Feestelijke overhandiging opbrengst van kunstverkoop De Duinstreek i =vH 21 Kennemer Wonen krijgt fiat VROM voor fusie Bijzonder bezoek aan moskee Gezelschapsbank steeds meer bekend bij doelgroep Streekradio Excellence Weer seizoenskaarten verkrijgbaar Ijsbaan Heiloo Eerste serie van voorspeelavonden Muziek- en Dansschool Heiloo m UITKIJKPOST - 24 NOVEMBER 2004 - PAGINA 8 Wonen Plus; daar blijft u mee thuis! Aanrijding met drank West-Friesland Plat in Theater de Beun Vrijwilligers gezocht voor het maken van kerststukjes Actiecomité opgericht voor Kringloop Heiloo Poëzie van ruimtes van Anton Dekker INGEZONDEN Nieuwe woningcorporatie per 1 januari actief «SR HÉ Concert voor Sint en Piet in de Muziek- en Dansschool Standwerkers in 't Loo Expositie in Zorgcentra De Loet en Overkerck Misverstand ten aanzien van de Buurtbus Heiloo Begrotingstekort Wie neemt het over? Volkstuinen 2 Volkstuinen 1 Inleveren kerstpakketten Polen Jan Bot kampioen vogeltentoonstelling Reisfilm Stichting Het Schone Streven HEILOO - Maak uw huis winterklaar met WonenPlus Dakgotenactie: WonenPlus heeft haar glazenwassers bereid gevonden om, net als vorig jaar, een dakgotenactie te houden. Zij komen op verzoek bij u langs om al het afgevallen blad uit uw dakgoot te halen. Voor 2,- per meter maken zij uw dakgoot leeg en schoon. Schilderwerk: Ook actief voor WonenPlus is de schilder. Zomer en winter, een nieuwe laag verf kan vol gens hem wonderen doen voor uw inte rieur en humeur. Hierbij geldt voor de winterperiode uiteraard de winterkor- ting. Bent u al lid van WonenPlus en wilt u van de winteracties gebruik maken óf wilt u lid worden van WonenPlus Heiloo, tel: 072-5331297, 't Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 Heiloo of www.ouderenwerkheiloo.nl. ALKMAAR - Donderdag 18 novem ber, omstreeks 23.45 uur, vond er op de kruising Ommering-Bestevaerstraat een aanrijding plaats tussen twee per sonenauto, respectievelijk bestuurd door een 38-jarige man uit Heerhugowaard en een 24-jarige man uit Heiloo. De man uit Heerhugowaard reed over de Ommering in zuidelijke richting. Op de kruising met de Bestevaerstraat kwam hij met de ande re auto in botsing die voor hem van rechts kwam. De 38-jarige man bleek alcohol te hebben gedronken en zijn rijbewijs werd ingenomen. HEILOO - Het populaire en zo succes volle dialectgezelschap West- Friesland Plat is onlangs begonnen aan haar nieu we, 17de, tournee seizoen. Voor de vele liefhebbers van de West-Friese dialec thumor is er goed nieuws! Want op vrij dag 26 en zaterdag 27 november komt West- Friesland Plat weer naar theater De Beun in Heiloo, waar de groep al enkele jaren bomvolle zalen trekt. Een avondje 'platten' is een oergezellig en onvergetelijk avondje uit, waar weer eens ouderwets lekker gelachen kan worden. De entreekaarten voor West- Friesland Plat zijn in voorverkoop ver krijgbaar bij de kassa van Theater De Beun, Willibrordusweg 2 in Heilooo, tel. 072-5333156. Telefonisch reserveren kan ook: bel dan met De Reserveerlijn onder nummer 074-3841718 en de kaar ten liggen vanaf 1 uur voor aanvang voor u klaar aan de kassa. Een avond lang lekker lachen om West- Friese humor: mis het niet! HEILOO - Vind u het ook zo gezellig om kerststukjes te maken? Dan is dit het moment om er wat mee te doen! Stichting Ouderenwerk Heiloo zoekt vrijwiligers die bij mensen thuis kerst stukjes willen maken. Natuurlijk krijgt u een gezellige ochtend ter voorberei ding aangeboden waarin u kunt experi menteren met verschillend materiaal. Voor meer informatie en/of aanmelden kunt u bellen met 072-5331297. HEILOO - Teneinde