Wandelgekte bereikt ook Egmond Wandel Marathon Aeg\° Zeevogels verijdeld eerste machtsgreep Spanning van de ketel bij Limmen/Heiloo Derde wedstrijd wintercom petitie Hsv Kennemerland Kerst Play-in in de Slotkapel Belangstelling groter dan ooit bij 33ste Egmond Halve Marathon Teams volbrengen missie in Heiloo-Dakar Challenge 2004 Riako/V.d.Valk toernooi UITKIJKPOST - 8 DECEMBER 2004 - PAGINA 10 JVC gooit tevergeefs alles in de strijd EGMOND - Zeevogels is dankzij een zwaarbevochten overwinning op JVC koploper gebleven. De Hoevers speel den niet hun beste wedstrijd van het sei zoen. Doelman Jacco Walta wist met een aantal goede reddingen de nul op het scorebord te houden. Een domme over treding van een JVC verdediger in het eigen strafschopgebied besliste uitein delijk de wedstrijd. Bij een hoekschop werd Frank Jong, nog zonder bal, zo zwaar gehinderd dat de scheidsrechter naar de penaltystip wees. Brian Tromp deed de JVC keeper tevergeefs naar de goede hoek duiken. De openingsfase tussen koploper Zeevogels en het op de derde plaats genoteerde JVC was veel belovend. Met frank en vrij verzorgt voetbal zochten beide ploegen de aanval. De sfeer in het veld sloeg echter al gauw om. De scheidsrechter verzuimde consequent een overtreding van achteren te bestraf fen met een gele kaart of nog erger. Alle irritaties zorgden ervoor dat het niveau van de wedstrijd daalde maar de span ningsfactor steeg. Zeevogels kon het veldoverwicht niet in doelpunten uit drukken. Beide ploegen kregen moge lijkheden. Frank Jong zag een schot door een verdediger van de doellijn getrapt worden en libor Zwaan zag zijn bekeken schot op de lat eindigen. Richard van Gelderen kon ditmaal zijn stempel niet op de wedstrijd drukken. De bal die van de lat af kwam kon hij niet het juiste zetje meegeven. Ook Zeevogels doelman Walta moest één worden geassisteerd op de doellijn. Rene Hopman kon ternauwernood koppend redding brengen. Twee scheppen er bovenop Na de rust ging de strijd verder waar de beide partijen gebleven waren. De scherpte in de voorste linie bij Zeevogels ontbrak opnieuw. Van de geboden ruimte voor een snelle uit braak werd slecht tot geen gebruik gemaakt. De scheidsrechter hielp de thuisclub over het dode punt heen. Frank Jong viel luid schreeuwend op de grond. Veel toeschouwers was ontgaan wat er was gebeurd maar de leidsman wees naar de strafschopstip. JVC pro beerde hem tevergeefs nog op andere gedachten te brengen. Brian Tromp bleef koelbloedig in alle hectiek en bracht zijn ploeg op voorsprong; 1-0. Vervolgens vergat de thuisclub om de wedstrijd te controleren en moest het heel ver terug op eigen helft. JVC gooi de er nog eens twee scheppen bovenop. Doelman Jacco Walta moest meer dan hem lief was in actie komen. Ondanks hachelijke momenten, spectaculaire red dingen en een aantal blessure behande lingen hield hij Zeevogels op de been. Na het laatste fluitsignaal likte Zee vogels vermoeid maar blij de wonden. Programma: Geel Zwart - Zeevogels De eerste machtsgreep heeft Zeevogels verijdeld. Komende zondag gaat het team van trainer Johan van Heel op bezoek bij Geel Zwart. De ploeg uit 't Zand staat op de tweede plaats en zal een warm onthaal voor de koploper in petto hebben... Tafeltennis De ontknoping in de tafeltenniscompe- titie is afgelopen