Rotary Club Heiloo sluit actie af met sprankelend Fiesta Brasiliana Speciaal Najaarsconcert 'From Irish Ballad to Gospelsound' Muil 49,95 Verlichtingscontrole krant &Kees VERS 1 Uw Uitkijkertje worden elke week GRATIS op www.uitkiikpost.nl geplaatst shirts HOPMAN Bfl u 1 Kppc WonenPlus: Daar blijft u mee thuis Eensgezindheid met gospelkoor Joy Getuigen en eigenaar beeld gezocht APE L LA BORDEN Alkmaarse circusproducent wil jaarlijks terugkerend wintercircus in Heiloo Zachte Puntjes 1 40 BOSS ,..1(072)5351000 Si L 1 T a E Vi 50 3 NOVEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 45 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTRE www.vanderborden.nl MAKELAARS Hl ERA Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® ISMl BERICHTEN HEILOO Regio Noord- Kennemerfand AMBACHTELIJK Lange Varkens- e 1 1 98 Diverse soorten haas kiio I Istoofperen advocaat 00 tiramisu en nog veelmeer... 4 Bangkok Burgers 2 Rookworsten Bij 100 gram Rosbief 100 gram Cebr. Gehakt gratis wo gr EiERSALADE Satebroodje zaterdag GRATIS proeven 5 voor Ragout- of 00 Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 -17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Afgelopen vrijdagavond 29 oktober vond in Restaurant Klein Varnebroek de afsluiting plaats van de inzamelingsactie die Rotary Club Heiloo heeft georganiseerd voor het Regionale ziekenhuis van Itambeh in de staat Bahia in het Noordoosten van Brazilië. Ruim 125 gasten waren deze avond bijeen om dit grandioze spekta kel bij te wonen. Nadat de gasten waren ontvangen met een tropische cocktail opende de voorzitter van Rotary Club Heiloo de avond met een presentatie waarin nogmaals het doel van deze avond werd benadrukt. Er is dringend geld nodig voor dit kleine regionale zie kenhuis, geld om nieuwe apparatuur te kopen en wij gaan ze daarmee helpen aldus Van 't Hooft. Dat dit niet tegen dovemansoren was gezegd bleek later op de avond tijdens de veiling, onder leiding van de zeer ervaren veiling meester Kees Kroone, die ook deze vei ling met verve heeft geleid. Er werd druk en genereus geboden op de origi nele ingebrachte kavels. Zo kon men Rieden op een dagje zeezeilen, rijden op een motor (of achterop zitten en meet- beren), een rondvlucht boven Heiloo, 150 golfballen met je eigen naam, een verrukkelijk volledig verzorgd diner bij sterrenrestaurant Apicius, een heerlijke verwendag bij beauty Center Helios, een voetbal gesigneerd door Ronald Koeman of Ajax shirt van Maxwell. Dit is nog slechts een kleine greep uit de diversiteit aan kavels van die avond. Het slotstuk van de avond was een jaar lang je auto tweewekelijks gewassen krijgen door de leden van de Rotary Club Heiloo, deze kavel ging met nogal wat hilariteit gepaard toen alle leden plotseling met gele handschoenen ston den te wapperen. Al bij de eerste kavel werd er driftig door diverse gasten geboden en dit zette de trend voor de hele avond. Het eindresultaat was dan ook boven alle verwachtingen, de veiling bracht uitein delijk ruim 6.500,- op. Dit bedrag inclusief giften, de opbrengst van de kaartverkoop en de ondersteu ning van Rotary International brachten de totale opbrengst voor Itambeh op ruim 24.000,-. Dit bedrag werd over handigd aan mevrouw Dina de Jager die speciaal voor dit evenement uit Toronto (Canada) was overgekomen. Dina de Jager heeft samen met haar man onze oud-plaatsgenoot Robert de Jager dit project opgestart nadat zij een bezoek aan Itambeh hadden gebracht