Bach's 'Hohe Messe' in Ter Coulsterkerk Via de Gezelschapsbank meer samen doen in 2005! Streekradio Excellence Wijkgericht werken Toneel in het Trefpunt Prestatieafspraken tussen huurders en Kennemer Wonen gemaakt Open dagen bij Atelier Lucia Admiraal Kerstmarkt Plantenkas GGZ Noord-Holland-Noord Politie treedt op tegen illegaal vuurwerk en vuurwerkoverlast UITKIJKPOST - 8 DECEMBER 2004 - PAGINA 12 HEILOO - Een van Bach's grote wer ken is de Mis in b, beter bekend als 'Hohe Messe'. Dit meesterwerk van Bach zal op zaterdag 18 december worden uitgevoerd door Toonkunst Rotterdam. Instrumentale medewer king verleent het Bach Collegium, aan gevuld met Teunis van der Zwart - hoorn en Andries Stam - continuo. Verder werken mee: Nienke Oostenrijk - sopraan, Myra Kroese - alt, Robert Getschell - tenor en Mathew Baker - bas. Het geheel staat onder leiding van Daan Admiraal. Dit concert vindt plaats in de Ter Coulsterkerk te Heiloo (Holleweg 111, Heiloo), een kerk met een goede akoestiek, ruime plaatsen en van alle kanten een goed zicht op het podium i.e. de uitvoerenden. Aanvangstijd van het concert is 19.30 uur. De toegangsprijs bedraagt 16,- (voor 65+, CJP, 13-: 14,-). Kaarten kunnen telefonisch worden gereserveerd via 072-5334804 of 072-5335852, dan wel worden besteld per fax: 072-5325063. Voorverkoopadressen zijn: Boekhan del Deutekom te Heiloo; Disc 't Loo, winkelcentrum 't Loo te Heiloo en Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat te Alkmaar. Gegadigden voor het gebruikelijke concertdiner (toegang concert plus driegangenmenu in restaurant de Loocatie) betalen dit keer de toe gangsbewijzen aan de kerk en een gereduceerde dinerprijs a 20,- in het restaurant. Opgave hiervoor uitslui- hel" weer vandaag. WWW. 50% korting op dvd's in Bibliotheek Heiloo HEILOO - De Openbare Bibliotheek Heiloo heeft een snel groeiende collectie van nu al 250 dvd's. U vindt in de bibliotheek niet alleen informatieve dvd's maar ook verfilmde boeken, muziek en een vrij grote collectie jeugd-dvd's. Gedurende de hele maand decem ber worden alle dvd's uit de collectie van Bibliotheek Heiloo met 50% korting uitgeleend. Dat betekent een leengeld van 1,50 per dvd (leenter mijn 1 week), en met een multimedi- akaart omgerekend zelfs 1,10 of 1,20. Natuurlijk wordt met deze actie getracht de collectie dvd's van Bibliotheek Heiloo meer bekend heid te geven. Daarnaast speelt ook mee, dat de bibliotheek graag iets terug wil doen voor al die leners, die het afgelopen jaar lid zijn geworden of ai heel lang bibliotheeklid zijn. tend via 075-5334804 De voorgeschiedenis van deze Mis in b-klein laat nauwe verbindingen zien tussen Johann Sebastiaan Bach met het hof van Dresden. Deze mis uit 1733, die later werd uitgebreid tot de zogenoemde Hohe Messe, ontstond tij dens de van staatswege afgekondigde landelijke rouwperiode naar aanlei ding van de dood van August der Starke in het voorjaar van 1733. Aangezien voor de duur van drie maanden alle muziek was verboden, was deze periode voor Bach een wel kome rust om te componeren; een gelegenheid die hij met beide handen aangreep. Hoe weinig de tijdgenoten en het directe nageslacht de waarde van dit werk hebben beseft, blijkt o.m. uit het feit, dat een deel van de partijen door de tuinman van een zekere Graaf Sporck gebruikt zijn voor het omwik kelen van fruitbomen. Pas na een eeuw werd de mis - gecomponeerd voor de inhuldiging van Friedrich August II - weer uitgevoerd en wel door de Berlijnse Sing-academie: het eerste deel op 20 februari 1834, het tweede deel op 12 februari 1935. De Hohe Messe bestaat uit de beken de vijf vaste delen van de Mis: Kyrie, Gloria,Credo, Sanctus, Agnus Dei. Elk van die vijf delen is samengesteld uit aria's, duetten