week in een goed einde voor Limmen/Heiloo geëindigd. In de wedstrijd tegen koploper Dito 2 dat overigens gelijk stond met De Victors wisten de mannen van L/H het tot vier tegenpunten te brengen. Concurrent DOV deed dat tegen De Victors eveneens. DOV en L/H blijven derhalve op een gelijk aantal punten staan en ook het onderling resultaat is hetzelfde. Echter is nu bekend dat de verzwaarde degradatie pas volgend sei zoen zal plaatsvinden en daardoor handhaven beide ploegen zich om in januari weer met een nieuwe competi tie te starten. Aan kop bleven dus ook Dito 2 en De Victors gelijk staan. Hier echter beslist het onderling resultaat en dat was in het voordeel van Dito 2. Het vierde dus in Limmen het behaalde kampioenschap. De wedstrijd zelf was vol vuur en span ning en een lust om te zien, bij vlagen was er zelf van een zeer hoog niveau sprake. Dat kwam om dat de Limmenaren uit Heiloo zich niet zomaar gewonnen wilden geven en veelal waren het dan ook volkomen gelijk opgaande wedstrijden. Henk Jan den Ouden was de man van de match. Hij won twee keer, Giovanni Bakker en Mark Stoop kwamen beiden tot een maal winst. Het vermaarde dubbel van Henk-Jan en Giovanni ging voor het eerst in deze competitie ten onder. Het tweede team pakte zijn ruimste overwinning van deze competitie tegen Disnierats 15. Dat kwam omdat Wim Krom op dreef was en Jaap Vasbinder geen punt aan de tegenstanders liet. Het derde team van de Barendsen bevestigde het kampioenschap door het winnende punt van vader Wil, het werd tegen Dito 10 uiteindelijk 7-3. Niels bleef dit keer zonder puntverlies In het vierde team verloor Sebastiaan Peek geen enkele wedstrijd, toch ver loor dit team van De Roemer met 4- ó.Het vijfde team verloor met dezelfde cijfers van A-Merk Bij de jeugd zorgde in het eerste team Arjan voor drie winstpunten. Dit team bleef Olympia met 6-4 de baas. In het tweede is Peter Seignette de sterkste van de hele competitie gebleken, hij behaalde 94% winst en bleef ook nu ongeslagen. Samen met Remco Schoorl, vorige week nog winnaar op de Open Langedijker kampioenschap pen, behaalde hij nu een 6-4 winst op Julianadorp 2. Het derde verloor met 2- 8 van Treffers. Henk-Jan den Ouden en Giovanni Bakker: laatste dubbel toch ingeleverd EGMOND - De Egmond Wandel Marathon maakt zich op voor pas haar tweede editie, maar mag zich nu al één van Nederlands grootste wandelevene menten noemen. Naar schatting 10.000 wandelaars verschijnen 22 en 23 janua ri 2005 aan de start van deze wandel- tweedaagse met afstanden van 10 en 21 km door het Noordhollands Duin reservaat, de Schoorlse Duinen en langs het Noordzeestrand. Eens te meer is aangetoond dat de interesse in de georganiseerde wandelsport in het algemeen en die in de Egmond Wandel Marathon in het bijzonder een hoge vlucht heeft genomen. Wandellief hebbers kunnen t/m 13 januari voorin- schrijven op www.egmondwandelmara- thon.nl, waarmee zij tevens een bijdra ge leveren aan het Reumafonds. Deden er afgelopen jaar tijdens de pri meur al 8.500 wandelaars mee aan het Egmondse wandelfestijn, daar gaat de organisatie dit jaar uit van een groei naar 10.000 deelnemers. 