindt nog dagelijks uitdagingen in je werk, dan vliegen de jaren voorbij." „Toen ik 25 jaar geleden, ik was toen 28, kwam werken in het Trefpunt, als coördinator van het ouderenwerk in Heiloo was het nog een eenmanspost en werd er veel voor, minder door ouderen zelf gedaan. Ik heb van meet af aan geprobeerd ouderen nauw te betrekken bij de activiteiten die wij uit voeren. In al die jaren is de beeldvor ming over oud worden en oud zijn ver anderd, zowel in de maatschappij als bij ouderen zelf. De 55-plusser van nu wil actief deel uitmaken van de maatschap pij en met zijn inzet en bemoeienis bij dragen deze vorm te geven. Door het verzelfstandigen van projecten kunnen wij ons blijven richten op het ontwikke len van weer nieuwe initiatieven." Door de jaren heen heeft het Trefpunt zich ontwikkeld tot centrum van het ouderenwerk in Heiloo, dat wekelijks door ongeveer 1500 mensen bezocht wordt. Het functioneert als loket waar ouderen- maar zij niet alleen- terecht kunnen voor een nog steeds toene mend aantal diensten en projecten. Ook is het de locatie van waaruit het Senioren Info Centrum functioneert, met de ouderenadviseur Margit Kooter, die twee jaar geleden dankzij een subsidie van de gemeente Heiloo aangetrokken kon worden. „Het Trefpunt is tevens de plek van waar sinds recentelijk het Intergenera- tioneel Project wordt uitgevoerd; de Creatieve Huisbezoeken gecoördi neerd; In Balans een plaats heeft gevonden; en WonenPlus Heiloo is gesitueerd. Randstad Uitzend Bureau heeft er een wekelijks spreekuur, even als de GGZ Noord-holland Noord, een diëtiste en de Gezelschapsbank. De vrijwilligers van Graag Gedaan hebben er hun onderdak en de vrijwilligers van het Preventief Huisbezoek hun maan delijkse contactmiddag. En het Trefpunt is natuurlijk dè plek waar veel cursussen gegeven worden en sociaal culturele activiteiten worden uitge voerd. Nee, niet meer het roemruchte zangkoor, het honderdkoppige koor zingt nu in de voormalige Willi- brordusstichting haar hedendaags repertoire." Volwaardig bedrijf Ook wat betreft financiering is er in de loop van die jaren veel veranderd. Werd de Stichting Ouderenwerk Heiloo vroeger vooral door de gemeente gesubsidieerd, tegenwoordig komt tweederde van de financiën uit de projecten zelf. Ook de Stichting Vrien den Ouderenwerk Heiloo zorgt voor belangrijke incidentele ondersteuning van projecten. „De Stichting Ouderenwerk Heiloo is kortom een bedrijf geworden, met elf parttime medewerkers en ongeveer 250 vrijwilligers, aangesloten bij het MKB, de brancheorganisatie voor het Midden en Kleinbedrijf. Een bedrijf dat zich bezighoudt met vraag van ouderen en daar, vaak samen met andere orga nisaties, een passend aanbod op pro beert te ontwikken, dat zakelijke beslis singen moet nemen, dat verantwoor ding aflegt aan het gemeentebestuur. Een gemeentebestuur met wie we een goede samenwerking hebben, dat zich warm loopt beleid te ontwikkelen in het kader van de per 1 januari 2006 ingaande Wet op de Maatschappelijke Zorg. Voor 7000 55-plussers in Heiloo, een in de nabije toekomst nog sterk groeiende bevolkingsgroep." Kracht van de stichting „De kracht van onze stichting is, dat staf en meewerkend bestuur één geheel vormen, dat iedereen gestimuleerd wordt om ideeën aan te dragen en te ontwikkelen. Een goed voorbeeld is de samenwerking met uitzendbureau Randstad die een vestiging hebben in het Trefpunt. Dat idee kwam vanuit een van onze vrijwilligers die aangaf naast het vrijwilligerswerk ook wel een aan tal uren op betaalde basis te willen wer ken. De vraag van senioren signaleren en vertalen naar een concreet aanbod, en