Werkzaamheden Stationsomgeving O0 HEILOO ouwen en wonen fvat en milieu ededelingen STATIONSOMGEVING UITKIJKPOST -10 NOVEMBER 2004 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18. uur. www.heiloo.i Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aanvragen om een bouwvergunning zijn ingediend. De Krommert 35 - vergroten woning (aan bouw zij- en achtergevel) [reg.nr. 2004/0300] HoHeweg 27 - vernieuwen garage en dui venhok [reg.nr. 2004/0377] Hoogeweg 29 - bouwen overkapping woning (legalisatieverzoek) [reg.nr. 2004/0062] Informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen (vrijstelling bestemmingsplanvoorschriften) Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn een bouwvergunning te verlenen met toepassing van de in het bestemmingsplan opgenomen vrijstellings mogelijkheid voor de hieronder vermelde bouwplannen Hoefcamplaan 8 - vergroten woning (dakopbouw) Laarmanstraat 35 - vergroten woning Zevenhuizerlaan 8 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken liggen vanaf don derdag 11 november 2004 gedurende twee weken ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voornemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19, lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijkheid als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bouwvergunning te verlenen voor: jan Ruslaan 2 - vergroten woning Vennewatersweg 2b - plaatsen van 3 auto-wasboxen Ter inzage De bouwplannen en de daarbij behorende stukken liggen vanaf donderdag 11 november 2004 gedurende vier weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieks balie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Indienen van zienswijzen Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouwplannen vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het col lege van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende bouwvergunning Door het college van burgemeester en wet houders is de hieronder vermelde bouwvergunning verleend. Oosterboslaan 22 - bouwen woning [reg.nr. 2004/0347] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publi catie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie Het genoemde bouwplan is niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over dit bouw plan, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefopnnummer (072) 535 66 66. urgerzaken Identificatieplicht per 1 januari 2005 Op 1 januari 2005 treedt de Wet op de uitge breide identificatieplicht in werking. Iedereen van 14 jaar en ouder moet een, geldig identi teitsbewijs kunnen laten zien wanneer politie of toezichthouder daar om vraagt. Zij mogen vragen om identificatie wanneer dat nodig is voor het uitvoeren van hun taken, bijv. ver keerstoezicht, hulpverlening, opsporen van strafbare feiten of handhaven van de open bare orde. Omdat een aanzienlijke groep Nederlandse jongeren van 14 tot en met 17 jaar nog niet over een identiteitsbewijs beschikt ontvangen deze jongeren in Heiloo binnenkort een per soonlijke mailing. Identiteitsbewijs Geldige identiteitsbewijzen voor personen met de Nederlandse nationaliteit zijn: pas poort, Nederlandse (of nog in omloop zijnde Europese) identiteitskaart en het rijbewijs. Niet-Nederlanders kunnen zich identificeren met een paspoort, vreemdelingendocument (verblijfsvergunning) of een rijbewijs. Een identiteitsbewijs kan worden aange vraagd bij de publieksbalie Burgerzaken. