Start competitie bij Yennewater Badminton Blusactiviteiten Bonhoeffercollege u il =V =KI Goede seizoenstart Dojo 't Loo Open dag bij het Knaagdierencentrum Lezing over Gezond Ouder Worden in kader Dag van de Ouderen J I Illi Mijlpaal voor Stichting Het Schone Streven UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 10 Groente-rijstschotel met geitenbrie Nederland collecteert voor Brandwonden Expositie Erika de Jong POLITIE BERICHTEN HEILOO INGEZONDEN Vernieling personenauto Inbraak in personenauto Diefstal uit bedrijf Verkeerscontroles Gevonden voorwerpen Najaarsmarkt De Loet Chinees theater op de Elckerlyc AV Trias heeft baanseizoen afgesloten Wedstrijddansers Griffioen succesvol Hoe kan dat? Heilig Bos Bruine beuken Heilooër Orkest in Polen/ Swietochlowice Gelegenheidsorkest Swietochlowice Prinses Beatrix HEILOO - Iets later dan afgelopen jaar is dit weekend het competitiesei zoen weer van start gegaan. Vennewater badminton gaat dit sei zoen met 4 seniorenteams en maar liefst 6 jeugdteams aan de competitie deelnemen. Afgelopen zondag kwa men bijna alle teams in actie. Het waren dit keer alleen maar uitwedstrij den. Het hoogste seniorenteam 1 had vori ge week al zijn eerste (reserve) wed strijd gespeeld en met zeer veel over tuiging weten te winnen met 0-8. Afgelopen zondag moesten zij aantre den tegen Swish 2. Na een achterstand van 3 -1 kwam het eerste team vooral in de dubbel en mix bijzonder goed terug en wisten met goed spel en wils kracht alsnog te winnen met 3-5. Een betere start kun je bijna niet wensen. Het seniorenteam 2 is de afgelopen twee jaren steeds gepromoveerd naar een hogere klasse. Dat zij het steeds moeilijker gaan krijgen is dus vanzelf sprekend. Team 2 moest het opnemen tegen Heemskerk 3. De start was veel belovend. De beide herenenkels wer den gewonnen. Echter Heemskerk kwam zeer sterk terug. Het verschil in speelsterkte was te groot hoewel beide dames en heren goed tegenpartij heb ben gegeven. Ook het geluk was hier een beetje aan de zijde van Heemskerk. De wedstrijd werd ten slotte verloren met 6-2. Team 3 moest net als team 1 uit tegen Swish. Net als team 1 moesten ook zij in het begin tegen een achterstand aan kijken van maar liefst 4-1. De grote kracht van dit team zit dus blijkbaar in de dubbels en de mix. Want met veel vechtlust wisten zij de stand uiteinde lijk te brengen naar 4-4. Hetzelfde compliment geldt voor team 4 die uit moesten spelen tegen ODS 1. In deze partij ging alles gelijk op wat resul teerde in een prima gelijkspel: 4-4. Vervolgens kwam afgelopen zondag ook de jeugd in actie. En hoe! Te beginnen met team 5 dat op bezoek ging bij Swish 10 en uiteindelijk met een schitterende overwinning van 2-6 weer zeer tevreden naar huis ging. Team 6 moest op bezoek bij de Stolp 9 en haalde daar even in een korte tijd verwoestend uit met maar liefst 0-8. Dit gaat dus de goede kant op. Team 7 moest op bezoek bij ODS 3 en team 8 tegen ODS 4. Beide jeugdteams hadden er echt zin in want dat bleek uiteindelijk wel in de uitslag. Team 6 heeft gewonnen met maar liefst 0-8 en team 8 heeft een prachtige overwin ning gehaald met 1-7. Team 9 moest tegen de Stolp 10. Ook in dit team had iedereen er het beste uitgehaald. De overwinning was dan ook zeer verdiend: 1-7. Tot slot nog even team 10. Zij hebben vorige week al gespeeld tegen Matchpoint 12. Ook voor hen was de eerste wedstrijd een hele mooie start. Zij wonnen met maar liefst 0-8. CASTRICUM - Bij de volgende cursus- sen (o.a. nieuw in het aanbod) die begin w oktober starten bij Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Castricum zijn nog Z enkele plaatsen vrij. Voor informatie en inschrijving 0251-659119. Kijk voor het programma op www.plusactiviteiten of haal een programmaboekje bij de bibli- otheek of op het Bonhoeffercollege. Move Your Body v Op maandag 4 oktober, zes lessen van Z 20.45-21.45 uur. Kosten 30,- Een kennismaking