Aeq\0 Wie wint de sportlijfcup? SV Vredeburg Nieuws rond ^GMOND Programma concertserie Slotkapel 2004-2005 Opening nieuwe expo bij Galerie Conny van Kasteel Schaakuitslagen SY Oppositie Meervogeis Zeevogels nu wel bij de les Geen goud voor Heiloo/Limmen UITKIJKPOST - 6 OKTOBER 2004 - PAGINA 10 Verstandelijk gehandicapten kunnen zich nog inschrijven HEILOO - Zaterdag 18 december zul len op uitnodiging van Sporthuis Johan Jansen en het Trainingscentrum Heiloo aan de Zevenhuizerlaan 116 in Heiloo mensen met een verstandelijke handi cap strijden om de Sportlijfcup. Teams van zes personen kunnen zich nog opge ven om mee te doen. De onderdelen zijn: lopende band, roeiapparaat, fiets, estafetterace, krachttraining en een pla- ybackshow. Het is de bedoeling er een jaarlijks evenement van te maken, met als inzet de Sportlijf Wisseltrofee. Trainingscentrum Heiloo biedt onder dak aan het sportspektakel. De deelne mers krijgen een shirt en een eigen coach. Uiteraard kunnen ze zelf een ori ginele naam verzinnen voor hun team. Sportlijf is de organisator. Onder deze naam ondersteunt Patrick Rupsam mensen met een handicap bij sport en beweging. „Ik wil hen stimuleren om aan sport te doen en laten zien hoe leuk en gezellig dat kan zijn", aldus Rupsam. Om 13.30 uur barsten de activiteiten los en aan het eind van de middag worden ze afgeslo ten met een gezellige warme maaltijd. Wie zich nog wil opgeven met een team, Rupsam, tel. 06-22428108. Meer info via kan dat doen bij Sportlijf, Patrick www.sportlijf.nl. Lotus-Dimtronic Hoevers komen graag te gast bij Meervogels in Akersloot OOT - Afeelooen zondae AKERSLOOT - Afgelopen zondag speelde Dames 1 van Dimtronic Meervogels in Hoofddorp tegen Lotus. De eerste helft was goed maar er wer den door Dimtronic Meervogels te wei nig kansen benut. De ruststand was 3-2 in het voordeel van Lotus. In de tweede helft speelde Dimtronic Meervogels te dicht op de verdediging van Lotus, waardoor Lotus een aantal maal de bal kon onderscheppen en ver volgens kon scoren. Dimtronic Meervogels kreeg wederom genoeg kansen maar er werd te weinig gescoord. Vermoedelijk zat de oefen wedstrijd van de avond ervoor nog in de benen. Door een aantal dubieuze beslissingen van dé scheidsrechter kwa men beide teams een aantal maal met minder speelsters in het veld te staan. Hier profiteerde vooral Lotus van, zij behielden dan ook de voorsprong. De eindstand werd 12-6 in het voordeel van Lotus. Volgende week speelt Dames 1 in 't Zand tegen Geel Zwart. Zeevogels-Egmondia EGMOND - De wedstrijd tussen de twee Egmondse voefbalclubs, op zon dag 17 oktober, belooft een spannende te worden. De Hoevers verloren de laatste editie in het voorjaar van 2004 bij Egmondia. Mogelijk kan Egmondia dit huzarenstukje herhalen op sport park Hogedijk, de thuishaven van v.v. Zeevogels. Als voorwedstrijd spelen, om 12.30 uur, Zeevogels F1 en Egmondia F1 tegen elkaar. De wed strijd van de 'grote jongens' begint om 14.00 uur. AKERSLOOT - Zeevogels komt graag naar Akersloot om te spelen tegen de plaatselijke trots; Meervogels '31. Was het 2 jaar geleden 0-5 en vorig seizoen 1-4, nu werd het maar liefst 0-6. Dat de gastheren niet scoorden mochten zij zichzelf aanrekenen. Diverse mogelijkheden bleven onbenut om de hatelijke '0' van het scorebord te krijgen. De bezoekers uit Egmond aan den Hoef gaven maar liefst zes keer het goede voorbeeld. Zeevogels had wat goed te maken na de nederlaag tegen Petten en deed dat ook prompt. Meervogels en Zeevogels gaven elkaar veel ruimte om te voetballen. De bezoekers gingen hier beter mee om dan de gastheren en openden dan ook de score. Na een mislukte één-twee kreeg Richard van Gelderen