Heiloo contact Heieen Groot Koninklijk onderscheiden Open Monumentendag Heiloo reünie feest voor oud-leerlingen Prima kijkcijfers voor de glascollectie van Het Huis Franse conversatielessen Overgewicht, een van de snelst groeiende gezondheidsproblemen! Schilderen als een professional Nieuw pand Borst/ Guus de Jong knallend geopend £SS mededeling Zaterdag 30 oktober: Vrijdag 26 november: JAC. P. THIJSSE ^VjCOLLE^E Primeur Velzeboer met aansluiting bij NOYY Modevakschool Wilma Hoebe UITKIJKPOST - 8 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 06 v Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO vervolg van pagina 4 ||P^^ Wij doen daarom een beroep op u om dit soort problemen op te lossen als buren die bereid zijn met elkaar te praten, eikaars klachten serieus te nemen en begrip voor elkaar op te brengen. Met een klein beetje aanpassing en inschikkelijkheid van beide kanten zijn eenvoudige problemen ook eenvoudig te verhelpen. Kortom: kies eens voor een andere oplossing! ededelingen Afvalbrengplaats gesloten op 11 september a.s. In verband met de Open Dag is het op 11 sep tember a.s. niet mogelijk om afvalstoffen naar de afvalbrengplaats aan het Rosendaal te brengen. De eerstvolgende mogelijkheid is maandag 13 september a.s. Openingstijden van de Afvalbrengplaats De Afvalbrengplaats aan het Rosendaal 2 is geo pend van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 16.00 uur en iedere zaterdag tussen 09.00 en 12.00 uur. De afdeling Beheer Openbare Ruimte is van maandag tot en met vrijdag bereikbaar tussen 08.00 en 16.00 uur op tele foonnummer (072) 535 68 68. Verleende coUectevergumüng Door burgemeester en wethouders is aan de vol gende instelling vergunning verleend voor het houden van een collecte in de volgende periode. - Prinses Beatrix Fonds in de periode van 12 tot en met 18 september a.s. De collectanten horen een legitimatiebewijs bij zich te hebben, waaruit blijkt dat zij bevoegd zijn te collecteren. Inwerkingtreding wijziging Algemene plaatselijke verordening 2000 Burgemeester en wethouders maken bekend dat de gemeenteraad bij besluit van 6 september 2003 een wijziging heeft vastgesteld van de Alge mene plaatselijke verordening Heiloo 2000 (APV). Dit ingevolge artikel 139 van de Gemeentewet. Deze wijziging betreft de opname van twee nieuwe artikelen 2.4.5 en 2.4.15 in de paragraaf maatregelen tegen overlast. Artikel 2.4.5 verbiedt het oneigenlijk gebruik van de groenvoorzieningen in de gemeente en artikel 2.4.15 verbiedt het houden van (nacht)- verblijf op of aan de openbare weg. Met de opname van deze perterreinen in de gemeente tegen te gaan. Deze wijziging treedt in werking op 9 september a.s. Ter inzage Het wijzigingsbesluit ligt voor iedereen ter inzage in het informatiecentrum in de centrale hal van het gemeentehuis. Tegen betaling van de verschuldigde kunt u een afschrift van het wijzigingsbesluit verkrijgen. De openingstijden van het gemeentehuis zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en maandag avond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor nadere informatie omtrent de inhoud van deze wijzigingen kunt u terecht bij mevrouw C. Klein Holte of de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie-ondersteuning, telefoon nummer (072) 535 66 45 of 535 66 48. AKERSLOOT - Warenhuis Velze boer zal voortaan door het leven gaan als NOVY Velzeboer. De winkel heeft zich aangesloten bij franchise- organisatie NOVY, die zich richt op producten voor in huis. De speel goedafdeling wordt tegenwoordig verzorgd door Toys2Play. Woensdag 8 september is de officiële opening