Winterbrocante in Egmond aan den Hoef Nieuwe expositie Conny van Kasteel Uitslagen SY Oppositie Dubbel goud en zilver voor turners TIOS Vennewater jeugdteam 7: Nog steeds ongeslagen Paulusschool wint het basketbaltoernooi De eerste wedstrijd voot de selectie van GTH Spanning blijft bij Tafeltennis Limmen/Heiloo 1 Seniorenschaak Heiloo-Alkmaar UITKIJKPOST - 24 NOVEMBER 2004 - PAGINA 9 Derde al kampioen Wintercompetitie Hsv Kennemerland Clubkampioenschap 16,1 km AMAK Heilooër Bridge Club Bridgeclub Limmen Bridgeclub Fumez pas Bridgeclub Sans Atout Effect recreanten volleybaltoernooi Met het IYN langs mossen in de duinen Expositie Galerie De Kapberg Verkeerscontrole HEILOO - Sinds vorig seizoen is Gymnastiek- en Turnvereniging Heiloo (GTH) weer in het bezit van een selec- tiegroep die turnt op het LOS A- niveau. LOS staat voor Landelijk Oefenstof Systeem en is de derde wed- strijdlijn binnen de KNGU (Gymnastiekbopd). Deze selectie- groep is opgezet door Karin de Ruiter en Marjan Kruit. Beide trainers ver zorgen inmiddels zo'n tien jaar gym nastieklessen en turntrainingen (in het verleden ook bij andere verenigingen) en hebben op dit moment een selectie- groep bestaande uit 27 meisjes. Er zijn twee trainingsmomenten in de week en de trainingsuren variëren van 1,5 tot 5 uur per week, afhankelijk van leeftijd en niveau. Tijdens deze trainingen wor den Karin en Marjan geassisteerd door Corina Henselmans en Pascal Wiebering, beiden oud-turnsters van voormalig Topturncentrum De Wit uit Alkmaar. De leden van de selectie zijn voorname lijk gescout tijdens de gymlessen van GTH. Karin en Marjan gaan daar regel matig kijken, maar ook de leidsters van de diverse uren sturen soms meisjes door naar de selectie. Op zaterdag 20 november vond de eerste rayonwed strijd plaats in Beverwijk. Aan deze wedstrijd kunnen turnsters meedoen van 8 jaar en ouder. GTH nam deel in de categorieën Instap met en Pupillen 1 Vl.n.r. Britt Klooster, Bente Eelman, Gaby de By, Olga Leegwater, Daniëlle Admiraal, Manon Oudejans, Roza Apeldoorn en Birgit Stevenson. (geboortejaren 1996 en 1995). De wed strijden verliepen goed en de prestaties waren boven verwachting. Er waren deze wedstrijd geen podiumplaatsen voor de turnsters van GTH maar de keurploeg kwam goed mee en was zeker niet kansloos in het grote deelne mersveld. Er wordt nu weer hard wor den getraind want in januari staat de tweede rayonwedstrijd gepland Boven de wedstrijdploeg gestoken in het nieuwe tenue voor de selectie van GTH. Helaas heeft Daniëlle Admiraal twee weken voor de wedstrijd een bles sure opgelopen en kon daarom aan de wedstrijd niet deelnemen. HEILOO - Het is het eerste team niet gelukt om de spanning van de ketel te halen rondom het weg blijven van de op een na onderste plaats waarvan degra datie nog niet vast staat. Deze regeling hangt namelijk af van de teams die terug komen uit de landelijke competitie. Als de resultaten van de laatste competitie wedstrijd hetzelfde zijn als die in de eer ste competitiehelft dan eindigen DOV en Limmen/Heiloo met een gelijk aantal punten en een gelijk onderling resultaat. Veel onzekerheden dus nog. In de onderlinge wedstrijd tegen DOV behaalde het eerste een krappe over winning: 6-4. Beide teams kwamen daardoor op 38 punten. De 6-4 was beneden de verwachting. Er was een beetje gedacht aan 7-3 en gehoopt op 8- 2 maar dat ging even niet door. Henk Jan den Ouden had een echte offday. En kwam niet-verder dan 1 winstpunt die hij scoorde tegen John van Tilborg.Wel was er weer een speler die de volle winst pakte. Dat was Giovanni Bakker die gelukkig wel in goeden doen bleek. De laatste twee wedstrijden hadden een rampzalige afloop voor