met verschillende dans- en bewegingsvormen op muziek. Elke les kent zijn eigen thema; Steps, Afrikaans dansen, Streetdance, Dansen uit de Wereld, Aerobic's en Bewegen op Muziek. Doel: Lekker in- en ontspan nen, opgaan in de sfeer van de muziek, zweetdruppeltjes creëren en conditie verbeteren. Improvisatietheater Op maandag 4 oktober: tien lessen van 19.30-21.30 uur. Kosten 91,- In deze spannende én ontspannende the^tercursus hoef je geen teksten te leren! Bij improvisatietheater ontstaat elke scène namelijk ter plekke. Wat voor personage ben je? Waar gaat de scène over? Ontdek het zelf. In deze 10 lessen wordt op een ongedwongen manier kennisgemaakt met de basis principes van improviseren, zoals samenwerken, vertrouwen op de ander en fouten durven maken. Plezier staat steeds voorop. Voor het volgen van deze cursus moet je wel 18 jaar of ouder zijn. Poweryoga Op woensdag 6 oktober, tien lessen van 20.30-21.30 uur. Kosten 47,- Power yoga is een bewegingsvorm die de balans zoekt tussen inspanning (spierversterking en conditie) en ont spanning (ademhalingsregulatie). Deze combinatie werkt zeer rustgevend en stressreducerend. Het is een ontspan nende vorm van conditietraining. Het is een leuke, effectieve en vooral veilige manier van bewegen, die geschikt is voor alle leeftijden. Techniek in en om het huis Op maandag 4 oktober: zes lessen van 19.00-20.30 uur. Kosten 48,- Een kennismaking met de technieken, zoals we die in en om een huis kunnen tegenkomen. Hierbij wordt gedacht aan gaten boren, centrale verwarming con troleren op druk en zonodig bijvullen, elektriciteit en een stekker, de meter kast, machines en apparaten in huis, enz. De onderwerpen worden zowel theoretisch als praktisch aangeboden. Stil zitten is er niet bij. Dus handen uit de mouwen! De cursusprijs is inclusief de benodigde oefenmaterialen. Videofilmen Op maandag 4 oktober: vier lessen van 19.00-21.30 uur. Kosten 47,- In deze cursus leer je een familie- en een vakantiefilm op te nemen, te mon teren en van geluid te voorzien, die technisch en qua inhoud aantrekkelijk is om* naar te kijken, zowel voor de maker als voor buitenstaanders. Ook is er gelegenheid tot het bespreken van de eigen apparatuur (in de eerste les). Psychologie Op woensdag 6 oktober, tien lessen van 20.00-22.00 uur. Kosten 114,- Deze cursus is voor mensen met belang stelling voor psychologie in het alge meen. Er is geen specifieke vooroplei ding vereist, wel een flinke dosis nieuwsgierigheid naar vragen zoals: Hop kontt het dat mensen zich gedra gen zoals ze dpen? Hoe denken wij en nemen wij waar? Hoe beïnvloeden wij elkaar? Om het een en ander door te lezen heeft u ongeveer een uurtje huiswerk per week. De cursusprijs is inclusief het boek Psychologie van alle dag van Julia Berryman. Is het boek reeds in uw bezit, dan kunt u 22,- van de cursus prijs aftrekken. Tekenen 1 Basiscursus Op donderdag 7 oktober: tien lessen van 19.00-21.00 uur. Kosten 100,- Iedereen kan leren tekenen! De princi pes van het weergeven van ruimtelijke vormen op het platte vlak (het zgn. per spectief tekenen) wordt u tijdens deze cursus bijgebracht. Hiervoor gebruiken we stillevens. Ook kijkt u naar de essen tie van een compositie opzetten. De eerste lessen zult u tekenen met pot lood en houtskool, maar naderhand kunt u uw eigen kleuren en materialen gaan leren gebruiken. De cursusprijs is inclusief basismaterialen. Op zaterdag 9 oktober begint de cursus Grensverleggend Tekenen: tien lessen van 09.30-12.00 uur voor 124,- Tijdens deze cursus gaat u experimente ren met tekenmaterialen en diverse technieken toepassen, waarbij expressie en ontspanning centraal staan. Cursusprijs is inclusief de materialen. Eenvoud is kenmerk van het ware. Ook bij het bereiden van de maaltijd kan dit gezegde van toepassing zijn. Heel voorzichtig gezegd, want je kunt natuurlijk een heerlijke schotel van veel ingrediënten en volgens een inge