Teams uit Heiloo trotseren harde Marokkaanse elementen Team van Dojo 't Loo scoort goed op 'Open Helderse' wedstrijd Gewapende overvallen in Castricum in TV-ter Plaatse °STP& 'ournaal U/WVV Kerstmis in de Abdij Succesvol weekend voor de dansers van Griffioen Conquistanieuws Sprinkhanen en stroomproblemen 'fijy/il Ugsrs MAKELAARS EBA' Gazelle BOSMAN 1TWEEWIELERS Zentveldt Kwaliteitsoccasions Fitness Aerobics Fysiotherapie Sportief wandelen Bedrijfsfitness Skaten Spinning Bodypump Kinderoppas Zonnebank Fitness Conditietraining Revalidatie Wo-Men mode Brasserie Restaurant Elzasser zuurkoolschotel Hazenpeper gebakken Hertenbiefstuk gebakken Doradefilet Mensen bezoeken, blij maken, helpen... Is dat geen mooie besteding van een paar uur vrije tijd? - JÊÊÊ HEILOO Burenweg 12 Vraagprijs 530.000,- K.K. Kennemerstraatweg 330 1851 BJ Heiloo Telefoon 072-533 40 95 Fax 072-532 34 83 E-mail heiloo@hopman.nu Internet www.hopman.nu Boekei 31 d - 1921 CE Akersloot Tel. 072 - 532.06.70 of 06.55.71.58.23 Een greep uit onze collectie; orfinstituut) r- for wellness RA. Slinger, de Loet 6, 1851 CR Heiloo 072 - 5333746 O, kom er eens kijken Wat Wo-Men in de aanbieding heeft Wij zijn gestart met DE GROTE UITVERKOOP Kom....Kijk en PROFITEER Abdijlaan 1, Egmond Binnen, tel. 072-5071750. UITKIJKPOST - 24 NOVEMBER 2004 - PAGINA 14 EGMOND - Traditiegetrouw zal ook dit jaar door middel van een tentoon stelling in de Abdij van Egmond aan dacht worden geschonken aan het kerstgebeuren. Om ons in te leven in de betekenis van het kerstfeest is het immers goed niet alleen het verhaal van de Evangelist te beluisteren, maar ook dit visueel te ervaren. Franciscus van Assisi is begonnen met het uitbeel den van de kerstgroep. Op veler ver zoek wordt in de expositieruimte van Abdijkaarsen het grote Bethlehem Dorp weer opgebouwd. Daarnaast zijn er kerstgroepen uit vele landen in rijke variatie te bewonderen. Openingstijden De tentoonstelling is te bezichtigen van 27 november tot en met 6 januari, ingang Vennewatersweg 27 te Egmond- Binnen. De openingstijden zijn op maandag van 13.00-16.30 uur, dinsdag t/m zaterdag 10.30-16.30 uur. Op eerste kerstdag en Nieuwjaarsdag gesloten! CASTRICUM - Afgelopen weekend stonden twee danswedstrijden op de agenda van de dansers van Dansschool Griffioen uit Castricum. Een in Alkmaar waar gedanst werd om de Kaasstad tro phy georganiseerd door Peter Verbiest en een in Hilversum om de Gooiland trophy. Op de beide wedstrijden werd goed en mooi gedanst, maar op de wed strijd in Hilversum lukte het maar twee dansparen om zich in de finale te dan sen, zowel in Ballroom als in Latin American. In de Latin American klasse 3 debutanten stond het paar Rinaldo Helsdingen met Marloes Gaillard erg sterk te dansen en wist daarom ook een mooie vierde plaats te behalen. In de Ballroom (kleding) klasse Nieuwelingen stonden Bas Oude Reimer Sylvia Rijsdijk en het paar Oscar Kerssens Marianne Zeeman in de finale te dan sen, Oude Reimer en Rijsdijk werden zesde en het paar Kerssens en Zeeman behaalde een mooie vijfde plaats. In Alkmaar werd ook gedanst in de disci pline Ballroom en Latin American, daar wist alleen het danspaar Saulus en Plijnaar een prachtige finale neer te zet ten. Jelle en Mariska wisten uireindelijk een vierde plaats in de Ballroom derde jaars te behalen en een tweede plaats in de Latin American