Gemeente Heiloo vermindert aantal hardrijders op vriendelijke manier i edrijf kar KARWEI CQBHH Beentje:; K@ 2.89 VERS Heilooër avonturiers presenteren hun rally auto's Oud Papier Club (OPC): meer dan kranten ophalen casual HOPMAN umm BORDEN JIVEI Zondag 14 november open van 10.00 - 17.00 uur! 4?° m M é*dqm77s elicht A P E L L broers (072)5351000 Uw Uitkijkertjes elke week gratis op www.uitkiikpost.nl HEILOO - Jaarlijks raken er vele kin deren zwaargewond of overlijden door een verkeersongeval. Vorig jaar is het aantal dodelijke slachtoffers zelfs ver dubbeld tot 42 kinderen tot 12 jaar! Om dit tegen te gaan heeft Heiloo een aantal verkeersremmende maatrege len, zoals drempels en flitspalen. TEC Traffic Systems heeft echter een systeem ontwikkeld dat stukken vrien delijker is. Voor een periode van twee weken wordt dit systeem, het zoge noemde Snelheids Informatie Display (SID) geplaatst op de Ewisweg. Rijdt u te hard, dan verschijnt op dit bord een verdrietig gezichtje, houdt u zich aan de snelheid dan lacht het gezichtje u toe! Uit onderzoek is gebleken dat een visu ele snelheidsbeïnvloeding het aantal hardrijders met 35% vermindert. De SID geeft de snelheid van een passe rend voertuig aan en geeft de bestuur der de kans om zijn snelheid aan te pas sen. Maandag 1 november heeft wethouder Opdam op feestelijke wijze het Snelheids Informatie Display in wer king gesteld. De Ewisweg is een 50 kilometer per uur weg en maakt onder deel uit van een drukke fietsroute voor schooljeugd. In de aangrenzende woon wijk is een aantal basisscholen gevestigd. Veel kinderen gebruiken de Ewisweg en moeten fietsend of lopend oversteken om bij hun school te komen. Ook zijn enkele scholen voor gymles aangewezen op een gymzaal aan de andere kant van de Ewisweg. 85% Van de automobilisten rijdt te hard in woonwijken met een snelheids- grens van 30 kilometer per uur. Dit blijkt uit snelheidsmetingen van ver keersveiligheidsorganisatie 3VO. 65% Rijdt maar liefst meer dan 10 kilometer per uur te hard. Onderzoek heeft uitge wezen dat de SID met gezichtjes daad werkelijk een positieve invloed heeft op het rijgedrag van de automobilisten. Bovendien blijken zowel bestuurders als omwonenden deze maatregel beter te waarderen dan andere maatregelen, zoals drempels en flitspalen. HEILOO Wethouder Opdam heeft het Snelheids Informatie Display in werking gesteld. HEILOO - Onder grote publieke belangstelling presenteerden op 6 november de rally-rijders uit Heiloo hun twee voertuigen op een voor spon sors georganiseerde avond in The Loods aan de Westerweg. Om de spon sors te bedanken werden zij getrakteerd op een avond met live-muziek, een drankje en een compleet buffet. Robin Bakker, Eric van Haaren, Henk Kaandorp, Ruud Bruin en reserve Leo Erkamp introduceerden op spectaculai re wijze hun twee voertuigen, waar ze onder teamnummer 1207 en 1217 van 13 november tot 10 december mee deel gaan nemen aan de Heiloo-Dakar Rally Challenge 2004. Zij zullen op 13 novem ber om 09.00 uur vertrekken vanuit Heiloo. Officieel begint de race in Amsterdam, maar om aan te geven hoe zij zich met Heiloo verbonden voelen plakken de mannen met plezier nog 35 kilometer aan de tocht v^n 6000 kilo meter. De tocht voert via Belgie, Frankrijk, Spanje naar Noord-Afrika waar het einddoel Dakar ligt. De afspraak is om de voertuigen na afloop te verkopen en de opbrengst aan een goed doel, de Stichting Evenaar, te schenken. De