Paul de Boer is vrijwilliger van het jaar (J 19 december KOOPZONDAG GORtere" Kerstzegels OPRUIMING LAGER GEPRIJSD Koopzondag s eenf 2p° 3! Hoekstuk helemaal in kerstsfeer Noodgedwongen afscheid van burgemeester den Boon HOPMAN Nieuwe bomen voor De Kreek BORDEN 595 325 Red White 12.00 - 17.00 uur «.APE L LA 20 voor 4,50 VERB0UWINGS- NU NOG ntebro £™rsoep €3.00 Roomboter-Amandel Rundergehakt - 49 Ikerststaaf Proefstol m Bach's 'Hohe Messe' in Ter Coulsterkerk Winnaars Circus Sijm Prijsvraag bij Intratuin Heiloo (072) 53510 00 2.50 95 95 15 DECEMBER 2004 - 69e JAARGANG NO. 51 NIEUWSBLAD VOOR HEILOO EN OMSTREKEN Uw kopij en advertenties uiterlijk inleveren vriidaa 17 december Op 29 december zal er geen Uitkijkpost verschijnen Ook op intei Lees verder op pagina 08 Oud Nieuw Groot Oud en Nieuwfeest jP| WINKELHOF E E T C A F E REIJN EN GOED MAKELAARS ERA Gratis woningaanbod via e-mail op www.eravoormij.nl V zie advertentie op stationspagina Het Hoekje Het Hoekstuk 14 De Schrijverij Heerenweg 140 info: www.intrapost.nl VAN DER Rabarber-aardbeien, COmpote per bakje J 79 Volsap zoete perS- sinaasappels 3 kilo Florida Rode Grapefruit 2 kilo Achterham Roomboterkoek- kerstkransjes 14.30 uur Redactie, acquisitie en administratie: De Hoefsmid 5-1851 PZ - Heiloo Postadres: Postbus 68 - 1850 AB Heiloo Telefoon: 072 533 01 75 Telefax: 072 533 56 44 e-mail redactie: redactie@uitkijkpost.nl e-mail advertenties: advertenties@uitkijkpost.nl Openingstijden kantoor: ma t/m do: 8.00 -17.30 uurvrijdag 8.00 Geen Uitkijkpost ontvangen? Bel donderdag tot 15.00 uur: 0226 331020 (Rodi verspreiding bv) Gewijzigde aanlevertijden i.v.m. de feestdagen; Voor de Uitkijkpost van 22 december; HEILOO - Op dinsdag 7 december is Paul de Boer van de Hobbyfarm offici eel tot vrijwilliger 2004 uitgeroepen. Dit gebeurde in Hotel Heiloo door wethouder Bos. Er waren 27 vrijwilli gers aangemeld, 3 genomineerd en uit eindelijk mocht tot zijn grote verrassing Paul de Boer het podium betreden als winnaar. Hij kreeg een mooie lamp als symbolisch cadeau voor 'in het zonne tje' en 300 euro voor de stichting uitge reikt. Maar wie is de man achter De Vrijwilliger 2004? 28 jaar begeleiding Paul de Boer is een bescheiden mens. Een man van weinig woorden, behalve als het gaat om de Hobbyfarm. Een stichting gehuisvest in de Hofdijk, voormalig schoolgebouw, die het belangrijk vindt dat kinderen zich crea tief kunnen uitleven. Verdeeld over de woensdagmiddag, vrijdagavond en zaterdagochtend maken in totaal 130 kinderen in de basisschoolleeftijd en een enkele tiener onder begeleiding van zo'n 35 vrijwilligers de mooiste werkstukken van hout, papier-maché, klei, verf, noem maar op. Een vrijwilliger van het eerste uur is Vrijwilliger van het jaar Paul de Boer is met zijn onderscheiding letterlijk en figuurlijk in de spotlights gezet, (foto: MSP) HEILOO De naam trekt al de aan dacht, zo ook de uitstraling en locatie van het kindvriendelijke gebouw naast zwembad 't Baajje, maar het belangrijkste is dat kinderen het er naar hun zin hebben. We zijn te gast bij het nieuwe particulier kinderdag verblijf Villa Lilla. Hier worden kin deren in de leeftijd van 0 tot en met 12 jaar uit Heiloo en omgeving opge vangen. Villa Lilla wordt gerund door Kinderopvang Stam Koomen, ofte wel Paulien Stam en Susanne de Haas-Koomen. Nieuw gebouw voldoet aan alle eisen Op 14 januari 2002 werd in opdracht van Woningstichting Heiloo gestart met de nieuwbouw van 'het buiten huis voor kinderen'. Sinds 12 augustus 2002 is Villa Lilla geopend. Susanne en Paulien weten waar ze het over hebben als ze enthousiast vertellen over de Villa. Paulien: „We kennen elkaar van de opleiding Leidster Kinder Centra. Ik had 7 jaar in de kinderopvang gewerkt en wilde zelf wel iets opzetten. Ik belde Susanne en die had precies hetzelfde idee!" Na