Auto's wassen voor het goede doel Plan 'Wonen in het Groen Heiloo/Limmen' stap dichterbij Ine Veen en Jean Thomassen op Artiade S Geen fratsen. Dat scheelt Cees de Ruyter bij Streekradio Excellence Stichting Ouderenwerk Heiloo en Steunpunt Mantelzorg Alkmaar slaan handen ineen UITKIJKPOST -10 NOVEMBER 2004 - PAGINA 13 HEILOO - Stonden de leden van de Rotary Club Heiloo vorige week nog allemaal in hun nette pak op het Fiesta Brasiliana, deze week diende de han den uit de mouwen te worden gesto ken. Tijdens de veiling van het Fiesta Brasi liana was één van de kavels 'een jaar lang elke twee weken je auto wassen door de leden van de Rotary Club Heiloo'. Dit leidde al tot grote hilariteit toen veiüngmeester Kees Kroone deze kavel aankondigde en alle leden met knalge le huishoudhandschoenen begonnen te wapperen. Dat veel van de aanwezigen geen fan zijn van autowassen bleek want er werd intensief op geboden. Dit gebeurde trouwens op alle kavels. De opbrengst van de veiling kwam geheel ten goede aan het ziekenhuis van Itambeh in Brazilië. Aan het einde van de avond bood de Rotary Club Heiloo op ludieke wijze een bedrag van 24.000,-- aan, binnengereden op een oud ziekenhuisbed liet het organisatie comité een anderhalve meter hoge thermometer oplopen. De opbrengst was echter zo hoog dat de maximale temperatuur werd overschreden. Afgelopen zaterdag was het dan zover en moest er gewerkt worden. Voorzitter Jóóst' van 't Hooft beet samen met Marion Bos het spits af en gewapend met sponzen en emmers werd de auto, onder muzikale begeleiding van het nummer Car wash, onderhanden geno men. Voorzitter Joost van 't Hooft beet samen met Marion Bos het spits af en gewapend met sponzen en emmers werd de auto onderhanden genomen. HEILOO - Op dinsdagavond 16 november van 20.00 tot 21.00 uur zal in een live uitzending Cees de Ruyter, voorzitter van de ANBO, en sinds 3 november wisselend voorzitter van de SB O, in een gesprek met presentator Bob van Unnik ingaan op vragen als ouderenbeleid in het algemeen. Tevens zal het samenwerkingsverband SBO van de ouderenbonden ANBO en KBO worden belicht en de toekomst visie die hieruit zal moeten worden bekeken. Aardige bijkomstigheid in dit pro gramma is dat Cees de Ruyter oud radiomedewerker is van lokale zenders in deze regio. Luister dus via de kabel op 96.5 of FM 106.3. Dialezing Zimbabwe HEILOO - Op zaterdagavond 13 november houdt mevrouw R. Conijn voor de afdeling Heiloo van het Nivon een dialezing over Zimbabwe. Riny Conijn, landelijk bestuurslid van het Nivon, is door haar contacten met een inwoonster zelf naar dat land toege gaan. Getroffen door het algemeen heersende gebrek aan de meest ele mentaire zaken, heeft zij toen de 'Stichting Afrika, een dorp' opgericht. Deze stichting verstrekt onder meer leermiddelen en medicijnen en er is een werkplaats gebouwd voor de opleiding van timmerlieden. Hoofddoel is het met de plaatselijke bevolking samen opzetten van kleinschalige projecten die binnen één jaar kunnen worden gerealiseerd. Aan de hand van haar verhaal en dia's komt zij vertellen over haar ervaringen en werk. Plaats: Het Trefpunt, Abraham du Boishof 2, Heiloo (Op slechts enkele minuten lopen vanaf de westzijde van het NS-station). Aanvang: 20.00 uur. Kosten: leden 2,- euro; anderen 3,- euro; jongeren 1,- euro per persoon. In verband met de te reserveren plaats ruimte graag vooraf even opgeven bij Joop Koorn, tel. 072-5334001 of bij Reina Mulder, tel. 072-5333127. De Openbare Bibliotheek Heiloo is zoals gebruikelijk aanwezig met een kleine collectie boeken. Deze kunnen desgewenst later in de bibliotheek