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een Nederlandse identiteitskaart 28,50 (prijspeil 2004). De openingstijden van de publieksbalie Burgerzaken zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Visumplicht verenigde Staten Vanaf 26 oktober 2004 moet iedere Neder lander die naar de Verenigde Staten reist in het bezit zijn van een eigen reisdocument, dat voorzien is van een machineleesbare strook. Dit geldt ook voor kinderen en baby's. Wanneer aan deze voorwaarde niet wordt voldaan, is een visum verplicht. Alle paspoorten die thans in roulatie zijn, vol doen aan de vereiste norm. De wijziging is dus slechts aan de orde als er kinderen mee reizen. De keuze is dan: of een eigen reisdocument (paspoort) aanvragen of een visum aanvragen via het Amerikaanse consu laat. Het aanvragen van een paspoort duurt momenteel één week en zonodig is een spoedprocedure mogelijk, waaraan wel extra kosten zijn verbonden. Het paspoort is dan in principe de volgende dag af te halen. Voorts is er één pasfoto nodig van het kind, recht van voren genomen. Paspoorten van ouder(s)/gezaghebber(s), waarin het kind staat bijgeschreven moeten worden meege nomen voor doorhaling. Tenslotte moet het kind zelfbij de aanvraag aanwezig zijn en toestemming van ouder(s)/gezaghebber(s) moet schriftelijk geregeld zijn. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een spoed procedure 38,08 extra. De publieksbalie Burgerzaken is dagelijks geopend van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie De eisen en uitzonderingen voor de Visum plicht Verenigde Staten zijn heel divers. Wij verwijzen u voor meer informatie naar het consulaat van Amerika, Museumplein 19 te Amsterdam, telefoonnummer (020) 575 53 09 ofwww.usembassy.nl. Voor nadere infor matie over deze publicatie kunt u contact opnemen met de afdeling Publiekszaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Wet milieubeheer Vanaf donderdag 11 november 2004 ligt de ontwerpvergunning ter inzage voor het ver anderen van een inrichting voor opslag en overslag en vullen van gasflessen, Kanaalweg 15 te Heiloo ten name van Gashandel Zoon Heiloo B.V. Voorgesteld wordt de vergunning onder voorschriften te verlenen. Ter inzage De stukken behorende bij de aanvraag liggen vanaf 11 november a.s. gedurende vier weken ter inzage bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maan dagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Bedenkingen Meer informatie Ook voor meer informatie kunt u contact opnemen met de A. Rijvordt van de Milieu dienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 67. de periode dat de stukken ter inzage liggen, worden ingediend bij het Dagelijks Bestuur van de Milieudienst Regio Alkmaar, Postbus 53,1800 BC Alkmaar. In uw bedenkingen kunt u vermelden of al dan niet uw persoon lijke gegevens bekend mogen worden gemaakt. Een gedachtenwisseling over het ontwerp van het besluit kan voor het einde van de inzagetermijn telefonisch worden aan gevraagd, telefoonnummer (072) 548 8519. U wordt verzocht het verzoek vóór 2 december 2004 in te dienen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld hierbij aanwezig te zijn. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer A. Rijvordt van de Milieudienst Regio Alkmaar, telefoonnummer (072) 548 84 67. Nadere eis in het kader van een Besluit milieubeheer Vanaf donderdag 11 november 2004 ligt gedurende twee weken ter inzage een ont werp van een nadere eis op grond van het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen voor Holding Golfbaan Oosterzij, Lagelaan 8 te Heiloo. De nadere eis is noodzakelijk, omdat in het Besluit horeca-, sport- en recreatie-inrich tingen ten aanzien van wasplaatsen en afleverplaatsen, geen voorschriften ter In de nadere eis wordt de aanleg, het onder-, houd en het gebruik van de wasplaats voorgeschreven. Tevens wordt ter plaatse van de wasplaats bodemonderzoek en nazorg ver plicht gesteld. Ter inzage De stukken liggen ter inzage in het gemeente huis, Raadhuisplein 1,1851JL te Heiloo, van maandag tot en met vrijdag van 8.00 tot 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Bedenkingen Belanghebbenden kunnen gedurende de inza getermijn schriftelijke bedenkingen indienen bij het college van burgemeester en wethou ders, Postbus 1,1850 AA te Heiloo. Bij uw bedenkingen kunt u ons verzoeken om uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Ook kunt u voor 18 november (telefonisch) verzoeken om een gedachtenwisseling over het ontwerp bij de heer A. Rijvordt van de Milieudienst Regio Alkmaar. Invoering 30 km/uur Het college van burgemeester en wethouders van Heiloo heeft besloten een maximale snel heid van 30 km/uur in te voeren in het verblijfsgebied tussen de Zevenhuizerlaan, Heerenweg, Stationsweg en de Kennemer- straatweg. Met deze maatregel wil de gemeente, in combinatie met diverse ver keersmaatregelen, de verblijfsfunctie van dit gebied benadrukken. Ter inzage De op dit besluit betrekking hebbende stukken liggen ter inzage bij de publieksbalie in het gemeentehuis. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u hiertegen binnen 6 weken na de dag waarop dit besluit is bekend gemaakt een gemotiveerd bezwaarschrift indienden bij burgemeester en wethouder van Heiloo, postbus 1,1850 AA Heiloo. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbu reau, telefoonnummer (072) 535 67 62. Verkeersbesluit Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten tot het volgende verkeersbe sluit. Het realiseren van invalidenparkeerplaats in de directe omgeving van - Ypesteinerlaan 107 (algemene invaliden parkeerplaats) en - Ypesteinerlaan 135 (invalidenparkeerplaats op kenteken tot 1 juni 2005). van het verkeersbord E6 (invalidenparkeer- Mogelijkheden tot bezwaar Indien u het niet eens bent met dit besluit kunt u binnen 6 weken na de dag van deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift en wethouders, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend kan, indien onverwijlde spoed gelet op de betrokken belangen dat vereist, tevens een voorlopige voorziening vragen bij de Presi dent van de Rechtbank in Alkmaar, Postbus 252,1800 BG Alkmaar. Inwerkingtreding Wet rechtstreeks beroep Op 1 september 2004 is de Wet rechtstreeks beroep, die onnodige bezwarenprocëdures op grond van de Algemene wet bestuursrecht beoogt te voorkomen, in werking getreden. Deze wet biedt de mogelijkheid om de bezwaarfase over te slaan en is bedoeld voor gevallen, waarin de bezwaarschriftenproce dure als een zinloze vertraging van de geschillenbeslechting moet worden beschouwd. Dit is het geval als bij de tot standkoming van het bestreden besluit alle argumenten al zijn uitgewisseld en onomsto telijk vaststaat dat de zal bieden voor het geschil. (Bijvoorbeeld indien de standpunten van partijen in een voorbereidingsprocedure al uitvoerig aan de orde zijn geweest). Als alle betrokken partijen deze mening zijn toegedaan, kan de bezwaar schriften-procedure worden overgeslagen. Indienen bezwaarschrift Het verzoek om de bezwaarschriftenproce dure over te slaan moet worden gedaan in een bezwaarschrift. In de wet is geregeld in welke gevallen het verzoek moet worden afgewezen. Indien het verzoek wordt toege wezen, wordt het bezwaarschrift ter Meer informatie Voor nadere informatie omtrent de Wet rechtstreeks beroep kunt u terecht bij mevrouw C. Klein Holte of de heer A.C. van der Jagt van de afdeling Organisatie ondersteuning, telefoonnummer (072) 535 66 45 of toestel 535 66 48. Actie tegen overgewicht: beweegpiet bezoekt scholen Gemeenten in de regio Noord-Kennemerland en de GGD Noord-Kennemerland gaan actief aan de slag om kinderen te stimuleren meer te bewegen en gezonder te eten om overge wicht te voorkomen. De actie vindt plaats rond Sinterklaas; ook in Heiloo gaan de beweegpieten scholen bezoeken. FLASH! Deze gezamenlijke actie is in samenwerking met de landelijke publiekscampagne FLASH!. Het doel van FLASH! is jong en oud ervan bewust te maken dat voldoende lichaamsbe weging en gezond eten belangrijk is om De campagne legt de nadruk op simpele vormen van bewegen; Fietsen, Lopen, Actie momenten, Sporten en Huishoudelijke klussen. De norm voor kinderen en jongeren is één uur per dag bewegen. Met deze nieuwe campagne wil het ministerie van VWS mensen aansporen meer te bewegen in hun dagelijks leven. Beweegpiet op school De gemeenten en GGD hebben gekozen om een