de is het met? Herman Helsloot Gerard Rozing Juup Wuijster Nico Akkerman Dick Hommes Op deze pagina vindt u de Rubriek Hoe is het met?' waarin min of meer bekende Heilooers zichzelf middels een vra genlijst kort presenteren. Hoe is het nu met Nico Akkerman, de man die alles van Sinterklaas af weet..., of met Juup Wuijster-Schuddeboom, die Heiloo in de ban hield van Diftar. Met Dick Hommes, bowlingondernemer en graag gezie ne gast bij Foresters, of metAffijn, u leest het zeifin de rubriek Hoe is het met?! Beroep: pastor van de R.K. Willibrorduskerk in Heiloo. Als pastores en parochies werken wij samen met de parochies van Akersloot, Limmen en de drie Egmonden. Leeftijd: 54 jaar. In Heiloo vooral bekend door: Mijn werk als pastor. Woonachtig in Heiloo sinds:1990. Favoriete plekje in Heiloo? Staande met mijn rug naar het winkelcen trum 't Loo, kijkend naar het Witte Kerkje en de daarbij gelegen Willibrordusput. Het is een genot voor het oog om daar naar te kij ken, maar ook roept het de hele geschiedenis op, niet alleen die van het christendom, maar van de hele cultuur zoals die in onze streken ontstaan is sinds Willibrordus waarschijnlijk zo rond het jaar 620 vanuit Limmen en Oesdom naar het hoogste punt van Heiloo ging om daar, volgens de overlevering, een bron te slaan. Hier liggen de bronnen van onze beschaving. Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Het is soms een te mooie en misbruikte term, die te pas en te onpas gebruikt wordt. Maar het is wel waar dat wij als inwoners Heiloo onze handen dicht mogen knijpen met de mooie natuur om ons dorp heen, maar ook in het dorp zelf. Alhoewel het stationscentrum op het ogenblik erg 'steenachtig' is. Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? De verandering van forensendorp naar een tegen een grote stad aanlig gende ruime woonwijk, zal zich door zetten. Ik denk dat het dorpsachtige karakter in voortschrijdend tempo minder wordt, alles wordt grootscha liger en daardoor anoniemer. Het is ontwikkeling die niet tegen te houden is. Grootste verandering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? De veranderingen in de Geestelijke Gezondheidszorg, zoals die zichtbaar worden in wat wij voorheen de Willibrordus-Stichting noemden. Heiloo is voor mij.Een heerlijk plaats om te wonen en te werken. Ik ervaar het als een voorrecht. Favoriete spreuk? Misschien is dat wel, juist in deze dagen van onze samenleving, wat in de oude traditie (sinds de joodse rabbijnen in het begin van onze jaartelling) de 'gulden regel' wordt genoemd: 'Wat Gij niet wilt dat U geschiedt, doe dat ook een ander niet'. Welke Heilooër (dan wel vereni ging/ stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? Bij ons in de parochiege meenschap lopen veel mensen rond die als vrijwilliger op een of ander gebied heel actief zijn en velen verdie nen een lintje. Ik neem mijn petje af voor al die mensen. Hier wil ik de aandacht vragen voor de leden van de Zonnebloem en Terminale Thuiszorg. Zij bekommeren zich om mensen die het om allerlei redenen vaak niet gemakkelijk hebben in deze maatschappij, voor hen die ziek of eenzaam zijn, of al wat ouder. Deze vrijwilligers hebben iets wat in onze tijd een schaars goed begint te wor den: aandacht en tijd, een luisterend oor. Wat vindt u van de komst van de Zandzoom, 2400 woningen tussen Limmen en Heiloo? Het is goed dat er woningen gebouwd worden voor mensen, opdat ook zij in het groene Heiloo een eigen plekje kunnen vin den. Wel hoop ik dat er aandacht blijft Beroep /voormalig beroep: Ondernemer Leeftijd: 62 jaar In Heiloo vooral bekend door: de zaak met vier eta ges woonplezier Woonachtig in Heiloo sinds: 1942 Favoriete plekje in Heiloo? Noorderneg, ruimte met schit terende vergezichten; in alle seizoenen zeer fotogeniek. Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Ja zeker Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? Banden aanhalen met onze buurge meenten waardoor wij in de toe komst niet bij Alkmaar geraken. Dan houden wij Alkmaar buiten de deur. Grootste verandering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? Stationsomgeving. Heiloo is voor mij...? Plezierig wonen Welke Heilooër (danwel vereni ging/stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? De vrijwilli- gersverenigingen. Wat vindt u van de komst van de Zandzoom, 2400 wonin gen tussen Limmen en Heiloo? Dat is een goede zaak. Vele inwoners van Heiloo zoeken toch een plekje om te wonen in Heiloo. Moet Heiloo een directe aanslui ting op de A9 krijgen? Ja zeker, de provinciale weg is nu al druk; deze zal overvol geraken als hij er niet zal komen. Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Als Zuid Heiloo, de Stationsomgeving en de Zandzoom met een goede mix van wonen in het groen worden ingevuld dan is Heiloo nog een plaats om met ple zier doorheen te wandelen te fietsen en sporten en te winkelen enz. Ik zou tegen iedereen in Heiloo en omgeving willen zeggen....? Het is goed vertoeven in Heiloo. voor de starters op de woningmarkt en dat er sociale huurwoningen gebouwd worden en niet alleen dure huizen. Moet Heiloo een directe aansluiting op de A9 krijgen? Lijkt mij een prima idee, hoewel ik niet de deskundige bij uitstek ben om daarover te oordelen Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Zie vraag over toekomst van Heiloo. Ik zou tegen iedereen in Heiloo en omgeving willen zeggen.... Wij leven in een mooi en rijk dorp in goede omstandigheden. Maar de neiging is: Heiloo, houden zo, oftewel: kramp achtig willen vasthouden aan wat wij hebben. Het zou Heiloo sieren als wij oog en oor hebben voor mensen die minder hebben en als wij er in zou den slagen tijd, ruimte en bezit te delen. Beroep/voormalig beroep: Onderwijzeres J.P. Hasebroekschool (plan Oost) Ambtenaar van de burger lijke stand, wethouder van Heiloo3 Leeftijd: 65 geniet van mijn pensioen! In Heiloo vooral bekend door: zie boven Woonachtig in Heiloo sinds: 1962 Favoriete plekje in Heiloo? De west kant van de Noorderneg, met uitzicht op de 'wijde verten' richting Egmond. Vooral als de koekoeksbloemen bloei en! Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Jazeker! De gemeente Heiloo en de meeste Heilooërs zijn zuinig op hun groen en bomen en doen veel aan het onderhoud. Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? Heiloo moet vooral zelfstandig blijven en niet ingelijfd worden bij Alkmaar. Ik hoop dat het 'dorpse' karakter behouden blijft, evenals het bloeiende verenigingsleven. Grootste verandering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? De bevolking is onverdraagzamer geworden t.o.v. elkaar en van de gemeente. Heilooërs komen te veel op voor hun eigen belang en hebben te weinig begrip voor het algemeen belang. Heiloo is voor mij...? Het dorp waar ik van houd. Veel natuurschoon, goede voorzieningen voor jong en Beroep/voorma lig beroep: Vertegen woordiger A.G.U. directeur Alkmaars Theater Bureau Leeftijd: 90 jaar In Heiloo vooral bekend door: 44 jaar Sinterklaas. Joop v.d. Ende heeft nog bij me rondgeke ken in mijn Theater Bureau, en ik 'deed' de Bonte dinsdagavondtrein samen met Kees Stet. Woonachtig in Heiloo sinds: Hier geboren en getogen sinds 1914, met een tussenpoze van 2 jaar ook nog in Utrecht gewoond. Favoriete plekje in Heiloo? Heilooërbos Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Heerlijk Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? Bijzonder goed Grootste verandering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? Modernisering, niet alles is er mooier op geworden Heiloo is voor mij...? Het dorp waar 't geboren ben en wil sterven. Levensmotto? (of favoriete spreuk): Vrolijk leven met waardering voor de medemens Welke Heilooër (danwel vereniging/stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? Jolande Brasser, sportleidster bij trimgroep Trias. Ze werd onlangs nog tweede van de wereld in haar leeftijdsklasse in Amerika! Ze is zo bescheiden, treedt nooit op de voorgrond maar verricht veel werk voor de vereniging. Moet Heiloo een directe aansluiting op de A9 krijgen? Maakt me niet veel uit als er maar niet meer drukte door komt. Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Groter, uitgebreider maar wel goed verzorgt. Het inbreien van de Zandzoom heb ik geen bezwaar tegen als het er maar wel knap uit ziet. Ik zou tegen iedereen in Heiloo en omgeving willen zeggen... Geniet van je mooie dorp en de afwisseling in de omgeving. Fiets rond, en kijk naar de natuur alle kanten uit. Eigen opmerkingen: Ik ben hier gebo ren en getogen. Ik ben een echte Heilooër, hou van dit dorp en alles wat ermee verband houdt. Ik ben blij met alle hulp die ik krijg, kan er zo wel 100 mee worden! Alle hulpvaardi ge mensen hier bedankt! oud, dichtbij de stad en de zee en duinen. Levensmotto? (of favoriete spreuk) Geniet van elke dag! Ook in de 'derde' levensfase. Welke Heilooër (danwel vereniging/stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? Stichting Terminale Thuiszorg Heiloo, -voetbal bij H.S.V. Wat vindt u van de komst van de Zandzoom, 2400 woningen tussen Limmen en Heiloo? 2400 lijkt me wat veel. Als deze woningen voor Heilooërs bestemd zijn kan ik er vrede mee hebben. Wel graag gevarieerde wijkopbouw met veel groen! Moet Heiloo een directe aansluiting op de A9 krijgen? Nee liever niet. Een enorme toename van het kustverkeer zal het gevolg zijn. De Kennemerstraatweg, de Stationsweg en de Zeeweg zijn daar niet op bere kend. Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Nog mooier! Het Stationscentrum zal vernieuwd zijn en ook het Hoekstuk heeft dan hoop ik een facelift ondergaan. Ik hoop dat parkeren 'onder de grond' dan nor maal is, zodat Heiloo niet vol 'blik' staat. Ik hoop van harte dat de gezondheidszorg dan nog op volle sterkte aanwezig is. De gemeente zal daarvoor de voorwaarden moeten scheppen. Ik zou tegen iedereen en Heiloo en omgeving willen zeggen...? Wees ver draagzaam tegen over elkaar en de gemeente. Besef hoe bevoorrecht we in Heiloo zijn met zoveel groen, ruim te en fantastische voorzieningen, scho len en sportaccommodaties, voor jong en oud, weinig criminaliteit. Aan alle Heilooërs zou ik willen zeg gen: Hou eens op met dat gemopper over de zaken die u niet bevallen en spreek eens vaker je waardering uit voor alle fijne dingen waarvan we samen in Heiloo kunnen genieten!! Eigen opmerkingen: Heiloo vergrijst, in Heiloo wonen relatief veel senioren, maar daar is toch niets mis mee? Ook senioren zijn tegenwoordig actieve deelnemers aan de maatschappij: als voorbeeld wil ik het 'bruisende' oude renwerk in het Trefpunt noemen. Beroep/voormalig beroep: Bowling ondernemer Leeftijd: pas 69 jaar In Heiloo vooral bekend door: het bowlingcentrum en voetbal bij De Foresters Woonachtig in Heiloo sinds: mijn geboorte in 1935 Favoriete plekje in Heiloo? Het ter Coulsterbos, waar ik als kind speelde en hout sprokkelde tijdens de oorlog voor de 'vuurduvel' in de achterka mer. Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Ja, er wordt kennelijk alles aan gedaan om dat zo te houden en terecht! Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? Het woonklimaat: gunstig. Het werk klimaat: zorgelijk. De gemeentelijke financiën: dramatisch vanwege de overkill van de externe advies bureaus. Wij hebben toch voldoende ambtenaren! Waarom mogen die dat werk niet doen? Grootste verandering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? De uitbreiding van Heiloo met vooral plan Ypestein (veel jeugd). Heiloo is voor mij Het dorp waar ik altijd graag weer naar terugkeer, zelfs al na 3 dagen vakantie! Levensmotto? (of favoriete spreuk) Neem de mensen zoals ze zijn, dan erger je je niet zoveel. Welke Heilooër (danwel vereniging/stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? De anonieme man of vrouw die gewoon hard werkt in een bedrijf of gezin; ik erger mij elk jaar weer aan die lintjesregen voor zoge naamd 'belangrijke' personen die dat eigenlijk niet zijn. Afschaffen dus dat lintjesgedoe, Majesteit! Wat vindt u van de komst van de Zandzoom, 2400 woningen tussen Limmen en Heiloo? Prima, want er zijn veel te weinig woningen in Nederland. Moet Heiloo een directe aan sluiting op de A9 krijgen? Natuurlijk, die had er allang moeten zijn. Nu perst alle bestemmingsverkeer voor Heiloo en de Egmonden zich door Limmen. Er dient dan wel een aansluiting te komen naar Egmond aan den Hoef aan het begin van de Vennewatersweg door het land heen. Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Evenals nu: een groot dorp waar het nog steeds fijn wonen zal zijn tussen het groen. Ik zou tegen iedereen in Heiloo en omgeving willen zeggen...? Hou de boel wel schoon in uw eigen leefge bied!

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 52