Limmen/Heiloo. Het is bijna ongelofelijk maar bij de stand 6-2 speelde Henk tegen Thu van Cao, stond steeds voor maar slechts een maal achter en dat was bij 21-23. Vervolgens was de laatste partij voor Mark Stoop tegen de sterkste speler van DOV: Leo Beers.In de derde game kwam Mark onbenullig op 3 punten achterstand maar werkte deze bekwaam weer weg tot 20-20. Toen kreeg de DOV er een kantbal die echter toch met onge kende reactie door Mark werd geretour neerd. Met Mark uit positie kon Beers echter gemakkelijk intikken: 20-21. De service van Mark moest weer gelijk maken. Beers brengt echter de bal terug en deponeert deze boven op het net om vervolgens aan de verkeerde kant terug te vallen en ook deze partij ging dus ver loren al was dat op een zeer knullige manier. Het bracht de eindstand op 6-4. Zou het toch genoeg zijn? De wedstrijd van team 2 werd uitge steld. Het derde of te wel het Barendse team heeft het begeerde kampioen schap reeds weten te pakken. Het kwam vanuit Enkhuizen tegen concurrent Olympia terug met een 6-4 overwinning waardoor de laatste wedstrijd voor de stand niet meer belangrijk is. Bijzonder in deze wedstrijd zijn de drie punten van de jongste telg Arjan die daardoor een mooi aandeel voor de feestvreugde leverde.Vooral in de eerste competitie helft heeft het Barendse team grote klappers voor dit kampioenschap en promotie weten te veroveren. Team 4 ging naar Puinhoop United 3 dat eveneens al kampioen is. Daar viel dus niet veel te halen behoudens een eervol le vermelding voor Wim Castricum die uit verloren positie een knap tegenpunt scoorde: 5-21; 20-22; 21-19. Het tweede punt kwam van invaller Sander Metz die ook zorgde voor de 2 punten van zijn eigen vijfde team tegen koploper Dito.Het derde punt moest Sander ech ter inleveren en dat koste hem zijn ongeslagen status. Bij de jeugd verloor het eerste team met 6-4 van kampioen DOV 3 Het tweede won met 7-3 van Duintreffers 2 en het derde verloor met 3-7 van Olympia. Alle jeugdteams wisten wel het dubbelspel te winnen. Overige uitslagen: ABTTB Topspin 1 - L/H 1:6-4; L/H 2 - Nuon 2:3-7. HEILOO - De tweede wedstrijd van de wintercompetitie van Hsv Kennemerland werd gevist in Het Noordhollandskanaal te Oost- Graftdijk op zondag 21 november. ïn de loop van de week werden de weers voorspellingen voor het weekend steeds slechter, maar dit bleken schijn bewegingen. Onder koude omstandig heden en af en toe zelfs een waterig zonnetje was het toch goed toeven aan de waterkant. Het vangen van visje bleek echter een hele kunst zodat de meeste deelnemers niet verder kwa men dan een vis. Dit kwam waarschijn lijk door de nachtvorst, ook vis moet wennen aan de kou. Het was Harry Van Dessel die strak tegen de overkant in de rieten zat te vissen die de wedstrijd met een twaalftal mooie wintervoorns wist te winnen. In het andere vak was het helemaal moeilijk om vis te vangen. Het was Gert Lute die het vak wist te winnen door een half uur voor tijd een flinke brasem te vangen. Ondanks deze slech te vangsten wist toch elke deelnemer vis te vangen. Uitslag: Vak A 1. Harrij van Dessel 12 vissen 3.150 gram, 2. Teun Kanon 3 vis sen 2.000 gram en 3. Sjaak Veldt 3 vis sen 1.850 gram. Vak B 1. Gert Lute 1 vis 1.225 gram, 2. Jan Jasperse 2 vissen 1.075 gram en 3. Theo Breedijk 2 vissen 600 gram. AKERSLOOT - De Akersloter Marathon Klub (Amak) houdt zondag 28 november haar tweede clubkampi oenschap. Deze wordt gehouden tij dens de Zwaansmeerloop in Krom menie. De wedstrijd gaat over 16,1 kilo meter en voert o.a. over het rijwielpad langs het Alkmaardermeer door de Zwaansmeerpolder. De start is om 10.30 uur. Vertrek vanaf 't Kruispunt om 9.30 uur. Voor info: 