/feg\° Arno van de Berg winnaar van de AMAK Noordborghloop Niets lukt bij Zeevogels Gratis peanutcompetitie Achtste editie van het Golden Classics festival m Expositie Aaltje van Wieringen in Dorpshuis Hanswijk Herfstwandeling langs de binnenduinrand van Wimmenum «mm UITKIJKPOST - 29 SEPTEMBER 2004 - PAGINA 12 AKERSLOOT - Onder uitstekend weersomstandigheden is afgelopen zon dag de twintigste AMAK Noord borghloop gehouden. De organisatie kan terugzien op een geslaagde dag. Totaal stonden 190 atleten aan de start. De atle ten zorgden voor een spannende wed strijd waarvan de uitslagen zijn: Jeugd: Meisjes 1 kilometer: Lotte Smit Uitgeest 4.37, Rosanne van Diepen Akersloot 4.53, Alvira Beumkes Oudorp 5.23. Jongens 2 kilometer: Ruwen Gauwenberg Den Helder 3.45, Gijs Beumkes Oudorp 3.58, Milan Leek Sint Pancras 4.26. Meisjes 2 kilometer: Maureen Ellsworth Akersloot 7.53. Anna Lindaya Alkmaar 8.22, Inge v.d. Velden Akersloot 8.34. Jongens 2 kilometer: Cliff Ellsworth Akersloot 7.19, Bram Berkhout Warmenhuizen 7.24, Hugo Kuiper Alkmaar 7.27. Jongens 5 kilometer: Alex Bouwmeester Zaandam 17.44. Emiel Admiraal Egmond 18.57, Marcel van Harlingen Krommenie 19.15. Meisjes 5 kilometer: Maaike v.d. Velden Akersloot 32.25, Maudy Dekker Akersloot 32.25. Dames 5 kilometer: Willy Maten Zaandam 22.39, Cora Lindaya Alkmaar 24.43, Joke Hoogeboom Uitgeest 26.04. Dames 10 kilometer: Monique Andriessen Limmen 39.07, Ingrid van Weerden Zaandam 41.46, Nelly Kies Heemskerk 47.11. Dames 15 kilometer: Simone Stet Horloges gelijk zetten en rennen maar. De AMAK loop trok grote belangstelling. Limmen 1.25.25, Marga Buijsman Wormer 1.25.44, Heren senioren 5 kilo meter: Sietse v.d. Weijden Alkmaar 16.57, Hans Hof Castricum 18.06, Ramiro Ameneiro Krommenie 20.38. Heren veteranen 5 kilometer: Peter de Rooy Alkmaar 18.07, Frans Remmers Castricum 20.22, Theo van Rumste Uitgeest 21.13. Heren senioren 10 kilometer: Raymond Blok Egmond aan Zee 34.25, Ruben Romkes Koog a.d. Zaan 37.14, Bastiaan Gouda Egmond aan Zee 38.59. SV Petten wint zeer slecht duel PETTEN - Zeevogels heeft de reke ning gepresenteerd gekregen van een complete offday. Heel lang leek de ploeg van trainer Johan van Heel toch nog een punt of zelfs meer mee te nemen uit het kustdorp. Een treffer van Petten in de slotfase deed de withem- den met lege handen huiswaarts keren. Zelden zal een wedstrijd twee keer 45 minuten één en hetzelfde beeld geven. Afgelopen zondag op het hoofdveld van s.v. Petten was het zover. Twee ploegen maakten er vanaf het beginsig- naal een potje van. Het team die zich dit het meeste mocht aantrekken was Zeevogels. Na de prima partij tegen Bergen was de goede wil wel aanwezig maar de échte bezieling ver te zoeken. Alle spelers, niemand uitgezonderd, bleven onder het gewenste en gebrui kelijke niveau.Toch begon het allemaal goed voor de withemden. Na 10 minu ten wist Richard van Gelderen te sco ren. De Pettemer doelman liet een voorzet los en de goaltjesdief was erbij om de bal het laatste zetje over de doel lijn te geven; 0-1. Petten verzuimde ver volgens om de stand voor rust al recht te trekken. Orde op zaken Na de thee, zo was de verwachting, zou Zeevogels wel orde op zaken stellen. De Hoevers gingen echter ook nu teveel mee in het spelletje van de thuis club en stapelden fout op fout en slor digheden op slordigheden. Zoals gebruikelijk onder dit soort omstandig heden wilde iedere speler laten zien hoe het wel moest en werd de ellende alleen maar groter door veel met de bal te lopen en voor de moeilijkste oplos sing te kiezen. Petten stopte met het missen van kansen en wist in korte tijd twee keer het net