Gratis aanhangwagen te leen voor grof huishoudelijk afval voor inwoners van Heiloo Identificatieplicht in werking per 1 januari 2005 Nieuwjaarsbijeenkomst Brandveiligheid tijdens de fTips voor thuis 4 or HEILOO i UITKIJKPOST - 8 DECEMBER 2004 - PAGINA 4 ^*Te Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. www.heiloo.nl De Afvalbrengplaats heeft er vanaf maandag 13 december a.s. een nieuwe service bij: het lenen van een gratis aanhangwagen voor grof huishoudelijk afval voor de inwoners van Heiloo. Met deze extra service hoopt de gemeente het voor haar inwoners eenvoudiger te maken om oude spullen naar de kringloopwinkels te brengen en niet-bruikbaar huishoudelijk afval netjes gescheiden aan te leveren op de afvalbrengplaats op het Rosendaal 2. Heiloo is één van de weinige gemeenten in Nederland die deze service aanbiedt aan haar inwoners. Het verder professio naliseren van de werkzaamheden van de afvalbrengplaats en het nog beter kunnen verwerken van al het materiaal dat aangeboden wordt bij de afvalbreng plaats zijn nevendoelstellingen van deze service. Er zijn natuurlijk wel een aantal spelregels verbonden aan het lenen van de aanhangwagen. U moet u in het bezit zijn van een geldig identiteitsbewijs en kunnen aantonen dat u inwoner bent van Heiloo. De borg die u moet betalen is 50 euro. De aanhangwagen mag niet langer dan 2 uur geleend worden en mag alleen gebruikt worden voor het vervoeren van spullen naar de afval brengplaats en/of kringloopwinkels. Voor het kunnen gebruiken van de aan hangwagen is natuurlijk een trekhaak op de auto nodig en dient u zelf een extra kentekenplaat mee te nemen. U kunt de aanhangwagen van tevoren reserveren bij Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Over zes maanden wordt deze nieuwe service geëvalueerd. Er wordt dan gekeken of er voldoende gebruik gemaakt is van de aanhangwagen en of de spelre gels wel zijn nageleefd. We informeren u hierover te zijner tijd in de Uitkijkpost. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afvalbrengplaats, Rosendaal 2, telefoonnummer (072) 535 68 68. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag van 08.00 uur tot 16.00 uur en zaterdag van 09.00 uur tot 12.00 uur. Op 1 januari 2005 treedt de Wet op de uitgebreide identificatieplicht in werking. Iedereen van 14 jaar en ouder moet een geldig identiteitsbewijs kunnen laten zien wanneer politie of toezichthouder daar om vraagt. Zij mogen vragen om identifi catie wanneer dat nodig is voor het uitvoeren van hun taken, bijv. verkeerstoezicht, hulpverlening, opsporen van strafbare feiten of handhaven van de openbare orde. Omdat een aanzienlijke groep Neder landse jongeren van 14 tot en met 17 jaar nog niet over een identiteitsbewijs beschikt, hebben jongeren in Heiloo een persoonlijke mailing ontvangen. Identiteitsbewijs Geldige identiteitsbewijzen voor per sonen met de Nederlandse nationaliteit zijn: paspoort, Nederlandse (of nog in omloop zijnde Europese) identiteitskaart en het rijbewijs. Niet-Nederlanders kunnen zich identificeren met een pas poort, vreemdelingendocument (verblijfsvergunning) of een rijbewijs. Een identiteitsbewijs kan worden aange vraagd bij de publieksbalie Burgerzaken. De kosten voor een paspoort zijn 36,00 en voor een Nederlandse identi teitskaart 28,50 (prijspeil 2004). De openingstijden van de publieksbalie Bur gerzaken zijn dagelijks van 08.00 uur tot 12.30 uur en op maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Pas-65 De Pas-65 wordt vanaf 1 januari 2005 een overbodig document, omdat 65- plussers met hun identiteitsbewijs hun leeftijd kunnen aantonen. Daarnaast worden 65-plussers onnodig op kosten gejaagd als ze nog een Pas-65 zouden moeten aanschaffen om bepaalde facili teiten te kunnen verkrijgen. Om deze reden heeft het Ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport de financiering van deze pas beëindigd en verstrekt de gemeente de Pas-65 niet meer na 1- januari 2005. Bent u reeds in het bezit van de Pas-65 of schaft u hem aan vóór 1 januari 2005, dan kunt u de pas blijven gebruiken. Het ministerie licht alle betrokken doelinstanties in Nederland uitgebreid in over dit besluit. Dus alle aanbieders van kortingen zijn hiervan aan het einde van dit jaar op de hoogte. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van de afdeling Burgerzaken, telefoonnummer (072) 535 67 22. Op maandag 3 januari 2005 houdt het gemeentebestuur van Heiloo de jaar lijkse nieuwjaarsreceptie. Het gemeentebestuur stelt het zeer op prijs om samen met de inwoners van Heiloo tijdens een gezellig samenzijn een glas te heffen op het nieuwe jaar. Deze bijeenkomst vindt plaats in de Witte Kerk (Heerenweg 32). U bent van harte welkom om hierbij aan wezig te zijn tussen 19.30 en 21.00 uur. Het zal een informele bijeen komst zijn zonder toespraken; de collegeleden lopen rond om iedereen de hand te schudden. Het einde van het jaar is vol van feeste lijkheden. Helaas kan de gezelligheid door brand wreed worden verstoord. Vandaar deze 'brandveilige' tips. Komt er een kerstboom? Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat en plaats hem zo, dat hij niet omver gelopen kan worden. Een boom in een met water gevulde speciale stan daard of in een emmer met nat zand is veel veiliger dan een boom die niet bevochtigd wordt. Hierdoor zal de boom minder snel uitdrogen en uitvallen, waardoor het brandgevaar minder wordt. Regelmatig bijvullen is dan wel vereist. Wilt u het echt veilig doen koop dan een moeilijk brandbare (kunststof) boom. Zet de boom niet te dicht bij de gordijnen of andere gemakkelijk brand bare materialen. Verlichting Koop elektrische verlichting met een KEMA-keur, controleer voor gebruik of de bedrading niet is beschadigd. Gebruik een gaaf en goed passend ver lengsnoer en leg dat zo neer dat niemand erover kan struikelen. Doe de verlichting uit als u weggaat of gaat slapen. Uitdoen is niet een lampje los draaien, maar de stekker uit het stopcontact halen. Gebruik nooit echte kaarsjes in de boom. Eén moment van onoplettendheid kan uw boom in een fakkel doen veranderen. Laat u kaarsen branden? Zet kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. Gebruik geen houders van brandbaar materiaal zoals plastic, hout, kerstbakjes. Zet kaarsen en kerststukjes op plaatsen waar u ze altijd kunt zien en niet te dicht bij andere brandbare materialen zoals de gor dijnen. Laat kaarsen in kerststukjes niet te ver opbranden. Zet kaarsen en kerst stukjes niet te dicht bij een warmtebron zoals de radiator van de centrale verwarming of bijvoorbeeld in de ven sterbank. De kaarsen kunnen dan week worden en ombuigen. Laat kinderen en huisdieren nooit alleen met brandende kaarsen. Gaat u versiering ophangen? Gebruik geen dennengroen of doe dit slechts in beperkte mate. Dit materiaal is zeer brandgevaarlijk, zeker als het droog is. Moeilijk brandbaar versierings materiaal beperkt de kans op brand. Dergelijk versieringsmateriaal is ver krijgbaar bij de reguliere handel. Versieringsmateriaal langs en aan de plafonds, dient met de onderzijde zo te hangen dat niemand hier tegenaan kan lopen. Zorg ervoor dat versieringen niet in aanraking kunnen komen met verlich ting en andere warm wordende apparaten. Hang de versiering op met behulp van ijzerdraad. Fonduen en gourmetten Gebruikt u spiritus? Vul dan nooit de brander in de nabijheid van vuur. Vul de brander pas als deze helemaal is afge koeld en doe dit niet op de tafel. Zorg dat het fonduestel tijdens gebruik op een niet brandbaar onderblad staat. Hierdoor voorkomt u dat de tafel te heet wordt en bovendien wordt de gemorste olie opgevangen. Ook bij fonduen kan de vlam in de pan slaan. Leg daarom een passend deksel op tafel om snel te kunnen reageren. Zet een elektrisch fonduestel zo dicht mogelijk bij het stopcontact. Dan kan niemand over het snoer struikelen en het fonduestel meesleuren. Gebruik geen aardewerk pannen voor vleesfondue. Deze zijn niet bestand tegen de hoge temperatuur die daarvoor nodig is. Laat (kleine) kinderen nooit alleen fonduen en reik nooit over de fonduepan heen om iets te pakken. Heeft u een openhaard? Een regelmatige veegbeurt van uw schoorsteen verkleint de kans op een schoorsteenbrand sterk. Zorg voor vol doende ventilatie in uw woning en trek in uw schoorsteen. Anders kan de hoeveelheid koolmonoxide in huis onge merkt tot een gevaarlijk niveau oplopen. Brand geen (geverfd) afvalhout in uw openhaard. Gebruik een vonkenscherm. Laat de openhaard nooit onbeheerd achter als deze brand. Maak de open haard goed uit voordat u naar bed gaat of het huis verlaat. Algemeen Plaats een brandmelder op iedere etage in de gang, hal e.d., dus voor de woonkamer, de slaapkamers en - indien aanwezig - op zolder. Koop een klein blusmiddel, b.v. 6 kg sproeischuimblusser en hang deze op een vaste plaats in uw huis. Maak een vluchtplan en oefen dat samen met uw huisgenoten Hoe te handelen bij een calamiteit. Mocht er, ondanks alle door u genomen voorzorgen, toch nog iets mis gaan, handel dan als volgt: 1. Blijf kalm 2. Waarschuw de overige bewoners 3. Vlucht volgens uw eigen vluchtplan 4.Houd