inhoud Wat is er te doen in winkelhof 't Loo? Uitkijkpost internationaal Tijd voor een nieuw koers ÈSSi m 1 - Colofon Pag 5 - Wat is er te doen in de Beun? Pag 7 - Vaders achter het behang Pag 13 - Vervolg van De Beun Pag 25 - Circus Pag 27/28 - Recepten Pag 32 - Ed Toorenburg St}i| 11 Pag 34 - Witte Kerk Pag 38/39 - Hoe is het met? 11 «fe, - 'f Op 27 november wordt in Theater de Beun het traditionele Sinterklaastoneelstuk opgevoerd. Maar liefst 600 kinderen uit Heiloo kunnen dan weer genieten van de avonturen van de ondeugende maar o zo ijverige zwarte Pieten. De kaarten konden op zondag 21 november opgehaald worden bij de firma Bruna en de serviceba lies van Albert Heijn en deHema.Of er nog kaartjes over zijn valt te betwijfelen, maar een poging doen bij een van deze afhaalpunten kan nooit kwaad. Wellicht dat iemand die achteraf toch verhin derd bleek zijn of haar kaartjes heeft terug gebracht? Schoen zetten Vanaf maandag 15 november kun nen de kinderen hun schoen zetten en een kleurplaat ophalen bij Albert Heijn. Op woensdagmiddag 1 december kunnen zij hun schoen komen ophalen bij Sint Nicolaas zelf. Op deze middag bezoekt de Goedheiligman namelijk het win kelcentrum. Hij wordt om 14.00 uur ontvangen door de voorzitter van Winkelhof 't Loo en heeft daarna alle tijd voor de kinderen die voor Sint Nicolaas een liedje willen zin gen of met hem op de foto willen. Extra koopavond In verband met Sint Nicolaas is er een extra koopavond gepland op donderdag 2 december, op vrijdag 4 december blijft de gewone koop avond van kracht. Het wordt weer (muzikaal) genieten in winkelhof 't Loo! De najaarsbijlage 2004 is een uit gave van Drukkerij Uitkijkpost Heiloo. November 2004 Aan de bijlage werkten mee: Acquisitie: Marion Becker Foto's: MSP Persfotografie, UKP. Met dank aan Styles. Redactie: Nicole Heerland, met medewerking van Arjan van den Haak, Ger Helder en Marry Rison. Vormgeving: Kirsti Konijn en Jos Kraakman. Ons adres: Drukkerij Uitkijkpost BV De Hoefsmid 5 1851 PZ Heiloo tel. 072-5330175. Deze krant is verspreid in Heiloo, Limmen, Akersloot, Egmond- Binnen, Egmond aan den Hoef en Rinnegom. Het is niet toegestaan om, zonder voorafgaande toestemming van drukkerij Uitkijkpost, gepubliceer de artikelen/advertenties over te nemen voor commerciële doelein den! In oktober bestond de Uitkijkpost 70 jaar. Reden voor een feestje uiter aard! Alle medewerkers stonden met hun partner op een vroege zaterdag morgen op het perron van station Heiloo. Aldaar bleek snel dat de bestemming Parijs was. Het werd een fantastisch weekend, vol indruk ken en met heel veel plezier. Om 07.30 uur was het verzamelen geblazen. Verrast door een schilder en een clochard, die het programma boekje uitdeelde mocht iedereen vast zijn naam op een groot doek schilderen en werd de eindbestem ming eindelijk bekend. Met de Thalys ging het Uitkijkpostteam van Heiloo wereldwijd Zaterdag 11 december vragen de vrijwilligers van Heiloo Wereldwijd aandacht voor een project in Ghana. Zij zamelen geld in door de verkoop van producten uit dit land voor de bouw van een school. Op deze school kan de jeugd van Ghana de fijne kneepjes van vakken leren als het maken van keramiek, batik, het bewerken van hout etc. Muzikaal talent Vanaf 15 december is het weer mogelijk voor muzikale talenten uit Heiloo en wijde omgeving om hun kunnen te tonen op de vleugel. Reserveren is aan te raden: via Marianne Vollers, tel. 0251-650263. Koopzondag Zondag 19 december is er koopzon dag in Winkelhof 't Loo van 12.00 tot 17.00 uur. Deze middag verzorgt de Streetband Heiloo een optreden op de pleinen. Koopavond Donderdag 23 december koop avond. Kerstavond Vrijdag 24 december (kerstavond) sluiten de winkels tijdig hun deu ren. Glas heffen Last but not least zullen de onder nemers van