dat doorzetten, daar zijn we goed in. Alle medewerkers hebben hun eigen projecten, zo langzamerhand groeien wij wel uit onze kantooraccommodatie. We klagen wel eens over ons inmiddels krappe jasje in het Trefpunt, maar aan de andere kant komen we elkaar daardoor wel vaak tegen, waardoor de communicatie zeg maar laagdrempelig Voor wie de jubilaris Gerrit Zeeman wil feliciteren, is er op donderdag 16 sep tember van 16.00 tot 18.00 uur een receptie in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 te Heiloo. De Uitmarkt Heiloo wordt dit jaar voor de tiende keer gehouden op zaterdag 4 september van 11.00 tot 16.00 uur, rond Bibliotheek Heiloo aan de Westerweg. De Uitmarkt Heiloo vormt het jaarüjkse begin van het culturele, educatieve en sportieve seizoen in Heiloo. Op pagina 13, 14 en 15 vindt u het overzicht van een groot aantal vereni gingen en organisaties die zich daar presenteren en informatie geven over de activiteiten die ze het komend sei zoen gaan ondernemen. Naast de vele informatiestands wor den er ook een groot aantal optre dens uitgevoerd. U kunt niet alleen muziek, dans en toneel verwachten maar ook demonstraties van sport verenigingen. Ook voor de kinderen zijn er weer activiteiten gepland, zoals een springkussen. Ook zullen een aantal doe-activiteiten plaatsvinden. blijft" Wensen voor de toekomst Zijn wensen voor de toekomst zijn kort en duidelijk: „Ons steeds weer zo ver nieuwen, dat wij voor toekomstige generaties ouderen kunnen realiseren dat zij zo lang mogelijk zelfstandig kun nen blijven wonen. Landelijk trend zijn woonzorgzönes: in een woonwijk is tevens een kleine dienstverleningspost gevestigd waar vanuit ouderen, maar ook gehandicapten en chronisch zieken thuis dezelfde hulp kunnen krijgen als waarvoor zij nu nog opgenomen moe ten worden. Zoals bijvoorbeeld dagop vang, logeerhuis of kleinschalige woon voorzieningen voor (licht)dementeren- de ouderen. Om dit soort voorzienin gen te ontwikkelen stimuleren wij ook dat wonen-, zorg- en welzijnsorganisa ties in Heiloo samenwerken Bekende Heilooër Is hij door zijn werk een 'Bekende Heilooër' geworden? „Vroeger meer dan nu. Als indicatie- en woningmaat- schappelijk werker, als organisator van sociaal culturele activiteiten waren er meer persoonlijke contacten." Dat neemt niet weg, dat Gerrit Zeeman en de Stichting Ouderenwerk Heiloo voor velen bekende namen zijn. Daarom is er een receptie voor iedereen die deze vijfentwintig jaar Gerrit Zeeman bij de Stichting Ouderenwerk Heiloo meege maakt heeft en hem daarmee wil felici teren, donderdag 16 september van 16.00 tot 18.00 uur in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo. HEILOO - Op de Kennemerstraat- weg, ongeveer ter hoogte van Golden Tülip, staat aan de kant van de weg het stervormige bord met de aanduiding Onze Lieve Vrouw ter Nood. Het wijst de weggebruiker de weg naar een uniek bedevaartsoord. Wie kan vermoeden dat zich aan de Kapellaan weggedoken tussen het groen zo'n mooie plek bevindt. Een plek die voor velen al een toevluchtsoord heeft betekend in tijden van nood. De oude Runxput (in de volksmond: 'het putje') vormt de basis. De oor sprong ligt al ver achter ons en dateert van ergens tussen 1011 en 1409. Eind 1300 is voor het eerst de komst van bedevaartgangers beschreven. Naast een kleine kapel met een atrium en een put, werd al gauw ook een grote kapel, oftewel bedevaartskerk gebouwd. Na een woelige geschiedenis met hoogte en dieptepunten, is Onze Lieve Vrouw ter Nood vandaag de dag een bloeiend ALKMAAR/HE1LOO - Vorige week dinsdag werd de omgeving van Alkmaar geteisterd door een hevige