O Leven nieuwe wending Leek zijn burn-out aanvanke lijk voor hem een ramp, ach teraf bleek het een zegen te zijn. Hij kon nu een besluit nemen om zijn leven een nieuwe wending te geven. Jansen: „Ik werd me ervan bewust dat ziekten niet toe vallig ontstaan. Aan elk ziek tebeeld liggen bepaalde gedachten, emotionele insla gen en eerdere besluiten ten grondslag, die vaak onbe wust zijn ontstaan en tot innerlijke strijd hebben aan gezet. Ik merkte hoe ik mezelf ziek had gemaakt, hoe mijn levensstijl en persoonlijkheid onvermijdelijk tot mijn burn out hadden geleid. Maar nog veel belangrijker: ik ontdekte hoe je dit proces nu ook bewust kan omdraaien en jezelf kunt herscheppen, dus van ziek naar werkelijk gezond. Niet alleen in theo rie, maar juist in de praktijk." Na 20 jaar als huisarts te hebben gewerkt werd Albert Jansen zelf patiënt: hij raakte volledig burn-out. „Ik was vastgelopen op alle regels en richtlijnen in de huisartsgeneeskunde, op de totale werkdruk. Ik was mijn droom kwijt geraakt. Ik wil het beroep huisarts niet veroordelen, begrijp me goed, ik vind nog steeds dat het 't mooiste beroep van de wereld is. Ik besef heel goed dat ik het zélf was die op zo'n stressvolle wijze leefde en werkte. Tegelijkertijd werd het me ook duidelijk dat de reguliere geneeskunde in haar hart zelf ziek en soms ook ziekmakend is. Alles staat in het teken van effi ciënt en vooral snel een diagnose stellen, een recept schrijven, een verwijzing regelen. Spirituele problemen, dus problemen van het leven, worden nu met economische en technische maatregelen aan gepakt. Er is geen plaats meer voor zaken die juist essentieel zijn voor de zieke mens en ook voor het artsenberoep zelf. Daarmee doelt Albert Jansen op inlevingsver mogen en betrokkenheid, liefdevolle aandacht, het vermogen tot intuïtief en creatief handelen, het hanteren van zowel een holistische als een individuele benadering, het zoeken naar samen hangen. „Artsen menen dat zoiets teveel tijd kost, ervaren dat patiënten druk op hen uitoefe nen om hen zo snel mogelijk van hun probleem af te helpen, wat het ook moge kosten en met de minste inspanning. Zo creëren artsen en patiën ten een geneeskunde die zich niet werkelijk richt op genezing, maar op symptoomonderdruk king, zonder de oorzaak aan te pakken. Kijk maar om je heen wat de gevolgen daarvan zijn! Er komen steeds meer chronisch zieken, de kosten worden onbeheers baar. Dat ging dus in mij wrin gen, zo wilde ik niet werken." Scheppingstherapie „Zo ontwikkelde ik de scheppingstherapie, een nieuwe en fantas tisch werkzame metho de voor zelfgenezing. Dat heb ik aan den lijve kunnen ervaren! Nu kan ik de scheppings therapie succesvol toe passen bij allerlei cri sissituaties, na trauma tische ervaringen, bij onverwerkte rouwpro cessen, bij relatiepro blemen of toestanden in de familie of op het werk. Bij allerlei ziekte beelden heeft deze therapie inmiddels bewezen hoe effectief en duurzaam die werkt, zoals bij migraine, hoge bloeddruk, chronische huidziek ten, gewrichtsklachten, darmziekten, angst stoornissen en depressie. Zachtzinnig en zon der bijwerkingen! Ook bij een ziekte als kanker is er veel winst te boeken, zeker in combinatie met de Helende Reis. Dat laatste is een prachtige therapievorm om 'oud zeer' uit het verleden op te lossen. Niemand hoeft meer gevangen te blijven in zijn ongezonde situ atie. Er blijkt veel méér mogelijk dan we vermoe den in de geneeskunde, door actief gebruik te maken van de eigen geneeskracht. Liefde essentie van genezing Jansen heeft nu sinds 2 jaar een nieuwe prak tijk, Con Amore geheten. Die naam komt niet zomaar uit de lucht vallen. „Ik heb ontdekt dat liefde en liefdevolle aandacht, wat de letterlijke vertaling van Con Amore is, de essentie van genezing vormt. Als je die houding in je praktijk beoefent, dan breng je daarmee de eigen geneeskracht van een cliënt op een hoger niveau. Daarom besteed ik een uur per consult. Gelukkig vergoedt de aanvullende verzekering het merendeel van de kosten." Boek met ervaringen Jansen heeft nu een boek geschreven over zijn ervaringen: 'Ziek, beter, best - breng het Licht weer in je leven met de scheppingstherapie'. Volgend voorjaar verschijnt het in de boekhan del. Enthousiast zegt hij daarover: „Het is heel concreet en praktisch toepasbaar, maar ook spiritueel en filosofisch, geruststellend en inspi rerend, komisch en soms ook heel ernstig. Een heerlijk boek om te lezen". Samen met zijn vrouw Rinske Zielstra, die met de Helende Reis werkt, heeft Albert Jansen zijn medisch-filosofische praktijk Con Amore te Bergen. Voor meer informatie: tel. 072-5814537 of www.con-amore.net. Mijn passie is om mensen echt te genezen!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 23