m Kerstconcert door het ensemble Poldervokaal in Limmen Dienstregeling Connexxion Rachel Ann Morgan met kerstprogramma Plusactiviteiten Bonhoeffercollege Nieuwelaan West opvallend nieuw bedrijvencentrum Jazz Session Club Vredeburg Lezing Met de motor over het ijs B&W schetsen ruimtelijke mogelijkheden voor de raad Eetmiddag met trekking Jubileum Loterij bij De Uylenspieghels Conquista, het jongerencentrum van Limmen zoekt jou! Met de auto in de sloot AKERSLOOT - Vrijdagochtend even voor 4.30 uur is een 23-jarige automo bilist uit Heemskerk met zijn auto een sloot naast de A9 ter hoogte van Akersloot ingereden. Hij reed in de richting van Heemskerk. Naast hem zat een 15-jarige plaatsgenoot. Beide inzit tenden zijn op eigen kracht uit de auto gekomen. De mannen zijn voor onder zoek naar het MCA in Alkmaar over gebracht. Bij de bestuurder is bloed afgenomen en wordt onderzocht op het gebruik van alcohol. Fietsverlichtingscontrole CASTRICUM - Donderdagavond is er een fietsverlichting controle geweest op de Eerste Groenelaan in Castricum. Er zijn vier bekeuringen gegeven aan fietsers die met ondeugdelijke verlich ting reden. De controle was van 18.30 tot 22.45 uur. Yakantiecocktail activiteiten in de kerstvakantie CASTRICUM - Zin in klimmen, tennis sen, of squash? In de kerstvakantie ben je van harte welkom om in Sportpark Berg en Bal je sportieve kanten te laten zien en tot het topje van het sportcen trum te klimmen, een partijtje tennis te spelen of een stevig balletje te slaan in de squashruimtes. De activiteiten wor den georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, sector opbouwwerk, in samenwerking met Sportpark Berg en Bal. Je kunt deelnemen als je tussen de 6 en 12 jaar oud bent. De prijs is 2,50 per activiteit.Voor een hapje en een drankje in de pauze wordt gezorgd, je hoeft alleen jezelf en een paar gympen mee te nemen! De activiteiten worden 's middags tus sen 14.00 en 16.00 uur gehouden op de volgende data: maandag 27 december tennis, woensdag 29 december klimmen, vrijdag 31 december squash, dinsdag 4 januari squash, donderdag 6 januari klimmen. Bij de klimactiviteit is het gewenst dat er een aantal ouders helpen met het 'zekeren' van de kinderen. Je kunt je opgeven bij Berg en Bal vanaf donderdag 16 december tussen 9.00 en 16.00 uur, tel. 0251-657070. Adres Sportpark Berg en Bal: De Bloemen 69 in Castricum. KYG Limmen LIMMEN - Op woensdag 15 decem ber is er in de Burgerij de Kerstavond van het KVG aanvang 18.00 uur. Deze avond begint met een broodmaaltijd, waarna om 20.30 uur het Liturgisch koor de avond verder zal verzorgen. Deze avond is alleen voor leden. LIMMEN - Het dertien zangers en zan geressen tellende ensemble Polder vokaal studeert jaarlijks twee nieuwe programma's in die rond Kerstmis en het voorjaar enkele malen worden uit gevoerd. Meestal gebeurt dat in een van de vele schilderachtige kerkjes die Noord-Holland telt en waar het ensem ble het best tot zijn recht komt. Op 12 december zal Poldervokaal in het prachtige NH kerkje aan de Zuidkerkenlaan te Limmen optreden. De artistieke leiding van Poldervokaal is in handen van zangpedagoge Maria Rondèl. Met haar schat aan ervaring als soliste van het Nederlands Kamerkoor en zangdocente aan diverse conserva toria weet Maria Rondèl Poldervokaal tot een hecht geheel te smeden. Het is niet toevallig dat op het repertoire veel bewerkingen staan van Felix de Nobel, jarenlang de bezielende leider van het Nederlands Kamerkoor. Poldervokaal put uit vier eeuwen vocale muziek, van verfijnde a-capella zang uit de zestien de eeuw tot de cpmplexe samenklan ken van de close harmony en de veelei sende partituren uit de hedendaagse musical. In elk concert worden ook bewerkin gen voor kleinere bezetting- duetten, terzetten, soli et.