te vinden; 2-1. Even leek het erop dat Zeevogels door deze achterstand ontwaakte. De gelijkma kende kopbal van Frank Jong uit een voorzet van Gijs de Waal was fraai; 2-2. Met nog 20 minuten op de klok kon de wedstrijd opnieuw beginnen. Uiteindelijk won de ploeg die de meeste kansen wist te creëren; Petten. Vlak voor tijd werd een lage voorzet bij de tweede paal ingetikt; 3-2. Zeevogels had gehoopt deze offday zonder kleer scheuren door te komen maar moest toch nog met de billen bloot. Programma De ene wedstrijd is de andere niet. U hoeft er helemaal niet gek van op te kij ken als de Hoevers komende zondag in Akersloot tegen Meervogels '31 de pannen weer van het dak spelen. HEILOO - Is uw kind tussen de vijf en acht jaar oud en graag sportief bezig, ook tijdens de wintermaanden? Honkbal of softbal wordt normaal gesproken alleen in de zomer, want buiten, gespeeld, maar daar komt dit jaar verandering in. Double Stars, de honk- en softbalvereniging uit Heiloo, is bezig met het opzetten van een gratis Peanut Wijken Competitie. Deze com petitie start in oktober, daarom wordt er gespeeld in een speciale honkbalzaal in Heiloo. Meer over Peanuts Peanuts zijn kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 8 jaar, die een eenvoudige, voorbereidende vorm van honkbal en softbal spelen. Op die manier leren ze spelenderwijs hoe je moet slaan met een knuppel, hoe je moet gooien met een kleine bal en hoe je moet vangen met een handschoen. Door het spelen van wedstrijdjes leren de jonge kinde ren al doende de basisregels van de honk- en softbalsport. De Peanut Wijken Competitie Omdat er in de dorpen rond Heiloo geen honkbal en softbal beoefend kan worden, zijn er bij de Double Stars ook spelers en speelsters actief uit Limmen, Akersloot en de Egmonden. Per wijk in Heiloo en per omliggende gemeente is er een begeleider/contactpersoon met ervaring, die een peanutteam onder zijn/haar hoede neemt. De teams bestaan uit zes tot zeven kinderen en die teams spelen op zondagochtend tussen 10.00 en 12.00 uur eens in de 14 dagen een wedstrijd van een uur tegen elkaar in de zaal van The Barrel in Heiloo. Dit gebeurt eerst in de periode van 10 oktober tot en met 19 december 2004. Daarna zal er van januari tot maart 2005 een nieuwe competitie gestart worden. Deelname is geheel kosteloos. Al het beschikbare materiaal is aanwezig. Alleen zaalschoenen en sportieve ldeding dient zelf meegeno men te worden. Peanutteam Egmond aan Zee De organisatoren zouden het heel leuk vinden als er ook een team uit Egmond aan Zee meedoet aan de Peanut Wijken Competitie. Voor dit team is de begeleider/contactpersoon Frank Hooning uit Egmond aan Zee. Hij speelt zelf al elf jaar honkbal en softbal bij Double Stars Heiloo. Hij is tevens trainer en coach voor de jeugd en ook officieel wedstrijdscheidsrechter. Frank zal in Egmond op de scholen een aantal gymlessen gaan geven in peanutbal ter kennismaking. Daarnaast gaat hij vanaf donderdag 7 oktober gratis training geven in de sporthal te Egmond aan Zee van 16.30 tot 17.30 uur. Met de kin deren,die hij traint zal Frank deelne men aan de Peanut Wijken Competitie in Heiloo. Geïnteresseerd? Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Team Egmond aan Zee: Frank Hooning, tel. 06-40021760, organisatie Double Stars: G.P. v.d Horst, tel. 072-5337614. Uitslagen Honkbal: Sen2-Alcmaria2 17-2 Adsp- Bears 1-10 en 6-0, Almere2-Pupl 13-3 en 5-5 Pup2-Sullivans 4-6. Softbal: Bears-Dames2 12-8 Herons- Adsp 16-2 Peanuts-Pirates 16-16 Bears-Peanuts 18-18 Peanuts- TIW 15-21. Funakoshi karateka's succesvol HEILOO - De jeugdige karateka's van Funakoshi grepen bij teamwedstrijden op zaterdag 25 september in Rijswijk net naast de prijzen. De strijd om de derde plaats ging met 4-1 verloren, nadat in de voorronde nog op overtui gende wijze de halve finale werd gehaald. Martha Timmerman, Zoë Meijer, Dylan Rood, Niels Andriesse en Fabrice de Boer konden toch terug kijken op een geslaagd toernooi. De jeugdgroep die op zaterdagochtend in de gymzaal aan de Kerkakkers traint zit sterk in de lift en de resultaten bij de toernooien worden steeds beter. Het seniorenteam van Funakoshi Heiloo werd in de voorronde uitge schakeld met één overwinning en twee nederlagen. Wel was er succes voor de Alkmaarse afdeling die maar liefst vier prijzen mee naar huis namen. Heren veteranen 10 kilometer: Ronald Wiering Westzaan 35.50, Cees Brasser Limmen 37.25, Nico Hink Warmenhuizen 39.48. Heren senioren 15 kilometer: Arno van de Berg Hippolytushoef 50.20, Cees van Leenen Heemskerk 53.27, Olaf Glorie Egmond a.d.Hoef 1.09.38. Heren veteranen 15 kilometer:, Jan Dirk Hazeleger Castricum 52.57, Peter Vlaarkamp Castricum 57.08, Peter van der Eng Assendelft 1.00.32. Tafeltennissers aan de leiding REGIO - De tafeltennissers van Limmen/Heiloo hebben de eerste wed strijden van de nieuwe competitie er alweer op zitten. Het eerste team startte met een kleine nederlaag tegen Spirit 3.Daarin speelde de onverslaanbare Peter Delis die zelfs geen game aan de Limmenaren liet en dat betekende al drie tegenpunten. Henk-Jan den Ouden nam echter wel de overige tegenstan ders in de tang en met 1 winstpunt van Giovanni Bakker alsmede winst in het dubbelspel bleef de nederlaag tot 4-6 beperkt.In de tweede wedstrijd tegen Disnierats uit Hoorn ging het een stuk beter. Weer was Henk-Jan de man van de match. Hij pakte nu de volle winst. Even leek het nog mis te gaan toen hij tegen E.Leeder in de eerste game met 15-20 achter kwam te staan maar 7 pun ten op rij brachten toch de gamewinst. Daar kennelijk zelf van geschrokken verloor hij de tweede ,met 21-9 maar herstelde zich prima in de beslissende derde game: 21-14. Twee punten kwa men er ook van Giovanni Bakker en Mark Stoop en door eveneens het dub bel in winst om te zetten werd de eind stand een 8-2 overwinning. Na 2 wed strijden heeft Limmen/Heiloo nu met 1 punt voorsprong de leiding genomen. Het tweede team verloor eveneens de eerste wedstrijd en wel van Esopus met 3-7. In de tweede wedstrijd was 'good old' Cor Schaap weer van de partij en dat scheelde zeker want de tegenstan ders van Olympia uit Enkhuizen kon den er geen van allen doorheen komen. Jaap Vasbinder zorgde voor 2 punten waardoor de uitslag op een 5-5 punten verdeling werd bepaald. Uitslagen: Spirit 3-L/H 1 7-3; L/H 1- Disnierats 3 8-2; Esopus 3-L/H 2 7-3 L/H 2-Olympia 5 5-5 L/H 3-DOV 11 9-1; Treffers 8-L/H 3 2-8; L/H 4- Olympia 9 4-6; DOV 12-L/H 4 8-2; L/H 5-DOV 15 JEUGD: Spirit 3 - L/H 1: 5- 5;L/H 1 - Doko 2:6-4;L/H 2 - Spirit 6:9- 1; Disnierats 6-L/H 2: 6-4;L/H 3- Spoetnik 1 0-10;Disnierats 8-L/H 3:7-3. Dimtronic Meervogels wint nipt van HCV '90 AKERSLOOT - Zondag speelde Dames 1 van Dimtronic Meervogels tegen HCV '90 uit Velsen-Noord. In de eerste helft had Meervogels moeite met de afstandschoten van HCV '90, deson danks ging de stand gelijk op. De rust stand was 6-7. Ook gedurende de twee de helft deden beide teams niet voor elkaar onder. Maar na een spannende eindfase was het uiteindelijk Dimtronic Meervogels dat door een beslissend doelpunt van Renee Dekker aan het langste eind trok. De eindstand was 12- 11. Volgende week speelt de ploeg uit Akersloot in Hoofddorp tegen Lotus. DVW-Zeevissen REGIO - Zaterdag 25 september heb ben de vissers van DVW voor de twee