Uitkijkpost houdt u de komende weken op de hoogte van de belevenis sen van de heren. Zaterdag introduceerden Robin Bakker, Eric van Haaren, Henk Kaandorp, Ruud Bruin en reserve Leo Erkamp op spec taculaire wijze de twee voertuigen waarmee de Heiloo-Dakar Rally Challenge zal worden gereden, (foto: M. Becker) Terugblik op uniek initiatief van Heilooër kapelaan HEILOO - Iedereen kent wel de uit drukking 'Liefdewerk, oud papier'. Voor veel jongens heeft dit gezegde in de jaren '60 veel betekenis gekregen. Zij behoorden namelijk tot de Oud Papier Club, oftewel OPC. De club is in 1958 opgericht door kapelaan Henk Helsloot uit Heiloo. Inzamelen van oud papier was de bedoeling en de opbrengst kwam ten goede aan het ker kelijke werk. Missionarissen werden zo financieel gesteund. Maar belangrijker nog: de inzamelactie was ook bedoeld om de jeugd 'van de straat te houden'. Om een stuk jeugdwerk neer te zetten, vrij uniek voor die tijd. Van 1958 tot ongeveer 1970 heeft de OPC met veel enthousiaste leden en activiteiten bestaan. Groene schuur, speldjes en een busreis In de loop van de jaren togen honder den jongens in de leeftijd van 7 tot 13 jaar de wijken in op zoek naar oud papier. In zelfgemaakte kar ren, op het hoofd de OPC-pet met speldjes, probeerde ieder zoveel moge lijk oude kranten in de wacht te slepen. Met 5 cent per kilo betekende dat al gauw een jaaropbrengst van fl.1000 tot fl.1500. De kranten werden verzameld in de Groene schuur achter de Willibrorduskerk. Eén van die jongens was George Tervoort. Bijna het hele gezin was druk doende met de OPC: George en zijn drie broers waren lid, George zelfs van het jeugdbestuur en zijn moeder zat in het bestuur. „Het was een club met een filosofie. De jon gens werden gemotiveerd om zoveel mogelijk kranten op te halen. Als jeugdbestuurslid van 10 jaar las ik dan bij de vergadering op wie de meeste kranten had opgehaald. Je kon dan een speldje verdienen voor op je pet. Hoe meer speldjes, des te meer aanzien. Maar er waren ook bekers en prijsjes te verdienen. Het hoogtepunt was wel een reisje per bus naar Apeldoorn waar de papierverwerkingsfabriek stond. In deze fabriek werden onze oude kran ten gerecycled. In die tijd was een reis je met een bus natuurlijk super!", zo vertelt George met het plakboek op schoot. OPC-wetten en clublied Los van voetbal en scouting waren er in die tijd niet veel verenigingen. OPC was dus een uitkomst. De jongens gin gen elk vrij uur op pad en brachten de kranten in eerste instantie naar de tuin van de familie Tervoort. Daar werden de kranten gesorteerd op papier en karton en nagekeken op waardebon nen, wat toch ook weer geld betekende. Moeder Tervoort was actief in het bestuur en schreef bijvoorbeeld fabri kanten aan om aan speldjes te komen. Ook bakte zij zo af en toe patat voor de jongens en werden er uitstapjes georga niseerd: film kijken, schatgraven op het strand en de reis naar de Eerste Apeldoornse Papiersorteerderij, waar de jongens een rondleiding kregen. Kapelaan Helsloot had toen al de ver enigingsgedachte goed in beeld. Naast alle jeugdactiviteiten, stelde hij de 10 OPC-wetten op met een heuse Qed en draaide hij een clublied in elkaar. Hij wist zelfs filmopnames te maken die de basis vormde voor een een uitzending van TV Noordholland in mei dit jaar in de serie Super 8. Met het vertrek van de kapelaan naar Amsterdam verwaterde de OPC lang zaamaan. In de jaren '80 namen scho len en