Stichting Ouderenwerk Heiloo introduceert Graag Gedaan Junior Weinig kans voor populieren Holleweg Uitmarkt groot cultureel feest Muil Sinnige's Fruit, munt uit! 2,99 VK BRINK Kees 450 de Uitkijkpost 70 jaar Heiloo viert 10-jaar stedenband met Poolse Swietochlowice najaar HOPMAN BORDEN i k ff 2t> n t ^ennemer^an<* ïlt I.39 J00 J00 ^WÊÊÊÈÊÊÈm Een keer in de twee weken grasntaaien voor een waardebon! Delegatie vertrekt 15 september richting Polen BOSS (072)5351000| ffl Nieuwe oogst Hollandse appelen en peren, MÊÊm. i 8 SEPTEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 37 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EIM OMSTREKEN Heeft u een bijzondere herinnering? Schrijf het op! Ook op internet: lVAViVürf? MAKELAAR S ERA Uw huis? ERA'S Landelijke I^g^l Open Huizen Route Politie zoekt getuigen graffiti Het Hoekstuk alle soorten, 3 kilo Ambachtelijke slagerij Kalfsrollade (voor op de boterham) 150 gram. 1,95 Bami 500 gram 2,99 g-' STRIPPENKAARTACTI Rundergehakt kilo voor maar Gebraden gehakt 00 150 gram Rundertartaartjes Beenham loogram f\98 Zeeuws spek ÏOO gram U. Hele grillworst '2!° 3 00 Saudjzenbroodjes per stuk Witte kadetten 5 voor maar Elke dag 3 broden naar keuze Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Voor het speciale jubileumnummer, dat op woensdag 20 oktober verschijnt, is de redactie van de Uitkijkpost op zoek naar uw herinneringen foto's uit de historie van de Uitkijkpost. Schrijf, fax of mail uw verhaal naar de redactie! redactie Uitkijkpost, o.v.v. Herinneringen, De Hoefsmid 5, 1850 AB Heiloo, fax. 072-5335644, of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO - Een keer in de twee weken grasmaaien, straks bladeren harken, of 's winters de sneeuw van het pad vegen. En elke keer een stickertje ter waarde van 2,- verdienen voor een waarde bon van in totaal 10 euro? Sinds kort kan dat, bij Graag Gedaan Junior van de Stichting Ouderenwerk Heiloo (SOH). Cees van Ginkel en Anneke Assema van Graag Gedaan en Mirjam Heijnis van de Stichting Ouderenwerk Heiloo verklaren het ontstaan van deze jongere versie van Graag Gedaan, een van de diensten voor senioren die van uit het Trefpunt door vrijwilligers wordt aangeboden. Mirjam Heijnis legt het idee voor Graag Gedaan junior uit: „In het kader van het intergeneratione- le project dat we binnen het ouderen werk hebben geïntroduceerd, leek het ons leuk om een jeugdgroep binnen Graag Gedaan op te zetten. Op die manier kunnen jongeren en ouderen op een leuke en eenvoudige manier met elkaar in contact komen. Jongeren zijn druk tegenwoordig met school, sport en hobby's, maar wij hebben gemerkt dat ze best bereid zijn om af en toe een handje te helpen." „En zeker als daar wat tegenover staat. Alhoewel dat niet voorop mag staan", aldus Kees van Ginkel. Niet met hark en schoffel op de fiets „Het begon met de kinderen van een van de medewerkers op kantoor in het Trefpunt", gaat hij verder. „Die hebben we als 'proefkonijnen' gebruikt, om te kijken welke klussen geschikt zouden zijn en of ouderen het net zo'n leuk ini tiatief vonden als wij." Klein onder houd aan de tuin bleek een ideaal klus je voor de kids. „Maaien, harken en opruimen, dat werk. Absoluut geen klussen waar elektrische apparaten bij moeten worden gebruikt, of anderszins gevaarlijk werk, en ook geen werk zaamheden waar kennis van tuinieren voor nodig is, zoals snoeien", haast Anneke zich te zeggen. „We verwach ten ook dat mensen zelf het benodigde tuingereedschap hebben, want we laten ze ook niet met hark en schoffel op de fiets stappen." In Zaandam hebben Mirjam, Kees en Anneke een vergelijkbaar project bezocht om te zien hoe daar de werk wijze was en welke resultaten er kun nen worden verwacht. „Dat project draaide nu een jaar en het ging erg leuk en goed", vertelt Anneke. „Wij ver wachten niet anders dan dat het hier ook succesvol zal zijn." Van hulp bij internetten tot vuilnisbak buiten zetten „Overigens ligt het klussenpakket niet vast, er zullen in de toekomst nog wel klussen bij komen of juist wegvallen. We wachten gewoon waar er vraag naar is en wat de jongeren zelf aanbie- v' Graag Gedaan junior heeft al een aantal enthousiaste en hardwerkende jonge mannen in de gelederen. Bijvoorbeeld Koen de Jong: in te huren voor