Marga wordt binnenkort 50 jaar! Bibliotheek Castricum in 2005 Terugblik op 70 en 75 jaar muziek van Harmonie Excelsior Cuneraschool doet mee aan amateur kersttentoonstelling Gedeputeerde Moens ontvangt Atlas ecologische verbindingszone Scholieren Adoptie Project Stichting WOL: Help Moussa naar school Conquista Vakantiecocktail in de kerstvakantie Bloedproef voor drankrijder van ruim twintig delicten JC Conquista: Goud van Oud Levende kerststal in tuin van De Hoep De Soos in januari op derde zondag Verloren en gevonden Bridgeclub Limmen Computers weg bij inbraken SV Vredeburg hield kersttoernooi Nieuwjaarswandeling in Wimmenummerduinen Inbraak Sportverkiezingen 2004 druk bezocht LIMMEN - Conquista Kids is zaterdag 25 december gesloten i.v.m. eerste kerst dag. Helaas valt de volgende zaterdag op nieuwjaarsdag er ook tussen uit, maar niet getreurd het nieuwe jaar zal gevierd worden op 8 januari: champan- ge-limo-flessen maken en drinken! Club X-tra: 22 december kerstfilm Club X-tra presenteert een top film op groot doek, een actiefilm die zich tijdens de kerstdagen afspeelt. Zaterdag 25 is Club X-tra gesloten i.v.m eerste kerst dag. Ben je tussen de 12 en 16 jaar en wil je mee helpen club X-tra feesten te organiseren? Mail dit dan naar: tiener- werk@conquista.nl. De woensdagavond begint om 19.00 uur en Club X-tra sluit haar dèuren om 22.00 uur. De entree is gratis en vanaf 11 t/m 15 jaar. CONQ Café: 8 januari Goud van Oud Het jongerencafé is op 24 en 25 decem ber gesloten i.v.m de kerstdagen. Het café zal in het nieuwe jaar weer open knallen met op 8 januari Goud van Oud met dj Rob Huijsmans! Rob spint nog steeds met vinyl, het echte werk de ori ginele platen! Kom het nieuwe jaar vie ren met een sprong terug in de tijd. Natuurlijk is ook de zaalaankleding met licht effecten en dansvloer helemaal in stijl!, De medewerkers zijn er weer klaar voor. De entree is gratis en vanaf 16 jaar. Club op woensdag: 22 december Club op woensdag heeft de zes spelcom-, puters klaar staan. Je kunt weer tafelten nissen, sjoelen, poolbiljarten, computer spelletjes spelen, internetten, knutselen maar ook met de Play-Station op groot scherm spelen! Club is open van 14.00 tot 17.00uur, voor iedereen van 9 t/m 12 jaar.Voor extra info en foto's kijk op de website www.conquista.nl. CASTRICUM - Bij Berg en Bal zijn nog enkele plaatsen vrij bij de activiteit squash in de kerstvakantie. Op vrijdag 31 december of dinsdag 4 januari ben je van 14.00 tot 16.00 uur welkom een ste vig balletje te komen slaan in de squash- ruimtes van Berg en Bal. De klim- en tennisactiviteiten zijn reeds vol. De acti viteiten in de kerstvakantie worden georganiseerd door de Stichting Welzijn Castricum, sector Opbouwwerk, in samenwerking met Sportpark Berg en Bal. Je kunt deelnemen als je tussen de 6 en 12 jaar oud bent. De prijs is 2,50 per activiteit.Voor een hapje en een drankje in de pauze wordt gezorgd, je hoeft alleen gympen mee te nemen! Opgeven bij Berg en Bal aan de De Bloemen 69 in Castricum tussen 9.00 en 16.00 uur, tel. 0251-657070. CASTRICUM - Zaterdag 18 december is van een 25-jarige automobilist uit Beverwijk 's nachts bloed afgenomen omdat hij verkeerde onder invloed van drank, maar de ademanalyse mislukte. De man werd omstreeks 03.00 uur gecontroleerd op de Soomerwegh omdat hij te snel reed. De uitslag van het onderzoek volgt over 14 dagen. LIMMEN - Om klokslag 11.00 uur laat ik de bel bij Marga Koot aan de Kerkweg rinkelen. Een verbaasde blik mijn kant op leert mij dat mijn komst echt als een volslagen verrassing komt. En dat was nu juist de bedoeling! Dochter Ila, die ook in het complot zit, heeft haar moeder op de mouw gespeld dat op dit tijdstip de verwar mingsmonteur zich zou melden. Wel even iets