Materiaal van de Brandweer Zandzoom: Planconcept1in het 3*- **m T CsV HEILOO UITKIJKPOST - 7 JANUARI 2004 - PAGINA 4 4Wm Sfa A MJti* '#3É ^m\ n^m Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Naast het blussen van branden ruimt de brandweer ook gevaarlijke stoffen op of maakt ze onschadelijk, ze bevrijdt mensen of dieren die bekneld zitten en helpt als mens of dier te water zijn geraakt of op een andere manier in nood verkeren. In geval van wateroverlast kan de brandweer ondergelopen ruimten leegpompen. Ook ruimt de brandweer de ergste stormschade op en probeert erger te voorkomen. Om deze taken goed uit te voeren heeft brandweer Heiloo de beschikking over vol doende en goed materiaal. Volgens de regelgeving van het Minis terie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties moet de brandweer aan bepaalde normen voldoen die afge stemd zijn op de mogelijke risico's binnen het verzorgingsgebied. Het spreekt voor zich dat een brandweer korps uit een kleine gemeente over veel minder materiaal hoeft te beschikken dan een korps in een grote stad met veel industrie. De risico's zijn daar altijd groter en daar moeten de hulpdiensten wel op voorbereid zijn. Voor Heiloo is het materiaal extra aangepast aan de risico's die de A9 en de spoorlijn kunnen opleveren. Brandbestrijdingsmateriaal Heiloo beschikt volgens de laatste normen over vier brandweervoertuigen waarvan twee tankautospuiten. De tankautospuiten zijn voorzien van een brandbluspomp, een watertank voor de eerste aanval en ladders. Verder alle materialen om verschillende branden te bestrijden, zoals bijvoorbeeld een schoorsteenbrand. Daarnaast hebben deze twee voertuigen ook middelen aan boord om bij een ongeval het nodige te kunnen betekenen, het zogenaamde red- gereedschap. Hiermee kan een begin gemaakt worden met het bevrijden van slachtoffer(s). Hulpverleningsmateriaal Als derde voertuig heeft Heiloo de beschikking over een zogenaamd hulp verleningsvoertuig. Dit voertuig is uitgerust met tal van materialen die nodig zijn bij een hulpverlening. Denk aan hydraulisch redgereedschap (schaar, spreider), stuthout en hefkussens. Dit voertuig is niet uitgerust voor brandbe strijding maar kan wel op verzoek ter plaatse komen om de gereedschappen uit het voertuig te kunnen gebruiken bij een brand. Extra Het vierde voertuig is een slangen wagen. Deze wagen heeft extra slangen die al aan elkaar gekoppeld zijn om ze zo snel mogelijk over grote afstanden uit te kunnen rollen. Verder is hij uitge rust met extra materiaal om bij grotere inzetten te kunnen worden gebruikt. Achter dit voertuig kan een motorspui- taanhanger geplaatst worden wanneer er een extra pomp nodig is om water uit een vijver of kanaal te pompen. Mocht er dan toch een situatie zijn waar Brandweer Heiloo geen materiaal of gereedschap voor heeft, dan kan altijd de hulp worden ingeroepen van de omliggende gemeenten. Zo heeft Brand weer Alkmaar een ladderwagen beschikbaar. Ook staan er bij de Regio nale Brandweer in Alkmaar de nodige extra materialen zoals pompen voor zeer grote branden, een mobiel vulsta- tion voor ademluchtflessen, materiaal voor zeer grote of complexe ongevallen en een container vol met materiaal voor het bestrijden van ongevallen met gevaarlijke stoffen. Meer informatie Voor alle zaken die met brandveiligheid te maken hebben, is Brandweer Heiloo uw aanspreekpunt. Wilt u meer infor matie dan kunt u contact opnemen met Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. In de serie artikelen over Zandzoom hebben wij u in deze rubriek op 20 oktober jl. geïnformeerd over 'Wonen in het Groen'. Wat betekent wonen in het groen, hoe is het ontstaan en wat is de huidige status? Voor diegene die het stuk nog eens na wil lezen, kan dat op, www.heiloo.nl. Deze keer meer over het Planconcept 'Wonen in het Groen'. Het planconcept is het resultaat van een tweetal bijeenkomsten, charettes genoemd. Tijdens die charettes hebben diverse vertegenwoordigers van de Provincie en de betrokken