de bal zo maar in zijn voeten. Eén meter voor sprong was voldoende om ook de doel man nog eens knap te passeren; 0-1. Vervolgens kopte Niels Eijlander op de lat en trof Richard van Gelderen de paal. Ook Meervogels kreeg een goede kans op de gelijkmaker. Zeevogels doel man Jacco Walta redde knap. Voor de thee viel ook het tweede doelpunt voor de withemden. Good-old Niels Eijlander mocht scoren na een goede voorzet van Richard van Gelderen en een fraai over stapje van Frank Jong; 0-2. Na de rust dacht Meervogels terug in de wedstrijd te kunnen komen maar zag de tegenstander scoren. Tibor Zwaan, de speler die de hele linker flank bestrijkt, ronde een snelle uit braak af; 0-3. Rene Hopman maakte het mooiste doelpunt van de middag. Uit een afgeslagen aanval nam hij de bal in één keer op zijn slof. Het leer ver dween als een streep in de kruising; 0-4. Nog was de koek niet op. Meervogels wist twee keer oog in oog met doelman Walta de bal niet tussen de palen te krijgen. Niels Eijlander lijkt de doelpuntenmachine weer op gang te hebben gebracht. Na een voorzet van de flank tikte hij mooi binnen; 0-5. Het slotakkoord was voor Richard van Gelderen. Vanaf eigen helft snelde hij alleen op de Akersloter goalie af om deze weer kansloos te laten. De assistent scheidsrechter van Meervogels dacht het feestje nog te kunnen verhinderen maar zijn baas in het veld had het beter gezien; 0-6. Zeevogels-Wieringerwaard Ondanks dé mooie 0-6 uitslag mag en kan Zeevogels niet op de lauweren gaan rusten. Aanvallend creëert Zeevogels vele kansen maar de achter ste linie functioneert nog niet zoals het moet. Wieringerwaard is een soort VZV dat heel rustig op de kansjes kan wachten om vervolgens genadeloos toe te slaan. Met de wedstrijd tegen v.v. Petten in het achterhoofd zal de ploeg van trainer Johan van Heel ook a.s. zondag tegen Wieringerwaard alle zei len bij moeten zetten om weer tot een goed resultaat te komen. Op zondag 17 oktober staat de kraker Zee vogels-Egmondia op het programma. REGIO - Op de Paralympics verover den de tafeltennissers tweemaal goud en dat was niet voor het eerst want in 1956 of te wel twaalf Olympiades gele den waren het Joep de Beer en G.Jacobs die eveneens goud verover den. Van een uniforme kleding was toen geen sprake. Men speelde gewoon in zijn eigen kloffie. Vanaf vliegveld Soesterberg werd met twee Dakota's gevlogen naar Londen waar het toen hoge aantal van achttien landen deel namen. De resultaten waren toen dezelfde als nu maar de ontvangst door de Koningin moet nog steeds komen want daar werd zelfs geen moment aan gedacht. Organisatorisch zijn er enor me verbeteringen ontstaan en vooral aan de aandacht die de pers nu ten toon spreidt is veel verbeterd. Terecht vraagt Erica Terpstra evenwel om meer geld, aandacht en inzet voor deze belangrijke tak van sport voor onze mindervalide medemensen die in het algemeen in de sport een belangrijke invulling ter vervanging van andèr gemis ervaren. En dat was ook in 1956 al zo. Voor de tafeltennissers van Heiloo/Limmen was het deze week zeker geen goud wat er blonk; de resul taten waren povertjes. De wedstrijd van het eerste werd uitgesteld en in de loop van deze week gespeeld. Het 2e dat een klas hoger werd ingedeeld ervaart hier- van de gevolgen. Dito was veel te sterk. Alleen Cor wist de eer te redden: 1- 9.Tegen de verwachting moest ook het derde team een verlies incasseren. Voor het eerst in deze competitie moest Mariska Barendsen hierbij een punt inleveren. De bovenste plaats kwam evenwel niet in gevaar. Bij de jeugd ging het beter. Een knappe overwin ning boekte het eerste team op Olympia 1 uit Enkhuizen. Yoran Kuyper behield zijn 100% winstscore en Arjan Barendse pakte nu ook 3 pun ten: 7-3.Onder aanvoering van de nog ongeslagen Peter Seignette maakt ook het tweede aanspraak op het kampi oenschap. Het versloeg nu Julianadorp 2 met 7-3 waarin er ook volle winst was voor Remco Schoorl. Uitslagen: Limmen 3-Dito 7:1-9; Be Fair 3-L/H 3:6-4; Backhands 4-L/H 4:8- 2; L/H 5—Spirit 16:4-6; Jeugd:01ympia 1 -L/H 1:7-3; L/H 2-Julianadorp 2:7-3; L/H 3-Treffers 3:1-9. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie: A. Valkering-R. Koch 1-1, C. V. Lieshout-J. Kraakman 1-1, M. Houten- bos-F. Heyne 1-1, A. Valkering-P. Heyne 2-0, C. V. Lieshout-M. Houten- bos 2-0, R. V. Gelder-A. Valkering 0-2, M. Houtenbos-J. Kraakman 2-0, R. Koch-C. V. Lieshout 1-1. Nieuwe route voor Rabo Polderloop Akersloot AKERSLOOT - Komende zondag 10 oktober is weer de eerste editie (van de vier) van de traditionele Rabo Polderloop. Al tientallen jaren is dit een bekende loop in de omgeving. Er zullen weinig hardlopers zijn die hier nog nooit gelopen hebben. In het grijze ver leden is de start- en finishplaats ooit al eens veranderd, waardoor hét parcours enigszins moest worden aangepast. Nieuw pad Dit jaar blijft de start- en finish op dezelfde plek, maar het nieuwe pad langs het meer is voor de organisatie aanleiding geweest om de loop meer naar het dorp te halen. Zo gaan 4 en 8 kilometer nu volledig door het dorp en langs het meer. Voor de 14 kilometer kon een extra lus door de polder (de naam blijft niet voor niets 'polderloop') niet worden voorkomen. Het parcours is opnieuw gemeten en de exacte afstanden zijn respectievelijk 3.965 m., 7.930 m. en 14.140 m. De vier lopen zullen dit seizoen worden gehou den op 10 oktober, 7 november 2004 en 20 maart en 24 april 2005. De start is telkens om 10.30 uur vanaf het hand balcomplex aan de Boschweg te Akersloot en inschrijven kan daar vanaf 9.00 uur. De kosten zijn 1,50 voor de jeugd tot en met 15 jaar en 2,- daarboven. In de verschillende categorieën zijn er prij zen. Voor informatie: Mirjam Kerssens, tel. 0251-310141. LIMMEN - Vrijdag 1 oktober speelde SV Vredeburg ronde 2 van de interne schaakcompetitie. In groep A streden K. Kramer en J. Admiraal een boeiend gevecht om initiatief en aanval. Kramer offerde in de opening een pion in ruil voor een snelle ontwikkeling. Admiraal kon in het middenspel een paard win nen maar was bevreesd voor de sterk uitziende koningsaanval en koos voor een afwikkeling naar een beter uitziend eindspel. Kramer voerde de druk op in een ingewikkelde stelling en profiteer de van een onnauwkeurige verdediging van Admiraal en won een beslissende kwaliteit. G. de Graaf overspeelde zijn aanval tegen R. Termes, verloor materiaal maar kon opgelucht vluchten in een eeuwig schaak. M. Voorwalt onder schatte zijn lepe tegenstander M. Wester, die in het verleden al eerder schaakreuzen pardoes had geveld en verloor verrassend. B. van Diermen vatte zijn partij tegen S. Sof an te licht op en moest te laat constateren dat er geen redden meer aan was. In groep B lijkt Bert Hollander grote plannen te hebben, hij won ook zijn tweede partij tegen Thomas Voorwalt. Hidde Ebels herstelde zich en won zijn tweede partij tegen Loek Admiraal. Uitslagen: Groep A. K.Kramer-J. Admiraal 1-0, E. Stolp-J. Limmen 1-0, B. Stolp-R Zwart 1-0, R. Rommel-H. Ebels 0-1, D. Keijzer-G. Hafkamp 0-1, H. Levering-M. van Buuren 1-0, D. Aafjes-R vd Heidt 0-1, G. de Graaf-R. Termes remise, B. Blekemolen-M. Weigraven 0-1, T. Witkamp-G. Pouw 0- I, M. Sturk-T. Castelein 1-0, K. Aafjes- M. Kos remise, M. Wester-M. Voorwalt 1-0, M.van Rees-J. Tebbens 0-1, E. van Duin-M. Krom 0-1, S. Sofan-B.van Diermen 1-0, W. Mijnsbergen-T. Beentjes 