van NOVY Velzeboer, dit gaat samen met een aantal speciale acties. NOVY is een onderdeel van Marskramer en is gespecialiseerd in huishoudelijke en cadeauartikelen. Openingsacties De opening van NOVY Velzeboer zal gepaard gaan met een aantal aantrek kelijke acties, voor jong en oud. Er wordt een speciale folder verspreidt waarin producten worden aangebo den tegen echte bodemprijzen. Voor de kinderen wordt er een kleurwed- strijd georganiseerd. Van woensdag 8 tot en met zaterdag 11 september kunnen alle kinderen een tekening ophalen in de winkel. Bij inlevering van de tekening ligt er voor ieder kind een leuke verrassing klaar. De mooiste tekening wint een waarde bon voor het speelgoedassortiment van Toys2Play bij NOVY Velzeboer. Veranderingen in en rond de winkel De aansluiting bij NOVY heeft een aantal veranderingen tot gevolg. „Iets waar mensen waarschijnlijk aan zul len moeten wennen is de nieuwe fol der. Vanaf nu zal er NOVY op de fol der staan in plaats van Velzeboer," aldus Rob Dekker, die erg enthousi ast is over de aansluiting bij NOVY en Toys2Play. „Het levert ons belang rijke voordelen op. De winkel is door vertegenwoordigers helemaal op nieuw ingericht volgens een uitgeba lanceerd concept. Ook de consument profite mee. Dot vm oe overkoe pelen organisaties kopen, kunne* ve producten "en scherpe l rijs verkopen." In samenwerking met Avia, een fran- chiseorganisatie voor tankstations, biedt NOVY een spaaractie voor klanten van beide organisaties, Autobedrijf Akersloot is één van de vele Avia tankstations in Nederland. Rob Dekker: „Door te tanken bij Avia, spaart de klant extra snel voor waardebonnen. De waardebonnen zijn bij ons, maar ook ieder andere NOVY winkel in te leveren." HEILOO - Op vrijdag 3 september heeft burgemeester den Boon aan Heieen Groot-Gerritsen een Koninklijke Onderscheiding uitgereikt. Ze is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau en kreeg het versiersel opgespeld tijdens het Nationaal Kam pioenschap Bloemschikken voor ama teurs van de (landelijke) Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde/Groei en Bloei. Sinds 1974 is Heieen Groot lid van de afdeling Heiloo en Omstreken van de Koninklijke Maatschappij voor Tiiin- bouw en Plantkunde/ Groei en Bloei. In 1977 werd zij bestuurslid en tot 2000 was zij secretaris van deze afdeling. In die periode is de afdeling Heiloo en omstreken gegroeid van circa 400 tot ruim 700 leden. Heieen Groot is in Heiloo vooral bekend als docent en organisator van zeer vele cursussen bloemschikken, kerstcreaties, winterar- rangementen etcetera. Vanaf 1978 tot 2003, dus ruim 25 jaar, had zij de coördinatie en verantwoor delijkheid over alle bloemschikacti viteiten in Heiloo. Zij regelde de loca ties, de benodigde materialen die zij op een veiling kocht, voerde de admi nistratie van de aanmeldingen en de betalingen van de cursisten, gaf de cur sussen en legde de financiële verant woording af aan de penningmeester van de afdeling. Tevens is zij betrokken bij de organisatie van het Nationaal Kampioenschap Bloemschikken voor amateurs van de (landelijke) Konin klijke Maatschappij voor Tüinbouw en Plantkunde/ Groei en Bloei. Haar cur sisten kwamen niet alleen uit Heiloo en omstreken, maar ook van verder weg uit de provincie en het is beslist niet teveel gezegd, dat zij in de regio een hele generatie bloemschiksters heeft opgeleid. Zij deed dit steeds op een kordate maar uiterst vriendelijke en voorkomende wijze. Vele van haar (oud)' cursisten hebben met succes meegedaan met de gewestelijke en lan delijke kampioenschappen van de KMPT/Groei en