wor den geleend. HEILOO - Op 2 november is in Hotel Heiloo het planconcept 'Wonen in het Groen' gepresenteerd aan de betrok ken commissieleden van de gemeenten Heiloo, Castricum en de Provincie Noord Holland. Het planconcept vormt de basis voor verdere afspraken omtrent de uitvoering van 'Wonen in het Groen' en is het resultaat van de intentieverklaring die in maart 2004 ondertekend is. In het gezamenlijke plan is het landelijke gebied, de geplan de woningbouw en de hiervoor nood zakelijke infrastructuur in samenhang uitgewerkt. Integrale uitvoering Wonen in het Groen is een voorbeeld van integrale gebiedsontwikkeling waarbij rekening gehouden is met woningen, recreatie, natuur en verkeer. Daarnaast is er sprake van een interge meentelijk project, zowel de gemeen ten Heiloo als Castricum zijn partij bij het realiseren van Wonen in het Groen. De geplande investeringen in een groen woongebied, het landelijk gebied en in de aansluiting A9 zijn fors en daarmee ambitieus. Het plan De drie samenwerkende overheden stellen het aantal woningen in het plan 'U '"Wij verkopen geen alcohol aan personen onder de 16 jaar Alkmaar Alkmaar Noord-Scharwoude Johanna Naberstraat 51 Winkelwaard 486 J. van Stolbergstraat 51-53 Muiderwaard 416 (huisw. 1) Europaboulevard 354-356 Heerhugowaard Roze Flamingo 98 Heiloo Rosendaal 95 Het Hoekstuk 6 Op www.c1000.nl staan alle acties van deze week Deze aanbieding is geldig in week 46 t/m zaterdag 13 november 2004. vast op maximaal 2400 woningen. Voor het aantal woningen in het topsegment van de markt gaan zij uit van ongeveer 300 woningen. Er zal voor de overige woningen een verdeling gemaakt wor den over de diverse prijsklassen. Zo is een gedifferentieerd woningaanbod gegarandeerd. Nabij de toekomstige aansluiting op de A9 zal in totaal 100 hectare grond gere serveerd worden voor natuurontwik keling en waterberging. Verder zetten de overheden in op 200 hectare voor (agrarisch) natuur (beheer). In het plan is eveneens voorzien in tientallen kilo meters fiets, wandel- en ruiterpaden inclusief tunnels. In dit project is zicht baar meer dan bij andere projecten, rekening gehouden met ruimte voor natuur- en landschapsontwikkeling. Financiering Uit een eerste financiële verkenning blijkt dat het een uitvoerbaar project is. De drie overheidspartners willen de investeringen in de natuur, de recrea tieve voorzieningen en de westelijke aansluiting op de A9 voor 50% ten laste van de grondexploitatie laten komen. De overige 50% van de investeringen, zouden ten laste moeten komen van andere kostendragers waaronder de EU, provincie en gemeenten. De pro vincie en de gemeenten Castricum en Heiloo gaan de financiële verkenning gezamenlijk verder uitwerken. Aansluiting A9 Voor de aansluiting A9 is een plan van aanpak opgesteld. Op dit moment wor den diverse mogelijkheden van de A9 aansluiting uitgewerkt. Het doel daar bij is om een variant te kiezen die op lokaal, provinciaal en rijksniveau kan rekenen op optimaal draagvlak. De stu die is naar verwachting in december 2004 afgerond. Verdere procedure bespreking planconcept Het planconcept wordt besproken in de verschillende commissies. Voor de komende periode staat het planconcept op de volgende agenda's: Heiloo: commissie openbare ruimte van 17 november en de raadsvergade ring van 6 december. Castricum: com missie 10 november en raad op 25 november Provincie NH: commissie op 25 novem ber. Het planconcept wordt de basis voor een bestuursovereenkomst. Deze zal naar verwachting in het voorjaar van 2005 ondertekend worden. HEILOO - Donderdag 11 november is er van 10.00 tot 