www.uitkijkpost.nl Nieuwe groepschef politie Heiloo Platform Heiloo Wereldwijd slaat handen ineen voor school in Ghana e drijf VERBOUWINGSSALE Mascotte Mode Castricum krant Koopzondag Heiloo houdt proef met Wijkgericht werken ri VERS Wat vindt u van uw straat? wmmmmmmmmmmmmmmmm Uw UITKIJKERTJES worden elke week GRATIS op geplaatst elicht BORDEN HOPMAN hi A PE L LA 1 m Croentebroers lp VOOR HEILOO j|M OM (072)5351000 lac Kerststol €025 Kerstkoek- €^95 kransjes J. Pizza's mm 8 DECEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 50 hs| E Lees verder op pagina 02 Lees verder op pagina 02 Kerstsamenzang in de Witte Kerk E E T C A F E tel. 072-5895830 MAKELAARS ERA' Uw huis als b m videopresentatie li" op internet? Omdat Creatieve kerstmarkt en de winkel in Heiloo profiteert mee bij Intratuin Heiloo Lees verder op pagina 12 itwlElJÉ2JfCTCTf SLICT2» Vj?J mjr Éll| 'A AMBACHTELIJK Vers uit eigen keuken Gekookte StOOf- peertjes, gestoofde appeltjes per bakje 1 P Dubbelzoete perS- sinaasappels €~50 3 kilo 2. De lekkerste Fuji appels kiio 1 Hamlappen C50^ i kilo J. Gepaneerde -SQ Schnitzels 4 stuks fr. Kalfs rib eye J 90 100 gram mL Pastrami 124 100 gram 1 ^w/ nu proberen J van 1,35 1 00 nu voor I Beentjes Croentebroers, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof 't Loo - Heiloo Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: mat/m do: 8.00 - 17.30 uur/vrijdag 8.00 -14.30 uur. Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) HEILOO - Sinds enkele weken heeft de politie afdeling Heiloo een nieuwe groepschef in haar gelederen. Het is Gerrit Jan Molenaar, afkomstig uit de gemeente Langedijk en sinds bijna 25 jaar werkzaam bij de politie. Onder andere in dezelfde functie van groep schef, maar dan in Alkmaar, Oudorp en Overdie. Als groepschef houdt hij zich bezig met de aansturing van de mede werkers van het politiebureau, met de personele zorg en bovenal met de vei ligheid van de inwoners van Heiloo. Ook is Gerrit Jan rechercheur geweest en coordinator van de recherche. Was die functie niet veel spannender dan zijn huidige functie van politiechef? „Het is niet te vergelijken", antwoordt hij. „Behalve dat werken voor de poli tie nooit verveeld. Geen dag is hetzelf de; je weet nooit waar je mee in aanra king komt. Ik heb echt een goede dag op mijn werk gehad, als een zaak, die een aantal moeilijkheden kent, tot een goed einde is gebracht. Dat doe ik niet alleen, maar samen met het team. Maar ik zit ook met een goed gevoel in de auto naar huis wanneer ik mensen die aangifte heb gedaan, kan bellen met de mededeling: 'we hebben het voor u opgelost'." Dat dat vaker gebeurt dan de sceptici denken, bleek wel uit de Politie Monitor die onlangs is gehouden. Onder 450 mensen is door de politie Heiloo een enquêteformulier ver spreid, waarin vragen over veiligheid, leefbaarheid en een algemeen beeld over het functioneren van de politie werden gesteld. Uit die Monitor is gebleken dat de Heilooer bevolking meer dan tevreden is over het functio neren van de politie, en over het gevoel van veiligheid in ons dorp. Gerrit Jan Molenaar krijgt natuurlijk ook weieens lelijke taal naar zijn hoofd, maar kan dat makkelijk van zich afzetten. „Ze hebben het tegen mijn uniform en niet tegen mij. Maar hou het netjes, blijf beleefd. „Dat doet ons natuurlijk goed, maar het betekent allerminst dat we nu achterover kunnen leunen. Zo zou ik graag meer en beter aan de inwoners van Heiloo laten zien wat we nou pre cies doen. Behalve dan in de gaten hou den of ze niet te hard rijden, of de gor del wel om is, en of de fietsverlichting het wel doet. Want dat is helaas toch een veelgehoorde klacht over de poli tie. Overigens: alleen van mensen die in overtreding zijn of alleen op die manier met ons te maken hebben gehad", lacht hij. „Maar ons belangrijkste