diverse klusjesvan grasmaaien tot het buiten zetten van de vuilnisbak! (foto: MSP) den. We kunnen ons bijvoorbeeld voor stellen dat een cliënt wordt geholpen bij het internetten, of bij het bewerken van digitale foto's. In principe staat dat allemaal nog open. Zo kreeg een van de jongens die al voor Graag Gedaan junior aan de slag is, het verzoek om wekelijks de grijze of groene bak aan de weg te zetten. Ja, waarom niet?", lacht Mirjam. Voor elk gewerkt uur krijgen de junio ren een stickertje ter waarde van 2 euro. Deze sticker plakken ze op een speciaal vel dat, wanneer het vol is, 10 euro waard is. Mirjam: „Niet in contan ten, dat vinden we niet verantwoord, maar in de vorm van een waardebon naar keuze. Dat kan een cd bon zijn, maar voor mijn part net zo goed een bon voor de McDonalds!" Mirjam houdt overigens intakegesprekken met de jongeren die zich aanmelden. „Om te weten te komen wat ze willen en wat ze kunnen, maar ook om er voor te zor gen dat het klikt tussen de junior en degene bij wie ze een klus gaan doen. Klagen over je ouders Want ook dat is heel belangrijk." Anneke vult haar aan: „Niet zelden horen wij van de cliënten dat Graag Gedaan, naast een oplossing voor een praktisch probleem ook een dienst is voor cliënten die graag een praatje wil len maken. Wat dat betreft heb je als Graag Gedaan medewerker ook een sociale functie." „En andersom kan ik me ook voorstellen dat het wel eens lekker is om te klagen over je ouders, je huiswerk of om je liefdesverdriet te bespreken met iemand die daar alle aandacht voor heeft.", vult Mirjam haar aan. „Bovendien heeft je gesprekspart ner jarenlange ervaring op diverse gebieden, wie weet steek je er nog wat van op!", grapt Kees. Om ervoor te zorgen dat zowel de jon geren als de ouderen tevreden zijn en blijven belt Mirjam beide partijen op na een klus. Daarnaast zal ze de jonge ren eens in de zoveel tijd uitnodigen bijeen te komen zodat ervaringen kun nen worden uitgewisseld. „Verder ben ik uiteraard ten alle tijden bereikbaar in geval van 'nood'; als het niet zo klikt tussen beide partijen. Maar daar gaan we natuurlijk niet van uit." Klusje aangeboden/gevraagd? Lijkt het je leuk om ook af en toe eens iemand te helpen? Bij Tendenz op de website staat informatie over het Graag Gedaan Junior-project. Bellen of e- mailen kan ook. Mirjam Heijnis is bereikbaar op tel. 072-5331297 en haar e-mailadres is: m.heijnis@ouderenwerk.nl. Ouderen die een klusje voor een jonge re hebben, kunnen bellen naar de Stichting Ouderenwerk Heiloo, bereik baar op werkdagen van 8.30 tot 17.00 uur via het centrale nummer van het Trefpunt: 072-5331297. Het stickervel voor de eerste 5 klusjes is gratis, daarna betaalt u 10,- voor 5 stickers. HEILOO - Middels een brief heeft de gemeente Heiloo de omwonenden van de Holleweg op de hoogte gesteld van het feit dat de populieren aan dezelfde weg worden verwijderd. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besluit in haar vergadering van 31 augustus jongstleden genomen, con form het advies van de commissie openbare ruimte en mede tot stand gekomen op basis van een onderzoek van boomspecialist Boogaart Almere B.V. Beeldkwaliteitsplan In de huidige plannen voor de parkeer terreinen bij de Kreek en de Holleweg wordt uitgegaan van herinrichting vol gens het beeldkwaliteitsplan van Buro Van der Goes. Uitgangspunt van deze herinrichting is, naast de bouw van 2 woningen, een optimalisering van de parkeeraccomodatie aan de Kreek en de Holleweg. In dat plan is voorziet! in een nieuwe boomstructuur die de hui dige populieren vervangt. Deze plannen zijn met omwonenden, en een vertegenwoordiging daarvan, besproken in de periode mei tot en met november 2003. Veel omwonenden van de Holleweg hebben, recentelijk onder andere middels een handtekeningenac tie van het NCPN in samenwerking met Milieu Contact Heiloo, aangegeven het te betreuren dat de bomen voor de plannen moesten wijken. Verwijdering nader onderbouwen In de raadsvergadering van 5 juli 2004 is een motie aangenomen waarin het college wordt gevraagd enerzijds het verwijderen van de populieren nader te onderbouwen en ook te bezien of een aantal populieren gehandhaafd kan blijven. Dit onderwerp komt op 15 sep tember aanstaande opnieuw in de com missie