primair Kringloop Heiloo van de recentelijk door de raadscommissie openbare ruimte geëiste hulp van het college voor het behoud en uitbreiding van genoemd bedrijf van eigenaar Frank Schouten te verzekeren, is met ingang van 19 november het Actiecomité Kringloop Heiloo 'Schouten' Ja! opge richt. Het driekoppige actiecomité heeft zich secundair ten doel gesteld de gemeenteraad op korte termijn met relevante informatie te voorzien. HEILOO - Van 21 november tot en met 26 december is in de Noorder geestkerk te Heiloo de installatie CV van Anton Dekker te zien. Anton Dekker (Alkmaar, 1966) maakt sinds 2000 monumentaal werk op locatie, waarbij het dekunstenaar vooral gaat om de verhoudingen tussen ruimtes. Voor het werk CV demonteerde de kunstenaar uit een te slopen huis een complete verwarmingsinstallatie, inclu sief expansievat, thermostaat en ketel. Alle onderdelen hing hij met staaldra den aan het plafond van de Noordergeestkerk. De in de lucht han gende verwarmingsinstallatie midden in de starre kerk contrasteert ruimte lijk met het gebouw. De installatie sug gereert iets herkenbaars, maar het ver liest duidelijkheid door het ontbreken van de vertrouwde context. Een van de associaties en verbanden die het oproept is de directe literaire verwij zing naar de stad 'Amilla' uit Calvino's Onzichtbare Steden: de leidingen en de structuren als levend orgaan. De ope ningstijden zijn van vrijdag tot en met zondag van 12.00 tot 17.00 uur. Opening zondag 21 november 16.00 tot 21.30 uur. Noordergeeststraat 9, in de voormalige Gereformeerde kerk, www.antondekker.nl. BERGEN - Tiidens de Bergense Kunst-10-daagse exposeerden voor de vierde maal in het kantoor van De Duinstreek Jan Molenaar, Marjo van den Burg en Kitty Dillen hun 'Hedendaags realisme'. Met duizenden bezoekers werd deze expositie ook dit jaar weer een groot succes: bijna al het werk werd verkocht, waarna een deel van de opbrengst weer ten goede kwam aan het Hospice Alkmaar en omstreken. Onlangs werd in aanwezigheid van twee van de drie kunstenaars en orga nisatrice Toos Engering het geld over handigd aan Marion in 't Veld, zorgma nager van de vrijwilligers van het Alkmaarse Hospice. Uit handen van Duinstreek medewerkster Els Bek- Burgering kreeg zij een aanzienlijk gro ter bedrag dan vorig jaar symbolisch overhandigd. En tevens een fles bis schopswijn, als logisch vervolg op de opening van de expositie indertijd door monseigneur J. Punt. Terminale zorg Hospice Alkmaar biedt onderdak aan mensen die hun laatste levensfase in een huiselijke omgeving willen door brengen. Hier wordt daadwerkelijk ruimte geboden om menswaardig te sterven als dat in het eigen huis niet meer kan. De wensen en ideeën van de gasten dienen hierbij steeds als uit gangspunt. De palliatieve terminale zorg die hier wordt geboden kent als primair doel de hoogst mogelijke kwa liteit van leven voor zowel de betrok kene als diens omgeving. Daarvoor is veel geld nodig. Naast mogelijke bijdra gen van ziekenfondsen en particuliere verzekeraars spant stichting 'de ALKMAAR/ HEILOO - Het ministe rie van VROM heeft toestemming gegeven voor de voorgenomen fusie tussen de Woningstichting Heiloo en Woningstichting Willibrordus uit Alkmaar. Hierdoor ontstaat per 1 januari 2005 Kennemer Wonen, de op een na groot ste woningcorporatie in de regio Noord-Kennemerland. „Een gunstige ontwikkeling," aldus Ad Godijn, Portefeuillehouder Wonen Noord- Kennemerland en wethouder Wonen voor Alkmaar. Kennemer Wonen meerwaarde voor regio De nieuwe woningcorporatie Kennemer Wonen zal in totaal ruim 4000 woningen beheren, voornamelijk