derdejaars. LIMMEN - Programma voor vrijdag 26, zaterdag 27 en woensdag 24 november. Conquista kids: Zwarte Pieten ochtend Net als elk jaar zijn ze er weer aanstaan de zaterdag! Een heleboel zwarte pie ten! Feest vieren, spelletjes doen en wie weet wel een cadeautje van Piet! Deze ochtend begint om 10.30 en zal duren tot 12.00 uur. Ouders houdt u rekening met eventueel een beetje uitloop. De entree is 1 euro. Club X-tra: Hardcore Night Club X-tra presenteert zaterdag 27 November Hardcore Night! De beste beats en de hardste bass, DJ Stefan ramt ze allemaal door de speakers! Heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen onze club X-tra feesten te orga niseren? Kijk of mail dit dan naar: tie- 'nerwerk@conquista.nl De tieneravond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deuren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op vrijdag- en zater dagavond weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een bar, poolbiljart, internetcomputers en zit hoek. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: film Club op woensdag presenteert een film op groot scherm! Geschikt voor iedereen van 8 t/m 12 jaar. Club is open van 14.00 tot 17.00 uur. Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. DAKHLA - Zondag 21 november, een broodnodige rustdag. De avond ervoor wordt het plaatsje Dakhla, zo'n 300 km van de grens met Mauritanië aan de westkust van Marokko, bereikt. De laatste dagen zijn zowel voor de chauf feurs als de wagens behoorlijk zwaar geweest. Europa laten de mannen zonder noe menswaardige incidenten achter zich. Het Afrikaanse continent wordt op dinsdag, na een boottocht vanuit Gibraltar bereikt. De temperatuur loopt op tot zo'n 35 graden en na een voorspoedige reis, wordt op de markt van Marrakech uitgebreid met de Marokkaanse cultuur kennis gemaakt. Behalve dat de beide teams hier met slangen kunnen spelen - Eric dacht in beginsel dat het stropdassen waren - wordt een lokale kapper verrast met een bezoek en een paar teamleden maken van de gelegenheid gebruik om een Henna-tatoo te laten zetten. Er wordt koers gezet naar Agadir. Een schitterende rit met links woestijn en aan de rechterkant een azuurblauwe zee die uit het niets opdoemt. Hobbelig De snelheden die in Europa gehaald worden, zijn hier niet mogelijk, de wegen zijn behoorlijk hobbelig en door Beide teams tijdens de rustdag op zondag 21 november (Foto: K Rangers) de geringe grondspeling raakt de onderkant van de wagens regelmatig het wegdek. De snelheidsmeter komt niet meer boven de 70 km/u. Maar alles blijft heel en zelfs de rug van Henk lijkt hersteld. De route leidt langs kleine dorpjes die er erg arm uit zien. Het meegebrachte speelgoed vindt bij de bedelende jeugd een dank bare bestemming. Tussen Agadir en Laayoune verandert de rally opeens van karakter. De auto van team 1207 krijgt problemen met de stroomvoor ziening, een snelle analyse wijst op een dynamo die niet meer naar behoren werkt. Terwijl Ruud en Eric deze tegen slag verwerken pakt zich nog een don kere wolk boven hun hoofden samen... Letterlijk deze keer, de hele lucht ziet ineens zwart van de sprinkhanen, zo groot als mussen. De insecten springen zich te pletter tegen de voertuigen. Hitchcock Doordat het ongedierte zelfs onder de motorkap terechtkomt krijgen de teams problemen met hun koeling, uit stappen in deze hel en de karkassen