regenbui met onweer. In korte tijd viel een grote hoe veelheid regen die er onder andere toe leidde dat een aantal plafondplaten in een winkel aan de Langestraat naar beneden vielen. In een woning aan de Hofstee in Heiloo sloeg de bliksem in de zolderverdieping. De bewoners wisten zelf het beginnende vuur te blussen. Door de brandweer werd een controle uitgevoerd of de brand volledig was gedoofd. De elektrische bedrading op de zolder werd door de inslag vernield, (foto: JSP) bedevaartsoord. In 1905 herleefde het oord en volgend jaar beleeft deze bij zondere plek dan ook een jubileum. Zuster Humilia Zuster Humilia, sinds ruim 15 jaar werkzaam bij het bedevaartsoord, is al jaren vol verve bezig met de organisatie van het 100-jarig jubileum. Van voor Pasen 2005 tot half oktober zal bede vaartsoord Onze Lieve Vrouw ter Nood het middelpunt zijn van deze vie ring met tal van activiteiten. Verschillende commissies zijn in het leven geroepen om het jubileum groots te vieren en voor jong en oud onverge telijke momenten neer te zetten. Ruïnes, klopjes en G. van den Bosch Zij is vol energie en enthousiasme en vertelt graag over de geschiedenis van Onze Lieve Vrouw ter Nood. „In 1573 is de kapel voor het eerst verwoest. Op de ruïnes van de kapel is toen de voor laatste kapel gebouwd. Ongeveer rond 1700 ging de kapel weer ten gronde. Het schijnt ook dat Maria toen tussen de ruïnes verschenen is", vertelt de zuster, terwijl ze wijst op een schilde ring van deze ruïnes aan de muur van de pastorie. „Er was enorm veel tegenstand tegen de katholieke kerk. Het was de tijd van de schuilkerken en de zogenaamde 'klopjes'. Zij klopten aan de deur om bekend te maken dat er een viering was. 1853 was het jaar van herstel van de bisschoppelijke hiërarchie. De paro chianen werden in de jaren erna opge wekt om de devotie te herstellen. De toenmalige pastoor Kimman heeft daar veel aan bijgedragen. Uiteindelijk is eind 1800 dit plekje in Heiloo officieel weer in ere hersteld." Zuster Humilia heeft ook een foto han gen van het eerste bestuur. Het 'Bisschoppelijk Comité', opgericht door Mgr. Callier in 1905. De werke lijke spil achter de herleving was toch zeker G. van den Bosch. Hij was een margarinefabrikant uit Alkmaar. Hij nam de trein naar Heiloo en ging op zoek naar 'Kapel', bekend uit verhalen van zijn vader. De2e eenzame bede vaart was het begin van de grootse her leving. Deze geschiedenis wordt op dit moment beschreven in een boek dat voor Pasen 2005 in de boekwinkel zal liggen. Schrijfster is Ottie Thiers. In die zelfde periode kunt u een cd van het gemengd koor kopen. ,,Ik ben en blijf een moderne dorps loodgieter!", aldus de sympathieke Guus de Jong van installatiebedrijf Borst/ Guus de Jong. Naar aanleiding van het nieuwe, grote bedrijfspand dat op zaterdag 4 september officieel wordt gepresenteerd aan klanten, relaties en andere belangstellenden. Samen met zijn vrouw Ciska runt hij het installatiebedrijf dat hij 14 jaar geleden overnam van de heer Borst, destijds letterlijk de dorpsloodgieter van Heiloo. We kozen er bewust voor om zijn haam in onze bedrijfsnaam te houden. Mensen kenden hem goed en zijn bedrijf had een prima reputatie." Inmiddels is de naam Guus de Jong net zo bekend i.