Klein clubje uitgegroeid tot volwaardige vereniging met 500 leden Sint en Pieten op weg naar Heiloo! edrijf Cantatedienst in Witte Kerk Muil Sinnige's Fruit, munt uit! BRINK ONZE KEUKEN IS VERBOUWD KANG WAH Kees Drukkerij De Uitkijkpost dit jaar 70 jaar BORDEN leans ÜRaPE L LA HOPMAN Familie Vanaf DONDERDAG 28-10-'04 ZIJN WIJ WEER GI0PINP ffppC 6f9 J 00 ïMliPSllillliS j elicht (072)5351000| MA BOSS FALKLAND TONEEL N KOOPJES- DRIEDAAGSE 28-29 en 30 oktober XJ' L50 €J50 27 OKTOBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 44 IÊSËÊm NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN op Internet: Golf en Countryclub Heiloo viert 10-jarig bestaan Inbraak personenauto Vernieling beelden Poging diefstal bedrijfsauto Inbraak Snelheidscontrole li: Ypedisco Afgestudeerd MAKELAARS ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® PRESENTEERT: 9 A WINKELHOF Appel van de week: Elstar, klasse 1 3 kilo2,50 Clementine mandarijnen 3 pond 2,50 Hollandse bloemkool Ambachtelijke slagerij Kogelbiefstuk 3 stuks Chorizo 100 gram Bami 500 gram (in de wok bereid) €2,95 Boeren scharrelsalade 150 gram (heerlijk frisse salade)€0,99 CHINESE SPECIALITEITEN RESTAURANT HET HOEKSTUK 15 1852 KX HEILOO-WEST TELEFOON 072-5335047 Magere QQ runderlappen €h Speculaasstaaf Stukje Rosbief e in braadzak Gerookte kipsalade 100 gram Boterhamworst ef)b9 per stuk 2 voor /fkw Jm MoleM* mm, Caramelslof S 00 NU Waldkornbollen 1 50 5 stuks NU mam Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) tiwIiiliÉ Goedkoop kopiëren dat kan bij ons (vanaf 500 exemplaren) Informeer naar de VOORDELIGE CONTRACTPRIJZEN Drukkerij Uitkijkpost, De Hoefsmid 5 to Karwei, Heiloo HEILOO - Op 26 oktober kan de Golf en Countryclub Heiloo op een geschie denis van 10 jaar terugblikken. Met een feestweek die wordt afgesloten met een feestavond zullen bestuur en leden in en op het fonkelnieuwe golfterrein de golfclub en het glas heffen. Pas in juni dit jaar werd het eigen golfterrein, golf baan Oosterzij, en clubhuis geopend. De baan is een zogenaamde 9 holes- baan en het terrein is 25 hectare groot. Een snelle eindsprint dus na jaren van procedures en inspanning. Maar het mag gezegd worden: Het terrein en clubhuis zien er meer dan veelbelovend uit! Weiland verkopen Jaap de Kroon is de grondlegger geweest. Op 26 oktober '94 richtte hij de golfclub op. De eerste twee jaren waren nodig om activiteiten op te zet ten. Het plan was een oefenbaan voor de golfliefhebbers te realiseren ten westen van Heiloo en samenwerking te zoeken met Sluispolder voor de wed strijden. Zowel de oefenbaan als de samenwerking ging niet door. Henk van den Ham, destijds bestuurs lid en woonachtig aan het huidige golf terrein, ging eens bij zijn buurman te rade. Of hij zijn weiland wilde ver kopen. Na de nodige procedures van de kant van gemeente, Raad van State en Milieu Contact Heiloo kon eind 2000 £1 e koop gesloten worden en waren de vergunningen binnen. De aanleg van Crolfbaan Oosterzij kon gestart wor den. Tee-time op andere banen Hoe er tot die tijd gegolfd werd vertelt huidig voorzitter Bert Goedegebuuren: „Ik ben zelf lid geworden in '97. Er waren toen ongeveer 30 leden. Om te kunnen spelen huurden we zogeheten Tee-time op andere banen. We speel den op de baan in Purmerend en ver volgens in Spaamwoude. Op die baan speelden we de reguliere wedstrijden, onder andere clubkampioenschappen en de zromeravondcompetitie. Daar naast gingen we zelfs naar St. Nicolaas- ga en Nunspeet om onze eigen wed strijden te golfen. Dat ging dan om de lentecup, zomerbokaal of herfsttrofee. Alles gesponsord door bedrijven." Qualifying baan, examens en B-status Met de uitgifte van certificaten (een soort aandelen) in 2000 nam het leden tal flink toe. Er konden 300 leden bijge teld worden. Het huidige ledental is opgelopen tot 500. Dit was een van de redenen dat de aanleg van een eigen baan in een stroomversnelling kwam. HEILOO - Tussen vrijdag 15 en vrij dag 22 oktober werden in een perso nenauto van het merk Nissan type Micra die op een parkeerplaats aan de Vinkenbaan stond geparkeerd ingebroken. Uit de auto werd de autoradiocdspe- ler ontvreemd. Het is niet bekend hoe men in de auto is gekomen. Braaksporen werden niet aangetrof