uit de motorruimte scheppen is de enige oplossing. Deze Hitchcock-achtige ervaring maakt veel indruk en er kan gerust gesteld worden dat de teams blij zijn dat Laayoune bereikt wordt. De dynamo houdt het vol en wordt uitein delijk op de rustdag te Dakhla vervan gen. De reis wordt de volgende dagen in kleine groepjes onder begeleiding van een gids vervolgd. Op naar Mauritanië... Bij het project Vriendschappelijk Contact van de UW afdeling Heiloo zijn vrijwilligers actief die mensen bezoeken die daar om diverse redenen behoefte aan heb ben. Soms zijn het ouderen die geen partner (meer) hebben en geen kinderen of kinderen die ver weg wonen. Via maatschappelijk werk, familie of bekenden komt dan de vraag terecht bij de project leiders Hennie Lomans en Truus Schoonderwaldt die dan een vrij williger inschakelen om met regel maat een bezoekje af te leggen en wat gezelligheid te bieden; dat kan op allerlei manieren worden inge vuld, afhankelijk van de wens en de mogelijkheden. Een van de vrij willigers is Johan van der Stappen. Johan heeft ruim tien jaar een bewoonster van de Loet bezocht, waardoor een hechte band met haar is ontstaan. In het begin liep het contact wel eens wat moei zaam, maar door het een kans te geven liep het later goed. Hij heeft met haar in de rolstoel gewandeld, gezelligheid geboden en accordeon gespeeld, ook in de Vlinderkamer waar sommige andere bewoners van de Loet komen die wat struc tuur in de dag geboden krijgen. Kort geleden is mevrouw overle den en Johan heeft toegezegd na enige tijd weer beschikbaar te zijn voor een vriendschappelijk con tact. Woonvoorzieningen de Stolp en het Steunpunt vragen voor hun cli ënten regelmatig een vriendschap pelijk contact bij de UW. De Stolp is een woonvoorziening voor men sen met een verstandelijke handi cap. Het Steunpunt is een organi satie van waaruit ondersteuners op afgesproken tijd praktische onder steuning geven aan een aantal mensen, die zelfstandig wonen. Bij zo'n aanvraag loopt het contact met de vrijwilliger via de persoon lijk begeleider van de cliënt en de activiteit kan inhouden wandelen, fietsen, eventueel op een tandem, theater of museumbezoek, een con cert of een gezelschapsspelletje. Soms worden hiervoor ook jongere vrijwilligers gevraagd, zowel man nen als vrouwen. Heeft u interesse om in het project Vriendschappelijk Contact mee te gaan werken of wilt u meer infor matie belt u dan 072 - 5330574 of 072 - 5334252. HEILOO - Afgelopen weekend werd voor de 27ste maal het 'Open Helderse'gehouden. Verdeeld over twee wedstrijddagen kwamen meer dan 1000 judoka's uit zeven landen in actie. Het toernooi heeft een internationale bekendheid. Daarmee is het hoge niveau van dit toernooi ook direct een gegeven. Behoudens enkele kleinere poules, werd er gestreden volgens het systeem van de dubbele eliminatie. Na een verloren partij kun je je via de ver liezerronde nog revancheren richting een podiumplaats. Bij een tweede ver- liespartij is het toernooi echter defini tief over. Zaterdag kwamen de jongere ploeg van wedstrijdcoach Sander Groefsema op de mat. Jim Tervoort (-30 kg,) had een buitengewoon ongelukkige loting en verloor in zijn eerste wedstrijd gelijk tegen de latere kampioen. Zijn tweede wedstrijd verloor Jim van de latere nummer twee. Beter af ging het Maaike Stevenson (-28 kg,). Zij wist haar eer ste wedstrijd te winnen