Bloei. Vrienden van de Beun Van 1997 tot heden is Heieen medeop richter en secretaris van de Vrienden van de Beun te Heiloo. Zij vindt het uitermate belangrijk dat sociaal-cultu- Energiemarkt overweldigend succes REGIO - Zaterdag 28 augustus heeft in Alkmaar de jaarlijkse energiemarkt, georganiseerd door de MRA en gemeente Alkmaar, plaatsgevonden. Inwoners van de gemeenten Alkmaar, Bergen, Graft-De Rijp, Heiloo en Schermer konden zonnepanelen en zonneboilers tegen een aantrekkelijke prijs aanschaffen. Dankzij de stimule ringsbijdragen was het mogelijk om ongeveer 50% subsidie voor zonnecel len aan te bieden. Het aantal inschrij vingen oversteeg ruimschoots de ver wachtingen. De resultaten Ten opzichte van 2003 is het aantal inschrijvingen sterk gestegen. In totaal waren er 30 inschrijvingen op zonneboi lers, ten opzichte van 'slechts' 8 in 2003. Het aantal aanvragen voor zonnecelsy stemen liet meer dan een verdubbeling zien, van 70 inschrijvingen in 2003 naar 157 inschrijvingen dit jaar. De subsidie- bijdrage voor zonne-energie is door het Rijk afgelopen jaar afgeschaft. Maar dankzij het duurzaamheidsbeleid van onze provincie heeft de energiemarkt een record aantal inschrijvingen gerea liseerd. Cursussen Engels HEILOO - Bij de Stichting Ouderen werk Heiloo worden in het Trefpunt cursussen Engels gegeven voor zowel beginners als gevorderden. Wie zijn of haar Engels wat wil opfrissen of de Engelse taal nog helemaal niet kent, maar wil leren, kan terecht bij voor noemde Stichting. De lessen worden gegeven op verschillende niveau's, zodat zowel beginners als gevorderden kunnen deelnemen. Elke cursus wordt gegeven door een ervaren docent gedu rende een uur in de week. De lessen worden gegeven in een goed bij te hou den tempo, waarbij de nadruk ligt op het spreken van de Engelse taal. Voor meer informatie en/of opgave kan men contact opnemen met de coördinator, tel. 072-5126758. reel leven in Heiloo een belangrijke plaats inneemt, en is daarom een stu wende kracht voor het bestuur van de Beun. Sinds 1998 is ze bestuurslid van de stichting Open Huis in Heiloo. Dit is een organisatie die aan verenigingen en stichtingen in de gemeente Heiloo de zalen in het Open Huis verhuurt. Meer dan vereerd Heieen was blij verrast over deze erkenning: „Je bent een klein radertje in de organisatie van de Nederlandse Kampioenschappen Bloemschikken, veel voorbereiding en een paar dagen flink aanpakken. Wat een schok om dan vlak voor de bekendmaking van de prijswinnaars, in Haarlem onze Burgemeester Henk den Boon van achteruit de zaal te zien komen. Hij vraagt je mee naar voren, en daarna overvalt je een totale verrassing. Burgemeester den Boon houdt een kort en geestig verhaal, en hij is in een zaal met 500 mensen in een klap beroemd in bloemschikkend Neder land. Dan zie je je kinderen in beeld - en iedereen blijkt op de hoogte te zijn, behalve ikzelf, en je wordt in het zon netje gezet." „Ik ben meer dan vereerd dat ik een lintje heb gekregen, maar het is wel het laatste dat ik ooit verwacht had, want alles wat ik deed voor het bloemschik ken van Groei Bloei, en Theater de Beun, doe ik met ontzettend veel ple zier, samen met veel gezellige mensen. Als er daarna een stroom van felicita ties over je heenvalt is dat een rijk gevoel!" Een trotse Heieen Groot met het versiersel:Geweldig om tijdens het Kampioenschap Bloemschikken in Haarlem een koninklijke onderscheiding te krijgen van je eigen burgemeester, dat lintje waar je in de verste verte nog nooit aan hebt gedacht. Wat ben ik er blij mee!" (foto: MSP) HEILOO - Op zaterdag 11 september is het