anders dus als er ineens een journalist voor je neus staat! „Wat kom jij hier nou doen?", is dan ook de eerste vraag die over Marga's lippen komt. „De verwarmingsketel controleren", speel ik het spelletje gewoon mee. „De verwarring is nu helemaal compleet en pas wanneer Ila snikkend van de lach uitlegt dat haar moeder ter ere van haar 50-ste ver jaardag in de Uitkijkpost komt gaat er een spreekwoordelijk lichtje branden. „Ik ben compleet overdonderd, wie heeft dit geregeld?", vraagt Marga zich nog immer verbaasd af. Wanneer dui delijk wordt dat haar vriend Hans voor deze verrassing heeft gezorgd fronsen haar wenkbrauwen en reageert ze: „Nee hè?! Hans zit op dit moment gewoon te genieten en ik zit hier en vind het vreselijk. Hij is altijd bezig met dergelijke dingen te organiseren. Daar is hij erg goed in. Wat erg dit zeg, wat staat me nog meer te wachten?" Marga weet niet goed of ze nu blij of terughoudend moet reageren op deze 'galante geste' van Hans. „De mensen zullen wel denken, daar heb je haar weer in de krant", vraagt ze zich hard op af of ze wel mee moet werken aan een klein interviewtje. „Dochter Ila wil echter van geen wijken weten en spoort haar moeder aan om vooral mee te werken. En gelijk heeft ze. Je wordt tenslotte toch maar één keer vijftig? Heel gewoon Toch wil Marga niet van zoveel poespas rond haar verjaardag, op 28 december, weten. „Vijftig worden is maar heel gewoon hoor, dat worden zo veel men sen", meent de goedlachse eigenaresse j j i CASTRICUM - Hoe gaat de biblio- Het is haar echt niet aan te zien, maar op 28 december wordt Marga vijf keer tien! (foto UKP) van Marga's Haarmode. „Toch voel ik dat er achter mijn rug om van alles georganiseerd wordt, alles gaat zo stie kem. De mensen om mij heen doen heel geheimzinnig, ik mag mij nergens mee bemoeien." Een grote grijns op het gezicht van haar dochter doet het ergste vermoeden. „Wat ze absoluut niet wil, dat gaan wij juist doen", gnuift Ila. Mijn zus Wendy en mijn vriend Maurice helpen geluk kig goed mee met al deze gekkigheid, en zoals gezegd houdt Hans wel van organiseren dus mam kan nog wel wat verwachten...". De aanstaande 'Sarah' geeft aan het liefst op de achtergrond te blijven en dat dit stukje in de krant van haar hele maal niet hoeft. „Maar ik vind het toch wel leuk omdat jullie dit geregeld heb ben", zo voegt zij haar dochter toe. Om het onzinverhaal van de verwarmings monteur kan ze gelukkig nu ook wel lachen. „Vrijdag hadden we geen warm water in de kapsalon en is de gaswacht echt geweest", licht Marga toe. „Daarom had ik totaal geen argwaan toen Ila mij vertelde dat ze maandag bij ons thuis de boel ook zouden komen controleren. Ik dacht juist wat een ser vice. Wat dat betreft ben ik heel naïef, ik geloof echt alles. Als je met een repa ratiekoffer was aangekomen had ik ook je rustig naar boven gestuurd." Zo ga ik er niet op! Naar boven moet Marga echter zelf wanneer blijkt dat ook een foto bij het artikeltje wordt gemaakt. „Jemig, op maandag, mijn vrije dag, loop ik altijd lekker zonder make-up door het huis. En uitgerekend vandaag moet ik dus op de foto?" Ze is al onderweg naar boven als ze roept: „Eerst ga ik me opmaken en mijn haar doen, zo ga ik er niet op! Jullie kunnen me wat met je grappen, maar ik wil er wel een beetje netjes op staan. Ik word tenslotte maar één keer vijftig!" LIMMEN - Zoals belooft houden wij u op de hoogte van de ontwikkelingen aangaande de Limmer Music Night. Maar eerst willen we even terugblikken op de vorige twee evenementen. In 1995 bestond de harmonie 70 jaar, en een jaar voor die tijd werd geopperd om een soort Night of the Proms te organiseren. Een wel bekend thema van de televisie, maar nog niet eerder door een amateur orkest uit deze regio uitgevoerd. Het