0251-313738. HEILOO - Uitslagen dinsdag 16 november: A-lijn: Klerk- Stark 62,5 Brinkhuis- Meuleman 58,8; B-lijn: Dekker- Elsman 56,7, Poulissen- Verhey/Kramer-Ruy ge waard 55. Uitslagen donderdag 18 november: A- lijn: fam. Moscou 58,3, Bruyckere- Stark 56,3. B-lijn: Leering- Tlirk 69,2, Pias-Wijnbeek 57,1. C-lijn: fam Roozen 64,6 Koenders-v.d.Wardt 57,1. D-lijn: de Ruyter- Sprenkeling 62,5 fam de la Porte 61,5. LIMMEN - Bridgeclub Limmen heeft op 17 november als volgt gespeeld: A- lijn: 1. Limmen-v.Toornburg 61.16, 2. Boymans-Kerkvliet 58.93, 3. v.Bellen- v.BergenHenegouw 55.80, B-lijn: 1. Bom-Kruyswijk 57.85, 2. Wagenaar- Roes 54.69,3. v.Roest-Strauss 53.57, C- lijn: 1. Gelsing-Stolp 58.93, 2. Blommert-Kruyswijk 54.46,3. Meiland- Min 51.79, D-lijn: 1. Fam.Schoonakker 60.00, 2. Vriend-Brink 56.79, 3. Fam.Maas 56.43, E-lijn: 1. Zoontjes- Valkering 66.50, 2. Fam.Huurman 57.86,3. v.Dam-Dekker 57.50. HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 18 november zijn: Lijn A: 1A. Dekker P Bruin 56,25,2 C. F. de Nijs 55,83, 3 Fam. Sneek 54,92, Lijn B: 1 L. P. Zwanenburg 63,33,2 T. Chr. van Riemsdijk 57,08, 3 L. H. Maas 56,67, Lijn C: 1 A. de Graaf H. van Lith 57,50, 2 A. Nijman J. Staphorsius 56,67, 3 T. Koning J. van Loon 55,83, Lijn D: 1 R. B. van der Meer 62,92, 2 Fam. Mulder 60,00, 3 B. Bakkum G. Tromp 57,92. HEILOO - De uitslagen van de wed strijden gespeeld op maandagavond 22 november zijn: A-lijn: 1 Haafkens - Schipper 64.6, 2 Dolmans - Schouten 58.9; B-lijn: 1/2 Fam Mak en Fam Kemper 60.9; C-lijn: 1 Kuyt - Schouten 62.5,2 Daudey - Beerepoot 62.0; D-lijn: 1 v.Toornburg - de Vries 65.1,2 Bijlsma - Roelofs 63.0; E-lijn: 1 Kooy - Bakker 63.3,2 Fam Keesen 60.4. Nieuws rond EGMOND - Sinds enige jaren is de historische Slotkapel te Egmond aan den Hoef, ooit gebruikt door de heren van Egmond, het decor van een bijzon dere brocante en antiekmarkt. Brocante betekent letterlijk handel in oudheden en curiosa. Hiervan is een ruim aanbod, grotendeels afkomstig uit Frankrijk en België in de Slotkapel aanwezig. Een greep hieruit: Franse tafels, ser viesgoed (Maastrichts aardewerk), spiegels, quilts, vogelkooien, oud kin derspeelgoed en volkskunst. De historische omgeving in combinatie met de uitnodigende wijze van decore ren maken een bezoek aan deze winter brocante zeer de moeite waard. De brocante is geopend van 10.30 tot 17.00 uur, de toegang is gratis en er is vol doende parkeerruimte. Voor nadere informatie kunt u contact op nemen met: A. Rietbergen tel. 0299-673228 of W. van Steenhoven tel. 072-5333662. HEILOO - Zondag 30 januari 2005 zal in sporthal \t Vennewater in Heiloo weer het (inmiddels befaamde) jaar lijkse recreantenvolleybaltoernooi van Effect worden gehouden. U kunt zich nu al aanmelden, de inschrijving is in volgorde van binnenkomst, via tel. 072-5338819 (Rob Seegers). EGMOND - In de Galerie Conny van Kasteel is zaterdag 20 november om 16.30 uur door Harold Bos, kunsthisto ricus, de overzichtsexpositie 2004/2005 geopend. Het is tevens het 5-jarig bestaan van de galerie. 19 november 1999 was de opening van de eerste expositie met de kunstenaars Peter Royen en Iginio Balderi. Van beide kunstenaars zijn er werken in deze expositie te zien. De richtlijn van de galerie is abstract, minimalistisch, con structief en gaat soms naar het concep tuele toe. Deze richtlijn is goed te zien in de overzichtsexpositie. 