Winkelhof 't Loo op Oudejaarsdag traditioneel het glas heffen met de vaste bezoekers. Vanaf 11.00 uur wordt een heerlijk glas bisschopwijn geschonken en dit alles muzikaal omlijst door de - inmiddels als huisorkest bekend staande - formatie Het Opus4 kwar tet. Amsterdam Centraal naar Parijs Gare du Nord, aankomst 13.00 uur. Op het programma stond een wandeling door Mont Matre, eindigend in een lunch op Montmatre (met de Sacre Coeur). Middels een stadstour door Parijs raakten wij bekend in de grote Franse stad, waarna van 20.00 - tot in de late uurtjes diner en show volg den. Zondagmorgen volgde een erg leuke speurtocht door Le Marais de rit met de Thalys terug van Gare du nord naar Amsterdam en Heiloo. Hopelijk wordt het feest nog eens herhaald bij het 75-jarig bestaan van de Uitkijkpost! Het vervaardigen van de najaarsbij lage betekent voor de medewerkers van de Uitkijkpost altijd weer een drukke periode. Adverteerders wil len graag hun waren in de krant aanprijzen en met de drukke feest dagen in aantocht is een redactio neel artikel bij de advertentie natuurlijk nooit weg. Om een ver der interessante en leesbare bijlage aan te kunnen bieden is het voor de redactie altijd veel puzzelen - wat is waar te doen - en zijn er nog leuke acties te verzinnen waardoor de bij lage en de advertenties nog beter worden gelezen? In mijn ogen zijn we daarin ook dit jaar weer aardig geslaagd. Voor de circusliefhebbers onder ons is er een prijsvraag in de vorm van het oplos sen van enkele vragen. Ook met het inkleuren van de circuskleurplaat zijn 70 entreekaartjes voor het cir cus te winnen! Dit jaartal is uiter aard gekozen in verband met ons eigen jubileum van drukkerij Uitkijkpost, waarvan wij in oktober het 70-jarig bestaan vierden middels 'een weekendje Parijs!'. Om ook de overige Heilooërs mee te laten delen in onze feestvreugde heeft de Uitkijkpost 2 x 70 entreebewijzen van Wintercircus Sijm ingekocht. Verder vindt u recepten uit groot moeders tijd, is er een pagina met activiteiten in Theater de Beun, de rubriek 'Hoe is het met' en is er een interview met Ed Toorenburg over moderne 'ouderwetse' fotografie. Een nieuwe koers De foto's bij de redactionele artike len zijn in deze jaarsbijlage voor het eerst helemaal in kleur afgedrukt. Koren op de molen voor mij als redactielid, want uiteraard hoop je dat al je werk en dat van je collega's zo mooi mogelijk wordt gepresen teerd. Een nieuwe koers dus voor de Uitkijkpost, die hopelijk volgend jaar zijn vruchten zal afwerpen, wanneer nog meer geïnteresseer den een plaatsje in onze bijlage wil len krijgen. Een nieuwe koers wordt het ook voor mij persoonlijk. Per 31 januari zal ik de Uitkijkpost verlaten, om in de tijd tussen die datum en 2 mei, wanneer wij de overdracht van ons huis hebben, een mooie plek in Zweden te vinden. 'Het roer om' inderdaad, tijd voor een nieuwe koers. Weg uit Nederland, op zoek naar rust, ruimte, natuur en uiter aard ander werk. Hoewel het werk als redactrice er niet meer inzit (ik ben nog maar een paar weken bezig met een cursus Zweeds!), zal ik vast niet helemaal stoppen met schrijven. Wellicht begin ik aan mijn 'grote droom', het schrijven van een boek, zoals ook de inmiddels in Alphen aan de Rijn woonachtige Heilooër zijn droom gestalte heeft gegeven en Vaders achter het behang heeft geschreven. Met deze auteur vindt u in deze bijlage een interview, en allerlei informatie over zijn boek, dat het leven van 'vaders in de oorlog' in Heiloo beschrijft. Ik hoop dat de bijlage garant staat voor menig gezellig leesuurtje en dat de feestdagen voor iedereen gemoedelijk en vooral in vrede mogen verlopen. Ik wens iedereen veel lees- en kijkplezier en gezellige feestdagen! Nicöle Heerland Redactie.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 17