motto: pop ontmoet klassiek. Met een zaal vol enthousiast, meezingend publiek. In het begin had het toenmalig feestcomité last van de nodige strubbelingen rondom de loca tie. Men wilde graag in sporthal d'Enterij maar er was sprake van dat er geen grootschalige manifestaties in de sporthal gehouden mochten worden. Later werd dit gelukkig teruggedraaid en kon het evenement toch in ons eigen dorp Limmen blijven. Al snel ontstond het contact met de Ruud Jansen Super Band, toen bekend van de top 100 aller tijden en onder lei ding van de vermaarde Ruud Jansen. Deze bandleider kon alle soorten muziek spelen die wij maar wilde, maar wel uit het hoofd en niet van papier. Ook was er toen de medewerking van twee koren, het gemengde en liturgi sche koor, onder leiding van Peter Rijs. De zaal was uitverkocht met 1100 man en werd een enorm succes. Het publiek bleef in de jaren daarna maar vragen 'wanneer organiseren jul lie weer zoiets?' Dus bij het 75-jarig bestaan ging de vereniging de uitdaging nogmaals aan. De Ruud Jansen Super Band bestond niet meer, maar het contact met Henk Haanraads was er nog wel en dus werd Full Circle benaderd. De eigen slag werkgroep bracht een vernieuwend en verrassend element met zich mee in deze Proms. Met de ervaringen van de eerste keer waren er veel verbeteringen LIMMEN - Conquista Café start het nieuwe jaar met een knaller! Goud van Oud met Dj Rob Huijsmans. Rob spint nog steeds met vinyl, het echte werk en dus-de originele platen! 70's 80's and a bit of the 90's, hij zal de grote hits van toen allemaal weer draaien. Natuurlijk is ook de zaalaankleding helemaal in stijl, met licht effecten en dansvloer. Krakende platen, veel nostalgie en gezelligheid! De medewerkers van het café zijn er weer klaar voor. Iedereen die al eens eerder op een avond 'Goud van Oud met Rob' is geweest, weet dat je dit niet mag missen! CONQ Café is te vinden aan de Kerkweg 50, in Limmen. De zaal gaat open om 20.30 uur, de entree is gratis en vanaf 16 jaar. AKERSLOOT - Vorige week zijn drie jongens uit Akersloot van 17, 16 en 14 jaar aangehouden op verdenking van het plegen van diverse delicten in Akersloot. Uit onderzoek is gebleken dat de drie in elk geval twintig delicten hebben gepleegd in de periode vanaf mei. Het gaat onder andere om het in de brand steken van een auto, een fiets en afvalcontainers, het ingooien van ramen van woningen en een raam van het politiebureau, het op zijn kant zet ten van een invalidenvoertuig en het vernielen van een bushalte. Twee ande re jongens van 13 en 14 jaar zijn ook in deze zaak gehoord voor het plegen van vernielingen en worden nog nader gehoord. De zaak kwam in een stroomversnel ling nadat drie van de verdachten wer den aangehouden na het plegen van een winkeldiefstal. De groep opereerde in wisselende samenstelling. Het onder zoek wordt voortgezet. CASTRICUM - Op tweede kerstdag, 26 december, is er net als vdrig jaar een levende kerststal in de tuin van Bezoekerscentrum De Hoep aan de Johannisweg 2 te Castricum. De stal is tussen 13.00 en 16.00 uur te bekijken. Het bezoekerscentrum is geopend van 10.00 -17.00 uur en de toegang is gratis. De kerststal is een initiatief van twee Castricummers, Dick Groot en Fons Witte. In de stal zijn niet alleen Jozef en Maria aanwezig maar ook verschillen de dieren. In het weilandje naast de Hoep staan op deze dag diverse dieren van Hans Loghies. Als u komt genieten van de kerst op deze dag, kom dan alstublieft op de fiets. Komt u toch met de auto parkeert dan op het parkeer terrein van Kennemerduincamping Bakkum, schuin aan de overzijde van Bezoekerscentrum de Hoep. CASTRICUM - De Soos voor mensen met en zonder beperking zal in januari niet op de eerste zondag van de maand maar op de derde: 