een lange opstarttijd van 4 jaar is Villa Lilla begonnen met 43 kindplaatsen. Maar dan wel in een totaal nieuw gebouw! Er is veel aan dacht besteed aan het ontwerpen van de ruimtes. Paulien en Susanne kon den al hun ideeën spuien bij de archi tect. Natuurlijk moest er ook reke ning gehouden worden met allerlei eisen variërend van veiligheid, finan ciën, inhoud tot Arbo. In Villa Lilla is dat allemaal prima gelukt. Susanne vertelt lachend:„Ik krijg wel eens een reactie in de trant van: o, heb je een kinderdagverblijfje? En dan komen ze kijken en zijn helemaal verbaasd: Ik dacht dat je hier met 5 kindjes zat!" Inmiddels zijn er namelijk 51 plaatsen. In totaal is voor 125 kinde ren Villa Lilla een tweede thuis. Ze zijn verdeeld over verschillende groepen. Zo is er een baby groep, peutergroep (2-4 jaar), extra peuter- In deze rubriek wordt wekelijks een ander bedrijf in het verspreidingsgebied van de Uitkijkpost belicht. Voor aanmelding: Hoefs mid 5, 1851 PZ/Postbus 681850 AB Heiloo. Of per e-mail: redactie@uitkijkpost.nl. In de aanmelding graag duidelijk uw gegevens vermelden. groep (3-4 jaar) en naschoolse opvang. De laatste groep wordt met twee eigen bussen van school gehaald. Hecht team en veel contact met ouders Er hangt een goede sfeer en het team is hecht. De leeftijden van de 10 leid sters en 1 leider varieert van 18 tot 62 jaar. Paulien: „Ons team is ook onze reclame. We vinden het belang rijk dat een kind steeds dezelfde gezichten ziet. En dat is tot nu toe gelukt, want onze leidsters zijn hier al vanaf de start. Daarnaast hebben we op dit moment 3 invalkrachten. Het is ook heel leuk dat we bij de naschool se opvang een man hebben. Hij is mega-populair, haalt de kinderen op van school. We horen wel eens: jullie hebben die leuke man, wij willen ons kind bij jullie!" Het contact naar de ouders is vorm gegeven door een maandelijkse Nieuwsbrief, ouder-kindgesprekken, ouderavonden en een hele goede ouderraad, die ook verschillende acti viteiten organiseert, zoals een zomer feest, kerstkoffietafel. Daarnaast zijn Susanne en Paulien altijd op het kantoor in Villa Lilla te vinden. Zo hebben zij direct contact met alle groepen, leiding en ouders. De tuin! Last but not least mag zeker een opmerking over de tuin niet ontbre ken. De tuin is een waar paradijs om in te spelen. De aanleg en alle objec ten zijn van natuurlijke materialen gemaakt. Daarnaast is in de nabijheid van Villa Lilla een wandel- en recrea tiepark waar de kinderen heerlijk kunnen spelen. Met recht dus is Villa Lilla een fan tastisch 'Buitenhuis voor kinderen'! Wilt u meer weten over Villa Lilla, neemt u dan contact op met: Villa Lilla/Kinderopvang Stam Koomen, De Omloop 13,1852 RJ Heiloo, tele- foon:072-5090030, of kijk op de web site: www.villalilla.nl. Villa Lilla wordt gerund door Kinderopvang Stam Koomen, oftewel Susanne de Haas-Koomen en Paulien Stam. Paul de Boer. Als kleine jongen knut selde hij ook graag bij de Hobbyfarm, maar vanaf zijn veertiende heeft hij veel tijd en energie gestoken in de begeleiding van de kinderen. „Ik ben nu 42 en ben dus al 28 bij de Hobbyfarm als begeleider. Ik reageer de destijds op een advertentie waarin ze begeleiding zochten. Ik kreeg een echt gesprek bij iemand thuis en werd aangenomen. Naast de begeleiding zit ik in het bestuur en in de materialen- commissie. Ik heb vroeger kinderen in de groep gehad die nu zelf kinderen hebben en die zitten straks ook weer bij mij", zo vertelt de sympathieke vrijwil liger. Er worden prachtige en ook ingewik kelde werkstukken gemaakt. Dat blijkt wel als Paul de kast induikt en een Harley Davidson in het klein, geheel van hout tevoorschijn haalt: „Zes jaar geleden zei een jongen tegen mij: ik wil een motor maken. Ik heb zelf twee Harley's en liet een foto zien. Ja, dat wil ik maken, riep hij toen. Ik