\ Heiloo, niet in de minste plaats door de service waar het bedrijf om bekend staat. „We vinden persoonlijk contact met de klant heel belangrijk. Zeker omdat dat overal steeds minder wordt. Kijk maar naar de verdwijnende balie bij de bank, of het feit dat je geen trein kaartje meer kan kopen aan het loket. Ik heb ooit zelfs van een klant gehoord dat ze meer aandacht van mij kreeg dan van de dokter!" Ciska: „Guus is zelfs weieens gevraagd om 'meteen even' een schilderijtje op te hangen. Onder het mom van: je bent hier nu toch..." „Maar dat zijn uit zonderingen hoor", lacht Guus. „Maar het feit blijft dat we qua serv ice best ver gaan. Zo worden alle CV- ketels altijd compleet opgeleverd, inclusief uitleg van de ketel en de thermostaat, en het samen doorne men van het garantiebewijs." 24-uurs service De 24-uurs service van Borst Guus de Jong is ook een voorbeeld van de hoge service van het bedrijf. „Want als je 's nachts lekkage krijgt, zoals de laatste tijd met dit weer regelmatig gebeurt, dan wil je toch dat dat meteen wordt opgelost? We hebben al wat mensen in paniek geholpen hoor!", aldus Ciska. Daarom is er dag en nacht iemand paraat om de tele foontjes aan te nemen en de proble men meteen op te lossen. Maar het kan nog gekker. Want naast de 24- uurs service van Borst Guus de Jong haalt Guus zijn klanten ook wel eens op en brengt ze ook weer thuis. „Samen met een loodgieters- en tegelzetbedrijf hebben we een show room voor badkamers in Alkmaar, in het Sanitair- en Tegelcentrum (STC). Daar kunnen we de klant laten zien wat er mogelijk is op badkamerge- bied. aldus de Heilooër. „En als we dan toch samen die kant opgaan, dan haal ik de mensen toch even van huis op?" Keurige monteurs Dezelfde mentaliteit eisen Guus en Ciska ook van hun werknemers, die komen tenslotte bij de mensen thuis. Ciska legt uit: „Dat betekent dat de monteurs netjes hun schoenen uit- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. doen, beleefd zijn tegen de klant en de troep weer achter zich opruimen. Vinden wij heel normaal, maar je hoort wel eens verhalen van mensen over andere monteurs... Onbegrijpe lijk vind ik dat." „Maar de kwaliteit blijft het belangrijkst hoor", voegt Guus er aan toe. „Je hebt natuurlijk niks aan een keurige monteur die ver volgens niks bakt van het installeren! En niet iedere monteur vindt het con tact met de klant leuk, dat moet je ook niet afdwingen. Daarom hebben we ook een paar absolute vakjongens in dienst die alleen op aannemings- klussen zitten!" Dubbel directeur De 16 monteurs hebben ieder hun specialisatie, op het gebied van onder andere installatie, dakdekking en sanitair, waarvan een aantal binnen het bedrijf zelf is opgeleid. „Omdat ik zelf leraar ben geweest moest ik dat gewoon doen. Het bloed kruipt toch waar het niet gaan kan. Het begon met de vraag vanuit de opleidings centra of ik hun leerlingen wilde begeleiden bij het werken en leren. Vervolgens werd dat begeleiden steeds meer opleiden. In Noord- Holland ben ik directeur van de ROI (Regionaal Opleidingscentrum In stallatietechniek), die 450 leerlingen opleidt in deze branche, waarvan er momenteel drie bij ons in dienst zijn." Daarnaast is Guus ook nog voorzitter van de Regionale Comm issie Installatie-techniek (RCI), waar werkgevers, werknemers en school wezen de belangenbehartiging in de regio wat betreft opleiden afspreken. Waar haalt Guus de tijd vandaan? Dat vraagt zijn vrouw Ciska zich ook regelmatig af. Lachend zegt ze: „Maar ik ben niet anders gewend. Guus kan gewoon slecht stilzitten, dus ik laat hem gewoon lekker zijn gang gaan!" Tot slot lopen we nog even een rond je door het nieuwe pand, met recht de trots van het echtpaar. „Geweldig ontworpen door Henk Mühren en Hans Bode van architectenbureau Mühren Bode. Dit pand maakt het mogelijk om aangenaam, energiezui nig en milieuvriendelijk te werken. We hebben er bewust voor gekozen om alle pijpen en leidingen onbedekt te laten, om te laten zien hoe het werkt, en welke ruimte het