en koren; tezamen vier entwintig in getal. De koren hebben in dit geheel een groot overwicht. In deze mis is duidelijk de stijl van Bach's can tates te herkennen. Keramiek-expositie Dieuwke Adolf-de Jager HEILOO - Plaatsgenote Dieuwke Adolf-de Jager exposeert haar handge- vormde keramiek in het Medisch Centrum Alkmaar (ingang Wilhel- minalaan) in de maanden december en januari. Zij werkt al heel lang met klei en ervaart klei als een fijn materiaal dat goed naar de hand te zetten is. De strijd om harmonie te bereiken tussen klei en vorm is een constante uitdaging, even als het maken en uitproberen van diverse glazuren. Inspiratie is overal. Vaak uit de natuur, maar ook de dage lijkse gebeurtenissen inspireren haar. Kerstgroepenpad HEILOO - Ook dit jaar zullen in het dekenaat Alkmaar verschillende kerken en kapellen geopend zijn om u de gele genheid te geven hun kerstgroepen te bezichtigen, en van andere activiteiten te genieten. Om dit mogelijk te maken zul len op zondag 26 december dus op Tweede Kerstdag van 13.00 tot 16.00 uur de kerken geopend zijn. Daar vindt u de lijsten van de deelnemende kerken en kapellen. U kunt bij elke willekeurige kerk beginnen en aan de hand van de hier aanwezige gegevens uw eigen Kerstgroepenpad uitstippelen. U hoeft dus geen vaste route te volgen. De ker ken zullen onder andere geopend zijn te: Alkmaar-Pius X, Don Bosco, St. Joseph, Laurentius, Mariaparochie Alkmaar Noord, Bergen Petrus en Paulus, St. Adelbertusabdij Egmond-Binnen, Heiloo Onze Lieve Vrouw ter Nood, Kapel GGZ. Hopenlijk kunt u genieten van de vele mooie kerkstgroepen en ker ken, die u in de regel niet kunt bezichti gen. Ook kinderen zijn welkom. HEILOO - Dinsdagavond 30 novem ber was de laatste live-uitzending van dit jaar. Deze uitzending stond in het teken van de schilderkunst. Voor zijn programma Intermezzo had presenta tor Bob van Unnik onze plaatsgenoot, kunstschilder Bart van Dam uitgeno digd. Op een interessante en boeiende wijze trad van Dam op als een goed docent. Hij schetste een duidelijk beeld een overzicht van de schilderkunst sinds de oudheid. Men zag in de oudheid niet het verband in het lijnenspel zoals hedentendage. Compositie, perspectief waren toen onbekende exponenten in wat men onder schilderkunst verstond. Portretkunst en andere uitingen van dergelijke strekking werden heel sum mier en eenzijdig uitgebeeld. Voor 1800 werden met schetsen de natuur naar binnengehaald en diende als versiering en aanvulling van bijvoorbeeld mytho logische- en bijbelse voorstellingen. Ook veldslagen werden vastgelegd, dat deden de Egyptenaren, de Grieken en Romeinen ook al. Ook in die periode, zeeslagen, maar ook volgens van Dam, stadwachten en regenten (Rembrand, Frans Hals). Verderhuistaferelen met doorkijkjes naar buiten waren in (voor de dieptewerking). Van Dam ging ver- 112 0900- 88 44 HEILOO BERICHTEN Vernieling personenauto's HEILOO - Zondagmorgen 28 novem ber werd door de bewoonster van een woning aan de Oosterzijweg ontdekt dat twee personenauto's die onder de carport van de woning stonden ver nield waren. Van beide auto's werd een band lekgestoken. Een van de auto's betrof een witte Ford Escort. Van deze auto werd de linkerachter band lek gestoken. De andere auto betrof een Daewoo type Matiz. De rechterachterband van deze auto werd lekgestoken. Inbraak in personenauto HEILOO - Tbssen woensdag 24 en zaterdag 27 november werd op de Zevenhuizerlaan in een personenauto van het merk Daihatsu type Charade ingebroken. Door het forceren van een portier wist men zich toegang tot de auto te verschaffen. Uit de auto werd de autoradiocdspeler ontvreemd. Aanrijding met letsel HEILOO - Op woensdagmorgen 1 december vond op de Kenne- merstraatweg ter