'Ongekend en ook voor ons een grote verrassing', aldus organisator Le Champion, dat in de maand januari tevens organisator is van de hardloopklassieker Egmond Halve Marathon (12.000 deelnemers) en de ATB Strandrace Egmond-Pier- Egmond (2.200 deelnemers). Van der gelijke grote aantallen deelnemers raakt het Heiloose sportevenementen bureau echter niet meer in de war. De Heilooers begroetten afgelopen jaar namelijk bijna 40.000 sporters aan de finish tijdens de Dam tot Damloop en de Dam tot Dam Wandeltocht. Volgens Event Manager Jan Willem Mijderwijk is het echter niet de kunst om alleen kwantitatieve groei na te streven, maar om vooral kwalitatief kritisch naar ver- beterpunten te kijken door goed te luisteren naar dé sporter. „Het is Bridgeclub Limmen LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 1 december als volgt gespeeld: A-lijn: 1. Keyzer-Keyzer 64.29, 2. v.d.Eng-Straathof 54.91, 3. Witting- Kuiper 54.02 B-lijn: 1/2. Landstra- Thinstra en Fam.v.d.Wulp 57.86, 3. Klous-v.Straaten 56.43, C-lijn: 1. Balkenende-Min 61.11, 2. Fam.v.Wijk 59.03, 3. Wieffering-Zonneveld 57.93, D-lijn: 1. Fam.Nierop-Groot 57.86, 2. Eichhorn-Schoonakker 56.43,3. Endel- Wulterkens 55.36, E-lijn: 1. Tromp- Berkhout 62.86, 2. De Bloois-Vendel 57.86,3. Hageman-Jacobs 55.71. Bridgeclub Fumez pas HEILOO - De uitslagen van BC Fumez pas van 2 december zijn: Lijn A: 1 L. Hoeksema G. Rosier 64,58, 2 T. Kunst T. Rosier en H. Hoogland T. de Vries 60,00, Lijn B: 1 I. Smakman mevr. Vijn 64,58, 2 T. C van Riemsdijk 62,08, 3 Fam. Mulder 59,58, Lijn C: 1 M. Vasbinder J. Staphorsius 59,17 en T. Berkhout N. Schmersal 59,17, 3 J. Douma F. van Rosmalen 56,25, Lijn D: 1 G. Kraakman L. Mars 59,17, 2 R. B. van der Meer 56,67, 3 W. Berkhout R. Admiraal 55,42. Heilooër Bridge Club HEILOO - Uitslagen dinsdag 30 november: A-lijn: Grootjen-Hurkmans 60,5; Olgers-Breeman 59. B-lijn: Poulissen-Verhey 62,2; Starink-Leering 58,7. Uitslagen donderdag 2 december: A- lijn: De Bruyckere-Stark 60,83 Kat- Bes 55,00i; B-lijn: Fam.De Winter 56,25 Pias-Wijnbeek 55,83; C-lijn: Fam. De Jong 62,08 Bernninck-Theune 60,83; D- lijn: Nieuweboer-Pin 62,92; Fam.Romar 59,92. Bridgeclub Sans Atout HEILOO - De uitslagen van de maan dagavond 6 december gespeelde wed strijden zijn als volgt: A-lijn 1 Middel beek- Broens 65.6, 2 de Bruijckère - de Waal 61.5; B-lijn 1 Kuyt- Schouten 55.7, 2 Eng - v Zomeren 54.7; C-lijn 1 Daudey-Beerepoot 64.6,2 v Toornburg- de Vries 62.0; D-lijn 1/2 Krieger-Kuiper Nap-v Steeg 56.3; E-lijn 1 Kat-Smit 81.7, Magermans - Feijen 50.8. WORMERVEER - De derde wed strijd van de wintercompetitie bij Hsv Kennemerland werd gevist in de Zaan te Wormerveer op zondag 5 december. Prachtige weersomstandigheden op deze Sinterklaasochtend, een licht- stroompje in de Zaan, het belangrijkste ontbrak echter de vis. Je moest werke lijk alles uit de kast halen om nog een visje te vangen. Gelukkig wist ieder in elk geval een visje te vangen maar er zijn altijd weer toppers die een goed resultaat vissen. In het A-vak was dit Teun Kanon die op ruim 30 meter afstand goed vis wist te vangen en dat midden in het parcours. In het andere vak was het Sjaak Veldt die uiterst geconcentreerd met de vaste stok op 12 meter afstand zijn meeste vis wist te vangen. In zwaar beladen zand- boot zo'n uur voor tijd zorgde ervoor dat de vis zich verplaatste van het A naar het B-vak. De vis die werd gevan gen in het B-vak is nl. vooral in het laat ste half uur gevangen. Uitslag: Vak A 1. Teun Kanon 12 vissen 5.500 gram, 2. Daan van der Venne 3 vissen 2.100 gram en 3. Gert Lute 3 vissen 1.200 gram. Vak B 1. Sjaak Veldt 6 vissen 1.225 gram, 2. Nico Schouws 2 vissen 550 gram en 3. Marco de Bruin 2 vissen 500 gram. Damclub Heiloo HEILOO - Uitslagen onderlinge com petitie 25 november: C. v. Lieshout - M. Out 2-0, M. Houtenbos - S. Klerk 0- 2, R. v. Gelder - F. Schouten 0-2. 