Valse start voor Zeevogels Vervolg //EILQQ m Nieuws rond Katerloop Limmer IJsclub vc\de> Open Dag Beheer Openbare Ruimte en Brandweer Heiloo Clubkampioenschappen TY het Yennewater HSV Limmen Nieuws Instuif Tafeltennisvereniging Limmen-Heiloo te Limmen Nederlands Kampioenschap fietscross in Heiloo Klaas Zwaan winnaar van Piet Glas bokaal DVW Jeugdnieuws Vrijwilligers gevraagd voor maaltijdbezorging in Egmond Poëzie en muziek in Hoeve O verslof Nieuwe expositie Galerie De Kapberg UITKIJKPOST - 08 SEPTEMBER 2003 - PAGINA 8 li Biljartcursus in het Trefpunt DVW Zeevissen Fotoclub HAF weer van start Actie 'Schoen' op de Heilooer basisscholen INGEZONDEN Handtekeningen Populieren Tsjechow in Heiloo Rectificatie Oude Pastorij Prinses Beatrix fonds collecteert mmmmmÊÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊmm Uitslagen Double stars Monumenten in Perspectief HEILOO - Biljartvereniging Venne- water hield voor de elfde keer het Open Libre Biljart Kampioenschap van Heiloo. 56 Deelnemers streden dit jaar voor het eerst om de Piet Glas bokaal, de in december overleden voorzitter krijgt zo zijn memoriaal in een schitterende in glas uitgevoerde wisselbokaal. De poulewedstrijden'op vrijdag en zaterdag waren ongekend spannend zodat veel spelers met 4 pun ten naar de zondag verhuisden. Zondags werd er gespeeld via het knock-out systeem zodat de vier sterk ste spelers overbleven. Dat waren Jan Sombroek, Dik Heijne, Ad v/d Velden en Klaas Zwaan. Sombroek won van Heijne en Zwaan van v/d Velden, zodat de strijd om de 3e en 4e plaats ging tus sen Heijne en v/d Velden, Ad v/d Velden won deze partij De strijd om de le en 2e plaats was een ware thriller, Sombroek moest 45 caramboles maken en Zwaan 75. Na 18 beurten was de stand bijna gelijk 38 voor Sombroek en 42 voor Zwaan, de vele toeschouwers zagen Jan Sombroek, waarschijnlijk door de zenuwen, een paar keer mis sen, zodat Zwaan nog terug kon komen, met een serie van 14 en een slotserie van 19 de partij naar zich toe trok en uit handen van mevrouw Glas de 'Piet Glas' bokaal kreeg uitgereikt, Klaas werd tevens winnaar van een Artimes biljart-keu geschonken door Aris en Kees de Wit. De Piet Glas bokaal wordt uitgereikt door mevrouw Atie Glas aan de win naar Klaas Zwaan. EGMOND - Zeevogels heeft de eerste wedstrijd in het seizoen 2004 - 2005 ruim verloren. De 1 - 4 uitslag doet ver moeden dat de thuisclub een kansloze strijd moet hebben gevoerd. Niets is minder waar. Als de scheidsrechter een zuiver Zeevogels doelpunt niet had afgekeurd, een buitenspelgoal van de gasten gewoon had geannuleerd en de thuisclub een penalty had gegeven had de uitslag zomaar in het voordeel van de Hoevers kunnen uitvallen. De dege lijk en uitgekiend spelende ploeg uit 't Veld wist de spaarzame kansen wel om te zetten in doelpunten waar de thuis club vele malen vastliep op VZV doel man Jan Nijholt. Ondanks het zeer fraaie weer zagen te weinig toeschouwers Zeevogels aftrap pen in het nieuwe seizoen. Trainer Johan van Heel, voor het derde jaar hoofdtrainer van de Hoevers, had zijn nieuwe aanwinsten Tibor Zwaan en Richard van Gelderen een basisplaats gegeven. Beide ploegen moesten zicht baar wennen aan de warmte wat resul teerde in een mat begin van de wed strijd met een laag baltempo. VZV liet de thuisclub veelal het initiatief en wachtte rustig op de dingen die gebeu ren, gingen. Het vele balbezit van de Vogels leverde aanvankelijk weinig gevaar op. De eerste de beste tegen stoot van VZV was wel gevaarlijk. Linkerspits Joost Wijnker was de hele wedstrijd