26 kunste naars: 13 exposeerden in 2004 en 13 kunstenaars zullen in 2005 hun doeken of beelden laten zien. Van de meeste kunstenaars zijn al eer der exposities in de galerie geweest. Door hun nieuwer werk, of soms ouder werk, te tonen wordt een ruimer beeld van elke kunstenaar gegeven zodat de kijker de ontwikkeling beter kan vol gen. In deze expositie worden van iede re kunstenaar enkele werken getoond, in de Noorderstraat 5 is van meerdere kunstenaars papierwerk, klein plastiek en sieraden te zien. Volgend jaar komen hier regelmatig exposities van papierwerk, onder andere van Jac Bisschops, Julian Gil, H.van Gerner, en Hesse. De expositie is te bezichtigen bij galerie Conny van Kasteel, Noorderstraat 4+5, Egmond aan Zee. Openingstijden van de galerie: donder dag tot en met zondag van 15.00 tot 19.00 uur of volgens afspraak, tel. 072- 5067151. De tentoonstelling duurt tot en met 6 maart 2005. Van 16 december tot en met 12 februari 2005 is de galerie gesloten. LIMMEN - Afgelopen zaterdag deden tien turnsters van gymnastiekvereniging TIOS uit Limmen mee met de eerste LOS A wedstrijd in Beverwijk. De jong ste meisjes mochten om 9.00 uur al aan treden. Voor Daphne Schneider en May Lin Droog werd dit hun eerste competi tiewedstrijd. Daphne werkte alle toe stellen heel netjes af. Ze maakte geen enkele fout en behaalde bij de balk de hoogste score van alle meisjes, een 8.20. Ook bij de vloer werd ze als beste gewaardeerd en haalde ze maar liefst een 9.35! Het was dan ook niet verwon derlijk meer dat ze met de gouden medaille naar huis mocht gaan. May Lin was ziek geweest en had daardoor wat pech bij de verschillende onderdelen. Haar hoogste score was bij de sprong, een 8.65. May Lin behaalde een tiende plaats in een deelnemersveld van 20 kin deren. Aan de andere kant van de zaal werkten de 10-jarigen hun oefeningen af. Maud Burgering, Laura Quinten, Silvie Kaandorp en Jamie Bakker deden allemaal een salto van de brug en wer den daar goed voor beloond. Jamie kreeg zelfs een 9.65 voor haar oefening. Ook de sprong ging hun goed af. De overslag van JMaud werd beloond met een 9.30. De balk bleek het zwakste onderdeel. Silvie kwam daar het beste mee weg en scoorde een 6.60. Van de acht deelneemsters belandde Maud op de tweede plaats en mocht op het podi um de zilveren medaille in ontvangst nemen. Laura werd vierde, gevolgd door Silvie en Jamie. In de tweede wedstrijd moesten Lisa Deylen en Nienke Oiling het opnemen tegen 23 andere turnsters. Het bleek een zeer sterk deelnemersveld waar Lisa en Nienke nog niet tegen opgewassen waren. Ze deden allebei hun best en behaalde op de vloer hun hoogste cij fers. In de derde wedstrijd was er weer een medaille voor een TIOS turnster. Melanie van Diepen liet een uitsteken de brugoefening zien (9.40) en was ook op de balk de beste turnster (6.75). De gouden plak was voor haar en zeker ver diend. Michèle de Ruyter streed in de jeugdcategorie niveau drie mee. Met haar sprongcijfer (7.85) kwam ze nog goed weg, maar bij de balk ging het vol ledig mis. Hierdoor zakte ze wel zes plaatsen in het klassement. De trainsters Els Lemmers en Caroline Welboren zijn trots op de resultaten van hun pupillen en kijken uit naar de volgende wedstrijd op 22 januari in Alkmaar waar de ande re meisjes dan in actie komen. HEILOO - In de tiende ronde van de interne competitie ontbraken de man nen van het tweede team die een uit wedstrijd speelden tegen het tweede team van Krommenie, een altijd lastige tegenstander. Het zogenaamde druk- schaak hadden óók de Egmonders prima onder de knie want zij scoorden fraai 2 uit 3. Ook de overige 'Oppo'- spelers heten zich niet onbetuigd en zagen kans hier nog eens drie punten aan toe te voegen waardoor zij met een 5-3 overwinning opgetogen huiswaarts konden keren. In de interne competitie was het opvallend dat iedereen aanwe zig was. Van Etten moet hebben gedacht 'oefening baart kunst' toen hij moest aantreden tegen De Jager, die met wit altijd