weer Open Monumentendag. In Heiloo is het algemene informatiepunt op de Open Monumentendag dit jaar weer bij de Stichting Baduhenna aan de Kennemerstraatweg 464 (ingang in de rechterpoort van het Willibrord- gebouw). De Stichting Baduhenna, die zich bezig houdt met het archeologisch erfgoed, heeft een mooie expositie ruimte waarin de archeologische vond sten uit de gemeente te zien zijn. Van 10.00 uur tot 17.00 uur is Baduhenna geopend. Museum Willibrordstichting Op hetzelfde terrein, maar aan de andere poort, bevindt zich een heel interessant museum. Daar is te zien hoe patiënt en personeel op het terrein van de stichting leefden. Vanaf het begin dat de Willibrordstichting is gebouwd, dus vanaf circa 1930, waren zij op het besloten terrein helemaal 'self-supporting'. Ze hadden een eigen bakkerij, een eigen wasserij, eigen watervoorziening, zij hielden dieren en verbouwden er hun groenten. Het museum is geopend van 10.00 tot 16.00 uur en is op de open Monumentendag gratis toegankelijk. Tentoonstellingen Oud Heiloo De Vereniging Oud Heiloo heeft in de expositieruimte van de Oude Pastorij aan de Nicolaas Beetsweg een interes sante expositie over oude rijwielen en fietsplaatjes georganiseerd. De ten toonstelling is op de Open Monumen tendag van 10.00 tot 17.00 uur te bezichtigen. Wipwatermolen Varnebroek Vanaf 12.00 uur zal de vrijwillige mole naar van de Varnebroekermolen het kleine zwarte molentje aan het Maalwater draaiende houden. Als u eens van de gelegenheid gebruik wilt maken om het afgelegen molentje te bezoeken, is dit een uniek moment! U zult daarbij een goede uitleg over de werking van het molentje krijgen en tevens zal het bijzondere landschap ter plekke u verbazen! Overige geopende instanties Op het prachtige Kapelterrein van Onze Lieve Vrouw ter Nood, dat recentelijk op de rijksmonumentenlijst werd geplaatst, zijn de Bedevaartkapel en de Genadekapel opengesteld. Het is zeer de moeite waard om dit histori sche gebiedje met zijn bijzondere waterbron, die landelijke bekendheid geniet, eens te bezoeken en de sfeer te proeven van deze bedevaartplaats. De Hutkoffer, het kleine antiekwinkel tje aan de Heerenweg zal geopend zijn. Deze oude boerenwoning uit de 17de eeuw is tot een sfeervol winkeltje inge richt. Voorts is de Witte kerk geopend. Het prachtige oude kerkje uit de Late Middeleeuwen met oude begraafplaats rondom zal binnenkort worden aange past om bezoekers nog comfortabeler te kunnen ontvangen. Landelijke thema verdediging Het landelijke thema van de Open Monumentendag is dit jaar 'Verdediging'. In Heiloo zijn geen uit gesproken herinneringen aan vormen van verdediging aanwezig omdat Heiloo nooit een actieve rol daarin heeft hoeven spelen. Dat wil niet zeg gen dat er niets over dit thema georga niseerd is. In het kader van 'verdedi ging' hebben de gemeenten Heiloo, Castricum, Bergen, Uitgeest, Beverwijk en Heemskerk gezamenlijk een regionale kaart samengesteld waarop twee belangrijke vormen van verdediging staan aangegeven: de Atlantik-wall, die door de Duitsers in de Tweede Wereldoorlog is aangelegd en de 19de eeuwse Stelling van Amsterdam, waar de forten Krommeniedijk, Spijkerboor en Fort Veldhuis onder andere deel van uitma ken. De kaart is in kleur uitgebracht en geeft interessante achtergrondinfor matie over de beide Noord-Hollandse verdedigingslinies uit het verleden. Daarnaast zijn alle monumenten, die op 11 september in Heiloo open zijn, op de kaart aangegeven. Aan de hand van de kaart kan men dan naar wens een zelf samengestelde route lopen, fietsen of rijden. De kaart is verkrijgbaar aan de