de keer van de kant gevist. De wed strijd vond plaats op de Noordpier bij Wijk aan Zee. Op zich waren de weer somstandigheden heel aardig. Maar door de harde noordwestelijke wind van de voorafgaande dagen viel er op de buitenkant van de pier niet te vissen. De golven waren veel te hoog. Met z'n zevenen werden evengoed nog 14 visjes verschalkt. De vangst was gevarieerd. Het overgrote deel bestond uit zee baars verder paling, gul en bot. De prij zen werden dit keer als volgt verdeeld. Op de eerste plaats Gerrit Ynsen, Rene Blok en Jan Stoop deelden de tweede plaats en Johan de Caluwe werd vierde. Wil je dit keer meemaken dan kan dat. De eerstvolgende wedstrijd is op zater dag 16 oktober, er wordt dan gevist op het Wad. Voor opgave of nadere infor matie kun je, ook al ben je geen lid van D.V.W., bellen met E. Wijckelsma, tel. 072-5337330, e-mail: wijckelsma@hcc- net.nl of met R. Blok, tel. 072-5336108. HSV Limmen nieuws LIMMEN - Zondag 3 oktober wordt de finale van de Limmerpoldercup gevist. En een finale wordt het, want er zijn liefst zeven kandidaten voor de indivi duele titel. Koploper Han Duin staat op 6 punten maar doet niet mee. Er zijn dan nog zes man die onder of op 6 pun ten kunnen komen. En zijn hun resulta ten slecht, dan wordt Han Duin kampi oen. Gevist wordt er in het kanaal Omval-Kolhorn, een water van 30 meter breed en bijna 3 meter diep. Er is een gevarieerde visstand van klein en groot, en de 'grootste hindernis voor hen die de brasems gaan zoeken is ongetwijfeld het drukke kanoverkeer. Ook het verenigingsklassement is nog niet beslist, maar HSV De Sander gaat wel fier aan de leiding met 12 punten voorsprong op Limmen. Verzamelen om 7.30 uur bij Albert Heijn, vanwaar gezamenlijk naar het water wordt gegaan. Opgeven tot vrijdagavond 21.00 uur bij Peter van der Heijdt, tel. 072-5051056. Deelname kost 3,-. De wedstrijd duurt 2,5 uur. Zomercompetitie Hsv Kennemerland REGIO - Hengelsportvereniging Kennemerland heeft de tiende Zomercompetitie wedstrijd gevist in het Noordhollandskanaal te Landsmeer. Er was deze zondag sprake van een heerlijk visweer, een zonnetje en nau welijks wind. De vis had er vandaag helemaal geen zin in, zeer slechte aan beten waarna de vis het gelijk voor gezien hield. De vissers die hadden gekozen voor de vaste stok waren dui delijk in het voordeel. Het was Theo Breedijk midden in het parcours die de wedstrijd met 6.650 wist te winnen, op de voet gevolgd door Teun Kanon met 6.600 gram. Het andere vak werd gewonnen door de al gedegradeerde Nico Out met 4.800 gram, hiermee liet hij zien het toch niet te zijn verleerd. Door dit resultaat wist Dieo Breedijk dit jaar de A-Klasse te winnen. De kampioen van de B-Klasse was Cor Martens. Cor Martens is de algéheel clubkampioen en dobberkampioen 2004. Promotie naar de A-Klasse is ervoor Cor Martens en Dolf Rijs terwijl Nico Out en Jack de Vries degraderen naar de B-Klasse. Uitslag: Vak A 1. Nico Out 4.800 gram, 2. Hendrik Delbrugge 3.175 gram,3. Dolf Rijs 2.725 gram. Vak B 1. Theo Breedijk 6.650 gram, 2. Teun Kanon 6.600 gram 3. Bert Jansen 5.600 gram. Einduitslag A-Klasse 1Theo Breedijk 14 punten 53.375 gram, 2. Dirk Alders 15 punten 55.150 gram, 3. Nico Schouws 18 punten 76.725 gram. Einduitslag B-Klasse 1. Cor Martens 8 punten 74.425 gram, 2. Dolf Rijs 12 punten 64.500 gram, 3. Bert Jansen 15 punten 55.475 gram. De volgende wed strijd is de Jan Beentjeswedstrijd, een open wedstrijd op zondag 3 oktober. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 21 sep tember: A-lijn: Breeman- Olgers: 61,5, Cavaüni- Manshanden 55,2. B-lijn: Pin- Visser 64,6, Lodder- Schaaper 58.3. Donderdag 23 september: A-lijn: Hendrikse-Koot 60,4, fam. Neefjes 58,9. B-lijn: Brugman-Velsenboer 58,8, Muller-Mutsaers 56,3. C-lijn v.d.Dool- Neijens 60,4, fam Kuijper 55,7. D-lijn: Fam.de la Porte 61,5, Koenders- v.d.Wardt 58,9. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 22 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Dolmans-Schouten 67.14, 2.v.d.Eng-Straathof 55.36, 3. Beers-Valkering 54.02, B-lijn: 1. Fam.Jelsma 59.64, 2. Landstra-Tuinstra 59.64, 3. v.Baar-Mooij 59.29, C-lijn: 1. Fam.Schoonakker 63.84, 2. Wagenaar- Roes 57.14, 3. Boom-Verhoeven 55.36, D-lijn: 1. Andriessen-Noom 55.70, 2. Beentjes-Duindam 55.45, 3. Fam. v.d.Storm 54.80, E-lijn: 1. Tromp- Bakkum 58.04, 2. Hageman-Jacobs 56.25,3. Oosterling-Slemmer 52.23. Rubettes Sailor naar Egmond aan Zee Aangenaam EGMOND - Golden Classics The gol den years of rock 'n' roll op 20 novem ber in Hotel Zuiderduin! Op zaterdag 20 november is het weer zover en zal voor de achtste keer het Golden Classics festival gehouden worden in Hotel Zuiderduin te Egmond aan Zee. Tijdens deze avond treden de legenda rische 70's formaties The Rubettes en Sailor op. Het voorprogramma wordt verzorgd door één van Neerlands aller eerste beatgroepen uit de jaren 60, ZZ de Maskers. Het optreden van zowel Rubettes als Sailor maakt onderdeel uit van een speciale tournee door Nederland ter gelegenheid van het 30- jarig jubileum van beide bands. De Rubettes braken precies 30 jaar geleden door met één van de grootste hits uit de jaren 70, Sugar Baby Love. Tegelijkertijd beleefde Sailor haar doorbraak met het enigszins milieube wust getinte nummer Traffic Jam. Beide bands hadden daarna nog hits met songs als Tonight, Jukebox Jive, Girls Girls Girls en Glass of Champagne. Het is voor het eerst sinds de jaren 70 dat beide bands weer een tournee maken door Nederland. Kaarten (a 17,50 euro p.st.) zijn nu verkrijgbaar bij Hotel Zuiderduin (ook Arrange menten), Pop Eye Music en bij de VVV-kantoren Alkmaar, Bergen- Schoorl, Castricum en Egmond. Tevens zijn er kaarten beschikbaar via Ticket Service: www.ticketservice.nl en tel. 0900-3001250. Meer informatie over deze en andere evenementen treft u aan op www.goldenclassics.nl. SV Oppositie HEILOO - In de tweede ronde van de interne competitie wist vdWerff goed gebruik te maken van wat tamme zetten van vdWal. Weliswaar stond vdWal de hele partij iets beter, maar het was moei lijk om de goed gesloten linies van zijn tegenstander open te breken. Toen hij een torenzet van vdWerff over het hoofd zag en ineens tegen een verloren stelling aankeek, was de aardigheid er natuurlijk gauw af. De immer soüde spelende Maas kreeg in een gelijkwaardige strijd tegen Bosma zo rond de 30ste zet aardige vooruitzichten. Bosma' s koning en torens konden niet verhinderen dat Maas met een krachtige paardzet de zwarte stelling binnendrong met stuk verlies als gevolg. Bosma vroeg zich na de verliespartij af of hij het beter had kunnen spelen, maar in alle varianten bleek verlies onvermijdelijk. Sauer heeft al meerdere keren ondervonden om een winstpartij geheel uit handen te geven. In het eindspel tegen Prins waren de Laarten al geschud, zeker toen deze ver zuimde een pion te nemen. Maar Prins The Rubettes brengen het publiek weer in de jaren '70. GTH weer van start HEILOO - Gelijk na de schoolvakantie zijn ook alle onderdelen van de Gym- en Turnvereniging Heiloo weer van start gegaan. Aan het eind van het vori ge seizoen was GTH al met tweede uur trampolinespringen van start gegaan om een einde te maken aan de wacht lijst. Er kan nu op maandag- en op vrij dagavond trampoline gesprongen wor den. Daarnaast is er