hoogte van de krui sing met de Kapellaan een aanrijding tussen twee personenauto's plaats. Op het tijdstip van de aanrijding, rond 09.35 uur, stond een 59-jarige bestuur ster van een personenauto op de Kennemerstraatweg stil om af te slaan in de richting van de Kapellaan. Een 29-jarige automobilist afkomstig uit Alkmaar zag dit te laat en kon niet meer tijdig remmen. Als gevolg hier van ontstond een kop-staart aanrijding waarbij de 59-jarige bestuurster, afkomstig uit Akersloot, gewond raak te. Zij werd met een ambulance over gebracht naar het MCA. Beide auto's raakten zwaar beschadigd. Inbraken in personenauto's HEILOO - In de nacht van woensdag 1 op donderdag 2 december werd in een aantal personenauto's ingebroken. Twee van deze auto's stonden gepar keerd in Boekenstein. Een daarvan betrof een grijze Opel Astra. Een van de portieren van deze auto werd omge bogen. Omdat deze auto was voorzien van een dubbele slotblokkering is het bij een poging gebleven. De andere auto betrof een Opel Zafira. Een por tierraam werd ingeslagen waarna ver volgens diverse cd's en dvd's werden gestolen. In de wijk Vredenoord werd deze nacht in een vijftal personenauto's ingebroken. Een van de auto's betrof een groene Renault Twingo. Een van de portieren werd naar buiten gebogen waarna de autoradiocdspeler en enke le cd's werden ontvreemd. Een andere auto betrof een Opel Astra. Van deze auto werd een portierruit ingeslagen. Uit deze auto wordt niet vermist. Door het inslaan van een portierruit werd ingebroken in een Mitsubishi Carisma. Uit de auto werd de auto radiocdspeler ontvreemd. Door het ombuigen van een portier werd inge broken in een Honda type Accord Sedan. Uit de auto werd de auto radiocdspeler ontvreemd. Hierdoor ontstond schade aan het dashboard. Door het inslaan van een tweetal por- tierrruitjes werd in een BMW type 316 ingebroken. Uit deze auto werd onder andere de autoradiocdspeler ont vreemd. Verlichtingscontrole HEILOO - Donderdagmorgen 2 december werd op de Hoogeweg gecontroleerd op de verlichting van fietsers.. Acht fietsers werken bekeurd. Vernieling aan woning. HEILOO - Zaterdagmorgen 4 decem ber werd rond 01.00 uur een ruit van voordeur van een woning aan de Boswinde vernield. Voor de vernieling werd een bloempot gebruikt die in de tuin stond. Die werd met plant en al door de ruit gegooid. Het glas van de voordeur lag in de hal. Waarschijnlijk is daardoor ook de laminaatvloer beschadigd geraakt. Inbraken personenauto's HEILOO - Op zaterdag 4 december werd aangifte gedaan van inbraak in een personenauto van het merk Volkswagen type Passat. De inbraak werd tussen 1 en 4 december terwijl het voertuig op het erf van de woning aan de Kleine Kanne stond gepar keerd. Een van de portiersloten werd geforceerd. Een de auto wordt voorzo ver bekend, niets vermist. Op deze zelfde dag werd aangifte gedaan in de inbraak in een personen auto van het merk Mazda type 323. De inbraak in deze auto werd gepleegd tussen woensdag 1 en donderdag 2 december terwijl het voertuig in Vredenoord stond geparkeerd. Door het ombuigen van een van de portieren werd toegang tot de auto verschaft. Uit de auto werd de autoradiocdspeler weggenomen. Auto gestolen HEILOO - In de nacht van vrijdag op zaterdag 4 december is er een bestel auto gestolen vanaf de Kennemerstraatweg in Heiloo. Het betreft een witte Toyota HI-ACE met het kenteken 64-VL-VH. Gevonden voorwerpen van 29 novem ber t/m 5 december: Autosleutel Renault - 2 sleutels in zwart etuitje - steekwagen - HEILOO - De Gezelschapsbank (een initiatief van de Stichting Oude renwerk Heiloo) biedt geïnteresseer den vanaf 55 jaar de mogelijkheid nieuwe mensen te leren kennen met het doel samen leuke activiteiten te ondernemen of