door een ware plaag voor de te vaak happende verdedigers van Zeevogels. Zijn eerste inzet werd knap door doelman Dennis Bollemeijer ver werkt Even later moest dezelfde Bollemeijer toch buigen. Onnodig ver liet hij zijn heiligdom om een VZV aan val te neutraliseren. In de kluts kreeg Wijnker een herkansing. Ondanks de aanwezigheid van diverse Zeevogels verdedigers rolde de bal over de doel lijn, 0-1. Zeevogels dacht even later gelijk te maken. De scheidsrechter nam echter het vlagsignaal van zijn VZV- assistent over en annuleerde de treffer. Vriend en vijand waren het er over eens dat deze aanval, de bal werd van de achterlijn teruggetrokken, nooit had mogen worden afgekeurd wegens bui tenspel. Na de warme thee kwam de thuisclub goed uit het kleedlokaal. Fanatieker dan voor de rust probeerde Zeevogels zo snel mogelijk de gelijkmaker te for ceren. Ondanks diverse kansen en mogelijkheden bleef de verdiende tref fer uit. De scheidsrechter had de fluit al in de mond om Zeevogels een straf schop te geven omdat Richard van Gelderen in de zestien van achteren werd gevloerd. Tot een fluitsignaal kwam het echter niet omdat de leids man verzuimde lucht in het apparaatje te blazen en aangaf dat het spel door moest gaan. Toen Joost Wijnker uit een hoekschop voor VZV zomaar, bij de eerste paal, mocht inkoppen werd dui delijk dat het een moeizame middag voor de withemden zou blijven, 0-2. Zeevogels bleef op jacht naar een doel punt. Tibor Zwaan, Frank Jong en Tijmen Baltus (3X) hadden de moge lijkheden om hun ploeg weer terug in de wedstrijd te brengen maar troffen geen doel. Uit diverse messcherpe counters lieten de gasten zien hoe het wel moest en stond er plotseling 0-4 op het scorebord. Aanvoerder Jeroen Koel moest uiteindelijk de eer voor zijn team redden. Na een heus bombarde ment op het vijandelijke doel wist hij wel het net te vinden, 1-4. HEILOO - De afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) en Brand weer Heiloo hebben de handen ineen geslagen en houden samen een open dag op zaterdag 11 september. Tijdens de open dag zijn er van 11.00 uur tot 16.00 uur allerlei activiteiten voor jong en oud. De BOR en de brandweer wil len op een ontspannen en educatieve manier laten zien welke werkzaamhe den ze in het dorp uitvoeren en wat er aan materiaal en voorbereiding nodig is om dit werk te doen. Brandweer De Brandweer stelt de kazerne open, heeft al het materiaal uitgestald en geeft toelichting op de materialen en het werk van de brandweer. Ook zal er een acti viteit zijn, waarbij volwassenen kunnen ervaren hoe de brandweer te werk gaat bij de bevrijding van een persoon na een auto-ongeval. BOR De medewerkers van de BOR brengen de verschillende disciplines en werk zaamheden onder de aandacht. De wijk teams, de bomenploeg, de veegploeg, de wegenploeg, de rioleringsploeg en de medewerkers van de garage, de techni sche dienst, de begraafplaats, het Beestenboetje en de Afvalbrengplaats laten zien waar zij dagelijks mee bezig zijn. Daarnaast worden er demonstraties gegeven door de Huisvuilcentrale (ver werker van restafval), de Purva (verwer ker van GFT-afval), Tardy (bewerking van het plantsoenafval met wormen), GP Groot (verwerker van niet-huishou- delijk afval) en de Vaop (ondersteunt de gemeente bij het inzamelen, verwijderen en verwerken van papier en textiel). Voor de kinderen De kinderen zullen uiteraard hun ogen uitkijken bij alle demonstraties tijdens de Open dag. Naast de demonstraties is er voor de kinderen een quiz uitgezet, die langs alle activiteiten