eentjes edrijf h G&KTHt OPRUIMING Stoepenpatrouille overhandigt rapport aan wethouder „Ik kan het niet laten bezig te zijn met kunst" Start werkzaamheden onderhoud 'Plan Zuid' pakt uit! HOPMAN SENSATIONELE '2?s m f tebroers (072) 53510 00 BORDEN elicht j A P E L L A VERBOUWINGS- BIJ zie pagina 5 Piet Veen viert 75ste verjaardag met tentoonstelling eigen werk (jezeflfy wol 5 decmêeh Sintvlaai Mini-saucijzen- broodjes O 95 Rosbief 149 Tortilla's Kipfilet AMBACHTELIJK 69e JAARGANG NO. 49 Ook op internet: tel. 072-5895830 Uw huis? Ons ERA Koper Garantie Plan® v 7 Inbraak in personenauto's Zoete pers- sinaasappels uit Afrika, 3 kilo De lekkerste Spaanse navelsinaasappels 2 kilo Zoete Clementine mandarijnen kilo Tomatensoep 'J98 •Q99 •298 Kerstgroepen in kapel GGZ Voorstellingen theater de Beun MAKELAAR S ERA Speculaas- f a r/% 10 voor 100 gram I BIJ 4 PERSCOURMET- OF FONDUESCHAAL GRATIS 3 SOORTEN SAUS j 3 stuks voor 1 kilo Makelaar sinds 1933 www.vanderborden.nl "Als leven herinnering wordt, GAAT HERINNERING LEVEN..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo ■295393 TIM VAN DER SLUIJS speelt maandag 6 december zijn OUDEJAARSCONFERENCE 2004 Vol politieke grappen waar je heerlijk om kunt lachen! Kaarten 14,50, CJP/65+ 13,50 Woensdag 8 december cabaret BERT SCHUIUNG met zijn theaterprogramma ONDERSTEBOVEN. Kassa open: van 13.30 tot 17.00 uur en één uur voor de voorstelling. Theater de Beun, Willibrordusweg 2 Heiloo. Tel. 533 3156 BERGEN O iedere zaterdagmiddag livemuziek O en de hele kerstweek livemuziek borreluur O en vraag ook naar ons vrolijke kerstmenu Breelaan 26, 1861 GE Bergen Kennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 Internet www.hopman.nu Beentjes Groentebroers. Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof t Loo - Heiloo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: rhat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 - 14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) k»^ds Stationsweg 81 072 5330789 HEILOO - Maandag 29 november gaf wethouder Opdam het officiële start sein voor de werkzaamheden van het groot onderhoud 'Plan Zuid. Onder grote belangstelling werd op de hoek van de Breedelaan en de Comman deurslaan een projectinformatiebord onthuld, waarna de wethouder een korte toespraak gaf over de komende werkzaamheden. In de wijk 'Plan Zuid' is de komende jaren - 2004-2007 - groot onderhoud gepland. Eind oktober 2004 heeft het college ingestemd met de samenwer kingsovereenkomst tussen aannemers van VOF De Kroften (bestaande uit de twee bedrijven GP Groot aanneming bv en de Vries en van de Wiel) en Onder grote belangstelling (foto: Hil Kuiper) werd het projectinformatiebord onthuld. gemeente Heiloo. VOF De Kroften gaat op 29 november beginnen met het uitvoeren van de werkzaamheden. Het groot onderhoud is verdeeld over vier fases verspreid over vier jaar. De uitvoering van fase 1 gaat nog dit jaar van start. In de eerstè fase worden ter plaatse van de Breedelaan en het meest noordelijke hofje van de Werkendelslaan werkzaamheden uit gevoerd. Bewoners langs deze straten zullen op het moment van daadwerkelijke uit voering nog persoonlijk worden geïn formeerd. Voorop staat dat we de over last tot een minimum proberen te beperken. Bij het groot onderhoud worden werkzaamheden verricht aan diverse zaken, op het gebied van onder andere verkeersmaatrgelen, wegonder