in Alkmaar en Heiloo. Daarnaast wil en zal zij in de toekomst investeren in vastgoedprojecten die toegespitst zijn op specifieke groepen die vaak proble men ondervinden bij het vinden van een woning, zoals jongeren en oude ren. Het ministerie van VROM heeft dan ook toestemming gegeven voor de fusie vanwege de duidelijke meer waarde die Kennemer Wonen zal heb ben voor de volkshuisvesting in de regio Kennemerland. Ad Godijn sluit zich hierbij aan. „Door de fusie ont- HEILOO - Maandagmiddag brachten 40 leerlingen van de Paulusschool een bijzonder bezoek in het kader van het project Wereldwijd Geloof. De Uirkse moskee in Alkmaar opende haar deu ren voor de leerlingen, enkele ouders en de juffen, die volop de gelegenheid kregen om rond te kijken en vragen te stellen. Zelfs het middaggebed mocht worden bijgewoond, die werd voorge gaan door imam Erhan. Bij de betre ding van de gebedsruimte werden keu- Oversteek' zich in bij het werven van donateurs en het verkrijgen van giften en legaten. De bijdrage uit de verkoopopbrengst van het prachtige werk dat in het Duinstreek kantoor werd geëxpo seerd, is dan ook uitermate welkom. Wat alle betrokkenen betreft is er dus volgende jaar wéér zo'n expositie: een lustrum ditmaal! Els Bek van weekblad De Duinstreek overhandigt een symbolisch bedrag aan Marion in 't Veld van Hospice Alkmaar. Links Toos Engering, vooraan Jan Molenaar en Marjo van den Burg. Kitty Dillen kon niet aanwezig zijn. staat er een grotere corporatie met meer slagkracht. En dat is belangrijk, omdat we de komende jaren veel waar moeten maken in de regio. Gemeenten en corporaties samen. Het beschikbaar zijn van voldoende betaalbare wonin gen bijvoorbeeld, om maar eens een heel actueel onderwerp te noemen." Voor en door mensen Klantgericht en flexibel inspelen op de vraag van woningzoekenden zullen belangrijke uitgangspunten zijn van Kennemer Wonen. 'Voor en door men sen' en een persoonlijke benadering zullen kernwaarden zijn van Kennemer Wonen. Via vestigingen in beide gemeenten blijft men de klant optimaal bedienen. Nieuwe huisstijl De Huurdersvereniging Heiloo en Stichting Huurdersbelangen Willi brordus waren eerder al akkoord met de fusie. De nieuwe naam is bekend en op dit moment wordt de laatste hand gelegd aan de nieuwe huisstijl van Kennemer Wonen. Deze zal medio december gepresenteerd worden. De huisstijl zal eigentijds zijn, maar wel het persoonlijke karakter hebben dat zo kenmerkend is voor de beide woningcorporaties. HEILOO - De Gezelschapsbank, een initiatief van (5e Stichting Ouderenwerk Heiloo, bestaat nu 2 jaar en wordt steeds meer een begrip onder 55+ers in Heiloo en omstreken. Volgens coördinator Monique van Ling schrijven steeds meer mensen die behoefte hebben aan nieuwe vriend schappelijke contacten zich in bij de Gezelschapsbank. Zij is dan ook erg tevreden met het aantal inschrijvingen en ziet de toe komst positief tegemoet. Er zijn in de loop van de tijd een aantal leuke (blij vende) contacten via de Gezel schapsbank ontstaan. Mensen gaan bij voorbeeld samen fietsen, wandelen, dagjes weg, naar het theater, samen winkelen, samen een spelletje doen of gezellig bij elkaar op de koffie. Wanneer u dit (of iets geheel anders) ook graag wilt kunt u contact opnemen met Monique van Ling. Zij is iedere donderdag aanwezig van 9.30 tot 14.45 in het Trefpunt aan de Abraham du Boishof 2 in Heiloo en bereikbaar onder telefoonnummer 072-5331297. Diezelfde dag is er ook een inloopuur van 10.30 tot 11.30 uur. Onder het genot van een kopje koffie of thee kunt u zich vrijblijvend door haar laten informeren. Ook kunt u