fen. Tevens werd de antenne ver nield. HEILOO - In de tuin van een woning aan de Butterlaan werden vrijdagavond 15 oktober enkele poly ester beelden vernield. De eigenaar deed maandagmorgen 18 oktober aangifte van het vernielen van een 3- tal beelden. De totale schade wordt geraamd op 700 euro. De opening van de golfbaan Oosterzij dit jaar is onbetwist een van de hoogte punten in het tienjarig bestaan van de Golf en Countryclub Heiloo. Voor de aanleg van de baan is een golf baanarchitect aangetrokken. Ellen Rijks heeft bij het ontwerp haar eigen stijl gehanteerd. Het terrein is bijvoor beeld vrij heuvelachtig, er zijn nauwe lijks rechte stukken. Bij het ontwerp kwam ook nog een landschapsarchitect te pas. Waar Ellen de nadruk legde op moeilijkheidsfactor en logistiek, hield deze weer rekening met leuke landton- getjes, slingerende slootjes en beplan ting. Dat de Golf en Countryclub Heiloo, ondanks haar prille bestaan geen beginner is, bewijzen de predikaten die de Nederlandse Golf Federatie de golf club toegekend heeft. Bert vertelt met gepaste trots: „De NGF is een lande lijke organisatie voor de golfsport die zorg draagt voor belangenbehartiging, landelijke competities, regels opstelt, kijkt naar het uiterlijk van het clubhuis en het golfvaardigheidsbewijs inge voerd heeft. Wij mogen ons van de NGF in ons korte bestaan een qualify ing baan noemen. Dat betekent dat mensen hun handicaps kunnen spelen. Daarnaast mogen we examens afne men en hebben we de B-status bereikt. We mogen nu dus ook meedoen aan competities met andere clubs en zij hier." Sponsors en vrijwilligers Golf en Countryclub Heiloo is een ver- enigingsbaan en heeft dus ook uit de commerciële hoek geld nodig. 23 Sponsors hebben zich al aangemeld om holes te sponsoren. En dan zijn er nog de businessclubleden: bedrijfsleden die bijvoorbeeld de lunchpakketten voor HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 22-23 oktober werd getracht een bedrijfsauto van het merk Mitsubitshi type L200 te ontvreemden die op een parkeerplaats van het Hoekstuk stond geparkeerd. De bestuurder trof de auto zaterdagmor gen 23 oktober aan met een geforceerd portier- en contactslot. Uit het dashbo ardkastje werd een rijbewijs en de ken- tekendelen ontvreemd. HEILOO - In een woning aan het Maalwater is vrijdag 22 oktober inge broken tussen 19.30 en 21.30 uur. De dader is binnengekomen door het openbreken van een raam aan de zij kant van de woning. Gemist wordt een portemonnee met inhoud. een wedstrijd sponsoren. Tot slot wil Bert graag de vele vrijwilligers vermel den die bijvoorbeeld voor de verschil lende commissies veel werk verzetten. Allen zullen zij genieten van een ver rassende feestweek met natuurlijk veel golfwedstrijden. Zo zal er donderdag een herenwedstrijd (Foursome, 18- holes) en vrijdag en zaterdag een jubi leumwedstrijd met teams van 2 perso nen gespeeld worden. Het geheel wordt afgesloten met een feestavond op 30 oktober voor alle leden en partners. Een avond vol verrassingen, muziek, prijsuitreikingen en een loterij met prij zen 'die er niet om liegen'! Verslavende sport De vereniging houdt van gezelligheid. Vandaar ook de toevoeging Countryclub. Op winteravonden is het de bedoeling gezellig bridge-avonden te houden in het clubhuis. Dat zal niet het enige zijn, want nog meer plannen zijn in de maak. Natuurlijk rijst uiteindelijk de vraag 'Waarom nou golf?' Bert Goede gebuuren heeft zijn antwoord klaar: „Golf geeft mij een rijk gevoel. Je speelt tegen jezelf. Wij zeggen ook wel tegen de baan. Het is de kunst om elke keer je niveau te verbeteren. Het is een verslavende sport en dan is het leuk om aan het eind in de 19de hole onderuit te zakken." Oftewel: in het gezellige club huis.. Golf en Countryclub Heiloo wil haar leden 'lekker gezellig golf laten spelen.' Na dit verhaal, een blik op de baan in een prachtige omgeving en het gezellige clubhuis is dit heel goed gelukt. Op naar de volgende 10 jaar! HEILOO - Donderdag 21 oktober werden op de Ewisweg twee snelheids controles gehouden, tussen 17.00 en 17.30 uur en tussen 19.30 en 21.00 uur. Beide controles betrof een controle op kenteken waarvan de overtredingen fotografisch werden vastgesteld. De maximumsnelheid bedroeg op beide controleplaatsen 50 km. In totaal passeerden er 277 passanten, totaal aantal overtredingen 25. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 66 km per uur. Gevonden: grote wimpel, fotomapje inhoud wintersportfoto, zonnebril met geslepen glazen, dameshorloge goud kleurig met zwart bandje, wit tennis- vest, bril grijs montuur in mapje Hans Anders, meisjesjas rood van kleur met oranje voering, sleutelbos 3 stuks aan hanger Gaastra en blauw koord, groene fietstas inhoud rode regenponcho. HEILOO - Op 13 november komt Sinterklaas vanuit Spanje aan in Alkmaar, vanwege het 750-jarig bestaan van de stad. Daarna breekt voor hem een drukke tijd aan, maar gelukkig komt hij, samen met zijn Pieten, ook langs in Heiloo, en wel op zaterdag 20 november. De tocht begint om 11.00 uur op het parkeerterrein voor Huize Overkerck, daarna wordt met begeleiding van muziekkorpsen en verenigingen de lÊlii B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs- I mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. m Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. ff In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens 1 vermelden. mm l AKERSLOOT - Op de grens van Akersloot, Heiloo en Alkmaar is Memorial Gedenktekens (voorheen de Gedenkstenenspecialist) geves tigd aan de Boekei 37A (aan het einde van de Kanaalweg, Heiloo). De naamsverandering houdt ver band met een vernieuwde en verfris sende kijk op het maken van de toch al zo moeilijke keuze bij het uitzoe ken van een gedenkteken. Of zoals eigenaar Rieks Boll het verwoordt: „In de vier verschillende zaken die de naam Memorial Gedenktekens dragen, streven wij allen hetzelfde doel na. Wij willen u op onze eigen wijze, met nieuwe en verfrissende ideeën, kunnen bijstaan tijdens een emotioneel gebeuren. Het uitzoeken van een gedenkteken is een persoon lijke aangelegenheid. Elk gedenkte ken is uniek. Wij bieden de nabe staanden een ruime keuze, waarin eigenlijk alles mogelijk is. Een per soonlijk, niet standaard monument raakt steeds meer 'inOf het nu gaat om de lettertypen, kleur, materiaal, u kunt het zo gek niet bedenken of wij maken het." Memorial Gedenktekens is gevestigd in een ruime, rustgevende showroom waarin een grote collectie traditione le grafmonumenten wordt getoond. Maar ook een flinke collectie ruwe zwerfstenen ontbreekt niet. Daar naast biedt de showroom plaats aan een ruime collectie aan urnen in ver schillende materialen, maten en des igns. Urnstenen en accessoires ont breken uiteraard ook niet aan het assortiment. Door de samenwerking met Hofleverancier Jan Reek kan Memorial Gedenktekens garant staan voor een uitstekende en betrouwbare service. „Vanaf decem ber breiden wij onze collectie uit met een eigen collectie monumenten in de combinatie roestvrij staal en glas, zodat de keuze nog groter wordt. Het indienen van een eigen ontwerp blijft uiteraard ook mogelijk, omdat wij van mening zijn dat een gedenk teken heel persoonlijk hoort te zijn om zo de herinnering aan een dierba re te waarborgen", laat Rieks Boll weten. „De laatste eer geeft u ten slotte maar één keer." Vakkundig advies Samen met medewerkers Atie de Boer en Peter de Lange (adviseur) is Rieks van mening dat een persoon lijke benadering in combinatie met een goede, betrouwbare service, een eerste vereiste is om de klanten goed van dienst te kunnen zijn. „Dat begint met de klant op zijn gemak te stellen, zodat er geen enkele schroom is om welke wens dan ook met betrekking tot het gedenkteken uit te spreken", vertelt de eigenaar. „Alles is mogelijk en iedereen is welkom om een kijkje te nemen in onze showroom. Wanneer men hiertoe geen mogelijkheid ziet, of liever bezoek aan huis wil, dan komt de adviseur graag bij de mensen thuis om een degelijk advies te geven en de mensen bij te staan in hun keuze. Dit thuisbezoek is bovendien ook buiten kantoortijden mogelijk, dus bel gerust voor een afspraak." Peter de Lange toont een boek met een flink aantal foto's die een over zicht geven van de mogelijkheden. Ook heeft hij een koffer bij zich, waarin verschillende materialen mogelijkheden in gedenktekens tast baar maken. „Wij hebben één van de grootste collecties van gedenktekens in deze regio", laat de adviseur weten. „Wij