en daar de grote nood zagen. Robert, lid van de Rotary Club Georgetown, zocht contact met de Brazilaanse Rotary Club of Vitoria Da Conquista en gezamenlijk Dina de Jager ontvangt uit handen van Marion Bos de symbolische check voor het ziekenhuis in Itambe. zijn zij een hulp programma gestart. Begin dit jaar heeft Rotary Club Heiloo zich hierbij aangesloten. Had Toronto op Koninginnedag een Royal Dutch Treat party, zo heeft Rotary Club Heiloo nu een sprankelend Fiesta Brasiliana georganiseerd. De avond werd afgesloten met een optreden van de Caribbean artist Fay a Djang nadat tijdens het diner het trio Tequilla speel de. Rotary Club Heiloo kan terugkijken op een bijzonder geslaagde avond. HEILOO - Recentelijk heeft WonenPlus Heiloo extra subsidie toe gekend gekregen om mensen die wach ten op opname in een verzorgings- of verpleeghuis beter te kunnen onder steunen zolang zij nog thuis wonen. Deze subsidie is toegekend door 'het zorgkantoor'. Iedereen die een indicatie voor een verzorgingshuis of verpleeg huis heeft, maar nog op opname wacht, kan een beroep doen op deze extra ondersteuning door lid te worden van WonenPlus Heiloo. Dat kan gratis door contact op te nemen met de Stichting Ouderenwerk Heiloo: tel. 072-53312 97. Wat is WonenPlus Heiloo WonenPlus Heiloo is een samenwer king op het gebied van wonen, welzijn en zorg van Partners in de Zorg (de Loet en Overkerck), Woningstichting Heiloo, Unie van Vrijwilligers, het Samenwerkingverband van ouderen bonden Anbo en Kbo en Stichting Ouderenwerk Heiloo. Doel van WonenPlus Heiloo is te zorgen dat ouderen zo lang en zo prettig mogelijk thuis kunnen blijven wonen. Daartoe levert WonenPlus Heiloo praktische hulp, geeft informatie en advies over voorzieningen op het gebied van wonen, welzijn en zorg en helpt bij het verkrijgen van deze voorzieningen. WonenPlus is bereikbaar maandag tot en met vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur via tel. 072-5331297. WonenPlus Heiloo, Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2, Heiloo, www.ouderenwerkheiloo.nl, of mail ouderenwerk.heiloo@hetnet.nl. Ook als u niet geïndiceerd bent kunt u uiteraard contact opnemen voor het aanvragen van het lidmaatschap of voor nadere informatie. HEILOO - Het wordt op zaterdag avond 13 november in het ontmoetings centrum van GGZ Willibrord te Heiloo weer een boordevol programma met veel zang en instrumentale toonkunst op het Najaarsconcert van de Heilooër Muziekvereniging Eensgezindheid en het Alkmaarse Gospelkoor Joy. Onder leiding van componist en arrangeur Cees Brugman uit Alkmaar zullen er bloksgewijze optredens van koor en orkest zijn, maar er zal ook gezamenlijk opgetreden worden. Het thema van dit concert draagt de titel From Irish Ballad to Gospelsound met zich mee. Eensgezindheid staat sinds maart 2003 onder leiding van componist, arrangeur en dirigent Cees Brugman. Met een bezetting van 45 man en vrouw is het een volwaardig blaasorkest met kope ren en houten blaasinstrumenten, dat zeer transparant van klank is en toch beschikt over vele dynamische en kleu ringsmogelijkheden. Al vele jaren ver zorgt Eensgezindheid concerten, sere nades en andersoortige optredens binnen en buiten Heiloo. Eensgezindheid wil de muziek voor harmonie- en fanfare orkesten op rede lijk hoog niveau spelen en voor een zo breed mogelijk publiek toegankelijk maken. Daarom worden de concert programma's altijd samengesteld vol gens de formule: bekend en geliefd