2 December: P. Heyne - J. Kraakman 1- 1, F. Schouten - W. Solleveld 2-0, A. Valkering - S. Klerk 1-1. Tbssenstand kopgroep: A. Valkering 10-15, F. Schouten 8-13, C. v. Lieshout 9-11, M. Out 7-11, S. Klerk 5-9. Dart toernooi in De Vriendschap Akersloot AKERSLOOT - Vrijdag 10 december zal het vijfde plaatsing toernooi Ticket To Co worden gehouden. De winnaar van dit plaatsing toernooi mag het op 17 december opnemen tegen de sympa thieke Amsterdams darter Co Stompé. Het eerste plaatsing toernooi werd gewonnen door Rick Bouma uit Uitgeest, die in een spannende eind strijd Jaco Zoon versloeg. Het tweede toernooi werd gewonnen door Mark Henke uit Uitgeest, die in de finale Ton Valé versloeg. Het derde plaatsing toer nooi werd gewonnen door Peter Zoon uit Akersloot die in een bloedstollende finale Marcel Smeets uit Egmond ver sloeg en het vierde toernooi werd gewonnen door Peter Schouten uit Akersloot. Tijdens het vijfde toernooi zijn er naast een ticket to Co ook andere mooie prij zen te winnen. Voor de winnaar en de nummer twee in de winnaars ronde mooie bekers en ook in de verliezer ronde zijn mooie bekers te winnen. Ook is er een prijs beschikbaar gesteld voor de beste vrouwelijke darter. Bovendien ontvangen alle deelnemers aan dit plaatsing toernooi een gratis entreebewijs voor de dart demonstratie van Co Stompé op 17 december. De kosten van deelname zijn 3.50 en men kan zich telefonisch opgeven onder nummer 0251-312866 of 's avonds in de bar van de Vriendschap. Aanvang van het plaatsing toernooi is 19.30 uur en de bar is vanaf 19.00 geo pend. Dit toernooi is de laatste kans om een fel begeerde Ticket To Co te vero veren. anders onmogelijk om de groei in goede banen te leiden en de veiligheid en het serviceniveau van onze evene menten te kunnen blijven verbeteren", aldus Mijderwijk. De Egmond Wandel Marathon onder scheidt zich ook door het Zandgebeu ren' van de gemiddelde wandeltocht. Zo wordt in het Egmondse Sportcentrum De Watertoren geduren de het hele wandelweekend een Wandel Expo gehouden, waar deskun dige dealers een breed assortiment aan wandelattributen zullen presenteren. Toegang tot deze Expo is gratis, wat ook geldt voor de presentatie die PWN zaterdag 22 januari om 20.00 uur geeft in Hotel Zuiderduin over het Noordhollands Duinreservaat, het natuurgebied waardoor de wandelaars twee dagen wandelen. Deelnemers aan de Egmond Wandel Marathon worden onderweg beide dagen bovendien getrakteerd op een vijftal verzorgings- posten waar men gratis wordt voorzien van eten/drinken en gebruik kan maken van sanitaire en medische voor zieningen. Voor de overnachters heeft de organisatie in samenwerking met de Egmondse horeca speciale hotelarran gementen samengesteld, waar massaal gebruik van wordt gemaakt. De ver wachting is dan ook dat er in het wan delweekend weinig hotelbedden leeg zullen blijven. Om alle wandelaars op