doel is mensen een gevoel van veiligheid geven. En dat lukt niet alleen maar door het hele dorp vol 'blauw' te zet ten. Een agent is namelijk veel meer dan zijn blauwe uniform. Als politiea gent moetje sociaal zijn, je moet begrip kunnen opbrengen en je moet goed kunnen communiceren." Communiceren gebeurt in Heiloo onder andere door bewonersavonden. „In Heiloo vinden we het belangrijk om regelmatig ons gezicht te laten zien en om in gesprek te gaan met mensen. We houden dan ook regelmatig bewo nersavonden, waarop we de zogenaam de buurtvertegenwoordigers uitnodi gen. HEILOO - Het komende jaar organi seert het Platform Heiloo Wereldwijd diverse acties en projecten, om een opleidingscentrum in Ghana onder de aandacht te brengen. Eenmaal per jaar slaan de negen organisaties, die samen het Platform Heiloo Wereldwijd vor men, de handen ineen om te werken aan een ontwikkelingsproject voor de Derde Wereld of Oost Europa. Vorig jaar zamelde het Platform geld in voor de Actie Calcutta, met als inzet de bouw van een school. Mede door de inspanningen van het Platform- en natuurlijk door uw bijdrage- is de school er gekomen, en hebben 600 kin deren de kans gekregen zich te ontwik kelen en dagelijks te werken aan een betere toekomst. Stichting Sarana Dit jaar heeft men gekozen voor een project van de Stichting Sarana. Deze stichting importeert artikelen uit India, Sri Lanka, Indonesië, Ghana, Mali, Burkina Faso en Zimbabwe en ver koopt deze voornamelijk via Wereldwinkels. Van de opbrengst wor den ontwikkelingsprojecten in deze landen gefinancierd. Centraal staat het komende jaar de financiering van een opleidingscentrum, waar jongens en meisjes een vakopleiding kunnen genieten. Na deze opleiding kunnen ze een goede baan krijgen, waardoor er een veel beter toekomstperspectief is. John Duphey Woordvoerder van Sarana, John Duphey uit Alkmaar, vertelt hoe dit project kan worden gerealiseerd: „Ik ben zelf Ghanees en ken het land en de situatie daardoor heel goed. Ghana is zeven maal groter dan nederland en er wonen 20 miljoen mensen. Alhoewel het een van de weinige stabiele landen in West-Afrika is, is ook daar armoede een van de grootste problemen van het land. Mede door de grote trek van mensen van het platteland naar de stad, ontstaan er gigantische sloppenwijken. Waardoor de bewoners weinig kans krijgen hun toestand te verbeteren. Zo óok in aan de rand van Accra, de V.l.n.r: Jan Rood, secretaris/penningmeester van het Platform, John Duphey, initiatief nemer van het onderwijsproject in Ghana, en Jaap de Vries, voorzitter van het Platform. hoofdstad van Ghana, waar ik zelf als jonge jongen heb geprobeerd om werk te krijgen. Zonder succes overigens, waardoor ik besloot een opleiding als leerkracht te beginnen." John richt de Stichting Educareop, die de visie heeft dat de ontwikkeling van een land het beste tot stand komt door het onder wijs in de breedste zin van het woord te faciliteren. „In dit geval wordt er dus een beroepsopleiding gesticht in Accra, op grond die ter beschikking wordt gesteld door de lokale overheid. De school zal beginnen met cursussen in de vakken pottenbakken, mandenvlech ten, kaarsenmaken, broodbakken en batik. De producten die op de school wordn geproduceerd zullen zowel nationaal al internationaal worden ver kocht zodat de school zelfvoorziend zal zijn. Sarana verkoopt de spullen in Nederland. Overigens zijn het niet alleen kinderen die daar les zullen krij gen. HEILOO - De kerstsamenzang zal dit jaar plaatsvinden op zondag avond 19 december om 19.30 uur in de Witte Kerk in Heiloo. Er is gekozen voor het zingen van vooral bekende kerstliederen, die iedereen zullen aanspreken. Muzikale medewerking zal worden verleend door het koor 'One More Voice' onder leiding van Paul van Venrooij en een Jongeren Groep. Organist is Albert