met een o-soto- gari. Na een verloren partij won Maaike vervolgens de derde partij op scheids- rechtersbeslissing om daarmee een mooie tweede plaats veilig te stellen. Tom Vilters en Thijs Kampstra zaten in de zelfde poule (-27 kg).Tliijs verloor alleen van de kampioen van Noord- Holland en de nummer 3 van Noord- Holland. De overige wedstrijden wer den gewonnen en gaven recht op een fraaie derde plaats. Tom Vilters won één wedstrijd minder en werd niet onverdienstelijk vierde. Zijn eerste wedstrijd wist Lars Onderwater (-38 kg) met een heupworp knap te winnen. Daarna was het met twee verloren wed strijden afgelopen voor Lars. De clubgenoten Tim Kuipers en Levi Nieuwveen (-24 kg) kwamen ook uit in dezelfde poule. Tim wist zijn eerste wedstrijd met een koka te winnen. De tweede wedstrijd kwamen de clubgeno ten tegen elkaar op de mat. Deze strijd werd in het voordeel van Tim beslist. Na een spannende strijd verloor Levi zijn tweede partij van de Noord- Hollands kampioen. Tim moest vervol gens aantreden in de finale. Hij kwam met een koka voor, maar in de laatste 10 seconden maakte zijn tegenstander gelijk en belandde Tim in houdgreep waar hij niet meer uitkwam. In de partij om de tweede en derde plaats wist Tim met een yugo te winnen van de rege rend Noord-Hollands kampioen, waar mee een welverdiende tweede plaats werd veroverd. Jasper Henselmans en Martin Brouwer en Maarten de Haan kwamen alle drie in dezelfde poule uit (-42 kg). Jasper begon aarzelend en verloor zijn eerste wedstrijd op scheidsrechtersbeslissing. De tweede partij won Jasper wel. Martin won zijn eerste partij met een heupworp, en verloor daarna zijn twee de partij van de latere kampioen. In de onderlinge wedstrijd die tussen de ploeggenoten volgde wist Jasper van Martin te winnen. Voor Martin was hiermee het toernooi over. Op pure doorzettingsvermogen wist Jasper ver volgens van een eeuwige rivaal te win nen met een mooie uchi mata. Helaas strandde Jasper hierna in de kruisfina les waardoor hij net niet in de prijzen kwam. Voor Maarten de Haan begon het toer nooi met een verliespartij. De drie opeenvolgende wedstrijden wist Maarten knap te winnen met ippon. Na nog een verliespartij kon ook Maarten zich gaan omkleden. Na een periode van afwezigheid kan bij Maarten gesproken worden van een goede ren tree op het hoogste niveau, met specta culaire punten. Zondag kwamen de oudere judoka's van Dojo 't Loo aan bod. Dit keer werd de begeleiding verzorgd door Wesley Groefsema. Als eerste kwam Rens de Jong (-42 kg) op de mat. Rens lootte de eerste ronde vrij. In de tweede partij stond Rens goed te judoën, maar kon toch niet \oorkomen dat de wedstrijd met een waza ari verloren ging. Toen ook de volgende partij werd verloren met een houdgreep was het over voor Rens. Eén mat verder gaf Martijn Dirkson alles wat hij in huis had. Dit kon echter niet verhinderen dat hij zijn eerste wedstrijd verloor met een houd greep. Na een gelijk opgaande strijd verloor Martijn net aan met een shido. Ook Martijn kon hierna als toeschou wer verder. Net overgegaan naar een zwaardere gewichtsklasse liet Timo Lesterhuis (-46 kg) prima judo zien. Zijn eerste partij werd met een koka slim gewonnen. De tweede ronde verloor hij door een ver wurging. De derde wedstrijd werd vrij geloot. Nadat Timo ook zijn vierde en vijfde wedstrijd wist te winnen met aan vallend