tijd in de Noord-Hollandse badplaats te krijgen zet de organisatie in samen werking met Connexxion extra busver voer in vanaf NS station Alkmaar. Voor meer informatie over de Egmond Wandel Marathon kunt u contact opne men met wandelen@lechampion.nl (of tel. 072-5338136) of kijken op www.egmondwandelmarathon.nl. Klaverjasdrive in De Vriendschap AKERSLOOT - Zaterdag 11 decem ber wordt er in De Vriendschap te Akersloot weer een gezellige klaverjas drive gehouden met schitterende prij zen. Gezellige avonden met een prachtige prijzentafel zoals draagbare radio cd-spelers, barbecuesets, levens middelen pakketten, paling enz. Iedereen is welkom, men kaart indivi dueel, dus geen koppeldrive. Ben je niet zo gelukkig met het kaarten dan is er altijd de mogelijkheid om mee te doen met de verloting waar ook prachtige prijzen te winnen zijn. Aanvang van deze drive is 20.00 uur en men kan zich van te voren opgeven via tel. 0251-312866 of 's avonds in de bar. Het adres is Kerklaan 18 in Akersloot. HSV Limmen nieuws LIMMEN - Zondag 12 december star ten de vissers van HSV Limmen weer met een wintercompetitie. Er worden vier wedstrijden georganiseerd, waarbij drie uitslagen tellen voor de competitie. De wedstrijden duren 2 uur, verzame len om 8.30 uur aan het Stet in Limmen, de vangst wordt gewogen en geteld (50 gram per vis extra). Dit jaar wordt er gevist met de vrije hengel, de vis bewaren in een ruim leefnet. Alle vis telt. Inleg is 3,- en er zijn drie dag prijzen. Deelname aan de wintercom petitie staat open voor leden van de HSV Limmen, De Sander, HV Castricum en DVW Heiloo. Het afgelopen jaar werd er erg veel gevangen, gemiddeld meer dan 60 vis sen per visser per wedstrijd! Het Stet heeft een visstand van hoofdzakelijk kleine witvis en baars, maar er zit ook grote kolblei en brasem. Dus voor de echte gewichtvisser is er ook goed te scoren tijdens de wintercompetitie. Bovendien, met dergelijke vangstge middelden heb je ook in de winter geen tijd om het koud te krijgen! Opgeven bij Peter van der Heijdt tot vrijdag 21.00 uur op tel. 072-5051056. SV Yredeburg LIMMEN - Vrijdag 3 december speel de SV Vredeburg ronde 11 van dé interne schaakcompetitie. De vecht lustige G. Hafkamp sloeg het remise aanbod van J. Admiraal af en deed prompt een foute koningszet, waarna Admiraal de partij naar zich toe kon trekken. H. Ebels verzuimde in de vroege opening toe te slaan, waarna M. Voorwalt zich goed herstelde en na een lange strijd een fraaie remise kon bijte kenen. H. Levering zette de optimisti sche E. van Duin weer met de beide benen op de grond door hem een onge nadig schaaklesje te leren. C. Dinkla had de lessen van vorige week goed onthouden en onderwees op zijn beurt J. de Graaf in de finesses van de franse verdediging. De Graaf spartelde nog lang tegen maar moest in een wanhopi ge stelling capituleren. J. Levering en B. van Diermen hadden een prachtige manoeuvreerpartij, helaas overzag Levering een verre 'verborgen' loper, waarna hij pardoes schaakmat stond. K. Kramer en B. Stolp speelden de bondswedstrijd van komende vrijdag tegen Lasker uit Uitgeest vooruit, maar konden slechts een half punt noteren doordat Kramer verloor en Stolp niet meer dan remise bereikte. Uitslagen: Groep A. G. Hafkamp-J. Admiraal 0-1, R. Rommel-P. Zwart 1-0, H. Ebels-M. Voorwalt