verenigingen de taak over. AKERSLOOT - Langs het kanaal, iets voorbij industrieterrein Molenlei in Akersloot vindt u De Deel WijnkoperijHet pand valt in eerste instantie niet zo op, maar dat wordt ruimschoots goedgemaakt wanneer men binnenkomt. Er gaat een wereld van wijnen voor u open. Eigenaar is Paul Boerlage. Bij velen al bekend vanwege zijn delicatessenzaak in winkelcentrum 't Loo. Samen met vinoloog Gert Poffers is hij een jaar geleden gestart met de wijnkoperij aan de Boekei. Dit pand werd voor heen gebruikt voor het maken van kerstpakketten, maar werd al gauw te klein. Bovendien kon er in De Deel Delicatessen in 't Loo geen wijn meer geproefd worden. De nieuwe alcoholwetgeving had hier een einde aan gemaakt. Om de klanten toch kennis te laten maken met de diverse wijnsoorten is de wijnproeverij over geheveld. Een partner werd gevon den in Gert Poffers, die voorheen een wijnwinkel runde bij de Meinders- groep in Amsterdam. Elke maand kan een select gezel schap klanten kennismaken met nieuwe wijnen onder het deskundige oog van Gert Poffers op de wijnproe verijen. Zo is de Beaujolais Primeur 2004 aan de beurt in november. „Omdat de Beaujolais pas op de derde donderdag verkocht mag wor den, begint de avond op woensdag 17 november om 23.00 en trekken we de eerste fles open om 00.01zo vertelt Paul Boerlage, „Klanten worden op de hoogte gebracht van proeverijen door een wijnbrief. De avonden zijn dus besloten, educatief, maar vooral heel gezellig.. Voor echt geïnteres seerden. Via de winkel kan men zich aanmelden en soms nemen klanten buren of familie mee. De* matste keer waren er zo'n 150 mensen." Maar sowieso kan men elke wijn proeven en met 400 soorten is dat heel wat. Van droog wit, frisse rosé, zware rode tot prachtige mousserende en niet te vergeten de port. Naast de kwalitatief goede wijnproe verijen (ook besloten varianten voor personeelsverenigingen of bedrijven) worden er cursussen gegeven. Dit jaar namen al 75 cursisten deel aan een reis door de wijnwereld. Het is een opstartcursus in 6 avonden voor de beginnende wijnliefhebber. We gaan volgend jaar ook beginnen met een workshop "Wijn en spijs combi natie" van 2 tot 3 avonden. Ik ga dan wat dieper en thematisch op zaken in. Dan kun je bijvoorbeeld denken aan een workshop over wijnen en spijzen uit Spanje". De lekkere hap jes komen uiteraard uit eigen winkel. Een actuele vraag is ook: hoe kies ik de juiste wijn bij mijn menu. Een telefoontje naar Gert is al voldoende om u volledig op de hoogte te bren gen. Want zoals Paul zegt: „Vaak staan mensen voor de schappen en dan kiezen ze maar wat." De Deel wijnkoperij is aangesloten bij Gastro Vino. Een landelijke organisatie die de inkoop verzorgt van de diverse wijnen. Deze organisatie is trendset tend en kan met een collectieve inkoop mooie wijnen voor een aan trekkelijke prijs bieden. De Deel heeft op dit moment 1100 wijnklan ten in haar bestand. De ingekochte wijnen gaan deels naar de winkel in 't Loo, of ze worden via de eigen bezorgdienst bij de klant gebracht en buiten de regio gaat dit met een koe riersdienst. Van Boertange tot Middelburg kan men genieten van een goed glas. Volop service dus! Wilt u meer wéten over wijnen, dan kunt u ook een kijkje nemen op de websi te: www.de-deel.nl. Hierop stelt Gert interessante wijnweetjes aan de orde. Alsof dit allemaal nog niet genoeg is, künt u ook terecht voor een tongstre- lend kerstpakket. De showroom