balie van het gemeentehuis in Heiloo en ook bij de bibliotheek. Op de Open Monumentendag zelf is hij tevens ver krijgbaar bij de opengestelde monu menten. openbare scholengemeenschap voor^y mavo, havo en vwo Wat zou u doen als u wist dat u niet kon falen? HEILOO - Deze en andere vragen kun je beantwoorden in de actieve workshop met NeuroLinguïstisch Programmeren. Deze vijf avonden zijn bestemd voor mensen die geïnteres seerd zijn in succes en inspriatie, in zichzelf en in communicatie.U oefent met nieuwste kennis die er is over ont wikkeling van mensen in deze tweede praktijk-studiegroep NLP. Op deze avonden maak je kennis met nieuwe manieren van kijken, luisteren en doen. In NLP leer je geen psychologie, wel een nieuwe stijl om veranderin gen, storend gedrag en keuzes effectief tegemoet te treden. Vind u wel eens u niet helemaal uit de verf komt, heeft u wel eens onbedoelde conflicten, wilt u wat u doet nog wel veel beter doen - dan kan NLP de start zijn. Voor men sen die op de cursus inschrijven geldt een speciale aanbieding. Voor infor matie kunt u terecht bij Heelhethart, tel. 072-5321265 of bij Jolanda Herngreen: tel. 06-47695915. Inloopochtend Peuterspeelzaal PINO Op woensdagochtend 15 september houdt Peuterspeelzaal Pino een inloopochtend. Van 10.00 uur tot 11.00 uur kunnen nieuwsgierige ouders mét hun kinderen in de leef tijd van 0 tot 4 jaar een kijkje komen nemen in het lokaal aan de J.P. Hasebroekweg 21. De kinderen kun nen naar hartelust spelen, terwijl de ouders onder het genot van een kopje koffie en een lekkernij kennis kunnen maken met de leidsters. Natuurlijk is er voor de kinderen ook limonade en iets lekkers. Kortom, grijp uw kans om de speelzaal eens te komen bekij ken. Vooraf aanmelden is niet nodig. Mocht u vooraf nog vragen hebben, neem dan contact op met de leidsters van de Pino. Deze zijn de maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 8.30 tot 12.00 aanwezig, tel. 072- 5333525. Bent u peuterleider\ster en heeft u zin om ons team te komen versterken? Bel ons: 5332026! HEILOO - Op dit moment kampt ongeveer 30% van de vrouwen en 40% van de mannen met overgewicht en dit percentage stijgt snel. Aan dit overgewicht ligt vaak een verkeerd voedingspatroon ten grondslag. We leven in een maatschappij waarin alles steeds sneller moet en junkfood is iets gewoons geworden in ons eet patroon. Als er weinig tijd is om te koken dan wordt er vaak snel even wat gehaald bij de plaatselijke Chinees, cafetaria of shoarmazaak. Daarnaast komen er ook steeds meer vette producten voor in ons dagelijk se eten. Al met al een zorgwekkende ontwikkeling. Veel mensen proberen het overgewicht weer kwijt te raken, omdat ze zich er niet lekker bij voe len of omdat de huisarts ze hier op wijst. Men begint heel gemotiveerd te lijnen maar het lange termijn resul taat blijft vaak uit. Dit komt onder andere doordat mensen allerlei pillen en poeders gaan gebruiken. Bij Beheer 'Slank-Klup' wordt de kern aangepakt, namelijk het aanleren van goede eetgewoonten, en juist dat wordt bij het gebruik van pillen en poeders niet aangepakt. Met 'won derpillen en -poeders' bereikt u voor al snel resultaat, bij Beheer 'Slank- Klup' behaalt u een blijvend resul taat. De wekelijkse bijeenkomsten zijn educatief en motiverend. Niet alleen vanwege het wekelijkse resul taat dat op de weegschaal te zien is, maar ook om het contact met lotge noten en de klupleidster. Juist dat fre quent samenkomen is iets wat enorm stimuleert en bij andere methoden ontbreekt. Kijk op www.slank-klup.nl voor meer informatie of kom een kijkje nemen in een van de 