1 Flessenpost Kinderdagverblijf Kits Oonlie breidt uit in Heiloo Annet viert feest: 'Haar Zaak' 10 jaar Sint en Pieten op bezoek bij Kringloop Heiloo Tuincursussen Jeanine Jonker m mededeling Een bericht van René Veldt vanuit Nepal ededelingen Recreatiebad De Watertoren weer geopend UITKIJKPOST - 8 DECEMBER 2004 - PAGINA 6 Raadhuisplein 1 Pb. 1 1850 AA Heiloo afd. Voorlichting 535 66 41. Gemeentehuis dagelijks open van 8.00 -12.30 uur en maandagavond van 18.00-20.00 uur. HEILOO liliMMfl vervolg van pagina 4 u ook om een voorlopige voorziening vragen bij de President van de Rechtbank in Alkmaar. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J. Kok van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 68. Verleende bouw- en sloopvergunningen Door het college van burgemeester en wethou ders zijn de hieronder vermelde bouw- en sloopvergunningen verleend. Hoefcamplaan 8 - vergroten woning (dakop- bouw) [reg.nr. 2004/0365] Holleweg 85 - vergroten woning [reg.nr. 2004/0273] Kennemerstraatweg 81 - bouwen garage met overkapping [reg.nr. 2004/0266] Laarmanstraat 35 - vergroten woning met uit bouw woonkamer [reg.nr. 2004/0327] Swanendael 11 - vergroten woning met aan bouw achtergevel [reg.nr. 2004/0248] Bezwaar Indien u het niet eens bent met het besluit tot het verlenen van een bouwvergunning, kunt u hiertegen binnen 6 weken na deze publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Heiloo, Postbus 1,1850 AA Heiloo. Indien u bezwaar maakt, kunt u tevens om een voorlopige voorziening vragen bij de voorzienin- genrechter van de rechtbank te Alkmaar, Postbus 251,1800 BG Alkmaar. Meer informatie De genoemde bouwplannen zijn niet altijd direcl beschikbaar. Wilt u informatie over één van de genoemde plannen, dan kunt u een afspraak maken met een medewerker van de publieks- balie Bouwen en Wonen, telefoonnummer (072) 535 66 66. U einigingsdienst De winter en uw groene rolenuner In een vorstperiode heeft de reinigingsdienst van de afdeling Beheer Openbare Ruimte pro blemen met het legen van de groene rolemmers. Reden: het vaak vochtige GFT-afval is vastge vroren. Een paar tips om ervoor te zorgen dat uw groene rolemmer ook in een vorstperiode geleegd kan worden. Leg een krant onderin Gooi uw GFT-afval zo droog mogelijk weg Plaats uw rolemmer in de schuur of- indien dit onmogelijk is - op een beschutte plek Zet uw rolemmer op de ophaaldag zo laat mogelijk, maar in ieder geval vóór 07.30 uur buiten Alle rolemmers worden in ieder geval drie keer 'geschud' in de wagen. Hierna worden de rolem mers teruggezet, ook als er nog afval in de rolemmer achter is gebleven. Meer informatie Voor vragen en of opmerkingen kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Voorverkoop zwemabonnementen Het Baafje voor 2005 Vanaf zondag 1 mei 2005 kunt u weer zwemmen in het openluchtzwembad Het Baafje aan De Omloop. De voorverkoop voor de abon nementen 2005 start op woensdag 16 februari 2005 en loopt tot en met vrijdag 15 april 2005. In deze voorverkoop kunt u een flinke korting krijgen op de abonnementsprijzen van zwembad Het Baafje. Nieuw dit jaar is de digitale voorverkoop. Het aanvragen van abonnementen kunt u ook nu al doen via het aanvraagformulier op de gemeentelijke website www.heiloo.nl. U vindt het formulier in het 'Digitaal loket' bij het product 'Zwembad Het Baafje'. Het aanvraagformulier kunt u volledig ingevuld, samen met een recente pasfoto, inle veren bij of opsturen naar de gemeente Heiloo, ter attentie van mevrouw AAM. Busso-Besse- ling, Postbus 1,1850 AA Heiloo. U kunt het ingevulde aanvraagformulier ook, voorzien van recente digitale pasfoto, mailen naar info@heiloo.nl. De