heb me even achter de oren gekrabd, een plaatje gemaakt van de motor, dat vergroot, onderdelen op papier gezet, dit proto type gemaakt. Die jongen heeft het zelf nagemaakt. Hij is er ruim twee jaar mee bezig geweest! Daarna gingen meer kinderen aan de slag met die motor." Uitlaatklep bij Hobbyfarm, Timmerdorp, Zomerspelen en BukBuk Er zijn ook meisjes te vinden in het houtlokaal van de Hobbyfarm. Sommi gen vragen ook wanneer Paul weer werkt, want hij blijkt een expert te zijn op gebied van houtbewerking. De kinderen kunnen goed met hem opschieten, hoewel hij vertelt één keer een opmerking gekregen te hebben van een meisje: „Ze zei: u bent best wel streng. Ben ik dan ook stom, vroeg ik. Nee, niet stom, maar als we te lang doorgaan of lummelen en we eigenlijk moeten opruimen, bent u wel streng." Naast de Hobbyfarm zet Paul zich ook nog als vrijwilliger in voor het Timmerdorp (ook al 30 jaar), de (vroe gere) Zomerspelen en was 10 jaar werkzaam bij Buk Buk. Daar heeft hij zijn vrouw Tineke JCoopman leren ken nen. (oud Blokkerhoffeest) Sporthal bar de Foresters Kaarten: white_red_2004@hotmail.com (alleen in voorverkoop) MDAT IEDER RWEL EEN NDERE Deze advertentie wordt u aangeboden door: MAKELAARS TAXATEURS ONROEREND GOED "Ats W/WHER1NNERING WORDT, GAAT HERINNERING LEVEN J HEILOO - Wie het Hoekstuk binnenloopt waant zich meteen in een Winter Wonderland. Onder leiding van Hans de Baar hebben alle winkeliers van Het Hoekstuk met hun medewerkers ontzettend hun best gedaan om de ultieme kerst sfeer te creëren. En dat is prima gelukt! (foto: MSP) HEILOO - Vorige week ontvingen alle fracties van de raad van Heiloo schrifte lijk de mededeling dat burgemeester den Boon ermee ophoudt. Noodge dwongen, omdat zijn gezondheid een nieuwe ambtstermijn niet meer toelaat. Henk den Boon heeft nog in het voor jaar overleg gepleegd met de verschil lende fractievoorzitters over zijn ambts verlenging. Reeds toen gaf hij aan dat niets, behalve zijn gezondheid, een nieu we période in de weg zou staan, en dat hij daar met plezier en enthousiasme aan wilde beginnen. In tegenstelling tot zijn toen positieve verwachtingen ligt het nu anders, volgens den Boon. In zijn brief schrijft hij: "Chronisch ziek zijn geeft beperkingen, dat langdurig zijn, nog veel meer. Er is een goede conditie en grote concentratie nodig voor het uit oefenen van het ambt van burge meester. Over beide beschik ik thans in mindere mate. Het is verstandig om, voordat mijn werk daar daadwerkelijk onder zou lijden, mijn loopbaan te beëindigen. Een beetje en ik zeg dat met een knipoog, op het hoogtepunt. Het is echter wel met bezwaard gemoed dat ik heden aan Hare Majesteit de Koningin heb gevraagd mij per 1 mei 2005 ontslag te verlenen. Ik zal per die datum gebruik maken van een voor burgemeesters gel dende pre-pensioenregeüng. Ik kijk met erkentelijkheid en dankbaarheid terug naar de meer dan 20 jaar van mijn bur gemeestersloopbaan in Middelstum, Veere en Heiloo. In Heiloo in het bij zonder naar de inwoners, medewerkers en (mede) bestuursleden die mij welwil lend en constructief tegemoet zijn getre den en mij de gelegenheid hebben gebo den om datgene te doen wat mij voor ogen stond. Voor mijn gezin en mij geldt dat wij acht goede en plezierige jaren in deze gemeente hebben doorgebracht. Wij zullen te zijner tijd verhuizen om zodoende mijn opvolger ruim baan te kunnen geven." im- Henny Stoop tel. 532 0345 E.J. Potgieterweg 27 Heiloo ^133333 Renate Reijnders en Kim Goedegebure het cabaretduo speelt vrijdag 17 december AlarmFase 2 Aanvang 20.15 uur Kaarten €12,50, CJP/65+ 11,50 Theater de Beun, Willibrordusweg 2 Heiloo. Tel. 533 3156 BERGEN O iedere zaterdagmiddag livemuziek O en de hele kerstweek livemuziek borreluur O en vraag ook naar ons vrolijke kerstmenu Breelaan 26, 1861 GE Bergen tel. 072-5895830 