het koningsgambiet speelt. Om de aanval wat sneller te laten lopen offert hij vaak een stuk en ook dit keer poog de hij zijn tegenstander in de opening te overrompelen. Maar Van Etten sloeg de aanval af en met vooruitziende zetten was het geen kunst meer De Jager het bos in te sturen. Jongkind en Manni trof fen elkaar met als inzet de bovenste plaats. Al vrij snel had Manni het beste van het spel wat zich manifesteerde in een duidelijke pluspion. De stelling van Jongkind werd hier en daar wat drassig en om het tij te keren werd haastig een dijk opgeworpen om te voorkomen dat hij nog meer pionnen zou kwijtraken. Het mocht hem niet baten want het kwelwater sijpelde onstuitbaar onder de dijk door want zijn kreupele loper was niet opgewassen tegen een dartel paard dat de hele damevleugel ontdeed van vijandelijke pionnen. Van Veelen ten slotte versloeg in een enerverende partij van Roemburg die na tijdcontrole par does de kwaliteit weggaf waardoor Van Veelen op kousenvoeten de top nadert en Manni op de hielen zit. De uitslagen: Jongkind-Manni 0-1; van Roemburg-van Veelen 0-1; vdWal-van Ham 1-0; Prins-Zeeman rem; vdBrink- Kracht 1-0; Woudstra-Langereis 1-0; de Jager-vanEtten 0-1; Jonkheer-Huffnagel 1-0; Sauer-Rump rem; Hassing Shannon Vlaar 0-1; de Jong-Vlaar 1-0; Roodbol- de Lange 1-0; Korse-Koenders 0-1; Kraayenbrink-Horninge 0-1. HEILOO -Op 17 november werd het jaarlijkse basketbaltoernooi gehouden voor de meisjes en jongens van groep 7 van 10 basisscholen in Heiloo. Na een spor tieve middag in sporthal Vennewater hebben de jongens van groep IA van De Paulusschool de finale gewonnen met 10-2 van basisschool De Duif die op een eervolle tweede plaats eindigde. Op de foto groep 7A. HEILOO - Donderdag 18 november was het dan eigenlijk zover. Negen scha kers van de senioren schaakclub uit Alkmaar waren naar het Trefpunt in Heiloo gekomen om de strijd aan te bin den met even zoveel senioren schakers van de donderdagmiddagclub uit Heiloo. Al of niet spelend met de klok, de keuze was aan de spelers, werd er een aantal fraaie partijen afgeleverd. Na langdurig tactisch spel van beide kanten, trok aan het eerste bord Hildama voor de Alkmaarders aan het langste eind. Verhoeff verspeelde in de eindfase zijn dame. Aan het tweede bord was het niet minder spannend. Twee spelers die nog uitkomen in de huidige bondscompetitie van de NHSB wilden voor elkaar niet onderdoen. De Heilooënaar Maas moest echter het onderspit delven tegen de Alkmaarder Rijksen. De Jong, voor Heiloo aan het derde bord, won verras send en fraai van Boots. Opvallend was verder het gemak waarmee Brink uit Heiloo won van Mons en Roozing veel sneller verloor van Struyck (Alkmaar). Vermeld moet worden de ontmoeting tussen De Jager (dinsdag spelend voor de schaakclub Oppositie) en Ooyevaar (oud-lid van Oppositie). In deze partij liet De Jager de winst glippen. De fraaie remise van Horninge van de club uit Heiloo tegen Grandiek kon niet verhin deren dat de Alkmaarders met een zege van 6,5-2,5 huiswaarts togen. Tot april/mei 2005 kunnen de Heilooënaars zich voorbereiden op een revanche in Alkmaar. Wilt u het team versterken, neem dan contact op met P. Folkertsma, tel. 072-5335821 of kom op donderdag middag rond 13.30 uur langs in het Trefpunt te Heiloo. HEILOO - Afgelopen zaterdag kreeg het nog ongeslagen Vennewater jeugd team 7 de nummer drie van de ranglijst Heemskerk 13 op bezoek. Op papier een sterke tegenstander dus. Martijn Bakker kreeg het in zijn enkel spel direct al behoorlijk lastig. De tegen stander gaf goed tegenspel. Toch kon Martijn door een goede tactiek en mooie geplaatste ballen de eerste set naar zich toe trekken: 15-13. De tweede