Zandzoom - Wonen in het Groen Een overeenkomst tussen drie partijen Denk na over huiselijk geweld m iss HEILOO UITKIJKPOST - 24 NOVEMBER 2004 - PAGINA 4 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl Er is veel aandacht deze weken voor 'Wonen in het Groen*, een woonconcept dat over de grenzen van de gemeente gaat en een hoog ambitieniveau heeft voor wonen en kwaliteit van landschap en natuur. 'Wonen in het Groen' is een project waar drie partijen bij betrokken zijn: de provincie Noord-Holland, de gemeente Cas- tricum en de gemeente Heiloo. Over het planconcept is tussen die drie partijen bestuurlijke overeenstemming bereikt. En zoals dat gaat bij samenwerking met meerdere partijen heeft iedereen compro missen moeten sluiten en hier en daar wat water bij de wijn moeten doen. De Provincie is de beide gemeenten daarbij aardig tegemoet gekomen. In de Uitkijkpost van 10 november jl. is uitgebreid ingegaan op de inhoud van het planconcept (zie www.heiloo.nl). In de commissievergadering Openbare Ruimte van 17 november jl. stonden onder andere het planconcept Wonen in het Groen, én de voorontwerp bestemmingsplannen Zuiderloo en Zandzoom. Meer hierover in deze rubriek. Aantal woningen Na de presentatie op 2 november zijn er nogal wat vragen gekomen over het aantal woningen. Het totaal aantal woningen voor het hele gebied inclusief Castricum is 2.400. De woningen zijn als volgt te verdelen: 840 in de goedkope categorie, 630 woningen middelduur, 630 duur en 300 woningen in het top segment. Op het grondgebied van Heiloo komen in deze plannen 1.800 woningen met de volgende verdeling: 630 goedkoop, 475 middelduur, 475 duur en ca. 220 in het topsegment. Deze woningen worden gerealiseerd in de gebieden Zuiderloo en Zandzoom. De woningen in het topseg ment leveren een belangrijke bijdrage aan de aansluiting A-9 en de investe ringen in het landelijk gebied. Ook andere bijzondere elementen in het planconcept worden gerealiseerd door de woningen in het topsegment. Wijzi ging of herverdeling van het aantal woningen leidt tot aantasting van het planconcept en heeft vergaande finan ciële consequenties. Financiële exploitatie Het planconcept 'Wonen in het Groen' staat of valt met de bijdragen in het lan delijk gebied en de aansluiting A9. Normaal gesproken worden deze kosten ten rekening gebracht van de algemene dienst. In de financiële verkenning voor het planconcept zijn deze kosten echter al opgenomen. De ontwikkeling van het gebied draagt voor 50% bij aan de bij zondere elementen, voor het overige deel worden andere kostendragers gezocht. Hiermee worden de principes rood voor groen en rood voor grijs gehanteerd. Rood voor groen betekent als er huizen (rood) komen, moet daar landschap (groen) tegenover staan. Rood voor grijs wil zeggen als er huizen (rood) komen, moet de infrastructuur (grijs) zodanig zijn dat men zich kan ver plaatsen en vervoeren van en naar een gebied. Aansluiting A9 Deze aansluiting is een randvoorwaarde voor de verdere ontwikkeling van het gebied en wordt momenteel uitgewerkt. De aansluiting A9 staat nog niet op de agenda van Rijkswaterstaat. Besluitvor ming hierover volgt op een later tijdstip. Voorontwerp Bestemmings plannen Zuiderloo en Zandzoom In de commissie Openbare Ruimte zijn ook de verslagen van inspraak en voor overleg besproken. In de verslagen is de gemeentelijke reactie op inspraak en vooroverleg opgenomen. Tijdens de ver gadering is er ingestemd met de verslagen en de voorgestelde wijzi gingen. In commissie is door een aantal insprekers gebruik gemaakt van de mogelijkheid om de reactie mondeling toe te lichten. De voorgestelde wijzi gingen worden verwerkt in het ontwerp-bestemmingsplan dat in de commissie van januari of februari besproken gaat worden. Hoe verder? Op 6 december a.s. staat het Plancon cept Wonen in het Groen op de agenda van de raadsvergadering. Meer informatie Voor meer informatie over 'Wonen in het Groen' kunt u contact opnemen met de heer M.P. Stijkel, (072) 53 56 754 of kunt u kijken op de website van de gemeente www.heiloo.nl