remise, J. Levering-B. van Diermen 0-1, B. Blekemolen-G. Pouw 0-1, R.Termes-D. Aafjes 0-1, H. Levering-E. van Duin 1- 0, D. Keijzer-M. Koot 1-0, J. de Graaf-C. Dinkla 0-1, T. Castelein-N. Pepping 0-1, S. Sofan-T. Witkamp 0-1, M. van Buuren-M. Hendriks 0-1, W. Mijnsbergen-T. Beentjes 0-1, M. Wester-M. van Rees 1-0, M. Krom-M. Sturk 0-1. Groep B. Bert Hollander-Dylan de Vries remise, Karei Voorwalt-Tom Beentjes 1-0, Hidde Ebels-Irene Klaver remise, Remi Aafjes-Alex Zwart 1-0, Fabienne Mijnsbergen-Steven Boon 1- 0, Thomas Voorwalt-Jeffrey vd Wagen 0-l,Allard de Vries-Alex Termes 0-1, Bart Pepping-Floris-Jan van Zanten 0- I, Ozair Dahi-Joep van Zanten 1-0. EGMOND - Zaterdagmiddag 18 december zal in de Slotkapel weer een Kerst-Play-in worden gehouden, met medewerking van het Bergens Symfonie Orkest. Iedereen die een strijk- of een blaasinstrument bespeelt is welkom. Meespelen is vooral leuk voor leerlingen van bijvoorbeeld fanfa res en muziekscholen. Maar iedereen - van jong tot oud - is welkom. Kom dus meespelen en kijk even rond of ande ren ook mee willen doen. De muziek die gespeeld wordt is niet moeilijk. Voor de bladmuziek wordt gezorgd, maar geef je tijdig per telefoon of e-mail op, en neem alsjeblieft zelf een muziek standaard mee! De muzikale leiding zal in handen zijn van Arno van Raaphorst, de vaste dirigent van het Bergens Symfonie Orkest. Hij zal eerst rustig de tijd nemen om eenvoudige kerstmuziek met de aanwezigen in te studeren. De leden van het orkest, strijkers en bla zers, van wie velen al jarenlang in het orkest spelen, kunnen daarbij helpen. Dan is er pauze en vanaf de pauze zijn belangstellende luisteraars welkom. Er is dan warme chocolademelk met een kerstkransje. Na de pauze zullen alle muzikanten, jong en oud, groen en grijs, samen onder leiding van Arno uitvoeren en ten geho re brengen wat ze voor de pauze heb ben ingestudeerd. Ook zal Anneke Groot zal met enkele blokfluitleerlin gen van de vooropleiding van Lamoraal wat uitvoeren en eveneens Angela van Domburg met haar dwarsfluitleerlin gen. Tot slot zullen alle aanwezigen kun nen zingen met pianobegeleiding door Wim Noteboom. De Slotkapel zal ver sierd zijn in kerstsfeer. Het zal een mooie sfeervolle middag worden. Programma: 13.45-14.00 uur: aankomst van de muzikanten in de Slotkapel; opstelling. 14.00-15.30 uur: instuderen van kerstmuziek o.l.v. Arno van Raaphorst. 15.30-16.00 uur: ontvangst publiek met chocolade en een kerst kransje. 16.00-17.00 uur:- uitvoeren van ingestudeerde muziek door orkest, blokfluitensemble van Anneke Groot en dwarsfluitensemble van Angela van Domburg en samenzang met pianobe geleiding van Wim Noteboom. Musiceren en luisteren is gratis. Voor informatie en aanmelding om mee te spelen: Douwe Plat, tel. 072-5065086 of e-mail: douweplat@hetnet.nl. IYN lezing over inheemse bomen BERGEN - Piet Winder gaat op 12 december meer vertellen over inheem se en ingeburgerde bomen. Nu de bla deren van de meeste bomen zijn ver dwenen komt de aandacht meer te lig gen op de bast,de stam, de takkenstruc- tuur, de plek waar de boom leeft. Straks in het voorjaar komen de knoppen, de bloemen en het blad. En steeds weer valt het op hoe groot de verschillen zijn. En als een bomenkenner zijn ver haal doet dan is het de volgende keer nog