de Uitkijkpost 70 jaar Vijf jongens uit Heiloo racen Heiloo-Dakar voor het goede doel Heilooër paar houdt bijzondere expositie voor ziekenhuis in Ethiopië edrijf Zaterdag krant Muil fyv Sinnige's Fruit munt uit! BRINK 5?° 100 5! 1 1 S oktober 2084 L LA meegenomen HOPMAN mH mmmm elicht BORDEN Q50 jfupeh NIEUWSBLAD VOOR MEI Positief in het leven staan verzet bergen PlllK kijk op www.era.nl A.S. ZONDAG KOOPZONDAG Zeeweg afgesloten FALKLAND TONEEL (072)5351000| 00 Heeft u een bijzondere herinnering? Schrijf het op! SjÉi!lians I WINKELHOF van 12.00 tot 17.00 uur met het Opus 4 Kwartet en clown Grieschka Omdat ieder waarde vijftig euro PRESENTEERT: HET LAATSTE GROTE BOS (Het laatste toverbos) MAKELAAR S ERA Uw huis? ERA'S Landelijke I'~ ffil Open Huizen Route era;| Nieuwe oogst Hollandse appelen en peren Doyenne du com ice, h andperen Vol sap sinaasappelen 3 kilo €2,99 Ambachtelijke slagerij 5 Gebraden kippenpoten gratis emmertje PlRI-PIRIsaus Runderschnitzels Gebraden gehakt Rookworsten Tompouce Vloerkadetten Pizza's Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00- 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 6 OKTOBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 41 Él Voor het speciale jubileumnummer, dat op woensdag 20 oktober verschijnt, is de redactie van de Uitkijkpost op zoek naar uw herinneringen foto's uit de historie van de Uitkijkpost. Schrijf, fax of mail uw verhaal naar de redactie! redactie Uitkijkpost, o.v.v. Herinneringen, De Hoefsmid 5, 1850 AB Heiloo, fax. 072-5335644, of e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. HEILOO De overbekende race Parijs-Dakar heeft er een variant bijge- kregen: Heiloo-Dakar voor het goede doel. Vijf jongens uit Heiloo: Leo Erkamp, Robin Bakker, Eric van Haaren, Henk Kaandorp en Ruud Bruin gaan deze 6000-km lange uitda ging aan. Op 13 november zullen ze vertrekken vanuit Heiloo en verwach ten op 6 of 7 december aan te komen in Dakar, Senegal. Op 10 december vlie gen ze dan weer terug naar Nederland. Benieuwd naar het hóe en waarom stapte de Uitkijkpost het 'honk' van de dappere rangers binnen aan de Westerweg: The loods. De vijf mannen die het waar gaan maken zijn lid van de Kamasutra Rangers. Ze kennen elkaar al jaren, van school en de kroeg. In 2003 werd de Londen-Dakarrace verreden met toen al een aantal Nederlandse deelnemers. Toén dit jaar het plan voor de Amsterdam-Dakar werd geboren, besloten de vijf mee te doen. De uitdaging is simpel: 'Probeer de eindstreép binnen 3 weken te halen met een tweedehands auto in de laagste prijsklasse'. Dit betekent wel 6000 kilo meter avontuur en kameraadschap, maar ook doorzettingsvermogen, over winnen van tegenslagen en het verleg gen van grenzen. In totaal doen er 90 teams mee die verdeeld over drie zaterdagen vertrekken vanaf Amster dam. De Kamasutrarangers zullen dat op 13 november doen vanaf The loods. Opbrengst voor het goede doel De afspraak voor het goede doel luidt: na afloop verkoop van de auto voor een goed doel. „Wij hebben gekozen voor samenwerking met de Stichting Evenaar in Heiloo. De opbrengst van onze twee Nissan Patrols zal gaan naar een te bouwen ziekenhuis in Gambia", zo vertelt Ruud Bruin. „Het Ministerie van Ontwikkelingssamenwerking heeft beloofd het bedrag te verdubbelen tot een maximum van 25.000,-. We heb ben natuurlijk zelf al veel geld gestoken in de voorbereiding. Twee auto's gekocht, ombouwen van de auto's, maar ook vrije dagen moeten opne men. Het kost ons toch een maand vakantie. En dan heb je nog verzeke ringen, inentingen, de juiste papieren, tenten, je eten en drinken." Slangen, rijplaten en overvallen Als Ruud de informatie over de race toeschuift, blijkt dat het geheel niet zonder gevaar is. In de papieren staan opsommingen van overvallen, landmij nen, slangen. De rangers blijven lachen en hebben hun voorzorgmaatregelen getroffen: „We slapen in tenten op de auto's zodat de slangen niet bij ons kunnen komen. We zijn goed geïnfor meerd en kunnen in landen als Mauritanië gebruik maken van gidsen. We hebben rijplaten om uit het zand vandaan te kunnen komen. Er is een GPS-systeem om onze positie te bepa len en we willen nog aan een satelliet