éctwenéwit de beun The Rogier van Otterloo Files Roller - Bekijk 't Der Bettelstudent West-Friesland Plat DobbeDobbe, Dobbe Klaas Hofstra - Een brief van vincent Circus Elleboog Willibrordusweg 2.1851 HB Heiloo. tel/fax 072 5333156 Overzicht van de profes sionele voorstellingen Sherry Theater brengt twee éénakters Een midzomernachts- droom van William Shakespeare Mark van de veerdonk 'En de wereld is Vierkant' Nederlands meest succesvolle film componist is zonder twijfel Rogier van Otterloo. Hij schreef muziek voor o.a. Keetje Tippel en Grijpstra de Gier, maar is onvergetelijk geworden door die prachtige muziek voor Turks Fruit. Naast filmcomponist was Van Otterloo dé dirigent van het Metropole orkest en schreef hij diverse jazzcomposities. Zelden wordt zijn werk nog uitgevoerd en bewerkt, en dat terwijl hij een oeu vre op zijn naam heeft staan dat niet te evenaren is! Hoog tijd, aldus een groep vooraanstaande musici, om de 'Van Otterloo files' weer eens te ope nen. Onder de naam Projectet bren gen zij in eigen arrangementen het werk van Van Otterloo. Met respect is origineel materiaal bewerkt in een octet-bezetting, waarin ruimte is gecreëerd voor individuele vrijheid, interpretatie en soli. Bijzonder is dat zijn zoon, saxofonist Thijs van Otterloo, deel uitmaakt van dit Projectet. Met name zijn vertolking van 'Two of a Kind' voelt aan als een directe link naar het verleden. Keurslijf, hokjesgeest, kuddevor ming, verwachtingspatronen. Koller doet er niet meer aan mee. Hij doet alleen nog wat hij zelf wil. Vrij van hoe het volgens anderen moet. Mensen houden elkaar in de gaten, ledereen begluurt wel eens zijn overburen door een kier tje van het gordijn. Als de buur man een grotere auto heeft dan is het óf een verwaande kwal, óf je gaat een lening afsluiten om een nog grotere auto te kopen. Als de buurman langsloopt zonder gedag te zeggen dan is het ...een verwaande kwal, en zeg ik hem ook geen gedag meer. Als er bij de buurman een man op bezoek komt... We houden het allemaal in de gaten. Noem het slapstick, fysiek zweet theater, hilarisch, ontroerend, poëtisch. Noem Koller lenig, noem hem de Nederlandse mr. Bean. Laat hem worden nagedaan door anderen. Laat ze toch denken dat het alléén maar leuk wordt. Het maakt Koller niets uit. Ja, bekijk 't! 6 december Tim van der Sluijs cabaret 14,50 en 13,50 17 december Reijn Goed cabaret 12,50 en 11,50 2 januari De Prinses met de lange haren toneel 5,- 15 januari Arno van der Heyden cabaret 12,50 en 11,50 20 januari The Rogier van Otterloo Files muziek 15,- en 14,- 25 januari Koller cabaret 12,50 en 11,50 26 januari Dobbe, dobbe, dobbe muziek 15,- en 14,- 30 januari The Perfect Concert III muziek 15,- en 14,- vriendenvoorstelling 9 maart Mark van de Veerdonk cabaret 12,50 en 11,50 29 maart Klaas Hofstra: Vincent toneel 13,50 en 12,50 7 april Alma muziek 13,50 en 12,50 Verkoop voor alle voorstellingen aan de kassa. Maandag t/m vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur en vanaf één uur vóór de voorstelling. Theater de Beun Willibrordusweg 2, 1851 HB Heiloo Postbus 221, 1850 AE Heiloo tel/fax 072-5333156, (b.g.g. ant woordapparaat inspreken), e-mail: theaterdebeun@hetnet.nl Vrijdag 11, zaterdag 12, vrijdag 18, zaterdag 19 februari, aanvang 20.15 uur en zondag 20 februari, aanvang 14.00 uur. De operette speelt zich af in de stad Krakau in Polen tijdens de regering van Frederik August in het jaar 1704. Overste Ollendorf heeft tij dens een bal gravin Laura Nowalska op de schouder gekust. Een klap met haar waaier was het antwoord en Ollendorf zint op wraak. Twee, zichzelf student noemende gevan genen worden door hem ingescha keld om de mooie gravin een blauwtje te laten lopen. Alles lijkt volgens plan te verlopen, maar als 'amor' om de hoek komt kijken nemen de zaken een andere wen ding... Muziek: Carl Millöcker Libretto: F. Zeil en R. Gené Ned. vert.: Joop C.G. Fransen Dirigent: Wim Noteboom Regie: John Lust Zondag 23 januari, 14.00 uur, toegang E 7,50. Grote Kleine Wachter Monoloog van Kaplan Roza. Marco wacht al zijn hele leven. Vroeger wachtte hij op zijn alkoholische moe der, nu op zijn vriendin. Wachten duurt te lang. Neemt voor het eerst in zijn leven een belangrijke beslis sing. Acteur: Pim de Smalen. Regie: Renate de Smalen Rotbonbons Eenakter voor twee vrouwen van George Bruynzeels. Betty komt na een forse ruzie met haar man bij haar moeder uithuilen. Haar moeder houdt in al haar nuch terheid en met veel cynisme