een kijkje nemen op de website www.oude- renwerkheiloo.nl. rig alle schoenen uitgedaan en de kin deren keken hun ogen uit door de pracht en praal in de gebedsruimte. Na de rondleiding door de moskee, die tevens wordt gebruikt als ontmoetings centrum, voor huiswerkbegeleiding, er is een mini supermarkt en een koffie huis, werd er echte Turkse thee gedron ken. De leerlingen vonden het indruk wekkend, leerzaam, maar vooral erg leuk om zomaar eens binnen te mogen kijken in een moskee, (foto: UKP) HEILOO - Plaatsgenoot en kunstschil der Bart van Dam is op dinsdagavond 23 november van 20.00 tot 21.00 uur te gast in het programma Intermezzo. In een gesprek met presentator Bob van Unnik zal hij ingaan op aspecten en ontwikkelingen van de schilderkunst. Besproken zal worden de betekenis van impressionisme en expressionisme, maar ook het schilderen in de natuur van landschappen en andere uitingen zullen worden belicht. Streekradio HEILOO- Woensdag 1 december zal tijdens het bezoek van Sint en Piet, dat zij brengen aan de muziek- en dans school, een speciaal concert worden gegeven. De leerlingen van de muziek afdeling zullen speciaal ingestudeerde muziekstukken aan Sint en Piet laten horen. Balletleerlingen van Marjan Pot hebben voor deze gelegenheid een mooi ballet ingestudeerd. Daarnaast zullen gezamenlijk, in samenwerking met het kinderkoor van de school onder leiding van Aswintha Weidema, de bekende Sint-Nicolaasliedjes gezon gen worden. Voor deze speciale voor stelling voor Sint en zijn Pieterbaas worden ook broertjes, zusjes en vriend jes van harte uitgenodigd. De aanvang is om 16.00 uur en vindt plaats aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met 072-5332460. HEILOO - Zaterdag 27 november bevolken de vaste standwerkers de pleinen van Winkelhof 't Loo. Met een magische radiatorborstel, een ponshulp voor de creatieve mensen onder u, Gingseng creme, een mag netische raamwisser en de inmiddels befaamde schoonloopmat proberen zij de bezoekers van Winkelhof 't Loo er van te overtuigen dat het leven een stuk aangenamer wordt wanneer zij een van deze produkten mee naar huis nemen. Een feest om naar hen te luisteren want overtui gen kunnen ze als geen ander. Excellence is op de kabel 96.5 of op FM 106.3 Cees de Ruyter een gedreven mens Op 16 november had presentator Bob van Unnik in het programma Intermezzo van Streekradio Excellence een uitvoerig en openhartig gesprek met deze opmerkelijke en veelzijdige vrijwilliger. Sinds een jaar is hij voorzit ter van de ouderenbond ANBO afde ling Heiloo. Het begrip openheid behoort kennelijk bij het karakter van Cees de Ruyter. Hij zegt waar het opstaat, wil duidelijk zijn en houdt niet van semi-intellectuele prietpraat. De Ruyter schetste in dit gesprek zijn veel zijdigheid, in zowel zijn turbulente poli tieke leven als gemeenteraadslid in Castricum, als in zijn activiteiten daar buiten. De gedrevenheid manifesteerde zich niet alleen in de politiek, maar ook in diverse onderdelen van het vrijwilli gerswerk. Om er een paar te noemen, presentator en programmamaker bij radio Castricum en Uitgeest, mier of o- nist bij activiteiten zoals de halve mara thon van Egmond en nog een paar meer. In het zakenleven was Cees de Ruyter ook nadrukkelijk aanwezig onder andere als uitgever en eigenaar van de lokale krant de Castricummer, maar ook als verzekeringsman en als trendsetter in de textielbranche. Werkelijk een man met veel gevoel voor uitdagingen. Hoewel zijn gezond heid de laatste tijd te wensen overlaat, is hij niet van plan zich daaraan over te geven, welnee dat doet geen man met