leidt en waar bij onderweg vragen beantwoord moe ten worden. Voor de inzending met de meeste goede antwoorden is er een spectaculaire prijs te winnen. De brand weer heeft een spel voor kinderen en daarnaast is er een springkussen, waar ze zich flink kunnen uitleven. Natuurlijk is er ook wat te snoepen: gratis popcorn en suikerspinnen. Kom op de fiets Het terrein van de BOR, het Rosendaal 2, staat tijdens de Open dag vol met kra men en demonstratiemateriaal. Het is dus niet mogelijk om op het terrein zelf te parkeren. Komt u toch met de auto, dan kunt u parkeren langs de Kanaalweg (dit wordt met borden aan gegeven). HEILOO - Zondag 5 september heeft TV het Vennewater op een prachtige nazomerse dag de clubkampioenschap pen afgesloten. Na de stortbuien op de zaterdagavond in de week ervoor kan de club opgelucht adem halen: de drai nage onder de in mei van dit jaar gereed gekomen nieuwe banen werkt perfect en de wedstrijden konden direct na de bui hervat worden. Op de finalezondag zijn de wedstrijden gespeeld met ATP-wedstrijdballen, beschikbaar gesteld door dè bank. De club kan mede door de inzet van vele vrijwilligers en het organiseren van diverse evenementen terugzien op een geslaagd toernooi. Uitslagen: HE 3/4: 1. M. vd Hoonaard, 2. P. Keeman. DE 3/4: M. Blom, 2. M. vd Helm. HD 3/4: D. Tervoort/P. Keeman, 2. M. vd Hoonaard/H. Taylor. DD3/4: M. Blom/L. Nelissen, 2.1. van Soest/N. van Duuren. GD3/4:1. L. Nelissen/M. d Hoonaard, 2. M. Blom/T. Meijer. HE5: 1. J. Warmer, 2. W. Hackenitz. DE 5: 1. L. Jansen, 2. C. Hemmer.HD 5: 1. R. Demelker/GJ de Boer, 2. J. Warmer/R. vd Steen. DD 5:1. G. van Beek/W.Leeftink, 2. L. Jansen/C. Hemmer. GD5: 1. W. Leeftink/D. Velzeboer, 2. J. Boerhave/R. Demelker. HE6: 1. D. Kaandorp, 2. J. Koopman. DE6:1. L. Zomerdijk, 2. H. Demelker. HD6:1. D. Kaandorp/E. Avis, 2. J. Piet/ D. Oostrom. GD6: 1. W. Wardenburg/J Straathof, 2. C. Hemmer/M. Hemmer. DD6 1. E. Pieterse/S. Hink, 2. K. Schagen/A. Meijer. HE7 1. C. Sikma, 2. M. Kersten. DE7: 1. M. Mathot, 2. B. Conneman. HD7: 1. E. Schindeler/C. Sikma, 2. F. de Rave/R. Kemmere. DD7:1. M. Hoekman/J. Godwaldt, 2. Y. vd Burg/A. Breukels. GD7: T. van Dijk/E. Weening, 2. O. van Aert/M. vd Velden. HE7 40+: 1. C. van Etten.2. H. Woldering .HD 7 40+ 1. H. Janssen/J. De Waal, 2.H. Vos/G. Langedijk. DD7 40+: A. de Poot/ S. Bijlsma. 2.R. Amsterdam/E. Kooijman. GD7 40+: 1. S.Bijlsma/A. Interna, 2.W. van Etten/H. Zoon. HE 8: E. Schindeler, 2. H.Tijssen. DE8: 1. M. Rómbouts, 2. O. van Aert. HD8: H. Leijen/J. Kaandorp. 2. W van Gelder/H. Tesselaar. DD8: W. Tijssen/N. de Moor, 2.C. Spaan/P. Bosman. GD8: K. Simons/E. Schindeler, 2. M. Ulder/H. Tesselaar. HE 8 40+: R. Koster, 2. J. Meijboom. DE8 40+: 1. J. van Leeuwen.2. M. Krumperman. HD8 40+: Ï.Th. V. Beek/B. Kok,2.T. Alofs/H. de Groot. DD8 40+:l. C. Piet/L. Keijzer, 2. J. Snel/J. van Leeuwen. GD8 40+:l. L. Keijzer/K. Bakker, 2. M. Krumperman/H. Duiker. DD9:1. M. op de Weegh/P. Ketelaars, 2. M. vd Kamer/L. de Gier. DE 9:1. E. Popma, 2. S.Tieleman. GD 60+: 1. A. v. Staveren/J. Emanuels. 