a ■Smi «Ir Besluit Populieren Parkeerterrein Holleweg Open Monumentendag in het teken van Verdedi zf T OPEN DAG CnV? llÊTe BEHEER OPENBARE RUIMTE it M %Èk ISifllfllttBHHMi HEILOO BRANDWEER ROSENDAAL 2+ 2A UITKIJKPOST - 8 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 4 WSÊÊÊSÊ AT ié i:# I, llil, li: Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Het college van burgemeester en wethouders heeft in haar vergadering van 31 augustus jL het besluit genomen de populieren aan de Holleweg te verwijderen. Dit besluit is conform het advies van de commissie openbare ruimte en is mede tot stand gekomen op basis van een onderzoek van boomspecialist Boogaart Almere B.V. Enige achtergrondinformatie In de huidige plannen voor de parkeer terreinen bij de Kreek en de Holleweg wordt uitgegaan van herinrichting vol gens het beeldkwaliteitsplan van Buro Van der Goes. Uitgangspunt van deze herinrichting is, naast de bouw van 2 woningen, een optimalisering van de parkeeraccommodatie aan de Kreek en de Holleweg. In dat plan is voorzien in een nieuwe boomstructuur die de hui dige populieren vervangt. Deze plannen zijn met omwonenden en een vertegenwoordiging daarvan besproken in de periode mei tot en met november 2003. Hoewel velen het jammer vinden dat de bomen voor de plannen moeten wijken, ziet men ook de meerwaarde van het ontwerp met betrekking tot het beeldkwaliteitsplan, de veiligheid en de bereikbaarheid. De raadscommissie kan zich tevens in dit plan vinden. In de raadsvergadering van 5 juli 2004 is een motie aangenomen waarin het college wordt gevraagd enerzijds het verwijderen van de populieren nader te onderbouwen en ook te bezien of een aantal populieren gehandhaafd kan blijven. Dit onderwerp komt op 15 sep tember a.s. opnieuw in de commissie Openbare Ruimte. Het college van bur gemeester en wethouders is na heroverweging tot de conclusie gekomen dat verwijdering van de pop ulieren de beste optie is. Dit standpunt is zoals gezegd mede tot stand gekomen op basis van een onder zoek van boomspecialist Boogaart Almere BV. Aan deze boomspecialist zijn drie varianten voorgelegd ter beoordeling, namelijk: - Handhaven huidige situatie, waarbij het parkeerterrein niet wordt geopti maliseerd en de populieren behouden blijven. - Variant 1: inrichten volgens het beeldkwaliteitsplan, waarbij het par keerterrein wordt geoptimaliseerd, alle populieren worden gekapt en een nieuwe boomstructuur wordt opge zet. Het parkeerterrein krijgt het zelfde beeld als het parkeerterrein bij De Kreek. - Variant 2: zoals variant 1, met het verschil dat 2 populieren worden gehandhaafd, echter ten koste van twee parkeerplaatsen. Hieronder leest u de bevin dingen van de boomspecialist. Handhaven huidige situatie De populieren verliezen tijdens storm flinke takken, met mogelijke schade aan geparkeerde auto's of de spoorlijn tot gevolg. Om deze reden acht de boom specialist populieren van deze afmetingen ongeschikt voor toepassing in een parkeerterrein. Tijdens de storm in juni jl. raakte bijvoorbeeld nog een auto zwaar beschadigd door een uitge vallen tak. De populieren zijn wel in goede staat, waarmee de restlevensduur op zeker 10 tot 15 jaar wordt geschat. De populieren zijn van dermate omvang dat het straatwerk is opgedrukt en opnieuw bestraat moet worden. Indien na 15 jaar de gezondheidstoe stand van de populieren is veranderd, zullen deze alsnog moeten worden ver wijderd. Vervanging van de populieren na 15 jaar zal niet bijdragen aan een eenduidig beeld zoals voorgesteld in het beeldkwaliteitsplan, aangezien er verschil zal zijn in afmeting tussen de bomen bij het parkeerterrein De Kreek en aan de Holleweg. Variant! Met de kap van de populieren is er geen risico meer voor uitvallende takken. Het inrichtingsplan gaat uit van een nieuw bomenplan met bomen van het soort Lyquidambar Styraciflua. De boomspecia list geeft aan dat deze soort matig groeit en verwacht dat de doelstelling van het beeldkwaliteitsplan, het parkeren onder een bladerdak, niet wordt gehaald. De gemeente wordt dan ook geadviseerd een andere boomsoort te kiezen, zoals een plataan of een linde (van een soort die geen overlast veroorzaakt door luis). Variant 2 Deze variant gaat uit van behoud van twee populieren langs de Zeeweg. De specialist verwacht dat de twee overge bleven populieren, bij gebrek aan beschutting van de gekapte populieren veel grote takken gaan verliezen; nog meer dan in de huidige situatie. De gemeente kan voor schade aansprake lijk gesteld worden. Net als bij het handhaven van de huidige situatie moet het straatwerk rondom de twee populieren herstraat worden. Het is nog niet bekend wanneer de bomen verwijderd zullen worden. De verwachting is dat dit niet op korte ter