telefoon komen om contact te kunnen leggen, ook met het thuisfront.", aldus Ruud Bruin. Woestijnsponsors gevraagd De rangers hebben gespaard en komen een heel eind, maar toch nog 6.000,- te kort. Een euro per kilometer dus. Ze zijn op alle mogelijke manieren op zoek naar 'woestijnsponsors' die voor minimaal 100,- in het avontuur willen stappen. Op dit moment zijn er twintig sponsors uit de regio die hun sticker op de auto's hebben mogen plakken. Maar het moeten er nog veel meer worden. Meldt u dus snel aan als u dit initiatief en de stichting Evenaar een warm hart toedraagt! Het bankrekeningnummer van de Kamasutra Rangers is 32.70.67.101. De Kamasutrarangers organiseren een sponsordag een week voor vertrek, op 6 november in The loods, Westerweg 198a. De wagens zullen dan gepresen teerd worden. Natuurlijk is het avon tuur te volgen via de website en de Uitkijkpost. Met regelmaat zullen de twee teams van elk twee rijders geïnte resseerden op de hoogte houden van hun vorderingen. Wilt u meer weten over de Heiloo-Dakar challenge, het goede doel (www.stichtingevenaar.nl), kennis maken met de rangers of de auto's bekijken?Of wilt u de heren sponsoren? Kijk dan op www.kamasu- trarangers.qmotion.cc.Op de site kunt u doorlinken naar meer informatie. De vijf, Heiioeërs- $üf$in Bakker, Henk Kadndorp, Ruud Bruin, Leo Erkamp en Eric van Haaren gaan Heiloo-Dakar rijden voor het goede doel. Leo en Eric staaft niet op de foto. (foto: MSP) HEILOO - Menno Galama en Janneke Snip hebben beide reuma. Daardoor is pijn een 'goede bekende' en kost alles wat ze ondernemen enorm veel ener gie. Maar daarover klagen en bij de pakken neerzitten? „Absoluut niet! Wij staan elke ochtend op met 'Alweer zo'n prachtige dag!'. En als je zo in het leven staat, dan ken je ook geen tegenslagen. Uitdagingen wel, en momenten dat je het even niet trekt. Maar nooit tegelij kertijd, dus we trekken elkaar dan wel weer uit de put." Menno vervaardigt zelf mooie en bij zondere houten meubelen en Janneke tekent met bewonderenswaardige pre cisie kleurrijke bloemen en stillevens. Ik ben jarenlang kleuterleidster geweest en tekende toen veel op het bord, maar de passie voor tekenen kwam pas toen ik tekenles ging nemen in Winkel. Tegenwoordig volg ik nog steeds les bij het Nivon Heiloo onder leiding van Saskia Sengers." De passie van Menno voor het ver vaardigen van meubelen is ontstaan uit de passie voor hout. „Ik houd van hout. Ik gebruik ook het liefst oüd hout waar ik weer nieuwe dingen van maak. Zie je dat kastje daar? Dat heb ik gemaakt van houten delen uit een kaaspakhuis, van 200 jaar oud! Ik heb de spijkers er uit gehaald, het hout geschuurd en behandeld en nu kan het weer, jaren mee. Dat is toch geweldig! Goed zijn voor het milieu en de natuur is sowieso iets waar we ons bewust mee bezighou den." Creatief in het vinden van oplossingen Iets anders waar het stel zich van bewust is, is het feit dat 'we' het hier heel goed hebben. Menno legt uit: „Dat je zoals wij, ondanks lichamelijke beperkingen, zo'n bevoorrecht leven kan leiden. Want dat leiden we hoor. Als je ziek bent, leer je namelijk om anders over de dingen na te denken." Janneke vult hem aan: „Als ik teken voel ik geen pijn, en Menno heeft het zelfde wanneer hij in zijn werkplaats aan het werk is. Verder is Menno ont zettend creatief in het bedenken van dingen 'die het leven en werken verge makkelijken." Menno beaamt dit. „Ik ben creatief geworden in het vinden van oplossingen. In de Weringermeer had ik een eigen boerenbedrijf tot ik ziek werd. Maar stoppen was geen optie, ik had natuurlijk behoorlijk in het bedrijf geinvesteerd. Toen al bedacht ik constant manieren om mijn aandacht af te leiden van de pijn. Dat doe ik nog steeds, waardoor ik niet zo snel iets niet kan. En als ik hout heb gevonden dat naar mijn werkplaats moet worden gesjouwd, dan hebben we een aantal erg aardige en behulpzame buren die ons altijd willen helpen!" Leven vol schaamte In januari dit jaar zag Janneke een edi tie van de Opzij in de winkel liggen. Op de omslag stond dat het nummer was gewijd aan idealen. „Ik heb dat num mer gekocht, las het artikel over de Stichting Fistula Hospital en was diep