voor iedere leeftijd en elk wat wils: Ouder en kindgym: lekker een uurtje met uw peuters. Eerst samen spelletjes doen en daarna mag uw peuter zelf gymmen. Kleutergym voor 4 en 5 jari gen, Iedere leeftijd op zijn eigen uur en eigen niveau op woensdagmiddag of zaterdagochtend. Jongensgym vanaf 6 jaar op de maandagmiddag en meisjes- gym vanaf 6 jaar op dinsdag-, donder dag- en vrijdagmiddag, Ben je ouder dan 12 jaar, dan is er een speciaal tur- nuur op de donderdagavond. Diverse vormen van conditietrainingen en body fit voor jong tot en met oud, zowel overdag als 's avonds Voor de heren is er op maandagavond een uur waar na een goede warming up en spierversterkende oefeningen er wordt afgesloten met een partijtje volleybal. Al met al, keus genoeg. Kom eens langs en doe een proefles mee. Dit verplicht u tot niets. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met het secretariaat, via E. Koomen, tel. 072-533.44.39. Bezoek ook www.gthheiloo@xs4all.nl. Feestelijke heropening speelplaats De Krijt EGMOND - Vanmiddag opende wet houder Gerrit Valk om 14.00 uur de totaal vernieuwde speelplaats aan 'De Krijt'. De Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen had voor deze gele genheid alle kinderen uit Egmond- Binnen uitgenodigd om naar 'De Krijt' te komen om bij deze feestelijke ope: ning aanwezig zijn. Samen met de wet houder en Janine Swart van de Vereniging Dorpsbelangen Egmond- Binnen namen zij nieuwe speelplaats in gebruik. Nadrukkelijke wens De reconstructie van de speelplaats was ook een nadrukkelijke wens van de Vereniging Dorpsbelangen Egmond-Binnen. Dit project was dan ook opgenomen in het Wijkplan Egmond-Binnen, dat de Vereniging samen met de gemeente Bergen heeft opgesteld. Door de verbouwing van de Deka- supermarkt in het dorp was het nood zakelijk om de parkeervoorzieningen aan 'De Krijt' te reconstrueren. Dit was tevens een mooie gelegenheid om de verouderde speelplaats een facelift te geven. De speelplaats is opnieuw ingericht en de oude speeltoestellen zijn verwijderd. Daarvoor in de plaats zijn verschillende nieuwe speeltoestel len teruggekomen. EGMOND - De maandelijkse IVN- natuurwandeling in de Wimmenummer duinen heeft in herfst en winter een ander vertrekpunt: het PWN-informa- tiebord aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. En de wandelaars beginnen een uurtje later, om 11.00 uur. De wandeling gaat nu langs de binnenduinrand, waar het wat beschutter is. Afhankelijk van het weer kan er ook een slinger door de open duinen genomen worden. U kijkt naar typische herfstverschijningen als verkleurende bladeren, paddestoelen, allerlei vruchten, zaden en bessen, opnieuw tot leven gekomen mossen, maar ook naar nog even opbloeiende zomerplanten. Op zondagmorgen 3 oktober wacht een natuurgids van het IVN, de vereniging voor natuur- en milieueducatie, belangstellende wande laars bij genoemd verzamelpunt. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toegangs kaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwasse nen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). Voor inlichtingen bel tel. 0725325110. zag even later kans de twee centrumpi onnen van Sauer onschadelijk te maken en kon daarna heel makkelijk door lopen. Een koude douche voor Sauer, die na afloop verklaarde dat mogelijk de vrees voor het verknoeien van de partij een rol heeft gespeeld. Kracht is in goede doen en heeft tot dusverre nog geen ronde overgeslagen. Zonder schroom bracht hij in een energieke en verrassen de opening Limmen in de problemen. Limmen moest een gevaarüjk wit paard in zijn verdediging dulden, waarbij hij ook nog een stuk verloor. Toch