mijn zal plaatsvinden. U wordt hierover via een aankondiging op de pagina Heiloo Contact in de Uitkijkpost geïn formeerd. Meer informatie Mocht u verdere vragen hebben naar aanleiding van dit besluit dan kunt u contact opnemen met de heer Gerritsen via telefoonnummer (072) 535 67 64. De landelijke Open Monumentendag, die op zaterdag 11 september in Heiloo en in sommige plaatsen ook op zondag 12 september wordt gehouden, is dit jaar gericht op 'Verdediging'. In Heiloo zijn geen uitgesproken herinneringen aan vormen van verdediging aanwezig omdat Heiloo nooit een actieve rol daarin heeft hoeven spelen. Dat wil niet zeggen dat er niets over dit thema georgani seerd is. In het kader van 'verdediging' hebben de gemeenten Heiloo, Castricum, Bergen, Uitgeest, Beverwijk en Heems kerk gezamenlijk een regionale kaart samengesteld waarop twee belangrijke vormen van verdediging staan aange geven: de Atlantik-wall, die door de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog is aangelegd en de 19de eeuwse Stelling van Amsterdam, waar de forten Krom- meniedijk, Spijkerboor en Fort Veldhuis onder andere deel van uitmaken. De kaart is in kleur uitgebracht en geeft interessante achtergrondinformatie over de beide Noordhollandse verdedi gingslinies uit het verleden. Daarnaast zijn alle monumenten, die op 11 sep tember a.s. in Heiloo open zijn, op de kaart aangegeven. Aan de hand van de kaart kan men dan naar wens een zelf samengestelde route lopen, fietsen of rijden. De kaart is verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis in Heiloo en ook bij de bibliotheek en op de Open Monumentendag zelf de opengestelde monumenten. ZATERDAG 11 SEPTEMBER VAN 11.00 TOT 16.00 UUR Algemeen informatiepunt gemeente Heiloo bij de Stichting Baduhenna In Heiloo is het algemene informatie punt op de Open Monumentendag dit jaar weer bij de Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraatweg 464 (ingang in de rechterpoort van het Wil- librord-gebouw). De Stichting Baduhenna, die zich bezig houdt met het archeologisch erfgoed, heeft een mooie expositieruimte waarin de archeologische vondsten uit de gemeente te zien zijn. Van 10.00 uur tot 17.00 uur is Baduhenna geopend. Museum Willibrordstichting Op hetzelfde terrein, maar aan de andere poort, bevindt zich een heel interessant museum. Daar is te zien hoe patiënt en personeel op het terrein van de stichting leefden. Vanaf het begin dat de Willibrordstichting is gebouwd, dus vanaf circa 1930, waren zij op het besloten terrein helemaal "self-supporting". Ze hadden een eigen bakkerij, een eigen wasserij, eigen watervoorziening, zij hielden dieren en verbouwden er hun groenten. Het museum is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en is op de Open Monumen tendag gratis toegankelijk. Tentoonstellingen Vereniging Oud Heiloo De Vereniging Oud Heiloo heeft in de expositieruimte van de Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg een interes sante expositie over oude rijwielen en fietsplaatjes georganiseerd. De ten toonstelling is op de Open Monumentendag van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Wipwatermolen Varnebroek Vanaf 12.00 uur zal de vrijwillige mole naar van de Varnebroekermolen het kleine zwarte molentje aan het Maal water draaiende houden. Als u eens van de gelegenheid gebruik wilt maken om het afgelegen molentje te bezoeken, is dit een uniek moment! U zult daarbij een goede uitleg over de werking van het molentje krijgen en tevens zal het bijzondere landschap ter plekke u verbazen! Overige geopende instanties Op het prachtige Kapelterrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood, dat recentelijk op de rijksmonumentenlijst werd geplaatst, zijn de Bedevaartkapel en de Genadekapel opengesteld. Het is zeer de moeite waard om dit historische gebiedje met zijn bijzondere water bron, die landelijke bekendheid geniet, eens te bezoeken en de sfeer te proeven van deze bedevaartplaats. De Hutkoffer, het kleine antiekwinkeltje aan de Heerenweg zal geopend zijn. Deze oude boeren-woning uit de 17de eeuw is tot een sfeervol winkeltje inge richt. Voorts is de Witte Kerk geopend. Het prachtige oude kerkje uit de Late Mid deleeuwen met oude begraafplaats rondom zal binnenkort worden aange past om bezoekers nog comfortabeler te kunnen ontvangen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met mevr. A. van Breugel, aanwezig op donderdag en vrijdag, telefoon- nummer (072) 535 67 55. Voor vragen over de Open dag kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte; 9072) 535 68 68, of brand weer Heiloo, (072) 535 68 50. Raad en (raads) commissies Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 14 september a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Het Burgeijaarverslag gemeente Heiloo 2003 - Voortgang herijking strategische visie - De wijzigingen op het reglement van orde voor de gemeenteraad - Ter kennisname stukken Commissie Maatschappelijk Zaken Maandag 13 september a.s. vergadert de com missie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg. De vergadering begint om 20.