- opgenomen. Alle zangers zijn als solisten geschoold. De vaste begeleider van het ensemble is Jan Laan. Poldervokaal zingt altijd zon der dirigent en stelt er een eer in alles uit het hoofd te zingen. Zondagmiddag 12 december in de NH kerk aan de Zuidkerkenlaan te Limmen. Aanvang: 15.00 uur. Toegang: 8,-. Reserveren: U kunt kaarten voor dit concert reserveren via e-mail lim- mencultuur@hotmail.com, via tel 072- 5052235 of via www.limmencultuur.nl. Wethouder Veldt geeft startsein voor realisatie bedrijventerrein Nieuwelaan LIMMEN - Na een jarenlange voorbe reiding was het op 3 december zo ver. Om 15.30 uur gaf wethouder Willem Veldt het officiële startsein voor de rea lisatie van het nieuwe bedrijventerrein Nieuwelaan West te Limmen. Langs de Rijksweg in Limmen ter hoogte van de Nieuwelaan,. start Tervoort's Projecten uit Egmond binnenkort met de realisatie van bedrijventerrein Nieuwelaan-West. Op de locatie komt een bedrijfsverzamel gebouw, en een aantal afzonderlijke bedrijfsgebouwen. Dat komt neer op een totaal van bijna 8.000 m2 nieuwe bedrijfsruimte op een zeer interessante locatie in Limmen. Tervoort's Projecten ontwikkelde in samenwerking met ADD Architecten B.V. uit Limmen de plannen, de verkoop is in handen van Makelaar Kuijs Reinder Kakes uit Alkmaar. Er is gekozen voor ontwerpen die pas sen in de omgeving en beantwoorden aan het beeldkwaliteitplan dat voor dit gebied is opgesteld. Diverse plaatse lijke ondernemers lopen al warm. Zo vestigen Rijwielhandel Kroone Lief ting en Loodgietersbedrijf DIB O zich op het terrein en gaat Böhm Beheer B.V. een nieuw kantoorpand realiseren. Voor een bedrijfsunit in het bedrijfsverzamelgebouw is ook ruime belangstelling bij Limmer onderne mers. Het bedrijventerrein kenmerkt zich door de hoge kwaliteit en gunstige lig ging van de gebouwen. Uiterlijk klein schalig, afwisselend en gebruik van ver schillende materialen. Alle gevels zijn zichtgevels en daarom zijn hoge eisen gesteld aan de uitstraling. Alles bij elkaar is het een interessant bedrijfster rein, zeker vanwege de ligging. Niet weggestopt, maar langs een belangrijke doorgangsroute. REGIO - In december van dit jaar wordt een nieuwe dienstregeling voor de bus ingevoerd. In de ontwerpdienstregeling voor de lijnen 167 en 168 (Corus/Beverwijk - Alkmaar v.v.) komt de aansluiting op de trein in Castricum structureel te vervallen. Ten gevolge hiervan wordt de aansluiting op de snel trein net gemist met zeer lange wachttij den op het station tot gevolg. In overleg met reizigersorganisatie Rover heeft de gemeente Castricum bij de provincie geijverd voor een langere halteringstijd van de bus op station Castricum. Geconfronteerd met de pro blemen is de provincie in overleg met Connexxion akkoord gegaan met het herstel van de aansluitingen. Om de overstap van trein op bus richting Alkmaar tenminste 's middags te hand haven verlengt Connexxion de halte ringstijd op station Castricum van 3 minuten nu tot 6 minuten in de nieuwe dienstregeling. Hiermee hebben reizi gers die per trein in Castricum aanko men 3 minuten overstaptijd op lijn 167/168 richting Alkmaar. Voor de ritten later op de avond worden de vertrektij den 8 minuten naar achter geschoven waardoor een aansluiting op de trein ontstaat. De ritten in de ochtend hante ren 1 minuut op