karakter. HEILOO - In de maand december in De Loet en in de maanden januari, februari en maart in Overkerck, expo seren drie amateurschilders. Nel Bruinenberg uit Akersloot zocht een nieuwe uitdaging toen zij niet meer in staat was haar naald/handwerkkunst uit te oefenen. Als lid van een Alkmaarse schildersgroep heeft zij bevrediging gevonden in verschillen de schildertechnieken, met vaak ver rassend resultaat. Selma van Wagtendonk uit Castricum had een zeer kunstzinnige vader. Als bakker, Selma moest tenslotte toch een vak leren, kon hij het schilderen niet laten, wat resulteerde in fraaie werken. Dat het in het familiebloed zat kwam tot uiting toen ook zijn broer, na pensionering ook het pen seel ging hanteren en wat ook verras sende resultaten opleverde. Wim Finke tenslotte is van beroep huisschilder. Tijdens zijn opleiding deed hij ook aan teken-, compositie- en kleurenleer. In zijn kunstwerken is dat ook terug te vinden. „Schilderen", zegt hij, „is zeer ontspannend, je kunt er je emoties in kwijt. Zijn werken vallen op door de mooie kleurenschakeringen." Dagelijks zijn deze kunstwerken van deze verschil lende schilders te bewonderen in december in De Loet en tot april in Overkerck. Niet alleen de bewoners kunnen hiervan genieten, ook de bezoekers hetgeen de onderlinge communicatie doet bevorderen. HEILOO - Nog steeds denken veel inwoners van Heiloo dat de Buurtbus er alleen voor ouder is. Maar dat is een vergissing alle mensen van nul tot honderd jaar kunnen met de Buurtbus mee. Deze rijdt ook naar de huisartsenpost op de kanaalweg, en naar de Winkelcentra's in Heiloo, naar de loet en huize Overkerck, het alternatief enzovoort. Vanaf december de route door Heiloo aangepast, dit heeft te maken met de wensen van de passagiers en gebeurd op aangeven van de provincie. En heeft ook te maken met de verande ring van de trientijden. Via de Uitkijkpost houdt de Stichting Buurtbus Heiloo u op de hoogte van de verandering en waar u de nieuwe route met tijden kunt verkrijgen. Bij de gepoogde totstandbrenging van een sluitende begroting voor Heiloo 2005-2008 konden de vele amendemen ten en moties van de raad blijkbaar geen verandering teweeg brengen m.b.t. de constatering dat het college slechts een beleid van kunst- en vlieg werk bedrijft. Anders kan men het stuntelen van het college moeilijk def iniëren; zeker als men bedenkt dat dit college voor alle door haar aangedra gen argumenten steeds de hulp van geldverslindende, externe bureau's nodig heeft om haar eigen onvermogen en misstappen te verhelen. De volledig ontspoorde plannen rond de Stations omgeving zijn een treffend voorbeeld van onvermogen, onkunde en totaal ontbrekend inzicht in de door de bouw- branche gehanteerde praktijken. Deze weinig vleiende eigenschappen van dit college hebben de Heilooer burgers onnodig handenvol geld gekost. De headline 'Gemeente Heiloo nog op zoek naar 75000 Euro' van de Uitkijk post van 17 november klinkt als sine cure maar is, naast alle bezwerende woorden van het college, een farce. Onder het motto van het veiliger maken van het verkeer heeft dit college er systematisch voor gezorgd dat bij voorbeeld alle toegangswegen naar de Ewigsweg inmiddels zijn voorzien van plateau's en drempels. De voor een bedrag van ca. 125.000,- geplaatste obstakels hebben van de Ewigsweg een racebaan gemaakt en om verdere her senspinsels de vrije loop te geven heeft politiek Heiloo nog wat zgn. punaises laten plaveien waar het verkeer niet overheen, maar gevaarlijk omheen raast. Het college zoekt echter naar 75000 Euro. Schande! Het wordt hoogste tijd dat zich de