2. J. Vreeburg/ K. Dekker. HD 60+: 1. H. Timmens/J. Emanuels, 2. P. Toorenburg/J. Keuper Op het terras van het clubgebouw was het gezellig druk toen voorzitter Wil van Dijk de prijzen aan clubkampioenen M. van de Hoonaard en M. Blom uitreikte. LIMMEN - Op zaterdag 11 september houdt tafeltennisvereniging Limmen- Heiloo een tafeltennis kennismakings middag. Ben je tussen de 6 en 17 jaar en lijkt het je leuk om te tafeltennissen dan ben je welkom om 12.00 uur aan de Hogeweg 61 te Limmen. Op deze mid dag wordt er een kennismakingstrai ning gehouden met een circuitje en een demonstratie door een aantal ervaren jeugdspelers. Waardoor je kan kijken of tafeltennis iets voor jou is. Er zijn batjes aanwezig en tevens is de kantine open voor gratis koffie/fris. Voor de jeugd in de leeftijdscategorie 6-9 is er een speci aal trainingsuur op dinsdag van 18.00 tot 19.00 uur. Hierin wordt tafeltennis op speelse wijze aangeleerd. De oudere jeugdrecreanten trainen op vrijdag van 18.30 tot 19.30 uur. Voor de nieuwe jeugdleden is er ook dit jaar een programma opgezet waarin de jeugd binnen een half jaar een vol waardig tafeltennisdiploma kan halen. Na het behalen van dit diploma kan de jeugd op zaterdag meedraaien met leef tijdsgenoten in de competitie. Heb je niet de mogelijkheid om op de instuifdag te komen maar ben je wel geïnteresseerd? Kom dan zo snel mogelijk een training bijwonen. De trainingen beginnen voor de nieuwko mers op dinsdag 14 augustus en vrijdag 17 augustus. De eerste drie trainingen zijn gratis en daarin kun je ervaren of je tafeltennis leuk vindt. Vorig seizoen zijn er in de biljartzaal van het Trefpunt, Abraham du- Boishof 2 een tweetal biljartcursusen gegeven. Deze cursussen werden georganiseerd door biljartclub 't Treffertje en werden gegeven door ervaren en bekwame leden van deze vereniging. Ook dit jaar zal er weer een biljartcursus worden georgani seerd. Om deze cursus te kunnen volgen, moet men lid zijn van een van de Ouderenbonden. De cursus bestaat uit tien lessen van twee uur en begint op woensdagmorgen 6 oktober. De kosten van de cursus zijn 30,- inclusief de kosten van het onderhoud van de biljarts. Opgave bij Th. Kaandorp, Zeeweg 2,1852 CR Heiloo, tel. 072-5332086, of bij C.J. Heijnis, Ewislaan 13, 1852 GL Heiloo, tel. 072-5337791. HEILOO - Er zijn jaarlijks meerdere Nationale wedstrijden fietscross. Maar er is maar één NK voor clubs. Komende zondag zullen onder de klanken van het volkslied de delegaties van alle zichzelf respecterende fietscrossvereni- gingen in Nederland zich presenteren. Voor deze gelegenheid zullen alle top pers van de nationale BMX scene zich hullen in de club kleuren, en niet in team- of sponsoroutfit. Bij deze specia le wedstrijd staat nu eens niet het indi viduele resultaat voorop, maar het resultaat van de beste vijf rijders per vereniging. Dat gegeven bepaalt welke club zich Nederlands kampioen mag Het starthek valt, en dan trappen, jumpen en slim sturen: BMX dus! (fotoA. de Graaf) noemen. Fee de Boscrossers in Heiloo heeft dit jaar de eer deze prestigieuze wedstrijd te mogen organiseren. Met man en macht is er aan gewerkt om zowel sportief als organisatorisch goed voor de dag te komen. Sportief is er dit jaar al veel kwaliteit getoond op het EK in Tsjechië en het WK in eigen land. Maar liefst 5 Boscrossers haalden de finale van het WK en er werden zelfs twee tweede plaatsen gescoord door Bob van Westerop (nationaal kampi oen en vierde WK 2003) en Canlee Derks (debutant). Maar ook als organi satie willen de Heilooërs scoren met deze grootste nationale wedstrijd. De bochtige, bultige baan zal het strijdto neel zijn voor de vele honderden rijders in beide geslachten in de diverse leef tijdscategorieën. BMX is een snelle spectaculaire sport waarbij explosieve kracht, techniek én wedstrijdzenuwen onontbeerlijk zijn als je op het hoogste niveau mee wilt draaien. Gelukkig zijn er ook geweste lijke en regionale wedstrijden waar het er iets minder heftig aan toe gaat. Maar snel en boeiend blijft het altijd met