station Castricum. Hier vinden reizigers geen hinder van. De gemeente heeft de provincie ook ver zocht de mogelijkheden te onderzoeken voor een uitbreiding van de dienstrege ling van buslijn 163 (Uitgeest - Alkmaar v.v.) gedurende de avonduren en in de weekenden. De behoefte aan een volle dige dienstregeling is met name onder ouderen en economisch minder draag- krachtigen uit de kern Akersloot groot. De provincie en Connexxion hebben aangegeven dat gezien de matige bezet ting buiten de spitstijden het niet haal baar is de dienstregeling uit te breiden. LIMMEN - Jazz Session Club Vredeburg presenteert zondag 12 december Way Out West als elftal. Na het spetterende salsa-optreden van Tocalunes in november nu weer eens iets totaal anders, nl. Way Out West. Dit orkest, bestaande uit elf zeer goede muzikanten, is een bizar geheel. Ooit in 1987 begonnen als workshop/leeror- kest Big Experiment Band o.l.v. Egon Kracht, dat - de naam zegt het al - experimenteerde met allerlei muziek vormen. Zo had dit orkest twee drum mers en twee bassisten. Nog ludieker werd het in 1991, toen het orkest, onder de naam Ekestra, werd uitgebreid tot 23 man. Men speelde muziek van Erik Satie onder de titel Étrange n'est-ce pas? (Vreemd, hè?). Egon en zijn broer Milan bewerkten verschillende stukken van Satie en Egon componeerde zelfs een 30 minuten durende improvisatie symfonie getiteld E.S. Tournee door Nederland. Één van de muzikanten van het eerste uur was Bert Apeldoorn, die al vanaf zijn vijftiende jaar vibrafoon speelt. Dat hij nu al jaren een bekend acteur is, is ook te zien in zijn vibrafoonspel, dat zich kenmerkt door een grote expressi viteit. Zijn zoontje van twee omschreef dat eens als: Papa is boos op de vibra foon. Het is nog steeds moeilijk de soort muziek te omschrijven die de band speelt, want er komen zoveel muziekstijlen aan te pas, dat je dat toch niet bij kunt houden. Maar wat denkt u van blues, modern, drumm'n bass, funk rock, jazz, klassiek. Het zal u doen dui zelen, maar het is zeer verrassend en uitdagend, om niet te zeggen clownesk. Een soort muzikaal theater kun je het wel noemen. Dat ze de week voor dit optreden vier dagen in een studio heb ben gezeten om een demo cd op te nemen, betekent dat ze nog beter op elkaar ingespeeld zijn. Het betekent niet, dat er ook maar iets van de spon taneïteit, die dit orkest uitstraalt, verlo ren is gegaan. U moet het echt komen zien. Tijd: 16.00 tot 20.00 uur in Cultureel Centrum De Vredeburg te Limmen. De toegang blijft gratis, maar u kunt lid worden voor 7,- per per soon voor het gehele jaar. Inlichtingen: Fred Timmer, tel/fax: 072-5053414 of e- mail: timmer.limmen@worldonline.nl. Posterdief aangehouden CASTRICUM - Zaterdagochtend om 0.40 uur is een 17-jarige inwoner van Castricum op heterdaad betrapt bij het stelen van een poster op de Geesterduinweg in Castricum. De jon gen maakte de zijkant van een bushok je open (een zogeheten abri) om daar een poster uit te halen. De jongen is aangehouden en heeft afstand gedaan van de poster. Conquistanieuws LIMMEN - Het programma voor vrij dag 10, zaterdag 11 en woensdag 8 december bij Conquista is: Conquista kids: Kerst kaarten slinger Van Sinterklaas ga je zo weer door naar de kerstman! Met deze slinger, zorg je dat je voor al je kerstkaarten een plekje hebt! Zie jij al sneeuw? Zoals gewoonlijk weer een topoch- tend bij Conquista kids. Deze ochtend begint om 10.30 en zal duren tot 12.00 uur. De entree is 1 euro en vanaf 4 tot 11 jaar. Club X-tra: Limmer Dance Event Club X-tra presenteert zaterdag 11 december Limmer Dance Event. Een vette party, met super licht show met licht effecten van formaat! Ook de dj zal top zijn en als je goed kunt dansen? Kom dan helemaal en win de Limmer Dance Award! Heb je ideeën voor activiteiten of wil je mee helpen deze club X-tra feesten te organiseren? Kijk of mail dit dan naar: tienerwerk@con- quista.nl. De tieneravond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar deu ren om 23.