meer de moeite waard om door de natuur te lopen. De bomen in de dui nen krijgen speciale aandacht en het verhaal wordt ondersteund met dia's. De voordracht van Piet Winder is zon dag 12 december om 13.00 uur in het IVN-Natuurcentrum aan de Uilenvan- gersweg in Bergen. Het IVN-centrum is in de winter elke zondag van 12.00- 16.00 uur open. Rijdend richting Bergen aan Zee vindt u aan het begin van de Zeeweg een parkeerplaats. Van hieruit kunt u met een duinkaart het PWN-ter- rein in. Lopend over de Uilen- vangersweg vindt u na ongeveer een kwartier het IVN-Natuurcentrum. Er wordt een bijdrage gevraagd van 1,50 van volwassen en 1,- van kinderen. r WE& '1 Heiloo, 6 december - Het aantal aan meldingen voor de 33e Egmond Halve "Marathon"is groter dan ooit. Voor het eerst in de geschiedenis van deze tradi tionele openingsklassieker van het weg- atletiekseizoen sluit de voorinschrijving eerder dan gepland. Hoewel de lopers pas 9 januari van start gaan, ziet organi sator Le Champion zich genoodzaakt de inschrijving voor 26 december te sluiten. Een maand voor de start zijn er nog slechts 1.000 startbewijzen te verde len. Totaal zullen 12.000 hardlopers het zware parcours van de Egmond Halve Marathon trotseren, waar dit jaar voor het eerst ook een Kwart Marathon (10,5 km) op het prögMMma staat. De organisatie verwacht dat de 1.000" startbewijzen voor het einde van deze week vergeven zijn en roept één ieder die nog mee wil doen op zich zo snel mogelijk in te schrijven. Aanmelden kan via de site www.egmondhalvemara- thon.nl of door een formulier op te vra gen bij Le Champion (tel. 072-5338136). De interesse in de nieuwe Kwart Marathon is met reeds 1.200 aanmel dingen eveneens boven verwachting goed. De Kwart Marathon heeft alle ingrediënten die zo typerend zijn voor Gezond de feestdagen door tot in 2005 EGMOND - Eind december is de maand van gezellig samen eten en snoepen. Koek, taart en chocola. Vlees, gevogelte of vis. Veel en lekker, zoet, vet of hartig. Maar hoe kan je nu ook in deze tijd zorgen voor gezonde voe ding? U heeft besloten om gezonder te gaan leven en eten in 2005. In december 2004 kan u daarmee al beginnen. Wat is gezonde voeding eigenlijk? Hoe blijf je zelf en je familie gezond en hoe kun je de kans op ziekten verkleinen? Zijn extra vitamines nodig? En hoe zit dat toch met die antioxidanten en vrije radicalen? Op woensdagavond 15 december van 20.00 tot 21.15 uur is er een bijeen komst over gezondheid en voeding bij Willemien Ribbens, Mosselaan 37 in Egmond aan de Hoef. Marijke Soeting, voedingdeskundige, vertelt over het behouden en verkrijgen van een goede gezondheid door voeding. Wil je meer weten, bel dan Willemien 072- 5813390 of Marijke 072-5155387, e-mailen kan ook naar petratrend@hetnet.nl HEILOO - Het is gelukt. De beide Ralleyteams die onder startnummer 1207 en 1217 op 13 november uit Heiloo vertrokken, zijn op de eindbe stemming Banjul aangekomen. Dat het een zware tocht is geweest blijkt wel uit de herstelwerkzaamheden die absoluut noodzakelijk waren om de auto's voor een goede prijs te ver kopen. Zo kwam tijdens de laatste etappe één van de auto's tot stilstand in de berm door een defecte stuurstang en moest er na aankomst nog een koppeling her steld worden bij een lokale garage. De coureurs hoeven zich niet te