ERA HEILOO HEILOO De afgelopen maanden is er veel gezegd over het verwijderen van de populieren aan De Kreek en de Holleweg. Dat er wel degelijk positief nieuws te melden valt over de reorganisatie van het parkeerterrein aan De Kreek, ziet u op bovenstaande foto. Een aantal enorme moeraseiken liggen klaar om geplant te worden rondom het nieuwe parkeerterrein. In totaal 16 van deze bomen zullen de komende dagen worden aangeplant, zodat De Kreek weer een groen aazicht zal krijgen, (foto: UKP) HKennemerstraatweg 330 Heiloo Telefoon: 072 - 533 40 95 NVWI Internet www.hopman.nu Stationsweg 81 072 5330789 InlTRAPOST in dit Nieuwsblad deWoningkrant Regio Noord-Kennemerland. Deze Woningkrant komt twee keer per maand uit en wordt huis-aan-huis verspreid met het Heerhugowaards Nieuwsblad, Alkmaars Nieuwsblad, De Uitkijkpost en Langedijker Nieuwsblad. In deWoningkrant publiceren de woningcorporaties de leeggekomen én de toegewezen huurwoningen in de hele regio Noord-Kennemerland, in deze krant is ook alles te lezen over de nieuwe aanpak van woningtoewijzing, HEILOO - Eén van Bach's grote wer ken is de Mis in b, beter bekend als 'Hohe Messe'. Dit meesterwerk van Bach zal op zaterdag 18 december worden uitgevoerd door Toonkunst Rotterdam. Instrumentale medewer king verleent het Bach Collegium, aan gevuld met Teunis van der Zwart (hoorn) en Andries Stam (continuo). Verder werken mee: Nienke Oostenrijk (sopraan), Myra Kroese (alt), Robert Getschell (tenor) en Mathew Baker (bas). Het geheel staat onder leiding van Daan Admiraal. Dit concert vindt plaats in de Ter Coulsterkerk te Heiloo (Holleweg 111, Heiloo), een kerk met een goede akoestiek, ruime plaatsen en van alle kanten een goed zicht op het podium en de uitvoerenden. Aanvangstijd van het concert is 19.30 uur. De toegangs prijs bedraagt 16,- (voor 65+, CJP, 13-: 14,-). Kaarten kunnen telefo nisch worden gereserveerd via 072- 5334804 of 072-5335852, dan wel wor den besteld per fax: 072-5325063. Voorverkoopadressen zijn: Boekhandel Deutekom te Heiloo; Disc 't Loo, winkelcentrum 't Loo te Heiloo en Muziekhandel Spanjaard, Koorstraat te Alkmaar. Gegadigden voor het gebruikelijke concertdiner (toegang concert plus 3-gangenmenu in restaurant de Loocatie) betalen dit keer de toegangsbewijzen aan de kerk en een gereduceerde dinerprijs a 20 in het restaurant. Opgave hiervoor uit sluitend via 075-5334804. In de bijlage van 24 november stond de Circus Sijm Prijsvraag met kleur plaat, waar met het invullen van drie vragen of het inkleuren van de kleur plaat twee kaartjes voor het winter- circus van Alex Sijm gewonnen kon den worden. De Uitkijkpost bood in samenwerking met het circus 70 keer twee kaartjes aan, dit in verband met het 70-jarig jubileum van de drukke rij/uitgeverij. Uit de vele inzendingen heeft de redactie de 35 mooiste kleurplaten gekozen en 35 prijswinnaars die de vragen hadden beantwoord uitgeko zen. De entreekaartjes zijn inmiddels naar deze winnaars, afkomstig uit Alkmaar, Limmen, Egmond, Akersloot, Castricum en Heiloo onderweg. Wie geen kaartje heeft gewonnen kan deze week in de Uitkijkpost de kortingsbon uitknip pen, die recht geeft op 3,50 euro korting op de normale entreeprijs. De medewerkers van de Uitkijkpost wensen alle winnaars en bezoekers veel 'circusplezier'! Zondag 19 december Wij zijn geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Extra koopavond op 16 en 23 december. Makelaar sinds 1933 HEILOO, Vennewatersweg 15 www.vanderborden.nl 072-5332727, vnjdag koopavond Vers uit eigen keuken Bestellen voor de kerst en tevens oud en nieuw is ook moge/ijk kilo Bij aankoop van 150 gram 250 gram leverworst GRATIS 325 2 voor Beentjes Groentebroers, Keurslagerij Kees Burger bakkerij Kees Zoon - Winkelhof t Loo - Heiloo

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 1