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. Conquista Café Het jongerencafé is op de vrijdag en zaterdag weer geopend van 20.30 tot 01.00 uur. Het café bestaat uit een eigen zaal met bar, poolbiljart, inter netcomputers en zithoek. Met andere woorden: lekker relaxen, een biertje pakken, een pooltje schieten en af en toe even chatten. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 8 december Club op woensdag heeft zes spelcom puters klaar staan en de muziek aan! Je kunt weer tafeltennissen, sjoelen, poolbiljarten, computerspelletjes spe len, internetten, knutselen maar ook met de Play- Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00 uur, voor iedereen van 9 t/m 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op www.conquista.nl. Kerst expositie 'Kerst in keramiek' LIMMEN - Op zaterdag 11 en zondag 12 december van 11.00 tot 17.00 uur vindt de expositie Kerst in keramiek plaats. Er wacht u een warm en sfeer vol onthaal waarbij de warme dranken niet zullen ontbreken. Daarbij opge teld de warmte van het vele kaarslicht, licht dat de verscheidenheid van vor men en glazuren verrassend tot hun recht laten komen. Keramiek in Kerstsfeer vindt u bij Atelier Zonne Wende van Nel en Clara aan de Kerkweg 48, Limmen, tel. 072- 5051717. Unicef-verkoop bij Albert Heijn Limmen LIMMEN - Dit najaar voert Unicef speciaal actie tegen de kindersterfte. Jaarlijks sterven 6 miljoen kinderen aan ziektes zoals mazelen, hepatitis B, tetanus, kinkhoest en malaria. Een eenvoudige vaccinatie of een muskie tennet had hun leven kunnen redden. Een kwart van alle kinderen op de wereld is niet gevaccineerd. Voor Unicef is dat onaanvaardbaar. De middelen zijn er, maar er niet voldoen de geld om de vaccinatie programma's uit te voeren. Wilt u een steentje hier aan bijdragen? Dat kan vrijdag 10 december. Bij Albert Heijn in Limmen kunt u van 9.00 tot 20.00 uur een aan koop doen van kleurige kerst- en alge mene wenskaarten of cadeaus voor jong en oud, zoals agenda's, kalenders, puzzels, kerstversiering etc. Voor infor matie of bestelling, G. Hageman, tel. 072-5052492. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk 15 minuten voor aanvang bij de kassa in de kerk te worden afgehaald. Er zijn geen gereserveerde plaatsen. Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door Valkering de Graaf accountants De Limmer Taaltest 2004 LIMMEN - Na de succesvolle editie van vorig jaar organiseert Limmen Cultuur ook dit jaar weer De Limmer Taaltest. Deze test is in de plaats gekomen van het Limmer Dictee dat na zes jaar plaats moest maken voor een meer creatieve uitdaging voor de liefhebbers van onze moedertaal. De Limmer Taaltest doet een beroep op kennis, vernuft taalgevoel en creati viteit op het gebied van het Nederlands. De test bestaat uit vier onderdelen. Allereerst moeten de deelnemers een goed Nederlands woord vinden voor een aantal regelmatig voorkomende moeilijke woorden b.v.: adequaat - passend). Vervolgens wordt de kennis van spreekwoorden getoetst aan de hand van zinnen die elk zijn samen gesteld uit gedeelten van twee spreek woorden die dus moeten worden achterhaald b.v.: Als het kalf ver dronken is, lóópt de derde ermee heen). Het derde onderdeel bestaat uit een aantal zinnen waarvan moet worden vastgesteld of ze goed of fout zijn.