houd en openbare verlichting. Meer informatie Een overzicht van de straten waar werkzaamheden worden uitgevoerd, welke werkzaamheden worden uitge voerd en het voorlopige tijdschema voor de komende 4 jaar, is te bekijken in het informatiecentrum van het gemeentehuis., of op www.heiloo.nl. Ook kunt u voor meer informatie over 'Plan Zuid' contact opnemen met de heer H. Bekker van gemeente Heiloo, tel. 072- 5356762. Wil Kooij demonstreert hoe lenig en fit je wordt van yoga! (foto: MSP) HEILOO - Verpakt als sinterklaasca deau ontving wethouder J.G. Daas maandagmiddag het Rapport 2004 van de Stoepenpatrouille uit handen van Anneke Stenneberg, voorzitter, Iet Niessink, secretaris en Wilma Bruin, een van de 13 vrijwilligers van de Stoepen patrouille. Van de afdeling Beheer Openbare Ruimte (BOR) waren Rob Reijners (hoofd) en Kees Hartland aan wezig. Het rapport vermeldt obstakels die door de vrijwilligers zijn waargeno men tijdens het lopen van de routes en obstakels die door inwoners van Heiloo aan de Stoepenpatrouille werden gemeld. Van bijna alle obstakels, zoals omhoogkomende en losliggende tegels, en overhangend groen, zijn foto's geno men. Met zeer gemotiveerde vrijwilli gers en hulp van inwoners draagt de Stoepenpatrouille samen met de gemeente bij aan een meer leefbare en veilige omgeving voor onder andere ouderen en invalide mensen. Bij de officiële overhandiging werden door de wethouder waarderende woor den gesproken over de onderlinge samenwerking en de uitvoering van het rapport. Volgens de heer Daas is deze vorm van burgerparticipatie zeer belangrijk voor de gemeente Heiloo, omdat de gemeente soms niet kritisch genoeg kijkt naar ogenschijnlijk 'kleine obstakels'. Door het rapport van de Stoepenpatrouille leert men echter dat deze 'kleine obstakels' voor grote pro blemen kunnen zorgen voor bijvoor beeld mensen met een rollator. Zo noemde mevrouw Niessink het voor beeld van de reclameborden van enkele winkels in Heiloo, die ernstig de door gang belemmeren voor zowel mensen met rolstoel als rollator als voor mensen die achter een kinderwagen lopen. Ook het voetgangerspad langs de Kenne merstraatweg is aan vernieuwing toe, en de verwilderde voetpaden in het recrea tiegebied Noorder- en Zuiderneg zor gen voor overlast. Rob Reijners, hoofd BOR benadrukte de toegevoegde waarde van de Stoe penpatrouille voor de gemeente. Hij waardeerde het begrip van de Stoepenpatrouille voor het feit dat veel obstakels kunnen worden weggeno men, maar dat niet alles direct uitge voerd kan worden. Er blijven altijd obstakels, waarvoor de werkzaamheden meer planning vergen en dus later wor den aangepakt. Wethouder Daas gaf aan dat er daarnaast natuurlijk ook ruimte moet zijn in de bëgroting om problemen op te lossen. Hij sprak ech ter de hoop uit dat de Stoepenpatrouille kritisch blijft en ook in de toekomst haar belangrijke functie voortzet. Volgende week kunt u een uitgebreid interview met de leden van de Stoepenpatrouille lezen, vanwege het vijfjarig bestaan. HEILOO - In de nacht van woensdag op donderdag 24-25 november werd in een viertal personenauto's ingebroken. De auto's stonden geparkeerd op de Westerweg,. Laarmanstraat, Groote Olven en de Bestevaerslaan. In de meeste gevallen bestond de buit uit de autoradiocdspeler. Gevonden voorwerpen van 15 tot en met 28 november Enkele sleutels, oortelefoon GSM, paarse fietstas inhoud regenhoed, snel