col legepartijen ervan bewust worden dat hun desastreuze beleid, door op het verkeerde moment voor de verkeerde dingen onder valse voorwendselen geld te verkwisten, tot onbegrip en grote irritatie bij de burgers leidt. Zeker wan neer bijvoorbeeld dringend noodzake lijke renovatie en nieuwbouw van scho len als niet realiseerbaar worden gekenmerkt; omdat het college 'niet weet waar het geld vandaan gehaald moet worden'. Schande! Politiek Heiloo ontpopt zich als een coalitie van bankroetiers die zich bij al haar dwalingen nochtans gesteund waant door haar electoraat. Het is hoogste tijd dat zich in Heiloo een nieuwe politieke partij aandient opdat het politieke klimaat een rigoureuze verandering ondergaat en de kneveling van burgers ophoudt. Wim H.F. Albers Heiloo Vanaf 1987 ben ik bijna elk jaar naar de Filippijnen geweest. Ik heb daar vele vrienden gemaakt- klein en grote-, bijna is het mijn tweede vaderland. Vanaf volgend jaar hopen wij met de Stichting Pater Ted Bandsma 100 kans arme kinderen te kunnen ondersteu nen met hun studie, voeding en kleding. Twee nieuwe klaslokalen zijn al gebouwd, een dezer dagen wordt het opgeleverd. Maar er is niet alleen maar ellende: het is ook gewoon een mooi vakantieland. De lange vliegreis wordt mij te veel, wie neemt het van mij over? U krijgt van mij adressen voor logie, ontbijt etcetera zeer gunstig. Menselijk warmte is kostbare energie. Alles gaat via de Stichting Pater Ted Bandsma in Villaverde, Filippijnen. Stichting Pater Ted Bandsma Villaverde Filippijnen is opgericht toen de gezondheid van Pater Ted Bandsma het liet afweten. De stichting zet het werk voort wat Pater Ted in Villaverde heeft gedaan, de kansarme families helpen. Pater Ted heeft 26 jaar in Villaverde gewoond en zijn plaatsvervanger nu is Pater Victor, een goed, gelovig en betrouwbaar per soon. De stichting heeft maar een doel en dat is de armste van de armen hel pen, niet met voedsel maar met school opleidingen. Op het ogenblik sponsort onze stichting al 70 leerlingen van de school in Villaverde. De sponsoring van een kind begint bij de lagere school tot en met het voortgezet onderwijs. Daarna kunnen deze kinderen met hun diploma op zal zelf geld gaan verdienen in de maatschappij. In de Filippijnen zijn geen sociale voorzieningen als WW of AOW dus indien een gezinslid geld verdiend zal deze voor zijn of haar hele familie, inclusief opa en oma, voedsel en kleding kopen. De stichting heeft uw geld dus hard nodig om het werk te kunnen voortzetten. Stichting Pater Ted Bandsma Villaverde Filippijnen groeit en bloeit! Daar zijn wij blij mee en de mensen in de Villaverde nog meer. Jan Swart Heiloo Holleweg hebben nog van geen kant vorm gekregen en dan laat ik de ont wikkelingen rond Zuiderloo en de Zandzoom nog maar even buiten beschouwing, terwijl ook daar een volkstuinencomplex dient plaats te maken voor woningbouw. De tuin vrienden krijgen dan wel voorgehou den dat ze in aanmerking kunnen komen voor een nader te kiezen plek in de Zandzoom. Leuk, maar 97% van de huidige jongeren ouderen woont tussen Het Zevenhuizen en de Zeeweg. Kortom, tuinen houden Heiloo groen, of was de slagzin iets anders? Maandag, 29 november, aanvang 20.15 uur verga deren de leden in sporthal het Vennewater. C.P. Vreeker, voorzitter Volkstuinvereniging Het Zevenhuizen Heiloo De inkt is droog onder het nieuwe voorschrift over Ruimtelijke ordening. Nu verschijnt er een onweersbui over de hoofden van de gebruikers van de Volkstuinen aan de Hogeweg en Het Zevenhuizen. Ze krijgen de rekening gepresenteerd in de vorm van een for muliertje dat ze mogen