wikkeld recept maken. Een vorste lijke schotel. Maar om lekker te eten hoef je niet altijd de hele dag in de keuken te staan. Een eenvoudig recept volstaat. Neem wei goede en verse ingrediënten, want dat is eigen lijk al het halve werk. Ditmaal weer eens een vegetarisch recept. Een recept met rijst - en u weet dat zilver vliesrijst heel gezond is - en geiten brie. Uiteraard kunt u ook gewone brie nemen, maar geitenkaas heeft toch een heel eigen smaak. Wat heeft u voor 2 personen nodig? Allereerst 200 gram rijst en verder 2 flinke preien, 1 flinke winterwörtel, 1 ui, 150 gram kwark, 1 a 2 teentjes knoflook, 100 gram walnoten, 1 thee lepel kerrie en natuurlijk (olijf)olie, peper (of sambal) en zout. Kook allereerst de rijst zoals op de verpakking staat vermeld. Intussen snijdt u de prei in ringen, de wortel in kleine stukjes en de ui in snippers. Doe wat oüe in de wok en roerbak de stukjes wortel gedurende ongeveer 5 minuten. Doe de preiringen, de ui en de kerrie erbij en roerbak het geheel nog eens 4 5 minuten. Snij de knof look in heel kleine stukjes en laat ze even meebakken. Wel heel even, want anders verbrandt de knoflook en wordt ze bitter. Doe vervolgens de rijst en de (kleingemaakte) walnoten erbij, alsmede zout en peper (sambal) naar smaak. Roer het geheel goed door elkaar. Als allés goed heet is, doe dan het geheel in een ovenschotel. Bedek de ovenschotel met de kwark. U kunt voor de smaak ook tevoren nog een uitgeperst teentje knoflook door de kwark roeren. Snij de brie in plakken en leg deze op de schotel. Plaats de schotel in de oven (of de grill van de oven) en laat de brie smel ten. U kunt de schotel ook nog garne ren met een paar (doorgesneden) cherrytomaatjes. Een lekkere frisse salade laat zich goed combineren met deze schotel. Als wijn kunt er een lekkere droge en stevige rosé bij drinken. REGIO - In de week van 10 tot en met 16 oktober gaan weer ruim 50.000 vrij willigers van de Nederlandse Brandwonden Stichting op pad om te collecteren. Dankzij deze collecte blij ven onderzoek, preventie, maar vooral ook nazorg voor mensen met brandwon den mogelijk. Iedereen heeft wel eens een brandwondje. Na goed koelen met lauw water, geneest het wondje meestel snel. Maar ernstige brandwonden kun nen je hele leven op zijn kop zetten. Het medische traject, met tientallen opera ties, duurt soms jaren. Daarnaast zijn er de verwerkingsproblemen van het vaak traumatische ongeluk. En tot slot zijn het vooral de ontsierende littekens die het leven van brandwondenslachtoffers moeilijk maken. Mensen met brandwon den worden vaak nagestaard, gemeden en soms niet voor vol aangezien. Al meer dan 30 jaar voert dé Nederlandse Brandwonden Stichting haar strijd tegen deze üttekens. Dit doet zij op drie fronten: het voorkomen van brandwonden, het verbeteren van de behandeling en het bevorderen van de psychosociale nazorg en begeleiding. De collecte is voor de Brandwonden Stichting de belangrijkste inkomsten bron voor deze 'strijd tegen de littekens'. Daarom gaan de vrijwilligers van de Stichting in de collecte week langs de deuren. Wie de collecte heeft gemist, kan ook geld storten op giro 202122, Nederlandse Brandwonden Stichting, Beverwijk. HEILOO/UITGEEST - De Heiloose Erika de Jong, beeldend kunstenaar, exposeert van 6 oktober tot en met 25 november haar schilderijen in het gemeentehuis van Uitgeest. De ope ning vindt plaats op 6 oktober om 20.00 uur. Voor meer over Erika en/of haar werk: tel. 072-5340839/ 06-41866778, of www.enjoymyart.nl. m %JP •Noord-Holland Noord 112 -vi- 0900-1 L 8844 1 Op de foto het complete wedstrijdteam met van links naar rechtsstaand: Rick van Femden, Jasper Henselmans, Karen Stevenson, Martijn Dirkson, Timo Lesterhuis, Sander Groefsema (coach), Rens de Jong, Wesley Groefsema (assistent coach), en Martin Brouwer. Zittend: Thijs Lesterhuis, Jim Tervoort, Gaby de By, Jasmijn Lesterhuis, Thijs Kampstra en Tim