pasfoto('s) kunt u ook separaat per post toezenden, met uw naam en geboortedatum op de achterzijde van deze pasfoto. Ook de digitale voorverkoop eindigt op vrijdag 15 april 2005. ff erk in uitvoering Controle en doorspoelen van brand- lcranen in Heiloo In week 51 start de gemeente met de controle van de brandkranen in Heiloo. Er wordt bekeken of de kranen het nog goed doen en zonodig wordt er onderhoud aan de kranen gepleegd. Ook wordt bekeken of de kranen nog goed bereikbaar zijn en niet overwoekerd worden door beplanting. Verder worden de kranen door gespoeld. Maandag 13 december 2004 wordt gestart met de controle van de brandkranen in het Blockho- vepark en vervolgens in het gebied ten noorden van de Stationsweg, gelegen tussen de spoorlijn en de Kennemerstraatweg. Op deze informatiepagina leest u de komende weken welke wijken er voor controle en door spoelen aan de beurt zijn. Bruin water uit uw kranen en verminderde druk Als uw wijk aan de beurt is voor controle en doorspoelen van de brandkranen kunt u thuis enige overlast ondervinden. Op het moment van doorspoelen kan er namelijk bruin water uit uw kranen komen en ook kan er verminderde druk ontstaan. Wij raden u aan uw kranen na de controlewerk zaamheden enkele minuten met water te laten doorstromen. Dit om de leiding tussen uw per ceel en de hoofdleiding schoon te spoelen. Na 16.00 uur wordt er niet meer doorgespoeld en kunt u zonder problemen water gebruiken. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de afdeling Beheer Openbare Ruimte, telefoonnummer (072) 535 68 68. Afsluiting parkeerterrein 'De Kreek' In de week van 13 tot en met 17 december 2004 worden op het parkeerterrein 'De Kreek', dat ligt tussen de Zeeweg, Heerenweg en Holleweg, nieuwe bomen geplant. Met het planten van de bomen wordt de laatste fase voltooid van het inrichtingsplan dat voor dit gedeelte van het parkeerterrein is gemaakt. Om de bomen direct een goede start te geven, wordt de standplaats van de bomen verbeterd. Hiervoor wordt een aantal parkeervakken opgebroken om het juiste grondmengsel aan te brengen. Aangezien er met groot materieel wordt gewerkt, is het parkeerterrein 'De Kreek' Verwacht wordt dat de werkzaamheden onge veer vier dagen in beslag nemen. Automobilisten elders te parkeren. Meer informatie Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer H. Bekker van het Ingenieursbureau, telefoonnummer (072) 535 67 62. Hallo allemaal in Heiloo en omstre ken. Het is bijna Kerstmis, dus even een kleine update aangaande ons Veldwerk in Nepal. Er is een hoop gebeurd dit afgelopen jaar en natuurlijk hadden we graag nog veel meer willen doen. Maar niet alles kan tegelijkertijd en zeker niet in Nepal. Hier is altijd al een onver murwbare bureaucratie die belem mert dat je even snel wat regelt. 'Alles op zijn tijd, kóppie thee, rustig aan, het komt wel goed\ Maar vmet wat geld onder tafel gaat het misschien wel wat sneller' luidt dan de boodschap. Smeergeld heet dat bij ons of corrup tie. Stichting Veldwerk doet daar niet aan mee dus duurt het gewoon langer. Tel daarbij op dat er al 7 jaar een bur geroorlog plaats vindt met elke dag gemiddeld 30 slachtoffers, maoïstre bellen, soldaten en veel onschuldige burgers en kinderen. Ook de demo cratische regering van Nepal staat al twee jaar buitenspel. Kortom: het is niet zo gemakkelijk om hier iets voor elkaar te krijgen wat via de officiële overheid moet. Maar ondanks dat hadden wij gezien de omstandigheden dit jaar veel succes! Officiële status In januari kregen wij na een jaar bureaucratisch geharrewar, de officië le status van een Internationale Organisatie. Er zijn duizenden plaat