Knutselen en een kerstmenu maken met de Kids for Animals! Wloensda Donderdag OBS Meander winnaar van basketbaltoernooi Vriidaq iiterda STOKMAN - OCCASION Met 2x koopavond! (Uniek!) DOE EEN BODVIRe ine vraag maar '■nan St°kmah II OCCASION CENTER STOKMAN Borstvoeding: ook voor oudere baby's en peuters sWing bestaat een jaar Bukkerij in Buk Buk Alïeen deze December DEIWIO ACTIES Mini kortï TEVENS GROTE ACCESSOIRES OPRUIMING! 25 tot 75% KORTING! F Wolvenkoog 4-6, 1822 BE Alkmaar RENAULT Tel.: 072 - 561 24 24, www.stokman-alkmaar.nl 09.00 - 21.00 December 09.00 - 21.00 09.00 -18.00 UITKIJKPOST - 8 DECEMBER 2004 - PAGINA 11 HEILOO - De Kids for Animals zijn met hun hoofd al een beetje bij de Kerst. De jeugdclub van de Dierenbescherming heeft namelijk al heel wat kerstactiviteiten in petto! Kinderen vanaf 6 jaar kunnen deelne men aan deze leuke activiteiten, die plaatsvinden op 8,15 en 18 december. Hiervoor kunnen zij zich opgeven bij jeugdbegeleidster Hinke Geutskens: 072-5336180. Voor leden is deelname gratis. Voor niet-leden kost het 1,50. Kinderen die lid zijn mogen ook een vriendje of vriendinnetje meenemen! Knutselen De Kids gaan op woensdag 8 decem ber knutselen van 14.00 uur tot 16.00 uur in Heiloo. Locatie: 't Open Huis boven winkelcentrum 't Loo en zater dag 18 december van 10.30 uur tot 12.30 uur in Castricum. Locatie: De Kern, aan de Overtoom. Scharen en stenen bloempotjes mee, want de Kids gaan ook iets voor de vogels knutse len, die wel een beetje extra hulp nodig hebben in de winter. Lekkerste Kerstdiner Na het knutselen gaan de Kids het hebben over het kerstdiner. Samen met alle kinderen willen de Kids For Animals het lekkerste vegetarische kerstmenu bedenken. Want met Kerst kun je natuurlijk ook lekker eten zon der dat dieren daarvoor hoeven te lij den! Voor het kerstmenu gaan de Kids tevens een mooie menukaart maken. De menukaart die kinderen in Heiloo maken, wordt neergezet tijdens de Kerstmarkt op de Kids for Animalskraam. Deze Kerstmarkt is op 15 december in de Tuin van Kapitein Rommel in Castricum, van 15.00 tot 20.00 uur. De Menukaart die in Castricum wordt gemaakt, krijgt een mooi plekje op het raam van het afde lingskantoor van de Dierenbescherming Afdeling Alkmaar en omstreken in Heiloo. Lid worden? Alle kinderen die van dieren houden kunnen lid worden van Kids for Animals. Het lidmaatschap kost 10 euro per jaar. Hiermee steunen de kin deren het Dierenbeschermingswerk en leren ze een heleboel over dieren en bescherming van dieren. Tevens kun nen kinderen gratis deelnemen aan verschillende activiteiten (deelname vanaf 6 jaar) en ontvangen zij 6 x per jaar het landelijke clubblad. Kids for Animals is ook op zoek naar jeugdbe- geleiders (boven de 18 jaar) die de activiteiten willen organiseren. Bel voor meer informatie jeugdbegeleid ster Hinke Geutskens: 072-5336180. Informatieavond GGZ Noord-Holland-Noord-terrein HEILOO - Op maandag 20 december is er in het ontmoetingscentrum op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord aan de Kennemerstraatweg 464 in Heiloo een informatieavond. Tijdens deze informatieavond worden buurtbewoners en andere geïnteres seerden op de hoogte gesteld van de stedenbouwkundige visie voor het terrein van GGZ NHN. Aanvang is 19.30 uur. De informatieavond is een gezamenlijk initiatief van Woningstichting Heiloo en GGZ Noord-Holland-N oord Mensen die interesse hebben om de avond bij te wonen zijn welkom. De stedenbouwkundige visie voor het terrein van GGZ NHN is gezamenlijk ontwikkeld door GGZ Noord- Holland-Noord, Woningstichting Heiloo en de gemeente Heiloo. HEILOO - Woensdagmiddag, 24 november, vond er in de sporthal een basketbaltoernooi plaats voor alle groe pen 8 van de basisscholen van Heiloo. Het jongensteam van Meander werd daarbij de winnaar. Max, Fabrice en Joep uit groep 8 schrijven daarover het volgende: De Zuidwester en Meander stonden in de finale. Het eerste punt werd gescoord door Hadis Sisanovic. Daarna scoorde Hadis weer. Het was 4- VRAAG NAAR DE VOORWAARDEN! 