zag hij kans het paard van Kracht geheel tot stil stand te brengen. Kracht kon het paard niet meer verder gebruiken, en zag na enige plichtmatige zetten dat remise de juiste uitslag was. Shannon Vlaar tenslot te, speelde sterk tëgen Huffnagel, en zag haar fraaie spel beloond met een knappe puntendeling. De uitslagen: vdWal- vdWerf 0-1; Maas-Bosma 1-0; Rump- vdBrink 0-1; de Jager-van Roemburg 0-1; Kracht-Limmen rem; Korse-Hassing 0-1; Prins-Sauer 1-0; de Jong-Horninge 1-0; Huffnagel-S. Vlaar rem; Roodbol- Koenders 0-1; de Lange- L.Vlaar 0-1. EGMOND - In het dorpshuis Hanswijk, Hanswijk 1 te Egmond aan den Hoef is tot begin januari 2005 werk van de Castricumse kunstenares Aaltje van Wieringen (1935) te zien. Na een leven eerst als kleuterleidster, en later als docente tekenen en handenarbeid, is Aaltje zich op latere leeftijd volledig op het artistieke vlak gaan toeleggen. Aaltje is een veelzijdig kunstenares, haar werk kenmerkt zich door een veelheid aan technieken, waarvan kleurrijke vogel objecten en haar schil derwerk er duidelijk uitspringen. Maar met poëzie houdt ze zich ook bezig. In het Hanswijk is een aantal van haar werken te bewonderen, die in onder werp en stijl sterk uiteen lopen. Zelf heeft ze geen duidelijke voorkeur voor haar onderwerpen, die o.a. portretten, boerderijen, bloemen, maar ook abstracte schilderijen tot angstaanja gende afbeeldingen van dode vogels omvatten. Zij weerspiegelen de perio des in haar artistiek leven die zij zelf als Onderwerpen uit het menselijk bewustwordingsproces, omschrijft. Aaltje heeft een band met de Egmonden. Zij werkt in haar atelier ,t Stekkie in Egmond Binnen, wat een kunstzinnig ontmoetingscentrum is: van literatuur tot schilderkunst. Ook geeft ze daar nog wekelijks schildersles aan de jeugd uit de omgeving, 't Stekkie aan de Adelbertusweg 9 is een z.g. inloopatelier; het is voor iedereen vrij te bezichtigen. Voor de tentoonstelling in het dorps huis geldt dat i.v.m. de beperkte open stelling en het gebruik van de zalen het aan te bevelen is voor de bezichtiging contact op te nemen met de beheerder Sander Rozenmeijer, tel. 072-5061492. EGMOND - Op 1 oktober start de Stichting Welzijn Ouderen met het pro ject Aangenaam. Iedereen kent wel het gevoel, 'ik zou wel eens willen, wande len, fietsen, lekker koken, naar het thea ter, uit eten, handwerken, vul maar in, maar niet alleen'. Hier brengt het pro ject Aangenaam een oplossing. De Stichting Welzijn Ouderen brengt men sen die interesse hebben in dezelfde activiteit bij elkaar. U belt naar het ouderenwerk Egmond. Hier wordt uw naam en telefoonnum mer opgeschreven en een afspraak met u gemaakt. Aan de hand van een formu lier, waaruit blijkt waar uw interesses en wensen liggen, wordt u ingeschreven. Vervolgens gaat de Stichting Welzijn Ouderen op zoek naar iemand in het bestand die ongeveer dezelfde wensen heeft als u. Zodra iemand gevonden is waarvan wordt vermoed dat hij zij qua interesse bij u past, wordt u gebeld om, in overleg met u, een contact tot stand te brengen. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. Meer weten? Op vrijdag 1 oktober tussen 10.30 en 11.30 uur wordt in de bibliotheek in Egmond aan Zee een presentatie gegeven over Aangenaam. Toegang gratis. Weet u nu al genoeg? Dan kunt u zich nu al opge ven bij de SWOE op Hanswijk 1B te Egmond aan den Hoef. Het geheim van de gezonde ouderdom BERGEN - Onder de bovenstaande titel organiseert Stichting Welzijn Ouderen voor de vijfde achtereenvol gende maal de boeiende voordracht door Albert Jansen, antroposofisch arts. Wegens grote belangstelling vindt de voordracht ditmaal plaats in 't