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Presentatie en discussie over de uitkomsten van het haalbaarheids-onderzoek naar de toekomst van Het Trefpunt - Vaststellen eenmalige bijdrage Bijzondere Bijstand voor chronisch zieken, gehandi capten en ouderen - Vaststellen van de reïntegratieverordening in het kader van de Wet werk en bijstand (Wwb) - Vaststellen van de verordening boete Wet inburgering nieuwkomers (WIN) - Vaststellen van de verordening tegemoetko ming kosten kinderopvang - Ter kennisname stukken Commissie Openbare Ruimte Woensdag 15 september a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuisweg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Hoorzitting bestemmingsplan Stationsom geving - Masterplan locatie Maalwater/HSV-terrein - Instemmen met de planologische procedure voor de voorgenomen bouw van een land schapswoning hoek Hoogeweg/Kapellaan (artikel 19, lid 1 Wet Ruimtelijke Ordening) - Vaststellen van de eerste partiële herziening van het bestemmingsplan Zuid-Oost m voor de laatste 15 te ontwikkelen bouwkavels - Realisering supermarkt in de Stations omgeving - Instemmen met de ontwikkelingsovereen komst Stationsgebied West met Van Wijnen Projectontwikkeling Noord b.v. - VeiTuiming toepassingsmogelijkheden art 17 WRO (op verzoek van Heiloo2000) - Ter kennisname stukken Welstandscommissie Op maandag 13 september a.s. vergadert de Welstandscommissie. De vergadering begint om 14.00 uur in kamer 008 van het gemeen tehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De behandeling van bouwplannen is open baar. Op verzoek van belanghebbenden kan de vergadering om persoonlijke of andere bij zondere redenen besloten worden gehouden. Belangstellenden en belanghebbenden kunnen de vergadering van de Welstands commissie bijwonen op de publieke tribune. Belangstellenden en belanghebbenden hebben geen spreekrecht, met uitzondering van een planindiener en/of ontwerper. Deze kan op afspraak een toelichting geven tijdens de vergadering waarin het plan wordt behan deld. Voorts zijn de goedgekeurde notulen van de behandeling van bouwaanvragen openbaar. Voorlopige agenda 1. Opening en mededelingen 2.Notulen vergadering d.d. 30 augustus 2004 3.Ingekomen stukken 4. Ingekomen bouwplannen: - Nieuwbouw 23 woningen, locatie Wes- terweg/Grosmarkt 5.Algemene zaken met betrekking tot de wel stand 6. Rondvraag en sluiting De definitieve agenda en de daarop betrek king hebbende bouwplannen liggen, voor zover deze openbaar zijn, op vrijdag 10 sep tember a.s. tussen 08.00 en 12.30 uur op het gemeentehuis ter inzage bij de Publieksbalie Bouwen en Wonen. Meer informatie Voor meer informatie kunt u terecht bij de publieksbalie Bouwen en Wonen van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur, telefoonnummer (072) 535 66 66. Bouwen en wonen Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Arklaan 11 - veranderen garage en vergroten tot berging/schildersatelier (reg.nr. 2004/0255) De Boog 24 - plaatsen dakkapel rechterdak- vlak woning (reg.nr. 2004/0226) Kennemerstraatweg 464 - ged. slopen van 4 bijgebouwen (verwijderen asbesthoudende golfplaten) (reg.nr. 2004/0297) Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Informatie De genoemde bouwplannen zijn,niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Leefomgeving Kies eens voor een andere oplossing! De inwoners van ons dorp benaderen de gemeente geregeld omdat zij problemen hebben met hun buren. Hierbij gaat het bij voorbeeld om de (te) vroeg startende auto van de buurman, een te luid spelende radio, overhangende takken, voetballende buurtkin deren, de erfscheiding, visite die op luidruchtige wijze 's avonds laat afscheid neemt, de hond die luidkeels laat weten dat hij de hele dag alleen thuis is, etc. Waar schijnlijk kunt u het rijtje zelf nog met diverse voorbeelden aanvullen. Dit zijn echter vormen van overlast waaraan de gemeente niets of zeer weinig kan doen. Ingrijpen is pas mogelijk als overtreding van wettelijke voorschriften plaatsvindt, bijvoor beeld op grond van de Algemene Plaatselijke Verordening. Dit is bij dit soort klachten gewoonlijk niet het geval, maar dat wil niet zeggen dat bovengenoemde zaken geen ergernis of overlast kunnen bezorgen. Lees verder op pagina 6 Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 ■f - Jjnpjjj I HBLO (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4