binder, zilveren dameshorloge, geruite trolley, fietscomputer, zwarte jas met leren mouwen. Vers uit eigen keuken per liter Kijk snel op pagina 3 Castricum, Dorpsstraat 48 Heiloo, Heerenweg 28, www.mull.nl HEILOO - Wilt u alvast de sfeer van Kerst opsnuiven, dan kan dat in de kapel van de GGZ, Kennemer straatweg 464 in Heiloo. Daar vindt u bijna honderd kerstgroe pen, uit vele delen van Europa, en daar buiten. Er is een vilten stal uit Kirgizië, en prachtige keramieken Kerstgroep uit Tanzania, een .strakke houten Kerstgroep uit Tsjechië, maar ook groepen uit Nederland. De laatsten zijn vrijwel allemaal hand gemaakt door Theo Hoogelander en zijn assistent Hans Kaay. De stallen zijn voor een deel vervaardigd op de hout afdeling van GGZ. In het prachtige interieur van de kapel is dit alles sfeer vol neergezet en verlicht. Er bestaat de mogelijkheid tot aankoop van een groep en/of stal. Bent u in het bezit van een Kerstgroep, waaraan iets gerestaureerd moet wor den, dan kunt u ook in de kapel terecht. Want naast het maken van nieuwe groepen houden de exposanten zich ook bezig met de restauratie van oude. De expositie is dagelijks vrij, behalve op maandag, te bezoeken tussen 13.00 en 17.00 uur tot en met 2 januari 2005. Op donderdag 16, zondag 19 en zater dag 25 december is de expositie geslo ten HEILOO - Deze maand zijn twee voorstellingen te zien in theater de Beun. Tim van der Sluijs speelt op maandag 6 december zijn Oudejaars conference 2004, een muzikale confe rence vol politieke grappen. Entree 14.50, CJP/65+ 13.50. Bert Schuiling geeft op woensdag 8 december zijn cabaretvoorstelling Ondersteboven. Een avondje uit, lek ker onbezonnen lachen om de types die Schuiling ten tonele voert. Entree 12.50, CJP/65+€ 11.50. Theater de Beun, WillibrordOusweg 2, 1851 HB Heiloo tel. 072-533 3156. Kassa open van maandag tot en met vrijdag van 13.30 tot 17.00 uur, en een uur voor de voorstelling. HEILOO i Blocnootje, potlood en schetsboeken op zak Voor Piet Veen is het allemaal één grote verrassing. In zijn knusse huiska mer met aangrenzend atelier en onder het genot van een kopje koffie vertelt hij:„Anderhalf jaar geleden zei een vriend tegen mij: als je 75 wordt gaan we wat doen. Vier vrienden vormden een comité dat inmiddels is overgeno men door mijn beide zoons. Zij organi seren alles en dat is allemaal geheim. Ik kom af en toe iemand tegen en die begint dan te grijnzen." De bezoekers van de tentoonstelling zullen ongetwijfeld hun ogen uitkijken. Het werk van Piet Veen is verrassend en zeer kleurrijk. Waar hij gaat heeft hij een blocnootje en een potlood bij zich. Hij maakt snelle schetsjes, een paar lij nen zijn al genoeg. „Ik kan het niet laten bezig te zijn met kupst, $l|ijd zie ik wel wat", za- beweerfLfe^Gëen vakantie gaat voorbij zonder zijn schetsboeken. Vooral Frankrijk is zijn inspiratiebron. Tijdens zijn verhaal duikt Piet menig maal zijn atelier in en komt terug met weer een prent. Op een ervan typische Amsterdamse huizen en dikke vlokken sneeuw:,, Kijk, dit is het Amstelveld. We waren naar een exposi tie geweest en toen begon het te sneeuwen. Ik kwam thuis en ging meteen aan het werk. Ik begin meestal om een uur of 12.00 en ga door tot 17.00 uur. Als ik veel zin heb ga ik 's avonds nog door." Uiterst precies en tijdrovend werk Zijn nieuwe techniek vergt véél tijd. Met één gouache is hij wel drie weken