12.00 uur in het Trefpunt aandacht voor al die mensen, die altijd klaar staan voor een ander. Ouderenadviseur Margit Kooter komt regelmatig tijdens huisbezoeken of telefonische consulten in aanraking met mensen die de zorg hebben voor een partner, familielid, buurman of buurvrouw. Het feit dat ze voor de ander klaarstaan zien zij over het alge meen als een vanzelfsprekendheid. Vaak gaat er veel aandacht naar die ander maar wie heeft er aandacht voor de mantelzorger zelf? Het Steunpunt Mantelzorg is zo'n plek waar aandacht, kennis en ervaring aanwezig is maar in de praktijk blijkt vaak dat Alkmaar toch een drempel betekent voor betrokkenen. Om die reden komt het Steunpunt Mantelzorg naar Heiloo.Tijdens de bijeenkomst wordt u geinformeerd over welke problemen mantelzorgers vaak tegenkomen. Dit wordt ondermeer gedaan door het tonen van een video. Ook zal aan bod komen wat het Steunpunt Mantelzorg voor u kan betekenen. Men wil graag bereiken dat u een idee krijgt van welke dingen u kunt doen om de zorg niet de overhand in uw leven te laten krijgen. In verband met de ruimte indeling wordt u verzocht zich van te voren even aan te melden via tel. 072- 5331297. Overigens, aan deze ochtend zijn geen kosten verbonden. ALKMAAR - Op 12,13 en 14 novem ber is het werk te zien van Ine Veen en Jean Thomassen in de Grote Kerk tij dens de Artiade. Het is meer dan een halve eeuw geleden dat plaatsgenote Ine Veen als danseres te zien was in het Gulden Vlies. Ze maakte in Duitsland naam als balletdanseres en later als actrice. Midden jaren zestig werd ze naar Nederland gehaald door de direc teur van een Amsterdamse Toneelgezelschap Meer dan twintig jaar speelde ze vervolgens toneel, was te zien op tv in populaire series als Dagboek van een herdershond en de Weg maar begin jaren negentig hield ze de toneelwereld voor gezien en ging schilderen. Met haar schilderijen waar in bladgoud en edelstenen werden ver werkt trok ze veel bekijks. Ze was er ook mee te zien in vele tv-programma- 's. Sindskort kan men haar indrukwek kende loopbaan ook op internet bekij ken onder www.ineveen.nl De oud ballerina en actrice is nog erg aangesla gen over de moord op regisseur Theo van Gogh die haar een paar jaar gele den tevergeefs probeerde te strikken voor een filmrol, een gebeurtenis die ook wel beschreven zalworden in het- boek dat auteur Adrian Stahlecker momenteel aan het schrijven is over het turbulente leven van Ine Veen. Op de Artiade kan men recent werk van haar Activiteiten AVYH HEILOO - Op maandag 15 november houdt de A.V.V.H. en omstreken voor haar leden en belangstellenden om 14.00 uur in de grote zaal van het Open Huis een dialezing door mevrouw drs. Anja Kalis uit Egmond over 'Nicolaas Alexandra'. Dit naar aanleiding van de tentoonstelling over de laatste tsa renfamilie in de Hermitage te Amsterdam. De contacten tussen Nederlandse kooplieden en de stad Sint Petersburg dateren al uit de 18e eeuw, toen Peter de Grote de stad stichtte. Maar ook het huis van Oranje had sterke banden met Sint Petersburg. Koning Willem II trouwde er in 1816 volgens de Russisch-orthodoxe rite met prinses Anna Pavlovna, een Romanov prinses. De lezing begint met een korte inleiding over het ontstaan van de stad, de geschiedenis van de tsaren en de contacten met Nederland. Toegang leden gratis; niet-leden beta len 3. Hierbij is een consumptie inbe grepen. Kaarten maken bij het Nivon HEILOO - Het Nivon Heiloo start op woensdagavond 17 november de cursus kaarten maken/ papiertechnieken onder leiding van docente Ina Bennen. In deze cursus, lx per veertien dagen, 3x voor de Kerst, 3x in 