Huiselijk geweld speelt zich af achter de voordeur. Verborgen en onzichtbaar. Bijna de helft van alle Nederlanders is ooit slachtoffer geweest. In ieders omgeving komt het gebruik van huiselijk geweld voor. Slachtoffers, plegers van huiselijk geweld maar ook eventuele kinderen hebben hulp nodig. En iedereen kan die hulp geven. Familieleden, vrienden, buren. Iedereen kan signalen opvangen, luisteren, vragen stellen en doorverwijzen naar hulpverleningsinstanties. De gemeente start in samenwerking met de Stuurgroep Huiselijk Geweld vanaf donderdag 25 november a.s. met de najaarscampagne 'Stop huiselijk geweld'. De campagne moet mensen aan het denken zetten over huiselijk geweld. De campagne valt samen met de nationale Week Zonder Geweld. In de Week Zonder Geweld vragen allerlei mensen en organi saties aandacht voor iedere vorm van geweld waarvan met name vrouwen het slachtoffer zijn. De komende week worden in onze gemeente spandoeken opgehangen met daarop het telefoonnummer van de Infor matielijn Huiselijk Geweld. Sinds januari dit jaar geeft de Informatielijn Huiselijk Geweld advies en informatie aan slacht offers, maar ook mensen uit de omgeving van het slachtoffer. De informatielijn is het afgelopen jaar 100 keer benaderd. Het wandtegeltje met een verdraaid spreekwoord is een opvallend element in de campagne Stop Huiselijk Geweld. Van dit wandtegeltje zullen er de komende week op straat magneetstickers te vinden zijn. U mag deze magneten meenemen om thuis of op het werk te gebruiken. In open bare gelegenheden zijn de posters te zien en ook folders verkrijgbaar. De campagne heeft tot doel om de boodschap te ver spreiden dat huiselijk geweld niet normaal is en moet stoppen. Iedereen moet aan het denken worden gezet over huiselijk geweld. Meer informatie Meer informatie over de Stuurgroep Huiselijk Geweld en over de campagne kunt u vinden op de website www.stophuiselijkgeweld-nhn.nl. U kunt ook contact op nemen met mevrouw P.M. van der Last, contactpersoon in Heiloo, telefoonnummer (072) 535 66 44. Bouwen en wonen Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Baetenburg 135 - vergroten berging [reg.nr. 2004/0387] Harrelaers 10 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0304] Het Zevenhuizen 24 - vergroten woning (wijziging op verleende vergunning 2003/0406) [reg.nr. 2004/0323] Kennemerstraatweg 464 - oprichten gezondheidszorggebouw, huisvesting voor 28 zelfstandig wonende cliënten [reg.nr. 2004/0203] Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon (072) 535 66 66. Verleende vrijstelling tijdelijke vestiging Keer op Keer Het college van burgemeester en wethouders heeft onder bepaalde voorwaarden, op grond van artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vrijstelling verleend van de voor schriften van het ter plaatse geldende bestemmingsplan voor de vestiging van de kringloopwinkel Keer op Keer in het bedrijfs pand op perceel Industrieterrein Oosterzij nr. 17 gedurende een periode van vijfjaar. Bovengenoemde vrijstelling ligt met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 25 november 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Opening stijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandag avond tussen 18.00 en 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak, telefoonnummer (072) 535 66 66). Bezwaar Als u het niet eens bent met dit besluit kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heilloo. Wan neer u bezwaar maakt, dan kunt u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wet houders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Hoogeweg 29 - bouwen overkapping woning (legalisatieverzoek) [reg.nr. 2004/0062] Kerkelaan 76 - ged. vergroten woning met keuken en serre aan achtergevel [reg.nr. 2004/0288] Schuine Hondsbosschelaan 54 - vergroten woning (dakopbouw) [reg.nr. 2004/0372] Westerweg 316 - slopen winkelgebouw [reg.nr. 2004/0366] Zevenhuizerlaan 8 - vergroten woning met aanbouw beganegrond [reg.nr. 2004/0282] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon- Burgerzaken Identificatieplicht