leveren en plaatsen in het hele land en verzorgen ook de administratieve handelingen, zoals het aanvragen van vergunningen en rechten. Voor de nabestaanden ver loopt dit toch wel droeve traject dan zo soepel mogelijk. Wij helpen de klant met adviezen zodat een gedenkteken wordt uitgezocht dat een waardige en blijvende herinne ring geeft." Op de vraag hoe Rieks toch in dit beroep terecht is gekomen ontplooit zich een grote glimlach op zijn gezicht: „Ik heb altijd al interesse in natuursteen gehad, van kinds af aan. Het is een fantastisch product. Bovendien trekt de omgang met mensen mij. Hoewel de aanleiding vaak emotioneel is en het onderwerp dikwijls nogal beladen geeft het mij veel voldoening wanneer ik de men sen kan helpen. Misschien juist wel om in het verdriet toch een tevreden gevoel achter te kunnen laten." Memorial Gedenktekens, Boekei 37A te Akersloot, tel. 072-5330691 is geopend van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur. Thuisbezoek op afspraak. Voor meer informatie kijk op www. memorialgedenktekens. com. Medewerkers Atie de Boer en Peter de Lange staan de klanten met raad en daad bij in moeilijke perioden. Vorig jaar was het een geweldig feest toen de Sint in Heiloo arriveerde, (archieffoto MSP) route gelopen. Onderweg zullen de Pieten natuurlijk alle kleine handjes vullen met lekkers. De Sint hoopt om ongeveer 12.00 uur bij het gemeente huis te zijn. Daar wordt hij verwelkomd door muziek van de Fanfare Showband Heiloo en toegesprokendoor burge meester den Boon. Na afloop van de ontvangst zullen Sinterklaas en de Pieten nog "enkele bezoekjes afleggen, onder andere bij wijkvereniging Plan Oost. Sinterklaasviering Ypestein De volgende dag, 21 november, heeft de Sint vrijgemaakt om een bezoekje te brengen aan Ypestein. Voor de kinderen van 4 jaar tot 9 jaar komt hij langs in het Sierhuistheater aan de Nijverheidsweg 4 in Heiloo. Daar zullen eerst de Papaver4kidz optreden, waarna de Sint en Pieten langskomen. Leden van de wijkvereni ging kunnen zich aanmelden met het formulier uit het Ypeblad of met een briefje met daarop naam, leeftijd, m/v en lidnummer. Dit samen met 1,10 per kind, gaarne in de brievenbus gooi en van het Zandstuk 124. Graag ook aangeven hoeveel ouders meekomen. Inleveren voor 1 november. Voor meer informatie kunt u bellen naar 072-5330469. HEILOO - Vrijdag 29 oktober is er weer een Ypedisco voor alle kinderen van de basisschool. Van 19.00 tot 20.30 uur in dé Ypsalon aan de Hucht. Entree en consumpties 0.50. HEILOO - Op woensdag 27 oktober ontvangt Anja Gaarthuis haar bul voor orthopedagoge. Zij studeerde aan de Universiteit van Amsterdam en deed met name onderzoek naar visueel gehandicapte kinderen met een stoor nis in hun slaapontwikkeling. VAN DER Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl KVSO ROSS GAMT C/h.Qüfi/i.a/>i& Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl EEN BIJZONDERE "Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo HEILOO «Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 fV?w Internet www.hopman.nu ALKLAND TONEEL van Maria Goos in theater De Beun. (Zie adv. elders in dit blad). zie folder bij de Uitkijkpost Heerenweg 44 072 5338487 donderdag t/m zaterdag slechts... €0,69 Heerenweg 44a Tel. 072-5330012 donderdag t/m zaterdag (gratis kruidenboter). €6,50 (pittige spaanse worst) €1,40 HEILOO - De maandelijkse cantate dienst in de Witte Kerk van Heiloo (Heerenweg 32) zal plaatsvinden op zondag 31 oktober. De cantate 180 van J.S. Bach 'Schmücke dich, o liebe Seele' wordt uitgevoerd door het 'Collegium Vocale Camerata' onder leiding van Gerard Leegwater. Verder werken mee de solisten: Sabine Kirsten (sopraan), Paul Barten (alt), Marco van de Klundert (tenor) en Gerard Rooker (bas), alsmede de instrumentalisten: Frank Rutgers (cello), Marijke Paap (fluit), Machteld van Duin (hobo), Erna Sommer (viool) en Gregor Overtoom (altviool). Liturg is ds A M van Zijverden- Poortman. Deze dienst, gehouden tus sen de kleurrijke schilderijen van Floris Brinkman, die gedurende enkele weken exposeert in de Witte Kerk, begint om 19.00 uur. kilo 500 gram 100 gram W Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkethof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1