2005, kunt u kennis maken met de vele technieken welke op dit gebied aanwezig zijn, zoals embossing, 3D, theezakjes vouwen, stempeltechniek, kleur- prik- en snij- technieken enzovoorts. Een cursus waar al uw materiaal wordt verzorgd en aandacht wordt besteed aan het maken van kerstkaarten en aan nieuwe tech nieken. Kosten cursus 36 exclusief materiaal 18). Nivonleden krijgen reductie. Informatie/opgave: Reina Mulder, tel. 072-5333127, Daisy Groenland tel. 072- 5330088 of b.g.g. tel. 072-5334576. Deze cursus vindt plaats in het Cultureel Centrum het Open Huis te Heiloo, 't Loo te Heiloo. zien. Haar schilderijen waarin blad goud en edelstenen werden verwerkt trekken nog steeds veel bekijks. Wereldrecord En dat kan ook worden gezegd van de merkwaardige doeken van Jean Thomassen waarop we stoepranden zien gluren en luchten gevuld zijn met gebakken eieren en spijkers. Het'is op deze kunstbeurs dat Thomassen vijf jaar geleden een wereldrecord vestigde dat hem een plaats opleverde in het populaire Guinness book of records, want zijn rechteroog van Ine Veen met de spannende maten van 1,2 bij 1,2 mm bleek 's werelds kleinste olieverfschil derij. Het record staat nog steeds. Het werd zonder loupe geschilderd want 'anders is' er niets bijzonders aan', meent de schilder. Onlangs kwam er ook. een website over zijn werk. Op www.jeanthomassen.nl kan het pbuliek kennismaken met zijn wonderlijke schilderijen die vooral in het buiten land zeer gezocht zijn. Op de Artiade kan het publiek weer kunstwerken in allerlei stijlen en prijzen aantreffen. Het leuke is waarschijnlijk dat veel makers er persoonlijk aanwezig zijn en men een goede doorsnee ziet van waar hedendaagse kunstenaars mee bezig zijn. Dodelijke aanrijding AKERSLOOT/HEILOO Zondagavond om 21.10 uur heeft er een ongeval plaatsgevonden op de Boekei in Akersloot waarbij een 40- jarige automobilist uit Heiloo is overleden. De man reed vanuit zui delijke richting over de Boekei en is kort na de bocht bij het pontje met zijn rechterwielen in de berm terecht gekomen. Na ongeveer 100 meter kwam hij weer op de rijbaan, schoot over de weg naar de andere kant, schoot een weiland in en kwam ondersteboven in een greppel tot stilstand. De man heeft vermoedelijk te hard gereden. Snelheidscontrole HEILOO - Maandagmiddag werd een snelheidscontrole gehouden op de Vennewatersweg. Ter plaatse geldt een maximumsnelheid van 50 km/u. Het is niet bekend hoeveel voertuigen het meetpunt passeerden. In ieder geval reden 9 daarvan te snel. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 76 km/u. Naast deze snelheidsovertredingen werd één autobestuurder bekeurd omdat hij geen veiligheidsgordel droeg. Opbrengst Diabetes Fonds HEILOO - Van 31 oktober tot en met 6 november hebben ruim 34.000 vrij willigers zich ingezet om het Diabetes Fonds te helpen in het vinden van oplossingen in de strijd tegen diabetes. De collecte in Heiloo heeft dit jaar 9119,26 opgebracht! Met het opgehaal de geld financiert het Diabetes Fonds een aantal belangrijke wetenschappe lijke onderzoeksprojecten. Heeft u de collectant gemist en wilt u het Diabetes Fonds alsnog steunen? U kunt uw gift overmaken op giro 5766, ten name van het Diabetes Fonds in Amersfoort. Voor meer info tel. 033-4622055. cnoo Extra Voordeel Prijswijzigingen, drukfouten en uitverkocht voorbehouden. Aanbiedingen zijn niet bestemd voor grootverbruikersen/of wederverkopers. Op de aanbiedingen waarbij staat vermeld, is onze actiegarantie niet van toepassing. Deze zijn uitsluitend geldig zolang de voorraad strekt.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 13