judo, strandde hij daarna met een verliespartij helaas in het zicht van een podiumplaats. In de gewichtsklasse -38 kilo stond Kars Zoon (-15 jaar) gelijk tegenover een zeer ervaren judoka. Kars verloor deze partij helaas met een yugo. Zijn tweede partij stond Kars goed te judo ën. Een strafje (shido) werd hem fataal. Hierna kon ook Kars zijn clubgenoten gaan aanmoedigen. Net als Jim Tervoort een dag eerder had Jasper Corts (-66 kilo) te maken met een niet optimale loting. Zijn eerste wedstrijd kon hij aantreden tegen de regerend Nederlands kampioen onder de 15 jaar. Jasper verloor zijn partij met een fraai uitgevoerde kata garuma. In de verliezerspoule won Jasper zijn tweede partij. De partij daarna had Jasper zijn tegenstander bijna met ippon verslagen na een houdgreep die nog maar 3 seconden langer hoefde te duren. Jasper liet zich echter alsnog ver rassen, werd overgenomen en verloor daarmee zijn tweede wedstrijd., Als uit smijter kwam Karen Stevenson (-44 kilo) in actie. De eerste wedstrijd was een zware kluif voor Karen. In de ver lenging wist zij te winnen door een strafje van de tegenstander. De tweede partij werd gewonnen met een arm- klem, en ook de derde wedstrijd werd gewonnen met een ippon. Dit bracht Karen in de finale die zij met overmacht naar zich toe trok. Een hele mooie eer ste plaats was daarmee een feit. CASTRICUM/HEILOO - Op 11 november (Sint Maarten) en 15 november zijn bewoners van respec tievelijk de Pantenhove en de Tijm in hun woning overvallen. De beide woningen liggen niet ver van elkaar verwijderd. In beide gevallen werd gebruik gemaakt van een wapen. Het programma TV-ter Plaatse toont een reconstructie, waarbij een oproep wordt gedaan aan iedereen die iets heeft gezien of weet, zich te melden bij de politie. Dit kan via telefoon nummer 0900-8844. Het programma wordt uitgezonden door TV Noord- Holland op woensdag 24 november om 17.35 uur en regelmatig herhaald op woensdagavond en donderdag steeds om vijf over het half uur. Impact Vanwege de impact die een gewapen de overval in de eigen woning heeft op de slachtoffers, neemt het recher cheteam de gebeurtenissen uiterst serieus. In de woning aan de Pantenhove was het echtpaar thuis toen op 11 novem ber (Sint Maartenavond) om 19.45 uur werd aangebeld. De vrouw des huizes, die de deur open deed werd onder bedreiging met een vuurwapen om geld gevraagd door een man met een bivakmuts. Toen haar man haar te hulp kwam wisten zij de overvaller naar buiten te werken. Het ging om een kleine vrij tengere (1:70/1.75 m) vermoedelijk blanke man. Hij is tus sen de 15 en 20 jaar oud en was don ker gekleed. In de Tijm werd op maandag 15 november om 19.00 uur bij een vrouw, die alleen in de woning was, aangebeld door twee mannen. Zij werd bedreigd met een mes en heeft de mannen het geld gegeven waarom zij vroegen. Ook deze mannen hebben een lengte van 1.70/1.75, zijn vermoedelijk blank en spreken accentloos Nederlands. Overval tankstation Heiloo TV Ter Plaatse komt ook terug op de gewapende overval gepleegd in het tankstation aan de Westerweg (13 nov.). De beveiligingscamera toont twee negroïde daders, waarvan de een ongeveer 19 a 25 jaar is en 1.70 m. lang. Er wordt in de uitzending inge gaan op de tips naar aanleiding van de vorige uitzending. TANDPROTHETISCHE PRAKTIJK Gediplomeerd tandprotheticus lid ONT Voor uw nieuwe kunstgebit