1-0, C. Pepping-N. Pepping remise, M. Hendriks-M. Koot remise Groep B. Bert Hollander-Thomas Voorwalt 1-0, Hidde Ebels-Loek Admiraal 1-0, Jeffrey vd Wagen-Floris- Jan van Zanten 1-0, Irene Klaver-Dylan de Vries 0-1, Joep van Zanten-Alex Termes 0-1, Alex Zwart-Fabienne Mijnsbergen 1-0, Laura Aafjes-Allard de Vries 0-1, Karei Voorwalt-Ozair Dahi 1-0. Wandelen met Amak AKERSLOOT - Op zondag 17 oktober staat voor de wandelafdeling van Amak de bekende paddenstoelen wandeltocht op het programma. Al jaren een prachtige herfstroute door het Noordhollands duinreservaat. De afstand is deze keer 15 km, dus voor de gemiddeld getrainde wandelaar heel goed te doen. Ook niet-leden zijn wel kom, vertrek om 9.30 uur vanaf 't Kruispunt. Voor inlichtingen: Ben van Diepen 0251-313886 of Tlieo Wullings 313768. Clubkampioenschap 8 km De Akersloter Marathon Klub (Amak) houdt zondag 10 oktober haar eerste clubkampioenschap. Deze wordt gehouden tijdens de Rabopolderloop in Akersloot. De wedstrijd gaat over 8 kilometer en wordt gelopen op een geheel nieuw parcours. De start is om 10.30 uur. Voor info: 0251-313738. Double Stars heren softbal 1 weer kampioen HEILOO - Na een ongeslagen jaar in de vijfde klasse promoveerde de heren van hsb 1 van Double Stars naar de vierde klasse in Haarlem. Haarlem, omdat er verwacht werd dat er betere teams in de poule zouden zitten. Niets was minder waar; na de eerdere 18 overwinningen werden ook in de vier de klasse heel snel 13 overwinningen geboekt. De veertiende overwinning was net even te veel. Rch/pinguïns pakte 2 punten van de heren af, mede door minder spel van de ploeg uit Heiloo. Double stars verloor daarna nog eens van Badhoevendorp maar dit was een klein incident. Afgelopen zaterdag moesten de heren tegen de nummer twee van de poule, DSC'74. In deze wedstrijd hadden de heren het de eer ste 3 inningen moeilijk tegen de werper van DSC door 3 man up, 3 man down. Het stond na 3 inningen 0-1 voor Dsc, maar toen brak de hel los. Double Stars rechtte de rug en ging maar liefst 8 keer over de plaat. De veldspelers van Dsc wisten niet waar ze kijken moesten, de ballen gingen links en rechts om hun oren. Nadat de stof was opgetrokken waren de heren uit Haarlem geknakt, ze gaven het eigenlijk al op. In de vijfde inning maakte Double Stars het sei zoen fraai af door nog eens driemaal te scoren en liet vervolgens de kurken van de champagneflessen knallen. Het is de heren gelukt om in een keer door te stoten naar de derde klasse! Volleybaltoernooi Oranje-Wit LIMMEN - Volleybalvereniging Oranje-Wit uit Limmen organiseert voor de twaalfde keer het grote Bakker Bakker straten volleybal toer nooi traditioneel weer op de laatste zondag van oktober. Aan het evene ment wat voorheen bekend stond als het versstraattoernooi zullen naar schatting weer zo'n 21 teams meestrij den om de felbegeerde wisselbokaal. Het leuke van dit toernooi is dat stra ten, buurten, vrienden en bedrijven zich even lekker kunnen uitleven met een potje volleybal in de sporthal d'Enterij. Er komt dan ook altijd veel publiek kijken. Een team bestaat uit ongeveer 7 personen met maximaal 2 nevobo-leden en minimaal 2 dames en er wordt volgens de huidige spelre gels gevolleybald. De inschrijving van een team is nog mogelijk tot 20 oktober en de kosten bedragen 20,- per team. Je hoeft helemaal niet goed te kunnen volley ballen om mee te doen want het gaat natuurlijk ook om de gezelligheid. Daarom is er voor elk team wat mee doet altijd een lekkere prijs. Dus schrijf je nu in bij John Scheepmaker, Enterij 21, 1906 BX Limmen of bel. 072-5054430. Afzwemmen A en B zwembad Loos HEILOO - Op 21 september werd er voor de eerste keer na de