bijvoorbeeld op vakan tie te gaan. De Gezelschapsbank is voor meerdere personen op zoek naar mensen om leuke uitstapjes mee te maken. Wilt u dit ook graag? Informeer dan eens vrijblijvend bij Monique van Ling, coördinator Gezelschapsbank, hoe u in contact kunt komen met een mogelijk geschik te kandidaat. Indien u een of meerdere personen zoekt om andere activiteiten mee te ondernemen kunt u ook bij de Gezelschapsbank terecht. Iedere don derdagmorgen kunt u tussen 10.30 tot 11.30 uur zonder afspraak langskomen bij het Trefpunt op de Abraham, du Bois-Hof 2 in Heiloo. Telefonisch kunt u de Gezelschapsbank bereiken tel. 072-5331297. Meer informatie via www.ouderenwerkheiloo.nl. Kerstmarkt in Het Trefpunt HEILOO - Op zaterdag 11 december is een gezellige kerstmarkt voor jong en oud in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Tijdens deze kerstmarkt kunnen er kerstbakjes, versieringen voor in de kerstboom, kerstkaarten, sfeer lichtjes en nog veel meer gemaakt worden. De toegang is gratis, u betaalt alleen voor de materiaalkosten en die zijn zo laag mogelijk gehouden. De kerstmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Tot 12.30 uur is er een kerstman aanwezig die de kinderen een leuk verhaal voorleest. Voor verdere informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297. Kerstmarkt in Het Trefpunt HEILOO - Op zaterdag 11 december is een gezellige kerstmarkt voor jong en oud in het Trefpunt, Abraham du Bois- hof 2 in Heiloo. Tijdens deze kerstmarkt kunnen er kerstbakjes, versieringen voor in de kerstboom, kerstkaarten, sfeerlichtjes en nog veel meer gemaakt worden. De toegang is gratis, u betaalt alleen voor de materiaalkosten en die zijn zo laag mogelijk gehouden. De kerstmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Tot 12.30 uur is er een kerstman aanwezig die de kinderen een leuk verhaal voorleest. Voor verdere informatie kunt u bellen met Stichting Ouderenwerk Heiloo: 072-5331297. Vervolg van voorpagina: der in op dieptewerking. Hij stelde dat we schilderen of tekenen op een plat vlak en wekken dan de illusie dat het ruimtelijk lijkt. Eeuwenlang is dat een strijd geweest bijvoorbeeld, om een doosje echt een doosje te laten lijken. Pas rond 1500 waren er in Italië theori- ën ontwikkeld die met het perspectief te maken hadden, volgens van Dam. Na 1800 begon men buiten, natuurge trouw, op papier of doek, met verf een beeld van de werkelijkheid te maken. Men noemt dit naturalisme. Voor die tijd werkte men in binnenruimten, van voorbeelden die buiten waren geschetst. Na ca. 1865 was volgens van Dam door invloeden van de fotografie de werkelijkheid niet meer zo in trek om te schilderen. Er werden impressies vanuit de natuur weergegeven. De indruk die de natuur op de schilder maakte werd geschilderd. Deze metho de noemt men Impressionisme. (Van Gogh, Renoir, Cézanne). Bart van Dam schildert zelf veel landschappen, die hij ook wel exposeert. Zelf heeft hij aqua rellen opgehangen in de diverse hallen in het appartement waar hij woont. Men is welkom om deze eens te bestu deren. Na 18 december kan men een afspraak maken, tel. 072-5340553. Kindervoorstelling het Rad van Avontuur HEILOO - Zondagmiddag speelt toneelgroep Papaver-Kids om 14.30 uur de kindervoorstelling Het Rad van Avontuur in Heiloo. De voor stelling is voor kinderen van 4 tot en met 9 jaar. Het is een verrassing welke verhaalwensen van kinderen op het Rad van Avontuur komen. Een kind draait het Rad en de improvisatie-ervaring van PapaverKids doet de rest! Afwisseling, fantasie, humor en veel inbreng van kinderen gegarandeerd. Na een spetterende middag is uw kind verkocht aan deze leuke vorm van toneel.En..., wie weet u ook! De entree bedraagt 4,50 euro inclusief