gemeenten invulling kunnen geven aan hun wensen en ideeën over 'Wonen in het Groen'. Al deze ideeën zijn vastgelegd in het plan concept. Het planconcept vormt de basis voor verdere afspraken omtrent de uit voering van 'Wonen in het Groen'. Hoog ambitieniveau Het planconcept is een intergemeente lijk project: over de gemeentegrenzen van zowel Castricum (Limmen) als Heiloo wordt invulling gegeven aan 'Wonen in het Groen'. In het plan is veel aandacht voor woon- en landschaps kwaliteit. Het project is daarmee een voorbeeld voor integrale gebiedsontwik- keling. De geplande investering in een groen woongebied, in het landelijk gebied en in de aansluiting A9 is groot en daarmee ambitieus. Bovengemiddeld is er in dit project ruimte voor natuur en landschap. Uitvoeringsonderdelen Woningbouw: Het planconcept gaat uit van de realisatie van maximaal 2400 woningen, waarvan 1800 in Heiloo en 600 in Castricum. Het aandeel topsegment hierbinnen bedraagt 300 woningen. Deze woningen zijn hoofdzakelijk gelegen in de Groene gele dingszone en de beide flanken. Voor het overige wordt de volkshuisvestelijke ver deling 40-30-30 gehanteerd (40% goedkoop - 30% middelduur - 30% duur). Recreatie: Op het gebied van recreatie wordt voorzien in de aanleg van een tiental kilometers fiets-, wandel- en ruiterpaden, inclusief de daarbij noodza kelijke aanleg van tunnels. Aansluiting A9: Rekening wordt gehouden met een aansluiting op de A9 met voorzieningen voor het onderlig gend wegennet. Natuur: De realisatie van de aansluiting A9 gaat gepaard met de aanpassing van het omliggende landelijk gebied voor natuur en waterberging. Het gaat hierbij om meer dan 100 ha. In de strandvlakte ten westen van het plangebied is ruimte voor 200 ha. (agrarisch) natuur (beheer). Invulling Strandwal In het planconcept wordt uitgegaan van bebouwing van de strandwal. Op de strandwal is al veel groen aanwezig. Bij het bebouwen van het gebied tussen Limmen en Heiloo is het benutten van bestaande kwaliteiten 'de rode draad'. Vanzelfsprekend is het de bedoeling om de bestaande beplanting in de vorm van bos, grote bomen, singels en hagen zoveel mogelijk te behouden. Dit is het groene startkapitaal. Invulling Strandvlakte en veen- weide poldergebied Woningbouw in de strandvlakte beperkt zich tot luxe woningbouw en vormt in die zin een kwalitatieve toevoeging. In deze strandvlakte worden maatregelen getroffen op het gebied van natuur en recreatie. Het landelijk gebied biedt goede mogelijkheden voor recreatief gebruik. Uitbreiding van netwerk voor fietsen, varen, wandelen en paardrijden is daarom nodig. Het gebied ten oosten van de A9 tot aan Akersloot is bij het plangebied betrokken om ook hier de recreatieve verbindingen verder uit te kunnen breiden. In het gebied tussen Limmen en Castricum is de Robuuste Ecologische Verbindingszone van Kust tot Kust gedacht. Het is de bedoeling hier honderden hectares voor natuur te realiseren. Aansluiting A9 Voor de aansluiting A9 is een plan van aanpak opgesteld. Op dit moment worden diverse mogelijkheden van de A9-aansluiting uitgewerkt. Het doel daarbij is om een variant te kiezen die op lokaal, provinciaal en rijksniveau kan HEILOO Vyestnank LIMMEN Plandelenmet verschillende uitstraling Het planconcept kent vijf plandelen met verschillende uitstraling: - De westflank is een overgangszone tussen de strandwal en strandvlakte met ruimte voor sportterreinen, open landschap en waternatuur/berging, agrarisch natuurbeheer en buiten plaatsen. - Het stuk Westerweg - Ho(o)geweg en Kennemerstraatweg - Oosterzijweg - kent zones met relatief lage dicht heden van gemiddeld 15 woningen per hectare. Het karakter van de linten wordt behouden door afwisseling van tuindershuisjes, openweitjes en hagen. De zone langs de spoorlijn is vooral geschikt voor het zogenaamde 'boswonen' met zeer grote vrije kavels waarvan minimaal 80% bebossing is. - Het gedeelte Kennemerstraatweg Ho(o)geweg - is een zone met relatief hoge dichtheid van gemiddeld 25 woningen per