alle kombochten, jumps en dubbel jumps. Voor iedereen die eens wil zien waar om BMX met ingang van 2008 ook een Olympische sport gaat worden, is zon dag 12 september een uitgelezen kans. Na de parade van alle deelnemers om 10.45 uur zal om 11.30 de wedstrijd van start gaan. De entree op het sportcom plex van de Boscrossers aan het Vennewater in Heiloo bedraagt 3.50 voor bezoekers boven de 13 jaar. LIMMEN-Zolang het nieuwe AZ-sta- dion nog niet wordt gebouwd, bevat dit gebied een mooie natuur met prachtige sloten. Dit weet ook hengelsportvereni ging Limmen en daarom koersten zij voor de eerste baars wedstrijd naar de Boekelermeerpolder. De club hanteert een nieuwe puntentelling: een baars levert 10 punten op, overige vissoorten geven 1 punt. Deze telling kwam goed uit, want een (bij)vangst van 50 witvis- sen was geen uitzondering. De uitslag 1 Tinus Veldt 41 baars, 55 overig, 465 punten. 2 Ron Droog 441 pnt, 3 Rob Jak 294 pnt, 4 Dennis vd Ven 261 pnt, 5 Gerrit TUin 200 pnt. De complete uitslag kunt u vinden op www.hsvlimmen.nl. Zondag 19 septem ber wordt de tweede baarswestrijd gevist in Plan Ypestein te Heiloo. HEILOO - Zaterdag 28 augustus heb ben de vissers van DVW voor de twee de keer op het Wad gevist. Het was dit maal een avondwedstijd. De weergo den waren hen gunstig gezind, helaas de visvangst niet. De 28 vissers wisten totaal 38 vissen te vangen, hiervan zijn er 14 direct terug gezet omdat ze bene den de maat waren. Er werden wel twee records verbeterd. Laura van Raalte wist na een spannende dril een knaap van een paling te vangen. Ze verbeterde het record van Jan Stoop en bracht dit op een lengte van 78 cm bij een gewicht van 965 gram. De andere recordverbetering kwam op naam van Gerrit Ynsen te staan. Het betrof hier een Dikkopje. Een visje dat ook qua grootte veel weg heeft van een garnaal. De prijzen werden dit kéer als volgt verdeeld: 1. Gerrit Ysen, 2. Laura van Raalte, 3. Ramon Vader, 4. Jerry de Jong en 5. Adrie Herber. De eerstvol gende wedstrijd is op 25 september, dan op de Noordpier bij Wijk aan Zee. Je kunt je voor deze wedstrijd nog opgeven. Voor opgave of nadere infor matie kun je, ook al ben je geen lid van DVW, bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, e-mail: emil.wijckel- sma@hccnet.nl of met R. Blok, tel. 072- 5336108. HEILOO - Op 7 september start de Heilooër Amateur Fotografenvere niging HAF het nieuwe seizoen met een algemene ledenvergadering. Behalve de financiën over het afgelopen seizoen en over het a.s. verenigingsjaar komt daar in ook het nieuwe jaarprogramma aan de orde. Er staan de clubleden weer diverse interessante avonden te wach ten. Behalve de 7 'algemene' foto- en diabespreekavonden, waarin nieuw fotomateriaal van de leden aan de orde komt, zullen in het komende seizoen ook de werkgroepjes macro, natuur, digitaal, abstract, serie en beginners hun fotoresultatén tot nu toe laten zien. Deze werkgroepjes, variërend van 3 tot 6 leden, zijn in het afgelopen seizoen van start gegaan en hebben al heel wat mooie plaatjes geschoten. Ook staan er in het nieuwe jaar weer 2 leuke club- tochten op het programma en zijn twee gastsprekers ingehuurd die de leden nog wat bijzonderheden gaan bijbrengen over respectievelijk macrofotografie en zwart-wit fotografie. Ook de thema's (tevens wedstrijden) van de Afdeling Noord-Holland Noord van de Fotobond zullen weer de nodige aandacht vragen. Op dit moment lopen er twee thema's: Typisch Noord-Holland' en 'Drieluiken'. Voor het eerste thema zul len de deelnemers al op uiterlijk