invullen met vragen of ze willen doorgaan of naar elders willen vertrekken. Ten einde de volkstuinders behulpzaam te zijn met hun antwoord mogen ze mijn antwoord als voorbeeld gebruiken. Dat antwoord is als volgt: Uw brief: 10 november 2004 Kenmerk: VROM/MK Onderwerp: Volkstuinencomplex Geachte Burgemeester en Wethouders. Naar aanleiding van uw brief, heb ik het volgende te berichten. Met onge loof, verbijstering en ingehouden woede, heb ik kennis genomen van uw voornemen met betrekking tot het gemeentelijke volkstuinen complex aan het Zevenhuizen. De 'Volkstuin' betekent voor mij, en voor velen anderen, 'De mooiste plek van Nederland'. Met liefde voor de natuur, en voor alles wat groeit en bloeit, wordt door mij op de volkstuin vele jaren, als hobby en tijdverdrijf, producten geteeld. Dit betekent; spit ten; bemesten; planten; zaaien en alles wat er verder nodig is. Voor velen is daarvoor een grote investering gedaan, b.v. bronwatervoorziening en berg plaatsen voor gereedschappen ed. Iedereen beleeft veel plezier, ontspan ning en genoegen aan de volkstuin. Ook zelf geeft u aan, dat u er zich van bewust bent, welke waarde of een volkstuin complex heeft voor de gebruikers. Medio 1960 was de gemeenteraad van mening dat er drin gend behoefte was aan een volkstuin complex. Daar werd het complex 'Zevenhuizen' aangelegd. Medio november 2004 mogen de gebruikers een formuliertje invullen, met de vraag; of ze nog een volkstuin willen, of een vervangende volkstuin omdat er behoefte is aan grond voor betaalbare woningbouw op inbreilocaties. De grootste brief is gelegen in het feit dat deze vragen niet zijn gesteld, bij de aan leg van de Golfbaan. Als destijds dit immens grote grondstuk was benut voor won ingbouw, dan was Heiloo voor vele jaren uit de problemen geweest met betrekking tot woning bouw grond. Mijn antwoord op u vra gen over de volkstuin is als volgt; 'Ik wil daar niet weg, ik wil daar blijven om te tuinieren'. Piet Kuipers, Heiloo. HEILOO - Inmiddels zijn de voorbe reidingen gestart om, als Koning Winter ons goed gezind is, dit seizoen weer van de ijspret te kunnen genieten. In 1924 werd er voor de eerste keer gebruik gemaakt van de ijsbaan in het bos. De afgelopen 80 jaar hebben veel plaatsgenoten veel schaatsplezier beleefd op de baan. Ter gelegenheid van dit jubileum zal de Vereniging Oud Heiloo op zaterdag 18 december om 14.00 uur in de Oude Pastory een ten toonstelling openen. De kaartverkopers zijn met de kaarten voor 2004/2005 bij iedereen aan de deur geweest die ook in het seizoen 2003/2004 al een kaart had. Tot 1 december kunt u telefonisch nog een kaart voor E 3,50 bestellen. Na die datum is de prijs voor een seizoenkaart E 6,-. Telefonisch bestellen bij C. Onderwater, tel. 5330164 of KJ. Bakker, tel. 5110432 tussen 16.00 en 19.00 uur. Op donderdag 9 december wordt de jaarvergadering gehouden bij Snackbar Blakborn aan de Raadhuis- weg. De aanvang is 19.30 uur. Iedereen is welkom. HEILOO - Donderdag 18 november vanaf 19.30 uur wordt de eerste reeks van voorspeelavond, die de muziek school organiseert voor haar leerlin gen, vervolgd. Tijdens deze avond zul len trompetleerlingen van Simon Boerke, dwarsfluitleerlingen van Anke Buringa, vioolleerlingen van Loekie van der Heide, keyboardleer lingen van Marja Kraakman en klari netleerlingen van Madeion Kooij die zowel individueel als in ensemblever- band hun ingestudeerde muziekstuk ken aan familie, bekenden en belang stellende ten gehore brengen. Met de voorspeelavond van vrijdag 19 november wordt de eerste reeks afge sloten. Deze avond wordt verzorgd door