300 klups waaronder Heiloo, maandag 19.15 uur. U kunt natuurlijk ook bellen naar het hoofdkantoor, tel. 0523- 231571. HEILOO - In Heiloo bestaat reeds vele jaren de mogelijkheid om in een prettige sfeer Franse conversatielessen te volgen onderleiding van een erva ren lerares Jenny Cornelissen. Zowel overdag als 's avonds wordt er geoe fend in groepjes of privé, in uitspraak en spreekvaardigheid. Voor beginners en wat minder gevorderden wordt er gewerkt met de methode 'C'est ca', deel I en deel II. Dit zijn een lesboek en oefeningenboek, speciaal ontwik keld voor volwassenen, die het begrij pen en spreken van het Frans lang zaam maar gedegen willen opbouwen. Voor de meer gevorderden bestaan er verschillende niveaus en discussie vorm, waarin met elkaar wordt gecon verseerd in het Frans over allerlei inte ressante onderwerpen uit de maat schappij, actualiteiten etcetera. Soms zal de lerares zelf een vertelling in het Frans geven, om ook uw luister- en begrijpvaardigheid te trainen. Zonder al te veel huiswerk, maar wel door met een bepaalde regelmaat met de Franse taal bezig te zijn, kunt u uw Franse spreekvaardigheid op een pret tige wijze opbouwen, tel. 072-5336878 Lezing Transsiberië express De lezing over de Transsiberië express van twee uur neemt u mee op de lang ste en boeiendste treinreis ter wereld. Van Moskou wordt dwars door Siberië naar Wladiwostok gereisd. Van alle steden, die langs deze route liggen, worden de geschiedenis, de beziens waardigheden en de actualiteit besproken. De lezing Transsiberië express door Jenny Cornelissen is op vrijdag 22 oktober in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 van 19.45 tot 21.45 uur. Opgeven via tel. 072- 5336878. Vanaf september staan de winkels van Het Huis Opticiens weer in het teken van de uitgebreide Glas- collectie van Het Huis. Meer dan ooit is de bril een mode-artikel dat de stijl van de drager onderstreept. Bij het kopen van een nieuwe bril is natuur lijk ook de keuze voor het glas van belang. Want tussen glazen onderling bestaan enorme verschillen en lang niet elk glas is voor iedereen geschikt. Steeds meer mensen kiezen dan ook voor een advies van de medewerkers van Het HuisOpticiens, omdat zij uit gebreid de tijd nemen om samen met de klant de mogelijkheden van de glazen door te spreken, afgestemd op de ogen en de specifieke wensen van de klant. Geen onaangename verrassingen! Bij Het Huis Opticiens vindt u alle glassystemen van de bekende merken en leveranciers. Zo ook het succesvol le huismerk van Het Huis Opticiens: de Glascollectie van Het Huis. Deze collectie is standaard ontspiegeld en voorzien van een speciale krasweren- de hardingslaag. Het maakt daarbij niet uit of de glazen van glas of kunst stof zijn gemaakt. Bij Het Huis geen onaangename verrassingen in de vorm van allerlei toeslagen, maar kwaliteitsglazen standaard voor een aantrekkelijke prijs. Enkelvoudig al voor 99,- per jaar. Multifocaal al voor 219,- per jaar! De prijzen van de Glascollectie van Het Huis begin nen bij slechts 99,- voor enkelvou dige glazen per paar. Heeft u een multifocale bril nodig, dan kijkt u al op elke afstand scherp vanaf 219,- per paar. Zoals gezegd: Het Huis Opticiens rekent geen meerprijs voor extra kwaliteits verhogende zaken als ontspie'geling en beschermende coa ting. Al deze opties zijn, net als hun uitgebreide adviezen over verant woord en scherp zien, van Het huis. Iedereen is van harte uitgenodigd om de collectie te bekijken en eens te informeren naar echt goede brillen glazen, zoals de Glascollectie van Het Huis. En natuurlijk kunt u bij Het Huis