16 januari gehouden worden.De Soos wordt eenmalig ver schoven wegens nieuwjaarsfestiviteiten en aanpassingen in Café Sam Sam, alwaar De Soos gehouden wordt. Op 16 januari zal de Soos in het teken van het nieuwe jaar staan met de fee stelijke stemming die daarbij hoort. Er is tijdens die soosmiddag ook weer gelegenheid een praatje te maken, een spelletje te darten, te poolen of naar de sfeervolle muziek van Sam Sam te luisteren. De Soos is open van 14.00 tot 16.00 uur. Café Sam Sam vindt u aan de Dorps straat 75 in Castricum. Sam Sam is toe gankelijk voor rolstoelen. Voor meer informatie: Stichting Welzijn Castricum, Irene Zijlstra, tel. 0251-657998. theek Castricum er uitzien na de bezui nigingen? De gemeenteraad heeft besloten dat de bibliotheek het in 2005 met 8% minder subsidie moet doen, een bezuiniging van ruim 57.000,-. Er moeten keuzes gemaakt worden dat is duidelijk. Beknibbelen op de aanschaf van media is geen optie: aan de collec tie ontleent de bibliotheek haar bestaansrecht en door bezuinigingen in voorgaande jaren is de omvang van de collectie in de Castricumse vestigingen al lager dan in de regio. Evenals in het bedrijfsleven gebruike lijk is, zal er gesneden worden in de grootste kostenpost: de personele kosten. De medewerkers die onlang met pre-pensioen gingen, worden niet vervangen en de vervanging van perso neel ingeval van ziekte of vakantie zal beperkt zijn. Dit betekent dat de don- derdagavond-openstelling in Castricum vanaf 1 januari 2005 vervalt en de vesti gingen in Limmen en Akersloot met ingang van die datum niet meer op woensdagochtend open zijn. Door ver schuiving van uren in Castricum o.a. op de zaterdag is het mogelijk om de dienstverlening toch zo goed mogelijk bij de behoefte van de klanten te laten aansluiten. Voor het bibliotheekwerk in alle ver zorgingscentra worden vrijwilligers ingezet. Daarnaast moeten meer inkomsten gegenereerd worden door de abonne mentstarieven voor individuele leners en instellingen te verhogen. De meest ingrijpende wijziging is dat er voortaan contributie wordt geheven voor leners vanaf 13 jaar. Door de maatregelen is het voor 2005 nog mogelijk voor alle drie de kernen van Castricum een bibli otheekvestiging te behouden. Openingstijden per 1 januari 2005 Castricum: Maandag Dinsdag gesloten Woensdag Donderdag Vrijdag Zaterdag 14.00 - 20.30 uur 11.00 -17.30 uur 14.00 -17.30 uur 14.00 - 20.30 uur 11.00-15.00 uur *Het leescafé is op maandag en vrij dagochtend extra geopend van 10.00 - 12.00 uur Akersloot en Limmen: Maandag 14.00-17.30 en 19.00 - 20.30 uur Woensdag 14.00 - 17.30 uur Vrijdag 14.00 - 17.30 en 19.00 - 20.30 uur. Het harmonieorkest speelt op tweede kerstdag in de Corneliuskerk van Limmen. REGIO - De Politie Noord-Holland Noord afdeling Castricum geeft de vol gende voorwerpen op als gevonde en verloren: Verloren in Castricum: invalidekaart Ranzijn; gouden broche 'kattekop'; radiofrontje Medion; flesje Ornitine; gouden oorbel met granaatje; grijze leren handschoenen; zwart leren porte monnee met ID-kaart en div. pasjes; Ryan agenda 2005blauw/zwart; Eastpac portemonnee; gouden halsketting met onregelmatige schakels; linnen tas met portemonnee bankpas en creditcard; sleutels aan bruin etui; fietssleutel aan rode Scoobydoo; blauwe portemonnee met o.a. bankpasje. Gevonden in Castricum: grof zilveren armband met bijzonder slotje; gsm Nokia NHL8 3650 zilvergrijs; gsm Nokia KPN Swing 620; gsm Siemens A55 in mapje; sleutel met hanger waarop Nancy; 2 x sleutelbossen met een Rabo hanger; damesring met briljantjes en inscr. Willem en Ineke; bruin knuffel konijn; donkerblauwe bril van kunststof. Gevonden in Limmen: zilveren halsket ting met opvallende schakels. BAKKUM - Voor de twintigste keer in dertig jaar wordt