0 geworden voor Meander. Daarna scoorde De Zuidwester. Het werd 4-2. Het publiek juichte keihard door de hele zaal. De Zuidwester scoor de weer, maar nu een driepunter. Nu begon de spanning echt op te lopen. Het werd 5-4 voor De Zuidwester. Toen ging de laatste minuut in. Meander kwam in actie en Gavin Gronert scoor de: 6-5 voor. Meander wint het basket baltoernooi van 2004! REGIO - Dat borstvoeding het beste voor een baby is weten we allemaal. En dat een baby een tijdje borstvoeding krijgt is ook nog prima. Maar na een half jaar moet het voeden toch maar eens stoppen vinden de meeste mensen. Niet iedereen weet dat juist langer borstvoeding geven heel goed is voor een kind (en trouwens ook voor zijn moeder). Moedermelk bevat heel veel goede voeding- en afweerstoffen: die kan een kind goed gebruiken. Zijn afweersysteem is pas rond het tweede jaar helemaal af en juist als 'ie wat ouder wordt en met de 'buitenwereld' kennis maakt kan moedermelk hem dan veel bescherming geven en zijn ont wikkeling ondersteunen. Ondanks dat de Wereldgezondheidsorganisatie advi seert om (ook in westerse landen) mini maal twee jaar borstvoeding te geven, ligt het percentage borstgevoede baby's van drie maanden in Nederland rond de twintig procent. Toch zijn hier ook genoeg moeders die hun dreumes of peuter nog moedermelk geven en die hebben vaak behoefte aan wat meer informatie en het uitwisselen van erva ringen. Voor die moeders (hun partners en andere belangstellenden) houdt de Vereniging Borstvoeding Natuurlijk (VBN) daarom op woensdag 15 decem ber van 20.00 tot 22.00 uur in Alkmaar een thema-avond met als onderwerp 'langer voeden'. Lijkt het je leuk om met andere ouders te praten over het voeden van een ouder kind aan de borst en ervaringen met hen uit te wisselen, kom dan naar de informatieavond! Er wordt een bij drage gevraagd van 1,50 per persoon (voor koffie/ thee en koekje). Je kunt je opgeven bij Annemarie Weerman: 072- 5125810 of Esther Driest: 072-5627794. HEILOO - Begin november vierde het gemengd koor sWing zijn eenjarig bestaan. Het destijds genomen initia tief resulteerde in een koor van onge veer 35 leden dat onder leiding van Imme Wassink en Ank Boers werkt aan de opbouw van een gevarieerd repertoire voor aantal nieuwe optre dens in 2005. Dat in één jaar veel kan gebeuren blijkt wel uit het enthousias me en betrokkenheid van de koorle den voor sWing én elkaar. Een groep onbekenden heeft zich in één jaar ont plooid tot een hecht koor waarin enthousiasme, doorzettingsvermogen en samenwerking de boventoon voe ren. Bij sWing wordt flink gerepe teerd: iedere woensdagavond in de Vijfhoek werkt men aan opbouw van het repertoire en de zangkwaliteit van de koorleden. Een persoonlijke bena dering is één van de kenmerken hier van. Met de gezelligheid van dirigen ten en koorleden wordt de repetitie een onmisbare avond voor de koorle den. Het unieke van sWing is dat het koor zich niet bindt aan een bepaalde muziekkeuze. Het thema staat vast en daarbij wordt muziek gezocht door dirigenten en koorleden. Een vaste muziekcommissie beoordeelt de inge brachte stukken op kwaliteit en bruik baarheid. Het gevarieerde repertoire zorgt ervoor dat sWing zich op een breed vlak muzikaal ontwikkelt. Voorts onderscheidt sWing zich van andere koren door te werken met twee dirigenten waarbij ieder een apart werkgebied voor haar rekening neemt. De goede samenwerking onderling én met het bestuur/koorleden bieden goede vooruitzichten voor de toe komst. Jack Koppels is de vaste pianist van het koor en hij begeleidt sWing tij dens optredens en met regelmaat tij dens de repetities. Voor een goede balans in het koor is sWing op zoek naar enkele ervaren sopranen tot 45 jaar die bladmuziek kunnen lezen. Voor meer informatie kunt u bellen naar Geesje Zonneveld: 072-5336177. Vrijdag 10 december houden de Bukbuk en de Bakkerij samen (Bukkerij\ Jongerencentrum de Bakkerij in Castricum is vanwege verbouwing tijdelijk dichtdaarom helpt Buk Buk ze een handje mee door in de Buk een gezamen lijke activiteit neer te zetten. Wat er precies gaat gebeuren blijft nog een verras sing! Zaal gaat open om 21.00 uur. Zaterdag 11 december is er lokaal talent te horen in de Buk Buk. Stranguria, Inspired en Silent Storm staan op het podium. Stranguria is een band die ontstaan is uit een vrienden middag in een kroeg, zoals veel bands. Na het oprichten van de band bleef echter de vraag wat voor muziek Stranguria zou gaan maken. Alles behalve metal, was het eensgezinde antwoord van Jur Fluitman (gitaar), Tom Clarke (bas), Josse Sharrard (drums), Martin