(b.v. Hun hebben altijd geluk). Tenslotte word het vernuft en de cre ativiteit van de kandidaten op de proef gesteld bij het oplossen van cryptische omschrijvingen (b.v. Muzikaal echtpaar dat sigaretjes rolt - drumstel). In de opgaven zelf zitten wat hulpmiddelen om tot de oplos sing te komen. Het evenement vindt plaats op dins dag 14 december in de bovenzaal van boerderij Vredeburg. Uiteraard wor den de prijswinnaars beloond en de beste ontvangt bovendien de Van den Boogaard-wisselbokaal. Deelnemers kunnen zich aanmelden bij H.J. Brandsma, Vaartkant 30 1906 WJ Limmen, tel. 072-5052052, e-mail: tibra@hetnet.nl. Deelnemers dienen om 19.45 uur aanwezig te zijn en wor den verwelkomd met een kopje kof fie. Het inschrijfgeld bedraagt 3 euro. AKERSLOOT - Net de feestelijkheden van het 25 jarige jubileum achter de rug en nu is er alweer de volgende activiteit van motorclub Bacchus uit Akersloot. Zaterdagavond 11 december houdt de motorclub uit Akersloot een lezing/dia- presentatie. Deze presentatie wordt gehouden door Rob èn Dafne de Jong Rob en Dafne hebben inmiddels heel wat afgereisd, dwars door Azië, Afrika en andere verre oorden. Maar het meest bijzondere -of wel bizarre- is toch wel hun reis over het ijs. Alleen al de voorbereiding is een hele onderne ming. Speciaal aangepaste motoren, kleding en uitrusting om temperaturen tot -50 C te kunnen overleven. Gedurende de maanden december, januari, februari 2003/2004 reisden ze door het barre Siberië. Over het Balkai meer, door bevroren moerassen, zo'n 2000 km over de bevroren rivier de Lena. Op vele andere onbegaanbare paden over het ijs en door sneeuw en dat bij zeer extreme temperaturen. Honderden kilometers, dagen lang ploeteren door de sneeuw zonder ook maar iémand tegen te komen om daar na gastvrij te worden ontvangen door Russische bevolking. Deze reis werd gemaakt met twee spe ciaal geprepareerde Yamaha XT offro- ad motoren met spikes. Eén met zijspan en indien nodig kon de tweede motor ook aan de zijspan gekoppeld worden! Uiteraard zijn deze ook aanwezig tij dens de lezing. De lezing vindt plaats op 11 december, aanvang 20.00 uur bij cafe 't Achterom aan het Wilhelminaplein te Akersloot. CASTRICUM - In de commissie Buiten Gewoon Castricum van 16 november is de doelstellingnota behan deld. Een eerste voorlopige conclusie is dat een meerderheid van de raad streeft naar een stabiele bevolkingsont wikkeling. In de doelstellingennota staat hierover dat om het aantal inwo ners stabiel te houden er de komende 25 jaar ongeveer 1600 woningen gebouwd moeten worden. Ten behoeve van de discussie en als achtergrondinformatie heeft het colle ge van burgemeester en wethouders een notitie woningbouw opgesteld. De totale bouwcapaciteit is nu becij ferd op 1.650 woningen. De marge is echter krapper dan deze lijkt, aange zien onzeker is of de geplande aantal len ook daadwerkelijk op de geplande locaties kunnen worden gerealiseerd. Ook kunnen locaties alsnog afvallen. Andersom geldt echter hetzelfde. Er kunnen ook mogelijkheden ontstaan op locaties waar nu geen rekening mee is gehouden. The Drift en Deluxe in de Storey Club AKERSLOOT - Vrijdag 10 september is het nieuwe seizoen één week oud, en twee bands bijten het spits af. Vanaf 21.00 uur staan The Drift en Deluxe op de bühne van de Storey Club te Akersloot. The Drift maakt