bezig. Eerst maakt hij een mooie com positie op basis van een schets. Vlak voor vlak wordt vervolgens uitgesne den uit stevig transparant papier. Tot de kleinste vormen aan toe. Zo'n vorm heet een sjabloon en met een tampon- neerkwast met gouacheverf worden de vormen ingekleurd. Een uiterst precies en tijdrovend werk. Maar voor de erva ren graficus niet onbekend. „Ik kende natuurlijk de technieken en was altijd al zo handig met het penseeltje. Maar mijn vak bestaat niet meer: het werken met een mesje, penseeltje en kwastje. Het is nu zo leuk dat ik dit weer heb ontdekt. Ik zeg altijd maar 'kijken en luisteren' naar anderen en dan beden ken 'kan ik er wat mee doen'. Dat is mijn motto." Veelzijdige man Al eerder heeft Piet Veen geëxposeerd. In het Zwarte kerkje in Zuid Schermer is zijn werk al 3 keer tentoongesteld. Het publiek kwam zelfs uit Limburg en op deze manier kwam Piet erachter dat hij de enige was die deze techniek beheerste. Om in alle vrijheid zijn kunst te kunnen blijven beoefenen, werkt Piet Veen lie ver niet in opdracht. Maar tijdens de komende tentoonstelling op 3 en 4 december in het Witte Kerkje in Heiloo kunt u wel in het bezit komen van een echte Veen. Er zullen oud werk en zo'n 10 nieuwe kunstwerken te koop zijn. Verrassend intermezzo op de tentoon stelling vindt op zaterdag om 15.00 uur plaats. Het mannenkoor Blair, waar Piet Veen deel van uitmaakt zal dan zingen. Een veelzijdige man dus, die Piet Veen! Overzichtstentoonstelling Piet Veen: van Unoleumsnedes tot gouaches. U bent welkom op vrijdag 3 december van 11.00 tot 21.00 uur of zaterdag 4 december van 11.00 tot 17.00 uur. De tentoonstelling vindt plaats in het Witte Kerkje in Heiloo. HEILOO - De stand van The Yoga Company was al een succes op de Uitmarkt in september. En de stijgen de lijn blijft. Eigenares en docent Wil Kooij is dik tevreden en superenthou siast wanneer ze vertelt over haar bedrijf aan de Westerweg. Een al behoorlijk gevuld pakket aan bewe gingsactiviteiten belemmert haar niet om nieuwe cursussen toe te voegen. Want je moet aan de weg blijven tim meren en Wil ziet overal nieuwe kan sen en mogelijkheden om lichaam en geest gezond en fit te houden. Zo heeft zij op dit moment in haar pak ket: Power Yoga, Power Walking, Body Mind, Fifty Fit, Pilates en Kinderyoga. In januari start een combi Pilates en Yoga, Power Yoga voor beginners en Yoga Jogging. Daarnaast verrast The Yoga Company haar cursisten ook regel matig met bijvoorbeeld Moonlight Walking, een sprankelende ingeving van Wil. Het gaat goed met The Yoga Company. De lessen zitten haast vol en er is al een nieuwe lerares aange trokken. Maar Wil is er het type niet naar om dan maar rustig in de stoel te gaan zitten. Bij sommige cursussen kunnen nog wel wat deelnemers bij. Zoals bij Kinderyoga op donderdag van 16.00 tot 17.00 uur. Op dit moment zijn drie meisjes in leeftijd variërend van 8 tot 11 jaar daarmee bezig. „Het zijn 10 lessen, we zijn al bijna aan de laatste les toe. Nu reali seren ze zich dat het over is en dat vinden ze echt jammer. Ze zijn aan me gehecht geraakt. En het is een uurtje waarin niks mpej^maar ze mogen juist wel laten zien waar ze wel goed in zijn. We hadden laatst een prachtige balletvoorstelling! Ik merk toch al dat kinderen het ontzettend druk hebben. Deze kinderen zijn veel rustiger geworden". Fifty Fit Ook de Fifty Fitcursus kan nog wat sportievelingen