set was eveneens bijzonder spannend. Ook hier kon Martijn op wilskracht de partij naar zich toe trekken: 15-13. De tweede herenenkel met Bastiaan Wortman begon goed en eindigde ook goed. Spannende set met goed spel over en weer. Bastiaan was uiteindelijk de tegenstander de baas. 15-8. De tweede set werd een herhaling van de eerste set. Mooi om naar te kijken. Ook hier liet Bastiaan het betere werk zien, wederom 15-8. Lisa Swart als eerste dame kreeg het wel heel gemakkelijk. Eerste set werd dan ook 11-3. In de tweede set deed Lisa er blijkbaar nog een schepje bovenop waardoor haar tegenstandster helemaal kansloos werd weggespeeld: U-O. Larissa LeBlansch speelde als tweede dame. Als invalster uit team 10 speelde zij een ijzersterke wedstrijd. Op papier was haar tegenstandster van een hoger niveau, maar Larissa speelde haar tegenstandster volledig van de baan. De eerste set werd gewonnen met maar liefst 11-3. Ook de tweede set werd prima gewonnen met 11-8. Martijn en Bastiaan speelden in hun dubbel een goed bekeken spel. De eer ste set werd vrij simpel gewonnen, maar in de tweede set ging het een beetje mis. De aandacht was een beetje verslapt, waardoor de tweede set verloren werd met 12-15. Gelukkig herstelden zij zich goed in de derde set die met winst werd afgesloten. Dat team 7 tot op heden ongeslagen is blijkt wel weer eens uit de damesdubbel met Lisa en invalster Larissa Beide dames speelden voor het eerst met elkaar. Zowel de eerste als de tweede set verliep op rolletjes. Beide sets gewon nen met resp. 15-3 en 15-6. Gemengd dubbel met Martijn en Lisa ging ook al zonder veel problemen. Uitslag 15-0 en 15-7. Het venijn zit dus in de staart. De laatste wedstrijd met Bastiaan en Larissa was ongelofelijk spannend. Beide teams gaven elkaar niets cadeau. Tot op de laatste punt werd er gestreden. Helaas kon dit gelegen heidsteam het net niet winnen van Heemskerk. Eerste set werd 13-15 en de laatste set 14-17. Al met al een over winning met 7-1. Na zes wedstrijden gaat team 7 fier aan kop met nog geen enkele verlieswedstrijd! Uitslagen: Vennewater 1 - Heemkerk 2 7-1, HHW'69 2-Vennewater 2 4-4, Vennewater 3-de Gors 1 7-1, Vennewater 4 -Heemskerk 8 7-1, De flinters 7-Vennewater 5 4-4, Vennewater 6 - Heemskerk 12 5-3, Vennewater 7 - Heemskerk 13 7-1, Vennewater 8 - de Burcht 4 5-3, Vennewater 9 - de Burcht 6 niet gespeeld, Vennewater 10 - HBV 18 8- 0 en Zeemacht 9 - Vennewater 11 6-2. BERGEN - Zondag 28 november zal Joke Gutter u meer vertellen over mos sen die in de duinen van Bergen zijn te vinden. Mossen vinden we overal om ons heen en er bestaan in Nederland al ruim 500 soorten. Mossen lijken op kleine plantjes en dat zijn het ook, maar de verschillen in bouw, voeding en voortplanting met bijvoorbeeld de bloemplanten en bomen zijn toch groot. Ook zonder veel van mossen te weten is het interessant om door de duinen te struinen en onder deskundige leiding wat meer van deze oeroude plantens oort gehoord en gezien te hebben. Start van de wandeling om 13.00 uur vanuit het IVN-Natuurcentrum aan de Uilenvangersweg in Bergen. De tocht duurt ongeveer 1,5 uur en eindigt weer bij het Natuurcentrum, waar drinken en een versnapering te koop zijn. Auto's kunnen geparkeerd worden op het parkeerterrein aan de Zeeweg (richting Bergen aan Zee). Met een toegangskaart kunt u het PWN terrein binnen en via de verharde Uilen vangersweg bereikt u, na ongeveer een kwartier lopen, het IVN-Natuur centrum. Van volwassenen betalen een bijdrage van 1,50 en kinderen 1,-. EGMOND - In-Galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef exposeren tot en met 19 december een viertal kunste naars. Silvia Blickman met sieraden, Pieter