inneemt in een pand. Ook kunnen we op deze manier de nieuwste ontwikkelingen goed laten zien, zoals de CV ketel die op aardwarmte werkt, zonnepanelen en aircoinstallaties." Verder: verlich ting die werkt op bewegingsmelders, gemozaïekte toiletten en een spreek kamer in de sfeer van een gezellige woonkamer. Nieuwsgierig geworden? Zaterdag 4 september houdt het bedrijf een open dag, vanaf 14.00 uur. U vindt Borst/ Guus de Jong aan de Westerweg 198 c in Heiloo, tel. 072-5333481. Tijdens de opening wordt meteen de nieuwe web site geopend: www.borstendejong.nl. Hl» 00 BOSS CUM ■LAÜDE Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo Guus en Ciska de Jong voor hun nieuwe bedrijfspand, (foto: MSP) HÈÏLOO Weer thuis van vakan tie? Gelukkig maar, want de organi satie van fhc Proms of Heiloo heeft weer een gezellig avondje voor u in petto! Op zaterdag 23 oktober vindt namelijk de vijfde editie van het grootschalige; popgebeuren The Proms of Heiloo plaats in sporthal het Vennewater. Het grootste Heilooër muziekfestival staat dit jaar hélemaal in het teken van 'Tribute to the Cats'. Oftewel: een ode aan de succesband uit Volendam. Vaak zit je voor de radio en hoor je ze nog voorbij komen, die oude suc cessen van The Cats uit Volendam. Een band die eigenlijk niet meer weg te denken valt uit de Nederlandse popgeschiedenis. Het doek valt voor de band als in 1985 Piet Veerman definitief voor een solocarrière kiest, maar de legende leeft voort in de Tribute tot The Cats Band! De mis sie van de Tribute tot The Cats Band is om iedereen een nostalgische Cats-avond te laten beleven en dat lukt op een grandioze manier. De band heeft al voor uitverkochte zalen gezorgd in Volendam, 't Veld, Egmond Binnen en Heerhugowaard en dankzij de organisatie van The Proms of Heiloo is de kans groot dat hetzelfde gaat gebeuren in Heiloo! Akoestisch gezien heeft het Venne water in ieder geval al een streepje voor: de Tribute tot The Cats Band heeft de organisatie al te kennen gegeven dat zij zich verheugen op het optreden in Heiloo! Haal snel kaarten, want op=op! Kaarten a 15,- kunnen bij de vol gende voorverkoopadressen worden gekocht: Centerdisc, Sporthal het Vennewater, cafetaria De Eethoek (Hoekstuk), cafe de Wit, cafe de Lantaarn (Limmen), The Boss (Egmond Binnen), De Ruif (Tuitjen- horn), en koffiecorner de Wit (Makado winkelcentrum Scha gen). De zaal is open vanaf 19.30 uur, aan vang 20.15 uur. Voor meer informa tie over The Proms of Heiloo, tel. 072-5335313, 072-5052948 of 06- 30091372, of kijk op www.hetvenne- water.nl. Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag Keurslagerij Kees Burger Witikeihof 't too - Heiloo HEILOO FRA' Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 Internet www.hopman.nu VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl De gemeenteraadsfractie van de PvdA in Heiloo wil aan de burgers tekst en uitleg geven over het door haar gevoerde beleid in de gemeenteraad. De fractie organiseert een inloopochtend in het Trefpunt Abraham du Bois - hof 2 Heiloo. De fractie wil de burgers op deze wijze de gelegenheid geven invloed uit te oefenen op de standpuntbepaling van de fractie. Wilt u uw mening laten horen, standpunten beïnvloeden kom Zaterdag 4 september a.s. tussen 10.30 uur en 12.30 uur naar het Trefpunt. De koffie staat klaar! Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 r# donderdag t/m zaterdag Gevulde biefstukjes 4 stuks6,00 Gebraden gehakt 150 gram €0,99 Gelderse schijven 4 stuks€2,75 Brunchsalade 150 gram0,99 Kipfilet in oosterse kerrysaus 500 gram4,25

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1