getroffen." Het artikel beschrijft de Janneke Snip en Menno Galama verkopen hun kunst voor het goede doel. Janneke houdt het werk vast dat middels een loterij wordt verkocht voor 5 euro. schrijnende situatie van jonge vrouwen in Ethiopië die door gebrek aan enige vorm van begeleiding bij de bevalling beschadigd raken. Fistula krijgen, een aandoening waardoor ze hun ontlasting niet meer op kunnen houden en daardoor veroordeeld zijn tot een leven vol schaamte, vernedering en ver stoting. De Australische gynaecologe Catherine Hamlin en haar man Greg kwamen in aanraking met deze vrou wen en besloten zich te specialiseren in de relatief simpele ingreep om deze kwaal volledig te herstellen. In 1975 werd een ziekenhuis in Addis Abeba opgericht en met behulp van een groep vrijwilligers, verenigd in de Stichting Fistula Hospital worden er nog steeds grote aantallen vrouwen geholpen. „Tot mijn verbazing ontdekte ik dat het secretariaat van de stichting in Heiloo was gevestigd! Ik heb contact opgeno men met dat secretariaat en vernam dat elke euro die wordt geschonken aan de stichting, rechtstreeks naar het Fistula Hospital gaat. Menno en ik hebben ver volgens niet lang na hoeven denken over hoe wij konden bijdragen, en zei den tegen elkaar: we gaan ons werk verkopen!" Expositie in de Ter Coulsterkerk Menno en Janneke voegden de daad bij het woord. Janneke zocht haar kunst bij elkaar en Menno maakte er lijsten en passepartouts voor. Zodat het bijzon dere stel inmiddels een prachtige col lectie heeft om te verkopen tijdens de expositie. „We hebben sindsdien alleen maar leuke reacties op het voornemen gehad. Ik heb zelfs al een werk voor het goede doel verkocht!" De locatie werd gevonden in de Ter Coulsterkerk, en de gehele opbrengst gaat regelrecht naar het Fistula Hospital. Daarnaast wordt een van Janneke's werken (zie foto: Janneke houdt deze vast) verloot. Mensen kunnen een enveloppe met daarin 5 euro in een bus doen, waaruit de winnaar wordt getrokken. Wie niet op de expositie kan komen, maar wel mee wil doen met de loterij, kan ook een enveloppe bij het huisadres aan de Van Catsstraat 17 komen langsbréngen. De expositie is zaterdag 9 oktober van 11.00 tot 17.00 uur in de Ter Coulsterkerk aan de Holleweg 111. Wie niet aanwezig kan zijn die dag, of op een andere manier wil bijdragen aan deze bijzondere actie, kan uiteraard een gift doen via het gironummer van de Stichting Fistula Hospital in Addis Abeba, gevestigd in Cuijk: 644689943. meer informatie over de Stichting Fistula Hospital vindt u op www.fistula- hospital.org. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. in de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. LIMMEN - Ten Dam Parket is meer dan 60 jaar geleden gestart in Amsterdam en is met drie vestigin gen in Haarlem, Purmerend en Limmen goed vertegenwoordigd in Noord HollandHet is nog steeds een traditioneel, ambachtelijk par ketvloerenbedrijf gespecialiseerd in echt ouderwets handgemaakte parketvloeren. Service, kwaliteit en meedenken met de klant staan voor op. Vakmanschap Bedrijfsleider in Limmen is Willem Taats. Samen met de aankomende bedrijfsleider voor de vestiging in Haarlem, Freerk Beuckens, .legt hij uit waarom de klant bij Ten Dam moet zijn voor zijn vloer. „Op dit moment zijn plankenvloeren die je zwevend kan leggen enorm populair", vertelt Willem Taats. „Een merk als Aubrey is helemaal in. Het meest verkocht is de franse eik, die leverbaar is in wit, naturel, whisky brown en blauw geolied. Het is een nieuw systeem van Nederlandse bodem, en wordt door middel van een kliksysteem gelegd met spanve- ren aan de zijkant. De meeste mas sieve vloeren worden verlijmd, maar als je voor een vloer van dit systeem kiest, kun je de vloer zelfs meenemen naar je volgende huis. Een ander voordeel is dat je de vloer gemakke lijk zelf kunt leggen, want er kan wei nig fout gaan omdat het maar op één manier kan. Een toegevoegde waarde van Aubrey is verder dat de onderzijde gelakt is. Als je de vloer hebt gelegd, hoef je hem maar één keer met onderhoudsolie te behan delen en klaar is kees. Ookkunje kie zen voor een deklat in dezelfde kleur. Binnenkort, komt Aubrey met