vervelen want er is een hoop vermaak. Er wor den traditionele dansavonden georga niseerd en de pers belaagt de vier man nen uit Heiloo, die overigens genieten van deze media-aandacht. Er is inmiddels ook contact gemaakt met de missionaris Dirk van de Stichting Evenaar. De verwachting is dat de de veiling van beide auto's zo'n 7000 euro op zal leveren. Ruud Bruin, Eric van Haaren, Robin Bakker en Henk Kaandorp zullen op 10 december huis waarts keren en dan is ook bekend wat de totale opbrengst is. Tijd voor een drankje, de missie is volbracht! de halve marathon in zich. Het parcours staft met een ronde door Egmond aan Zee, waarna langs het Noordzeestrand in zuidelijke richting wordt gelopen. Na een steile strandopgang bereiken de deelnemers het Noordhollands Duinreservaat, waar zij na enkele zeer pittige klimmen uiteindelijk finishen op de Noord-Boulevard. AKERSLOOT - Het achtste Riako /V.d.Valk toernooi wordt gehouden van 14 t/m 16 januari in sporthal De Lelie in Akersloot. Het belooft nog grootser te worden dan de laaste keer, want er doen diverse verenigingen uit de regio mee. Zo hebben DEM, Fc Uitgeest, Foresters, Kolping Boys, Meervogels, ADO 20, HSV, Odin 59, Limmen.Pancratius en Vitesse 22 hun medewerking al toege zegd. Ook doen Ajax, Feyenoord en Volendam weer mee, maar nieuw zijn PSV, Willem II en Heerenveen. De start van het toernooi is vrijdagavond om 1800 uur. Het toernooi duurt tot 20.30 uur. Zaterdag van 08.30 tot 21.30uur en zondag van 08.30 tot 18.00 uur. Bos- Bomendag in Bergen aan Zee BERGEN - PWN, beheerder van het Noordhollands Duinreservaat, houdt op zondag 19 december in de duinen bij Bergen aan Zee een dag waarin bossen en bomen centraal staan. Er is van alles te zien en te doen voor zowel volwasse nen als kinderen. U bereikt het even emententerrein in Bergen aan Zee door de bordjes te volgen vanaf de rotonde op de hoek Elzenlaan/ Zeeweg. De dag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Het evenemententerrein ligt in het zogenaamde Russenduin. Wat is er die dag te zien en te doen:- in het Russenduin staat een informatiestand over bossen en het beheer ervan in het duin, - demonstraties bomen vellen op diverse manieren, uitslepen met paarden van gevelde bomen, - je eigen kerstboom zagen. Ook dit jaar kunnen de liefhebbers van een mooie dennen boom (als alternatief voor de traditione le spar voor de kerst), een eigen boom zagen. U mag zelf uitzoeken in het aan gewezen stuk bos en neemt hiervoor uw eigen handzaag mee. PWN vraagt voor de boom een vrijwillige bijdrage die ten goede komt aan het beheer van het Russenduin.- Bezichtiging van het gebouw op het Russenduin, (onder begeleiding), een ontwerp van de befaamde architect Berlage, -beklim men van de toren, die een fantastisch uitzicht biedt op de omgeving van Bergen aan Zee, - speciale rondleidin gen door het gebouw om 11:00 uur en 13.00 uur door Jan Boerse, die hier vele jaren heeft gewoond en veel over de historie kan vertellen, tentoonstelling in het gebouw over de Slag bij Castricum uit 1799. De archeoloog en historicus Cor Prins neemt u mee in de tijd. De naam Russenduin refereert aan deze historische veldslag. Voor de inwendige mens is er een drankje en een hapje. Nieuws rond ^GMOND

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10