ranja achteraf. De voorstelling is in mini-theater Sierhuis., het knusse theater van Heiloo. De zaai is open vanaf 14.15 uur. Het theater is zeer makkelijk te vinden aan de Nijverheidsweg in Heiloo. Parkeren is geen probleem. Reserveren aanbevolen: 072- 5331406 (Sylvia Sierhuis tijdens werktijden) of 072-5126584 (Henk Noorman). Galerie van Lubeck gesloten HEILOO - Galerie van Lubeck, Kanaalweg 6 in Heiloo is tot en met 24 februari in winterslaap. Kijk voor de nieuwe exposities op de website www.vanlubeck.com HEILOO - Op het terrein van GGZ Noord-Holland-Noord- het voormalig psychiatrisch ziekenhuis Willibrord- wordt van 6 tot en met 23 december in de plantenkas een kerstmarkt gehou den. De plantenkas wordt gedreven door cliënten van GGZ NHN in het kader van de zogenaamde arbeidsreha bilitatie; een opstapmiddel naar het reguliere arbeidsproces. De kas beschikt over een gevarieerd aanbod. Zo zijn er acht soorten kerstbo men met en zonder kluit waaronder de Nordmanbomen die hun naalden bijna niet verliezen. De kerstbomen worden professioneel verpakt waardoor er geen dennennaalden in de auto terechtko men tijdens het vervoer. Naast kerstbomen zijn er vele bloeien de en niet-bloeiende planten te koop zowel voor binnen als voor buiten, windlichten, schorsbakjes, flessenboxen, potterie, kaarsen, kandelaars, kerst boomstandaards, verlichting en riet werk. Verder beschikt de plantenkas over een ruim assortiment groen en accessoires om zelf kerststukjes te maken. Ook is het mogelijk kant-en-klare kerststukjes te kopen. Deze kunnen op maat en kleur worden gemaakt. De kerstmarkt in de plantenkas is geo pend van 10.30 tot 17.00 uur. De kas is ook op zaterdag open, maar op zondag gesloten. De plantenkas bevindt zich op het terrein van GGZ Noord-Holland- Noord, Kennemerstraatweg 464 in Heiloo. Op het terrein is de route naar de kas aangegeven met borden zowel vanaf de ingang aan de Kenne merstraatweg als vanaf de ingang aan de Kanaalweg. HEILOO - De activiteitencommissie van 't Trefpunt zal op 19 december als afsluiting van haar aktiviteiten 2004 weer de inmiddels traditionele toneel uitvoering verzorgen: De toneelgroep van 't Trefpunt zal de klucht Met boe ven vang je boeven van T. Akkermans, opvoeren. Vakman drukker Nelis de Beun, die bij zijn dochter Nel inwoont, heeft net drie maanden cel voor valse munterij ach ter de rug en zint op eerherstel. Vraag is echter of hij werkelijk onschuldig is. Zijn vriend Brammetje, penning meester van de bejaardenclub, waar van hij de kas heel wat lichter heeft gemaakt, gelooft heilig in de onschuld van Nelis, todat een onderwereldfiguur (Thijs Zondervan die op slinkse wijze kennis heeft gekregen met de naar een huwelijk hunkerende Nel ën blijkbaar meer weet van de praktijken van Nelis) contact zoekt met hem om zijn geheimen en/of de drukpers van Nelis te bemachtigen. Deze Thijs is echter geen onbekende bij justitie en Mevrouw Duivekater, in dienst van het Ministerie, ontwikkelt samen met Nel een plan om Thijs via een slimme manoeuvre als de werke lijke valsemunter te kunnen ontrqask^- ren. Zou Nelis dan smartegeld kunnen eisen? Jansje, de bemoeizieke en graag rodde lende buurvrouw, houdt alle bewegin gen in en om de woning van Nelis en Nel scherp in de gaten; weet uiteraard heel veel en denkt er zo het hare van. Koosje, een goede vriendin van Nel wil best helpen bij het oplossen van de ontstane verwikkelingen en is bereid om op de van muizen krioelende zol der te speuren naar mogelijk bewijs dat Nelis zich toch van vals geld heeft bediend. Er is immers een fles jenever in de slijterij gekocht en betaald met een vals briefje van 50 euro. Is Nelis dan toch niet zo onschuldig? Regie: Jaap Schuuring. Een heerlijke klucht die