celloleerlingen van Martine Beider, zangdocent Kees de Bruijn, blokfluitdocent JanJaap Langereis en accordeondocent Tim Fletcher. Tijdens deze avond zal een gemengd koor, solisten en kleine ensembles een optreden musiceren. Voor beide avon den geldt dat deze door de grote ver scheidenheid aan instrumenten en stij len, afwisselend van karakter zijn. Aanvang van de voorspeelavonden is 19.30 uur en vinden plaats aan Het Veld 1 te Heiloo. Voor meer informatie kunt u bellen met 072.5332460. De feiten: in 1993 is een onderzoek gedaan (ja, ja) naar de wenselijkheid van een squashcentrum op een gedeel te van het volkstuinencomplex. Resultaat: een deel van de tuinen dien de te worden ontruimd om plaats te maken voor... de zeldzame Oud hollandse bramenstruik. In 1997 drong de mogelijkheid van een tennishal zich op. Maar u raadt het al, ook hier was bramenstruik sterker! En dan nu 2004: voor de derde keer worden mensen geconfronteerd met het feit dat een volkstuin blijkbaar niet meer is dan zomaar een stukje grond. Leg dat eens uit aan mensen voor wie een volkstuin een belangrijk deel van hun leven is en is geweest. Er komt straks weer een vertegenwoordiger van een politieke partij, die wijst dat het welzijn van een groep tuinders in tegenspraak is met de huidige grondprijs. Vanuit deze visie is het dan ook zinvol alle sportcom plexen, De Beun, Het Baafje, en de Golfbaan geschikt te maken voor woningbouw. De gemeente Heiloo maakte zich sterker voor 'jongen oude ren', met als resultaat Het Trefpunt. Maar zorg er dan wel voor dat een ander Trefpunt aan het Zevenhuizen niet wordt ontnomen aan dezelfde leef tijdscategorie. En waarom dit voorne men? De inbreiplekken bij H.S.V, de voormalige basisschool De Zeskant, de ALKMAAR - Er is weer gelegen heid tot het inleveren van pakketten voor familie, vrienden en kennissen in Polen. Het pakket wordt in Polen aan huis afgeleverd. Inleveren kan geschieden bij Monika Verhage, Vennewaard 162 te Alkmaar, op woensdag 1 en 8 december van 19:00 tot 22.00 uur tel. 072-5622576. De pakketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kar tonnen doos, met plakband en een stevig touw eromheen. De adressen van geadresseerde en afzender dui delijk leesbaar op de doos geschre ven te worden. Vanaf heden mogen ook meubels, koelkasten en ook geld pakketten. Het maximale gewicht is 25 kg, de kosten zijn 3.40 euro per pakket plus 1.30 euro per kilo. Bij inleveren is men verplicht een legitimatiebewijs te tonen. HEILOO - Jan Bot uit Heiloo is met zijn Roodvoorhoofds Kakariki alge meen kampioen geworden tijdens de onderlinge vogeltentoonstelling georganiseerd door vogelvereniging Kleurenpracht Heiloo en omstreken. De vogelshow in het afgelopen weekend welke een onderdeel is van de tentoonstelling, was een groot succes en bezocht door veel liefheb bers, kwekers en belangstellende van de vogelsport. Op de show waren 207 vogels te bewonderen. De overige prijswin naars zijn: Kampioen Kleur kana ries: G.A. Tuyn Kampioen postuur kanaries: J. Bakkum Kampioen stammen tropen: P. Prins Kampioen tropen: P. Prins Kampioen kromsna vels: J. Bot Kampioen vrije klasse: B. Maart. HEILOO - De filmvoorstellingen over Indonesië, Maleisië en Thailand in het Open Huis van Heiloo, trok het afgelopen weekend volle zalen. Voor de voorstelling op vrijdag 26 november 20.00 uur en zaterdag 27 november 13.30 uur zijn nog enkele toegangskaarten 1.65 euro verkrijg baar bij muziekwinkel Disc 't Loo in het winkelcentrum 't Loo, tel. 072- 5335535. Aan de zaal zijn geen kaar ten verkrijgbaar.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 8