Opticiens komen kijken naar de uitgebreide collectie monturen, zon nebrillen van de grote topmerken, contactlenzen en de leuke KidscollecZie voor kinderen van alle leeftijden. HEILOO - Zon, regen en wind, de ligging van uw woning, de kwaliteit van de ondergrond; het zijn allemaal omstandigheden die invloed hebben op de levensduur van uw schilder werk. Met de dekkende en transpa rante lakken van Sikkens bent u ver zekerd van een duurzaam resultaat. Om u optimaal te ondersteunen heeft Decorette Ursem aan de Heerenweg 144 te Heiloo het complete assorti ment Sikkens producten in zijn win kel. Decorette geeft u het advies waaraan u behoefte heeft. Mooie dekkende lakken Zoekt u een professionele dekkende lak voor uw woning? Kies dan voor een van de Rubbol producten van Sikkens. Speciaal ontwikkeld om alle houtsoorten duurzaam te bescher men, onderhouden en verfraaien. Alle Sikkens aflakproducten kunnen in vele gewenste tinten en diverse producten worden gemengd. Authentiek of vernieuwend? Langs de grachten, oude boerderijen, daar komen ze voor: de Authentieke Kleuren van Sikkens. Klassiekers als Grachtengroen, Engels rood en Gelders blauw. Mooi in combinatie met Béntheimergeel of Mergelwit. In bijvoorbeeld nieuwbouwwijken kan het er qua kleur heftiger aan toe gaan. De Sikkens Steenkleurenlijn heeft gewaagde kleurcombinaties maar ook moderne en klassieke com binaties. Deze kleurencollectie is afgestemd op veertien veel voorko mende baksteen tinten in Nederland: geel-, rood-, bruin- en wit/grijsgetinte bakstenen. „Met de kleurlijnen van Sikkens kunt u alle kanten uit en wij van Decorette Ursem kunnen u met mooi kleurenmateriaal optimaal adviseren. Zo komt u niet voor ver rassingen te staan", zegt Henk Ursem Advies en ondersteuning Indien een klant hulp nodig heeft bij de product- of kleurkeuze dan is dat geen probleem. Voor advies kan er gebouwd worden op de jarenlange ervaring van de medewerkers van erkend Sikkens specialst. "Daarbij hebben wij allerlei materialen die de klant kunnen helpen bij hun keuze. Neem nu bijvoorbeeld de vele bro chures en technische informatiebla den van Sikkens. U kunt dan thuis nog eens rustig alles doorlezen", vult een medewerker van Decorette Ursem aan. Vindt u het leuk om uw eigen ideeën over mode en styling uit te zien groeien tot een perfect passend kledingstuk, of misschien uw kind in een origineel en voordelig zelfgemaakte jurkje of stoere broek te zien lopen? Modevakschool Wilma Hoebe biedt cursussen patroon- tekènen en/of naaien voor beginners en gevorderden zonder examendoel. Men leert er patronen aanpassen of zelf tekenen volgens het Danckaerts sys teem; stoffenkennis, patroon leggen en knippen, werken met de naaimachine, enzovoort. De wekelijkse lessen vinden overdag of 's avonds plaats in kleine groepjes en in eigen tempo. Naai machineszijn aanwezig maar u mag uw eigen naaimachine ook meebrengen. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Voor meer informatie: Wilma Hoebe, tel. 5335893, Vredenoord 179 Heiloo. HEILOO - Zaterdag 4 september werd het nieuwe pand van installatiebedrijf Borst/Guus de Jong geopend. Onder zeer zonnige omstandigheden werd er door de vele belangstellenden, waaronder klanten, relaties, familie en vrien den getoost op de toekomst. Een van de bijzonderheden van de opening was de lancering van de nieuwe website van Borst/ Guus de Jong. Voortaan kunt u Guus en Ciska niet alleen meet vinden in hun pand aan de Westerweg 198C in Heiloo, tel. 072-5333481, maar ook op www.borstendejong.nl! (foto: MSP) WitfLF

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6