Kuipers. HEILOO - Tüssen donderdag 23 en vrijdag 24 september werd in Vredenoord een personenauto ver nield. Een klein portierruitje van BMW type 316 werd ingeslagen. HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 17-18 september werd in een Volswagen Polo ingebroken die op het erf van een woning aan de Schuine Hondsbosschelaan stond geparkeerd. Uit de auto werd de autoradiocdspeler, een zonnebril alsmede enkele cd's ont vreemd. Vermoedelijk stond de auto niet afgesloten omdat geen braakspo ren aan de auto werd waargenomen. HEILOO - Maandagmorgen 20 sep tember werd de diefstal van een twee tal computers alsmede een laptop ont dekt uit een bedrijfspand aan de Hoogeweg. De diefstal van de goede ren werd gepleegd tussen vrijdag 17 en maandag 20 september. Vermoedelijk werd de diefstal gepleegd door een insluiper die kans zag de goederen ongemerkt te ontvreemden. HEILOO - Op dinsdag 21 september werden twee verkeerscontroles gehou den. De eerste controle werd tussen 08.00 en 09.00 uur op de Breedelaan gehouden.Tijdens deze controle werden vier bestuurders bekeurd voor het niet dragen van de autogordel. Een van de bestuurder werd bekeurd voor het niet in het bezit hebben van een Nederlands rijbewijs. Hierna werd gecontroleerd op de de Oude Werf. Hier werd alleen res- pressief opgetreden. Gevonden: enkele sleutels, oranje tas inhoud schoenen, kleding en musical script, zilveren schakelarmband, zilve ren schakelarmband met zes bedeltjes. HEILOO - Na een welverdiende zomervakantie moest de wedstrijdse lectie van Dojo 't Loo afgelopen week end weer aan de bak op de judomat. Er staat een zware competitie aan te komen nu zowel het seniorenteam als het juniorenteam het afgelopen sei zoen zijn gepromoveerd. Zaterdagavond moest het seniorente am in Julianadorp een wedstrijd draai en tegen Yamagucci uit Noord Schar- woude en tegen De judoacademie uit Amsterdam. De wedstrijd tegen Yamagucci werd riant verloren. De judoka's uit Heiloo lieten zich in hun eerste wedstrijd van het seizoen over donderen door de technisch niet eens zoveel betere tegenstander. De tweede wedstrijd tegen de Judoacademie gebeurde dat gelukkig niet weer. Dit keer werd met ruime cijfers en prachtige partijen gewonnen. Een goede start voor de competitie waarin handhaven in de nieuwe klasse voorop staat. Zondagochtend mocht het juniorente am aantreden in Purmerend. Voor Rens de Jong, Timo Lesterhuis, Karen Stevenson en Martijn Dirkson was het een korte nacht, omdat zij de avond ervoor ook al in het seniorenteam had den meegedraaid. De eerste wedstrijd tegen Kodokan uit Purmerend liep gelijk op. Ondanks een enorm verschil in ervaring en niveau (Jim Tervoort, zelf gele band moest bijvoorbeeld HEILOO - Op zaterdag 9 oktober wordt van 10.00 tot 13.00 uur een Najaarsmarkt gehouden in Woon- en Zorgcentrum De Loet. Het is de bedoeling dat het een feest wordt voor oud en jong. Naast een rommelmarkt is er onder andere een rad van avon tuur, een terras waar u gezellig kunt gaan zitten, verkoop van boeken, crea tieve cadeautjes en niet te vergeten een viskraam met paling en haring. De opbrengst hiervan komt ten goede van de activiteiten van de bewoners. HEILOO - Mi how! De kleuterbouw van basisschool de Elckerlyc beleef den afgelopen dinsdag een heuse 'China-dag'. Geïnspireerd door een maandenlang verblijf in China van hun eigen juf Annabeth werd er al weken met het thema China gewerkt in de klas. Er werden in die weken volop foto's gekeken, naar de Chinese taal en muziek geluisterd, Chinese stoffen en kleren bewonderd, en door de kleuters lampionnetjes en Chinese hoedjes gemaakt met lange vlecht eraan). Afgelopen dinsdag keken de kleuters als afsluiting van het thema (adem loos!) naar een theatervoorstelling van 'De Chinese nachtegaal', het sprookje over een Chinese keizer die bedrogen uitkomt als hij een echte nachtegaal denkt te kunnen vervangen door een nagemaakt