gitaarpop in de stijl van Counting Crows, R.E.M. en de Golden Earring. De bezetting is twee gitaren, bas, drums en piano. Er is geko zen voor twee leadzangers die elkaar op het podium versterken. Het geluid van de popliedjes die The Drift maakt wordt gekenmerkt door twee rauwe stemmen, meerstemmige koortjes, melodieuze gitaarlijnen en een dynami sche opbouw. De band heeft veel erva ring opgedaan met meer dan honderd optredens door het hele land. Deluxe Deluxe is ruim twee jaar bij elkaar en zij spelen indie rock en roll. Deluxe kwam begin dit jaar in contact met de band Huron voor wie ze nu het voor programma verzorgen langs het beken de clubcircuit. Verder hebben ze maan delijks een eigen avond in de Winston International in Amsterdam. Om 21.00 uur opent De Storey Club, aan het Wilhelminaplein te Akersloot, haar deuren. De entree is gratis. LIMMEN - Zondag 12 december is er weer de traditionele eetmiddag van de Uylenspieghels in de Burgerij te Limmen. Zoals al vele jaren wordt er dan voor groot en klein lekkere boeren kool geserveerd. Al is de keuken van verzorgingshuis de Cameren gesloten, de huiskoks Gerrit en Edwin hebben samen met de Uylenspieghels naar een oplossing gezocht om deze prachtige middag te laten voortbestaan. Moest in al die vorige jaren het eten worden getransporteerd, dit jaar wordt het eten gemaakt in de keuken van de Burgerij zelf. Robin en Anique staan hun keuken deze middag aan onze huiskoks af, zodat deze gezellige middag gewoon door kan blijven gaan. Een belangrijk gebeuren deze middag is natuurlijk de eerste trek king van de Grote Jubileum Loterij. Wie o wie zullen de eerste 40 prijswinnaars zijn? Mocht u nog mee willen dingen naar die mooie prijzen koop dan nog deze middag snel een lot. Dit jaar wordt het .muzikale gedeelte verzorgd door Cherra, een band die jong en oud ver maakt. Voor de kids is er natuurlijk ook weer de schminkhoek. De kaartverkoop is al gestart en de kaarten kosten 5,- en op vertoon van uw donateurkaart 3,50. Kinderen tot en met 12 jaar eten weer gratis mee. Wilt u zeker zijn van uw bord boeren kool haal dan de eetkaarten bij de ver koopadressen bij fam. Baars, Burg. Nieuwenhuisenstraat 97 en fam. Burgering, Vredeburglaan 2. Daar kunt u tot vrijdag 10 december terecht. Koopt u kaarten op zondag aan de deur dan geldt voor het eten het principe op op. LIMMEN - Het jongerencentrum van Limmen, Conquista, zoekt er nieuwe mensen bij voor het komende jaar. Het afgelopen jaar is er aardig aan de weg getimmerd bij het centrum, dat naast activiteiten voor en door tieners en jon geren ook voor kinderen een activitei tenprogramma biedt. Conquista Clüb, op woensdagmiddag voor 9 t/m 12 jaar. Club X-tra op de zaterdag avond, voor iedereen van 12 t/ml6 jaar. Conquista Café op vrijdag en zaterdag en onze kleinste op de zaterdag ochtend, Conquista Kids voor 4 t/m 9jaar. Voor al deze groepen worden enthousi aste medewerkers gezocht, zoals een jonge computerfreak die bij de spelcom puters, die in een netwerk staan, wil onderhouden. Ondersteunen bij de internetcomputers is ook mogelijk. Verder worden voor Club X-tra echte feestbeesten die het leuk vinden om allerlei soorten party's te organiseren gezocht. Dit natuurlijk met al de bijko mende dingen als aankleding, thema, achter de bar staan en natuurlijk het licht en geluid! Conquista Café kan ook dringend een paar feestbeesten gebrui ken, kun je tappen? Wil je de muziek verzorgen? Een thema feest neerzetten? Of een band programmeren? Dat kan! Wordt medewerker van Café - A team! Bij