Openbare Ruimte. Het college van B&W is na heroverweging tot de conclusie gekomen dat verwijdering van de populieren de beste optie is. Dit mede naar aanleiding van de bevin dingen van de boomspecialist. Deze zijn in het geheel te lezen op de pagina 's Heiloo Contact, verderop in deze krant. Het is nog niet bekend wanneer de bomen verwijderd zullen worden. De verwachting is dat dit zeker niet op korte termijn zal plaatsvinden. Zowel bewoners, als de rest van Heiloo, wordt hierover via een aankondiging op de pagina's Heiloo Contact in de Uitkijkpost geïnformeerd. HEILOO - Mede dankzij de finaciele steun van onder andere de Rabobank West-Kennemerland is de jaarlijkse Uitmarkt in Heiloo een groot cultureel feest geworden. Vele nieuwsgierigen namen een kijkje langs de talloze kra men, waar verenigingen en instellingen zich presenteerden. Deze tiende, en zeer zonnige, editie van de Uitmarkt Heiloo mag dan ook als zeer geslaagd worden beschouwd. Zaterdag kon iedereen zich weer laten voorlichten op het gebied van cursussen, verenigin gen, sport, en andere culturele zaken. Het publiek liep massaal uit voor het grote aanbod aan activiteiten en infor matie. De bezoekers van de Uitmarkt Heiloo noemden het evenement dan ook 'erg gezellig'. Natuurlijk was er veel te zien en genoeg te doen voor de aanwezigen. (foto: MSP, Zie voor meer foto's van de Uitmarkt: www.MSP-persfotografie.net) B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. LIMMEN - Bij Fitcentrum de Winter aan De Drie Linden 2 te Limmen doen de eigenaars Jos de Winter en Carla Bakker er alles aan om hun cli- ëntèle op een verantwoorde manier met hun lichaam bezig te laten zijn. Trainen op de net gloednieuwe bewe- gingsbanken betekent niet zomaar een beetje 'slenderenmaar de spor ters worden echt aan het werk gezet. Slenderen is een meer passieve manier van bewegen laat Jos weten. Trainen op op de bewegingsbanken is dat echter niet." Vanuit zijn achter grond als manueel therapeut en fysio therapeut worden de mensen gestimu leerd om op een actieve manier gebruik te maken van de bewegings banken, waarbij een gecontroleerd gebruik van spieren in combinatie met een goede houding en stabilisatie van de rug voorop staat. Trainen met een bal, elastiek en andere oefeningen geven het gebruik van de bewegings banken net iets extra's. Gewrichten worden weer soepel, spieren worden versterkt en het lichaamsgevoel en de houding worden verbeterd. Jos de Winter staat in Limmen en omstreken vooral bekend als manu eel- en fysiotherapeut.Toch wilde hij niet alleen in dit beroep werkzaam zijn en is daarom in maart 2000 met zijn vrouw Carla het Fitcentrum gestart. In het overigens zeer luxe ingerichte centrum bevinden zich naast de bewegingsbanken, een hydro-jet massagebed,een floatcabine waarin je heerlijk ontspannen op/in zout water kunt dobberen, twee ultramo derne zonnebanken, twee krachtige Power Plates (trilplaten) waar men op een 'vibrerende' wijze alle spieren kan trainen, en een infrarood warm- tecabine. De laatste komt naast de traditionele sauna steeds meer in de belangstelling. Begrijpelijk want je kunt zonder benauwd te worden heerlijk ontspannen en gewrichts- en spierpijn worden door de grote toe name van de doorbloeding effectief bestreden. Verantwoord bezig zijn Ook mensen die niet willen of kun nen bewegen zijn bij Fitcentrum de Winter aan het goede adres. Op twee zonnebanken kan men terecht voor een verantwoord kleurtje. „Wij zijn erkend door de Stichting Verantwoord Zonnen, waardoor wij moeten voldoen aan hoge kwaliteits eisen voor de apparatuur, deskundig heid van het personeel en goede hygiëne." Er wordt gewerkt met een specifiek soort ultraviolet licht, wat staat voor minder huidveroudering, betere bescherming tegen zonne brand en een natuurlijke bruinings- tint. Bij het inschrijven voor bepaalde onderdelen hoort het invullen van een 'intakelijst'. „Zo kunnen wij nagaan of de mensen bepaalde klachten hebben, waardoor wij bepaalde oefeningen en apparaten kunnen aanraden of juist afraden. Een belangrijk verschil met een fit nesscentrum is, dat er veel persoon lijke aandacht wordt gegeven en omdat de sporters meer op duurver- mogen trainen met meer herhalingen en minder hoge belasting, is de kans op overbelasting