actie te organiseren voor de kinderen van groep 1 tot en met 6 van het basisonderwijs en hun ouders. Eén van de acties is dat een beweegpiet de school bezoekt. In Heiloo hebben een aantal scholen al aangegeven dat zij aan deze actie willen deelnemen. De beweegpiet neemt de kinderen mee naar een verrassende les vol beweegoefeningen in een 'sinterklaasjasje'. Verder geeft deze beweegpiet voorlichting over gezonde voeding en bewegen door middel van een beweeglijk vragenspel. Deze actie in Noord-Kennemerland sluit aan bij het lokaal gezondheidsbeleid van de gemeenten in de regio. Het onderwerp over gewicht is één van de prioriteiten van het gezondheidsbeleid. De actie op de basisschool is een eerste stap. Meer informatie Voor meer informatie kunt u bellen met de GGD Noord-Kennemerland. Contactpersoon: Maaike de Wit, GVO-functionaris, telefoon nummer (072) 566 26 47 of via e-mailadres M.dewit@ggd-alkmaar.nl. naar de bestuursrechter. Op 15 november a.s. begint aannemingsbedrijf Van Vuuren b.v. in opdracht van de gemeente met het bestraten van het terrein voor het nieuwbouw- complex 'De Passage' in de Stationsomgeving. Dit was voorheen de locatie van taxi Zwart. Deze bestrating is naar verwachting op 6 december a.s. klaar. Hiermee realiseert de gemeente opnieuw een deel van het beeld kwaliteitplan, dat voor de stationsomgeving is vastgesteld. Dit deel sluit aan op de vorig jaar vernieuwde fietsenstallingen van de NS. Voor de bestrating wordt gebruik gemaakt van de rode stenen die nu nog op het parkeerterrein bij de voormalige locatie van gashandel Zoon liggen. Dit tij delijke parkeerterrein heeft de gemeente in 2003 aangelegd om het vergroten van het langparkeerterrein ten westen van het spoor mogelijk te maken. Nu het langparkeren westelijk van het spoor weer mogelijk is, is dit tijdelijke parkeer terrein niet meer noodzakelijk en wordt dus afgebroken. Bereikbaarheid tijdens de werkzaamheden De ingang naar het station via de Wes- terweg blijft gedurende deze periode nog gesloten voor auto's. Met de auto kunt u' de westzijde van het station bereiken via de huidige omleidingroute langs Hoog en Laag. De bereikbaarheid van de oostzijde van het station verandert voorlopig niet. De aannemer treft maatregelen voor een goede bereikbaarheid van het station tij dens de werkzaamheden voor fietsers en voetgangers. Enige hinder door de werk zaamheden kunnen wij helaas niet uitsluiten. Parkeren tijdens werkzaamheden Vanaf 15 november is het door de werk zaamheden niet meer mogelijk de auto's te parkeren op het tijdelijke parkeerter rein op het Stationsplein (voormalige locatie van gashandel Zoon). Als u uw auto langer dan twee uur wilt parkeren, adviseren wij u hiervoor het langparkeerterrein ten westen van het spoor te gebruiken. U bereikt dit terrein via Hoog en Laag, volgens de aangegeven omleidingroute. Ook na de werkzaamheden kunt u voor een parkeerduur langer dan twee uur uit sluitend terecht op het langparkeerterrein ten westen van het spoor. Dit parkeerterrein is vanaf 6 december weer als vanouds bereikbaar via de Westerweg. Na het verwijderen van het tijdelijke parkeerterrein op de voormalige locatie van gashandel Zoon, kunt u ten oosten van het station alleen nog parkeren op plaatsen die binnen de blauwe zone vallen. Hier geldt een maxi male parkeerduur van twee uur. Meer informatie In het Informatiecentrum in het gemeen tehuis hangen tekeningen, waarop is weergegeven hoe het geheel eruit gaat zien nadat de bestrating afgerond is. Zodra de uitvoering is gestart, hangen deze tekeningen'ook bij het nieuwe pand van Tervoort (Stationsweg 92; voorheen locatie Taxi Zwart). Voor meer informatie over de uitvoering kunt u terecht bij de heer T. Mulder van het Ingeni eursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 65. J^Da Wij werken aan een kloppend hart voor heiloo Wm ivocmoUga loMFe I stohort I

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6