eentjes Kees Sinterklaas gearriveerd in Heiioo! te pakt uit! i tebroers &KeeS Echtpaar zamelt geld in voor kindertehuis in Suriname HOPMAN, hm Leerlingen Paulusschool bedenken plan tegen zwerfvuil £50 Per pak €2f° APE L LA (072)5351000 BORDEN pdttAll/E PRfJS Sinterklaas bezoekt Winkelhof 't Loo Vakantie met een goed doel AMBACHTELIJK RESTAURANT TUMI Omdat ieder Hollandse jonagold kilo l Kiooms saladedressingse T49 Shoarma- pakket Hacheevlees KalfsroIIade Koffiespeculaas 520 €^9Q Uienstok nu ^50 J 69 Vloerkadetten 1 50 Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® Sinds 4 jaar runt Ineke van Steenis haar eigen atelier en geeft ze les. HEILOO - 'Kleren maken de man' is een bekende uitdrukking. Natuurlijk geldt dit ook voor het vrouwelijke gezelschap en dat het dan ook nog eens dubbel zo leuk is om je eigen kleding te maken, bewijst het succes van Modevakschool De Stolp. Sinds 4 jaar runt Ineke van Steenis haar eigen atelier en geeft ze les. De leer lingen, eigenlijk allemaal dames, leren kleding maken of volgen de opleiding tot coupeuse. Ineke gaat te werk volgens de methode van Ensaid. Een landelijke koepelorganisatie waar 500 modevakscholen in Nederland bij aangesloten zijn. Tevens de organisatie die de lande lijke examens afneemt. Ineke is als licentiehouder geregistreerd bij Ensaid. Dat betekent dat zij bevoegd is volgens deze werkwijze les te geven en daar ook de boeken bij gebruikt. Maar het is natuurlijk ook mogelijk om met 1 van de bekende modetijd schriften aan de slag te gaan. „Ik heb zelf alle opleidingen gedaan: coupeuse, coupeuseleidster (waaron der herenvak en avondkleding), handwerkontwerpster en modiste. Dan kun je ook de accessoires maken als hoeden, petten, sieraden. Al die lessen mag ik nier ook geven", zo vertelt Ineke, terwijl ze de les ruimte laat zien. Verschillende naai machines, paspoppen, een school bord met uitleg, de nodige modebla den en een schitterend uitzicht over het weidelandschap. De lessen wor den gegeven op maandag- en dins dagochtend en dinsdag- en woens dagavond en duren twee uur. Er kun nen maximaal 5 mensen per les deel nemen. In principe zijn de lessen in blokken verdeeld van 10 lessen. In de lessen zijn veel cursisten die kleding willen maken voor zichzelf of de kin deren. Ze nemen dan een kant-en klaar patroon mee. Het is ook moge lijk om een patroon te leren tekenen of een grondpatroon aan te passen. „Na een paar keer iets maken vanaf een bestaand patroon willen mensen vaak graag zelf tekenen, omdat dat mooi past. Ik merk ook dat er cur sisten zijn die graag wat meer hand werken. Dat kan ook: kantklossen of weven bijvoorbeeld. En dan zijn er nog degenen die de opleiding en het examen doen. Ze zitten allemaal bij elkaar in de groep en dat werkt heel aanstekelijk." De cursisten nemen hun eigen mate rialen mee: stoffen en fournituren. Tegenwoordig is, vooral in Alkmaar, veel te koop. Voor de hoeden wil het nog wel eens zijn dat Ineke bijspringt met materiaal. „Ik maak niet vaak wat in opdracht. Dat neemt te veel tijd en er hangt natuurlijk ook een prijskaartje aan. Wel help ik klanten bij bijzondere opdrachten. Zo had ik hier een moe der die het bruidsensemble van haar dochter wilde maken. Goed de maat opnemen en een proef maken van een oud laken. Pas de derde keer was het jasje naar de zin, maar de moeder heeft toch alles zelf genaaid!", vertelt een trotse Ineke. De lessen zijn voor jong en oud. Zo zijn er cursisten van 17 tót 76 jaar. Modevakschool de Stolp gaat bij vol doende belangstelling ook van start met een cursus voor de jeugd vanaf 10 jaar. Plezier staat bij Ineke voorop:„Het belangrijkste vind ik dat mensen het leuk vinden, met plezier bezig zijn en de stap naaf zelfstandig werken maken. Ze gaan hier aan de slag en ik geef aan wat ze verder thuis kunnen doen op de eigen naaimachine. Het komt wel eens voor dat iemand wei nig tijd heeft, dat is dan natuurlijk jammer. Maar ik zorg altijd voor een les op maat. Ieder bepaalt zelf wat ze aan kan en