Oude Raethuys, tegenover de ruïnekerk in Bergen, op woensdag 13 oktober om 14.00 uur. Talrijke vragen komen aan de orde: Hoe is het om tot de oudere generatie te behoren? Staat uitgewerkt gelijk aan uitgerangeerd? Kun je nog vitaal van het leven genieten of sleep je jezelf met tal van lichamelijke klachten er doorheen? Ben je omringd door een zorgvuldig opgebouwd netwerk van familie en goede vrienden of vereen zaam je geleidelijk en wacht je met een bang hart op het onvermijdelijke? Waarom lijkt de een altijd,geluk te heb ben en de ander altijd pech? Waarom blijft iemand tot op hoge leeftijd gezond en takelt de ander in rap tempo af? Wat is het geheim van de gezonde honderdjarige? Is dit alles toeval, door het lot bezegeld, of kunnen we hierin bewust en actief sturen? De kosten voor deze middag bedragen 6, incl. consumptie. Opgave is nood zakelijk, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur via tel. 072-5821450. Open dag in het Dierentehuis Alkmaar ALKMAAR - Op zaterdag 2 oktober staan de deuren van het Dierentehuis Alkmaar, aan de Bergerweg 185 in Alkmaar open. Ibssen 12.00 en 16.00 uur is iedereen welkom om een kijkje achter de schermen te nemen. Natuurlijk kunnen belangstellenden het hele jaar door terecht in het Dierentehuis Alkmaar, maar speciaal tijdens deze open dag biedt het asiel een aantrekkelijk en informatief pro gramma aan. Tijdens de open dag in het asiel wor den rondleidingen gegeven en kun nen belangstellenden vragen stellen over het asielwerk, vrijwilligerswerk of over de dieren in het asiel. Er wor den op deze dag geen dieren geplaatst. Wel is er de mogelijkheid om een reservering voor een dier te maken. Naast deze rondleidingen zijn er verschillende stands aanwezig, van bijvoorbeeld de Dierenbescherming, Proefdiervrij en de Dierenambulance. Ook wordt er een Doggydance demonstratie gegeven. Een asieldier heeft veel voordelen. De dieren in het asiel zijn medisch gekeurd, gechipt en hebben alle beno digde inentingen gehad. Ook zijn ze vaak al onvruchtbaar gemaakt. Van het karakter van de dieren is meestal veel bekend, zodat de perfecte 'match' gemaakt kan worden tussen huisdier en eigenaar. De dierenasie len doen er dan ook alles aan om een nieuwe baas voor de dieren te vinden. En vaak met succes. Voor maar liefst 81% procent van de katten en 87% van de honden vindt het asiel al snel een nieuw huis. Vanwege de voorbe reidingen voor de open dag is het Dierentehuis Alkmaar op vrijdag 1 oktober voor het publiek gesloten. Hakkeloren toernooi EGMOND - Op vrijdag 1 oktober begint het Hakkeloren dubbeltoernooi, op de banen van TC Hogedijk te Egmond. Dit toernooi wordt verspeeld in twee weekenden en is bedoeld voor heren-, dames-, en gemengd dubbels in de speelsterktes 5 tot en met 8 met een leeftijd van 40 jaar en ouder. Dit jaar is gekozen voor het spelen in poules, zodat iedereen twee wedstrijden kan spelen. Deze wedstrijden worden gro tendeels op 1-2-3 oktober gespeeld. In het daaropvolgende weekend worden de laatste poule wedstrijden gespeeld en wordt er begonnen met de winnaar rondes die in een normale schemavorm worden gespeeld zodat de finales op zondag 10 oktober plaatsvinden. De wedstrijden beginnen op de vrijdag avonden om 17.00 uur en in het week end om 9.30 uur. Iedereen is welkom op het park van TC Hogedijk om hun favorieten aan te moedigen of om gewoon even wat tennis te kijken en te genieten op het terras van een milde najaarsavond .Mocht u niet in de gele genheid zijn om langs te komen, het toernooi is ook te volgen op internet op www.toernooi.nl. Nieuws rond ï^GMOND

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12