deuren en ramen gesloten en sluit deuren achter u 5. Blijf dicht bij de grond 6. Bel NA ONTVLUCHTING direct 1-1-2 Als u naar aanleiding van deze infor matie vragen heeft dan kunt u bellen met Brandweer Heiloo, telefoonnummer (072) 535 68 50. De brandweer wenst u veilige feestdagen toe. WÊÊÊIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊM WÊÊM ■■■1 HHnBhHS J1 ül Raad en (raads) commissies Monumentencommissie Op woensdag 15 december a.s. vergadert de Heilooër Monumentencommissie. De verga dering is openbaar en begint om 15.30 uur in de B&W-kamer van het gemeentehuis. Agenda 1. Opening 2. Mededelingen en ingekomen stukken 3. Notulen 3 november 2004 4. Stedenbouwkundige visie Willibrordterrein 5. Archeologie, actuele ontwikkelingen 6. Voortgang inventarisatie gemeentelijke monumenten 7. Voortgang voorlichtingsaspecten (boekje) 8. Rondvraag Meer informatie Voor meer informatie kunt u op donderdag en vrijdag contact opnemen met mevrouw A van Breugel van de afdeling VROM, telefoonnummer (072) 535 67 55. Ingediende bouwaanvragen Burgemeester en wethouders maken bekend op grond van het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet, dat de hieronder vermelde aan vragen om een bouwvergunning zijn ingediend. Heerenweg 203 - plaatsen winkelgebouw (noodwinkel) [reg.nr. 2004/0201] Kennemerstraatweg 388 - ged. veranderen winkelgebouw gevelpui [reg.nr. 2004/0376] Kennemerstraatweg 648 - vernieuwen aan bouw woning [reg.nr. 2004/0374] Stationsplein/Heerenweg - (2e fase) oprichten woongebouw van 29 appartementen, winkels, waaronder een supermarkt en een parkeerkelder in twee bouwlagen [reg.nr. 2004/0402] Stationsweg 72 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0249] Van der Feen de Lilleweg 14 - veranderen bedrijfsgebouw (tandartsenpraktijk) en woning [reg.nr. 2004/0380] Werkendelslaan 98 - vergroten woning met aanbouw achtergevel [reg.nr. 2004/0403] Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direct beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Nieuwe bouwplannen via procedure art. 19 lid 3 Wet R.O. Burgemeester en wethouders van Heiloo maken bekend, dat zij voornemens zijn om met toepassing van de vrijstellingsmogelijk heid, als omschreven in artikel 19 lid 3 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, medewer king te verlenen aan de hieronder vermelde bouwplannen. Controle en doorspoelen brandkranen vanaf maandag 13 december a.s. Harrelaers 10 - vergroten woning Slootenslaan 27 - vervangen zomerhuisje en stacaravan op vakantiepark door een dubbele studio Het Zevenhuizen 24 - vergroten woning Ter inzage Bovengenoemde plannen liggen met de daarbij behorende stukken vanaf donderdag 9 december 2004 gedurende vier weken voor WÊmMÊÊË ins! een ieder ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openings tijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en maandagavond van 18.00 tot 20.00 uur. Op andere tijden alleen na afspraak met een medewerker van de publieksbalie Bouwen en Wonen, telefoon nummer (072) 535 66 66. Gedurende de termijn dat de stukken ter inzage liggen kan een ieder tegen het voor nemen om voor bovenvermelde bouw plannen vrijstelling te verlenen van de ter plaatse geldende bestemmingsplanvoor schriften schriftelijk gemotiveerd zienswijzen naar voren brengen bij het college van burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Verleende uitritvergunning Het college van burgemeester en wethouders heeft: de volgende vergunning voor het maken van een uitrit op de openbare weg verleend ten behoeve van het perceel: Oosterzijweg 15 De uitritvergunning met de bijhorende stukken ligt ter inzage in het gemeentehuis bij de publieksbalie Bouwen en Wonen. Openingstijden zijn van maandag tot en met vrijdag tussen 08.00 en 12.30 uur en iedere maandagavond tussen 18.00 en 20.00 uur. Wanneer deze vergunning gereed is, krijgt de aanvrager van de uitrit bericht van de afdeling Ingenieursbureau over de kosten. Pas nadat de kosten zijn voldaan en de ver gunning is verstrekt, verzorgt deze afdeling het maken van de uitrit. Als u het niet eens bent riiet het besluit tot het verlenen van de bovengenoemde uitrit vergunning, dan kunt u hiertegen binnen zes weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Wanneer u bezwaar maakt, dan kunt Lees verder op pagina 6 Belangrijke nummers Alarmnummer: 112 Brandweer: 072 5644444 Politie: 0900 8844 (locale tarief) Heiloo contac V 'S-OOf Indienen van zienswijzen Ter inzage Procedure Indienen van bezwaren

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 4