Tevens reparaties en rebasingen aan uw bestaande kunstgebit 15 jaar implantaatervaring Vergoeding door ziekenfonds en part. verz. Dusseldorperweg 6 Limmen Telefoon 072-5055592 Deze actie geldt alleen voor Gazelle Select te herkennen aan het logo verla(igliJstJ ga at. verder GAZELLE SPARTA FIETSEN VESPA BROMFIETSEN AGU SPORT DEALER REPARATIE ONDERDELEN Westerweg 295 - Heiloo - tel. 072 533 12 41 HEILOO Geschikt bevonden voor tuinfeesten en logeerpartijen: vrijstaand woonhuis met een tuin van 21 bij 16m, een woonkamer van 50 m2,5 slaapkamers, 2 badkamers en een ruime luxe keuken. Kortom een echt familiehuis! Ind.: vestibule, hal, toilet met fonteintje, trapkast, L-woonkamer met parket en openslaande deuren naar de tuin, badka mermet ligbad, wastafelmeubel en vloer- verw., bergkast met c.v. ('95), werk/slaap kamer, luxe hoekkeuken met inb.app. 1e verd.: royale overloop (studeerkamer mog.), 4 ruime slpk., bergkast, badkamer met douche, toilet en wastafel. 2e verd.: grote bergzolder. Bijz.: bj.'30 en '91, inh. 535 m3, opp. 558 m2, vrijst. berging in tuin (garage mog.), tuin n.o., bouwk. gekeurd en met ERA Koper Garantie Plan®. Kwaliteitsstoffering van uw meubelen vindt U bij MEUBELSTOFFEERDERIJ HEIJNE Wij maken er een serieuze zaak van U een goed advies te geven. Handelsweg 18 Heiloo. Tel. 5334950 Voor offertes geopend op zaterdagochtend van 9-12 uur of na telefonische afspraak. Citroën Saxo 1.0 First, 1998 4.750,00 Blauw metalic, 135.000 Km. Fiat Cinquecento 1.1. Sporting, 1996 3.950,00 Geel, 72.500 Km. Fiat Doblo Cargo 1.9D, 2002 8.000,00 Blauw, 27.000 Km, Fiat Panda 900 Young, 2001 3.500,00 Zwart, 17.000 Km. Ford Focus 1.8 TDDI Wagon, 1999 7.450,00 Blauw metalic,elec.ramen,radio.cd 128.000 Km. Ford Sierra RS Cosworth 4X4,1991 7.500,00 Zilvergrijs, Leer, Electr.ramen, schuif/kanteldak, Chiptuning, 300 Pk. 91.000 Km Jaquar Souvereign 3.6 1987 5.250,00 Rood metalic, 120.000 Km. Full-options. Tax.rapport aanwezig. Mercedes S 350 Turbo Diesel, 1995 €10.750,00 In zeer goede staat, full-options. 300.00 Km. Nissan Micra 1.3,1996 4.150,00 Rood, 65.000 Km. Peugeot 206 1.9 D XT, 2000 7.950,00 Blauw metalic, Electr. Ramen,radio.cd Mistlampen, 106.000 Km Seat Aroza, 1.0,1998 4.750,00 Blauw, 83.000 Km Subaru Impreza 2.0 GT Turbo, 1999 14.750,00 Groen metalic.electr.ramen,alarm 107.000 Km VW Polo 1.0,1996 4.450,00 Rood, 126.500 Km. Alle auto's worden afgeleverd met nw. A.P.K. Onderhoud, reparatie en schadeherstel aan alle automerken. Openingstijden: Maandag t/m Vrijdag 09:00 -17:00 uur Zaterdag 10:00 - 17:00 uur 's Avonds op afspraak. i het vennewater Het Zevenhuizen 48 l 852 JC Heiloo Tel. 072-5330344 Fax 072-5330699 E-mail:'info@sivennewater.nl Söé. www.sivenriewater.nl Wij gaan tot maat 46 Street One met casselerrib, spek en rookworst 11,50 met Amsterdams zuur en aardappelgratin 12,50 met rodekool stamppot en een kaneeljus 1 7,50 met pasta en bieslook-roomsaus 1 4,50 Ook is er elke dag een wisselende golfschotel voor 9,70 Restaurant Brasserie Oosterzij, Lagelaan 8 1851 PC Heiloo, 072-5051423 7 Dagen per week geopend voor lunch en diner, ook voor koffie met gebak, uitsmijter of clubsandwich. Vanuit Heiloo slaat u links het weggetje in tegenover Motel Heiloo. Dit is de Lagelaan. Aan het einde aan uw linkerhand ziet u Restaurant Brasserie Oosterzij.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14