selijke clubjes die zich met de ontwik keling van het land bezig houden, maar er zijn slechts 110 'I-NGO"s actief, waar Stichting Veldwerk er nu dus een van is, nummer 110 op de lijst. Het voordeel hiervan is dat wij nu offi cieel gesprekspartner zijn van de over heid en dat wij daarmee ook recht hebben op minimaal een verblijfsvisa. Dat is nodig om onze inspanningen en geldstroom te kunnen blijven volgen. In Nepal verdwijnt een hoop sponsor geld in de verkeerde zakken. Een enquête heeft onlangs aangetoond dat slecht 20% van het buitenlandse sponsorgeld bij de doelgroep terecht komt. Bij Stichting Veldwerk komt al het geld wel rechtstreeks aan bij onze doelgroep, de weeskinderen van Nepal. Belangrijk punt in deze is, dat wij zo ook weer plaats creëerden voor een nieuw kindje in nood! Een week na de familiehereniging van Bhim kwam er een jongetje van 5 jaar uit de Terrai binnen, zijn vader is 4 jaar geleden overleden, zijn moeder heeft hem toen tijdelijk bij de buren onder gebracht en ging daarna werk zoeken in India. Zij is niet meer teruggeko men. Een tweede kindje, het meisje Puja, kwam aan met haar moeder. Deze zeer jonge moeder vertelde ons dat zij ernstig ziek was en een plek voor haar 4 jarig dochtertje zocht voor na haar dood! Ik geloofde deze vrouw niet zo, omdat ze zo blij leek, maar wij namen Puja na overleg toch op. Een week later overleed de moeder van Puja op 24-jarige leeftijd aan Bloedkanker. Twee weken daarna kwamen er sociaalwerkers uit een afgelegen gebied met een klein 7-jarig meisje aan de hand bij ons binnen. Haar vader was dood vertelde zij en haar moeder psychisch gestoord door alle stress hiervan. Dit angstige maar lieve meisje miste één oog, wat naar later bleek, door haar eigen moeder was Samen met sponsor Armas Europe uit Broek op Langedijk is in overleg met de Nep ales e partner een nieuw 'Day-care centre' geopend. uitgerukt nadat zij vreemde stemmen in haar hoofd hoorde. Het officiële staatskinderhuis in Kathmandu, Bhal Mandir, weigerde dit meisje, want ze kon niet voor adoptie (lees veel euro 's inkomsten) beschikbaar gesteld worden. Wij hebben het meisje, Samjana genaamd, wel aangenomen en zijn in de eerste week direct met haar naar het oogziekenhuis geweest. Zij heeft nu, na een paar pijnlijke ope raties, een heel mooi kunstoog ontvan gen en Samjana is nu heel gelukkig bij ons in Hamro Niwas. Nieuw 'Day-care centre' Al onze 30 kinderen gaan nu naar de overheidsschool in de buurt. De klein ste kinderen gaan naar de crèche en dat is voor Nepali begrippen erg goed geregeld op deze school. De oudere kinderen zitten op verschillende lesni veaus. Onze kinderen doen het erg goed op school en zij krijgen daar naast ook elke week dansles, gitaarles en yogaklas bij ons in het kinderhuis van Nepalese vrijwilligers. De vele vrijwilligers uit Nederland helpen hen met hun huiswerk en Engels. Onze sponsor Armas Europe uit Broek op Langedijk, wilde graag nog iets extra's doen. Dus in overleg met onze Nepalese partner hebben wij een nieuw 'Day-care centre' geopend, ook wel het Contact Centrum genoemd. Hier komen als in een soort crèche, elke dag 35 kinderen samen van uiterst arme ouders, die geen geld heb ben om hen naar school te sturen. In dit centrum krijgen zij nu educatie, medicatie en gezond eten en drinken. Zij kunnen nu nog een poosje kind zijn en zijn behoed voor een angstig leven op- of aan de straat. In de stad Pokhara draait het Vakopleidings centrum voor ex-straatkinderen naar wens, dit is een project wat wij met een Engelse partner uitvoeren, samen sterk! 