alle ingrediën ten heeft voor een middag uit. Aanvang: 14.00 uur. Entree: 4,-. Na afloop van de voorstelling gratis bingo waarmee mooie planten en kerstver sieringen te winnen zijn. John Daas: „In eerste instantie noem den we het 'vraaggericht werken', ont staan uit het streven om directer en sneller te kunnen reageren op veel voorkomende vragen van inwoners. Omdat het opzetten van een dergelijk grootschalig project behoorlijk wat energie en financiële inbreng vergt, is het echter steeds in de ijskast gezet. Nu vonden we echter dat de tijd rijp was om het nieuw leven in te blazen. Voorafgaand door een proef, en in plaats van vraaggericht, wijkgericht werken. Om op die manier in één keer aan een wens van meerdere mensen, die in een. en dezelfde straat of wijk wonen, te kunnen voldoen. Als we weten wat wijkgericht werken toe voegt voor de inwoners en de gemeen te wordt bekeken wat we er verder mee willen en kunnen. Dat hangt af van een aantal factoren die zorgvuldig zullen worden afgewogen." Goed overzicht op straatniveau Peter Trauschke, hoofd van de afdeling Ingenieursbureau van de gemeente Heiloo: „De respons op de enquête wordt door ons gecategoriseerd in thema's als 'groen', 'verkeer', 'veiligheid', verlich ting', 'etcetera. Zodat wij een goed overzicht zullen krijgen van wat er speelt op straatniveau, in plaats van een algemeen beeld. Wij zien het ook als een uitgelezen kans voor de inwo ners van Heiloo om hun stem te laten horen. Met dit'project laten we zien oprecht geïnteresseerd te zijn in hun mening, en we hopen dan ook op een hoge respons op de enquête." De straten zijn geselecteerd op grond van de diversiteit aan typen woningen, de gemiddelde gezinssamenstelling, en het soort wijk. Rob Reijners: „Omdat het een proef betreft, hebben we beslo ten om niet meteen 'complexe' wijken, waarin veel verschillen te zien zijn of waar we meer problemen verwachten dan gemiddeld, te selecteren voor het project." Hartfalen, wat is het en hoe herken je het HEILOO - Op donderdag 9 december houdt de Commissie Voorlichting Senioren een themamiddag over het hart en hartfalen. Kirsha de Vries van de Nederlandse Hartstichting is uitgeno digd om meer te vertellen over hartfalen: hoe herken je het? U krijgt geen cursus hartspeciaüsatie, maar de informatie is vooral leerzaam en bedoeld voor ieder een die meer wil weten over hartfalen. Veel praktische zaken worden bespro ken: hoe herken je het en wat is een gezonde leefstijl om hartfalen te voorko men. Natuurlijk is er ook ruim gelegen heid voor het stellen van vragen. Deze bijeenkomst vindt plaats op donderdag middag 9 december in het Trefpunt, Abraham du Bois-hof 2 te Heiloo, aan vang 14.00 uur, toegang gratis. HEILOO - Een inflatievolgend huur beleid en voorrang aan het onderhoud van oudere woningen. Dat zijn twee van de belangrijkste beleidspunten waarover de woningcorporatie Kennemer Wonen en de twee verbon den huurdersorganisaties woensdag, 24 november een akkoord hebben gesloten. Nog geen jaar nadat de eerste besprekingen tussen Huurders vereniging Heiloo en de Stichting Huurdersbelangen Willibrordus De viering van Oud en Nieuw is een feestelijk gebeuren. In de steden werkt de politie samen met de brandweer en de gemeente om de jaarwisseling zo veilig mogelijk te laten verlopen. Dit geldt zowel voor de avond en nacht van 31 december als voor periode daar aan voorgaande. Ook het voortijdig afsteken van vuurwerk en het in bezit hebben van illegaal vuurwerk wordt aangepakt. Meld het ons als u overlast heeft en zorg voor uw veiligheid en die van uw kinderen door het vuurwerk veilig aan te steken. Preventie kan veel ellende voorkomen! Ieder gebied vereist een eigen aanpak. In sommige gebieden verloopt de jaar