per 1 januari 2005 Op 1 januari 2005 treedt de Wet op de uitge breide identificatieplicht in werking. Iedereen van 14 jaar en ouder moet een geldig identi teitsbewijs kunnen laten zien wanneer politie of toezichthouder daar om vraagt. Zij mogen vragen om identificatie wanneer dat nodig is voor het uitvoeren van hun taken, bijv. ver keerstoezicht, hulpverlening, opsporen van strafbare feiten of handhaven van de open bare orde. Omdat een aanzienlijke groep Nederlandse jongeren van 14 tot en met 17 jaar nog niet over een identiteitsbewijs beschikt ontvangen deze jongeren in Heiloo binnenkort een per soonlijke mailing. Identiteitsbewijs Geldige identiteitsbewijzen voor personen met de Nederlandse nationaliteit zijn: pas poort, Nederlandse (of nog in omloop zijnde Europese) identiteitskaart en het rijbewijs. Niet-Nederlanders kunnen zich identificeren met een paspoort, vreemdelingendocument (verbhjfsvergunning) of een rijbewijs. Een identiteitsbewijs kan worden aange- A Oost, west thuis niet best zmmm gemeentepolitiek ontstaan. Mijn ouders waren wel lid van de toenmalige ARP en het was voor mij een bijna vanzelfsprekendheid om lid te worden van het CDA. In diverse dorpen en steden ben ik bestuurlijk bezig geweest in de plaatselijke afdelingen van deze politieke partij. Ook toen wij 8 jaar geleden naar Heiloo verhuisden heb ik mij weer als bestuurslid aangemeld. Tijdens mijn periode als voorzitter werd mij gevraagd mijzelf te kandideren als raadslid. Sinds 2002 maak ik deel uit van de gemeenteraad. vraagd bij de publieksbalie Burgerzaken. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een Nederlandse identiteitskaart 28,50 (prijspeil 2004). De openingstijden van de publieksbalie Burgerzaken zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burger zaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Pas-65 De Wet op de uitgebreide identificatieplicht treedt op 1 januari 2005 in werking. Vanaf deze datum moet iedereen in Nederland van 14 jaar en ouder een geldig identiteitsbewijs kunnen tonen. De Pas-65 wordt dan een over bodig document, omdat 65-plussers met hun id-bewijs hun leeftijd kunnen aantonen. Daar naast worden 65-plussers onnodig op kosten gejaagd als ze nog een Pas-65 zouden moeten aanschaffen om bepaalde faciliteiten te kunnen verkrijgen. Om deze reden heeft het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de finan ciering van deze pas beëindigd en verstrekt de gemeente de Pas-65 niet meer na 1 januari 2005. Bent u reeds in het bezit van de Pas-65 of schaft u hem aan vóór 1 januari 2005, dan kunt u de pas blijven gebruiken. Het Minis terie licht alle betrokken doelinstanties in Nederland uitgebreid in over dit besluit. Dus alle aanbieders van kortingen zijn hiervan aan het einde van dit jaar op de hoogte. Werk in uitvoering Start werkzaamheden groot onderhoud 'Plan Zuid' Maandag 29 november a.s. wordt het officiële startsein voor de werkzaamheden van het groot onderhoud 'Plan Zuid' gegeven. Wet houder R. Opdam onthult om 12.00 uur op de hoek van de Breedelaan en de Commandeurs laan een projectinformatiebord en zal een 1 2. Wat is lastig aan het raadslidmaatschap Raadslid zijn heeft veel positieve kanten. Je wordt stevig betrokken bij het wel en wee in je directe omgeving. Ook als raadslid heb je hier invloed op. Regelmatig is het moeilijk een standpunt te bepalen op basis van veel infor matie en wat je omgeving er van vindt. Ga je voor inhoud en deskundigheid of laat je je leiden door populisme? Dit kan dan de nodige spanningen opleveren. korte toespraak over de komende werkzaam heden geven. In de wijk 'Plan Zuid' is de komende jaren - 2004-2007 - groot onderhoud gepland. Eind oktober 2004 heeft het college ingestemd met de samenwerkingsovereenkomst tussen aan nemers van VOF De Kroften en gemeente Heiloo. VOF De Kroften gaat op 29 november beginnen met het uitvoeren van de werk zaamheden. Het groot onderhoud is verdeeld over vier fases verspreid over vier jaar. De uitvoering „van fase 1 gaat nog dit jaar van start. In de eerste fase worden ter