exemplaar. De voorstelling werd verteld door juf Anneke en gespeeld door de juffen en een paar moeders. De dag werd afge sloten door met de hele klas uit eten te gaan bij... de Chinees natuurlijk! HEILOO - Zondag 3 oktober van 12.00 tot 16.30 uur is er een open dag op het Knaagdierencentrum te Heiloo. Het knaagdierencentrum bestaat op deze dag 2 jaar op de Loet 3 in Heiloo en dat wordt dan gevierd. Zo kunnen bezoe kers niet alleen de dieren bekijken, maar is er ook een fotograaf die de kinderen op de foto zet en ook de Kids for Animals zijn weer aanwezig. Zij zorgen voor diverse activiteiten voor de kinde ren, zoals onder ander. Ook is er een kleine prijsvraag voor kinderen waar mee leuke prijsjes te winnen zijn en een markt waar dierenartikelen te koop zijn. In dit jaar hebben veel mensen en dieren de weg naar het Knaagdierencentrum weten te vinden. Er zijn tot nu toe in 2004 ruim 500 dieren binnengekomen. Gelukkig vindt het overgrote merendeel van de dieren weer snel een nieuw tehuis. Gemiddeld zitten er zo'n 100 die ren in het opvangcentrum, met uitschie ters tot wel 150 dieren. Deze dieren wor den door de vrijwilligers in samenwer king met de beheerders verzorgd. Maar een helpende hand is natuurlijk altijd welkom. Vooral in het weekend kan het Knaagdierencentrum altijd vrijwilligers gebruiken. Voor meer informatie over het Knaagdierencentrum kunt u altijd terecht op 072-5090234, maar u kunt ook een kijkje nemen op de internetpagina www.knaagdierencentrum.nl. HEILOO - Binnenkort zal de 40.000ste reiziger met Stichting Het Schone Streven op reis gaan. Dat bete kend dat 40.000 mensen via hun dona tie deze organisatie, die opgericht is in 1990, in staat hebben gesteld om finan ciële ondersteuning te geven aan wees huizen en andere projecten in Indonesië maar ook om aldaar scho len, internaten en opleidingsprojecten voor wees en kansarme kinderen te laten bouwen. tegen een blauwe bander) werd er geweldig geknokt. Na acht partijen was de stand 4-4, zodat de laatste partij de doorslag moest geven. Martijn Dirkson stond al met 1 koka en 2 yugo's achter toen hij vlak voor tijd in een 'alles of niets poging' een prachtige ippon scoorde en de zege voor Dojo 't Loo veilig stelde. De tweede partij werd aangetreden tegen Ben Riedijk uit Velsen. Deze club was duidelijk nog een maatje te groot voor de Heilooer judoka's. Ook hier was het verschil in niveau en erva ring wederom terug te vinden in de banden. Zo moest Jasmijn Lesterhuis tegen een tegenstander die drie ban den hoger was. Alleen Tim Kuipers wist de eer te redden. Alle andere par tijen werden verloren. De derde ronde lieten de judoka's van Dojo 't Loo schitterend judo zien in hele spannende partijen. Zo wisten zowel Tim Kuipers als Gaby de By hun partijen ternauwernood met een koka te winnen door hun ernorme inzet. Het publiek genoot van de wedstrijden en zeker van de ippons die achtereen volgens werden gescoord door Thijs Lesterhuis, Jasper Henselmans, Rens de Jong en Timo Lesterhuis. Met twee gewonnen wedstrijden heeft het team met coach Sander Groefsema een goede uitgangspositie neergezet voor de volgende ronde. HEILOO - Onder prima omstandig heden heeft AV Trias het baanseizoen afgesloten met de clubkampioen schappen meerkamp. Vooral bij de jongste jeugd was er grote deelname. Er startten op de vierkamp 92 pupil len. Bij de senioren op de tienkamp ging de strijd tussen Jasper van Baar en Ron Apeldoorn. Na negen onder delen startte Van Baar met ruime voorsprong aan de afsluitende 1500 m. Wat uiteindelijk Apeldoorn als eind overwinnaar opleverde, met 30 punten voorsprong op van Baar. Uitslagen;mannen;Ron Apeldoorn, vrouwen;Marjolein Knaap. Vet.man- nen Arjan Bakker, Vet. vrouwen Hannie Barnhoorn, JA Nick Wester, JB Ronald Kuin, MB Leoni Anthonisse, JC Sander Zwaan, MC Rachelle Bruin, JD Ezra Romeijn, MD Martje de Jong, JPA2 JeanPaul Helderman, MPA2 Lenneke Beeldman, JPA1 Jaep