repertoire gecombineerd met nog te ontdekken muziek, zowel oorspronke lijke werken als arrangementen. Bekend en geliefd is bijvoorbeeld het overbekende 'Can you feel the Love Tonight' uit de musical The Lion King met muziek van Elton John, maar ook de befaamde melodieën van George Gerswhin zal Eensgezindheid deze avond laten horen. Te beluisteren is onder meer I Got Plenty of Nuttin uit de opera Porgy and Bess, A foggy Day in London, Love walked in en een fina le uit het overbekende Strike up the band, waarbij de trombonesectie zich apart zal manifesteren. Origineel reper toire dat Eensgezindheid speelt is de B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/Postbus 68,1850 AB Heiloo, Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. ALKMAAR - Het is een levendig geheel als je dierenspeciaalzaak Pro Dier binnenkomt: op de toonbank staan kooien met jonge papegaaien en parkietenachterin hoor je de bontgekleurde tropische vogels kwetteren en zofn 50 aquaria met vissen zijn ook al een lust voor het oog. Eigenaar is Mart Pronk en menig dierenliefhebber kan hier terecht voor de aanschaf van een huisdier, voeding, behuizing, speel tjes en andere benodigdheden. Dierenkenner en papegaaienkweker Mart Pronk weet wat er speelt in die renland. Al 25 jaar is hij werkzaam in deze sector. Van het Faunacentrum te Alkmaar en Hoorn, via Ranzijn is hij vier jaar geleden gestart met zijn eigen zaak aan de Westerweg 20. Met zijn trouwe viervoeter Jack (een Staffordshire Bull Terrier) aan zijn voeten vertelt Mart wat er zo bijzon der is aan zijn zaak. „Ik mis bij andere winkels vaak de beesten. Ze verkopen de benodigd heden. Er zijn weinig specialisten meer. Ik ben meer de schakel tussen consument en dierenarts en sta mijn klanten met raad en daad terzijde." Maar dat is nog niet alles, want Pro Dier is namelijk ook het adres voor aanschaf van een papegaai, (valk)parkiet, agapornis, kortom alle soorten kromsnavels. Mart is zelf kweker van deze vogels en al 25 jaar een kenner. Van vader op zoon is deze kennis in zijn familie overgedra gen. Liefdevol toont Mart de bakken met jonge grijze roodstaartpapegaai en en vertelt: „Ik vind het te zot om ze uit de natuur te halen, dus ik ben ze zelf gaan kweken. Vanuit het hele land komen klanten hier naar toe om een papegaai te kopen. Ik heb een eigen kwekerij in Alkmaar. We broe den de eieren uit in eep broedmachi ne en verzorgen ze dan tot ze met 12 weken weg mogen. De jonkies zien ons (Mart en vriendin Lianne) als hun vader en moeder!", lacht Mart. Exclusief hondenvoer Vriendin Lianne, die ook al met een papegaai op schoot zit, vertelt ver der: „Maar Mart weet ook heel veel van aquaria en alles eromheen. Je moet de inhoud van een aquarium ook helemaal opbouwen. Klanten kunnen hier het water uit hun aqua rium laten testen als de planten bij voorbeeld niet groeien of de vissen dood gaan. Mart geeft dan tips om alles weer in orde te maken." Voor speciaalvoer bent u ook aan het goede adres bij Pro Dier. Al hele maal als het gaat om hondenvoer. Pro Dier heeft namelijk Vobra in huis. Exclusief hondenvoer met een aantrekkelijk prijskaartje. Waar de grote merken al gauw 15,- vragen voor 3 kilo (en dat elke anderhalve week!) betaalt u bij Pro Dier de helft. Kwaliteit en (na)zorg Voor Mart Pronk staan kwaliteit en (na)zorg hoog in het vaandel. „Je bestand aan dieren moet goed zijn. Als een dier iets mankeert dan moet fe weg, hoe moeilijk dat ook is. Wie bij mij