haar dochter een spiegel voor, waardoor hele komische dialogen ontstaan. Acteurs: Elly Koster en Anneke Keijsper. Regie: Connie Keijsper zaterdag 5 februari, aanvang 15.15 en 20.15 uur, zondag 6 februari, aan vang 12.15 en 15.15 uur In het bos wonen Oberon en Titania, de koning en koningin der elfen en kabouters. Oberon en Titania heb ben ruzie en Oberon besluit zijn hulpje Puck op pad te sturen om zijn zin te krijgen. Puck, altijd in voor kleine pesterijtjes, strooit letterlijk en figuurlijk roet in het eten. De twee werelden van mensen en elfen ontmoeten elkaar in het bos en wat volgt is een prachtige sprookjesachti ge ontknoping. Een midzomer- nachtsdroom is een familievoorstel ling vol komische scenes met de Beun in het teken van dit sprookje! Maagballonnetjes worden opgela ten, eskimo's sparen inmiddels voor een koelkast en straten worden genoemd naar bomen die er voor zijn weggekapt. Het heelal breidt zich uit maar waar vind je nog een vrije parkeerplaats? Conclusie: Niet alleen de aarde maar de gehele mensheid draait door. Rent a pizza! Het negende cabaretprogramma van de Brabander Mark van de Veerdonk gaat over iemand die stevig de weg kwijt is. Over een gast die hier niet meer past. Hij ziet fruit vliegen, zwaait naar satellieten voor de foto, en gooit brood in de toiletpot. Voor de wc-eend. Het is dus hoog tijd voor een gastgezin! 'En de Wereld is Vierkant' zit weer vol maffe grappen, geschifte anekdo tes en vreemde verdraaiingen. Typisch Veerdonk dus. Mafketel cabaret met zo hier en daar wat actu eel venijn. Het publiek krijgt tranen in de ogen, en hele zalen gaan weer plat. Waarschijnlijk van het lachen. In twee bedrijven vertelt Vincent van Gogh in zijn eigen woorden over zijn leven, zijn kunst, zijn lief des en frustraties. Hij vertelt over zijn tekeningen, zijn schilderijen en bovenal over zijn zoektocht naar het geluk. In het eerste bedrijf schrijft Vincent brieven aan zijn broer Theo. Hij heeft het daarin vooral over zijn liefde voor zijn nicht Kee Vos en de prostitué Sien, hoe zij hem inspire ren in zijn werk, maar ook hoe zijn werk hem tot troost moet dienen als beide relaties onmogelijk blijken. In het tweede bedrijf schrijft hij brie ven vanuit Aries en St. Rémy. Hierin legt hij de diepste roerselen van zijn ziel bloot, zowel het vinden van het opperste geluk in zijn werk als schil der, als het grote verdriet niet te kunnen functioneren in de maat schappij. Een ontroerend verhaal van de liefde en trouw van twee broers. Het decor wordt gevormd door levensgrote projecties van schilderijen en tekeningen. doorleefde interpretatie. Met vocale en theatrale grandeur vertolkt zij o.a. Jasperina de Jong's repertoire van Guus Vleugel. Rob van de Meeberg en Marjolijn Touw zijn wel bekend van vele theaterproducties en tv-programma's. Op zaterdagmiddag 16 april presen teert Circus Elleboog Peperoni. Het Italiaanse familiecircus 'Peperoni' strijkt neer in uw stad! Een bonte stoet van broers, zusters, neven, achternichten en aangetrouwde tan tes. Zij vertonen hun circusacts met passie, liefde en temperament. Weet de heetgebakerde directeur het hart van de schone Galacia te veroveren? West-Friesland Plat zet elk seizoen opnieuw het Beuntheater volledig op z'n kop! Met hun schitterende West-Friese humoravonden laten ze het publiek onbedaarlijk genieten van al het moois dat de West-Friese humor heeft te bieden. Hun heerlij ke conferences, knotsgekke scetches en aanstekelijke liedjes zijn een regelrechte aanslag op de lachspie ren. Hannus Knoin, Rem Zwemmer, Fred Rootveld en Piet Zee staan opnieuw garant voor een oergezel lig, West-Fries avondje uit, waar weer echt, ouderwets lekker een hele avond lang gelachen kan wor den. Mis het niet Een muziekproductie met het reper toire van Guus Vleugel - try-out Topvocalisten Miranda van Kra lingen, Marjolijn Touw en Rob van de Meeberg met een orkest o.l.v. Ruud Bos brengen met al hun kwali teiten een hommage aan de liedjes schrijver Guus Vleugel (1932-1998). Zijn bekendste liedje is waarschijn lijk 'Dobbe, Dobbe, Dobbe' en dat is dan ook de titel van dit programma. Guus Vleugel sneed bij voorkeur de taboes van die tijd aan, zoals seks (Call girl), het koningshuis (Arme ouwe), abortus (Abah-abortus) en religie (God is niet dood). Miranda van Kralingen heeft de afgelopen jaren naam gemaakt als een interna tionaal gerespecteerd zangeres met haar fenomenale stembeheersing en

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 19