is weer geopend en u kunt telefonisch een afspraak maken. Maar maakt u gerust eens 'live' kennis met De Deel, Paul en Gert. Een mooie gele genheid is op 27 november vanaf 12:00 uur. Dan organiseert De Deel in samenwerking met Klerk's open keuken en het Porceleyn Interieurhuis aldaar een culinaire middag. De toegang is gratis. De Deel wijnkoperij, Boekei 31b te Akersloot (5 min. rijden vanaf Heiloo, ruime parkeergelegenheid), tel. 072-5323569. Mailen kan ook: wijn@de-deel.nl. Heerenweg 28, Heiloo, www.mull.nl Hmny Swop tel, 532 Ö345 £j„ Potgleterweg 27 Helioo Gevaarlijke medicijnen verloren HEILOO - Een inwoner van Heiloo heeft maandag 1 november tussen 15.30 en 17.30 uur een doosje verloren met daarin 5 pleisters van het middel Durogesic 25. Deze pijnstiller is een opiaat met een verdovende werking en kan gevaarlijk zijn voor kinderen die de pleisters op hun lichaam plakken. De man is het middel fietsend verloren op de route: Westerweg, Schuine Honds- bosschelaan, Kennemerstraatweg, Zan derslootweg en de Hout. Wanneer iemand het doosje vindt of heeft gevon den, dan wordt deze persoon verzocht te bellen met de politieservicelijn: 0900- 884 (lokaal tarief). MAKELAARS ERA" Jubileum Uitkijkpost gevierd in Parijs! Vorig weekend werd het 70-jarig jubileum van de Uitkijkpost gevierd met de medewerkers plus aanhang. Niemand wist waar het uitje ons zou brengen, dus de verrassing was groot toen zaterdagmorgen bleek dat de bestemming Parijs was. Het werd 'een fantastisch weekend, vol indruk ken en met heel veel plezier. Het team van de Uitkijkpost wil Arnoud, Marion en Marlies ontzettend bedanken voor de organisatie van dit weekend. Mede dankzij hen is dit weekend onvergetelijk geworden. En nu.op naar de 75 jaar drukkerij Uitkijkpost! Oude foto's gezocht, mooie prijzen beschikbaar! Over drie weken ontvangt u bij de Uitkijkpost weer een fraaie bijlage, met daarin actuele modetrends, uitgaan stips, heerlijke recepten en noem maar op. In het kader van het 70-jarig bestaan van de Uitkijkpost wordt een deel van de bijlage in een 'historisch' jasje gestoken. Foto's van vroeger, interviews met bekende mensen in Heiloo, anekdotes, verhalen en herin neringen, noem maar op. De redactie roept iedereen op om leuke anekdotes en verhalen op papier/e mail te schrijven en aan de Uitkijkpost te sturen. Ook wil de redactie graag in het bezit komen van foto's van weleer, gemaakt van prominente en herkenba re plaatsen of personen in Heiloo. Uiteraard mag uw anekdote ook verge zeld gaan van een foto! De inzenders van foto's maken bovendien kans op leuke prijzen. De tien leukste, grappig ste, ontroerendste of mooiste foto's worden beloond met de fraaie boeken 'Het straatnamenboek van Heiloo' en 'Heiloo van Noord naar Zuid', met daarin oude dorpsgezichten van Heiloo. De boeken vertegenwoordigen een waarde van E 30,-. Wie niet in de prijzen valt kan de boeken alsnog ver krijgen bij Boekhandel Deutekom. De mooiste tien foto's worden afgedrukt in de bijlage, dus wellicht rolt uw foto straks 16.500 keer van de persen! Inzenders dienen hun foto duidelijk te voorzien van naam en adres. De foto's kunnen na verspreiding van de bijlage worden afgehaald bij de recep tie. De redactie stuurt geen foto's retour, dit in verband met aansprake lijkheid! VAN DER KARWEI Heiloo. De Hoefsmid 2. Tel. 072 - 533 04 80 70-jarigen gezocht De Uitkijkpost is voor de bijlage op zoek naar mensen, woonachtig in