niéuwe, exotische hOüfsoörtem Parketgroep Nederland In de winkel aan de Rijksstraatweg (met gratis parkeergelegenheid) prij ken talloze panelen. Van de hout soorten die geschikt zijn voor een vloer is er niet een die niet geleverd kan worden. Ten Dam Parket is in zee gegaan met een leverancier die in Zuid Amerika een 300 km3 groot bos heeft met als doel het bos te laten bestaan. Elk jaar schuift het bosbe heer een kilometer op. Slechts vijf procent wordt gekapt, mits het aan de eisen voldoet, en weer aangeplant. Niet voor niets is Ten Dan Parket lid van de Parket Groep nederland. Zo'n 38 parketzaken hebben 10 jaar geleden in nauwe samenwerking met de Consumentenbond deze branche organisatie opgericht. Laminaat „Wat ook nog steeds populair is, is laminaat", vervolgt Willem Taats. „We plussen er nog steeds mee; niet iedereen koopt laminaat bij de bouwmarkt! Er zijn genoeg mensen die ervoor kiezen om bij een zaak als de onze laminaat aan te schaffen. Dan kunnen ze meteen kennismaken met de houten fineer-systeem-vloe- ren. Die hebben dezelfde dikte als laminaat, maar bevatten een echte houtlaag in plaats van kunstof. Het verschil is duidelijk te zien." Een parketvloer is nog steeds enorm populair. Dat komt voornamelijk, zo zegt Willem Taats, omdat de vloer hygiënisch is, gemakkelijk schoon te maken. „Verder geeft zo'n vloer veel gezelligheid en is hij lekker warm, zowel qua temperatuur als sfeer. Het straalt toch een bepaalde klasse uit." Op dit moment heeft Ten Dam nog een leuke actie voor de klanten in petto. Elke klant ontvangt een boek je met 10 waardecheques. De aanbie dingen variëren van korting op een onderhoudspakket tot een gratis ondervloer. Meest in het oog sprin gend is wel het kanslot: bij aankoop van een vloer voor 31 december, maakt u kans om met uw lotnummer uw vloer cadeau te krijgen! Alle reden dus om eens binnen te lopen bij Ten Dam Parket. U vindt Ten Dam Limmen aan de Rijksweg 60, tel. 072-5055108. Openings tijden: dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.30 uur; zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en vrijdag avond koopavond. Freerk Beuckens laat een aantal voorbeelden van de patroonvloeren, zoals visgraat en mozaïek, waarin Ten Dam Parket is gespecialiseerd. xQfl" HEILOO VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl HEILOO - Zeeweg afgesloten op 13,14, 18 tot en met 21, en 25 oktober. In ver band met asfalteringswerkzaamheden zal de Zeeweg tussen de Provincialeweg en de Heereweg worden afgesloten voor alle verkeer op 13,14,18 tot en met 21, en 25 oktober van 20.00 tot 06.00 uur. Mogelijk duren de werkzaamheden lan ger of korter. De omleidingroute wordt via Egmond-Binnen en Heiloo door bor den aangegeven. Ook wordt de Zeeweg VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Uitvaartverzorging Heüoo e.Ö Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo nabij het strand worden geasfalteerd; dat gebeurt op 13,14,18 en 20 oktober tus sen 20.00 en 06.00 uur. Het verkeer zal hier met behulp van een volgwagen stap voets langs de werken worden geleid. Het (brom)fietsverkeer ondervindt geen hinder van de werkzaamheden. Regio Noord- KennemeHand Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. °r Bij inlevering van deze Card krijgt u 50,- korting als u voor 150,- of meer kleding koopt. Vraag naar de actievoorwaarden in de winkel. Castricum, Dorpsstraat 48, T 0251 65 22 71 Heiloo, Heerenweg 28, T 072 53 24 080, www.mull.nl FALKLAND TONEEL van Jan Staal in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). MWfUl (9 oktober a.s.) MKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072- 533 40 95 NVM Internet www.hopman.nu Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag Alle soorten, 3 kilo2,99 3kilo 2,99 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 I# donderdag t/m zaterdag Shoarma pakket 500 gram shoarma, 4 broodjes en saus5,00 Goulash (uit eigen keuken, gratis rijst) 500 gram 4,25 Gerookte kipsalade eigen fabrikaat, 100 gram €1,49 Veroni Salami gratis proeven 100 gram (de echte salami) 2,0^ diverse soorten, 4 voor 150 gram 3 voor J 15 voor per stuk per stuk Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1