de kersttentoonstel ling voor amateur-kunstenaars georga niseerd. Zoals al eerder werd bericht, door de Tentoonstellingscommissie Toonbeeld samen met de Fotoclub Castricum. Een groot aantal deelnemers heeft zich ook dit jaar gemeld, waaronder twee groepen van de Cuneraschool met veelkleurig werk. Velen maken al jaren dankbaar gebruik van de gelegenheid om hun werk eens aan een wat groter publiek te tonen en het zal voor ieder een weer verrassend zijn om te zien wat er gepresteerd wordt in Castricum en omgeving. De inzendingen omvatten een breed scala van kunstvormen. Men kan komen kijken naar schilderijen, foto's,grafiek, beelden, keramiek, papier m^ché etc. Tijdens de tentoonstelling zullen er regelmatig verschillende muzikanten optreden, solo of in groepsverband. En verder zal er gezorgd worden voor stemmige achtergrondmuziek Dit zal zeker bijdragen tot een gezellige sfeer voor de exposanten, medewerkers en LIMMEN - De Bridgeclub Limmen heeft op 15 december als volgt gespeeld: A-lijn: v.d.Eng-Straathof 62.50, 2. Dolmans-Bollweg 58.48, 3. Limmen-Slob 57.59, B-lijn: 1. v.Straaten-Berends 57.21, 2. Landstra- Tuinstra 56.79, 3. Fam.v.d.Molen 55.36, C-lijn: 1. Boom-Verhoeven 66.52, 2. Goedhart-de Wit 53.57, 3. Fam. v.d.Storm 52.68, D-lijn: 1. Andriessen- Limmen 54.46, 2. Op 't Veld-Witting 54.02, 3. Brinkhorst-Tuinstra 53.91, E- lijn: 1. De Bloois-Vendel 58.06, 2. Fam.Duykersloot 55.35, 3. Zoontjes- Valkering 54.58. aangebracht, met name in het geluid. Wederom was er een uitverkochte sporthal en een enthousiast publiek. En weer hoor je het de mensen vra gen... Dus heeft het bestuur in de aan loop naar het 80-jarige bestaan een feestcommissie samengesteld, bestaan de uit diverse leden uit de vereniging die samen dit evenement gaan organi seren. De voorbereidingen zijn al een halfjaar aan de gang! Naast het contact met de band is onder andere een zoek tocht gestart naar bedrijven en perso nen die het evenement financieel willen ondersteunen. Mocht u het harmonieorkest eerder willen horen en zien. Dit kan tijdens de kerstviering op tweede kerstdag in de Corneliuskerk van Limmen, aanvang 10.00 uur. Voor en tijdens de mis zal de harmonie weer menige kerstklanken en andere muziek vertolken. CASTRICUM - Vrijdag 17 december is er overdag iingebroken in een woning aan de Piet Heinlaan. Aan de achterzij de was een raam geforceerd. De gehele woning is doorzocht en er is onder meer een computer en een flatscreen meege nomen. Een andere daginbraak vond plaats in Heiloö. Aan de Boekele- meerweg werd van een woning tevens een raam geforceerd. Ook hier werd een computer gestolen en een fotocamera. LIMMEN - Moussa is een jongen van 12 jaar en woont in Burkina Faso. In juli 2004 is hij geslaagd voor het toelatings examen voor het voortgezet onderwijs. Moussa wil heel graag verder leren en om later mee te werken aan de ontwik keling van zijn land. De ouders van Moussa zijn echter te arm om het voortgezet onderwijs voor hun zoon te betalen. Voor Moussa betekent dit dat hij in het dorp moet blijven en op het land moet werken om een oogst binnen te halen die nauwelijks voldoende zal zijn om de familie te voeden. Of hij ver laat zijn geboortedorp, in de hoop in de stad of in het buitenland werk te vin den, met alle risico's van dien. Moussa is naar de basisschool geweest en kan lezen, schrijven en rekenen, maar hij heeft zich nog onvoldoende kunnen ontwikkelen om daadwerkelijk een bijdrage te kunnen leveren aan de verbetering van de levensomstandighe den in zijn land. Zonder voortgezet onderwijs is de kans groot dat de investering, die Moussa's ouders gedaan hebben door hun zoon naar de basisschool te sturen, teniet wordt gedaan. Wie helpt Moussa naar school? Sponsor een scholier Moussa is