Conquista Kids zijn enthousiaste vaders en moeders maar ook naar jon geren welkom. Vind je het leuk om met kinderen te werken in de leeftijd van 4 t/m 12 of heb je nog een paar uurtjes over op de woensdagmiddag tijdens Club? Kom dan langs op de zaterdag ochtend of woensdagmiddag! Interesse? Bel dan met jongerenwerker Gert-Jan Steffers tel. 072-5332496, of ga naar de Kerkweg 50 in Limmen, tel. 072- 5052811. Om de doelstelling te kunnen halen, moeten tot 2030 ruim 700 woningen op uitleglocaties worden gerealiseerd. Van deze uitleglocaties is alleen Zandzoom -gelet op het huidige provinciaal en rijksbeleid) haalbaar. Over de locatie Startingerweg Akersloot moet overleg met provincie en rijk worden gevoerd. Hetzelfde geldt voor de locatie Zanderij Castricum. Nu duidelijk wordt dat op langere ter mijn ook het minimale aantal wonin gen (1600) moeilijk realiseerbaar is, is planning en programmering van de aantallen en categorieën woningen zeer belangrijk. Het is mede daarom van belang een systeem van monitoring in het leven te roepen. In het bij de stra tegische visie te voegen meerjarenpro gramma wordt van een vijfjaarlijkse monitoring en evaluatie uitgegaan. Verloren en gevonden CASTRICUM - De Politie Noord- Holland Noord afdeling Castricum geeft de volgende voorwerpen op als gevon den en verloren. Verloren in Castricum: sleutelbossen 5x; brede gouden schakelarmband; I POD mini handcomputer; gsm Samsung zil- verkleur; portemonnee met o.a. pasjes en geld; zwarte schoudertas met porte monnee gsm geld rijbewijs op naam; Kronenburg; grote bruine portemonnee met geld en winkelpasjes; gele bril met aubergine kleurige glazen; zwarte nylon portemonnee met onder andere pasjes op naam Beijnen; zwarte gouden scha kelarmband; portemonnee met bank- pasjes; gouden trouwring 17-08-70. Gevonden in Castricum: herenbril zil verkleurig montuur; Lynx kinderfiets zwart/rood geel; zwart sleutelmapje met zilveren hanger muis met S; 8 sleutels en geld in bruin hoesje; zilveren ovalen sleutelhanger; gsm Siemens A55 blauw; kleine zwarte afstandbediening; linnen tas zwart/kleurtjes met sportkleding; èen zwarte handschoen; beige rugtasje met o.a. medicijnen G Terlouw; bril blauw montuur in doos; zilveren ring met steentje. Gevonden in Limmen: twee sleutels aan hanger aardbei en roze poppetje. Verloren in Limmen: frontje van autoradio. Gevonden in Akersloot: wit klein hand tasje met portemonnee gsm en pasjes. CASTRICUM - Zondag 12 december zal de sopraan/harpiste Rachel Ann Morgan optreden in de aula van Toonbeeld. Dit concert in de serie Concerten op Zondag begint om 11.30 uur en de toegang bedraagt 8,50 euro, cjp en 65+ 7,- euro en jkinderen tot 12 jaar betalen 3 euro. De mezzo-sopraan Rachel Ann Morgan werd geboren en opgevoed in een Welsh sprekende familie in Cardiff, Wales. Toen ze negen jaar oud was kreeg zij haar eerste harplessen. In de loop der volgende jaren won zij ver schillende harpcompetities in Wales. Zij studeerde muziek aan de Universiteit van Bristol en daarna harp bij Edward Witsenburg en zang bij Sophia van Santé aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Na vijf jaar als harpiste verbonden te zijn geweest aan het Nederlands Ballet Orkest begon zij haar operacarrière bij de Opera Studio van de Nederlandse Opera Stichting. Bijzonder zijn haar concerten van klassieke- en volksliede ren met eigen harpbegeleiding. Zij brengt zowel Keltische muziek uit haar geboorteland als liederen uit vele ande re landen. Dit programma bracht ze naar vele Europese landen, Rusland, Japan, USA