Koning, MPA1 Lotte Brink, JPB Tliom Slot, MPB Laura de Witte, JPC Stef Heiloo, MPC Rhea Koning. CASTRICUM - Afgelopen zondag werd in Amsterdam gestreden op de Dansgrandprix georganiseerd door Danscentrum Ben Gobits. Griffioen had twee dansparen die uiteindelijk de finale wisten te behalen waarvan een paar die dag debuteerde: Oscar Kerssens met Marianne Zeeman in de debutantenklasse 2 Ballroom, na een erg goede voorronde en halve finale wist dit paar kampioen te worden in hun eigen klasse, het andere danspaar was Bas Oude Reimer met Sylvia Rijsdijk. Zij verschenen aan de start van de wedstrijdklasse Nieuwelingen welke die dag was samengevoegd met de d-klasse een klasse hoger dus erg spannend! Ook zij deden een goede voorronde en beste halve, en bereikte dus wederom de finale net zoals de week ervoor. Na een spannende strijd werden zij uiteindelijk vijfde. De aankomende wedstrijd vindt plaats op 3 oktober in Amstelveen waar gedanst word om de Miss Ballroom verkiezing. Op de eerste bladzijde van het Burgerjaarverslag van de Gemeente Heiloo 2003, staat met grote letters: kwaliteit en betrokkenheid. Leeft arti kel 170 punt I van de gemeentewet onder de bevolking van Heiloo nog? Hoe kan dat? Zit de juiste (man-vrouw) wel op de juiste plaats, alles gaat op de lange baan. Hoe kan dat? Ik ben vanaf mei 2003 bezig met de afdeling Verkeerszaken van de gemeente Heiloo, om voor de voetgan gers en fietsers een veilige en vlotte oversteek te maken bij de weg kruising Raadhuisweg, Dokterslaan en Kanaal- weg, Stationsweg. Hoe kan dat? Het doorgaande verkeer op de Kennemerstraatweg bij kruising Raadhuisweg-Dokterslaan gaat twee keer rijden ten opzichte van de voet gangers en fietsers oversteekplaats, die staan maar te wachten, vaak in slecht weer. Vele mensen steken over bij het politiebureau, met alle gevolgen van dien. Hoe kan dat? Het bij stellen vande verkeerslichten is zelfs niet mogelijk(verouderd systeem). Hoe kan dat? Er is volgens mij een 10 jarenplan en begroting en daar wijkt men niet van af, gevolg: het zal nog wel enige jaren duren. Hoe kan dat? Er is ook volgens mij geen eenheid in de Raad van Heiloo en dat komt de burgemeester en wethouders goed uit, weer op de lange baan. Hoe kan dat? Wat wel opvalt, is dat Groen Links en A. Gomes N.C.P.N. de burgers van Heiloo via deze krant op de hoogte te houden. Hoe kan dat? Weet de burger van Heiloo nog wel waar zijn stem naar toe is gegaan? N. Niele Heiloo Dikke bomen, dunne bomen, hogebo- men, lagere bomen. Zware bomen, tere bomen, statige bomen, treurbomen. Hier in Heiloo zijn de bomen wel extra speciaal. Ze staan voor het licht, het bewustzijn dat hier al zo vroeg kloosters aantrok. Mensen wilden hier vertoeven, de Spiritus ervaren. En dat is nog steeds zo, het trekt. Alle bomen op aarde hebben het. En ze bieden ons levenslucht. De mens en de boom zijn onafscheidelijk. Iedere boom met lief de behandelen. Zoals we dat ook met elkaar doen. Laten we niet vergeten dat we in Heiloo-Heilig Bos wonen. Die bomen herinneren ons aan ons eigen innerlijk licht. Licht van liefde en wijsheid. Nergens op aarde kunnen we hieromheen. Dat Heiloo een voor beeld mag zijn. E.E. Boon Heiloo Gedurende de maanden mei en juni 2004 hebben Milieu Contact Heiloo en de NCPN geconstateerd dat rond de vier Bruine beuken aan de Stationsweg nabij het spoor grond was weggehaald en aldaar zodoende een diepe, brede geul was ontstaan waarbij het wortel gestel van deze bomen voor een deel was komen bloot te liggen. Bij telefonische navraag met het Ingenieursbureau van de gemeente Heiloo bleek dat de blootlegging noodzakelijk was vanwege een onder zoek naar de loop van het wortelgestel in verband met geplande nieuwbouw. Wij hebben gevraagd deze blootleg ging van wortels zo kort mogelijk, in tijd, te houden en verzocht het resul taat van het onderzoek (rapport) aan ons toe te sturen, hetgeen werd beloofd. Vervolgens verliepen