op 21 september hun meedingende foto's gereed moeten hebben. Voor de drielui ken hebben zij nog de tijd tot eind april 2005. De HAF ontwikkelt momenteel een eigen (foto) website waarop een grote verscheidenheid aan foto's te zien zal zijn HEILOO - De verkeërsouders van Heiloo hebben een leuke actie bedacht om het lopen naar school te stimuleren. In een nieuwsbrief aan de basisscholen werd de actie geintroduceerd waarbij kinderen mee kunnen doen aan een wedstrijd. Kinderen kunnen één of twee schoenen maken, die hen op een snelle en veilige manier naar school kunnen brengen. De schoenen mogen rijden, vliegen, glijden, lopen, enzovoorts, en de schoen(en) mogen worden getekend, geknutseld, of kinderen mogen bestaan de schoenen versieren. Het mooiste exemplaar zal een plekje krijgen in de bibliotheek van Heiloo, waar iedereen de schoen kan bewonderen. Er zijn natuurlijk ook verkeersprijsjes mee te winnen, die zullen worden uitgereikt in de bibliotheek. Het artikel 'Handtekeningen tegen de kap acht populieren' in de Uitkijkpost van 1 september jl. is op een onderdeel niet juist weergegeven. Volgens het arti kel Zouden Milieu Contact Heiloo en de NCPN van mening zijn dat de huidi ge 550 binnengekomen protesten vol doende zijn om een representatief beeld van de mening van de Heilooër bevol king te krijgen'.Voor een ieder moet het helder zijn dat Milieu Contact Heiloo en de NCPN niet de autoriteit hebben te bepalen of een aantal handtekeningen aan een (gemeentelijke) norm voldoet of niet. Milieu Contact Heiloo en de NCPN hebben de gegevens over het wel of niet voldoen aan bepaalde maatsta ven gehaald uit het Burgeijaarverslag gemeente Heiloo 2003. Wij schreven in ons persbericht aan de Uitkijkpost het volgende: 'Referentiekader Milieu Contact Heiloo en de NCPN beoorde len de 495 (op dit moment) binnengeko men protesten volgens de maatstaven die wij ontlenen aan het Burger jaarverslag 2003 van de gemeente Heiloo. Hierin worden 302 reacties van bewoners van Heiloo, door burge meester H. Den Boon als representatief voor de mening van de Heilooër bevol king aangemerkt en zijn voldoende om daarop het burgeijaarverslag over het jaar 2003 te baseren'. Overigens loopt de protestactie nog gedurende de hele maand september. Formulieren daartoe zijn te bestellen op de telefoonnummers 072-5331264,072-5334588,072- 5330324, waarna bezorging volgt. Els Swart, Milieu Contact Heiloo Willem Gomes, NCPN Vorige week werd de tentoonstelling van Oude Rijwielen in de Oudheids kamer de Oude Pastorij van de Vereniging Oud Heiloo aangekondigd. In dat bericht stond dat deze bijzondere tentoonstelling plaatsvindt tot en met zaterdag 20 september. Dit moet echter zijn: tot en met zaterdag 20 november. Openingstijden van de Oudheidskamer* Nic. Beetsweg 94, dinsdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag Van 14.00 tot 17.00 uur. HEILOO - Van 12 tot en met 18 sep tember collecteert het Prinses Beatrix Fonds in Heiloo voor spierziekten. Meer dan 40.000 collectanten bellen dan aan voor een vrijwillige bijdrage. Wie de col lectant mist, kan een gift overmaken op giro 969, ten name van het Prinses Beatrix Fonds. Het Prinses 'Beatrix Fonds is het Nationaal Fonds voor de bestrijding van spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasti- citeit. HEILOO - „Eindelijk is het zover. Toch nog gelukt." Deze uitspraak van theater maker Theo de Vré uit Egmond, die eer der faam verwierf met grootschalige musicalprodukties als Oliver en Les Miserables, getuigt van de opluchting over de enorm lange