Heiloo, Egmond, Castricum, Limmen en Akersloot, die net als de Uitkijkpost in oktober 70 jaar oud geworden zijn. Aanmelden schriftelijk bij: redactie Uitkijkpost, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo, of via e-mail redactie@uitkijk- post.nl. Van de 'jarigen' wordt een foto gemaakt die in de bijlage wordt afge drukt. Interview nog eens teruglezen? Iedereen heeft er wel eens Tast' van. Je leest iets in de krant, wilt het eigenlijk bewaren, maar vergeet het stukje uit te knippen. De kinderen nemen de kran ten mee naar het oud-papier, en weg is uw artikel. Te weinig om je druk over te maken, maar jammer is het wel. De Uitkijkpost biedt nu dé mogelijkheid uw favoriete interview nogmaals terug te lezen. Om de interviews voor ieder een leuk te houden verzoeken wij u niet het artikel over een behaald zwemdiploma van uw dochter, of behaalde medaille tijdens de wandelvierdaagse aan te vragen, maar een interview of tekst die de gemeenschap flink heeft bezig gehou den, zowel negatief als positief uiteraard! De redactie zal vervolgens haar uiterste best doen het artikel terug te vinden in het archief, of eventueel de betrokken persoon nu aan het woord te laten. Hoe kijkt hij/zij terug op de afge lopen periode en wat heeft de publica tie teweeg gebracht? Aanvragen naar redactie Uitkijkpost, De Hoefsmid 5,1851 PZ Heiloo, of via e-mail redactie@uitkijkpost.nl. Recepten van weleer Voor de bijlage is de redactie op zoek naar 'recepten van vroeger'. Wat at u vroeger met smaak, maar kan de jeugd van tegenwoordig niet meer bekoren? Heeft u nog een recept van grootmoe der, van een gerecht zoals ze het tegen woordig niet meer maken? De redactie is zeer benieuwd naar deze recepten en publiceert deze graag in de bijlage van 24 november. U kunt uw bijdrage sturen aan redactie Uitkijkpost, De Hoefsmid 5, 1851 PZ Heiloo, of via e-mail redactie@uitkijk- post.nl. Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Een foto uit de oude doos: na het rondbrengen van het oud papier bakte moeder Tervoort voor de hele club frieten Dubbelzoete Ananas vol sap Pers sinaasappels 3 kilo Uit eigen keuken BOS- paddestoelensoep 049 liter Pepersteaks 4 stuks Gekruid gehakt AMBACHTELIJK C 50 Speculaasbrokken Rozijnenbollen Bij 150 gram Fricando 5 stuks voor GRATIS Saucijzenbroodje "1 50 100 gram Likkepot per stuk nu f 9 Adverteer in de Uitki|kpost met een Uitkijkertje en verschijn elke week GRATIS op www.uitkijkpost.nl Uitkijkertjes met e.mail/internetadres worden tevens GRATIS doorgelinkt Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 - 17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 331020 (Rodi verspreiding bv) B In deze rubriek wordt wekelijks een ander 1 bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpóst.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Elckerlyc Basisschool te Heiloo INFORMATIEAVOND 16 NOVEMBER 20:00 uur Zie ook www.elckerlyc-heiloo.nl 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." HEILOO Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl 1 ■Hl Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon072 - 533 40 95 tMM Internet www.hopman.nu Elke vrijdag tussen 16.30-18.30 een complete warme wokmaaltijd Deze week: TACLIATELLA ROMA Diverse soorten J normaal 2 brokken voor 4 nu 3 brokken vóór €2 10 Beentjes Groentebroers, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo WÈÊÊÊÊÈ

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1