wisseling relatief rustig, terwijl het in andere wijken onrustig is en er zelfs zeer onveilige situaties ontstaan. Tijdens de jaarwisseling zet de politie extra mensen in, maar ook in de weken ervoor zijn politiemensen alert op ille gaal vuurwerk of het aansteken van vuurwerk buiten de toegestane tijden. Daarnaast geeft de politie voorlichting op scholen om de jeugd bewust te maken van de gevaren van vuurwerk en hen te wijzen op de straffen die staan op het overtreden van de regels. Eigen verantwoordelijkheid Er zal dus streng worden toegezien op het naleven van de regels om onveilige situaties te voorkomen. Maar, de poli tie kan dit niet alleen. Bewoners zijn ook zelf verantwoordelijk voor hun veiligheid. Koop het vuurwerk bij een erkend verkoopadres. Bewaar het vuurwerk op een veilige droge plaats en steek het vuurwerk aan met een speciaal lont of een sigaret. Steek vuur werk alleen af op 31 december van 10.00 uur 's ochtends tot 2.00 uur 's nachts. En tenslotte, ruim het vuurwer- kafval zo snel mogelijk op om te voor komen dat kinderen de volgende dag proberen vuurwerk dat nog niet is afgegaan, aan te steken. Boetes De wijkcoördinator en andere agenten in de wijk volgen de situatie in hun buurt. Denk erom dat er een HALTstraf of een boete staat van ten minste 52 euro op het te vroeg afste ken van vuurwerk, illegaal vuurwerk in bezit hebben levert een HALTstraf of boete op van minstens 80 euro. plaatsvonden, zijn zij er in geslaagd om tot constructieve beleidsafspraken te komen met de fusiecorporatie van Woningstichting Heiloo en de Woningstichting Willibrordus. Anne Amsterdam, voorzitter van de Huurdersvereniging Heiloo, noemde het woensdagavond 'opmerkelijk dat - ondanks het cultuurverschil - de beide organisaties een gezamenlijk platform hebben gevormd, dat de belangen van Expositie Joan Dirkson in galerie Big Art HEILOO - Joan Dirkson, woonachtig te Heiloo, was al op jonge leeftijd geïnteresseerd in de schilderkunst. Op haar zeventiende volgde zij de FA School, waar zij ver schillende technieken en vormen van kunst van vooral Amerikaanse kun stenaars aanleerde. Ook heeft zij in de loop der jaren kennis en ervaring opgedaan met het volgen van allerlei cursussen. Een van haar docenten, Raffaela Nigita, gaf haar les op de schilderclub Samen doorgaan. Bij deze club schildert zij nog steeds, maar zij volgt tegelijkertijd een oplei ding aan de kunstacademie te Haarlem. Zij hoopt hierdoor zichzelf verder te ontwikkelen en een nog bredere kijk op kunst te krijgen. Tot en met 12 december is er een overzichtstentoonstelling van haar olieverfschilderijen. Joan Dirkson exposeert samen met onder andere Ger Stallenberg, Hans Innemée en Theo Koster. Galerie Big Art is gevestigd aan de Oosterzijweg 122 te Heiloo. De openingstijden zijn vrij dag, zaterdag en zondag van 13.00 tot 17.00 uur. de huurders zal vertegenwoordigen.' In totaal zijn bijna 4.000 huurders bij de fusiecorporatie betrokken. Er zijn prestatieafspraken gemaakt over de volgende onderwerpen: -loka le binding, -kwaliteitsbeleid, -veilig heidsbeleid, -onderhoudsbeleid, - investeringsbeleid en -huurbeleid Volgend jaar wil het huurdersplatform met Kennemer Wonen een samenwer kingsovereenkomst sluiten. Verbetering van communicatie belangrijk voordeel Peter Trauschke: „Ook een belangrijk aspect van deze proef is het feit dat we weten dat de inwoners van Heiloo een verbetering van de communicatie tus sen gemeente en bewoners hoog op het verlanglijstje hebben Staan. Dat houdt niet automatisch in dat elk pro bleem, dat is aangegeven op de enquê te, ook meteen zal worden opgelost. Er zullen best problemen naar voren komen waar wij niets aan kunnen öf willen doen. Maar dat zullen we dan ook direct