zomervakan tie afgezwommen voor het Zwem ABC. Dit werd gehouden in de Beeck in Bergen. Bij het A en B-examen was namens de nationale raad zwemdiplo ma's dhr. Schermer aanwezig. Hij was zeer tevreden over de zwemkwaliteit van de kinderen. Allemaal geslaagd. De geslaagden zijn: Diploma A: Iris de Boer, Seline Boersen, Paula Bosman, Danielle Brons, Renate Deijlen, Quincy Johnson, Wietse Koomans, Bart Lagerweij, Sam Langerhorst, Marit Limmen, Sidney v. Lith, Ghyma Monteiro, Dylan de Niet, Niklas Perujo, Jordi Reinders, Guus Ruiter, Silke Sassen, Shannen v.d. Schinkel, Anouk Schouten, Robin Schouten, Maura Sintemaartensdijk, Koen Smits, Maayke Spruit, Rosa Stavers, Thijs Valk, Roel Verlooy, Rieneke Welboren, Jitske v.d. Woude. Diploma B: Eefje de Backker, Eileen v. Baar, Bas Bart, Sophie Brans, Ralf v. Deventer, Michiel Doodeman, Bram Haanen, Martine Hollenberg, Emily Janssen, Max Janssen, Eline Kruize, Stefanie Michielsen, Christiaan Morreau, Mike Mulder, Perle Oosterveer, Margriet de Rooij, Astrid Valkering, Rosan v.d. Werf. Diploma C: Jonas Geusebroek, Rianne van Linden, Laura Noorman, Renée Posthumus Meyjes, Sandra Toby, Danique van Veen. Limmerpoldercup LIMMEN - Zondag 3 oktober visten vijftien vissers de finale van de Limmerpoldercup. Onder hen alle zeven overgebleven kanshebbers op de titel. Viswater was het kanaal Omval- Kolhorn. De Limmer vissers visten hier competitie en voorselectie van het NK. Vak 1 werd dan ook gewonnen door Gerrit Tuijn (7 brasems met de voer- korf) voor Han Duin van De Sander- Akersloot. Vak 2 was een prooi voor Limmer Ron Droog, Marcel Kok werd tweede voor Ruud Laan. Beide Akersloters verbeterden hun eindklas sement met dit resultaat. In vak 3 ving Peter van der Heijdt het hoogste dagge wicht en aantal. Achter hem eindigde Dick Pekel als tweede. De uitslag: 1. Peter v/d Heijdt 48 stuks, 5400 gram, 7800 punten, 2. Ron Droog, 17 stuks, 5375 gram, 6225 punten, 3. Dick Pekel, 46 stuks, 2125 gram, 4425 punten, 4. Jim Jak, 23 vissen, 2950 gram, 4100 punten, 5. Gerrit Tuijn, 7 vissen, 3375 gram, 3725 punten. Alle deelnemers hadden vis. Zondag 17 oktober is de prijsuitreiking van de Limmerpoldercup. Dan zullen de individuele en verenigingsklasse menten bekend worden gemaakt. Dit vanaf 12.00 uur in café Het Pontje te Akersloot. Vooraf is er een vrije stuks wedstrijd op het Stet te Limmen, verza melen om 8.30 uur bij het Stet, vissen van 9.00 tot 11.00 uur. De vis wordt bewaard in een leefnet, alleen de vaste hengel is toegestaan. Inleg 3,-, opge ven bij Peter van der Heijdt (072- 5051056) tot vrijdagavond 20.00 uur. EGMOND - In de Slotkapel, adres: Slotweg 19, Egmond aan den Hoef worden in het seizoen 2004-2005 weer diverse concerten gegeven. Hieronder het programma, waarbij alle concerten aanvang: 15.00 uur. 17 oktober Tsjechisch Barok Kwartet o.l.v. Tony Rous, een opmerkelijk ensemble, doordat het een origineel, veelal Tsjechisch repertoire, op authen tieke wijze uitvoert op instrumenten, die in oorspronkelijke staat verkeren, klavecimbel, viool en cello. 14 november Chateau Fique met muziek gebaseerd op het repertoire van de Hot Club de France uit de jaren '30-'40. De muziekstijl is die van de zigeuner-jazz 19 december Opmeers Vocaal Ensemble o.l.v. Karin Smits een groep enthousiaste zangers, die een gevari eerd repertoire van o.a. opera, musical een liturgische werken zingen. Deze keer brengt het ensemble een speciaal kerstprogramma 16 januari 2005 Quattro Voci vier zan gers en een pianiste, die een grote lief de voor de opera met elkaar delen en die de menselijke gevoelens, veelvuldig in dit genre aanwezig, via deze muziek op het publiek overbrengen. Op het repertoire