weg, die hij heeft afgelegd om deze musical hier in de regio te brengen. Nog voordat de pro fessionele productie tot stand kwam, met onder andere Boude wijn de Groot en Simone Kleinsma in 1991, had hij er al zijn zinnen op gezet. Maar de rechten kreeg hij niet, omdat de musical eerst het professionele circuit in moest. Begrijpelijk, vindt ook De Vré. Toen de rechten betaalbaar werden en beschik baar kwamen wilde Theo de Vré alsnog zijn oude droom realiseren. Via eén kunstveiling begin vorig jaar van beschikbaar gesteld werk van bevriende künstërïa'ars kon hij hét nodige startka- ipita^l- bijeen brengeq. <Ma$r de (gezond heid van de intussen 78 - jarige De Vré vertraagde opnieuw de realisatie. De première had begin dit jaar moeten zijn, maar nu gaat het echt door in septem ber, toch nog in het 100e sterfjaar van Tsjechow! De opvoering van deze musical is eén bijzondere gebeurtenis door de inzet van de spelers, de muzikanten en alle andere medewerkers. Het plezier spat er vanaf op het toneel met prachtig resul taat. Musical Tsjechow - vrijdag 17, zaterdag 18 september 20.15 uur en zondag 19 september - matinee 14.15 uur in Theater De Beun. Reserveren via 06-16068470 of via theater De Beun. Nadere informatie: 06-24748571. m HEILOO - Woensdag 1 september werd de vierde jeugdviswedstrijd gehouden. Windstil weer en een prachtig zonnetje. Om half zeven klonk het startschot en alle deelnemers maak te hun eerste 'voertje' klaar. Ze wier pen hun hengeltjes in het water en vanaf dat moment werd er een zinde rend uur achter elkaar gevist. Met als resultaat: 1. Fleur van Koersveld 24 stuks; 2 Jan Nieuwland 4 stuks; 3. Mike Bruin 3 stuks; 3. Joep Hafkamp 3 stuks. Op 15 september is de laatste viswed strijd al weer. De spanning stijgt, wie o wie wordt jeugdkampioen 2004! Na de prijsuitreiking is er een verloting met hele mooie prijzen. Heiloo - Double Stars hqeft afgelopen weekeinde als volgt gespeeld: Honkbal: Flying Petrels2 - Senl: 0-5, Sen2 - Quick 7-3 Sen4 - Rooswijk2,10- 9 Jun- DSS 20-1 Koedijk-Jun 11-2 Pupl-Pirates 2 10-9 en 2-5 Pup2- Herons2 9-5. Softbal: Dames2 - Koedijkl 5-1 Dames3 - FlyingPetrels2 23-6, Heren2 - Heronsl 5-8 Adsp-Koedijk 18-2 Alcmaria- Pup 15-10 Peanuts-Flying Petrels 20-19 en 21-18. EGMOND - De Stichting Welzijn Bergen afdeling ouderen in Egmond is nog steeds hard op zoek naar vrijwilli gers die bereid zijn een aantal dagen in de maand warme maaltijden te bezor gen met de eigen auto. De maaltijden worden dagelijks tussen de middag BAKKUM - Ook kunstenaarsvereni ging Perspectief doet mee aan de Open Monumentendag. In het weekend van 11 en 12 september wordt in de ateliers in de Oude Duinrandschool een ten toonstelling gehouden van het vakan tiewerk van de leden. Verre reizen en vakanties in eigen land, strandwande lingen en mijmeringen in de achtertuin inspireerden de amateur-kunstenaars tot het maken van verrassende schilde rijen en beeldhouwwerken. Ook aan het gebouw is te zien dat de leden niet stil hebben gezeten tijdens de zomermaanden: de ateliers zijn van boven tot onder opgeknapt, van nieuwe plafonds tot een fris verfje op de muren. De Oude Duinrandschool vindt u in het hart van Bakkum aan de Van Oldebarneveltweg 37. De ateliers zijn zaterdag en zondag geopend van 11.00 tot 17.00 uur. vanuit de keuken van de Prins Hendrik Stichting en Zorgcentrum Agnes bezorgd. Er wordt volgens een vast rooster gerden, waarbij rekening wordt gehouden met vakantie, verjaardagen en eventuele wensen. U ontvangt daar voor een onkostenvergoeding van 0,45 per adres. Vooral