Westers. Na afloop van de dienst wordt er warme chocolademelk met koek gereser veerd. U wordt allen van harte uitgenodigd om deze feestelijke samenzang bij te wonen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Fia Brouwer de Koning, tel. 072-5336163. B In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5,1851 PZ/ Postbus 68, 1850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. HEILOO - Heelhethart is haar bedrijfsnaam. Een naam die op het eerste gezicht niet meteen onthult wat het precies is dat Jolanda Herngreen doet, maar tegelijkertijd alles zegt. „Mensen die dit nodig hebben, voelen zich waarschijnlijk wel aangetrokken tot de naam. Kort komt het er op neer dat ik mensen verder help door ze te leren wat ze kunnen doen om zo posi tief mogelijk te leven. Negatieve gedachten bepalen namelijk bijna alles: hoe je je voelt, hoe je met pro blemen of ziekte omgaat en hoe je ten opzichte van je omgeving staat." Vanuit haar gezellige praktijkruimte aan de Mariënstein 178, achter basis school De Duif, heeft ze een prachtig uitzicht op de tuin. „Dit is een gewel dige plek om een praktijk te hebben. Voorheen werkte ik in hetzelfde gebouw als fysiotherapeute. Tot ik besloot meer te gaan doen met mijn 'talent' om aandacht aan mensen te besteden en mijn verlangen om pro blemen bij de oorzaak aan te pakken en mensen gereedschap aan te bie den. In combinatie met de kennis van het menselijk lichaam, dat voortkomt uit mijn medische opleiding." Heelhethart kan voor zowel particu lieren als bedrijven betekenis heb ben. „Voor bedrijven kan ik een belangrijke bijdrage leveren aan stressmanagement en het terugdrin gen van ziekteverzuim. Dat laatste doe ik onder andere door groeps- en individuele gesprekken, waarin ik mensen voornamelijk laat praten en soms oefeningen met ze doe. Naar aanleiding van wat zij zeggen, filter ik meestal al snel datgene eruit waar het misgaat. Bijvoorbeeld het gevo&hjd&t je niet wordt gezien, dat je geen nee kunt te zeggen, of zelfs dat iemarid zich in de verkeerde functie voelt 'opgesloten'. Vaak vinden mensen het moeilijk om iets te doorbreken, ter wijl ze zichzelf soms letterlijk ziek maken als ze dit niet te doen. Stressmanagement houdt in dat men sen ontspanningsoefeningen doen en bepaalde handvatten krijgen, waardoor ze het overzicht behou den." Ook bij mensen die particulier bij Jolanda komen, ziet ze soms dat zij zichzelf in de weg zitten. „Sommige mensen wanen zich bijvoorbeeld een zamer dan ze zijn. Als je niet weet wat je hebt, dan zie je de kwaliteit er al helemaal niet van. Klinkt eenvoudig, maar ik merk zo vaak in mijn praktijk dat mensen al na één gesprek opge lucht naar buiten gaan. En dat gewoon door te praten met iemand die ze nauwelijks kennen. Problemen die te moeilijk of te gevoelig zijn om te bespreken met partner, familie of vrienden, kunnen juist de dingen zijn waar we maar tegen aan blijven lopen. Soms ben ik daar best kort in: je hebt zelf invloed op je leven, maar dat moet je wel willen inzien. Het zijn lang niet altijd Grote Veranderingen die iemand gelukkiger kunnen maken. Soms zijn het juist hele kleine of simpele dingetjes. Ik hoor deze in hun verhaal. Soms zie ik ook aan een lichaamshouding of -beweging en benoem dat." De werkwijze van Jolanda komt deels voort uit NLP en systemisch werk, deels haar medische achtergrond en natuurlijk voor een groot deel uit per soonlijkheid. „Ik ben oprecht geïnte resseerd in het verhaal achter men sen. Anders had ik dit niet gekund, dan hou je het niet vol. Oprechte aan dacht is vaak al bijna voldoende om het beste uit iemand naar boven te halen. Heelhethart is dan ook dubbel zinnig: ik wil ze leren hun hart te helen, met een nieuwe aanpak, een frisse kijk en door een goed gesprek. Met hqel je hart leven zorgt ervoor dat je nu, erg veel van je