staan aria's, duetten, terzet ten en kwartetten uit de meest bekende opera's 20 februari 2005 Het Duo Karres, twee lingzussen, die fantastisch viool en piano spelen 20 maart 2005 Poldervokaal o.l.v. Maria Rondèl met een programa geput uit vier eeuwen vocale muziek, van de ver fijnde a-capellazang uit de 16e eeuw tot de complexe klanken van de close har mony en de veeleisende partituren uit de hedendaagse musical 17 april 2005 Charlotte Glorie, cabare tière geboren en getogen in Egmond. Zij brengt luisterliederen en conferen ces, waarin zij vol bewogenheid en humor vertelt en zingt over alles wat haar raakt en bezighoudt. Zeven concerten 65,-, PAS 65+ en CJP 50,- Betaling per bank: nr. 315780827 o.v.v. Zondagmiddag concerten 2004-2005, het gewenste aantal abonnementen en uw naam. Adres: Muziek in de Slotkapel, M. van Weerdenburglaan 14, 1934 GK Egmond aan den Hoef. De abonne menten worden toegezonden. Voor elk concert is de toegangsprijs 10,-, PAS 65+ en CJP 8,-, kinderen tot 12 jaar 5,-. Kaartverkoop vanaf 1 week voor elk concert bij D. Thijssen, Julianaweg 35 Egmond aan den Hoef, tel. 072-5062033 of bij W. Noteboom, Marijkelaan 2, Egmond aan den Hoef, tel. 072-5062387 of aan de Slotkapel voor aanvang van de concerten. Opening opvoedsteun- punt Egmond-Binnen EGMOND - Op woensdag 6 oktober start het opvoedsteunpunt in Egmond- Binnen aan de Herenweg 72C in Egmond-Binnen. Dit is de locatie waar de basisschool, peuterspeelzaal, biblio theek, naschoolse opvang en het kin derdagverblijf is gehuisvest. Het opvoedsteunpunt is bedoeld voor ouders en/of verzorgers van kinderen tot en met 18 jaar die vragen hebben over het opvoeden van kinderen. Het steunpunt is gevestigd in de ruimte van De Ballon, dit is de school voor de kin deren van het asielzoekerscentrum. Elke woensdagochtend van 9.00 tot 11.30 uur is er een spreekuurhouder en een informatiemedewerker aanwezig. Als ouders en/of verzorgers gebruik willen maken van het steunpunt kan er via het telefoonnummer van de jeugd gezondheidszorg van de GGD een afspraak worden gemaakt, 072- 5662661. Men kan voor vragen ook binnenlopen bij het steunpunt. EHK Klaverjasclub HEILOO - Op 11 oktober houdt EHK weer een open drive. U bent allen, met of zonder partner welkom in het Open Huis in 't Loo. De avond begint om 20.00 uur en eindigt om ongeveer 23.00 uur. Inlichtingen bij D. Leurink, tel. 5334366 of bij K. Knegt tel. 5334056. Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 29 september als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 65.18, 2. v.d.Eng-Straathof 56.70, 3. Alderlieste-de Groot 55.80, B-lijn: 1. Stark-v.Toornburg 62.73,2. Fam.Jelsma 57.14, 3. v.Roest-Strauss en Blommert- Kruyswijk 53.02, C-lijn: 1. Fam.Kiebert 57.14, 2. Vriend-Zwalua 53.57, 3. Hulsebosch-Zeeman 52.68, D-lijn: 1. Fam.Maas 60.36, 2. Andriessen-Noom 56.43, 3. Ligthart-Vasbinder en Buit- Kaandorp 53.57, E-lijn: 1. Vasbinder- Zwertbroek 56.70,2. Op 't Veld-Witting 56.59,3. Oosterling-Slemmer 55.80. Bridgeclub Fumez Pas HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 30 september zijn: Lijn A: 1 T. Kunst T. Rosier 68,70, 2 H. Hoogland T. de Vries 59,25, 3 M. G. Jacques 57,83, Lijn B: 1 N. C. Castricum 58,85,2 J. J. Knegt 57,81,3 E. Haafkens R. Kunst 55,21, Lijn C: 1 A. Nijman J. Staphorsius 57,50,21. E. Smakman 56,25,3 M. Rozemeijer C. Zwart 55,42, Lijn D: 1 A. de Graaf H. van Lith 58,75,2 G. Kraakman M. Luten 58,33,3 C. M. de Jong 56,67. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 28 sep tember: A-lijn: Grootjen- Hurkmans 61,3, Brokx-Giliam 57,1. B-lijn: Dekker-de Graaf 59,2, fam. Elsman 58,3. Uitslagen donderdag 30 septem ber: A-lijn: Berkman-v.d.Vlies 58,8, Arnold-Huting 56,8. B-lijn: fam de Winter 64,2, fam Boukens 61,7. C-lijn: Koot-Spruit 56,5, Beentjes-Nielen 53,3. D-lijn: fam.v.d.Burg 60,2, fam Piet 56,7. Jan Beentjeswedstrijd NECK - Hsv Kennemerland heeft de Jan Beentjeswedstrijd gevist in het Noordhollandskanaal te Neck. Gemid deld werden er meer dan 20 vissen per persoon gevangen. Het was echter de kunst om de brasem te verleiden tot aanbijten. De vissers die hadden geko zen voor het knippen van mestpieren door het voer waren duidelijk in het voordeel. Het was Jack de Vries net naast de kopplek die de wedstrijd met 21 stuks en een gewicht van ruim 13 kilo wist te winnen. Het andere vak werd gewonnen door Hendrik Del- brugge. Met 22 stuks en een gewicht van 12.450 gram wist Hendrik de con currentie ruim voor te blijven. Winnaar van de jeugd werd Anja Groot, met 47 stuks en 4.500 gram bleef zij alle jongens ver voor. Zij behaalde met dit resultaat een dertiende plaats. De wisselbeker voor de Jan Bentjeswedstrijd 2004 gaat naar Jack de Vries. Uitslag: Vak A 1Jack de Vries 21 vissen 13.200 gram 2. Herman Otte 26 vissen 12.500 gram, 3. Cor Martens 32 vissen 10.700 gram Vak B 1. Hendrik Delbrugge 22 stuks 12.450 gram 2. Hendrik Moolevliet 25 stuks 8.925 gram, 3. Bert Groot 25 stuks 6,425 gram. De volgende wedstrijd is de eer ste wedstrijd van de Wintercompetitie op zondag 7 november. EGMOND - Zaterdag 9 oktober wordt om 16.30 in Egmond aan Zee bij de Galerie Conny van Kasteel, in aanwe zigheid van de kunstenaars, expositie 29 feestelijk geopend. Jean Mauboulès, in 1943 te Poey de Lescar, Pyr. Atlantique (Fr.) geboren, woont en werkt in Zwitserland. In voorgaande exposities stelde hij zijn beelden en daarna een keer zijn papier werk tentoon. Nu zien wij zijn wandob- jecten. Hij werd bekend door zijn objecten van ijzer en glas. De laatste jaren gebruikt hij geen glas, maar staal draad waarmee hij ruimtelijke vrij staande tekeningen maakt. Je ziet de contouren die ondanks het subtiele materiaal kracht uitstralen. Hij gaat uit van het geometrische line aire. Zijn werken zijn vaak strak en recht van Vorm, maar ook ronde gedraaide vormen vinden we in zijn werk terug. In al zijn werk is echter het concept leeg en vol, vorm en contra vorm dynamisch aanwezig. Op nr. 5 zijn er enkele beelden van hem te zien. Een internationaal bekende kunste naar, zijn werk is in vele musea en privé-collecties aanwezig. Niko de Wit, in 1948 te Bergen op Zoom geboren, woont en werkt in Tilburg. Hij speelt met vormen, volu mes, zwaartekracht en evenwicht. Het is soms verrassend om zijn vormen om te draaien, waardoor het werk een andere uitstraling krijgt. Hij gebruikt eenvoudige, elementaire vormen en zijn werk heeft een architectonische klemtoon. We vinden vaak motieven als torens, poorten en huizen in zijn werk terug. Bij beelden in de openbare ruimte is hij vooral geïnteresseerd in hoe een beeld zich verhoudt tot de omgeving, dat kan stad of land zijn. Hij geeft dan speciaal aandacht aan de maat, plaats en gerichtheid van het beeld. Deze aspecten zijn medebepa lend voor de zeggingskracht, het werk als zodanig wordt hierdoor een oriënta tiepunt in zijn omgeving. Ook zijn klei ner werk behoudt een monumentale spanning. Hij heeft veel monumentale opdrachten uitgevoerd, zowel voor bedrijven als voor gemeenten onder meer in Amsterdam, Den Bosch, Tilburg, Utrecht. Albert Rubens, in 1944 te Heit (België) geboren, woont en werkt in Gent Elk werk is de geometrische verwezen lijking van een langdurig denkprocédé. Tïissen de allereerste visuele notie (het concept) en het uiteindelijke resultaat (in de vorm van een tekening, een schil derij of een sculpturaal werk) vindt