op woensdag en in het weekend is er een tekort aan vrij willigers. Voor meer informatie kunt u bellen naar Ria Dingerdis op werkda gen, tel.: 072-5065204 of kom langs op Hanswijk IB in Egmond aan den Hoef. Reaktiveringszwemmen Het Reaktiveringszwemmen activiteit op de vrijdagmorgen in sportcentrum Egmond is weer van start gegaan onder leiding van Hennie Wiegers en met de hulp van een aantal vrijwilligers. Deze activiteit, bedoeld 'om de spieren wat losser te maken, is speciaal voor oude ren die zich, om wat voor reden dan ook, niet zelfstandig in het water kun nen of durven begeven. Indien u niet in de gelegenheid bent om zelfstandig naar het zwembad te komen, wordt er vervoer geregeld voor uit en thuis. Als u belangstelling heeft voor het zwemmen en ook denkt hiervoor in aanmerking te komen, dan kunt u coc- tact opnemen met de Stichting Welzijn Ouderen in Egmond, tel. 072-5065204. EGMOND - Zondag 12 september presenteren Cees Groot en Kees Oosterbaan 'Keesies Poëzie middag', een middag die in het teken staat van De Verandering. Vanaf 15.00 uur zullen een aantal dichters uit de regio hun werk voordragen in de sfeervolle ruim te van de historische Hoeve Overslot. Na het gesproken woord zal The Butterfly Clan een optreden verzorgen waarin zij onder andere nummers bren gen waarbij zij de gedichten van Emily Dickinson (1830-1886) op muziek gezet hebben. Deze bijzondere culturele middag is gratis te bezoeken, maar kom wel tijdig, want vol=vol. Hoeve Overslot kunt u vinden tegenover de restanten van het slot op den Hoef, Slotweg 42 te Egmond aan den Hoef. EGMOND - Galerie De Kapberg exposeert van 28 augustus tot en met 3 oktober schilderijen en dagboekbladen van Jan Korevaar en keramische LIMMEN - Traditiegetrouw houdt de Limmer IJsclub tijdens de jaarlijkse kermis de Katerloop. Op zondagoch tend 12 september (kermiszondag) kan iedereen aan een trimloop deelnemen over een afstand die hem of haar het beste past: Voor de jeugd tot en met 12 jaar is er een ronde van 1,2 kilometer. Deelname is gratis en na deelname is er voor ieder een aardigheidje. Voor de oudere jeugd (tot en met 15 jaar) en de wat minder geoefende lopers is er een ronde van 5 kilometer. De wat meer geoefenden kunnen deze ronde twee maal afleggen en lopen dus 10 kilome ter. Start en finish zijn bij de sporthal aan de Hogeweg, waar tevens kleed- en douchegelegenheid is. Vanaf 9.30 uur is de inschrijving open. De start is om 10.30 uur. Aangezien er voor de 5 en 10 kilometer ereprijzen zijn vraagt de organisatie inschrijfgeld: voor degene die geen herinnering wenst 2,-, jeugd tot en met 15 jaar 3,- en ouderen 4,-. De organisatie hoopt weer veel deelnemers aan de start te zien, met of zonder kater. plastieken van Koen Dudink. De dag boeken worden gekenmerkt door ondogmatische materiaalkeuze, vrije associatie en vrijmoedige experiment. De grote schilderijen verraden zijn belangstelling voor de anekdotische kant van de Hollandse schilderkunst van de 17de eeuw en de clichématige aftreksels daarvan op koekblikken, tegels en dergelijke. Door deze oude clichés te lijf te gaan met de stijlmidde len uit zijn abstracte periode worden zij (als) nieuw. De 101 plastieken van Koen Dudink variëren in grootte van enkele centimeters tot zo'n anderhalve meter. Alle werken zijn zonder titel want die heb je niet nodig om te zien waar het over gaat: Voetballers als tran sistors op een print, 200 varkentjes in lijn, Mens en berg en Hoe tuimelt een hond? en nog veel meer.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8