een jonge papegaai koopt zal ook altijd het 06-nummer van Pro Dier meekrijgen voor het geval er vragen zijn. Ook kunnen de pape gaaien hier gekortwiekt worden. Het komt wel eens voor dat zo'n vogel ergens van schrikt en kan opvliegen met alle gevolgen van dien." Dus bent u op zoek naar een pape gaai, wilt u het exclusieve honden voer eens uitproberen (let u op de aanbieding elders in deze Uitkijkpost), een blik op de vele vis sen werpen of zomaar eens een kijk je nemen, loopt u dan eens binnen bij Pro Dier. Beslist de moeite waard! Dierenspeciaalzaak Pro Dier, Westerweg 20, Alkmaar, tel072- 5209603. Openingstijdenma 13.00-18.00; di t/m vr 9.00-18.00 za 9.00 - 17.00; koopavond do 19.00-21.00 uur. Eensgezindheid heeft er weer zin in, net als tijdens de Uitmarkt zal de muziek vereniging een swingend programma ten gehore brengen. compositie Canterbury Chorale van de bekende Belgische componist Jan van der Roost. Dit werk symboliseert de korte inspiratie van de devote sfeer, de massieve kerkklokken en de gewijde omgeving van de indrukwekkende kathedraal van Canterbury in Engeland. Ook maakt het orkest een uitstapje naar Ierland met het werk Irish Sketches. In deze compositie roept de componist de typische Ierse sfeer op met een aantal sfeervolle en aanspreek bare thema's, die afwisselend lyrisch en snel en bruisend ten tonele worden gevoerd. De finale is dynamisch van opzet. Het Gospelkoor Joy wisselt het orkest af met swingende originele gospelsongs. De spirituals zoals Mahalia Jackson zong, waar de mensen blij van werden. Vandaar ook de naam Joy, blijdschap. Onder leiding van dirigente Willeke van der Munnik en een geheel eigen combo zingen zij songs als 'I'm on my Way' en het overbekende 'Trust in the Word'. Het zijn de songs waardoor Joy een graag geziene gast is tijdens kerkdien sten, maar ook bij bruiloften en partij en. Maar ook Eensgezindheid zal zich op de gospel storten met Joy met de beroemde gospel Just a closer walk with Thee. Na een statige introductie met vocaliste Willeke v.d. Munnik volgt een swingend deel, dat geschreven is in de stijl van dixieland muziek. Een aantal solisten uit het orkest neemt hierbij de soli voor zijn rekening. Kaarten Kaarten voor dit concert zijn op zater dag 13 november vanaf 19.30 uur te ver krijgen aan de zaal van het ontmoe tingscentrum van GGZ Willibrord aan de kennemerstraatweg 464 voor 4,50 per persoon. Donateurs van Eensgezindheid krijgen op vertoon van toegangskaart voor 3,50 per persoon. Eventuele reserveringen kunnen plaatsvinden via het informatienummer 072 5334851. Informatie over het orkest en het koor zijn te verkrijgen via de webite www.mv-eensgezindheid.nl. Schattige babypapagaaien kijken nieuwsgierig de wijde wereld in. Lianne en Mart weten alles van onze gevleugelde vrienden, (foto MSP) AKERSLOOT - Op de A9 zijn in de nacht van zaterdag op zondag diverse auto,s beschadigd doordat er voorwerpen op de weg lagen. Het gaat vermoedelijk om brok stukken van een stenen beeld. De politie is op zoek naar de eigenaar van het beeld en mensen die hiero ver meer informatie kunnen geven. De politie in Akersloot/Castricum is te bereiken via het nummer: 0900-8844. GUM LAUDE John Miüer éöUu&atU- MUCO «oss Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl Dress-shirts vanaf 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tei 532 §345 &j. Potgieterweg 27 Heêoo Elckerlyc Basisschool te Heiloo INFORMATIEAVOND. 