oe is het met? Body mind een combinatie van adem en beweging O Geurende, kleurende winterbloemen Ans Willemse- van der Ploeg Power yoga Kinder yoga Een balans tussen lichaam geest, Body Control (pilates) Senioren Fifty-fit Power walking Vanaf januari YOGA JOGGING WIL KOOIJ, WESTERWEG 128A, HEILOO TEL: 06 18 74 11 93, FAX 072 564 75 88 www.theyogacompany.nl "4P Beroep/voormalig beroep: Bestuurder/adviseur van maat schappelijke organisaties, lokaal, provinciaal, nationaal en internatio naal. Wethouder in de gemeente Heiloo van 1979- 1993 Leeftijd: 67 jaar. In Heiloo vooral bekend door: Mijn werk als wethou der gedurende ruim veertien jaar o.a. op het terrein van ruimtelijke ordening, huisves ting, onderwijs, sociale zaken, ouderenbeleid, cultuur, jeugd en jongerenwerk en als bestuurder en medewerker van een aantal instel lingen en organisaties als de Muziekschool, de Woningbouwvereniging, Speel-o- theek, Welfarewerk, Brunogebouw, het Open Huis, verzorgingshuis De Loet en later het Woon- en zorgcen trum Heiloo. Woonachtig in Heiloo sinds: 1968 Favoriete plekje in Heiloo? Kapelbos. Is het in Heiloo nog 'fijn wonen in het groen'? Volmondig ja. natuurlijk moeten we als burgers en gemeen telijke overheid zorgen dat we de ijzersterke kant van onze gemeente in stand houden. Ik zou zeggen: gemeentebestuur doe nooit conces sies aan de kwaliteit van het groen. Geef medewerkers meer wijkver- antwoordelijkheid, zodat zij samen met de inwoners en wijkorganisaties 'ons' groen kunnen blijven koesteren. Hoe ziet u de toekomst van Heiloo? Het gemeentebestuur zal alles in het werk moeten stellen om als zelf standige gemeente met een gezon de financiële basis in overleg met haar inwoners het voorzieningenni veau te handha ven én een goede partner te zijn in de regio. Grootste veran dering ten opzichte van 10 a 20 jaar geleden? Uitbreiding en verdichting van de woningbouw op vrijkomende loca ties, terugloop van het aantal scho len als het gevolg van de ontgroe ning. Aan de andere kant een toe name van activiteiten van en voor senioren o.a. in het Trefpunt. Concentratie van de sportaccomo- daties. Heiloo is voor mij...? Nog steeds een heerlijke plaats om te wonen met een goed voorzieningenniveau op het terrein van scholen, sport, winkels, cultuur, natuur en recre atie. Levensmotto? (of favoriete spreuk) Iedere nieuwe dag met beide han den aanpakken. Welke Heilooër (danwel vereni ging/ stichting) verdient in uw ogen 'een lintje'? De directeur van de bibliotheek mevrouw Timmer. Zij heeft ondanks de beleidswijzingen en de diverse verhuizingen van de bibliotheek in de afgelopen decen nia samen met bestuur en mede werkers een prima voorziening weten te behouden voor jong en oud. Wat vindt u van de komst van de Zandzoom, 2400 woningen tussen Limmen en Heiloo? Als dit gebied mooi en gevarieerd wordt gebouwd met veel groen en de bouw goed wordt ingepast in de omgeving kunnen ook hier straks veel mensen met plezier wonen. Moet Heiloo een directe aansluiting op de A9 krijgen? Naarmate meer mensen uit Heiloo en omgeving voor woon-werkverkeer buiten de regio gebruik moeten maken van de auto is het zaak deze autostroom zo snel mogelijk af te wikkelen via de A9. De lokale en provinciale wegen worden dan zo veel mogelijk vrijge houden voor intergemeentelijk ver keer. Hoe ziet Heiloo er volgens u over 10 jaar uit? Heiloo zal nog steeds een mooie woongemeente zijn. Hopelijk is tegen die tijd het Stationscentrum weer in volle glo rie herrezen. Met de nu al gezellige restaurantjes en de kleinschalige kwaliteitswinkels kan dit centrum een plaatje worden. Ik zou tegen iedereen in Heiloo en omgeving willen zeggen.Ga voor je dorp en kijk welke bijdrage je kunt leveren om Heiloo en omge ving groen, veilig, leefbaar en gezellig te houden. The Yog Veel mensen denken dat er buiten 's winters hooguit een kerstroos bloeit, maar wie even bij kwekers en tuin centra rondkijkt ontdekt al snel veel meer planten die uitgerekend de winter als bloeitijd hebben gekozen. Ze zijn inderdaad betrekkelijk zeld zaam (geen honderden, maar tiental len soorten) en trekken dan ook volop de aandacht. Helemaal als ze ook nog eens lekker geuren en dat komt vaker voor dan u waarschijnlijk denkt Winterbloeiende heesters komen meestal erg mooi uit als ze voor een wat donkerder achtergrond staan, een haag bijvoorbeeld of een muur. Sommige bloeien aan kale takken, andere zijn wintergroen. Allemaal hebben ze systemen ontwikkeld om de kou ook bloeiend fier het hoofd te bieden. Enkele door tijdens vorst tij delijk het vocht uit de bloemen te pompen, andere door het suikerge halte in het sap op te voeren. Dat werkt als antivries. Toverhazelaars, o.a. Hamamelis x intermedia, verrassen in de herfst al met een prachtige bladkleur, maar excelleren in de winter met spinachti ge bloemen in allerlei tinten. Diverse mahoniestruiken steken vanaf febru ari hun geurende, gele bloeiaren boven het stekelige blad uit, bijv. Mahonia media 'Charity', 'Buckland' en 'Winter Sun'. De Japanse kers Prunus subhirtella 'Autumnalis Rosea' bloeit roze van november tot maart. Al deze planten zijn meer dan vol doende winterhard. Een feest om ze in de tuin te hebben. In pot gekweek te planten kunt u ook nu tijdens vorstvrije perioden in de grond zet ten. Tuintips voor december Deze maand is ideaal voor winter- snoei, reparatie, onderhoud en con structiewerk in de tuin. Ook het plan ten en verplanten van bladverliezen de bomen struiken kan prima. Zolang het niet vriest. De rest van het tuin werk ligt vrijwel stil, maar u kunt nog steeds de lege plantenbakken vullen met kleurige, lage winterbloeiers en besdragers. De toverhazelaar zorgt voor een kleurtje in de wintertuin. (Foto R.v.d. burg/ PPH) ompany T Yoga

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 53