en Canada. Zij heeft tal van cd's gemaakt, waaronder drie met eigen harpbegeleiding, twee met de harpist Edward Witsenburg, en één met de tenor Geraint Roberts. In Januari 1994 werd zij benoemd tot Officer of the British Empire (OBE) vanwege haar verdiensten voor Britse culturele belangen in Nederland. CASTRICUM - Het nieuwe Plus activiteiten Winterprogramma 2005 is op woensdag 1 december gratis huis- aan-huis bezorgd in de gemeenten Akersloot, Beverwijk, Castricum, Egmond, Heemskerk, Heiloo, Limmen, Uitgeest, Velsen-Noord en Wijk aan Zee. Het Winterprogramma 2005 bevat informatie over het uitgebreide cursus aanbod op gebied van: Cultuur, Dans, Educatie, Gezondheid, Hobby en Vrije Tijd, Kunstzinnige Vorming, Mens en Samenleving, Muziek, Recreatie, Sport, Talen, Typen, Word, Windows en vele andere cursussen. Voor dit winterseizoen zijn weer vele nieuwe cursussen in het programma opgenomen, zoals de lezingen over Architectuur in Amsterdam (Centraal Station, Beurs van Berlage, Amster damse School, Olympisch Stadion) en Utrecht (Rietveld-Schröderhuis), lezin gen over Duinleven (Duinreservaat, Waterwinning en Natuurbeheer, De bossen van het NH-Duinreservaat, De Boswachter, Vlinderreservaat, Natuur- herstelprojecten, Zeedorpenlandschap) verzorgd door boswachters van PWN, lezingen over het Herkennen van vogels gecombineerd met excursies, een lezing over Dyslexie, een avond verzorgd door Henk Brandsma over Levenslied en smartlap, de nieuwe cursus Mensen kennis: jezelf leren kennen, de ander leren kennen en er beter mee leren omgaan, de cursus Talentontwikkeling: gericht op het ontwikkelen van zelfver trouwen en talenten, een lezing over Meteorologie verzorgd door een weer kundige van het KNMI, de lezing (Kunst) Geschiedenis van Alkmaar gecombineerd met een excursie naar het Stedelijk Museum Alkmaar en een stadswandeling. En het is mogelijk om de cursussen Theorie Autorijbewijs en Theorie Brom- of Snorfiets, beiden af te sluiten met een CBR-examen, te volgen. Daarnaast zijn er de nieuwe creatieve cursussen Mozaieken, Papier scheppen en Vilten. Wilt u meer weten over Vulkanen en Aardbevingen, volg dan deze interessante cursus. Voor degenen die voor thuis of werk hun computerkennis willen vergroten zijn er de computercursussen Compu tergebruik (ook voor 55+), Windows XP, Word, Excel, Internet, Linux Op crea tief gebied kunt u de workshops Emailleren, Paasstuk maken of Bloemenkindje maken doen of de cur sussen Scrapbook maken, Stempelen, Kettingen maken, Textiel verven, Zilver solderen, Edelsmeden. Daarnaast kunt ui de bekende cursussen Tekenen, Schilderen, Werken met Speksteen etc. volgen. Bij de cursus Haarknippen leert u van een professionele docente het vak. Er zijn een aantal zeer interressante lezingen te volgen over 'Sprookjes, Paasfeest, Sociologie (over Fundamentalisme). Op muziekgebied kan men de cursussen Matthaus Passion of Johannes Passion volgen. Uw tuin kunt u dit voorjaar opknappen als u de cursussen Tuin Ontwerpen of Snoeien volgt. U kunt de taal van uw vakantie land leren in de vakantiecursussen Italiaans, Spaans, Grieks of Pools en conversatielessen volgen in Duits, Engels, Spaans en Portugees. Heeft u het programma niet thuis ont vangen, dan kunt u het halen bij de bibli otheken van bovengenoemde gemeen ten, boekhandel Laan in Castricum en het Bonhoeffercollege. Ook kunt u alle informatie vinden op www.plusactivitei- ten.nl. Informatie: 0251-659119 maan dag t/m vrijdag van 10.00-16.30 uur.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 14