een van de 18 kinderen die een onderwijsbeurs ontvangen uit het Scholieren Adoptie Project van de Stichting WOL en haar partner DSF in Burkina Faso. Voor 17 kinderen heeft de WOL een 'adoptie-ouder' in Nederland gevonden die hen sponso ren door het voortgezet onderwijs te betalen. Voor Moussa hebben we ech ter nog niemand gevonden. Voor 350,- per schooljaar kunt u Moussa, of een van de toekomstige kinderen uit het Scholieren Adoptie Project, helpen. Neem hiervoor contact op met Ditje van Genderen, tel. 072 5053449 of stuur een e-mail naar yvonnezomer- dijk@quicknet.nl Adoptieouders ont vangen jaarlijks een foto van het kind, een persoonlijk briefje en een verslag van het gehele project. Van het bedrag van 350 euro wordt schoolgeld betaald, schoolboeken, een tas met schoolmate riaal, schoolkleding, gezondheidszorg en ontvangt het kind dagelijks een maaltijd in de schoolkantine. Kweekvijver voor ontwikkeling Voor de ontwikkeling van Burkina Faso is het van essentieel belang dat er meer kinderen naar het voortgezet onderwijs gaan. Op dit moment gaat slechts 12% van de kinderen die van de basisschool afkomen naar het voortgezet onderwijs. Als je bedenkt dat maar 40% van de kinderen basis onderwijs volgen, kun je uitrekenen hoe klein de kweekvijver is waar de latere onderwijzers, dokters, ambtena ren en ondernemers uit voort moeten komen. Zonder opgeleide bevolking zal het land altijd arm blijven en afhan kelijk van donoren en externe hulp. Ieder kind dat door kan leren vergroot de kans dat duurzame ontwikkeling in een van de armste landen van de wereld op gang komt. BAKKUM - Op 16 december bezocht natuurgedeputeerde Albert Moens de robuuste verbindingszone 'Kust tot Kust', die gaat lopen van de duinen bij Castricum tot aan de Waterlandse Markermeerkust. De gedeputeerde ontving op een ludieke manier een onderzoeksatlas met recente gegevens over natuur, landschap en cultuurhisto rie in dit gebied. Op basis van deze gegevens wordt de precieze ligging van de verbindingszone bepaald. Het gebeuren vond plaats in een schuur van Henny Huisman in Bakkum, waar de verbindingszone begint en waar recent gronden zijn aangekocht. In 2002 werd door het ministerie van LNV en de provincie Noord-Holland een project gestart om de robuuste ver binding 'Kust tot Kust' versneld te realiseren in de Ecologische Hoofdstructuur. Om het juiste tracé te kunnen kiezen stelde de nieuwe afde ling Onderzoek van Landschap Noord- Holland in opdracht van de provincie de Atlas samen over de landschappe lijke en ecologische betekenis van deze robuuste ecologische verbindingszone. Gedeputeerde Moens heeft de Atlas enthousiast ontvangen: „Het wordt een zeer afwisselende route voor plant en dier, met veel verschillende land schapstypen. Het zou mooi zijn als ook wandelaars en fietsers gebruik van de route kunnen maken en dan onderweg een heel scala aan land schappen tegen komen." Kort geleden heeft Landschap Noord- Holland ter plaatse haar eigendom kunnen uitbreiden met ruim 2 ha grond. Zodra de grenzen van de ver bindingszone definitief zijn vastgesteld kunnen nog eens 4 ha worden aange kocht en ingericht. Zo zullen op allerlei Broedende vogel in nieuwe verbindingszone met Albert Moens plaatsen tussen de duinen en het Markermeer gronden worden aange kocht door Landschap Noord-Holland, Natuurmonumenten of Staatsbos beheer. Ook particuliere eigenaren worden in de gelegenheid gesteld om hun gronden met overheidsubsidie in te richten als natuurgebied. In totaal is ongeveer 1.225 hectare extra gereserveerd voor aankoop. bezoekers. Er zal de bezoekers gevraagd worden een keuze te maken uit de tentoongestelde werken, zodat er op de laatste dag een publieksprijs kan worden uitgereikt. Mén krijgt hiervoor een formulier