90 Jongeren krijgen daar nu een gedegen vakopleiding en de eerste studenten zijn al uitgestroomd naar een goed begeleide stageplaats. Straatkind wordt elektricien, of kan toormedewerkster. Dat is toch mooi! Kerstkindjes in Nepal In samenwerking met het Liliane- fonds uit Den Bosch hebben wij dit jaar 8 zwaar lichamelijk gehandicapte kinderen uit de bergen opgezocht en hen laten behandelen in een goed zie kenhuis in de stad Kathmandu. Deze kinderen zijn nu weer terug bij hun ouders en hun kwaliteit van leven is door onze inspanning enorm verbe terd. Met dank aan het Lilianefonds voor hun financiële hulp in deze. Momenteel zijn we druk bezig met twee nieuwe kinderen uit de bergen. Een 5-jarig jongetje hèeft Spina Bifida, een open ruggetje en daarbij heeft hij ook nog een open gehemel te. De dokter zegt hierover dat het een redelijk gemakkelijke operatie zal worden, en de geschatte kosten zijn ongeveer 700 euro. Dat is niet zo duur om een zwaar gehandicapt kind een redelijk normaal bestaan te kun nen bieden na diens operatie. De andere jongen heeft al vanaf zijn geboorte een misgroeiing vanuit zijn nek, en daardoor ziet hij er nu afschu welijk uit. En zijn groeiproces is nog niet klaar, want hij is juist 12 jaar oud. Zijn ouders sturen hem nu uit bede len bij een tempelcomplex en hij is uiteraard nog nooit naar school geweest. Volgens de uiterst deskundi ge arts hier in Kathmandu, is deze jongen te helpen, maar op dit moment is de slagingskans en de kosten van de operatie nog onbe kend. Het vooronderzoek is nu gaan de en zijn operatie staat gepland in de week na kerst. Als alles lukt, dan kan hij na zijn operatie, alsnog naar school en een respectvol vak aanleren, en daarmee ook zijn ouders weer steu nen als die ouder worden. Alle kinde ren die wij hier helpen ontvangen nazorg, zodat wij zeker weten dat zij goed terecht komen na onze inspan ningen. Het komende jaar gaan wij door met al deze activiteiten waarbij een extra belangrijk aandachtspunt de nieuw bouw van ons kinderhuis is, met daar bij het schooltje en de medische hulp post. Dat heeft letterlijk veel voeten in de aarde, gezien de huidige situatie in Nepal, maar het staat nu toch te gebeuren. Wij van Stichting Veldwerk hebben het hier lekker druk mee, maar dit alles was en is niet mogelijk zonder uw nimmer aflatende (financiële) steun aan ons. Dus bij deze gaat onze dank uit naar alle sponsors van Stichting Veldwerk en de vele vrijwil ligers die in Nepal en Nederland actief zijn. En voor u, fijne feestdagen en een goed nieuwjaar namens onze wees kinderen en gehandicapte kinderen, die door uw hulp nu ook een veilig bestaan leiden en kans hebben op een goede toekomst. Met de groeten uit Kathmandu, René Veldt, Stichting Veldwerk, geen woor den maar daden! Voor meer info over Stichting Veldwerk, kijk nog even op onze website www.stichting-veldwerk.org of e-mail, veldwerk@wlink.com.np. Ons Gironummer is: 8289522 of Bank: ABN-Amro 543703266 T.a.v. Stichting Veldwerk, p/a Egmond Binnen. Muziekpodium Theatercafé ALKMAAR - Op 11 december zal de Helderse formatie 'Sweetport Blues' optreden in het Theatercafé (Bij Provadja) te Alkmaar. Sweetport Blues put haar inspiratie uit de rijke traditie van folkmuziek afkomstig uit de zuide lijke staten van Amerika. Deze muziek werd vooral veel op straat gespeeld en is ook wel "crisismuziek" te noemen. Door het gebruik van traditionele instrumenten waaronder resonator (Dobro en National) contrabas, stamp sok en washboard, denken wij de sfeer van die tijd perfect neer te zetten. Dit alles ondersteunt door meldieuze klan ken van mondharmonica. De aanvang is 22.00 uur, toegang is gratis Plaats ver- dronkenoord 12 (Bij de accijnstoren). Getuigen gezocht HEILOO - Zondagmorgen 5 december