Klazen en Herman van der Hoff tonen hun schilderijen en lek Streefkerk zijn objecten. Op 12 december vindt een belangrijk evenement plaats: om 15.00 uur wordt er onder de donateurs een gratis kunstwerk verloot, een ets van Reinder Homan. Alle donateurs (ook nieuwe) die aanwezig zijn kunnen mee dingen. Pieter Klazen werkt in zijn olieverfschil derijen met bekende motieven van het klassieke stilleven, een tafel, een schaal met fruit, een fles, bloemen in een vaas. In zijn werk wisselt hij herkenbare ele menten en abstracte kleurvlakken met elkaar af. Zijn werkwijze is speels maar ook afgewogen. Door gebruik te maken van sjablonen ontstaan er vormen met een afgebakende contour. De kleurvlak ken zijn ontstaan door verschillende lagen verf over elkaar uit te rollen waardoor een effect van een druktech niek ontstaat. Frisse en heldere kleuren als appelgroen, rozerood, paarsblauw geven zijn werk een vrolijke, zomerse uitstraling. De sieraden van Silvia Blickman zijn kosmisch en poëtisch van karakter. Rondtollende zonnen, wervelende ster ren, harten met vleugels of voetjes, sie raden in een originele vormgeving. Ook het materiaal is bijzonder, een basis vorm van geanodiseerd aluminium die soms een schelp bevat of waarin minus cule glassteentjes, millefiori uit Murano zijn verwerkt. Haar 'sandwichbroches' bestaan niet zonder meer uit een voor- en een achterkant. Ze zijn samengesteld uit twee hol gedreven plaatjes waar binnen zich een mysterieuze ruimte bevindt, van de inhoud vangen we slechts een glimpje op. De geheime fraai bewerkte achterkant van de broche is alleen bij de drager bekend. Herman van der Hoff schildert abstrac te composities die hun oorsprong heb ben in het landschap. Binnen breed uit waaierende velden valt een kern te ont waren die een concentratie van bebou wing zou kunnen zijn, weergegeven als een verdichting in kleinere kleurvlak ken. De identiteit van dit landschap is echter minder belangrijk dan het eigen lijke werkproces, van der Hoff werkt op een manier die sporen achterlaat. Zijn schilderijen zijn opgebouwd uit meerde re lagen, soms dik opgebrachte verf. In de verfhuid is getekend en weggekrast, soms zo ruw ingegrepen dat zelfs het doek is aangetast. De onderliggende lagen geven daarmee zicht op het schil deren zelf. De objecten van lek Streefkerk vormen een ongebruikelijk onderwerp. Gepantserde wagens, aan elkaar gena gelde platen, geschutskoepels, oor logstuig, niet iets om lang bij stil te wil len staan. Maar wie langer naar deze ongenaakbare voertuigen kijkt ontdekt eigenaardige tegenstrijdigheden en humoristische aspecten. Associaties met landbouwmachines of een vliegdek- schip. Onzinnige openslaande deuren, wielen die de grond niet raken. Chique treeplanken die een peperdure limousi ne niet zouden misstaan. Zelfs de zachte pasteltinten relativeren het oorlogs zuchtige karakter. Op het tweede gezicht is hier geen sprake van een pant ser maar van kwetsbaarheid, en staan hier geen stalen monsters maar goed moedige lobbessen. Galerie de Kapbergexpositie van 20 november t/m 19 december. Geopend op zaterdag en zondag van 13.30 - 17.00 uur en na telefonische afspraak (tijdens openingsuren 072- 505 2645). Galerie De Kapberg is gesloten van 20 december tot en met 25 februari 2005. EGMOND - Maandagochtend is er van 7.15 uur tot 8.00 een fietsverlichtings controle gehouden op de Egmon- derstraatweg in Egmond aan den Hoef. Van de dertig gecontroleerde fietsers had één persoon een defect voorlicht en heeft hiervoor een bekeuring gekre gen. Naast deze controle zijn twee bromfietsers bekeurd die zonder helm over de Herenweg reden.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 9