wil met de lessen." Dus wilt u met de feestdagen schitte ren in uw eigen creatie, neemt u dan snel contact op met Ineke van Steenis van Modevakschool De Stolp, Runxputteweg 2 in Heiioo. Het tele foonnummer is: 072-5339939. WÊÊBM Deze week bij de Uitkijkpost: de gezellige najaarsbijlage! ENJ OMSTREKEN Teun en Anneke zitten regelmatig met (foto: UKP) HEILOO - Zaterdag 27 november kunnen 600 kinderen uit Heiioo en omgeving genieten van het Sinter- klaastoneelstuk 'Piet is boos'. De toneelverenigingen Forento en Pancratius uit Castricum brengen met veel plezier elk jaar een kindertoneel- stuk op de planken met als thema Sinterklaas. De kaarten voor dit toneel stuk worden gratis aangeboden door de winkeliers van Winkelhof 't Loo en ver krijgbaar bij Bruna en de servicebalies van de Hema en Albert Heijn. Op woensdag 1 december heeft Sinterklaas hun neus in de boeken over Suriname. ondanks zijn drukke werkzaamheden een gaatje weten te vinden om met zijn Pieten het winkelcentrum te bezoeken. De winkeliers hebben een stoel voor hem neergezet en hij neemt er even zijn gemak van. De kinderen zijn van harte welkom om een liedje te komen zingen, een tekening te brengen of gewoon een handje te komen geven. Op deze mid dag kunnen de kinderen die schoentje hebben gezet bij Albert Heijn hun schoen weer komen ophalen. De Pieten helpen een handje mee zodat je je eigen schoen weer terug kunt vinden. nsMSHBilBRS HEILOO - Zaterdag kwam Sinter klaas met zijn Pieten aan in Heiioo. De tocht begon op het parkeerterrein voor Huize Overkerck, waar de Sint harte lijk werd toegewuifd door de bewoners. Daarna werd onder muzikale begelei ding van de Fanfare Showband Heiioo HEILOO - In maart gaan Teun Rigter leuke reacties op", zegt Anneke, en Anneke Datthijn een maand naar „Vooral van de ouders van mijn leerlin- Suriname. Voor het land, de mensen, het gen. Ik geef les aan de kleuters, dus die klimaat en het lekkere eten, maar ook begrijpen natuurlijk niet helemaal wat om een kinderhuis te steunen. „Toen we we straks gaan doen, maar ze vinden het tweeënhalf jaar geleden trouwden, ver- allemaal wel heel spannend. Ook Teun zochten we onze gasten om, in plaats schrijft in de schoolkrant. Hij schrijft van kado's, geld te geven voor het goede over het land, terwijl ik de kinderen ver doel", legt Teun uit. „We wisten toen al tel hoe onze reisplannen vorderen." dat we een verre reis zouden gaan Daarnaast worden op de school de maken, in combinatie met het steunen komende tijd diverse projecten opgezet van een goed doel." om de kinderen van het kindertehuis Nos Kasita te helpen. Ook Sinterklaas Het reisdoel werd Suriname, mede en Zwarte Piet doen mee. Deze week omdat er zo veel verschillende culturen hebben de leerlingen van de Elckerlijc die vreedzaam naast elkaar leven, een brief van Sinterklaas gekregen, „Sinds we hebben gekozen voor waarin hij alle kinderen vraagt om Suriname, zitten we bijna dagelijks met schoolspullen, luchtige kleding en voed- onze neuzen in de boeken over dat sel in blik mee te nemen en dit in de land,", aldus Anneke. „Overigens zijn er dozen te doen, die speciaal daarvoor in maar weinig boeken over het land, en de hal van de school worden gezet door zelfs bij het reisbureau was er in de reis- een Zwarte Piet. Zodra deze dozen brochures maar één pagina te vinden gevuld zijn, zorgen Teun en Anneke over Suriname. Hoe langer we met de ervoor dat de spullen bij de kinderen reis bezig zijn, hoe meer we zien hoe bij- van Nos Kasita terecht komen. Maar het zonder het land eigenlijk is." „Maar is niet het enige dat het paar doet voor vooral hoe arm het is", vult Teun haar de Surinaamse kinderen. Teun: „In aan. „En daarom worden we steeds Nederland gaan we zoveel mogelijk meer gesterkt in de gedachte dat wij, bedrijven benaderen om het kinderte- door het inzamelen van geld en goede- huis te sponsoren, en we vragen mensen ren heel veel goeds kunnen doen." om een gift te doen op het bankreke- Toeval bestaat niet, want op het ningnummer