leven maakt." Jolanda Herngreen en Heelhethart is telefonisch te bereiken op: 072- 5321265. Heelhethart is een bedrijfsnaam die op het eerste gezicht niet meteen onthult wat Jolanda Herngreen precies doet, maar tegelijkertijd zeg het alles. www.vanderborden. BERGEN O iedere zaterdagmiddag livemuziek O en de hele kerstweek livemuziek (borreluur) O en vraag ook naar ons vrolijke kerstmenu Breelaan 26, 1861 GE Bergen HEILOO i»i| Kennemerstraatweg 330 Heiloo 112 Telefoon072 - 533 40 95 nvm Internet www.hopman.nu wÊÊmmm IEDER VAARWEL EEN BIJZONDERE IS... NIEUWSBLAD VOOR HEJUOO EN OMSTREK! 'Als leven herinnering wordt, GAAT HERINNERING LEVEN..." Uitvaartverzorging Heiloo e.o. Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo k. 11 dec. 10.00-16.00 Jk uur voor jong en oud. Trefpunt, Abraham du "X. Bois-hof 2 in Heiloo Stationsweg 85 Heiloo Geesterduin 54 Castricum Regio Noord" Kennemerland Als bijlage in dit Nieuwsblad de Woningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In de Woningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland. In deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing. Zondag 12 december Wij zijn geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Extra koopavonden: op 9 16 en 23 december. HEILOO, Vennewatersweg 15, 072-5332727, vrijdag koopavond. HEILOO - De gemeente Heiloo houdt tot april 2005 een kleinschalige proef met wijkgericht werken. Wijkgericht werken houdt in dat bewoners van Heiloo per wijk of straat wordt gevraagd naar hun mening over de directe woonomgeving. De proef heeft voor de gemeente als groot voordeel dat er uit zal komen of bepaalde vragen en meldingen van bewoners sneller en meer adequaat kunnen worden verhol pen. Verder kan worden onderzocht of deze (voor Heiloo) andere werkwijze leidt tot kortere lijnen en betere com municatie tussen gemeente en inwo ners. Voor de bewoners van de straten waar de proef wordt uitgevoerd, heeft het als voordeel dat bepaalde proble men op directe wijze kunnen borden aangegeven, en indien mogelijk, in behandeling zullen worden genomen. Proef is niet hetzelfde als vrijblijvend Wethouder John Daas, portefeuillehou der van onder andere ruimtelijke orde ning en openbare ruimte (groen, speel terreinen, recreatiegebieden): „Het woord 'proef' wil niet zeggen dat we het ter kennisgeving aannemen, om er vervolgens niets mee te doen. Zowel voor ons als gemeente, als voor de bewoners, moet deze proef voordelen opleveren. We kunnen natuurlijk niet alle problemen oplossen, maar er komen ongetwijfeld zaken uit de enquête waar we wel wat aan kunnen doen. Wij zijn in eerste instantie nieuwsgierig naar wat er leeft onder de bewoners en zien de uitkomsten van de enquête dan ook met zeer veel belang stelling tegemoet." Hoe wordt het wijkgericht werken uitgevoerd? Rob Reijners, hoofd BOR (Beheer Openbare Ruimte) van de gemeente Heiloo: „Concreet vraagt de gemeente aan 400 huishoudens in de straten Dompvloetlaan, de Waard- de Kuile- naar, Boswinde en Termijen, wat er in hun ogen beter kan in hun straat en wijk. Dit gebeurt door middel van een enquête, met daarin open vragen: Wat vindt u van uw straat, Wat kan er beter in uw straat en Wat vindt u van uw wijk? Alle meningen worden per straat verzameld. Met het invullen van de enquête krijgen de bewoners van deze straten de mogelijkheid hun persoon lijke mening te geven over de straat en de wijk. We weten totaal niet wat we kunnen verwachten, maar we kunnen ons voorstellen dat er zeer veel ver schillende antwoorden op komen." Directer en sneller reageren op wensen van bewoners Het wijkgericht wonen komt voort uit een wens die het college al een aantal jaren heeft, om beter te kunnen zien wat er leeft onder de Heilooer bevol king. XV i m Mt ilfiï. AT:-:.; t

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1