naar de mensen communi ceren: we hebben uw klacht gelezen, maar om die en die reden kunnen we u helaas niet tegemoetkomen. Die inter actie tussen gemeente en bewoners zal volgens ons veel frustraties wegnemen: mensen willen vaak gewoon graag weten waar ze aan toe zijn." Wijkschouw langs de straten Aan die interactie wordt onder andere invulling gegeven middels een 'wijk schouw', aie begin januari zal worden uitgevoerd. Tijdens deze informele ontmoeting komt wethouder Daas, samen met een ambtelijke vertegenwoordiging langs om de situatie in de straten te bekijken en met de bèwoners van gedachten te wisselen over eventuele verbeteringen voor de straat of de wijk. In maart 2005 worden alle uitkomsten geëvalueerd, waarna de conclusies worden gebruikt om te beslissen of het wijkgericht wer ken bestaansrecht heeft en wordt besloten of deze manier van werken op grotere schaal wordt doorgevoerd in Heiloo. De betreffende bewoners worden per soonlijk op de hoogte gehouden van de resultaten van de enquête, de wijk schouw en de acties die uit de bevin dingen volgen. De overige inwoners van Heiloo kunnen in de gemeente lijke informatie-pagina's Heiloo Contact van deze krant lezen wat de proef heeft opgeleverd. Plus Vert op kerstmarkt in Grote Kerk Alkmaar ALKMAAR - Op 10,11 en 12 decem ber is er weer een sfeervolle kerstmarkt in de Grote Kerk te Alkmaar. Plus Vert workshops staat daar ook met een kraam. Ze verkopen daar mooie kerst stukken, boeketten en accessoires. Tevens is er een mogelijkheid om een workshop sieraden maken te volgen. Bovendien ontvangt u bij een besteding van 15,- uw entreegeld retour. Vrijdag 17 december van 14.00 tot 18.00 uur is er sale bij Plus Vert. Alle kerstartikelen en sieraden zijn dan met 50% korting. Tevens is er een verkoop van mooie kerststukken. Plus Vert vindt u aan de Groenelaan 25 te Heiloo, tel. 072-5321011/ 5336275. Biljartcursus in het Trefpunt HEILOO - Vorig seizoen zijn er in de biljartzaal van het Trefpunt du Boishof 2, een tweetal biljartcursussen gegeven. Deze cursussen werden georganiseerd door biljartclub 't Treffertje en werden verzorgd door ervaren en bekwame leden van deze vereniging. In de maan den januari, februari en maart 2005 zal er weer een biljartcursus worden gege ven. Om deze cursus te kunnen volgen moet men lid zijn of worden van een van de Ouderenbonden. De cursus bestaat uit tien lessen en begint op woensdag morgen 12 januari. De lestijden zijn van 10.00 tot 12.00 uur. De kosten zijn 30,- inclusief de kosten voor het onderhoud van de biljarts. Opgave bij Th. Kaandorp, Zeeweg 2,1852 CR Heiloo, tel. 072-5332086 of C. Heijnis, Ewislaan 13,1852 GL Heiloo, tel. 072-5337791. HEILOO - Lucia Admiraal, woonachtig en werkzaam in Heiloo, houdt zich bezig met glaskunst, kerami sche vormgeving en het maken van ver rassende, moderne composities van plantaardige materialen en bloemen. De veelal vrolijk gekleiirde vazen, schalen en glasobjecten van haar hand zijn afgelopen jaar tentoongesteld in diverse galerieën en beeldentuinen. Ook haar bloemschik-creaties waren dit jaar te zien tijdens de Nederlandse Kampioenschappen Bloemschikken voor Amateurs te Haarlem, alwaar zij de eerste plaats behaalde in de semi- prof klasse. Om groter publiek op een ontspannen manier te laten kennis maken met haar kunstzinnige activitei ten, stelt Lucia haar atelier open op zaterdag 11 december en zondag 12 december van 14.00 tot 18.00 uur. Naast keramiek en glasobjecten is het geheel feestelijk aangekleed met eigentijdse kerstdecoraties. Bezoekadres is Pastoor van Muijenweg 98 te Heiloo. Ook open na telefonische afspraak 072-5339490. Werk van Lucia Admiraal •Noord-Holland Noord

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 12