van de Stichting SAS. moment dat Teun en Anneke juist druk Wanneer we daar zijn, willen we tante bezig waren een goed doel te zoeken, Lottie een dag helpen met het huis liepen ze in 't Loo tegen de informatie- schoonmaken, de bedden opmaken en stand aan van de Stichting Stop door andere klusjes op te knappen." Als Armoede Suriname (SAS). Daar ont- klap op de vuurpijl krijgen alle kinderen moetten ze John Tjon, de voorzitter van van Nos Kasita een gezond feestmaal SAS, en projectleidster Plonie aangeboden door Teun en Anneke. Vermeulen. „Hij bracht ons in contact „Een restaurant in Paramaribo kookt met 'tante Lottie'. Deze dame runt in voor het hele kindertehuis en brengt het Suriname het kindertehuis Nos Kasita eten daar. Voor ons een klein gebaar, (=ons huis), dat onderdak biedt aan 52 want het hele diner kost ons maar 100 kinderen. Kinderen die om verschillende euro! Maar voor die kinderen, die bijna redenen niet meer thuis kunnen wonen, niks hebben, is dat natuurlijk een feest." en in de leeftijd van 0 tot +/-15 jaar oud. Teun en Anneke zullen zich niet alleen Het kindertehuis heeft weinig geld en maar bezighouden met de kinderen van daardoor is er gebrek aan bijvoorbeeld Nos Kasita. Anneke vertelt enthousiast: beddengoed, schoolspullen en kleding. „Suriname moet zo'n mooi land zijn, we Ook is er een chronisch gebrek aan hebben prachtige foto's gezien. Dat wil- voedsel, waardoor de kinderen vaak ten we natuurlijk uitgebreid met eigen ondervoed zijn en daardoor gezond- ogen zien. Ook gaan we het oerwoud in heidsproblemen en een leerachterstand in een typisch Surinaamse korjaal, en hebben. De Stichting SAS zamelt geld willen we zoveel mogelijk zien en bele- in, waarmee deze goederen kunnen wor- ven. Maar ik moet' eerlijk zeggen dat we den aangeschaft. Ook gaat de stichting nu eigenlijk nog veel meer bezig zijn langs ziekenhuizen in Nederland, voor met de kinderen dan met vakantiekrie- spullen die daar niet meer worden bels! Eerst maar eens spullen en geld gebruikt, maar in Suriname nog heel erg voor Nos Kasita verzamelen, en daarna van pas komen. Het verschepen van komen wij wel." deze goederen is echter weer kostbaar, waardoor de stichting het meest heeft Teun en Anneke hebben van de aan financiële hulp. Stichting Stop Armoede Suriname een Anneke geeft les op basisschool eigen bankrekeningnummer gekregen, Elckerlyc, waar ze de kinderen en hun waarop zij veel gulle giften hopen te ouders op de hoogte houdt van haar ontvangen. plannen door stukjes te schrijven in de Het rekeningnummer is 386909008, schoolkrant. „Daar krijg ik heel veel onder vermelding van Nos Kasita. Castricum, Dorpsstraat 48 Heiioo, Heerenweg 28, www.mull.nl MAKELAARS ERA" en Eensgezindheid de route gelopen. Er stonden heel veel kleine en grote kinderen langs de route, die enorm hun best deden op de ingestudeerde sinter klaasliedjes. Natuurlijk werden alle handjes door de Pieten gevuld met pepernoten. Toen de optocht bij het Raadhuis aankwam, werd de Sint ver welkomd door burgemeester den Boon, die heel blij was dat de goedhei ligman, ondanks het slechte weer zater dag, weer naar Heiioo gekomen was. Foto: UKP Cantatedienst in Witte Kerk Heiioo Wethouder Rob Opdam demonstreert de aan de Paulusschool geschonken papierprikkers aan Laura, Rosalie en Demi. (foto: UKP) HEILOO - Woensdagochtend presen teerden Laura, Rosalie en Demi uit groep 7A van de Paulusschool een milieuplan aan een gezelschap van de gemeente Heiloo. Voortboordurend op het project Afval Kunst van de groe pen 7 van de Paulusschool, bedachten de leerlingen dat zij iets moesten bedenken op het vele zwerfafval rond om de school. Ze bedachten een gede gen plan en deden zelfs eerst uitge breid onderzoek naar hoeveel afval er gemiddeld ligt en waar dat afval uit bestaat. Vervolgens is een brief geschreven aan wethouder Opdam, die zo onder de indruk was, dat hij besloot om langs te gaan bij de dames op school om het plan te bespreken. Bovendien had hij een cadeautje mee genomen: papierprikkers, handschoe nen en vuilniszakken. Bedoeld voor de hele school, want de wethouder vond dat Laura, Rosalie en Demi het goede voorbeeld hebben gegeven maar het is nu natuurlijk de bedoeling dat ook de andere kinderen gaan opruimen. Juffrouw Marjolein vertelde aan de medewerkers van de gemeente, naast de wethouder bestaande uit Rob Reijnefs (Hoofd Afdeling Beheer HEILOO - Op zondag 28 november zal in de Witte kerk van Heiioo (Heerenweg 32) een cantatedienst worden gehouden, waarin de cantate 147a van J S Bach 'Herz und Mund und Tat und Leben' zal worden uitgevoerd door het 'Collegium Vocale Camerata' onder leiding van Gerard Leegwater. Solisten in deze cantate zijn Sabine Kirsten (sopraan), Paul Barten (alt), Nico Sevenhuijsen (tenor) en Gerard Rooker (bas). Zoals gebruikelijk zullen een aantal instrumentalisten voor de juiste begeleiding zorgdragen. Liturg is Ds Floor J van der Wind. De dienst begint om 19.00 uur. Openbare Ruimte-B OR) en Kees Kaandorp (opzichter BOR), dat de leerlingen meedere acties hadden ondernomen om het zwerf aval terug te dringen. Zo werden de bankjes vlakbij de school schoongemaakt, en is er gepraat met de bedrijfsleider van C1000 over hoe de hoeveelheid afval op straat in Ypestein kan worden teruggedrongen. Dit jaar is de gemeente Heiioo het pro ject Gescheiden Inzameling Huishou delijk Afval (GIHA) gestart. In dit project is het belangrijk om in gesprek te zijn met de inwoners van Heiioo. Daarom is de gemeente onder andere op haar website een discussieforum gestart, is er een enquête geweest over het afvalgedrag van inwoners en heeft wethouder Opdam een chatsessie gehouden waarin de inwoners hun mening konden geven over de inzame ling van huishoudelijk afval. Met de interactieve aanpak via de website voor het project GIHA wil de gemeen te haar inwoners een rol geven in het verder vormen van het beleid. Dat ook de kinderen meedenken over het afvalbeleid van Heiioo is dan ook geheel in de lijn van de GIHA. Open haard-hout Kapelbos HEILOO - Met groot materiaal is het Kapelbos weer flink uitgedund. Er is dus weer goed open haardhout te koop bij Jan Swart aan de Kapellaan 3a. Met uw gezellige haardvuur geeft u meteen de weeskinderen en daar naast de kansarme kinderen een kans op een toekomst. De opbrengst van het hout gaat namelijk naar stichting Pater Bandsma, (Rabobank rekening nummer 120513730). Voor meer infor matie Jan Swart, tel. 072-5051477. Win circuskaartjes bij de najaarsbijlage! In verband met het 70-jarig bestaan van de Uitkijkpost geven we kaartjes weg voor het wintercircus van Alex Sijm. Deze zijn te verdienen door óf de kleurplaat in te kleuren óf de drie vra gen te beantwoorden. Kortom... gauw de najaarsbijlage bij deze krant lezen! Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl Kennemerstraatweg 330 Heiioo Telefoon072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... Deze week nog eens 1 tl' KORTING op ai onze nonen i rw< j Zoet en zonder pit Clementine mandarijnen 1 25 de lekkerstekilo I wie kent ze niet, deze week Vrijdag wokdag; tussen 16.30-18.30 wokken wij voor u. Pasta fusiliC 50 complete maaltijd voor J vlees, broodjes, saus 500 gram gratis uien 100 gram m maar voor 2 pakken 9 5 voor I i dus geen maar Beentjes Groentebroers, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Wlnkelhof 4t Loo - Heiioo Regio Noord'- IC O t Kennemerhnd Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ Postbus 68, 1850 AB Heiioo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5 -1851 PZ - Heiioo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiioo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uur/ vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) 24 NOVEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 48 NIEUWSBLAD VXOOR H Ook op 'Verdriet kan ik niet wegnemen. Wel de zorg er omheen." Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiioo Kijk snel op pagina 3 HEILOO

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1