Velthuijs (zang) en Sipke Fluitman (toetsen). Het resul taat is aanstekelijke ska/popliedjes. Silent Storm Silent Storm begon begin 2003 als de band Logic met Mark Kuiper (gitaar/bas), Kevin Bodenstaff (drums) en Sven Post (gitaar/zang). Na een jaar kwam ook Fabiana Dammers erbij om de bas en een gedeelte van de zang op haar te nemen. Mark Kuiper verliet de band en er moest gezocht worden naar een nieuwe gitarist, die werd gevonden in Roel Kemp. Met zijn vieren maken zij Trash/heavy metal met black invloe den maar ze maken ook gewoon har drock met invloeden van jaren 80 metal. Inspired heeft al meer dan eens bewezen dat ze in staat zijn om de zaal van de Buk te vullen met inspirerende klanken. Deze enthousiaste rock/pop band is de moeite van het beluisteren waard. Inspired stond vorig jaar nog op het podium tijdens de Big Buk Buk Band Bantle. De zaal gaat open om 21.00 uur en de entree is 3 euro. Je vindt de Bukbuk aan de Pastoor van Muijenweg 12 in Heiloo en op www.bukbuk.nl De voorverkoop voor oud en nieuw is begonnen! Zoals elk jaar pakt de Buk weer groot uit om het einde van het jaar te vieren. Kaarten kosten 10 euro (aan de deur 12,50 euro) en zijn te koop bij Centerdisc aan het Slimpad 36 in Heiloo en bij de Bukbuk. Verwacht: zaterdag 11 december /21.00 uur Stranguria, Inspired en Silent Storm 3 euro vrijdag 17 december 21.00 uurHigh Low Techno met DJ Dimitri 8 euro vrijdag 31 december-zaterdag 01 janu ari 01.00 - 06.00 uurOud Nieuw 10 euro (vvk) Witte bonen met een mix van groenten Het eten van peulvruchten is al een zeer oude 'gewoonte'. Voordat de aardappel hier te lande zijn intrede deed, was het eten van peulvruchten bijna dagelijkse kost. Wij zijn het inmiddels bijna verleerd. Toch schijnt het eten van peulvruchten zeer gezond te zijn. In feite zou zeker een maal per week de tafel gesierd moe ten worden met dit voedsel. En dan niet (alleen) de bekende bruine bonen met spek, maar lekkere gevari eerde schotel, waarin peulvruchten het hoofdingrediënt zijn. Het volgen de recept (ca. 3 personen) is alvast een aanmoediging om meer peul vruchten te eten. En met alle drukte van Sinterklaas achter de rug en de drukte van kerst voor de boeg is dit recept ook nog eens gemakkelijk klaar te maken. Ingrediënten: 1 grote pot witte bonen, 1 kleine aubergine, 1 kleine courgette, 3 grote of 4 middelgrote tomaten, 2 flinke (rode) uien, 2 teentjes knoflook, 1 klein blikje tomatenpuree, 2 theele pels gedroogde kruiden (herbes de Provence), 1 theelepeltje mosterd, olijfolie, zout en peper (en indien gewenst nog wat sambal). Bereiding: bonen in een zeef depone ren, onder stromend water even schoon spoelen en vervolgens laten uitlekken. De aubergine en de cour gette wassen (eventueel van schil ont doen), doorsnijden, zaadlijst verwijde ren en in kleine blokjes snijden. Tomaat ontvellen (boven- en onderzij de inkerven, even in kokend water houden, dan afspoelen met koud water en vel eraf halen), pitjes verwij den en in kleine stukjes snijden. De uien schoonmaken en snipperen en de knoflook in zeer kleine stukjes snij den. Verhit een klein beetje olie in de pan (een wok is zeer geschikt) en doe daarin de courgette en aubergine. Regelmatig omroeren. Na enige tijd de uien toevoegen en tenminste nog 5 minuten laten bakken (eventueel nog wat olie of een beetje water toevoe gen). Voeg daarna de overige ingredi ënten (zonder witte bonen) toe en laat het geheel nog 10 minuten garen. Witte bonen toevoegen en het geheel goed doorwarmen. Naar verkiezing kunt u dit gerecht nog 'opleuken' door kleine blokjes (tevo ren gebakken vlees of vleesvervanger) erdoor te roeren, dan wel apart te ser veren. Dit gerecht combineert uitste kend met een frisse salade. Een stevige rode wijn misstaat zeker niet. Denk eens aan een Spaanse wijn of een wijn uit het zuidwesten van Frankrijk. Nieuwe recepten Wij zijn dringend verlegen om nieuwe recepten. Helpt u ons? Stuur ze op naar redactie Uitkijkpost, postbus 68, 1850 AB Heiloo of per e-mail aan: redactie@uitkijkpost.nl. 10 ^Espace2.016VExpr. Aktieprijs 31. rii'iu'in1J Aktiepri|S Laguna 1.9 DCI Aktieprijs 19.950 Twmg0l.216V Aktieprijs Scenic 1.616V Aktieprijs 23.950,- Grand Scenic 1.616V Aktieprijs Laguna 2.016V IDE Aktieprijs 22.950,-

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 11