gebruiken. Wil omschrijft de Fifty Fit als „Een gymuurtje waarbij alle oefeningen aangepast kunnen worden. Oefe ningen in de zaal of zelfs op een stoel. Ter variatie maken we ook wel eens een wandeling door het bos en zeg gen dan altijd tegen elkaar: wat heb ben we het toch mooi hier! Elke keer zien we weer wat nieuws. En het is zo'n leuke groep, iedereen houdt rekening met elkaar." Dat is toch een van de sterke punten van Wil: blijven geven van persoon lijke begeleiding en een goede, ver trouwde sfeer creëren. De lesgroepen zijn klein en Wil kent ieder bij naam. In de oefeningen ziet Wil ook dat cur sisten langzamerhand bepaalde oefe ningen kunnen doen die ze eerst niet konden. Belangrijk vindt zij het blij ven luisteren naar je lichaam en natuurlijk de gezelligheid. Omdat Wil geïntrigeerd blijft door het fenomeen verantwoord bewegen, bedenkt zij ook nieuwe vormen. Zo komt er een combi Pilates en Yoga, omdat deze bewegingsvormen dicht bij elkaar liggen en je mooie vloeien de bewegingen kunt maken met bei den. Yoga Jogging? Tot slot start The Yoga Company in januari op de woensdag van 9.00 tot 10.00 uur met Yoga Jogging. Wat is dat? Met yoga kom je geestelijk weer in balans. Joggen is dé manier om fit te worden en vet te verbranden. Tel die twee bij elkaar op en je hebt Yoga jogging: de trend voor mensen die af willen van overbodige drukte en overtollig vet. Bij Yoga jogging wordt het hardlopen afgewisseld met wan delen, een soort intervaltraining dus. Daarnaast worden tussendoor yoga- oefeningen gedaan. Benauwd worden of pijn in de zij is er niet bij. Ook hier bij speelt een goede ademhaling een belangrijke., rol. Eii natuurlijk weer lekker het bos in! Bent u geïnteresseerd in de cursussen van The Yoga Company, dan kunt u contact opnemen met Wil Kooij op tel.nr. 06-18741193 of kijkt u op de website voor actuele informatie: www.theyogacompany.nl. U vindt The Yoga Company aan de Westerweg 128a in Heiloo. Sldd l 2 voor maar mm* HEILOO - Hij is een kunstenaar 'pur sang', hoewel hij zelf de term kunste naar liever niet in de mond' neemt. Maar vanaf zijn jeugd weet hij zich al op het witte doek uit te leven. Op de lagere school tekende hij veel en hij beschouwt zichzelf als één van de wei nigen die van zijn hobby zijn beroep heeft weten te maken. Hij werd grafi cus en werkte in Amsterdam bij grote reclamebureaus. Zo was hij ontwerper en illustrator voor vele grote bedrijven. Na zijn pensioen had hij alle tijd voor het vrije werk. Hij liet zich inspireren waar en wanneer het maar kon. In de periode 1960 tot 1995 maakte hij vele lino's (linoleumuitsnedes waar hij meerdere afbeeldingen van kon druk ken). Hij raakte geboeid door de Groningse kunstenaar Henk Werkman en ontdekte een nieuwe techniek, die hij zelf gouaches noemt naar de gebruikte verfsoort. Waar Werkman afdrukken maakt met de drukpers, maakt Piet Veen de afdrukken met behulp van sjablonen en tamponneren. Op 2 december wordt Piet 75 en dat wordt op een bijzondere manier gevierd met een overzichtstentoonstel ling van zijn werk. Op 2 december wordt Piet Veen 75 jaar en dat wordt op een bijzondere manier gevierd met een overzichtstentoonstelling van zijn werk in de Witte Kerk In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 185 7 PZ Postbus 68, 850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. j

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1