klein." Fitcentrum de Winter is voor vragen en afspraken bereikbaar op nummer 072-5054605. De consumpties zijn gratis. Verse jus d'orange en koffie staan altijd klaar. Eigenaars Jos de Winter en Carla Bakker van Fitcentrum de Winter (foto: MSP) HEILOO - Al ruim 10 jaar bestaat de stedenband die Heiloo onderhoudt met de stad Swietochlowice in het zui den van Polen. Eigenlijk bestaan de contacten tussen beide gemeenten al veel langer, namelijk sinds 1990. Gemeentebestuurders uit het toen zojuist democratisch en vrij geworden Polen kwamen op uitnodiging van de gemeente Heiloo hier kijken hoe in Nederland gemeenteraadsverkiezin gen worden gehouden. Er volgde een tegenbezoek aan Polen en de goede contacten groeiden al snel uit tot een regelmatige uitwisseling op het gebied van cultuur, sport, muziek, onderwijs en bestuurlijke organisatie. Officieel Eind 1993 besloten beide gemeenten Heiloo en Swietochlowice de nauwe vriendschapsbanden officieel te be krachtigen met het doel de samenwer king op maatschappelijk en cultureel terrein te intensiveren en verder uit te bouwen. Zo ontstonden er onder ande re diverse onderwijsprojecten en uit wisseling van scholieren, terwijl vele inwoners van beide plaatsen in de andere gemeente op bezoek zijn gegaan. Vriendschappelijke betrekkingen Ook op dit niveau ontstonden er veel vriendschappelijk betrekkingen over en weer. Aanvankelijk onderhield het gemeentebestuur van Heiloo zelf de contacten met Swietochlowice en doet dit overigens nog steeds. Vooral waar het gaat om bestuurlijke en economi sche aangelegenheden. Met de oprich ting van de Stichting Stedenband Heiloo-Swietochlowice berust de orga nisatie van de uitwisselingen en verde re activiteiten bij deze stichting. Het bestuur hiervan bestaat uit vrijwilligers. M GO 805S GA NT TCNSON Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Hemmy Stoop teL 532 §345 Ej- Po(^e«£fweg 27 Beiteo HEILOO ERA? (9 oktot oktober a.s. mm Kennemerstraatweg 330 Heiloo i)H Telefoon072 - 533 40 95 NVM Internet www.hopman.nu VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - De politie van Heiloo zoekt getuigen van het aanbrengen van graffiti op een van de muren van winkelcentrum 't Hoekstuk. De graffiti werd zaterdagmiddag 4 september ontdekt. De graffiti heeft een racistische tekst ('White power)' en werd met rode verf aangebracht. De politie van Heiloo is bereikbaar via 0900- Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 donderdag t/m zaterdag Kalfssteaks (gemarineerd) 3 stuks 4,99 Kalfsstooflappen (magere) 750 gram6,99 Russisch-ei-salade 150 gram0,99 Delegatie naar Swietochlowice Deze maand wordt het officiële 10- jarig bestaan van de stedenband in Swietochlowice gevierd. Woensdag 15 september vertrekt een delegatie van zo'n 60 personen uit Heiloo per tou ringcar naar Polen en zal daar tot 20 september verblijven. Behalve een afvaardiging van het gemeentebestuur (waaronder burge meester H. den Boon en enkele raad sleden) zal ook het bestuur van de Stichting Stedenband en een aantal leden van het Heilooër Harmonie orkest Caecilia en van Fanfareorkest Eensgezindheid aan deze jubileumreis deelnemen. Zoals gebruikelijk bij der gelijke bezoeken over en weer zal het merendeel van de deelnemers uit Heiloo in gastgezinnen worden onder gebracht. Feestelijke viering De officiële viering van het 10-jarig jubileum zal zaterdag 18 september op feestelijke wijze plaatsvinden. Op het programma staan ondermeer toespra ken en het optreden van Poolse groe pen, alsmede een uitvoering van de musici uit Heiloo. Er zal tevens een film over Heiloo worden getoond, waarvan de opnamen eerder deze zomer door Poolse cineasten in Heiloo werden gemaakt. Voorts staan een aantal excursies op het programma, zowel in de stad Swietochlowice als in de naaste omge ving. Ook heeft Swietochlowice een permanente tentoonstelling ingericht met foto's van Heiloo en zal de stad versierd zijn met een groot aantal exemplaren van de Heilooer vlag. Maandag 20 september zal de delega tie uit Heiloo de terugreis aanvaarden en zal dinsdag 21 september in Heiloo aankomen. Regio Noord- Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. 4 stuks voor Keurslagerij Kees Burger <Sc bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1