plaatse van de Breede laan en het meest noordelijke hofje van de Werkendelslaan werkzaamheden uitgevoerd. Bewoners langs deze straten zullen op het moment van daadwerkelijke uitvoering nog persoonlijk worden geïnformeerd. Voorop staat dat we de overlast tot een minimum proberen te beperken. Bij het groot onderhoud worden werkzaam heden verricht aan diverse zaken. Hieronder volgt een korte uitleg wat er precies op ver schillende onderdelen staat te gebeuren. Riolering: uit rioolinspectie is gebleken dat in een aantal straten de riolering aan vervan ging toe is. De huidige riolering is een zogenaamd gemengd stelsel, waar vuil water en regenwater worden verzameld en afge voerd. Het streven is om zo min mogelijk schoon water te mengen met vuil water. Daarom wordt bij vervanging van de riolering gekozen voor een gescheiden rioolstelsel, een vuilwaterriool en een infiltratieriool (IT-riool). Door de aanleg van het IT-riool wordt ook overlast door grondwater tegengegaan. In overleg met de bewoners wordt bekeken of het mogelijk is om de regenwaterafvoer van de daken geheel of gedeeltelijk te scheiden van het vuilwaterriool. Verkeersmaatregelen: in het verkeersplan van de gemeente Heiloo is de wijk opge nomen als verblijfsgebied met een maximumsnelheid van 30km/uur. Om de functie van verblijfsgebied te benadrukken worden een aantal verkeersmaatregelen getroffen. Gekozen is om een uniforme maat- hhh| fflfB'illffflfTfl'BF 3. Wat is uw favoriete plek in Heiloo en waarom De mooiste plek van Heiloo is mijn studeerkamer. Vanuit deze gezellig ingerichte kamer heb ik het uitzicht op onze tuin en de Zeeweg. Een prachtige straat waar we best trots op mogen zijn. regel toe te passen in de vorm van zoge naamde punaises. Een punaise is een cirkelvormige verhoging in de rijweg ter plaatse van een kruispunt. In totaal worden 6 punaises toegepast in de wijk. Om het rechte karakter van de Breedelaan te onderbreken, zal ter hoogte van de aansluiting met de Bra- semcroftlaan een zogenaamde 'halve knip' worden aangebracht. Een halve knip is een rijbaanversmalling ter plaatse van een kruis- „pm& jyaajbij 1 .motorvoertuig ka&passeren en het doorgaande verkeer wordt afgebogen. Wegonderhoud: in de straten waar de riole ring wordt vervangen en straten waar het asfalt aan vervanging toe is, zal een klinker- verharding worden aangebracht. Aangezien de Breedelaan een belangrijke fietsroute is, is ervoor gekozen de Breedelaan niet in klinkers maar in asfalt uit te voeren. Dit betekent dat de klinkers in het noordelijk deel van de Bree delaan worden vervangen door asfalt. Openbare verlichting: een deel van de licht masten verkeert in een slechte staat, daarom zal parallel aan de riolering- en wegwerk zaamheden de openbare verlichting worden vervangen dan wel aangepast. Speelterrein: een aantal wijkbewoners hebben zich aangemeld om mee te praten en te denken over de inrichting van het speelter rein. Er heeft vier weken geleden een eerste gesprek plaatsgevonden. Hierin zijn op een open manier de mogelijkheden en onmoge lijkheden besproken. De inbreng van deze bewoners is meegenomen in de verdere plan ontwikkeling. Binnenkort volgt een tweede en naar verwachting afsluitende bespreking. Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: Politie: 072 5644444 0900 8844 I. Wat heeft u bewogen om raadslid te worden Naast mijn drukke werk zame leven heb Kent u de raadsleden van Heiloo? Elke twee weken geeft een raadslid antwoord op enkele vragen Raadslid Hero r—ik veel bestuurlijke functies vervuld. De opge- Veger (CDA) jSÊÈÈIÊÊ^ dane ervaringen waren onder andere: voorzitter van de plaatselijke voetbalclub, bestuurslid van een aantal ondernemersver enigingen en kerkelijke bestuurlijke activiteiten. Toen ik mij binnen diverse vereni gingen ging profileren, kwam ik al vrij snel tot de conclusie, dat als je doelen wilt bereiken, de locale overheid hierin vaak medebepalend is. Vanuit die tijd is mijn belangstelling voor de VawWSTOPHUiSïLilKGïWïiöNl (locale tarief)

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4