werd om 02.40 uur brand gemeld in de noord-oostelijke fietsenstalling van het station Heiloo.Toen de brandweer ter plaatse kwam bleken twee fietsen in brand gestoken te zijn. De eigenaresse van een van deze fietsen deed maandag 6 december aangifte van vernieling van haar fiets. De gehele achterzijde van haar donkerrode damesfiets van het merk Sparta bleek in brand gestoken te zijn. De fiets is dusdanig beschadigd dat deze als verloren beschouwd moet worden. Eventuele getuigen van deze brandstichting worden verzocht met de politie van Heiloo contact op te nemen via 0900-8844. Vrouw vermist ALKMAAR - Omstreeks 17 oktober heeft Nevin Durna (39) jaar haar ech telijke woning in Alkmaar-Noord ver laten en tot op heden is zij nog niet teruggekeerd. Sinds de dag van haar verdwijning is er niets meer van haar vernomen. Zij is vermoedelijk wegge gaan in een personenauto, een beige Peugeot 205 met het kenteken ZV-61- KT. De vrouw is 1,68 meter, heeft don ker, lang haar, bruin/groene ogen en een lichtgetinte huidskleur. Zij spreekt goed Nederlands. De politie van Alkmaar zoekt mensen die meer kun nen vertellen over de verblijfplaats van Nevin Durna. Bellen kan met 0900- 8844 (lokaal tarief). NSGK collecte opbrengst HEILOO - Dankzij de giften en enthousiaste inzet van de collectanten is er dit jaar in de week van 15 tot en met 20 november 1107,96 opgehaald voor de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind. Met dit bedrag helpt de NSGK hen om hun handicap te overwinnen, of in elk geval draaglij ker te maken. Zodat zij net als hun leef tijdsgenootjes kunnen spelen, leren en op vakantie gaan. Per 1 januari 2005 zal Kits Oonlie 'Stichting kinderdagverblijven Poppe- jans' overnemen. Het kinderdagver blijf Poppejans is gevestigd aan de Laan van Muijs 7 te Heiloo. Naast de huidige vestigingen in Heiloo, Alkmaar en Limmen betekent dit voor Kits Oonlie dat zij per januari 2005 over vier moderne en centraal gelegen kin derdagverblijven beschikt. Ook bete kent dit dat er weer volop plaats is bij de nieuwe locatie van Kits Oonlie. Wanneer de nieuwe locatie dichterbij huis of werk is kunnen reeds geplaatste kinderen in Heiloo en Limmen uiteraard zonder problemen overstap pen. De huidige leidsters van Poppejans blijven, dus zijn er voor de kinderen en ouders geen ingrijpende veranderingen. Momenteel ondergaat kinderdagverblijf Poppejans een totale renovatie. Er komt een nieuw plafond in en een nieuwe vloer. De peuter slaapkamer wordt direct aan de groep gekoppeld. Het wordt geschilderd in frisse kleuren, er komt nieuw meubilair en natuurlijk heel veel speelgoed. Per januari gaat Poppejans verder onder de nieuwe naam Kinderdagverblijf Kits Oonlie Laan van Muijs. ISO/HKZ certificaat Kinderdagverblijf Kits Oonlie is sinds november 2003 in het bezit van het ISO/HKZ certificaat. Dit certificaat houdt in dat alle vestigingen aan dezelfde kwaliteitseisen voldoen en bepaalde werkzaamheden volgens vastgelegde processen uitvoeren. Kits Oonlie is een kleinschalig en huiselijk kinderdagverblijf, waarbij vertrouwen, veiligheid, hygiëne en het volgen van het ritme van thuis centraal staan. Kits Oonlie is een flexibel ingestelde orga nisatie, waarbij service en kwaliteit van groot belang zijn. Wet kinderopvang 2005 Professionele kinderopvang heeft de naam duur te zijn. Alleen betaalbaar voor mensen met een hoog inkomen. Door dit onjuiste beeld kiezen ouders soms niet voor professionele kinderop vang, omdat zij denken dat dit niet betaalbaar is. Dat is jammer, want kin deropvang bij een geregistreerde kin deropvangorganisatie is, afhankelijk van inkomen en werkgeversbijdrage, al mogeüjk vanaf 0,20 per