en kan dit bij vertrek inleveren. De tentoonstelling is geopend op 25,26 december, 1 januari en 2 januari tel kens van 13.00 tot 17.00 uur. De ten toonstelling wordt op 25 december om 14.00 uur geopend door Peter Brouwer, de directeur van Toonbeeld. Op 2 janu ari om 16.15 uur wordt de publieksprijs uitgereikt. De tentoonstelling vindt plaats in het gebouw van Toonbeeld aan de Jan van Nassaustraat 6 te Castricum. LIMMEN - Vrijdag 17 december had SV Vredeburg haar traditionele kerst toernooi. Om 19.00 uur speelden ruim 20 kinderen enthousiast om de vele smakelijke prijzen. Met blozende gezichten volgde iedereen na afloop de trekking van de hoofd- en andere prij zen om voldaan met een prijs naar huis te gaan. Later op de avond volgden de ruim 30 oudere schakers. Zeven ronden met allerlei doldwaze variaties op hét schaakspel brachten zelfs de meest ervaren spelers van hun stuk. Na afloop volgde de trekking voor de vele prijzen. Voorzitter Admiraal wenste iedereen prettige feestdagen en een gelukkig nieuwjaar en memoreerde het snel- schaaktoernooi op 7 januari. Op vrijdag 17 januari gaat Vredeburg verder in 2005 met de volgende competitieronde. EGMOND - Op zondag 2 januari is er weer een begeleide natuurwandeling in de Wimmenummerduinen. Om 11.00 uur staat de IVN-gids klaar voor de start bij het PWN-informatiebord op het par keerterrein aan het Nachtegalenpad aan de noordkant van Egmond aan den Hoef. Dan gaat het of langs de binnen- duinrand en later via de binnenduinen en langs het Starrevlak terug naar het uitgangspunt, of andersom. Een goede gelegenheid om op te frissen na de feest dagen en bovendien nog wat op te ste ken over de natuur, waar ook in de win ter nog heel wat over te vertellen valt. De wandeling duurt ongeveer 2 uur. Men dient zelf te zorgen voor een toe gangskaart voor het Noordhollands Duinreservaat van PWN. Van volwasse nen wordt een vrijwillige bijdrage van 1,50 verwacht; voor kinderen is dat 1,- (graag gepast!). EGMOND - Donderdag 16 december is in de avonduren ingebroken in een woning aan de Bischopskroft te Egmond aan den Hoef. Aan de achter kant werd een raam geforceerd. Er werden ondermeer twee laptops, enke le geluidsboxen en sieraden meegeno men. CASTRICUM - Afgelopen zondag was het tijdens de sportverkiezingen een drukte van belang in het clubhuis van de Rugbyclub CasRC uit Castricum. De verkiezingen werden georganiseerd door Radio Castricum i.s.m. de Gemeente Castricum en het Platform Sport. Naast de sportverkiezingen werd het geheel opgeluisterd door de live band Dikke Maten en ging men met gasten en publiek in gesprek over het thema Jeugd beweegt te weinig. Tot sporttalent 2004 is verkozen Ben Rienstra, een talentvolle voetballer die nu bij Jong Ajax speelt en daar aan voerder is. Sportvrouw 2004 is Babette Zonneveld, de handbalspeelster die eerder dit jaar ook tot Cirkelspeelster van 2004 is verkozen door het Handbal verbond. De titel Sportploeg 2004 ging opnieuw naar het eerste rugbyteam van CasRC, zij wonnen dit jaar de landstitel en tevens de Europacup. En de titel Sportman 2004 ging naar Hugo v.d. Broek, de internationale marathonlo per die nu al een indrukwekkende en succesvolle marathoncarrière heeft opgebouwd. De prijzen werden uitge reikt door Burgemeester Emmens en Wethouder Könst (o.a. sportzaken), Koos Barhorst (vice-voorzitter CasRC) en Hans Spaan (motor courreur). Wilt u meer weten over Radio Castricum 105? Voor meer informatie kunt terecht op de website: www.cas- tricuml05.nl. Het station is in de gehe le CAL gemeente in stereo te ontvan gen op 105.0 FM in de Ether, op de Kabel voor Castricum en Bakkum op 104.5 FM en voor Limmen, Akersloot en De Woude op 89.0 FM.

Uitkijkpost : nieuwsblad voor Heiloo e.o. | 2004 | | pagina 10