het gehele proces plaats waarin de moge lijkheden van het concept consequent worden onderzocht en visueel gefor muleerd. Begonnen vanuit het platte vlak koos de kunstenaar vanaf 1965 voor de kubus als uitvalsbasis, wat meteen ook de stap naar het driedi mensionale inhield. Albert Rubens koppelde veranderingen aan nieuwe materialen zoals hout, staal of grantiet. Deze keer tonen we zijn tekeningen en enkele kleine houtsculpturen. Albert Rubens, een internationale kunstenaar, zijn werk is in vele collecties en musea vertegenwoordigd. De werken van Jean Mauboulès en Niko de Wit vormen een spannend dia loog en zijn in de Noorderstraat nr.4 te zien. Tekeningen van Albert Rubens ziet U op nr. 5, evenals een prachtig groot doek van Peter Royen en enkele werken van overige kunstenaars. Galerie Conny van Kasteel, Noor derstraat 4+5, Egmond aan Zee Tel. 072-5067151. Openingstijden van de galerie: donderdag t/m zondag tussen 15.00 en 19.00 uur en volgens afspraak. Werk van Jean Mauboulès HEILOO - In de derde ronde van de interne competitie speelde vEtten een gewaagd scherpe openingsvariant tegen vRoemburg. In de loop van de parij bleek dat hij te veel durfde en moest zijn waaghaizerij met een neder laag bekopen. Door deze overwinning staat van Roemburg volkomen onver wachts, maar verdiend, aan de kop van de ranglijst! Korse mocht het opnemen tegen Shannon Vlaar die de laatste tijd goed in vorm is. In de opening liet hij zich verrassen door een verfrissende combinatie die hem zijn dame kostte en was daardoor net zo verbaasd als een eskimo op de Veluwe. De rest van de partij was voor Shannon een intikkertje en kon eigenlijk wel schriftelijk worden afgedaan. L. Vlaar (de vader van) pakte Koenders direct flink aan door zijn stukken snel te ontwikkelen en nam onderweg ook nog wat dreigingen mee. In één daar van vergiste Koenders zich en kon gelijk daarna inpakken. vVeelen en vdWal speelden een ingewikkelde par tij waarbij het steeds onduidelijk was wie er nu beter stond. Beide spelers keken zorgelijk als ze even de benen konden strekken. Toen er voldoende hout van het bord was verdwenen bleek dat geen van beiden met succes het punt kon opeisen waardoor remise de meest logische uitslag was. De groot ste verrassing van de avond was de overwinning van Woudstra op Zeeman. Zoals gewoonlijk ging Woudstra er vol in en werd niet gehinderd door het feit dat hij tegen de clubkampioen moest spelen. Integendeel, met jeugdig enthousiasme nam Woudstra het heft in handen en met energiek spel bezorgde hij Zeeman handen vol werk. Ogenschijnlijk leek hij tegen de druk bestand maar kon toch niet voorkomen dat hij tegen materiaalachterstand opliep. Een concentratie van stukken op de open h-lijn gaf uiteindelijk in de zwarte stelling zo veel spanning dat de overwinning voor Woudstra in zicht kwam. Toch moest hij nog even oplet ten omdat Zeeman in dit soort situaties nog wel eens met een venijnige paarduitval kan komen. Maar de torens van Woudstra werkten voorbeeldig met de lichte cavalerie samen en lieten de vijandelijke monarch niet meer ont snappen. De uitslagen: Manni-Maas rem; vEtten- vRoemburg 0-1; Langereis-vHam rem; Woudstra-Zeema 1-0; vVeelen-vdWal rem; Bosma-Kracht rem; Hassing-Rump rem; de Jong-Prins 0-1; L.Vlaar-Koenders 1-0; Huffnagel-de Jager 0-1; Shannon Vlaar-Korse 1-0; Sauer-Horninge 1-0. Baarswedstrijd HSY Limmen LIMMEN - Zondag 10 oktober is de derde baarswedstrijd van de HSV Limmen, viswater de Dogsloot te Uitgeest. Verzamelen om 8.00 uur bij Albert Heijn. Er wordt 5x25 minuten gevist. Inleg is 3,-, opgeven vooraf niet nodig. Ê®E©0 Minnaar tyoritijfaip

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10