uur. Met ingang van 1 januari 2005 is de Wet Kinderopvang van kracht. Deze wet regelt de kwaliteit en de financiering van de kinderopvang. Uitgangspunt is dat kinderopvang een zaak is van ouders, werkgevers en overheid. Voor al deze betrokkenen gaan er zaken ver anderen. Ouders die werken en voor hun kinderen zorgen kunnen een tege moetkoming van het Rijk krijgen. Kits Oonlie heeft de (administratieve) eisen die deze wet aan het kinderdagverblijf stelt inmiddels doorgevoerd. Heeft u nog vragen, wenst u een rond leiding of wilt u dat de medewerkers van de administratie van Kits Oonlie voor u berekenen wat de kinderop vangkosten voor u zouden zijn? U bent van harte welkom! Kits Oonlie is op werkdagen bereikbaar van 08.30 uur tot 17.30 uur op 072-5323578 en altijd te bezoeken op www.kits-oonlie.nl. Bij Annet Haar Zaak was het feest afgelopen week. De medewerkers vierden het 10-jarig bestaan met een 'weekendje Kuhrhaus in Scheveningen, waar naar hartelust kon worden gegokt, gefeest en een frisse neus kon worden gehaald op het strand. Ook de medewerkers van 'het eerste uur'zitten goed bij Annet. Samen met vele andere klanten van Annet Haar Zaak werden Ank, Hiljo en Digna werden getracteerd op koffie en gebak tijdens een receptie in restaurant 't Veldt. Als blijk van waardering voor hun jarenlange trouw, kre gen de dames bovendien een prachtige schaar cadeau van Annet. Voor alle tuineigenaren die fruit in hun tuin hebben of overwegen fruit in hun tuin te zetten start er donderdag 9 december een speciale cursus bij tuin cursussen Jeanine Jonker. Der cursus is uiterst praktisch omvat twee avonden instructie en een praktijkdag op zater dag. Voor zowel het fruitbomen snoeien als het snoeien van bijvoorbeeld bessen en een druif zijn specifieke richtlijnen. Veel mensen denken nu niet zo aan de tuin maar de druif is een bloedend gewas en moet voor 1 januari gesnoeid worden. Het gaat in alle fruitsituaties om een open luchtige basis zodat de zon optimaal de vruchten kan rijpen in de zomer. Meestal wordt er heel voor zichtig gesnoeid. Juist bij fruit is een betere vrucht kwaliteit gewenst. Minder vruchten in aantal is dan meer opbrengst in kg. Dit heeft alles te maken met de manier van snoeien. Zowel jonge als oudere gewassen wor den behandeld en in de praktijk gesnoeid. Voor de praktijk gaan we naar de tuin van een cursist. Hoe te snoeien wordt beschreven in het bijbehorende lesdictaat. Jeanine Jonker heeft ruim 12 jaar ervaring en zij leert u graag hoe u uw fruit beter kunt verzorgen. Wilt u ook alles weten over het snoeien van uw fruit geeft u zich dan op voor de cursus via tel 072- 5053646 of kijk op www.tuincursus- sen.nl. EGMOND - Vanaf 29 november jl. is men druk doende geweest met groot onderhoud aan hef recreatiebad. Nadat het bad was leeggepompt is men direct begonnen met het vervan gen van een deel van de tegelvloer in het bad. Tevens is het hek rondom het babybad vernieuwd. Van deze gele genheid is tevens gebruik gemaakt om zowel de lucht- als waterkwaliteit te optimaliserende kluisjes te onderhou den en in de gehele accommodatie diverse onderhoudswerkzaamheden uit te voeren. Vanaf aanstaande zater dag 10.00 uur staan al deze faciliteiten weer tot uw beschikking! De Watertoren, Watertorenweg 36, 1931 BA Egmond aan Zee, tel. 072-5062196. HEILOO - Afgelopen zondag verrasten Frank en Ingrid Schouten in hun bedrijf Kringloop Heiloo hun klanten met knusse Sinterklaasstemming. De Sint had zijn twee Pieten afgevaardigd om de klanten van de Fam. Schouten met echt 'ouderwetse' liedjes te vermaken. Foto: WimAlbers Heiloo contact

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 6