de weken. Rond de beuken bleef de gapende geul bestaan en het beloofde rapport bleef uit. Inmiddels begon de situatie precair te worden. Het is immers bekend dat blootlegging van het wortelgestel ernstige schade kan betrokkenen bij bomen. Eind juni ging tenslotte de geul dicht. Maar nog steeds GEEN rapport. Conclusie: nu op 7 september en na tien weken van vruchteloze pogingen het rapport in handen te krijgen en van het kastje naar de muur te zijn gestuurd hebben Milieu Contact Heiloo en de NCPN nog steeds niet het rapport ontvangen dat moet han delen over de toestand en mogelijk toekomst van de vier Bruine beuken aan de Stationsweg. De vraag rijst nu bij ons óf onderzoek naar de beuken wel is uitgevoerd; heeft er een rappor tage plaatsgevonden; en waarom was een maandelange blootlegging van de wortelgestel zo noodzakelijk; en spre ken we niet over een gefingeerd rap port in deze kwestie. Al met al een beschamende vertoning. De inwoners van Heiloo worden niet serieus geno men! Wij verwachten nu van de gemeente Heiloo een gepaste ophelde ring en alsnog toezending van het beloofde rapport. Els Swart, Willem Gomes Namens Milieu Contact Heiloo en de NCPN Vorige week mocht ook ik - natuurlijk als normaal betalende gast - mee met een gezelschap naar onze zusterstad Swietochlowice om aldaar het 10-jarig bestaan van de Stedenband te vieren. Natuurlijk voelde ik mij als oud bestuurslid van de Stedenband met deze uitnodiging zeer vereerd. Een groot deel van de delegatie bestond deze keer uit muzikanten van zowel Muziekvereniging Eensgezindheid als ook van Harmonieorkest St. Caecilia. Graag wil ik van deze gelegenheid gebruik maken om beide muziekvere nigingen te complimenteren met dit muzikale optreden in Polen. De müzi- kanten van dit gelegenheidsorkest hebben tijdens een viertal optredens gezorgd voor een goed stuk muziek en vooral voor veel gezelligheid! Hun aanwezigheid in het bejaardenhuis, op de feestavond, in de kerk én op het stadsplein van Swietochlowice heeft op onze Poolse vrienden, maar ook op de meereizende Nederlanders grote indruk gemaakt. Stilletjes hoop ik (als PR-man én als oud-voorzitter van de Fanfare Showband Heiloo) erop dat óók FSH een volgende keer haar leden kan en mag afvaardigen voor dit Heilooër Orkest, dat overigens speciaal voor dit evenement in een fraaie rode sweater was gestoken door een sponsor uit Heiloo. Nogmaals mijn complimenten! Bart de Vries Heiloo Bij deze wil ik reageren op een inge zonden brief in de Uitkijkpost van vorige week. Niet om er inhoudelijk op in te gaan maar om mijn ervaringen te delen. Ik ben namelijk meegeweest naar Polen naar aanleiding van het 10- jarig bestaan van de stedenband Heiloo-Swietochlowice. In de bus ver telde men mij dat het Heilooër Orkest zoals het op het programma stond, een samenraapsel was van muzikanten van Caecilia en van Eensgezindheid. Omdat ik de mensen niet persoonlijk ken, weet ik niet wie van welke orkest afkwam, ik heb geen verschil kunnen merken en ik heb gewoon een ontzet tend enthousiaste club mensen aan het werk gezien. Na de vermoeiende busreis zaten ze alweer de volgende ochtend om 08.00 uur een aubade te geven voor de men sen die in het bejaardentehuis van Swietochlowice wonen. In de zon met hun mooie rode truien aan, was het een prachtig gezicht en het klonk héél goed. De bewoners van het tehuis von den het prachtig. Het orkest heèft gespeeld bij het feest, 3 maal een half uur, in de kerk op zondagmorgen, van een zeer strenge koster mochten ;ze maar weinig spelen zodat de helft van hun repertoire niet eens gehoord is, en ten slotte ook nog eens bij de picknick met kampvuur op zondagavond. Ik heb begrepen dat ze maar 3 keer met elkaar geoefend hebben. In mijn ogen hebben ze daardoor een geweldi ge prestatie neergezet. Het was een orkest waar je als gemeente goed mee voor de dag kunt komen en naar de reacties van onze gastheren kijkend, meen