16 NOVEMBER 20:00j|Ur Zie ook www.elckerlyc-heiïoonl VAN DER Makelaar sinds 1933 MM HEILOO i LU O LU CC O O C2 CC ui H- CO V. cc Ui NVM Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Noord-Holland Noord 112 0900- 88 44 HEILOO - De dagen worden korter, de avonden langer. Zeker nu de klok weer een uur is teruggedraaid en het 's avonds vroeger donker is. De afgelopen jaren heeft de politie van Heiloo moe ten constateren dat het met de verlich ting, met name van fietsers, heel slecht is gesteld. Nu het vroeger donker is fietsen de meeste mensen, vooral veel kinderen, zonder fietsverlichting. Dit, eventueel in combinatie met donkere kleding, kan zeer gevaarlijke verkeers situaties opleveren. De politie van Heiloo gaat daarom de komende weken verlichtingscontroles houden. Het doel hiervan is de verkeersveilig heid te verhogen en de mensen bewust te maken van de gevaren om zonder verlichting te fietsen. Een bekeuring voor het fietsen zonder voor- EN achterlicht kost 25 euro. Een bekeuring voor het fietsen zonder voor-OF achterlicht kost 15 euro. Een bekeuring voor een bromfiets bedraagt 25 euro binnen de bebouwde kom en 40 euro buiten de bebouwde kom. Het maakt niet uit of een voorlicht en/of het achterlicht niet brandt. De politie van Heiloo hoopt op een 'slechte vangst' tij dens de controles. Gevonden voorwerpen van 25 tot en met 31 oktober Enkele sleutels - zilverkleurig dames horloge - paar sportschoenen Rucanor wit - zwarte fietstas. Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. HEILOO - De gemeente Heiloo heeft deze week het uit Alkmaar afkomstige circus Sijm toestemming gegeven om rond de jaarwisseling haar tenten op te slaan op het evenemententerrein aan De Omloop. Circus Sijm besluit hier mee haar Nationale tournee 2004. Van woensdag 29 december tot en met zon dag 2 januari zijn er dagelijks twee shows te zien in een heerlijk verwarm de tent. De uit Alkmaar afkomstige cir cusproducent Alex Sijm (28) is erg con tent met de toezegging van de gemeen te Heiloo en hoopt dan ook vanaf dit jaar een traditie op te kunnen bouwen in de gemeente Heiloo. Het circus speelt met de kerstdagen nog in Sas van Gent. En zal daarna direct met tent, wagens, artiesten en dieren afreizen naar Heiloo. Sijm begon in 2001 zijn eigen circus. Het programma werd toen gebracht door zes personen en was vooral gericht op de allerkleinste. Inmiddels zijn er 20 medewerkers in dienst en wordt er opgetreden in een tent waar dagelijks plaats is voor 1000 bezoekers. Het publiek kan genieten van een wer velende familievoorstelling met artiesten uit Duitsland, Oostenrijk, België en Nederland. Twee komische acteurs zullen als een rode draad door de voorstelling lopen. Hierdoor ont staat een mix van circus en theater, zon der de traditie van acrobaten, jongleurs en clowns te verloochenen. Laatste keer roofdieren Hoogtepunt van de show is een dier vriendelijke illusieshow met panters en een jachtluipaard. Het zal voorlopig de laatste keer zijn dat er roofdieren optreden in het programma van Sijm. In de toekomst wil het bedrijf zich gaan toeleggen op producties waarin de mensenlijke prestaties centraal staan, in combinatie met bijvoorbeeld paarden. De voorstelling is geschikt voor jong en oud en de toegangsprijs wordt dan ook bewust laag ghouden. Kaarten gaan 12,50 euro kosten onge acht volwassen of kind. De voorver koop is reeds gestart via tel. 072- 5649049 of www.circus-circus.nl Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1