hectare. In deze zpnes zijn de meeste woningen gepland: Deze zone biedt kansen voot woningen voor ouderen en jongeren. - Groene geledingzone - het aan elkaar vastgroeien van Heiloo en Limmen is onwenselijk. Vandaar dat een natuur lijke overgang, in de vorm van eer[ groene buffer tussen Heiloo en Limmen is gedacht. Het gebied leent zich voor enkele op zichzelf staande woongebouwen, de landgoederen 'nieuwe stijl'. De oostflank - is een perfecte plek voor transformatie van de huidige bebou wing naar landgoedwonen in het open landschap. rekenen op optimaal draagvlak. De studie is naar verwachting in december 2004 afgerond. Verdere stappen In de diverse commissies van betrokken partijen wordt binnenkort het plan concept besproken-. Gemeente Heiloo:- 17 november in de commissie openbare ruimte en op 6 december in de raadsver gadering. Gemeente Castricum: in de commissievergadering van 10 november en op 25 november in de raadsvergade ring. Provincie Noord-Holland: in de commissievergadering van 25 november. De gemaakte afspraken over Wonen in het Groen worden vastgelegd in'een bestuursovereenkomst tussen de pro vincie Noord-Holland en de gemepntefl Heiloo en Castricum. Vaststelling van deze overeenkomst door de verschil* lende bestuursorganen is gepland begin 2005. Het plan kent een uitvoeringster mijn van 2005-2020. Meer informatie Voor meer informatie over 'Wonen in het Groen' kunt u contact opnemen met M.P. Stijkel, telefoonnummer (072) 535 67 54. Het Planconcept Wonen in het Groen kunt u vinden op de website www.heiloo.nl Raad en (raads) commissies Hoorzittingen commissie voor Bezwaarschriften De commissie voor Bezwaarschriften houdt op maandag 15 november a.s. hoorzittingen voor de behandeling van bij burgemeester en wethouders ingediende bezwaarschriften tegen de volgende raadsbesluiten. 20.00 uur: Afwijzen van een subsidieaan vraag voor zorgcentrum Westerhout 20.30 uur: Opschorten van het recht op uitkering 21.00 uur: Tijdelijk opschorten van het recht op uitkering Deze hoorzittingen worden gehouden in kamer 008 van het gemeentehuis, toegang via de hoofdingang van het gemeentehuis, Raadhuisplein 1. De stukken van de eerstgenoemde hoorzit ting liggen tot de datum van de hoorzitting ter inzage van maandag tot en met vrijdag van 09.00 tot 12.30 uur bij de secretaris van de commissie voor bezwaarschriften, mevrouw C.J. Klein Holte, afdeling Organisatie ondersteuning. Buiten deze bezoekuren kunnen de stukken op afspraak met de secre taris van de commissie worden ingezien. Niet openhaar De laatste twee hoorzittingen zijn vanwege persoonlijke of andere bijzondere redenen niet openbaar. Met toestemming van de belanghebbenden is het mogelijk om de hoorzitting bij te wonen. Meer informatie Voor nadere informatie over het voren staande of de behandeling van bezwaar of beroep in het algemeen kunt u terecht bij mevrouw C.J. Klein Holte, secretaris van de commissie, telefoonnummer (072) 535 66 45. Commissie Maatschappelijk Zaken Maandag 15 november a.s. vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raad- huisweg. De vergadering begint om 20.00 urn en is voor iedereen toegankelijk. Kent u de raadsleden Elke twee weken geeft een De heer T. ten Hoope, raadslid voor Heiloo 2000 Waar haalt u uw inspiratie vandaan? Heiloo ligt mij zeer na aan het hart, temeer van Heiloo? raadslid antwoord op enkele vragen daar ik hier als kind getogen ben en dus heel mijn leven woon. Je wilt dat het dorp van toen, zoveel als mogelijk is, blijft zoals het was. En dan moetje proberen daar wat aan te doen. Sinds 1966 probeer ik daar met sterk wisselend succes wat aan te doen. Heiloo is qua omvang behoorlijk toegenomen. Daar waar ik als kind de polsstok hanteerde, staan Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met de aanleg van een kunst- grasveld voor de Foresters - Vaststellen van de verordening cliënten participatie WWB - Vaststellen programma en overzicht voor zieningen huisvesting onderwijs 2005 - Herziening urgentiebepalingen in de regio Noord-Kennemerland - Plan van aanpak n.a.v. de resultaten haalbaarheidsonderzoeken onderwijshuis- vesting - Stukken ter kennisname Commissie Bestuurlijke Zaken Dinsdag 16 november a.s. vergadert de com missie Bestuurlijke Zaken. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Vaststellen wijziging verordening artikel 212 Gemeentewet betreffende de rechtma- tigheidseisen bij de accountantscontrole - Vaststellen tweede bestuursrapportage (burap) 2004 ind. begrotingswijzigingen op programmaniveau - Vaststellen gewijzigde delegatie- en man- datenlij st - Visie op communicatie 'Bouwen aan begrip' - a. Omgaan met adviezen van de com missie Bezwaarschriften b. Omgaan met bevindingen van de Natio nale Ombudsman - Aanvulling thema's strategische visie - Stukken ter kennisname Commissie Openbare Ruimte Woensdag 17 november a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. De vergadering begint om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis, ingang Raadhuis weg, en is voor iedereen toegankelijk. Op de agenda staan onder meer de volgende punten: - Inspreekrecht - Instemmen met het verzoek de SAOZ advies uit te laten brengen m.b.t. het ver zoek om planschadevergoeding nu huizen en het hart van het dorp heeft, op de Witte Kerk na, een totaal ander gezicht gekregen. Toch heeft een groot deel van het 'dorp' nog steeds zijn eigen karakteristiek behouden, ondanks dat er tegen mijn zin, door vernieuwingsdrang, teveel oude pandjes zijn verdwenen. Deze drang naar verstedelij king inspireert mij om, na 38 jaar, nog 'effies' door te gaan. Waar bent u trots op in Heiloo? Dat het dorp ondanks zijn forse uitbreidingen toch zijn eigen landelijke sfeertje heeft behouden. We werden niet voor niets in 1995 door de Entente Florale uitgeroepen tot het groenste dorp van Europa. Natuurlijk had alles nog beter kunnen zijn bv. door het behouden van de 5 stolpen ten westen van het station in plaats van een kolos als de Ege lantier. Warmoezierslaan 16 - Vaststellen planconcept 'Wonen in het groen' Heiloo/Limmen - Voorontwerp-bestemmingsplan Zuiderloo - Voorontwerp-bestemmingsplan Zandzoom Hierna wordt de vergadering geschorst en het vervolg van de vergadering vindt plaats op donderdag 18 november a.s. om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis. Agenda - Presentatie stand van zaken GGZ-terrein - Stand van zaken kringloopwinkels - Stukken ter kennisname Zandzoom in commissie Openbare Ruimte Op woensdag 17 november a.s. vergadert de commissie Openbare Ruimte. Op de agenda staan onder andere punten die betrekking hebben op de ontwikkeling van de Zand zoom. Onderwerpen die aan de orde komen zijn: - Het planconcept 'Wonen in het Groen Heiloo-Limmen' - De verslagen van inspraak - Vooroverleg voor de voorontwerp-bestem- Wat is uw favoriete plek in Heiloo? Het gedeelte van de ronde 'O'-laan in het overbos met de majestueuze beuken, dat aan het einde overgaat in een uitzicht over de lan derijen en uitkijk op de duinen. Waarom? Jeugdsentiment, ik ben aan de rand van dat bos opgegroeid en speelde bijna dagelijks in dat gedeelte van het Heilooër Bos en tevens zocht ik er bramen in de naburige spoorsloot. mingsplannen 'Zuiderloo' en 'Zandzoom' Al deze onderwerpen en de standpunten die daarbij door de commissie worden inge nomen zijn van invloed op de inhoud van de ontwerp-bestemmingsplannen 'Zuiderloo' en 'Zandzoom'. De ontwerp-bestemmings plannen worden in de huidige planning in de commissie van januari 2005 behandeld en daarna bij positief advies ter inzage gelegd. Daarbij komt dan nieuwe gelegenheid om schriftelijk te reageren en wordt ook een for mele hoorzitting gehouden. Vervolgens kan de Raad medio 2005, na afweging van de diverse belangen, al dan niet tot vaststelling besluiten. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contact «- Tm* wonen in lagere /dichtheid wonen in hogere dichtheid Oostflank roene geledings zone stran IÉ™ *j-' - c >iv. Vcv'

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4