ik te kunnen zeggen dat zij dat ook vonden. Harriet Koomen, gemeenteraadslid Heiloo Als prinses gaf Koningin Beatrix haar naam al aan het fonds dat een vuist maakt tegen spierziekten, zoals MS, Parkinson, Polio en nog ruim zeshonderd andere spierziekten en -aandoeningen. Vorige week werd daarvoor van u een bijdrage gevraagd en dat resulteerde in een opbrengst van 5.548,21. Geweldig! Hartelijk dank. Maar helemaal geweldig was natuurlijk de inzet van 103 collectan ten, die bij u aan de deur kwamen. Als vrijwilliger maakten zij daarvoor een uurtje vrij. Meer is het niet, daarom is het zo jammer dat er nog altijd een aantal straten zijn, waar wij bij gebrek aan mensen helaas verstek moeten laten gaan. Ooit leerde ik als vrijwilli ger, dat als je iets gedaan wilt hebben, je het moest vragen aan mensen die het druk hebben: zij hebben tijd, en dat bleek meestal waar. Misschien heeft u ook een volle agenda, maar wilt u vol gend jaar toch wel even helpen; geeft u zich dan nu vast op, dan wordt pns probleem nu al een beetje opgelost.- Anneke Kempers Heiloo (tel. 5337747) Op 12,13, 26 en 27 november worden in het Open Huis weer voorlichtings bijeenkomsten gehouden waarbij een prachtige reisfilm zal worden vertoond over Indonesië, Maleisië en Thailand. Aanvang op vrijdag 20.00 uur en op zaterdag 13.30 uur. Toegangskaarten zijn nog beperkt verkrijgbaar bij muziekwinkel Disc in het Winkelhof 't Loo, E 1.65, tel. 072-5335535. Aan de zaal zijn geen toegangskaarten ver krijgbaar. HEILOO - Zaterdag 2 oktober van 10.00 tot 12.00 uur geeft geriater Kees Kalisvaart in het Trefpunt te Heiloo een lezing met als onderwerp Gezond Ouder Worden. De zaal is open vanaf 09.30 uur, de toegang is gratis en iedereen is welkom. Kees Kalisvaart, is als klinisch geria ter werkzaam in het Medisch Centrum Alkmaar, zijn lezing heeft als onderwerp: Gezond Ouder wor den. Hij is onder meer ook initiatief nemer van de fototentoonstelling 'Alle dagen zondag' in het MCA, met foto's van bekende fotografen die rond 1950 het leven in Noord- Holland vastlegden. Gezond ouder worden! Sinds 150 jaar lukt het ons steeds ouder te worden. Lag rond 1850 de levensverwachting op 40 jaar, nu worden we gemiddeld wel 80 jaar oud. Een belangrijk deel van de winst die we boeken in tijd boven het 75e jaar brengen we door in minder goede gezondheid. Dit kan variëren van het gebruik van genees middelen tot het volledig afhankelijk zijn in een verpleeghuissituatie. Een van de eerste vragen die we stellen wanneer we iemand tegen komen die op zeer hoge leeftijd zich nog goed, zelfstandig, kan redden is "wat is uw geheim geweest om zo oud te kunnen worden?" Graag willen we weten wat de factoren zijn om succesvol en gezond ouder te worden. Nu we zoveel ouder worden en ook meer als vroeger de financiële midde len hebben om gezond te ouder. Nu we zoveel ouder worden en ook meer als vroeger de financiële middelen hebben om te genieten van het leven moet dit ook lang doorgaan. Er zijn veel zaken die maken of we gezond ouder worden: erfelijkheid speelt zeker een rol, maar ook voe ding en voedingstoestand, gezonde gewoonten, fysieke activiteit (sport), geestelijke fitheid en sociale activitei ten en relaties zijn belangrijk. Het voordeel van succesvol ouder worden is, naast het behouden van een goede gezondheid en fit zijn, vooral het langer behouden van de onafhankelijkheid in zelfzorg en wonen en een hogere mate van socia le tevredenheid. Tijdens zijn voordracht zal Kees Kalisvaart, klinisch geriater in het MCA ingaan op de mogelijkheden die er zijn om zelf te werken aan een gezonde(re) oude dag. Deze lezing wordt georganiseerd in het kader van de Dag van de Ouderen door Stichting Ouderen werk Heiloo en het Samenwerking verband van ouderenbonden Anbo en Kbo. Voor eventuele nadere infor matie: tel. 072-5331297 of www.oude- renwerkheiloo.nl.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10